De Snot*i*ende AGENT LOONSTATEN Schotse zeeman bleek niet zuinig.... P. J. Stolkcr Voor jongelui administratieve functie MAANDAG 24 JUNI 1957 DF LEID SE COURANT PAGINA 3 LISSE Onbewoonbare woningen. B. en w. stellen voor de ontruimingstermijn van een vijftien woningen in de Ka naalstraat te verlengen tot 7 juni 1958. Subsidie Kruisverenigingen. B. en w. stellen voor in de vorm, waarin subsidie wordt verstrekt aan het Wit- Gele Kruis en het Groene Kruis enige wijzigingen te brengen. Als nieuw element zouden zij in de subsidie-verordening een bepaling willen opnemen, volgens welke 10 van het totaal-bedrag dat aan con tributie is ontvangen wegens subsi die wordt genoten. Hiermede wordt enerzijds de ledenwerving bevorderd, terwijl dit subsidie-element anderzijds ook van invloed kaï. zijn op de bepa ling van de hoogte der contributies, zij het ook dat deze factor van min der betekenis is, omdat in de subsidie regeling de voorwaarde is opgenomen, dat de contributie tenminste 7,50 per lid per jaar dient te bedragen. In de bijgevoegde ontwerp-subsidie- regeling komt niet meer de bepaling voor, dat het subsidie wordt beperkt tot 50 van de opbrengst der con tributies van de in deze gemeente woonachtige leden. In het verleden is gebleken, dat deze bepaling juist voor verenigingen met vrij hoge ex ploitatiekosten en dientengevolge met vrij grote activiteit zeer belemmerend werkt. Niet ontkent kan worden, dat deze bepaling anderzijds stimulerend werkt voor de opvoering der eigen in komsten, doch de uitgaven der kruis verenigingen zullen mede tengevolge van nieuw-bouw zodanig toenemen dat niet verlangd mag worden, dat de eigen inkomsten een evenredige verhoging ondergaan. De op basis van de nieuwe ontwerp verordening opgestelde berekeningen hebben aangetoond,dal door de vrij ver uiteenlopende financiële omstan digheden der verenigingen aan de be grenzingsbepaling van r.iet meer sub sidie dan nodig is om een batig saldo te verkrijgen van 10 der exploita tie-lasten niet is te ontkomen. Deze begrenzingsbepaling is onzes inziens OVERZICHT BLOENMENHADEL (VEILING FLORA, RIJNSBURG). De zon en de warmte hebben in het begin der week hun werk uiteraard grondig gedaan. Met het stijgen dei- temperaturen gingen de prijzen naar beneden, daar de bloemenhandel se dert mensenheugenis nu eenmaal niet kan floreren in tijden, dat de heren ijs- en limonadefabrikanten goede zaken maken. Toen het weer koeler werd begonnen de handelaren ook weer meer kooplust en belangstel ling aan Ie dag te leggen en vrijdag werden er weer redelijke prijzen voor goede bloemen betaald. Om met de gladiolen te beginnen: de duurste variëteit was de nieuwe Albert .Ver- weij met de aparte purperrose tint, die ƒ22,per 100 opbracht. Deze werd op de voet gevolgd door de forse Friendship, waarvoor men 21,per 100 betaalde. Early Queen bracht 18 op. Allard Pierson f 12,Memo rial Day 16,—, Red Fox 15 en 16, Johann Strauss bracht in extra bes te kwaliteit nog ƒ19,— op, Sneeuw- prinses draaide voor 10,en 12 en Gold Dust voor 13 tot 15. Van de kleinbloemige gladiilen noteerde Nymph veruit de hoogste prijs met 11,— tot 13,Vuurbaak, Spitfire en Peach Blossom werden verkocht voor 3.80 tot 5.50 per 100. Voor Volvillei's werd tot 6,per 100 be steed. Scabiosa werd afgenomen voor ƒ3,en ƒ3.50 per ICO, als men mooie zware partijen aan te bieden had. Eremurus Bungei vond kopers voor 18,tot 20,en Delphiniums veranderden van eigenaar voor ƒ7, en ƒ8,per 100. Alstroemeria was duur: ƒ7,— en ƒ8,— per 100, Cam panula persicifolia kocht men voor 2 en 2.50 per 100. De dubbel wit te margriet Esther Read werd afge drukt op ƒ4,— tot ƒ5,—, maar de forsere Wirral Supreme deed tot ƒ7 per 100. Leeuwenbekjes zag men nog weinig. Een heel mooi partij zagen we van de hand gaan voor 1.35 per bos je. Duizendschoon was te kust en te keur te koop voor 0.15 tot 0.25 per bosje. Grote Zinnea's waren schaars en bijzonder duur: 0.15 per stuk. Kleine Zinnea's brachten 1.50 tot 2,per 100 op. Van de lelies raakt Regale zo langzamerhand weer aan een eind en dat deed de opbrengst wat stijgen. Mooie partijen brachten nu tot ƒ0.13 per kelk op. Witte lelies deden tot 0.32 per kelk en auratums tot 0.43 per kelk. Tijgerlelies werden gewaardeerd met 0.30 per tak. ook niet bezwaarlik, omdat een zeer behoorlijk maximum subsidie daar door blijft verzekerd, terwijl ander zijds eventuele uitwassen worden voorkomen. De bepalingen inzake verstrekking van renteloze voorschotten e.q. de daarvoor in de plaats tredende rente vergoedingen zijn niet in de nieuwe verordening overgenomen, omdat het geen overeenkomstig de oude rege ling enerzijds werd gegeven ander zijds weder gedeeltelijk in de vorm van aflossing werd teruggenomen. Het komt het college juister voor de renteloze voorschotten te vervangen door een bijdrage ineens, onder voor waarde evenwel dat bij gehele of ge deeltelijke vervreemding of verande ring van bestemming van het gebouw of/en terrein een derde gedeelte van de opbrengst of getaxeerde waarde aan de gemeente wordt uitgekeerd. Deze regeling is enerzijds voor de kruisverenigingen voordeliger omdat de aflossing op het renteloos voor schot vervalt en dientengevolge de exploitatielasten lager zullen zijn, doch anderzijds kan de gemeente daardoor op eenvoudiger en juister wijze sanctie stellen op een wijziging in de bestemming van het gebouw, dat mede door gemeentelijke midde len wordt gefinancierd. Nu tengevol ge van deze bepaling d^ kruisvereni gingen slechts twee derde gedeelte van de stichtingskosten e.d. behoeven te financieren en daa enboven geen andere betalingsverplichtingen op zich behoeven te nemen, zullen zij er ook gemakkelijker in slagen middelen te verkrijgen voor de financiering van de overblijvende kosten. Een verder gaande regeling, zoals hypotheekver strekking van gemeentewege, het ga randeren van rence en aflossing voor op te nemen leningen, e.d. komt b. en w. in deze alg mene regeling niet gewenst voor. In speciale gevallen kan, zo nodig, hulp worden gevraagd en het lijkt b. en w. beter alsdan naar gelang van omstandigheden te beoor delen, of, en zo ja, in welke mate of vorm, deze aanvullende hulpverlening dient plaats te hebben. Aan de hand \an de meest recente gegevens is berekend, dat met toepas sing van de ontwe.-p-subsidie-veror- dening een jaarlijks subsidie zal zijn gemoeid van rond 16.000,—, zijnde het bedrag, dat momenteel voor het onderhavige doel op de begroting is uitgetrokken. Aan de plaatselijke kruisverenigin gen is onder toezending van de nieu we ontwerp-verordening gevraagd haar mening omtren de nieuwe voor gestelde wijze van subsidiëring ken baar te maken. Het Wit-Gele Kruis, afdeling Lisse- dorp, antwoordde, dat de nieuwe re geling niet alleen haar volledige in stemming had, doch dat deze rege ling ook met grote erkentelijkheid .voor de belangrijke verbeteringen, welke zij inhoudi, in het bijzonder wat de kapitaalsvc örziening betreft, zal worden ontvangen. Van de afdeling Lisse van het Groe ne Kruis is tot op heder geen ant woord ontvangt.i, terwijl het Wit- Gele Kruis, afd. Lisse-Beekbrug in een tweetal brieven bezwaren maakt tegen de ontwerp-regeling, omdat naar de mening van deze vereniging de nieuwe regeling in vergelijking met de bestaande slechts zeer weinig verbeteringen inhoudt voor exploita tie-doeleinden. Naar mening van dit bestuur staQt de geringe vooruit gang voor de afdeling Lisse-Beekbrug van het Wit-Gele Kruis in geen re delijke verhouding tot het verhoogd subsidie-bedrag op de gemeente-be groting 1957. Het bestuur dringt er alsnog op aan het gemeenschappelijk verzoek van de kruisvereniginggen om het gemeentelijk subsidie op te trekken van 1/3 tot 1/2 van de ex ploitatielasten in te willigen. Naar aanleiding van bovengenoem de bezwaren en opmarkingen heeft het college overwogen, of het gewenst moet worden geacht in het aanvanke lijk ontwerp-subsidieregering wijzi ging te brengen. Voorop moge worden gesteld, dat met de nieuwe subsidie-regeling al lereerst wordt beoogd de kruisver enigingen, welke voor hoge last in tengevolge van nieuwbouw komen te staan, tegemoet te komen, zodat het bezwaar van de afdeling Lisse-Beek brug dat de verhoging van het sub sidie voor deze afdeling in geen rede lijke verhouding staat tot het ver hoogde subsidie-bedrag op de ge meentebegroting 1957 inderdaad juist is, doch zulks het uitgangspunt voor het vaststellen van de nieuwe regeling is geweest. Vermoedelijk is echter door deze afdeling over het hoofd gezien, dat er ook afgezien daarvan belangrijke verbeteringen zijn gebracht en met name de begrenzing van het subsidie tot 50 van de contributie-opbrengst is vervallen. Over d jaren 1952 t/m 1956 is aan deze afdeling op grond van de huidige regeling een subsidie in de exploitatielasten toegekend van respectievelijk 680,20, 635,95, 957,—, 952,— en 1.103,37. In 1953 werd het subsidie begrensd door de batig saldo-bepaling en in alle andere jaren door de contributie-bepaling. Op grond van de nieuwe-ontwerp regeling zou zijn ontvangen in de ja ren 1952 t/m 1956 respectievelijk 1.258,68, 635,95, 1.286,56, 1.417,47 en 1.258,72, waarbij het subsidie in de jaren 1952, 1953 en 1956 wordt begrensd door de batige saldi-bepaling. Al met al menen b. en w., dat de ontwerp-subsidieregeling ook voor de afdeling Lisse-Beekbrug een niet onbetekende verbetering in hield. Aanvankelijk hadden b. en w. in het 'ontwerr in artikel 10 de navolgende bepaling opgenomen: „Voor de op grond van de verorde ning, regelende de subsidiëring van kruisverenigingen te Lisse, vastge steld bij raadsbesluit van 11 maart 1955, no. 51, toegekende renteloze voorschotten c.q. daarvoor in de plaats tredende rente-vergoedingen blijven de bij die verordening vastgestelde regelen van kracht." Hoewel deze overgangsbepaling reeds was opgenomen om de afdeling Lisse-Beekbrug te behoeden voor ver mindering van inkomsten, daar deze afdeling in 1951 een belangrijke ver bouwingswerk heeft uitgevoerd, heb ben b. en w. er ook geen bezwaar te gen om deze vereniging op gelijke wijze tegemoet te komen als de ver enigingen, welke t.z.t. nieuwbouw gaan plegen. Dit is mogelijk door uit het beschikbare bedrag voor subsi diëring van kruisverenigingen in 1957 aan deze afdeling een extra sub sidie beschikbaar tc stellen van 1/3 gedeelte van de hierbovenbedoelde kosten van verbouwing en wel naar rato van het aantal leden in 1951 in Lisse en buitengemeenten. De kosten van de verbouwing hebben volgens de overgelegde rekeningen bedragen 11.357,74. Het aantal leden, woon achtig in Lisse bedroeg in 1951 279 en het aantal leden buiten Lisse woonachtig 100, zodat het extra sub sidie zal bedragen 1/3 x 279/379 x 11.357,75 is 2.753,57. Bij uitkering van dit subsidie kan de jaarlijkse rente-vergoeding in de plaats tredend van een verstrekt renteloos voorschot vervallen, omdat met het extra sub sidie de door de vereniging aangega ne geldlening kan worden afgelost. KATWIJK AAN ZEE Bouw fabriek voor visconserven. Namens Ouwehands haring- en zee vishandel is aan de firma M. v. Duijn alhier gegund het bouwen van een fabriek voor visconserven aan de Kortenaerstraat. 400RDWIJKERHQUT DIEFSTALLEN AAN DE RUIGENHOEK. Zondagmiddag zijn bij de zanderij sloten aan de Ruigenhoek, die door vele inwoners van Noordwij kerhout als zwem- en badplaats worden ge bruikt, een aantal kledingstukken, meest wollen vesten, en portemon- naies met inhoud gestolen. Ook vorig jaar kwamen deze diefstallen aldaar bij herhaling voor tot het de politie gelukte da hand te leggen op een vijf tal jongemannen uit Hillegom die nu echter geborgen zijn in een opvoe dingsgesticht. Omtrent de daders van zondag tast de politie nog in het duis ter. De postcommandant van De Zilk, gemeente Noordwijkerhout, verzoekt ons de waarschuwing te publiceren dat baders en zwemmers in de Ruigen hoek in hun eigen belang geen kle ding of waardevolle voorwerpen zon der bewaking achterlaten en wan neer men verdacht rondwandelende personen mocht opmerken, direct daarvan de politie van de Zilk of Noordwijkerhout-dorp in kennis stel len. SASSENHEIM Concert Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. PrinsBern- hard op 29 juni zullen de drumband en de harmoniever. „Adest Musica" de Harm. „Crescendo" en de Chr. Mondacc. ver. „Excelsior" een con cert geven op het concert-podium aan de Parklaan. Nadere bijzonder heden volgen. (22) Kleuter te Leimuiden verdronken Het ruim vier jaar oude zoontje van de heer E. de Jong, directeur van de melkfabriek n.v. „Holland" te Leimuiden, is gisteravond in een sloot langs het Noordeinde te water geraakt en verdronken. Het knaapje, Jan, mocht na het avondeten omstreeks zeven uur nog even buiten spelen. Hij nam de step mee en verdween. Toen de ouders hem na enige tijd binnen wilden roe. pen omdat het bedtijd werd, was het kind nergens te vinden. Informatie bij de buren, waar hij nogal dikwijls speelde, leverde geen succes en ten einde raad gin^ men ook langs de weg zoeken. Dicht bij de ouderlijke woning vond men al spoedig de step in de berm van de weg. De heer Donker, een uitstekend zwemmer, is daarop in het diepe wa ter gedoken en slaagde er vrijwel di rect in het lichaampje van de kleu ter te vinden, die geruime tijd in het water gelegen moet hebben, Een E.H B.O.-er, die kunstmatige adem haling toepaste, had geen succes meer en de ontboden arts kon slechts de dood van het kind vaststellen. VOORHOUT Wij vragen voor ten spoedigste een serieuse en actieve voor de bezorging van de courant in het agentschap Voorhout. Aanbiedingen aan Adm. De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. Het gebeurt nogal eens, dat Engelse schepen de haven van Den Helder binnenvallen. En evenvaak gebeurt het dan, dat Schotse matrozen gaan passagieren. Wat niet al te vaak voor komt, is, dat die meteen de nogal rustige havenplaats in opschud ding brengen. Dat kan alleen ge beuren, als de Schotten hun zuinig heid vergeten Een Schotse zeeman bood vrijdag avond in een lyrische verbroederings bui een 21 jaar oude Nieuwedieper in een van de cafétjes twee biertjes aan. De manier, waarop de knaap de twee pilsjes van de toonbank veegde met de mededeling, dat hij er geen prijs op stelde, was ergerlijk en toen daarbij de jongeman zijn schenker er nog aan herinnerde, dat die dat kos telijke gerstevocht óók moest beta len, achtte de Schot de maat méér dan vol. Was de zeeman niet zuinig gebleken, zijn klappen waren ook niet mis. Hij sleepte zijn opponent naar bui ten en sloeg hem zo hard, dat de jon gen die viel en ongelukkig terecht kwam met een schedelbreuk in het ziekenhuis moest worden opge nomen. De Schot werd door de marine patrouille opgepikt, doch wist onver- VOORHOUT Muziekvereniging „St. Caecilia". Het instrumentenfonds heeft van het Anjerfonds 750.ontvangen voor aanschaffing van nieuwe instrumen ten. Als tegenprestatie zal zaterdag a.s. een rondgang door de gemeente gemaakt worden, tijdens welke dan gecollecteerd zal worden voor het Anjerfonds, ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard. VALKENBURG Woningbouw. De directeur van gemeentewerken heeft namens het N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meente te 's-Gravenhage het bouwen van 5 woningen aan de Boonzak ge gund aan W. Oosterlee alhier. WASSENAAR Jongen gestikt onder duinzand Zondagmiddag is" in het rtuinter- rein bij Meijendell een 15-jarige jon geman uit Den Haag, R. B., toen hij probeerde in een holte in een duin heuvel te kruipen onder neerstortend zand bedolven en gestikt. Pogingen om de levensgeesten weer op te wek ken hadden geen resultaat. De jongen bevond zich met een 16-jarige vriend, P. J. M., omstreeks 1 uur in het voor het publiek afge sloten duinterrein. De jongste van het tweetal ontdekte een holte en kroop erin, ondanks de waarscnuwin- gen van zijn vriend. Toen hij zich in het hol bevond, stortte een grote hoeveelheid kurkdroog zand omlaag. Zijn metgezel stelde wanhopige po gingen in het werk om hem te be vrijden. Toen dat na ongeveer 10 mi nuten niet gelukte begaf hij zich naar d e Meijendelseweg en sloeg alarm. Voorbijgangers begaven zich in groten getale naar de aangegeven plek. Inmiddels waren politie en ge neeskundige dienst gewaarschuwd. Ook een materialenwagen van de brandweer en personeel van .gemeen tewerken werden gealarmeerd. Nog voordat men het lichaam van ONGEVAL BIJ HOOGOVENS. Een ongeval bij de cokesoven van de hoogovens te Velsen heeft het le ven gekost van de 60-jarige arbeider K. Klok uit Alkmaar. Het slachtoffer, in dienst van de ha venstichting Zaandam, is zaterdag morgen door onbekende oorzaak be kneld geraakt tussen een deuraf- neemmachine en een betonnen pilaar. wachts uit de jeep te springen en vluchtte ergens een huis binnen, waar hij vroeg zijn handen te mogen was sen. Onbegrijpelijkerwijs zijn knuisten zaten vol bloed werd hem dat nog toegestaan. Kinderen braohten de politie ervan op de hoog te, waar de driftkop zich schuil hield. Onder hevig verzet werd de man daarop ingerekend en opgesloten. TWEE HAAGSE FAIVHL1ES DOOR BRAND DAKLOOS. Twee Haagse families, die met vakantie in het buitenland zijn, wer den vanmorgen door brand dakloos. Een dubbel bovenhuis boven een winkel in kampeerartikelen in het nauwe Westeinde te Den Haag brandde na een gasontploffing in de keuken achter de winkel uit. Om ongeveer kwart over elf ging de jongste bediende uit de sport- winkel koffie zetten op een gasstel. Waarschijnlijk heeft de afsluiter van de tank gelekt. Toen hij vuur maakte vloog de keuken in brand. De jongen werd niet noemenswaard gewond. De brandweer spoedde zich met een ladderwagen en een pompwa- gen naar de plaats des onheils. Alle maatregelen werden genomen ter beveiliging van het vlak bij gelegen ziekenhuis Westeinde. Tijden^ de blussing vloog de tank van het gasstel in het huis uit elkaar waardoor de vuurzee tijdelijk ver ergerde en een aanzienlijke ravage werd aangericht. De sportwinkel van de heer D. is een troosteloze ruïne, evenals de woningen van dc in Duitsland va kantievierende families M. en A. de jongen geheel onder het zand had kunnen bevrijden, werd zuurstof toe gediend. Behalve dokter Oosterbaan van de G.G.D. verleenden ook dok ter Boersma en een arts uit Kotter dam assistentie. Tot ongeveer drie uur zijn de artsen en politiemannen in de weer geweest om te trachten, de levensgeesten weer op te wek ken, echter tevergeefs. De verslagenheid onder de hon derden kijkers, die langs de weg en het fietspad de afloop van het onge luk afwachtten was groot, toen kort na 3 uur het stoffelijk overschot per ambulance-auto werd weggevoerd. Tentoonstelling op r.-k. huishoud school. Op de r.-k. huishoudschool wordt woensdag en donderdag a.s. de jaarlijkse tentoonstelling van het werk der leerlingen gehouden. De school in de Kerkstraat zal voor deze gelegenheid geopend zijn van 2 tot 5 uur 's middags en van 7 uur tot half 10 's avonds. Medisch congres op muziekavond begroet. Voor de deelnemers aan het medisch congres, dat deze week in Kasteel Oud-Wassenaar gehouden wordt, was er gisteravond een ne- groetingsavond in een van de zalen van het kasteel. Dr F. L. L. Merckei- bach, voorzitter van het Nederlandse organisatie-comité van het congres, en prof. dr E. Gerfeldt uit Dussel- dorf, president van het congres, spraken een woord van welkom. In plaats van de pianist George van Renesse, die op deze avond zou optreden, maar die door een vinger- blessure verstek moest laten gaan, werd de voordrachtskunstenaar Al bert Vogel bereid gevonden aan de avond medewerking te verlenen. Na de pauze zong mevrouw Francesca Tulpan, aan de vleugel begeleid door Paul Niessing, een aantal liederen, o.m. van Brahms, Rousseau, Benja min Britten en Jean Berger. Heden, maandagavond is er voor de congresdeelnemers een pianore cital door Paul Niessing, dat om 9 uur begint. Op het programma staan werken van Mozart, Bach, Brahms en Debussy. Nieuw type kernwapen? Prof. Seitaro Koyama van de uni versiteit van Niigata heeft andere Ja panse geleerden zaterdagavond op een bijeenkomst meegedeeld, dat hij thorium 231 had ontdekt in radio actieve monsters, welke hij na de Russische kernproeven van april jl. bad bestudeerd. Deze mededeling wordt opgevat als de eerste aanwijzing in Tokio, dat de Sowjet-Unie wellicht een nieuw type kernwapen heeft gemaakt. Canadees vliegtuig verongelukt Bij fort Hardy op het eiland Van couver in het westen van Canada is zondag een Canadees passagiers vliegtuig kort na de start veronge lukt. Dertien van de 18 inzittenden zijn om het leven gekomen. Onder de overlevenden bevindt zich de ste wardess. Marktberichten ROTTERDAM, 24 juni Vee. Aan voer 1729 stuks vee waarvan 1039 vet te koeien; 690 varkens. Prijzen: vette koeien 3.00—3.25; 2.65—2.90; 2.50 —2.60; varkens 1.75—1.71—1.65. Handel: vette koeien aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen van vorige week met moeite te uandhaven; varkens aanvoer iets groter, handel kalm, prijzen iets lager, prima's boven no tering, zware varkens moeilijk te plaatsen. VINKEVEEN, 21 juni. Groenten Capucijners 5276, doppers 4068, kassnijbonen 104126, peulen 2472, stambonen 158176, tuinbonen 21 28, andijvie 1719, postelein 47, rabarber 2641, rode kool 21, spits kool 810, tomaten 134-162, was- peen 2342 alles in centen per stuk; bloemkool 1030, komkommers 22 55, sla 312 cent per stuk; bos peen 16—37, kroten 1014, radijs 37, peterselie 38, selderij 614 cent per bos; aardbeiden 3741 cent p. doosje. Met grote vreugde geven wij U kennis van de ge boorte van onze Zoon en Broertje RONNY die bij het H. Doopsel de namen ontving RONALD PAUL DENNIS L. A. J. VAN BERGE HENEGOUWEN M. TH. J. VAN BERGE HENEGOUWEN—VOS MARIANNA LOETJE MONIQUE Oegstgeest, 21 juni 1957 Marelaan 40 Tijd.: Betlehemkliniek, kamer 206, Den Haag. Bij de opening van het nieuwe café-restaurant werden ons vele attenties en gelukwensen aangebo den. Hiervoor betuigen wij onze hartelijke dank. J. KEIJZER J. M. KEIJZER—KOOT Leimuiden, juni 1957 Dorpsstraat 30. AFWEZIG: PSYCHOLOOG TOT 2 JULI GESLAAGD! Geef dan een prima horloge. Waterdicht, shockproof. anti-magne tisch, vanaf 34.50. Prima goud doublé da meshorloges 17 st. An ker, vanaf ƒ44. C. DE KEMP BOTERMARKT 12 met diploma M.U.L.O. Handelsdagschool, 5-jarige Middelbare Handelsavondschool, bewijs van overgang van 3de naar 4de klas H.B.S. o, Gym nasium of een andere gelijkwaardige ontwikkeling, is plaat sing mogelijk in een bij de Postcheque- en Girodienst te 's-Gravenhage, op aantrekkelijke voorwaarden. Leeftijd tot 30 jaar. Zij, die dit jaar examen doen, kunnen nu reeds solliciteren. Aan gegadigden woonachtig buiten 's-Gravenhage of naaste omgeving, worden binnen het raam van de daarvoor gel dende regeling, de reiskosten vergoed. Minstens 15 dagen verlof per jaar met een vakantie-uit kering van 4 Datum indiensttreding in overleg te bepalen. Gelegenheid tot mondeling solliciteren iedere werkdag van 9-16 uur (behalve op zaterdag); ook 'savonds op dinsdag 25 juni, woensdag 26 juni en donderdag 27 jpni a.s., tus sen 19.30 en 21.30 uur. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Postcheque- en Girodienst, Spaarneplein 2 te 's-Gravenhage. m. OUDEWETERING Abonnementen en adver- tentiër, worden aangeno men door J. B. VAN VEEN Nieuwste model. Prijs 10 cent per stuk. Bij grote re afname reductie N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32-34 - LEIDEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3