Chefariue 4 Jlmam ibjLtl/mSTAD Cambridge komt een week naar Leiden WEET.... Verschillende aspecten van de Engelse universiteitsstad zullen worden getoond Sport, muziek en toneel o m. zullen een Engelse sfeer scheppen Mgr Jansen vanmorgen nog in Leiden WOENSDAG 19 JUNI 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA 3 De laatste berichten over de Cambridge-week zijn in een persconferentie bekend gemaakt. Lezers weten reeds uit verschillende publicaties in dit blad, dat de ko mende week Leiden in het teken staat van de Universiteitsstad Cambridge. Cambridge heeft voor deze eerste good-will-tentoonstelling het oog laten vallen op Leiden, omdat de Sleutelstad veel punten van overeenstemming heeft met de Engelse stad. De plannen voor deze week om vatten wat de culturele zijde betreft een reeks lezingen, waarvan een le zing over „Road Safety" (Verkeers veiligheid) in de stadsgehoorzaal nog wel interessant kan zijn voor Leidse publiek. Alle lezingen, ook die over „Commercial Television in Great Britain" door Norman Collins dins dag a.s. om 11 uur v.m., zijn gratis toegankelijk voor het Leids publiek. Bijzondere aandacht verdient de op voering van Shakespeare's „As you like it" door de beroemde „Marlow Society", een toneelgroep die de faam heeft het beste Shakespeare-amateur- gezelschap van Engeland te zijn. Kaarten voor deze uitvoeringen op 25 en 27 juni, aanvang 8 uur, en 26 juni aanvang 7.30 uur nam. zijn elke dag aan de Leidse Schouwburg te krijgen. Voorts willen wij als cultuur-eve nement noemen het optreden van de Cambridge Madrigal Society o.l.v. Boris Ord op donderd. 27 juni om 8 u. in de Pieterskerk. Ook het Nederlands Madrigaalkoor verleent medewer king. De Cambridge-week begint eigen lijk reeds zaterdag a.s. in Cambridge zelf. De burgemeester van die stad zal dan aan enkele boodschappers een boodschap overhandigen om deze per speciale boot 120 ton groot aan de Leidse burgervader, jhr. mr. F. H. van Kinschot te overhandigen. Deze boot zal vanaf de Cam, de rivier waaraan Cambridge ligt, via de Cuse en Het Kanaal door de binnenwa teren van Nederland naar Leiden worden gebracht. Op 26 juni hoopt men het scheepje via Spanjaards- brug en de Oude Vest naar de Bees tenmarkt te dirigeren. Tijdens de tocht door Leiden's wateren zal het Cambridge-Madrigaalkoor op het dek- van het schip enkele liederen ten ge hore brengen, zoals dit koor "zulks pleegt te doen gedurende de mei- week in eigen stad. Bij de aankomst van deze boot te 10 uur nam. zullens tevens aanwe zig zijn de acteurs van de „Marlow Society", een beroemde Engelse to neelvereniging, die in die week in de Leidse schouwburg zal optreden. De acteurs zijn in de historische kleding gestoken. Maar als die plechtigheid van de boot-aankomst plaats vindt, is er in middels reeds een en ander geschied. De opening van de Cambridge- week vindt maandag 24 juni plaats. Daartoe zal 's morgens om 10 uur op het Korte Voorhout te Den Haag een typisch Londense dubbeldeksbus ge reed staan om genodigden en pers naar Leiden te vervoeren. Deze dub beldekker zal daarna weer naar Den Haag terugkeren om in de loop van de Cambridge-week een geregelde dienst te onderhouden voor degenen, die belangstellen in de gebeurtenis sen te Leiden. Deze bus wordt gere den door een Engelse chauffeur en in de wagen is een Engelse conductri ce, gekleed in het uniform van de universiteit van Cambridge. De bus is beneden ingericht als televisiestu dio, waar uitzendingen verzorgd wor den, die op de bovenste verdieping via een toestel te volgen zullen zijn. De conductrice zal de reizigers, die van Den Haag op weg zijn naar de grote Cambridge-tentoonstelling in de Stadsgehoorzaal, allerlei bijzonder heden vertellen over de vele eigen schappen van deze dubbeldekker, ter wijl er via een radio-telefoon gelegen heid zal bestaan een gesprek te voe ren met degenen, die in de Leidse Stadsgehoorzaal aanwezig zijn. De officiële opening van de Cam bridge-week zal plaats vinden met de opening van de reeds gememoreer de tentoonstelling en zal geschieden door de Engelse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, de Earl of Gos- ford, na een lunch, die rond het mid daguur in de Stadsgehoorzaal zal worden gehouden. Bij deze plech tigheid zullen verschillende Engelse en Nederlandse autoriteiten aanwe zig zijn, o.a. de Britse ambassadeur in ons land, Sir Paul Mason, de staats secretaris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, en de di recteur-generaal der PTT, ir. J. D. M. van der Toorn. Na het doorknip pen van het lint gaan ook de kassa's open en is de grote tentoonstelling open voor een ieder, die er belang stelling voor heeft. 't Eerste gedeelte van de zaal wordt zo getrouw mogelijk omgetoverd in de grote binnenplaats van het beroemde Trinity College te Cambridge. Daar na kan men een bezoek brengen aan een tentoonstelling van schilderijen van de gebouwen der Cambridge-uni- versiteit, aan welke expositie bijzon dere luister zal worden bijgezet door een Rembrandt, het derde schilderij, dat deze Leidse grootmeester voor zijn moeder heeft gemaakt en dat af komstig is uit de verzameling van Oskar Johnson. In een andere zaal vindt men een uitgebreide expositie van Cambridge als wetenschappelijk onderzoekcentrum, weer ergens an ders kan men een overzicht vinden van Cambridge vroeger en nu, waar bij o.m: verschillende klederdrachten tentoongesteld zullen worden. Een Cambridge-week in tijdnood Met man en macht wordt in de Stadsgehoorzaal te Leiden ge werkt aan de voorbereiding van de Cambridge-tentoonstelling. De rekwisieten voor deze ten toonstelling, de décorstukken die in Engeland zijn klaar gemaakt worden naar Leiden met specia le wagens vervoerd, waarna de opbouw kan beginnen. Maar er is nog maar weinig tijd. In de gehorzaal kunnen de Engelse en Nederlandse timmer lieden, maar in matig tempo wer ken, omdat in het gebouw nog een examen wordt gehouden n er is ook nog een concert. Om toch op tijd klaar te kun nen komen werken de Engelsen en Nederlanders eendrachtig door ook in het nachtelijk uur. Het zal een toer worden, maar de tentoonstelling móet maandag middag a.s. klaar zijn. grote plaats is tevens ingeruimd voor de industrieën, zoals radio, televisie met daarnaast als nieuwste snufje de televisietelefoon, het apparaat der toekomst. 10.000 flesjes ale in de Engelse pub. Als speciale attractie zal men in de foyer een Engelse pub ingericht zien. Hiervoor hebben de Engelse organi satoren niet minder dan 10.000 flesjes ale naar Leiden gezonden, het zeer sterk alcoholisch vocht, dat speciaal voor de Cambridge-universiteit wordt gebrouwen. In deze echt-Engelse bar speelt iedere avond de Cambrid ge University-band, die in Engeland grote faam heeft verworven met zijn jazz in New Orleans-stijl. Verder zal op dinsdag- en woensdagavond in deze geïmproviseerde herberg ook Petula Clark optreden. Bootrace CambridgeNjord. Na de openingsplechtigheid en een kennismaking met de uitgebreide en veelbelovende tentoonstelling zullen de genodigden maandagmiddag naar de Vliet bij Allemansgeest vertrek ken voor 'n echte boat-race tussen de Achten van Cambridge en Njord. Zeer waarschijnlijk zal de dubbeldek ker dan worden vergezeld door een oude postkoets en een zeer bejaarde Londense taxi, die gedurende de ge hele week diensten zal doen voor de Engelse studenten om aan het einde van het festijn plechtig te worden overgedragen aan de praeses van het Leids Studentenkorps. Voorafgaande aan het roeifestijn op de Vliet zal die middag eerst de aan komst plaats hebben van enige Cam- bridge-studenten in een amfibische jeep, waarna een komische bootrace zal worden gehouden in klederdracht uit 1890 totdat men tenslotte vergast zal worden op de echte bootraces tussen de Achten van Cambridge en Njord. Aan de winnaar van de race zal na afloop door de voorzitter van het Cambridge-comité, Lord Bess- borough, een beker worden uitge reikt. Als verdere sportgebeurtenissen vermelden we voorts een lawnten- nisontmoeting op de banen van het Casino te Noordwijk, welke dinsdag om 10 uur aanvangt en zo nodig woensdag zal worden voortgezet, ter wijl er tenslotte in de Stadsgehoor zaal tussen beide universiteiten een judowedstrijd zal worden gehouden, welke donderdagmiddag te 3 uur zal aanvangen. Culturele manifestaties en lezingen. In het oude Gravensteen en de Stadsgehoorzaal zullen in de komen de week verschillende culturele ma nifestaties en lezingen worden ge houden. Vooraanstaande figuren uit wetenschappelijke kringen en uit het bedrijfsleven zullen voordrachten houden, o.a. over de commerciële te levisie in Engeland, de voorspellingen omtrent de toekomst der mensen, de ontwikkeling van het gebruik van atoomkracht, eigenaardigheden der Engelse wetgeving, technisch onder zoek in Cambrdge, verkeersveilig heid, de recente onderzoekingen in het Cavendish-laboratorium t.a.v. de elektronische structuur van metalen en over Cambridge, stad en universi teit, alle dus onderwerpen, die on getwijfeld de belangstelling van de academicus als van de niet-universi- tair gevormde zal vermogen te trek ken. Verder zal in de kunsthandel Van Spaandonck aan de Breestraat een uitgebreide tentoonstelling van Cam- bridge-schilderijen en beeldhouwwer ken georganiseerd worden, waar o.m. verschillende werken van Cecile Col lans geëxposeerd zullen zijn. De sluitingsavond op zaterdag 29 juni zal worden opgeluisterd door de jazzband in de foyer van de Stads gehoorzaal, ditmaal afgewisseld met cabaret en met medewerking van de zangeres Marjan Ryan. Ronny van Vleuten verzorgt het Nederlandse gedeelte van het cabaret. Grandioos sluitstuk zal tenslotte ongetwijfeld zijn de bierdrinkwedstrijd, waarbij het er niet omgaat zo snel mogelijk onder tafel te liggen, maar zo snel mogelijk bier te drinken door een „yard of ale", een lange dunne pijp, waaruit het moeilijk drinken is, maar waarbij de tijd nauwkeurig zal gere- gisteerd worden. Dat deze Cambridge-week zal sla gen, daaraan twijfelen we niet. Of alle onderdelen van het programma volledig succes zullen opleveren, valt tevoren moeilijk te zeggen, doch ze ker lijkt het ons, dat de opzet inder daad veelbelovend is. DE BBC EN DE CAMBRIDGE-WEEK Tijdens de week, waarin Leiden kennis maakt met het leven in de uni- siteitsstad Cambridge, wijdt de Ne derlandse Sectie van de BBC twee programma-onderdelen aan aanver wante onderwerpen. Op zondag 23 juni Engelse kerke lijke muziek, gezongen '.oor het koor van Kings College Chapel, beroemd vooral om z'n Dienst van 9 Teksten en Kerstliederen, die ieder jaar op Kerst avond wordt gehouden. En op zaterdag 29 juni vertelt dr. A. Noach in zijn reeks „Een Huis met een Verhaal" over Sawston Hall, een prachtige, gaaf landhuis ten zuiden van Cambridge, nog altijd bewoond door de familie, die het 400 jaar geleden bouwde van de stenen van het oude kasteel van Cambridge. Het is een verhaal van vervolgingen het huis heeft nog altijd een z.g. „Priest's-hole" van verwoesting en wederopbouw. Het huis is tegen woordig voor het publiek te bezich tigen. Deze beide uitzendingen des avonds kwart voor 6 op 224 en 40.96 meter. Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Ge leerden hebben vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en zij hebben geleerd pijn te metenDaarna hebben zij kans gezien de werking van één der oudste pijnbestrijders belangrijk te versterken door toevoeging van nieuw ontdekte mid delen. Deze combinatie werkt bij pijnen en ook bij griep beter dan elk middel afzonderlijk. Advertentie Mgr. M. A. Jansen heeft vanmor gen nog in de gerestaureerde St. Lo de wij kskerk voor de zieken en ouden van dagen van de parochie een H. Mis gelezen. Na het evangelie richtte de bisschop zich in een hartelijke toe spraak tot de aanwezigen. „Ook U hoort er bij" zo sprak hij, „misschien nog wel meer dan de an deren". De predikant wees in dit ver band op de aandacht die Christus be steedde aan de zieken, de zwakken en de kinderen. Hij was gekomen om hen te genezen, om de lijdende men sen de weg naar de hemel te wijzen". Vanmorgen om twaalf uur bracht de bisschop een bezoek aan de tentoon stelling „Van St. Jacobsgasthuis tot St. Lodewijkskerk" in de Leidse La kenhal. AANRIJDING BESTELWAGEN ONDER AMSTERDAM. Bij het ongeluk met de bestelwagen van „De Telegraaf", dat gisteravond onder Amsterdam gebeurde was ook een Leidse ingezetene betrokken. Mej. B. Claproth zat in de auto, die het eerst door de bestelauto werd geraakt. Haar verloofde, de heer J. G. van Oosten uit Lisse, die de wa gen bestuurde, moest met een gebro ken arm en vleeswonden aan het been in de St. Annakliniek te Lei den opgenomen worden. Mej. Claproth liep slechts lichte verwondingen op. m Gevallen. Gisteravond om 10 uur is de 13- jarige scholier M. K., wonend in de President Steynstraat met zijn fiets in de Lopsenstraat over een steen onderuit gegleden. Door de val liep hij een gescheurde knieschijf op. De E.H.D. bracht hem naar het acade misch ziekenhuis. Lichtmast op kabel Steenstraat. Omstreeks 6 uur gistermiddag is een vrachtauto op de hoek van de Steenstraat en de 2e Binnenvest gracht tegen een lichtmast gereden met het gevolg dat de mast op de hoogspanningskabel van de tram viel. Het verkeer ondervond hier door vertraging tot half acht en moest langs Rjjnsburgersingel en Nieuwe Beestenmarkt worden omgeleid. De chauffeur komend van de 2e Binnenvestgracht verleende voor- 1 rang aan een tram op de Steenstraat, maar zijn remmen weigerden en hij moest zijn stuur omgooien met het genoemde gevolg. St. Christoffel. De leden van St. Christoffel wor den hiermede nog even herinnerd aan de vergadering op vrijdag 21 juni a.s. in de Harmonie, Breestraat. Katholieke bejaarden van Leiden hielden bezinningsdag Ih „De Vroolycke Arcke" De katholieke bond van bejaarden en gepensioneerden, afdeling Leiden, hield maandag in „De Vroolycke Arcke" een bezinningsdag waaraan een 140-tal mensen hebben deelge nomen. Des morgens te 9 uur werd in de kapel van „De Arcke" een H. Mis opgedragen door de geestelijk advi seur, pater P. N. M. Gemke o.f.m. On der deze H. Mis werd een toespraak gehouden en gingen de deelnemers allen ter H. Tafel. Door de goede zorgen van de da mes der vier sociëteiten stond in het zelfde gebouw een feestelijk ontbijt gereed. De avond werd besteed aan een vrolijk programma, eveneens in de Arcke, verzorgd door het cabaret van G. Heynen. Verscheidene sketches, en niet het minst het optreden van de accordeon-pianist Toon Kamphues brachten er de stemming al spoedig in, zodat de deelnemers met voldoe ning op een zeer geslaagde dag kun nen terugzien. Autotocht r.-k. bejaarden. Morgen om 9 uur start van de Beestenmarkt de autobustocht voor de r.-k. bejaarden van de vier Leid se parochies. Plusminus 270 ouden van dagen zullen aan deze tocht, die hen voert door Zuid-Holland, deelnemen. Circus Knikkebeen. Alle artisten van circus Knikke been worden morgenmiddag om 5 uur in de school aan het Pieters kerkhof verwacht. St. Lodewijkskerk nog open. Wegens de grote belangstelling voor restauratie en uitbreiding zal de St. Lodewijkskerk ook vanavond en morgen nog voor belangstellen den geopend zijn. Mater Amabilisschool. Propaganda- avond. Uiteenzetting over het werk door mej. C. Herr. Romanuszaal, 8 uur nam. Leidse Agenda WOENSDAG 19 JUNI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Diploma-uitreiking. Middelbare Handelsavondschool St. Pieter, St. Antoniusclubhuis, half acht nam. K.A.B.-wijk St. Petrus en Lode- wijkparochie. Jaarvergadering in De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19; 8 uur nam. DIENST DER APOTHEKEN De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Kok, Rapenburg 9, telef. 24807; apo theek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, telef. 21060; apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tele foon 26274. BIOSCOPEN Casino: „Er komt een vriend van avond", volwassenen. („Nacht en nevel", 18 jagr) Lido: „Eittere ervaring", 18 jaar; „Odyssee", 14 jaar; „Anna", volwassenen; „Verdi, koning der melo dieën", alle leeftijden. Trianon: „To be or not to be", 14 jaar. Rex: „Wereld zonder einde", 14 jaar. Luxor: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeftijden. WEET U HEI OOK NIET Vraag: Route per fiets van Ha- zerswoude (H.R.) naar Budel; hoe veel km? Antwoord: Hazerswoude, Alphen, Utrecht, Den Bo6ch, Eindhoven, Leende, Maarheeze, Budel; afstand 137 km. Vraag: Route per fiets van Leiden naar Maastricht; hoeveel km? Antwoord: Leiden, Bodegraven, Utrecht, Den Bosch, Eindhoven, Weert, Echt, Sittard, Maastricht; af stand 230 km. Vraag: Route per fiets van Sas- senheim naar Nunspeet en Mosterd veen; hoeveel km? Waar vertrekt de boot AmsterdamHarderwijk en hoe laat en hoeveel km is het van Har derwijk naar Nunspeet? Antwoord: Sassenheim, Leimuiden, Uithoorn, Hilversum, Baarn, N\j- kerk, Harderwijk, Nunspeet; afstand 105 km. Boot vertrekt steiger De Ruyterkade A'dam (achter C.S.), iedere dag te 8.30 u., zat. ook 2.30 u. HarderwijkNunspeet 13 km. Vraga: Route per motor van Hoog- made naar St. Oedenrode; hoeveel km? Antwoord: Hoogmade, Alphen, Utrecht, Den Bosch, St. Michielsges tel, St. Oedenrode; afstand 115 kim. Vraag: Route van Leiden naar Sibbe? Antwoord: Leiden, Alphen, Utrecht, Den Bosch. Eindhoven, Weert, Maasbracht, Sittard, Valken burg, Sibbe; afstand 235 km. Vraag: Route per fiets van Nieuw- veen naar Sluis via R'dam; hoeveel km? Antwoord: Nieuw veen, Alphen, Boskoop, R'dam, Dordrecht, Moer dijk, Oudenbosch, Bergen op Zoom, Goes, Middelburg, Vlissingen, Bres- kens, Sluis; afstand 220 km. Vraag: Route per fiets van Ha zerswoude naar BloemendaalIlpen- dam en terug naar Hazerswoude; hoeveel km? Antwoord: Hazerswoude, Leiden, Lisse, Heemstede, Bloemendaal; af- „M.O.VJS.O." ORGANISEERDE UITSTAPJE VOOR OORLOGSINVALIDEN De Stichting Moveo („Meer Ont spanning. Voor Ernstige Oorlogsge wonden") heeft zondagmiddag jl. een autotocht naar Leeuwarden gehouden die de maandag daarop werd omge zet in een bootreisje naar het Pik meer. Districtscommissaris, automobi- isten en oorlogsgewonden waren om streeks 3 uur in het Witte Huis te Oegstgeest present om ruim een uur later, na aankomst van de colonne uit Rotterdam, gezamenlijk naar het hoge noorden te rijden. Via de bol lenstreek, IJmuiden en de kaasstad Alkmaar ging het eerst naar Den Oever, in welk dorp de meegebrach te avondboterham best heeft ge smaakt. Over de „zilveren" Afsluit dijk deze dijk bestond onlangs prs- cies een kwart eeuw reden de 20 wagens vervolgens naar de Friese hoofdstad. Zowel van het uitzicht over het van kleur verschillende water als dat over de uitgestrekte weilanden, waar in het wereldberoemde stamboekvee graast, heeft men volop kunnen ge nieten. De invaliden werden bij particulie ren ondergebracht en maandagoch tend vroeg weer opgehaald voor de boottocht naar het schilderachtige dorpje Grouw, dat als watersport- centrum thans bekendheid geniet. Dankbaar toonde men zich voor de zeer vriendelijke ontvangst van de burgemeester. Deze kwam de „Prin- cehof" tegemoet varen en bood even later in het theehuis van het dorp aan de ernstigste oorlogsgewonde van elk district (uit alle richtingen van het land was men in Friesland sa mengekomen) een bus Friese boter- drabbelkoeken aan. Begunstigd door het fraaiste zo merweer dat men zich maar denken kon, voer de grote plezierboot van het Pikmeer weer naar Leeuwarden. Het diner vond 's avonds omstreeks half zeven in het Beursgebouw plaats en voor de Leidenaars was het na afloop daarvan de hoogste tijd om wederom via de Afsluitdijk naar huis terug te keren. Ondanks de vermoeie- I nissen van de afgelopen dag, liet de stemming van alle deelnemers aan I dit zo zeer geslaagde uitstapje niets maar dan ook niets te wensen over. HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE. Gisteren is geslaagd voor het exa men ter verkrijging van de staatsbe- voegdheid voor heilgymnastiek en massage mevr. D. Luinenburg-Smit te Leiden. Burgerlijke Stand Geboren; Philippus Cornelis zn van C. van den Berg en M. A. van den Ing; Nicolaas zn van N. Glas bergen en A. Kop; Yvonne Petronella dr van J. F. J. Hage en S. M. Gulij; Gerda Marjan dr van J. Vochteloo en H. J. Oosterveld; Elisabeth Hele na Geertruida dr van P. Siera en H. G. Meeuwissen; Johannes Anthonius zn van J. Trippenzee en R. A. M. Vreeburg; Meijntje dr van H. Favier en C. W. Middelkoop; Yvonne dr van H. A. Moorhoff en M. Wijntjes; Jacques zn van J. Vink en W. P. van Loon; Dirk Buizerd zn van J. de Jong en J. Hoek. Overleden; M. van der Loo 79 j., weduwe van A. van Klaveren; C. J. M. M. L. G. Goffinet 4 j., zoon; J. C. Star 71 j., vrouw. st^nd 42 km. Bloemendaal, Spaarn- dam, Koog a. d. Zaan, Zaandam, II- pendam; afstand 22 km. Ilpendam, A'dam, Aalsmeer, Alphen, Hazers woude; afstand 65 km. Vraag. R.-k bureau voor be roepskeuze? Antwoord: u kunt zich wenden tot het Kath. Pedag. Beroepskeuzebureau, Biltstraat 190 te Utrecht; het r.k. Bu reau voor School- en Beroepskeuze, 2de Const. Huygensstraat 77, Amster dam en tot het r.-k. Bureau voor Be roepskeuze, Westeinde 99 te Den Haag. Vraag: Staat het standbeeld van Jan van Hooff in Arnhem of in Nij megen? Antwoord: Jan van Hooff heeft de Waalbrug te Nijmegen met aan ze kerheid grenzende waarschijnlijkheid voor vernieling gevrijwaard. Het spreekt vanzelf, dat de gemeente Nij megen ter zijner nagedachtenis een gedenkteken heeft opgericht. Het is een plakette aan de oprit van de Waalbrug. Vraag J. v. R. Wij hebben ver schil van mening over het uitsteken van de Nederlandse driekleur. De een beweert zus en de ander zo. Wat is juist? Antwoord: de Nederlandse vlag is een nationaal symbool, maar dat wil niet zeggen, dat deze vlag alleen ver toond mag worden bij nationale ge beurtenissen. Dat het echter zover zal gaan, dat men die vlag ook uit mag steken, als men een rijbewijs heeft gehaald, zo als u in uw schrijven vermeldt, dat gaat ons te ver. In bepaalde gemeen ten is het vlaggen op andere dan na tionale feest- en gedenkdagen verbo den. Als iemand 100 jaar geworden is, is dat weliswaar geen nationaal ge beuren, maar dat men dan de vlag uitsteekt is geheel te billijken. Bij processies of optochten steekt men ook de vlag uit, d.w.z. men voert de ze mede. Op 1 mei kan de vlag mee als teken van verbondenheid met het Nederlandse staatsbestel. Bij priester wijding steekt men ook de vlag wel uit, ook niet-katholieken in de buurt van de ouderlijke woning van de nieuwe priester doen daaraan mede. Op vaderdag of moederdag steekt men echter de vlag niet uit, bij demonstra ties en propagandadagen, winkelwe ken e.d. in vele gemeenten wel. Hoofdzaak is, dat de nationale drie kleur haar waarde behoudt. Vraag Abonnee. Als de haan van onze buren begint te kraaien, doet een van onze kippen mee. Hoe is het mogelijk dat die kip kraait? Antwoord: dat is heel goed moge lijk en komt hoofdzakelyk voor bij een toom kippen, waarbij geen haan is vertegenwoordigd. Het schijnt een vrij normaal verschijnsel te zijn, maar een speciale oorzaak is ons niet be kend. Leidse Universiteit Geslaagd: voor het cand. examen Klass. Lett, de heren A. Molendijk te R'dam en M. J. G. Vierstra te Rijswijk; idem voor het doe. examen Klass. Lett. mej. C. J. W. H. Engel te R'dam en de heer M. Visser te A'dam; idem voor het cand. examen B Wis- en Natuurkunde de heer A. Sevenster te Leiden; idem voor het cand. examen A Wis- en Natuurkun de mej. M. C. Wemelsfelder te Lei den en de heer C. U. van der Klaauw te Leiden; idem voor het cand. exa men K Wis- en Natuurkunde de heer J. van Eijk te Leiden; idem voor het cand. examen F' Wis- en Natuur kunde de heer H. J. C. Jacobs te Lei den; idem voor het cand. examen I Wis- en Natuurkunde de heer J. A. Mellema te Leiden; idem voor het doet. examen Scheikunde de heer G. Engelsma te Leiden; idem voor het doet. examen Geologie de heren J. Zandvliet te Voorburg (cum laude), J. Op den Kamp te Leiden, A. Brei- mer te Leiden (cumlaude) en W. A. Knaap te Leiden; ide n voor het doet. examen Ned. Recht mej. M. U. Sib- macher van Nooten te R'dam en mej. Th. M. Berlage te Nijmegen; idem voor het cand. examen Franse taai en letterkunde mej. K. C. S. Mulle- meister te Den Haag en mej. J. A. Feith te Den Haag; 'dem voor het doet. examen Wiskunde de heren B. C. Strijdom te Delft en C. J. Pen ning te Leiden. Vrijdag a.s. te 4 uur zal dr P. C. van Traa, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der rechts geleerdheid, zijn ambt aanvaarden door het uitspreken van een rede in het groot-auditorium. Bij K. B. van 1 juni 1957 is met ingang van 1 september a.s. dr Carel Koningsberger, thans lector in de organische chemie aan de Leidse Universiteit, benoemd tot gewoon hoogleraar aan de Technische Hoge school te Eindhoven, afdeling der scheikundige technologie. Marktberichten WOERDEN, 19 juni. Kaas. Aan gevoerd 166 partijen. Notering: Eer ste kwal. 2.33—2.4-, 2de kw. 2.25— 2.0, extra kwal. tot 7.20. Handel ma tig Vee. Aanvoer 77 lammeren. No tering 6080 per stuk. Handel ma tig. Aanvoer 46 b ggen. Notering 45 55 per stuk. Handel matig. TER AAR. 18 juni Groente. Kassnijbonen 0.850.95; idem B. 0.750.80; idem stek 0.6O—0.70; peu len 0.47—0.94; idem B. 0.24—0.45; doppers 0.38—0.43; capcijners 0.48 0.53; tuinbonen 0.220.26; andijvie 0.08—0.10 alles per kg.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3