VANDAAG IS DE TOUR-HEL LOSGEBARSTEN jg Nederlandse ploeg won ook van Denemarken Tour de Francem cijfers De Grote Twaalf in de Tour Wimbledon bracht gisteren nieuwe verrassingen De enige ploeg met vier punten DONDERDAG 27 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 VAN ALLES EN NOG WAT OVER DEZE 44e RONDE, MAAR MET EEN GEHEIMZINNIGE PELLENAARS (Van een speciale ANP-verslaggever). NANTES, 26 juni. Naarmate het uur van de start van de Ronde van Frankrijk 1957 naderde, kwam Nantes "meer en meer in de stemming. Voor het gebouw van de permanence heerste woensdag van 's morgens vroeg tot laat in de avond een enorme drukte. Steeds nog arri veerden volgers van de tour met hun opvallende wagens en motorfietsen. De 36 motoragenten van de garde republi- cain uit Parijs, die de karavaan weer zal begeleiden, trokken met het oorver dovend tumult van hun machines na tuurlijk weer grote belangstelling. Ook buiten het Champ de Mars, het hartje van de voorbereidingen, was het merkbaar, dat het begin van het grote wieleravontuur nabij was. Kermis rond Nantes. Overal in de stad hoorde men de schetterende muziek van de reclamewa gens, die in de karavaan meerijden en vast van de gelegenheid gebruik maak ten de inwoners van Nantes op de kwa liteit van hun produkten te wijzen. Hier en daar speelden zich zelfs kermistafa- reeltjes af. En terwijl op de ene hoek van de straat een handige knaap hoog op een uitneembare fiets gezeten liet zien, dat hij de tour op één wiel zou kunnen rijden, was honderd meter ver der een krachtpatser bezig een stuk staal tussen zijn tanden te buigen. Men stond er omheen en men applaudiseerde, wanneer het sterke staaltje volbracht was. Maar de meeste belangstelling ging toch uit naar een heel wat prozaischer voorstelling, naar het in gereedheid brengen van de ceremoniële startplaats op de Cours Franklin Roosevelt in de schaduw van de grimmige grijze muren van het oude grafelijke kasteel. Podi ums werden getimmerd, banken en hek ken geplaatst en tenten opgetrokken. De echte start voor de eerste etappe naar Granville was echter een kilometer ver der op weg naar Rennes Daar zou om 11.40 uur het schot voor de eerste rit klinken. Bahamontcs favoriet, In de permanence kon men evenals dinsdag overal in de grote hal de dis puten beluisteren over de vraag of Louison Bobet eigenlijk wel het recht heeft gehad zich niet beschikbaar te stellen. Opnieuw een bewijs hoe zeer de grootheid van dit wielerfenoneem, tot de verbeelding van de Fransen spreekt. Onder 16 Franse wielerjourna- listen werd een enquête gehouden met als vraag: wie is uw favoriet? Het re sultaat was: vier stemmen voor de Spanjaard Bahamontes, drie voor de Belg Adriaenssens, twee voor Charly Gaul, Huot, Forestier en Rohrbach. En één voor Fred de Bruyne. Geen Neder lander dus bij de favorieten van onze Franse persbroeders. Kees Pellenaars: geheimzinnig. Ploegleiders praten veel, zo kort voor de start van een grote wielerronde, dat is in Nantes opnieuw gebleken. Voort durend omzwermd door radioreporters en journalisten geven zij in' de grote' expositieruimte ter meerdere glorie van henzelf met gretigheid hun in drukken weer en leveren vlot com mentaar op de zeer gevarieerde vra gen. die worden gesteld. Kees Pellenaars, de leider van de Ne derlandse equipe, vormt daarop een uitzondering. Hij is niet onvriendelijk of onwelwillend dat beslist niet. Maar wanneer men hem vraagt naar de kansen van de Nederlandse ploeg en de tactiek die hij zal toepassen, is zijn reactie zeer terughoudend. „Kijk eens. zegt Pellenaars, vroeger ben ik wel eens duidelijker en directer geweest met mijn antwoorden, met gevolg, dat de ploegleiders welke tijdig wisten strijdwijze onze jongens zouden volgen. Zij stelden zich daarop in en wij wer den er de dupe van". Daarom lacht Pellenaars maar eens vriendelijk, wan neer een buitenlandse journalist pro beert enkele gegevens van hem los te krijgen. En hij voegt er geheimzinnig aan toe: „ik denk veel. maar zeg niets". Tactisch spel. De antwoorden van de Nederlandse chef d'équipe verontrusten de andere ploegleiders. Enkele jaren geleden ont wikkelde Pellenaars een tactiek, die voor onze formatie vele successen heeft opgeleverd. Deze strijdwijze is mét gre tigheid overgenomen. Maar men is er van overtuigd, dat Pellenaars actief zal blijven in het tactische spel, dat de tour telkenjare beheerst. Men verwacht te genzetten van hem, vandaar die be zorgdheid. Eén ding is overigens wel duidelijk geworden. Pellenaars is niet ontevreden over het parkoers, dat monsieur le directeur Jacques Goddet ditmaal heeft uitgezet. En evenmin over de beper 0e Ronde zelf omvat totaal ca.2000 men- ^^^deViidenca lOOjournalisrenmee ca.BOfotografen vol gen de Ronde De Franse PTT geeft deRonde20specia- listenmee Voordeverzorgingv.d renners zlin ca. 100 man beschikbaar 1400 mensen mee king van de tijdslimiet, die naar ve len verwachten de ronde ingrijpend zal beïnvloeden. „8 procent", de tijdsli miet voor de meeste etappes, „is een ruime marge", .aldus Pellenaars. ,En als een renner later arriveert, is hij ook niet waard om in Parijs te worden ge huldigd". Door vele volgers in de kara vaan wordt Wout Wagtmans als een der mogelijken voor de eerste plaats in de eindrangschikking genoemd. Het com mentaar van Pellenaars is minder posi tief. Wout zal wel goed rijden, daarvan ben ik overtuigd, maar of hij zal win- daarvan kan nu toch nog nie mand iets zeggen". Problemen. Wagtmans heeft overigens een klein probleem veroorzaakt. Er is voor hem verkeerde fiets meegenomen. Dat noodzaakte Pellenaars enkele telefoon gesprekken met Nederland te voeren. De moeilijkheden zijn inmiddels geluk kig opgelost. Groter is het probleem, waarvoor de Belgische ploegleider Silver Maes is geplaatst. In België en speciaal in het Waalse gedeelte van het land, heerst namelijk veel ontstemming over het feit, dat Jean Branckart niet in de ploeg is opgenomen. Maes kan daar niets aan doen. Hij selecteert de Belgische forma tie niet zelf, maar de reacties zijn niet prettig voor hem. Temeer omdat de di recteur van de fabrieksploeg. waarvan Branckart deel uit maakt, min of meer een ultimatum heeft gesteld. De fabriek wenst, dat Cemari. Schoubben, Janssens Close of Plankaert, die tot dezelfde ploeg behoren, alsnog zal worden ver vangen door Branckart. Silver Maes heeft daarop nuchter gerageerd .En niemand in Nantes verwacht dan ook, dat de samenstelling van de Belgische ploeg, die beslist geen behoefte heeft aan nog een kopman, zal worden gewij zigd. Goede conditie. De stemming in de Nederlandse ploeg was op de dag voor de start zeer rus tig. De conditie van onze landgenoten was goed en ook Van der Pluym wiens oogblessure gelukkig langzamerhand ge neest, zag vol vertrouwen het ronde- avontuur tegemoet. In de namiddag hebben de Nederlandse renners een korte oefenrit gemaakt, nadat het trio Montillot-Joossen-Gommans gereed was gekomen met het monteren van de fiet sen. De mecaniciens waren overifeens zeer tevreden. Pellenaars heeft in een grote kist alle materialen en een groot aantal banden laten zenden. Daardoor werd het werk aanmerkelijk verlicht. Truien. Wim van Est startte vandaag even als de andere Nederlandse renners in de oranjetrui met rood-wit-blauwe band van onze nationale formatie. Hij rijdt dus niet met het kampioensshirt, dat ook in deze ronde mag worden ge dragen. De reden is dat Charly Gaul kampioen van Luxemburg, eveneens gerechtigd is om in rood-wit-blauw uit te komen en twee soortgelijke truien zouden voor de volgers en het publiek alleen maar verwarrend zijn. De andere nationale kampioenen Hollestein (Zwitserland). Ferrae (Spanje) en Va lentin Huot (Frankrijk), ingedeeld in de regionale zuid-oostploeg zullen wel hun eretricots dragen. Het enige land dat niet de kampioen 1957 heeft Barthelemy verzorger In het grote evenement, dat Jacques Goddet jaarlijks organiseert, ontmoet men vaak mensen, die men beslist niet Voor wie er belang in stellen de namen te weten van alle 120 ren ners in de Tour, laten wij ze hier volgen: Frankrijk: Walkowiak, Anquetil, Bauvin, Bergaud, Bouvet, Darrigade. Forestier, Mahé, Privat, Stablinski. Ploegleider: Bidot. België: Adriaensens, Cerami, Close De Bruyne, Janssens, Kerckhove, Keteleer, Planckaert, Schoubben, Van Geneugden. Ploegleider: Maes. Italië: Astrua, Baffi, Baroni. De- filippis, Ferlenghi. Nencini, Pado- van, Pintarelli, Tognaccini, Tosato, Ploegleider: Binda. Nederland: Daan de Groot. Piet de Jongh, Jaap Kersten, Mies Stol- ker. Leo v. d. Pluym, Wim van Est. Piet v. Est, Gerrit Voorting. Arie v. Wetten, Wout Wagtmans. Ploeg leider: Pellenaars. Spanje: Chacon, Bahamontes, Bar- rutia, Ferraz, Lorono, Morales, Po- blet, Ruiz, Suarez, Trobat. Ploeg leider: Esteva. Zwitserland: Senn, Christian. Cle rici, Favre, Graf. Hollenstein, Schel lenberg. Vaucher. Ploegleider: Bur- West: Barbotin, Bourlès. Carfen- tan. Grousard, Le Ber, Morvan, Pi- cot, Pipelin, Poulingue, Thomin. Ploegleider: Le Drogo. Zuid-Oost: Eiguenza, Anglade, Busto. Coste. Dotto, Elena, Faure, Lauredi, Meyzenq, Chaussebel. Ploegleider: Guiramand. Noord-Oost-Centraal: Annaert. Anzile, Bertolo, Cohen, Devèze, Graczyk, Hassenforder, Rohrbach, Rolland. Ruby. Ploegleider: Duca- Zuid-West: Bianco. Colette, Du- pré, Gay, Gibanel, Huot, Lampre, Quehielle, Sabbadini, Trochut. Ploegieider: Maye. 11e de France: Barone, Bellay, Bu- chaille. Bober, Jean Bobet, Four- nier. Hoorelbeke, Le Dissez, Plaza. Million. Ploegleider: Mazier. bij een wielerronde verwacht. Een van hen is de donkergekleurde Serge Barthelemy, oud-bokskampioen van Frankrijk in 't middengewicht. Barthe lemy heeft zelfs een officiële functie: masseur van de regionale ploeg van lie de France. Woensdagmiddag luisterde hij zeer geïnteresseerd naar de raadge vingen, die de rondearts dokter Dumas tijdens een bijeenkomst aan alle verzor gers gaf. De naam van Serge Barthele my wordt in de permanencé niet alleen met ontzag maar ook met veel waar dering uitgesproken. Terecht, want de sympathieke neger gedraagt zich zeer prettig en neemt geen moment de hou ding van een „vedette" aan. Speciale meteorologische dienst. Er is een speciale meteorologische dienst aan de Ronde van Frankrijk toe gevoegd. Dagelijks worden om acht uur 's morgens en vijf uur 's middags aparte communiqué's verstrekt aan di recteur Jacques Goddet. Communiqué's, waardoor deze een goed overzicht krijgt van de weersomstandigheden, die voor ieder gedeelte van een etappe worden verwacht. De leiding van de tour hecht veel waarde aan deze voorspellingen, aangezien het voor de geweldige orga nisatie zeer belangrijk is om te weten of, bijvoorbeeld, het geprojecteerde tijdschema kan worden gehandhaafd of Wimbledonkampioenschap opleverde, dat dit door slecht weer wordt Drobny door Cooper uitgeschakeld In een vernietigende demonstratie van krachtig, beheerst spel overweldig de de Australische kampioen Ashley Cooper de held van menige centre- court-wedstrijd, Jaroslav Drobny. In slechts 62 minuten versloeg de Austra liër Drobny met 61, 63, 03 in de tweede ronde. Sedert de laatste wereldoorlog is er geen speler geweest, die zo tot de ver beelding sprak van het Wimbledon pu bliek als „Old Drob" en er hing dan ook een soort van droefheid over de dicht bevolkte tribunes om het centre- court, toen de 35-jarige vroegere Tsjech tot een speler van de tweede rang werd gemaakt door het superbe spel van zijn 15 jaar jongere tegenstan der. Drobny speelde goed genoeg om de meeste van de andere partijen van de tweede ronde te hebben kunnen overwinnen, maar hij toonde toch lang niet de vorm welke hem in 1954 het De Duitse wielrenbond heeft Junker- manp voorlopig geschorst De Duitser was gekozen voor de gemengde Luxemburgse ploeg in de Ronde van Frankrijk, maar liet enkele dagen gele den weten, dat hij verstek zou laten gaan. Aanvankelijk verkeerde men in de mening, dat Junkermann zich in ver band met een auto-ongeluk had terug getrokken, doch later bleek dat hij hierbij slechts onbetekenende schram men had opgelopen. Junkermann schijnt sedert zijn pres taties in de Ronde van Nederland en van Zwitserland aan een „kampioens complex" te lijden: hij wilde niet alleen een speciale verzorger tijdens de tour hebben, doch wenste bovendien niet als „knecht" voor de kopman van de ge mengde Luxemburgse ploeg, Charly Gaul, te rijden. Cooper is zo geplaatst, dat hij waar schijnlijk in de finale de tegenstander van zijn landgenoot Lew Hoad zal zijn. Zijn spel van gisteren toonde, dat hij een gevaarlijke rivaal zal zijn voor de titelhouder, die in de tweede ronde ge makkelijk zegevierde over de Zuid- Afrikaan Trevor Fancutt (64, 62, 6—1). De Amerikaanse ploeg, die in de eer ste ronde Hamilton Richardson ver loor. was in de tweede bijna ook de tweede man. Herbie Flam kwijt geraakt. Flam heeft twee uur lang moeten vech ten tegen de kampioen van India. Kris- hana voor hij tenslotte won met 36, 6—2. 7—5, 5—7, 6—2. De andere Amerikaanse geplaatste speler. Vix Seixas, completeerde de „doublé" over India door Kirshnans ploeggenoot, Kumar uit te schakelen met 6—4, 6—1. 6—4. De overige geplaatsten bereikten zon der moeilijkheden de derde ronde. Ayala, die op de eerste dag Richardson had verslagen, werd nu door Schmidt (Zweden) uitgeschakeld. De heldin van de dameswedstrijden was Daphne Fancutt, uit Zuid-Afrika, doch in Australië geboren. Door haar werd de eerste nederlaag in de rij van de geplaatste speelsters toegebracht. Thelma Long, als zesde geplaatst, werd door haar verslagen met 68, 97, 9—7. Nel van der Storm uitgeschakeld. Nel van der Storm werd in de twee de ronde door het Engelse meisje, mej. F. M. Cox uitgeschakeld met 75, 36 62. Onze landgenote miste vele kan sen in deze partij. Haar eerste service mislukte vaak en op beslissende mo menten in de laatste set maakte zij zelfs vele doublefaults. Toen mej. Cox de eerste set met 75 had gewonnen, nam Nel van der Storm de leiding in de vol gende set. na de stand eerst gelijk (33) gemaakt te hebben. In de derde set werd zij echter nerveus, vergiste zich herhaaldelijk en maakte fouten. Voor het Engelse meisje was het toen niet moeilijk meer de partij in haar voordeel te beëindigen. ook in Het Nederlandse duo Dehnert en Van Dal8um, dat in de eerste ronde van het dubbelspel niemand minder dan de Amerikaan Flam en de Zuid-Afrikaan Segal tegenover zich had, werd in straight sets voor verdere deelneming uitgeschakeld. Dehnert en Van Dalsum werden in hun strijd tegen de „azen" gadegeslagen door een grote menigte, die rond hun baan geschaard was. De krachtige en afgemeten slagen van Flam en Segal joegen dit tweetal door de eerste set tot aan de stand 41 in de tweede set. Maar daarna volgden enkele knappe wisselingen met deuce In verscheidene games. Door het enorme reactievermogen evenwel van Segal werd de 6trijd steeds weer in het nadeel van onze landgeno ten beslist (6—2, 6—3, 6—3). Het Eur* Politievoetbalkampioenschap Ook op de tweede avond van het toer nooi om het Europees politievoetbal kampioenschap, gisteravond op het UVS- terrein aan de Wassenaarseweg, was het uitstekend voetbalweer en weer waren er rond 2500 toeschouwers aanwezig om de verrichtingen der ploegen in de twee de voorronde gade te slaan. En de toe schouwers hebben voor zover dit bij 'n dergelijk toernooi van „mindere goid- den" mogelijk is. waar voor hun gel ge had. Niet zo zeer ih doelpunten, want die kwamen er maar heel weinig in de drie wedstrijden totaal slechts vijf doch in een tweetal aantrekkelijke wedstrijden en in een wedstrijd, waar in getoond wordt hoe men het voetbal spel niet moet spelen. En dat kan ook lering geven. We beginnen met deze laatste wedstrijd, om het onaangenaam tintje, dat er daardoor onherroepelijk aan vastzit, meteen maar weg te wer ken. OostenrijkZwitserland 00. Het was inderdaad weer in een wedstrijd van Oostenrijkse spelers, dat we onaan gename ervaringen opdeden over het spelbeeld, dat ons werd voorgeschoteld. En men mene nu helemaal niet dat wij vooringenomen zijn tegen de Oosten rijkers. omdat ons Nederlands elftal on langs te Wenen in een te harde wed strijd werd verslagen. Zo ls het hele maal niet, want graag zouden we een ander geluid hebben laten horen, om de „grote broers" tenminste nog enigszins te rehabiliteren. Maar wij kunnen het helaas niet, daarvoor was het een te grote gooi- smijtpartij. Dat er slechts twee gewonden waren, een aan Zwit- De 43 tours die zijn gere- kosten voor de renners wor den, hebben de deelnemers tezamen over een afstand 201.104 km. gevoerd, dat op 155.000 gulden raamd. Verder zijn er nog grote bedragen opgeslokt bij 15.000 en nummer drie 10.000. In totaal zijn er 44 prijzen. Voor de tijdritten is nog 'n en in de tijdrit Bordeaux Libourne (211 meter) het grootst is deze „elevation" in de etappes van Briangon naar bedrag van 6.000 in totaal Cannes met de Vars van deze ronde, eenvijfde miljoei waren verdeeld Deze ruim ters benzine verbruikt. Het kilometers materiaal, de truien, de re genjasjes, trainingspakken. pes, waarvan Franse renners drinkflesjes (ongeveer 1000), er 377 hebben gewonnen. 215 en petten (ongeveer 1800) voor 340,000 gulden aan prij zen op de lijst staan. De inkomsten, zal men vra gen, waar komen die vandaan behalve uit de reclame-op- bréngsten? Welnu, het zijn de etappeplaatsen, die voor de eer dat er een rit eindigt en dus een volgende begint, zwaar moeten betalen. 30.000 gulden is ongeveer de prijs voor zo'n halve etmaal tour zijn ook uitgeloofd. Wat de ploegenklassemen- ten betreft: per dag buiten een extra-prijs voor de best geplaatse Franse regionale ploeg: 2.000 voor nummer één in het ploegenklassement: in 22 etappes dus 44.000. Voor het algemeen ploegen klassement is vastgesteld 30.000 voor de equipe, 15.000 los (3602 meter) en van St. Gaudens naar Pau met de Tourmalet en de Aubisque (3500 meter) hoog. Amateurs in de tour. De tourorganisatie steunt niet helemaal op de vakken- winnende nis van de beroepsdeskundi gen. Er wordt ook elk jaar mer twee en 5.000 voor de gebruik gemaakt van de erva- De man die de meeste etap pe-overwinningen op zijn naam heeft, is nog altijd de plezier. Maar Fransman André Leducq, hij behoorde woensdag tot de belangstellenden in de per manence die in 1930 en 1932 de ronde won. Frank rijk heeft twintig van de drie en veertig ronden gewonnen. België twaalf, Italië zes, Luxemburg zes en Zwitser land twee. derde ploeg, in totaal 50.000. Dan zijn er de premies be schikbaar gesteld door de fir ma's Er is 10.000 voor de winnaar van het groene-trui- klassement, 5.000 voor num. mer twee en voorts 20 prijzen van 500, totaal 25.000. Hoeveel er tot nu gereden is, de begroting en de rekening ring en vaardigheid kele amateurspecialisten. En zo zullen drie mannen, die in het dagelijks leven weinig of niets met wielrennerij of de organisatie van grote evene menten te maken hebben ook dit keer weer hun vakantie besteden in de tourleiding. Het is George Caviglioli, trots eigenaar van een dames modezaak in Nice, die de blouses en Jumpertjes weer in de steek heeft gelaten voor de cijfers om zich opnieuw te doen gelden als de kampioen serse en één aan Oostenrijkse kant, die een botsing met een rechter kaakfrac- tuur moest bekopen, valt nog mee. Er hadden evengoed meer slachtoffers kun nen vallen. Zó hard en ondoordacht werd er gespeeld. Kon een speler niet langs zijn tegenspeler komen, dan moest het er maar dóór heen. Niet ten onrechte hoorden we na af loop de opmerking maken: ,,'t is te ho pen, dat deze politiemensen bij de uit oefening van hun taak wat minder hard handig te werk gaan, anders zijn „de gesnapten" er niet gelukkig aan toe!" Dat is tekenend voor de sfeer van deze wedstrijd, maar dat is ook bewijs genoeg om te laten zien hoe het voet balspel niet gespeeld moet worden. Laten we de hoop uitspreken, dat een dergelijke vertoning ons in de komen de wedstrijden bespaard blijft. Daar is het voetbalspel, de eer der politie en het vele werk van de organisatoren het meest mee gebaat. Daarmee is ook alles gezegd wat er van deze wedstrijd te zeggen viel. want er werden gelukkig geen doelpunten gemaakt (anders zou het misschien nog harder zijn geworden) en de score bleef 00 Typerend was overigens het wijs beleid van de scheidsrechter. Hij floot niet teveel, om de spelers nog niet meer tegen elkaar in het harnas te jagen. BelgiëNoorwegen 21. Dit was een tamme wedstrijd, waarbij de Bel gen meer in de aanval waren dan hun tegenstanders. De afwerking der aanval len liet aan beide zijden veel te wen- over, want kansen zijn er genoeg geweest. Bil een Belgische aanval na ongeveer 8 minuten spelen schoot Schroyens, die rechtsbinnen speelde, keihard in en velen dachten reeds aan een doelpunt, doch de Noorse keeper Matthiesen ving het leer op, liet het echter vallen .en het rolde terug, waar op de toestormende midvoor Saronnet onhoudbaar in kogelde (1—0), Rechts binnen Haanshus maakte voor Noorwe gen gelijk (11) en België zag een prachtige kans op de leiding verloren gaan toen de bal kort voor de wisse ling uit een corner tegen de deklat werd gekopt vér buiten bereik van de keeper. de tweede helft werd het over wicht der Belgen steeds groter en leid de zo nu en dan tot paniekvoetbal waarvan na 15 minuten een der Noorse achterspelers het bewijs leverde dfl- aanval van Schroyens de bal met de hand weg te slaan. De toegestande strafschop werd door Schroyens benut (21), De Noren zetten alles op alles om tenminste nog gelijk te maken en 5 minuten voor het einde werd de druk op het Belgische doel zo hevig, dat er nu van paniekvoetbal aan Belgische zijde sprake was. Het doel ontsnapte herhaalde malen achter elkaar op on- begrijnelijke wijze aan doorboring en met 21 voor België kwam tenslotte het einde, NederlandDenemarken 20. In het team van de Nederlandse ploeg be zette v. d. Zeis (APGS) de plaats Het budget. plaatsjes, die finish en start voor een koopje krijgen. Het totaalbedrag, dat hieruit komt beloopt ongeveer 650,000 gul- Jacques Goddet heeft het <*en. een en ander verteld over het budget van de tour. Weer sluit de begroting met een verliespost van ongeveer 10 12 millioen francs. Het totale De totaalsom aan prijzen - bedrag aan kosten staat op geld bedraagt 45.185.000 de begroting voor ruim 18 francs, met andere woorden millioen francs ofwel een ruim 450.000 gulden. Voor de kleine 2 millioen gulden. De twee en twintig etappeklasse- vele geïnteresseerde firma's menten is 121.000 gulden be- brengen een aardig bedrag, schikbaar. Nummer één krijgt De zogenaamde gele trui rente vergt een totaalsom van 13.000. De premies voor de strijdlustigste renners 27.000 Voor de bergprijs is een to taalbedrag van 15.600 voor de etappeprijzen nodig en 25.600 voor het algemeen klassement, waarvan de win naar 10.000 ontvangt. Dan is er nog een extrapremie voor de zes cols van de eerste categorie: totaal 9.000 en tenslotte de suikerprijs voor de renner met de meeste pech met een totaal van 5.400. voor de organisatoren, de bla den 1' Equipe en Parisien Liberé, zorgen deze firma's ook voor het premiegeld. De uitgaven voor de opera tie van het wielerleger zijn enorm. Om een voorbeeld te noemen: hotel- en voedings- vier 400, nummer vijf 300 en zo zijn er elke dag i5 prijzen. Het algemeen klasse ment vergt een bedrag van 70.850 gulden. De tourwinnaar ontvangt alleen voor zijn eerste plaats al 20.000, nummer twee Klim i i 28 kilometer Nog meer cijfermateriaal. In totaal zullen de renners 28.113 meter moeten klimmen Goddet' en dalen. Het totale hoogte in het samenstellen algemeen klassement. Verder Jacques Godot, onderwijzer in Lilans, in de tour die met George Lazzeri de stopwatch hanteert en ten slotte de Parijse metrobe ambte Roger Halna, bekend en onmisbaar wegens zijn feilloos vaststellen van de volgorde van aankomst. Ieder jaar opnieuw kan Jacques beroep op deze drie amateurs doen en wie verschil is het geringste in de hen vraagt waarom, krijgt tot werden onbenut gelaten. Het succes kwam tenslotte van de vleugelspelers, want uit een goede voorzet van links buiten Evertse slaagde rechtsbuiten v. d. Knijff erin fraai in te koppen (20). Daarbij bleef het Nederland verzekerde zich door deze overwinning dus reeds van een plaats in de finale. De stand ii ie nu: Poule A: Zweden Zwitserland Oostenrijk Poule B. Nederland Frankrijk Denemarken Poule C: Duitsland België Noorwegen de verschillende poules 110 0 2 10 10 1 2 0 110 4—1 0—0 1—4 2 2 0 0 4 6—3 10 0 10 3—4 10 0 10 0—2 110 0 2 1—0 2 10 12 2—2 10 0 10 1—2 Het programma wordt hedenavond voortgezet met de volgende wedstrij den op het LFC-terrein: 5.45 uur: Zwe denZwitserland; 6.55 uur: Frankrijk Denemarken; 8 05 uur: Duitsland Noorwegen. De voetbalwedstrijd tussen de ploegen van West-Duitsland en Oost-Nederland, gisteren in het Preussenstadion te Mun ster gespeeld, eindigde in een gelijk ■pel: 2—2. Het lichte veldoverwicht van Neder land kwam in de 39e minuut tot uiting door een doelpunt van Schatorje, die uit een goede voorzet van Meyers zijn ploeg de leiding gaf (01). Na de rust probeerde West-Duitsland door wijzigingen in de opstelling de kansen te verbeteren. Een schitterende voorzet van Islacker schiep voor Der- wall in de 54e min. een niet te missen kans voor de gelijkmaker en met een onhoudbaar schot in de rechterhoek verdween de bal achter Van der Wint (11). Hands in het strafschopgebied, 12 minuten later, door Feldman werd bestraft met een penalty welke door Islacker werd benut (2—1). Een fout van de Duitse verdediger Muller even wel gaf Feldman de kans zijn „hands" goed te maken Met een hard schoi gaf h'j de Duitse doelman het nakijken er» bereikte hel Oost-Nederlandse team de verdiende gelijke stand: 2—2. ATLETIEK Thor vestigt nieuw Ned. record op de 4 x 1500 meter Tijdens nationale estafettewedstrijden op de Nenijtobaan te Rotterdam is de ploeg van Thor (Roosendaal) erin ge slaagd het nationale record op de 4x 1500 meter te verbeteren. De Thor- de geblesseerde Frederiks, die dinsdag- lopers. De Witte. Van Loon. Van Eeke avond inderdaad eon gescheurde dij- len en Roover slaagden erin 'n tijd te noteren van 16 min 18.2 sec,, ruim zes spier had opgelopen. De Nederlandse ploeg liet overigens in deze wedstrijd zien. dat het niet mee valt twee avonden achter elkaar een stevige wedstrijd te spelen. Want ste vig ging het er wel aan toe zonder dat er unfair gespeeld werd. Wel deed het optreden van midvoor H. Nielsen la ter overgenomen door rechtsbinnen L. Jensen wat onplezierig aan. Hij liep steeds op keeper Kok in, wanneer deze een bal had opgevangen. Terecht kwam spil v. Luyk (De Mussen) daar tegen op door te zorgen, dat Nielsen zoveel mogelijk uit de buurt van de keeper bleef, hetgeen nogal eens tot hard spel aanleiding gaf. Het Ned. politieteam was in het veld bepaald veel sterker, doch er werd veel te veel getalmd met doorgeven van de bal. Tenslotte werd het een vrij voortdurende strijd tussen de Ned. aan val en de Deense verdediging en eerst na 27 minuten slaagde v. d. Zeis erin met een hard strak schot de Deense keeper te verrassen (1—0). In de tweede helft werd het overwicht van de Nederlandse ploeg die, tussen haakjes gezegd, in een vieskleurig rood- wit-blauw shirt speelde nog groter en legio kansen voor het Deense doel seconden minder dan het oude record. Dit stond op naam van Vlug en Lenig (Den HaagK die op 6 september in 1953 het nationale record op 16 min. 24.7 sec. had gebracht. De uitslag van de 4x1500 meter was: 1. Thor (Roosendaal) 16 18 2; 2 Thor 2 (Roosendaal) 16,55 4; 3 LD A (Den Haag) 16.56; 4. V. en L. (Den Haag) 16.57.6. LAWNTENNIS I. C. NEDERLANDCAMBRIDGE, De jaarlijkse tenniswestrijd Nederland en een ploeg vi tus: de Cambridge university LTC wordt zuter- dag en zondag te Arnhem gespeeld. De Nederlandse ploeg bestaat uit Jon ge en oudere spelers namelijk: A Kloe- zen, H. van de Weg. A. C. van Swol, W. Breunmk, D Teschmacher, A. C. Reidt en R. van der Graaff, WATERPOLO BO,nercompetltle. Voor de com petitie zijn de volgende wedstrijden ge speeld: LWV 2—AZC 3 2—0: GZC Sleutelstad 2 1—7.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9