Professor Stepping leidde openbare discussie ZIEKEN VAN VÉR EN DICHTBIJ KWAMEN NAAR HET TRIDUUM CAMBRIDGEKOLDER-SHOW Met een „eendboot" van Engeland naar Australië speciale aanbieding Omdat het nu al zomer is dan „koel" gekleed wilt zijn VRIJDAG 28 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT en U Profiteer van deze bijzondere aanbieding: heerlijk „koele" zomerkostuums in zuiver wollen kamgaren F 109 - F 129.- 't zit goed bij I - en Jongenskleding Grote Markt 19. Den Haag Brcestraat (t.o. Stadhuis), Leiden Advertentie Jong en oud beleefde drie mooie, dagen En vandaag was het dan al weer de laatste dag van de traditionele Leidse „driedaagse", die een groot ge tal zieken naar de Sleutelstad brengt. We vonden het wel eens aardig te weten hoe het getal zieken verdeeld is over de verschillende plaatsen en daarom zijn we naar de volijverige heer Schlatmann gestapt, die ons weer verwees naar de heer Van Zijp, die tot taak heeft de deelne mers goed binnen te krijgen en weer heelhuids thuis af te leveren. Natuurlijk levert Leiden als cen trumgemeente het leeuwenaandeel met 116 zieken, maar overigens ko men de zieken ook uit een zeer wijde kring rond Leiden. Hillegom bijvoorbeeld heeft één deelnemer, die elke dag trouw ge haald en gebracht wordt; we zien Nieuwkoop vertegenwoordigd met één deelnemer en dit schone plaatsje aan de plas ligt toch óók niet naast de deur. Hier komt de verdeling: Alphen 21, Warmond 9, Voorschoten 14, Oegst geest 2, Hazerswoude 1, Leiderdorp 5, Zoeterwoude 2, Zoeterwoude (Kruish.) 4, Hillegom 1, Stompwijk 3, Hoogmade 2, Lisse 2, De Zilk 1, Nieuwkoop 1, Sassenheim -, Rijpwe- tering 2, Oud Ade 2, Langeraar 1, Aarlanderveen 1 en Roelofarends- veen 1. De oudste deelnemer (ster) is 95 jaar oud, de jongste 11 jaar. Ziezo, nu weten we tenminste waaraan de zorgen van de laat ons zeggen veertig hulpen en hulp jes aan besteed zijn. Lof. We zitten nog met een restant zie- kentriduum van gistermiddag. Een zeer plechtig, indrukwekkend Lof werd gecelebreerd door de pastoor van Voorschoten, .pastoor J. Th van Bemmelen met. assistentie van de ka pelaans Lemmers en Schrama (Lei den). Het gerenommeerde „Jubilate "- koor zong weer op zijn eigen muzikale wijze de gezangen in dit lof. Diri- gente was mej. Van Teylingen, aan het orgel: P. van Remundt. De leider van het triduum, pas toor van Schalen preekte over de kracht van het gebed. „God legt an dere maatstaven aan voor het gebed, dan de mens pleegt te doen. Het ge bed, dat uit het hart komt is voor Hem het meest waardevol". Een moment van de processie met het Allerheiligste gistermiddag tij dens het plechtig lof. (Foto's: De Leidse Courant) Burgerlijke Stand Geboren: Stoffer zn van S. Bos en C. Kriek. Carola Maria dr van F. P. C. Cornelisse en J. C. H. Nagel. Cor nelia dr van A. P. Smittenaar en H. C. Bekooij. Robert zn van D. Waas dorp en K. Ammeraal. Wilhelmina dr van G. van Zuijlen en M. Varke- visser. Robertus Wilhelmus Quirinus zrt van T. J. van der Linden en C. J. Warmerhoven. Regina Elizabeth dr van A. M. Ravestjjn en E. Zwanen burg. Maria dr van P. Onderwater en D. H. van den Berg. Gehuwd: P. M. Perquin en M. J. F. Slierings. H. P. M. Goddijn en E. M. Creijghton. J. W. Verhoeven en E. Hartman. A. van der Velden en M. Jongman. J. Franse en S. van der Linden. A. Schouten en W. S. Vavier. H. W. Loef en W. S. Varkevisser. P. F. van Gijzen en C. Dissevelt. P. F. Vinkesteijn en H. J. ten Donkelaar. A. de Roode en M. J. Klootwijk. A. Pijper en A. Boeijer. P. Rensen en M. van Brummelen. Overleden: M. A. Linthorst 58 jr man. J. Marks 90 jr, man. J. Distel- velt 92 jr, man. G. Wolfslag 50 jr, man. W. H. Menger 85 jr, man. Christelijk lyceum Leiden Geslaagd voor eindexamen, afd. H.B.S.-B: W. Bakker, C. J. T. Bos, C. Bouman, P. Ph. v. d. Broek, J. H. C. de Bruyne, D. Janson, W. Janson, G. M. v. Maanen, N. A. v. d. Nagel, K. J. Roberti, H. J. J. Roelofs, C. Schmal, P. H. Schram, W. M. Star, B. J. v. d. Tang, N. J. v. Waveren, P. v. 't Zelfde. Afgewezen 3. Toelatingsexamen: Toegelaten: Jannie Baalbergen, Catharina Barnhoorn, Adri Barn- hoorn, Jan Betram, Dineke Boekkooi, Dirkje Bos, Nellke v. Dijk, Piet v. Duyvenboden, Johan Fockens, Gijs v. d. Haak, Achmed Hoesintalib, Ton v. d. Hoven, Derkina Knibbe, Koos Maas, Hanneke Overduin, Pieter Paschier, Roel Riphagen, Marieke Schut, Hans Sienstra, Piet Smit, Aad v. d. Stoel, Arie Verhoef, Paulus Verra, Margriet Zimmerman, Ite Zuidbroek. Afgewezen 27. Ernstige aanrijding in Sophiastraat te Leiden Bij een aanrijding, die gisteravond omstreeks half negen plaats vond op de hoek van de Lusthoflaan en de Sophiastraat, is een 17-jarige fa brieksarbeidster vrij ernstig ge wond. Het meisje zat op de duo van een motorrijder, die op genoemd kruis punt geen voorrang verleende aan een vrachtauto. De motor reed te gen de zijkant van de vrachtwagen tengevolge waarvan de duo-passa- giere een gecompliceerde beenbreuk en een hersenschudding, benevens diepe verwondingen aan het gelaat bekwam. Ze werd door de E.HID. naar een der ziekenhuizen hier ter stede vervoerd. De bestuurder van de motor kreeg vermoedelijk een lichte hersenschudding. Ook hij had verwondingen in het gezicht De zo goed als nieuwe motor werd nage noeg geheel vernield. De vrachtauto had vrijwel geen schade. Het koor in actie. Dirigent is kape laan De Jong van de Herensingel parochie. Vanmorgen kreeg het ziekentri- duum extra luister door het optreden van een voltallig koor met aanvul ling van het jongenskoor. Geestdrif tig leidde kapelaan De Jong dit koor tot grote muzikale hoogte. Gods liefde. De plechtige Hoogmis werd opge dragen door deken P. A. J. Juffer- mans uit Zoeterwoude, diaken was pastoor J. A. van Kleef, subdiaken kapelaan J. A. M. van Adrichem. Pastoor Van Schalen preekte over Gods oneindige liefde. „Christus is in zijn eeuwige liefde voor ons ge storven, wederkerig moeten wij uit liefde voor Hem ons kruis dragen." En de zieke kan in zijn lijden ge lukkig zijn bij de gedachte, dat hij door zijn lijden anderen gelukkig kan maken. Geen kruis kan te zwaar zijn. Het kruis dat God ons te dragen geeft, heeft Hij te voren gemeten. Aanrijding te Leiden had dodelijke afloop Op het Noordeindsplein, aan het begin van de Witte Singel heeft gis termiddag om half twee een aanrij ding plaats gehad waarbij een 15-ja- rige wielrijdster uit Leiden zo deer lijk werd gewond, dat ze in de loop van de middag in het ziekenhuis is overleden. Het slachtoffer, de 15-jarige L. L. M., uit de Druivenstraat, kwam van het Noordeinde en wilde over het Noordeindsplein de Witte Singel in rijden, toen uit de richting van De Vink een vrachtauto met aanhang wagen naderde, die eveneens de Sin gel wilde volgen. Het meisje, dat het plein reeds was overgestoken en de vrachtauto te dicht naderdè sprong teneinde een aanrijding met de aan hangwagen te voorkomen, van haar rijwiel. Hierbij werd ze echter door het linkerachterwiel van de vracht auto gegrepen en tegen de grond ge slagen. Levensgevaarlijk gewond werd ze door de EHJD. naar een zie kenhuis overgebracht, waar ze om drie uur des middags is overleden. Zoon van wethouder Van der Kwaak bij aanrijding gewond Op de hoek van de Koninginnelaan en de Lammenschansweg zijn gister morgen om kwart voor twaalf twee auto's met elkaar in botsing geko men, waarbij een passerende wielrij der werd gewond. Een vrachtauto, rijdend over de Lammenschansweg in de richting van de Voorschoterweg, verleende geen voorrang aan een personenauto, die uit de Koninginnelaan kwam. De chauffeur, die zó krachtig rem de, dat zijn wagen er door op het linkerweggedeelte kwam te staan, slaagde er niet in, een aanrijding met de personenauto te voorkomen. Op de plaats van de botsing reed op de linker weghelft de vier en twintigjarige wielrijder P. v. d. K., zoon van wethouder Van der Kwaak. De jongeman werd door de slippende vrachtauto gegrepen en met zijn rij wiel in een ter plaatse liggende sloot geslingerd. Met verwondingen aan het hoofd en met inwendige kneuzin gen werd hij door de EH.D. naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Twee in de personenauto zitteny? meisjes, resp. 6 en 12 jaar oud, kre gen verwondingen aan het hoofd en ook de chauffeur van de wagen moest zich onder doktersbehandeling laten stellen. Beide auto's kregen materiële schade. BIOSCOPEN. De films in de week van 28 juni 5 juli zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Luxor: „De vluchteling van Gua- tara", 14 jaar. Casino: „Meisjesslaapzaal", volwas, senen. Lido: „Aan de rand van de hel", 14jaar. Trianon: „Tausend Melodiën", alle leeftijden. Rex. „De man van del Rio", 14 t jaar, „Is de aarde plat of rond?" Leiden, dat de laatste dagen wel aan zonderlinge figuren gewend ge raakt is, heeft gistermiddag toch weer even verwonderd opgekeken, toen een vreemdsoortige processie door de straten trok. Tegen drie uur kwamen onverwacht een aantal sombere ge stalten op het Gerecht bijeen. Een zwarte dame, gehuld in een zwarte mantel en gevangen onder een zwart hoedje van reuzen afmetin gen, een nogal onbeschaafd uitzien de oerwoudbewoonster, die een klein drumstel met een asperge en een tuinboon^ beroerde, een afwezig type, die onder een parapluie in trance ging en Miss Laura, die in een halvebol-vormige kooi ging zit ten. Behalve een professoraal-uit- ziend heer in toga-met-rotte-citroe- nen waren er nog enkele andere duis tere figuren, die echt Engels gekleed gingen. Er zou, voor het Gravensteen een openbare discussie plaats vinden over de vraag of de aarde plat is dan wel rond, maar daar in he tGravensteen op dat ogenblik een college gegeven werd, verplaatste het gezelschap de plaats van samenkomst naar de Koornbeursbrug. Beroemde theorie. Daar nam de met citroenen behan gen „dr Slepping" het woord, zeg gend dat er in Cambridge een be roemde theorie bestaat, als zou de aarde ontstaan zynuit 'n spliterwt. Hij werkte zijn theorie uit en liet hem ten gerieve van Boeren, (gewone burgers en buitenbeentjes door zijn medewerkers vertalen in het Kar- patisch en in de oerwoudtaai. Aan vankelijk luisterden een tamelijk groot aantal toegestroomde volwas senen naar het zotte betoog, dat zo nu en dan onderbroken werd. door geroep van de Engelse discussiege noten, maar spoedig stonden nog slechts een flink aantal kinderen rondom de nogal vreugdeloze verto ning. En zelfs bij hen sloeg het grap je schijnbaar niet helemaal in, want enkele dappere jongetjes begonnen Varen en rijden van he'tijdschrift -Wide World' eiland tot eiland En dit zijn Dennis Read (26), Trudy Smith (27) en Pat Cooper (28) uit Engeland, die een reis naar Australië ondernemen met een oud en tamelijk wrak amphibie- voertuig. Met deze „eendboot" kun nen zij varen én rijden en het is hun bedoeling al „eilandje verwis selend" Australië te bereiken. Ondanks de pechjes, die men nu al heeft gehad men is in de mod der blijven steken en vanmorgen wil de de motor weer eens niet starten heeft de leider van deze wonder lijke expeditie toch goede hoop, dat men over vijf maanden de kust van Australië zal oprijden. In Leiden wacht dit reislustige stel op de vierde man het is anders zo vervelend met bridge, merkte Pat Cooper op. Maar het kan ook zijn, dat de man die het kwartet vol zal maken, zich in Parijs bij het gezel schap voegt. In ieder geval hebben de reizigers nog geen haast. Tot zondag blijven zij nog in de Sleutelstad (in verband met de Cambridge-week) en dan zoeken zij het maar weer een deurtje verder. De heer Read gaf ons een voorlopige route op: Duitsland óf Frankrijk, Zwitserland, Italië, Joego slavië, Griekenland, Turkije, Iran, Afghanistan, Pakistan, India, Malak- ka, Sumatra, Java en de eilanden tot en met Timor. Van Timor zal het gezelschap de Timorzee overste ken naar Australië. Men zal zich afvragen: Wie moet dat betalen? Wel, zegt Dennis Read, we krijgen wat geld voor de reclame die we op de wagen geschilderd hebben en ver der verzorgen we een reportage voor Welnu, goede reis Dennis, Trudy en Pat. We hopen, dat jullie de wie len draaiend kunnen houden. Prof. Slepping aan het woord op de Koornbeursbrug. Met sigaret: de Ne derlandse, daarachter de Karpatische tolk. De oerwoudmens zit evenals Miss Laura in het midden van de kring op de grond. de sprekende hoogleraar aan te zien voor een citroenboom, die in de kort ste keren geplukt {noest worden. Nadat de conclusie van het ver haal was gebleken, dat de atlantische oceaan bestond uit dunne erwtensoep en de Miss Laura nergens anders voor diende dan hoedenstandaard, ging de bent, die er nogal gedemora liseerd uitzag, maar weer Stadgehoor- zaalwaarts.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5