fp it jimtLGAT fJ&ymnsiM ASPRO Middelste Gracht ondergaat schoonheidskuur Scherp St. Franciscus-drumband vierde feest DONDERDAG 27 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Langzamerhand verandert het ge richt van Lelden. De stad gaat er niet ouder uitzien. Integendeel. Hoe wel we niet altijd kunnen jubelen om het verdwijnen van een ver trouwd stukje stadsbeeld, is er nu toch een verandering gaande, waarom waarschijnlijk niemand zal rouwen. Druk is de firma Mens bezig met liet dempen en bestraten van de Mid delste Gracht, waarvan de geur de omwonenden jarenlang tegen de borst heeft gestuit. Gistermorgen werd een aanvang S «naakt met het slopen van de brug, ie de oeververbinding vormt over wat eens de Middelste Gracht was, in de kade van de Nieuwe Rijn. Binnen enkele ogenblikken hadden de vakkundige slopers van de firma De Bolster de zuilen, waartussen het rijdek was opgehangen van hun voet stuk gehaald en het opensnijden van de stalen kolommen vergde al even weinig tüd. Wanneer deze krant van de pers komt, zal waarschijnlijk nog slechts een krater de plaats aangeven, waar eens een nauwe brug over het gore water voerde. En nog enkele dagen en een gedeelte van het aangezicht van de sleutelstad zal verjongd zijn- Bij de foto: De snijbrander maakt een eind aan het „zuilenstelsel" van de gedoemde brug. (foto Leidse Courant) Burgerlijke Stand Geboren: Antje d. v. B. Bakker en G. Leijenaar. Jacobus Henricus Josef z. v. J. Kessels en L. Bérben. Bernar- dus Johannes Silvester z. v. J. Kes sels en L. Berben. Maria Johanna Serafine d. van H. Leljten en B. M. Wantenaar. Joanna Wilhelmina Christina d. v. M. Gijbeis en J. J. Buring. Joahnnes Bernardus Maria z. v. C. M. M. Nederpel en A. H. Duij- vestijn. Willem z. v. D. J. Guijt en W. Haasnoot. Peter z. v. J. de Mooij en W. Keveling. Gerrit Jan z. van J. J. van der Burg en J. Vlaming. Adriaan Cornelis z. v. F. J. Zeelen en N. S. Gonlag. Johannes Petrus Andries z. van T. J. G. Jansen en J. A. Boelens. Gerard Jacobus z. v. G. J. Neuteboom en C. M. Geerüngs. Óatharina Enge- line Maria d. van J. N. Spruit en J. P. van Berkel. Henriëtte d. van C. G. van Dooremaal en W. F. Engels. Maarten z. v. M. van Duijn en G. van der Plas. Overleden: J. Kramp 80 j. man. L. G. van der Zalm 4 dagen zoon. J. H. Eigeman 67 j. man. I. Crama 58 j. man. W. Ruijzendaal 81 j. man. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „A study of te respirtation of Misgurnus Fossilis (L.), the Pond POTLOOD en GEEST Loach", de heer M. Jeuken s.j., ge boren en wonende te Den Haag. Ge promoveerd tot doctor in de Genees kunde op proefschrift getiteld „De diagnostiek van beginnende schizo phrenic met behulp van de Ror- schach-test", de heer M. L. Ling- beek, geboren te Hengelo en thans wonende te Overveen. Gepromoveerd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „The projected Arab court of Justice", de heer Ezzel- din Foda, geboren te Telwana (Egyp te) en thans wonende te Lelden. Geslaagd voor het Doct.ex. Ned. Recht de heren P. F. M. Gründer- mann te Haarlem, E. P. Bruggeman te Den Haag en E. 17. Heemskerk te Leeuwarden. ^Harathon- .Meuwtjes Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie worden gelde- Kik beloond Do tipgevers dingen bovendien mee In onze niéuws-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25. van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. GEVAARLIJK SPEL. Teneinde een bal uit de goot te halen, klom gisteravond omstreeks kwart voor zeven de 7-jarige J. C., Verl. Nassaustraat 1, op het dak van de school aan de Os en Paardelaan. Hoewel de jeugd door de buurtbe woners telkens weer wordt gewaar schuwd tegen de gevolgen van der gelijke klimpartijen, gebruikte de jongen toch weer het hek en de uit de gevel stekende stenen om zijn doel te bereiken. Toen hij het dak bereikt had, ver loor hij zijn evenwicht. Hij viel en kwam op zijn gezicht terecht. Met een snee onder zijn kin, en verwondingen aan vingers en armen liep hij naar zijn moeder, die toen hij des avonds nog steeds pijn had, met hem naar het Acad. Ziekenhuis ging. Daar bleek, dat de jongen zijn kaak gebroken had. (Ingezonden door de heer Van Barneveld, Verl. Nassaustraat 4, Leiden). ONDERAFDELING,, LEIDEN EN OMSTREKEN" BOND VAN MAKELAARS/TAXATEURS. Uit de Bond van Makelaars/Taxa teurs in Onroerende Goederen in het Arrondissement 's-Gravenhage werd enige tijd geleden, in verband met Gisteravond werd de jaarlijkse feestavond voor de donateurs van de St. Franciscus-drumband gehouden. Na enkele pittige marsen, welke de drumband ten beste gaf, en die oren en 't volle St. Antonius Clubhuis de den trillen opende de voorzitter J. E. Kok de feestavond. Hij heette alle donateurs en belangstellenden van harte welkom, in het bijzonder aal moezenier S. v. d. Swelm en de in structeur van de band, de heer J. v. d. Dobbelsteen met zijn vrouw. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter er aan, dat de band een jaar achter de rug had, waarin veel gespaard was, om de vele plannen voor dit jaar te kunnen verwezen lijken. Er is echter nu pas de helft van het benodigde bedrag aanwezig. De band, zo zei hij, ondergaat op het ogenblik een verjongingskuur, zodat ook nieuwe hoornblazers evenals nieuwe donateurs van harte welkom zijn. Toneel. kwam de r.k. toneelvereniging „St. Matthias" uit Warmond op de planken. Zij speelden „De terugkeer van Suuske Perdaems", 'n toneelspel in 3 bedrijven van Ko Keepers. We zullen maar geen moeite doen de li teraire kwaliteiten van de schrijver te bepalen en ons beperken tot het spel zelf. Door uitermate goed spel van de toneelvereniging, neeft de gehele zaal geboeid naar dit stuk zit- het .ledental in Leiden en Omstre ken, in het leven geroepen de onder afdeling „Leiden en Omstreken". Het bestuur is samengesteld uit de volgende heren: voorzitter H. D. van Weizen, Oude Singel 220, Leiden; secretaris J. N. Lancel, Rjjneburger- weg 79, Leiden (kantoorhoudende Geverstraat 63, Oegstgeest)penning meester J. Oudshoorn, v. Pallandt- laan 15, Sassenheim. Het secretariaat is gevestigd Ge versstraat 63, ..Hè-hè Mim*. myn keelpijn is over! Mag ik weer buiten spelen?' Als de kinderen keelpijn ol hoofdpijn krijgen en hiervan koortsig worden, geeft Mama tt meteen een 'ASPRO'-tablet. Ook zu mogen 'ASPRO* zonder enig bezwaar innemen (maximaal één tablet per keerj. 'ASPRO' werkt snel zonder de gezondheid te schaden. Ook 'e kind is blij te kunnen peggen: ..Hè-hèJ".en Moeder vult aan: ..dank zij ASPRO". en de pijn verdwijnt I Advertentie No. 512. Horizontaal: 1. vergoe ding geven, 8. klein soort van rij paard, 10. munt in Portugal en Bra zilië (afk.), 12. vaarwel, 13. voor naamwoord, 14. telwoord (Eng.), 16. voorzetsel, 17. land in Europa, 16. rivier in Engeland, 19- kever, 20. maanstand, 21. spijstafel, 23. afkor ting van tantalium, 24. bekend Itali aans dichter, 26. op geen plaats. Verticaal: 2. landbouwwerktuig, 3. vrouw van Jacob, 4. met elkaar, 5. ontkenning (spreektaal), 6. voeg woord (Fr.), 7. karperachtig rivier visje. 9. overeenkomst, 11. gem. in Friesland, 13. genieting, 15. gem. in Gelderland, 16. term in het schaak spel, 21. honingbij, 22. sociëteit (afk.), 24. lidwoord, 25. voegwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 511. Horizontaal: 1. Gent, 4. vaal, 7. ook, 8. noot, 9. snee, 11. restant, 14. bar, 15. stre pen, 19. taal, 20. koel, 2il. bed, 22. mars, 23. leek. Vertaalcaal: 1. gans, 2. Noor, 3. totebel, 5. Anna, 6. loet, 9. strekel, 10. eng, 12. sap, 13. sta, 15- stam, 16. raar, 17. node, 18. slak. OP HET KANTJE. De tramrails in de Haarlemmer straat hebben al velen benauwde ogenblikken doen doormaken, en het zal voor iedereen, die dikwijls van deze verkeersader gebruik moet ma ken een verademing zijn, wanneer de „ijzeren weg" wordt opgebroken. Een meisje, fietsend door de Haar lemmerstraat, vocht gistermiddag om een uur of drie om haar evenwicht tussen rails en trottoirband. Terwijl ze wanhopig haar aandacht trachtte te verdelen tussen het winkelend pu bliek, dat onbewust van haar ang stige reis, op de meest ongelegen ogenblikken van het trottoir stapte en een auto, die haar achterop kwam, verloor ze de strijd. Ze viel vlak voor de aanstormende wagen. De chauffeur had geen en kele keus. Zelfs met de beste rem men had hij zijn voertuig niet op zo korte afstand tot staan kunnen bren gen.... Terwijl de omstanders hun hart vasthielden, reed de auto rake lings langs de bovenarm van het slachtoffer. Het mouwtje van de witte bloes, die het slachtoffertje droeg, werd herschapen in een smoezelige flard Opbrengst spaaractie H.C.W.—NE.M. Het personeel der H.C.W. en N.E.M. heeft, ten behoeve van een vakantie reisje voor zieken en langdurig bed- legerigen per motorschip „Kasteel Staveren", welke tochten verzorgd worden door het Nederlandse Roode Kruis, afdeling Leiden, in een aktie een bedrag van 1517,17 opgebracht. Dit bedrag is opgebracht door het gezamenlijke personeel der beide vennootschappen van bedrijf, mon tage, kantoor en tekenkamer. Zlekentriduum Allen, die belang stellen in de ge beurtenissen rond het ziekentriduum, dat dezer dagen gehouden wordt in de kerk van O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozef, aan de Herensingel, worden erop gewezen, dat de ver sierde kerk hedenavond tussen 7 en 8 uur ter bezichtiging geopend is. Jeugdwedstrijd r.-k. E.H.B.O. De jeugd E.H.B.O.-wedstrijd die a.s. zaterdag gehouden zou worden in Zoeterwoude is een week uitge steld. De wedstrijd vindt nu plaats 6 juli a.s. Voor de vervolg- en gedi plomeerdencursus gaan de lessen za terdag 29 juni gewoon door. Leidse Agenda DONDERDAG 27 JUNI R.K. E.H.B.O. Vervolgcursus voor gediplomeerden, met attractie. R.K. Lyceum Mariënpoelstraat, 8 uur n.m. Cambridge-week. As you like it, The marlowe Society. De Schouw burg, 8 uur nam. Cambridge-week. Uitvoering En gelse en Nederlandse madrigaalkoren, Pieterskerk, 8 uur nam. Stichting Bevordering Amateur fotografie. 't Gulden Vlies, 8 uur nam. Kynologcnver. „Rijnland". Mej. dra, Croin: Met een biologe de duinen in. Zomerzorg, 8 uur nam. Ned. Ver. v. E.H.B.O. Uitreiking diploma's. St. Antonius clubhuis, 7.30 uur nam. VRIJDAG 28 JUNI. Ziekentriduum. Derde dag. Half tien Hoogmis. Plechtig Lof om twee uur nam. Kerk Herensingel. 7de Verjaardag Leidse Koksschool. Onderlinge voetbalwedstrijden, UVS. terrein, half twee nam. ZATERDAG 29 JUNI. St. Adelbertvereniging. Bedevaart naar St. Adelbertsakker, Egmond, Vertrek 18.15 van Stationsplein. DIENST DER APOTHEKEN De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552; Apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085; Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. ten kijken. Het stuk speelt zic^af in de pastorie va nde Heikant. Lang ge leden heeft dr Francois een veld wachter per ongeluk gedood en hier voor is Freek Nelemans de gevange nis ingegaan. De dokter zwijgt over de ware schuldige. Freek vlucht als hij hoort, dat zijn vrouw bij de ge boorte van zijn zoon sterft. Pas vele jaren later hoort hij dat deze zoon nog leeft en wel als pleegzoon van dr Frangois. De pleegzoon heeft zich verloofd met Yvonne, de dochter van dr Frangois. Terwille van de beide kinderen zwijgt de oude Freek Nele mans en ook de dokter en de pastoor gebiedt hij te zwijgen. Hü verandert zelf zijn naam in Suuske Perdaems. Dr Frangois houdt echter gewetens wroeging, die nog groter wordt als zijn pleegzoon Freek een baantje misloopt vanwege bepaalde antece denten. De pleegzoon gaat in het ver leden speuren en ontdekt wat zijn vader is geweest. Suuske Perdaems keert dan terug en overtuigt Freek, dat diens vader onschuldig is en Freek rustig met Yvonne kan trou wen. Freek wil echter zekerheid. Dank zij Miebeth, de huishoudster van de pastoor, komt alles goed; zij brengt n.l. vader en zoon bij elkaar. Nog is alles niet in orde, maar als Freek tenslotte ook zijn pleegvader terwille van diens vrouw en kind kan vergeven, is alles in kannen en kruiken. De pastoor is weer gerust, Suuske blijft als koster, Miebeth is gelukkig en zal de veldwachter trou wen en ook Freek en Yvonne kunnen nu trouwen. Voor de spelers en speelsters van „St. Matthias" 'n woord van lof voor hun uitstekend spel onder regisseur G. van Elburg. Vooral Miebeth (C. Schakenbos) had al gauw het hart van de zaal gestolen. En om met Suuske's eigen woorden te spreken, ook D. Duinhoven speelde diens rol „gadvergimmes" goed. Ook voor alle anderen 'n pluim. De dames werden bonbons aangeboden, terwijl de he ren met sigaretten verblijd werden plus een ovatie van de zaal. Na dit toneelstuk volgde nog een verloting en met een gezellig dansje o.l.v. Henny Boes en met medewer king van de Rhythme Club van Theo Wisse, kwam aan deze avond een eind. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 27 Juny 1857 Leyden Uit 's Hertogenbosch wordt gemeld: Sedert 1825 werd in het groot zieken-gasthuis al hier eene vrouw verpleegd, die al dien tijd in voorlopig arrest was, als beschuldigd van brand- stichting, doch om redenen van ziekte (welke gebleken is eene ongeneselijke kioaal te zijn) niet konde teregt staan en hare zaak dus geen voortgang hebbende, moest zij mitsdien op 's lands kosten verpleegd worden. Hare misdaad thans verjaard zijnde, is zü nu ontslagen en naar hare geboorteplaats opgezonden. Als men berekent dat voor hare ver pleging 60 cents daags moest be taald worden, dan zal het blijk- ken dat deze vrouw den lande nog al iets gekost heeft. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1). Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 uur voorm. tot 4 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling „Van Sint Jacobsgasthuis tot Lodewijks- kerk" (tot 25 juni). Lakenhal: Tentoonstelling „Shake speare op het Engelse toneel" (tot 1 juli). De Hofstee (Haagweg 92): Ten- toonstellig „25 jarr Exlibris" en ge legenheidsgrafiek" ftot 30 juni). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel (tot 1 okt.). Lakenhal: Tentoonstelling „Moder. ne kunst in Groningen" (tot 8 juli). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 15 uur (tot 1 oktober). BIOSCOPEN. De films voor de week van 2128 juni zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Enrico Caruso", alle leef tijden. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Sissi, de jonge keizerin". alle leeftijden. Trianon: „Calypso Joe", alle leef tijden. Rex: „Odongo", 14 jaar. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen nam mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan al5nog trachten O een exemplaar te doen toekomen. Wilt U iets weten? Vraag; 'n Mooie route van Leiden naar Oisterwijk. Antwoord: Leiden, Boskoop, Gou da, Schoonhoven, Goudriaan, Gorin- chem, Neer-Andel, Waalwijk, Loon op Zand, Udenhout, Gisteren k. Vraag: Inzake huisvestingbureau. Antwoord: Richt uw schrijven een voudig tot het Huisvestingbureau, Stadhuis, Leiden. Laatste Berichten GERUCHTEN OVER GEZINSUITBREIDING IN MONACO Volgens gewoonlijk welingelichte kringen te Monte Carlo verwacht prinses Gracia van Monaco tegen het eind van de herfst een tweede kind. Haar eerste kind, prinses Caroline, werd op 23 januari van dit jaar ge boren. JONGE TUIN ARBEIDER TRACHTTE ZIJN VADER TE DODEN. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft vanmorgen de 20-jarige tuinarbeider B. uit Honselersdijk veroordeeld tót een gevangenisstraf van één jaar met aftrek van voorarrest en voorwaar delijke terbeschikkingstelling van de regering omdat deze jongeman in de nacht van 20 en 21 januari had ge probeerd met een stoel zijn vader dood te slaan. De officier van justitie had een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstelling van de regering gevorderd. De vader van Pieter B., zo was bij het onderzoek gebleken, had vaak ruzie met zijn kinderen. Eenmaal was hij veroordeeld wegens zware mis handeling van een zoon. In de nacht van 20 en 21 januari was Pieter enigszins aangeschoten thuis geko men. Bij een scheldpartij tussen vader en hem was Pieter zo woedend ge worden, dat hij een stoel greep en er zijn vader mee wilde doodslaan. Twee van zijn broers kwamen echter tussenbeide. BOEKHOUDER VERDUISTERDE VOOR ONGEVEER ƒ14.000,— De rechtbank te 's-Gravenhage heeft vanmorgen de 30-jarige boek houder Augustinus K. uit 's-Graven hage overeenkomstig de eis van de officier van justitie veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaren met aftrek van voorarrest. K. had in de afgelopen winter toen hij in dienst was bij een N.V., die een winkel in gereedschappen en ijzerwaren exploi teert, voor ongeveer 14.000,ver duisterd. Jeanne Bouman, uit Roermond, is een van de zeven winnaars van prij zen, die zijn toegekend door de „Ame rican home economics Association", de vereniging voor huishoudkunde in de Verenigde Staten. De prijzen be staan uit een beurs voor een jaar studie in „Home economics" aan één van Amerika's colleges of universitei ten. Mej. Bouman, die in Egypte ver toeft, waar zij reeds 3 jaar voor de voedsel- en landbouworganisatie der Verenigde Naties werkzaam is, zal huishoudkunde gaan studeren aan het Iowa Staten college of Agriculture and mechanical arts in Ames in de staat Iowa. V00RSCHQTEH Uitslag verkeersexamen. Onder leiding van de voorzitter van de af deling Voorschoten voor Veilig Ver keer, mr Drossaart Bentfort, heeft de examencommissie de uitslag van het verkeersexamen vastgesteld. De heer Robbertsen had daartoe reeds alle gegevens uitvoerig verzameld en alle gewenste berekeningen gemaakt. Het bleek, dat dit jaar het examen slecht gemaakt is. Een zeer groot aantal kandidaten moest worden afgewezen meer dan tot nu toe ooit het geval was geweest. Het aantal gemaakte fouten be droeg gemiddeld 9,7, d.i. het aantal fouten in het schriftelijk en practisch gedeelte tezamen. De beste presta ties waren geleverd door de leerlin gen van de ds Fortgensschool, met een gemiddelde van 7,3 fout. Daarop volgden de Hervormde School met 8,8; de Parkschool met 9,6; de r.-k. Meisjesschool met 10; de Gerefor meerde school met 10,8; en de r.-k. Jongensschool met 11,2 fouten. Van de 200 kandidaten werden er 84 afgewezen, er slaagden dus slechts 116 leerlingen, dat is 58 pet. Het aantal geslaagden van de di verse scholen bedroeg respectieve lijk: Ds Fortgensschool 18 geslaagd, 7 afgewezen: Hervormde School 23 geslaagd, 13 afgewezen; Parkschool 27 geslaagd, 14 afgewezen; r.-k. Meis jesschool 17 geslaagd, 14 afgewezen: Gereformeerde School 17 geslaagd, 17 afgewezen; r.-k. Jongensschool 14 geslaagd, 19 afgewezen. De uitreiking van de diploma's zal vermoedelijk plaats vinden op woens dag 10 juli. BOSKOOP GEMASKERDE ONTMASKERD Het is de Boskoopse Rijkspolitie gelukt de gemaskerde aanvaller, die de vorige week probeerde de heer v. d. B. te beroven te ontmaskeren. Het bleek te zijn de 17-jarige V., die be kend heeft zich aan de overval te hebben schuldig gemaakt. LEFIWÜflRP Geboren: Johan z. van J. van Alphen, en C. M. Holverda; Margriet d. van A. Verbeek en J. L. Weesjes. Gehuwd: S. Tjalsma en A. Schnei der. WASSENAAR Bouw 37 woningen gegund. Het bouwen van 37 woningen tussen de Rozenweg en Narcislaan wordt onder architectuur van architekt H. C. Le lie te 's-Gravenhage voor rekening van het Bouwbureau Lips Co. te 's-Gravenhage en voor eigen rekening gebouwd door C. J. v. d. Elshout Pzn. te 's-Gravenhage. DE MEIJE Tijdens de korte doch hevige on weersbui welke zich dinsdagmiddag boven De Meije ontlastte, werd een in de nabijheid van de r.k. kerk staande opgaande boom door de blik sem getroffen en uiteen gereten. Ge lukkig deden zich hierbij geen per soonlijke ongelukken voor, wat mede ook door de rondspattende hout splinters zeker wel mogelijk zou zijn geweest. SPORT PAARDESPORT Hedenmorgen is te Scheveningen op i-jarlge leeftijd de heer A. van Ho boken van Hoedekenskerke overleden, een van de bekendste en populairste fi guren in de wereld van de paardesport. In 1891 kwam hij te Breda voor het eerst uit in rennen, en tot 1899 heeft hij geregeld aan courses deelgenomen, niet alleen in Nederland maar ook in Duitsland In 1902 behoorde van Hoboken tot de medeoprichters van de Vereniging tot bevordering van de paardenfokkerijen in Nederland, en drie jaar later was hij bij de initiatiefnemers voor de stichting van het Centraal Comité voor de con coursen hippique in Nederland. Hij heeft sindsdien functies bekleed in tal van verenigingen, en is tot op hoge leeftijd niet slechts de grand old man maar ook een van de stuwende krach ten in onze paardesport gebleven. KOERSEN TE DUINDIGT. De uitslagen van- de gehouden drave rijen te Duindigt luiden: Annettcprüs: 1. Victor Hanover (W. H. Geersen) 1.30,6; 2. Vink S.; 3. Urchin Hanover. Toto: vv. 1.10; pl. 1.10, 1.40; gekoppeld 6.90; cov. 5.60. Bleriotprijs: 1. Wordly Hanover (M. Vergay) 1,28.1; 2. Wim Hollandia; 3. William Hanover K. Toto: w. 2.60: pl. 1.30. 1.20. 1.60; gekoppeld 4.40 cov. 4.30. Crack prijs: 1. Urban Hollandia (W. H. Geersen) 1.28.8; 2. Ukas; 3. Uranium H. Toto: w. 1.90; pl 130. 160; gekoppeld 3.40; cov. 3.40. Don Pedroprijs: 1. Umberto v. Oranje (J. v. Dooyeweerd) 1.274: Thundera; 3. Postduifje K Toto: w 7 60; pl. 2.40, 5.10, 4.30; gekoppeld 4.80; cov. 8.80. Evernin? Starprijs: 1. Roi d'Or (R. Visser) 1.24.1: 2. Part out; 3. Quilla Lee. Toto: w. 5.— pl. 2„ 2.10, 2.20; gekoppeld 8.10; cov, 6.70. Batna II-prijs: Eerste deel: 1. Frascati (F. Vandeuren) 1.59; 2. Lë Faquin; 3. Hersial. Toto: w. 2.10; pl. 1.20, 106., 1.60; gekoppeld f 8.40; cov. 6.10. NlcorlnaprUs: 1. Chaffy (J. C. Pex) I.04.5; 2. Irish Doll; 3. Sweet Violet. Toto: w. 3.30: pl. f 130, 1.10; gekop peld 2.90; cov. 5.50. Batna II-prijs. Tweede deel: 1. Douce France (F. Delbrasslnne) 2 03 4; 2. Rod delaar: 3 Aladin. Toto: w. 220; pl. 1.10, 1.10 1.20; gekoppeld 3.80; cov. 3,30. Totale omzet 69.006.50.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2