Vergadering in Leiden van Katholieke Kinderuitzending ■- f Tuinconcert van Politie Muziekgezelschap DONDERDAG 13 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Stijgende exploitatiekosten van de tehuizen In ,,De Turk" te Leiden hield gis termiddag de vereniging Katholieke Kinderuitzending in de bisdommen Haarlem en Rotterdam een algemene ledenvergadering. Het hoofdbestuur heeft voor deze eerste vergadering van de gezamenlijke bisdommen, ge meend hiervoor een plaats in het bis dom te Rotterdam aan te moeten wij zen. De heer A. H. Winkelmolen, die deel uitmaakte van de deputatie van de afdeling Leiden, sprak in een wel komstwoord namens de afdeling zijn dank uit, dat men Leiden als plaats van samenkomst heeft uitgekozen. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer J. Anten, verwelkomde in zijn openingsrede ook vertegenwoor digers van afdelingen in 't Gooi, die nu tot het bisdom Haarlem behoren. De voorzitter sprak over de plan nen voor de stichting van een tehuis voor lichamelijk gehandicapte kinde ren, plannen, die wijtens de beste dingsbeperking helaas nog wel enige tijd op zich moeten laten wachten. Om de stichting van dit tehuis niette min te bevorderen heeft men besloten een afdelingenfonds te vestigen. De afdelingen storten hierin tien cent per verpleegdag per kind. De stijgende exploitatiekosten van de tehuizen maakten een verhoging van de dagprijs voor de verpleging van de kinderen met ongeveer 75 ct. JONGERENAFDELING „DOOR DE EEUWEN TROUW" Dinsdagavond werd in Leiden overgegaan tot de oprichting van een jongeren-afdeling van „Door de eeuwen trouw". Na de grote propa- ganda-avond op 23 mei in de Burcht zijn er veel aanmeldingen binnen gekomen en het blijkt, dat veel jon gelui zich voor de vraagstukken rond deze moeilijke zaak interesse ren. Voorzitter J. Verheul zette het doel van jongeren-afdeling uit een en zei dat het in de bedoeling ligt, om voorlopig eenmaal in de drie of vier weken bij elkaar te ko men. Er werd ook een bestuur gekozen. Voorzitter werd de heer J. Verheul, penningm. de heer T. van Dijk en bestuurslid de heer J. Roosendaal. Tot secretaris werd de heer J. Dijkstra, Thorbeckestraat *34, be noemd. Men vraagt zich wel eene af, of het zo langzamerhand geen tijd wordt de gedachten en herinneringen aan de laatste wereldoorlog voorgoed uit te bannen. Telkens echter worden we opnieuw met de werkelijkheid van deze verschrikkingsoorlog geconfron teerd. Dit geschiedt deze dagen in het Casino-theater, waar in speciale dc-gvoorstellingen van 's morgens 10 tot 's middags 4 u ie cp elk vol aur de film „Nacht en Nevel" vertoond wordt. Deze film bestaat grotendie1.? uit gefilmd fotomateriaal van door Duit sers zelf vervaardigde opnamen van dc verschrikkelijk iner.senrazzia's en de mensonterer.de concentrate- en vernietigingskampen. Er zullen mensen zijn, die zich af vragen: waarom die gruwelen weer opgehaald moeten worden en die al leen bevreesd zijn, dat de haat weer aangewakkerd wordt. Dit laatste is evenwel allerminst nodig: men be hoeft alleen haat te dragen tegenover een zo verderfelijk regiem, dat tot zulke onmenselijke dingen leidde. Het brok realiteit, dat hier te zien gegeven wordt, moge tenslotte leiden tot dat ene: „Nooit meer!" Om dit te bereike is geen herinnering aan die schrikwekkende realiteit te gering Voor kinderen zijn deze oorlogsdocu- mentaties evenwel absoluut onge schikt, De baten van deze voorstellingen worden doo:r de directie van het theater en de N.V. Filmverhuurkan toor „Nederland" afgedragen aan de Anne Frank-stichting tot aankoop van „Het Achterhuis". Leidse Agenda DONDERDAG 13 JUNI. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O.. afd. Leiden. Vervolgcursus voor ge diplomeerden, 8 uur, r.-k. lyceum. Maria-avond. Film en toneel: „De verschijning te Beauraing", Maria Gijzensteeg; 8 uur nam. Veron. Praatavond. Gebouw Reho- both, 8 uur nam. St. Lodewijkskerk: Geheimen van de H. Mis; 8 uur nam. VRIJDAG 14 JUNI Viro. Afdelingsbijeenkomst. Rapen burg 8; 8 uur nam. St. Lodewijkskerk: Geheimen van de H. Mis; 8 uur nam. ZATERDAG 15 JUNI R.-k- Instuif Haagweg. Opening Exlibristentoonstelling. De Hofstee, Haagwe°; 3 uur nam. L.J.A.-Jeugdmiadag, L.F.C.-terrein, Boshuizerkade, half. vier nam. St. Lodewijkskerk: Geheimen van de H. Mis, 8 uur nam. ZONDAG 16 JUNI R.-k. Instuif Herensingel. Alfetti over spiritisme en psychometrie. Ma ria Gijzensteeg, 8 uur nam. Dienst der apotheken De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Doeza-apotheek, Doe- zastraat 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. noodzakelijk. Het is uiterst moeilijk met het oude bedrag nog rond te ko men, aldus de voorzitter. De exploi tatierekening van de tehuizen liet een tekort van bijna 27.000 gulden zien. Er werd dan ook over gesproken, da1 de afdelingen uit moeten zien naar nieuwe bronnen van inkom sten. In de vergadering werd voorts be kend, dat het bestuur van de her oriënteringscommissie de suggestie heeft overgenomen een psychiatrisch geschoold maatschappelijk werkster aan te stellen, die de voor- en na zorg zal organiseren en die belast zal worden met voorlichting van het staf personeel. Woorden van dank en afscheid wer den gesproken tui de scneidende be st' ursleden dc heer J. Rogier te Rotterdam en mevr. J. Knaapenv d. Burg te Voorburg. In hun plaats wirden gekozen resp. de heer J. A. v. Schijndel te Rotterdam en mevr. mr H ten Hagen—pot te i .e'dsehendam. De heer W H. van Dijck, Den Haag, werd a! j bestuurslid herko zen. Tijdens de bijeenkomst werden enige films vertoond over de verple ging van lichamelijk gebrekkige kinderen. Eerste neomist in St. Lodewijksparochie /I De weleerwaarde heer W. M. van der Veer hoopt op zaterdag, 15 juni a.s. in dc kathedrale kerk van de H.H. Laurentius en Ignatius te Rotterdam uit handen van mgr. M. A. Jansen, het H. Priesterschap te ontvangen. De neomist werd geboren te Leiden op 19 juli 1931. Na een jaar nvddelbare schoolop leiding maakte hij zijn studies aan de seminaries van Hagcveld en War mond. Na zijn priesterwijding zal de neomist des avonds in de noodkerk van de parochie van de H. Lodewijk ontvangen worden, waar hij des avonds om haxf acht een plechtig lof zal celebreren. De jonge priestci zal in de nood kerk zijn eerste plechtige H. Mis op dragen op Drievuldigheidszondag, 16 juni a.s., des morgen? om half tien. De receptie is bepaald op zondag, I juni van 2 tot 3 uur in de pastorie, Steenschuur 19, waarna de wijdeling om half vier de plechtigheden zal be sluiten met het celebreren van een Lof. KAARTVERKOOP „GEHEIMEN VAN DE H. MIS" Hoewel de kaartverkoop voor het mysteriespel „Geheimen van de H. Mis" in de St.. Lodewijkskerk te Lei den zeer snel gaat, zijn er voor de uitvoeringen op vrijdag en zaterdag nog enige kaarten verkrijgbaar aan de bekende adressen en 's avonds aan de kerk. In. verband met de voltooiing van de restauratie van de Lodewijkskerk aan de Steenschuur, wordt op za terdag, 15 juni a.s. in het stedelijk museum „De Lakenhal" een tentoon stelling geopend, die tot titel heeft „Van Sint Jacobshuis tot Lodewijks kerk". De openingsplechtigheid wordt verricht door Jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Lei den. BENOEMING LEERKRACHTEN GEMEENTELIJKE BEDRIJFSTECHNISCHE SCHOOL. B. en W. van Leiden bieden de Raad de volgende voordrachten aan voor de benoeming van vier tijde lijke leraren aan de gemeentelijke bedrijfstechnische school: a. voor het vak schilderen: J. J. Marcelis te Den Helder; b. voor het vak met selen: W. Visser te Bovenkarspel; c. voor het vak houtbewerking: J. N. Driessen te Schiedam; d. voor het vak metaalbewerking: 1. A. Breed- veld te Gouda; 2. B. v. Keulen te Rotterdam. Zaterdagmiddag is er een grote jeugdmiddag op het LFC-terrein aan de Boshuizerkade in het kader van de viering van het 10-jarig bestaan van de Leidse Jeugdactie. Alle kin deren, die deze zomer aan de Vakan tiebezigheid zullen deelnemen, mo gen gratis naar dit feest. Gerekend wordt op 4000 jeugdige toeschouwers Op de scholen zullen de kinderen een toegangskaartje ontvangen. Daar mee kunnen ze zich om 3 uur bij de hoofdleider van hun parochie mel den aan het LFC-terrein aan de Bos huizerkade. Alleen de kinderen van de parochie Herensingel komen om uur voor de kerk bij elkaar en vertrekken vandaar gezamenlijk naai het feestterrein. Ze zullen daar genieten van show marsen, het Circus „Knikkebeen", de monstraties van padvinders en gid sen, optreden van Volksdansgroepen en van de rolschaatsgroep „Hollan- dia" uit Den Haag. Filmavond Leidse Aquariumvrienden In de recreatiezaal der N.V. Holl. Constructiewerkplaatsen en de N.V. Ned. Electrolasch Mij. gaven de Leid se Aquariumvrienden dinsdag j.l. een filmavond. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat het werk aan de tentoonstelling goed vordert. Reeds zijn de rotspartijen, die moe ten worden aangebracht, in een ver gevorderd stadium. Spreker riep de leden op 's avonds zo veel mogelijk te komen helpen, ieder is welkom. Er, is nu zoveel werk, dat een 30-tal men sen zeker niet teveel is. Vervolgens gaf hij het woord aan de heer Vester uit Den Haag, die met een kort woord de film inleidde. Als eerste film werd vertoond: „Op Jacht met de Koningsadelaar". In een prachtig natuurreservaat zag men opna nen van een boswachter die, vergezeld van zijn hond en een afgerichte, zeer grote konings-ade- laar, de zorg op zich nam van de in het wild levende dieren. Na de pauze volgde de film: „Die- ren-leven in Zee en Plas", die een aantal dieren liet zien, dir in tropi sche zeeën, de Noordzee en onze me ren en sloten voorkomen. Uit de Noordzee zag men o.a. hoe de kwal zich voorbeweegt en hoe de ze zijn voedsel vangt. Met de lange vangdraden wordt een visje of iets dergelijks langeraakt en onmiddellijk verlamd door de netelcellen, die zich in deze draden bevinden, waarna de prooi in de kwal verdwijnt. Uit onze slote.i zag men hoe de Hydra zijn voedsel op dezelfde ma nier vangt als de kwal. Men zag het geboren worden van jonge kikkers en hoeveel van de kikker visjes door hun natuurlijke belagers werden aan gevallen er verorberd. Ook hier werd de eeuwige strijd, die alle dieren moeten voeren voor hun bestaan, weer duidelijk zichtbaar. Deze filmavond eindigde met opna men van een karj kwekerij. In de recreatic-i»? van de II.C.W./ N.E.W. heeft de Vereniging E.H.B.O. Dienst Leiden, gisteravond haar di ploma-uitreiking gehouden. Voorzit ter L. H. Piek sprak allereerst een woord van welkom tot de docent dr. H. J. Keegstra (dr. J. G. Bazuin was helaas verhinderd) en de afgevaardig den van alle zusterverenigingen. Dr. Keegstra heeft hierna op geestige wijze de geslaagden de diploma's overhandigd. Een non-stop cabaretprogramma, verzorgd door het Cheerio Cabaret o.l.v. de heer J. de Graaf, besloot de avond. De namen der geslaagden zijn: de dames K. G. Bos, J. W. v. Eyden, L. J. Piersma, A. G. Postma-Ewijk, A. Tamis en C. J. W. Elsgeest. Voorts de heren: J. Beekman, M. Betgem. A. J. Blansjaar, J. Corneüs. W. Dah. man, H. J. Devilee, J. Dijkstra. P. Eradus, P. Fasel, C. E. Homberg, C. van Leeuwen, R. van Looy, G. K. Martijn, L. Nieuwenhuis, A. Onvlee, C. D. den Os, S. den Os, H. C. Post- ma, T. van Onvlee, C. D. den Os, S. den Os, H. C. Postma, T. v. Rijns- wou, G. Schalk, N. Stokkermanj, J. C. Maan Vaagd Bergwerf en A. Ver biest. NIEUWE VRIDEMO-FLAT. Medio 1956 werden in het Vridemo- flat aan de Burggravenlaan 60 wo ningen in gebruik genomen. De af deling Leiden van de WD heeft nu weer een bouwcommisise gevormd, die een nieuw plan voor de bouw van 48 woningen moet uitwerken. Op een terrein aan de Moddermon- straat, de Van Vollenhovenkade en de Scholtenstraat is een complex van 48 woningen geprojecteerd, verdeeld in 3 zeskamerflats, 33 vierkamerflats, van vijf verschillende types en twaalf drie-kamerwoningen, van twee ver schillende types. De gemiddelde koopprijs bedraagt Maak VADERDAG tot VADERS FEESTDAG met een feestsigaar van WALENKAMP! PRINSESSEKADE hoek HAARLEMMERSTRAAT TEL. 21226 Advertentie ZILVEREN JUBILEUM BIJ KON. NED. GROFSMEDERIJ Hedenmorgen werd op feestelijke wijze bet feit herdacht dat de heer J. Selier 25 jaar geleden bij de Kon. Nederlandse Grofsmederij in dienst trad. De jubilaris en zijn echtgenote werden door de directeur, ir. M. C. de Jong, in het hoofdgebouw van de N.V. aan de Zuidsingel ontvangen. Spr. wenste de jubilaris geluk en ging vervolgens in op de verantwoor delijkheid, die de heer Selier gedu rende 25 jaar voor zijn werk in de smederij had gehad. Ir. De Jong dankte de feesteling voor zijn goede zorgen en overhandigde hem als blijk van waardering een enveloppe met inhoud, een blauw herinnerings bord en het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, met het bijbehorende zil veren draaginsigne. De heer A. Visser, werkmeester in de smederij, dankte de heer Selier voor de prettige samenwerking, en sprak de hoop uit, dat die samen werking nog lang mag voortduren. De heer P. Barendse, lid van de ondernemingsraad, overhandigde de jubilaris met de gelukwensen van het werkplaatspersoneel een koperen gong. De jubilaris, ten slotte, sprak een uitvoerig dankwoord, waarna men bij een kopje koffie nog geruime tijd prettig napraatte. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift ge titeld „Magnetische eigenschappen van enige chroomaluinen beneden 1 oK" de heer J. A. Beun, geboren te Arnhem en thans wonende te I ciden. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld „De bichromaatbeitsing van afge- beitst lipoid onderzocht met behulp van reflectrometrie", de heer F. J. M. Heslinga, geboren te Magetan (Ind.) en thans wonende te Den Haag. De promotie geschiedde cum laude. Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht mej. G. M. H. Cox te Amersfoort en de heren M. de Clercq te Leiden en C. L. van Beij- ma thoe Kingma te Den Haag. Burgerlijke Stand Geboren: Susanna, dr. v. J. de la Rit en A. F. Koet; Wilhelmina Mar- garetha, dr. v. H. J. Heijkoop en M. E. Ouwerkerk: Louise Hermina, dr v. J. H. A. Schrammeijer en W. Geertsma: Gabriel, zn. v. J. Kloos en S H. W Mieremet; Heiltje Adriana, dr. v. A. van der Kloes en M. C. Kamsteeg; Anna Maria, dr. v. J. R Bloot en A. Parlevliet; Jacqueline, dr. v. A. Broese van Groenou en A. Snoeck; Antje Cornelia, dr. v. R Varkevisser en J. Hoek; Rudolf Jan, zn. v. W. Keuzenkamp en II. Hu- brechsen: Maaike Heiltje, dr. v. P Marijt en M. Hogewoning. Getrouwd: J. Meel en P. J. Meer- tens. Overleden: C. J. J. de itidder echt- gen. van: M. Luinge, 31 j J. H. v. Klink man, 44 jr.; P. J. Hofstede vrouw, 57 jr.; E. Marcelis man, 78 jr. BOUW TRANSFORMATORHUISJE GEGUND. De N.V. Scheepswerf en repara tiebedrijf „De Hoop" v.h. Gebr. Boot te Leiden, hebben het bouwen van eên transformatorhuisje op de scheepswerf nabij de Spanjaardsbrug gegund aan de fa. v. d. Velden en de Jong te Leiderdorp. „DE NATUURVRIEND" Omdat de bijeenkomst de vorige maal, toen de leden van „De Natuur vriend" te Leiden de kans geboden werd hun kennis weer eens op te frissen, leed aan gebrek aan belang stelling heeft men gisteravond een re prise gegeven. De liefhebbers krégen een keur van prachtig geslaagde dia's voorgezet en het was de bedoeling, dat zij de wetenschappelijke naam van enkele tropische waterplanten zouden raden. Het was een leerzame bijeenkomst. De voorzitter ven „De Natuur vriend", de heer W. Zwart, vroeg in het inleidend woord belangstelling voor de tentoonstelling van 12 tot en met 28 juli a.s. in de Orangerie van de Hortus. 26.000De woningen zijn voor iedereen beschikbaar. Het ontwerp voor de bouw is van de Leidse architect P. W. A. van Dam. De bouw zal ook thans weer worden uitgevoerd door de Aanne ming-Maatschappij „Panagro" N.V. te Warmond. Financiering en verkoop van het project zijn in handen van „Nationaal Grondbezit" N.V. te, 's Gravenhage. Alxanderstraat 26. Voor de vergadering die gister avond gehouden werd was ongeveer de helft van de woningen reeds ver kocht. Waarschijnlijk nog aan het eind van dit jaar zal de eerste wo ning in gebruik genomen worden Prof. dr F. D. K. Bosch zeventig jaar Prof. dr F. D. K. Bosch, gewoon hoogleraar aan de Leidse Universi teit in de archeologie en de oude ge schiedenis van Zuidoost Azië, zal a s maandag 17 juni zeventig jaar wor den. Aan het einde van het lopende academische jaar zal hij dan ook zijn hoogleraarsfunctie, welke hij sinds 1946 bekleedt, neerleggen. Prof. Bosch werd in 1887 te Pot- chefstroom in Transvaal geboren, volgde middelbaar onderwijs te Am sterdam, deed daarna staatsexamen en studeerde aan de Leidse universi teit Nederlandse letteren. In 1914 pro moveerde hij cum laude op het proef schrift: „De legende van Jimutavaha- na in de Sanskrit-litteratuur". Hier op vertrok hij als adjunct-oudheidkun dige bij de Oudheidkundige Dienst naar Nederlands-Indië. In 1916 werd hij benoemd tot hoofd van deze dienst. In 1938 volgde zijn benoeming tot bijzonder hoogleraar in de archeo logie en de oude geschiedenis van Nederlands-Indië aan de Rijksuniver siteit te Utrecht. Na de bevrijding trad hij in de functie van gewoon hoogleraar in de archeologie en de oude geschie denis van Zuidoost Azië. Prof. Bosch is lid van de konink lijke akademie van wetenschappen, voorzitter van het Instituut Kern te Leiden, dat de beoefening van de In- dis6he archeologie bevordert, en voor zitter van 't koninklijk instituut voor taal-, land- en volkenkunde. UIT DE BRAND, IN DE BRAND. In de stille zomeravond hadden bewoonsters van een bovenkamer aan de Rijn- en Schiekade de kamer deuren opengezet om de warmte uit de kamer te spuien. De zachte wind vlaagjes deden de toegeschoven gor dijnen bollen en duwden ze tegen een brandende gaskachel. Plotseling sloeg het vuur over en in een oogwenk stonden de gordij nen in lichter laaie. De bewoonsters trokken het brandende textiel van de rail en wierpen het op het bal kon, waar de rode haan met enkele emmers water bedwongen werd. Een van de brandende flarden ech ter dwarrelde over de balkonrand naar beneden en kwam op het zon nescherm van de benedenbewoners terecht. Daar dreigde het vuur op nieuw te beginnen, doch door snel optreden van de bewoners werd het ook hier tijdig geblust. De schade aan vitrages, overgor dijnen, aan het zonnescherm en aan een vensterruit, dat door de hitte be zweken was, bedroeg ongeveer hon derd gulden. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur <5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. VEERTIG-JARIG JUBILEUM BIJ BAKKERIJ VAN NOORD Hedenmiddag herdacht de heer I. Starre de dag, waarop hij veertig jaar geleden in het bakkerij-bed rijf van de heer Van Noord aan de Hoge Woerd, als bakker-bezorger werd aangenomen. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot speldde dc jubilaris de bronzen medaille be horend bij de Orde van Oranje Nas sau op. Morgen komen wij nader op dit jubileum terug. Laatste Berichten VLIEGTUIG IN ZEE GEVALLEN? Volgens nog onbevestigde berich ten zou hedenmiddag omstreeks kwart over een bij Terschelling een vliegtuig in zee zijn gevallen. Het is nog niet bekend welk soort vlieg tuig het zou zijn, nog waar het van daan kwam. SPORT WrEiLRENNEN. Het gaat niet goed met de Neder landse baankampioenschappen. Na dat de vorige week slechts zeven prof. sprinters belangstelling toon den voor de titelstrijd was het van morgen bij de series van het prof kampioenschap achtervolging al niet veel beter. Slechts negen van de zes tien ingeschreven renners vonden het de moeite waard om aan de start te komen en bij de wegblijvers was Wim v. Est. voor velen nog al tijd een grote trekpleister. Maar onze profs kunnen in de na tionale kampioenschappen bijna geen droog brood meer verdienen en blijven dus maar weg. Zij rijden nl. op recette en de belangstelling van het publiek is eveneens tanende, ook al een gevolg van het ontbreken van de renners met naam, waardoor we dus in een vicieuze cirkel zijn ge raakt. De KNWU zal zich dan ook die nen te beraden over te nemen maat regelen, willen de baarfkampioen- schappen niet langzaam doodbloeden De enige verrassing was vanmor gen, dat Jan Hijzelendoorn erin slaagde de vanavond te verrijden halve finales te bereiken door Harry van de Kamp uit te schakelen. In deze halve finales komen voorts ti telhouder Daan de Groot, die met een tijd van 6 min. 41,2 sec. de 5 km. het snelst aflegde, Peter Post, die oud-amateur wereldkampioen op de weg Frans Mahn al in de vierde ron de inhaalde en Jan Plantaz. De laat ste kreeg na zeven ronden een lekke band, maar lag ver voor op van Grinsven en werd dus winnaar van de rit. De uitslagen luiden: geplaatst in de kwartfinales: Peter Post (6.44.6); Jan Plantaz (6.47.8); Daan de Groot (6.52.0); Jan Hijzelendoorn (6.55.4); Harry van de Kamp (6.57.8); Lonk- huijzen (7.09.1); v. Grinsven (7.12.8) en Frans Mahn (7.14.4). Kwartfinales: eerste rit: 1. Peter Post 6.46.0; 2. Frans Mahn (in vier de ronde ingelopen) 7.33.2. Tweede rit: 1. Plantaz zeven ron den in 4 min. 50 sec; 2. van Grins ven. Derde rit: 1. Hijzelendoorn 6.59.0; 2. van de Kamp 7.02.6. Vierde rit: 1. de Groot 6.41.2; 2. Lonkhuijzen (in de negende ronde ingehaald) 7.03.8. WANNEER HET EEN ZWOELE zo- meravond is, dan heeft een con cert in een oude theetuin met mooi zwaar geboomte, met hier cm daar een lijster, die z'n avondlied zingt, grote attractie. Alles was er in Oud-I-Iortus- zicht; mooie bomen, een of meer zin gende merels en een goed spelend muziekcorps; alleen de avond was koel. Dit laatste was jammer, omdat 't aantal bezoekers juist hierdoor vrij schaars was. Burgemeester Van Kin schot en mevrouw, de commissaris van politie de h®er Dreeuws, en oud-commissaris Meyer waren aan wezig op dit goed geslaagde concert. Het slechts 25 leden tellend gezel schap weet zich op 't gebied van mu ziek goed te weren; hierin voorge gaan door de dirigent Dick Anderson. Nog omangs werd (ns Leids Politie corps in het Federatief concours te Zeist bevorderd tot de ere-afdeling met een le prijs. Een groot succes, dat een felicitatie waard is! Naast een viertal fonkelend»3 marsen van Sou- sa, Alford Safroni en Kelly waren er de grote stukken a's Arlequin et Co- lombine" van Gurt. ve de Roeck: de bescheiden Invitation, Extase, Danse burlesque, die heel geestig werd ge speeld. UZ AS MEN AANVANKELIJK enig- zins op z'n hoede, hoe langer hoe meer werd men zeker, faalde er geen figuurtje of toonshoogte. In het mooie stuk „Ciaconna Anti- qua", van Gerard Boudijn (die op 't concours in de jury zitting .ad) hield de dirigent stevig vast aan het ostinale karakter. De orkestkleur was sonoor en donker eri de oude dans vorm van de Ciaconna, die bij de oude luitmeester reeds bijzonder in zwang was. Dan een aardige danssuite van Julien Jourquin. De saltarelie met een vlugge, huppelende dansbe weging in drie -of zes -achtste maat indeling, 't Was een animerend stuk met een Valse, een mooie Tango en een in tempo gespeelde volksdans. Dan tenslotte van Grety een Suite bestaande uit een Gique vlug en op gewekt, een sierlijk menuet, een for se Gavotte (een vorm in Bach's tijd veel voorkomend) besluitend met Tambourin een oud Pr0ven5aal.se dansvorm. Kapelmeester Anderson wist zijn spelers zo te beïnvloeden, dat elke dansvorm haar ware karak ter vertoonde. Een grootse mars tot besluit. Zoals hierboven al gezegd is, hel was duidelijk een zuiver orkestspel Zij, die er waren, genoten terecht, en in verspreid, maar enthousiast applaus werd ruimschoots de waar dering geuit voor het mooie pro gramma, dat met algehele toewijding, zo goed werd uitgevoerd. J. KORTMANN. LEIDS PALEONTOLOOG NAAR TURKIJE UITGEZONDEN. Door bemiddeling van het bureau voor internationale technische hulp van het ministerie van buitenlandse zaken, is de heer A. C. van Ginkel te Leiden uitgezonden naar Turkije waar hij als micro-paleontoloog in dienst is getreden van het Maden Tetkikve arama enstitusu te Ankara Hij is op 5 juni naar de plaats var bestemming vertrokken. De duur van de uitzending is voorlopig gesteld op een jaar BIOSCOPEN. De films in de week van 7—14 juni zijn door de Kath. Film Centrale au volgt gekeurd: Casino: „De terugkeer van Lemmy Caution". 18 jaar. Lido: „Staatsvijand" no. 11". alle leeftijden. („Het wonder der geboor te", 18 jaar). Luxor: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeftijden. Trianon: „Wenn die Alpenrosen blühn", alle leeftijden. Rex: „De slag om het vrouwen fort", 14 jaar. SASSENHEIM MILITAIRE ORDER VOOR SIKKENS. Het ministerie van economische za ken heeft een nieuwe opgave gepu bliceerd van contracten, die door de ministeries van oorlog en marine werden gesloten niet Nederlandse en buitenlandse ondernemingen. Van deze orders tot een totaal bedrag van ruim 3,3 miljoen gu'den heeft o.m. 188.517 betrekking op verven en lakken te leveren door Sikkens Lak fabrieken in Sassenheim. Marktberichten GOUDA, 13 juni. Kaas. 224 partijen kaas aangevoerd. Eerste kwaliteit per kg. f 2-33—2.42, tweede kwaliteit t 2.25—2.32. Extra kwaliteit per kg. ƒ2.43—2.70. Handel kalm. LEIDSCHENDAM, 12 juni. Groen te. Rijenkomkommers A 26—35, idem B 25—29, idem C 19—21, idem krom 29—34, sla A 1010—1420. an dijvie 35—52, bloemkool A 19—27, bloemkool B 12—17, bospeen 69—86, spinazie 11—19, postelein 19—24. ROELOFARENDSVEEN. 12 juni. Bloemen. Campanula 3264; Duizendschoon 13—32; Bruidsanjers 7—22; Pioenrozen 80—150; Margrie ten 10—32: Violieren 110—150; Ane monen 8—1.6; Esther Read 70—105; Colvilleis 5586; Lathyrus 838; Pyrethrium 3066; Izia 1416; per- bos. Am. anjers: Sim Rose 1620; Sim Rood 11—15; Sim Wit 13—15; Bremmer 11—14; Elisabeth 12—13; Lelies wit 17—20; Lelies regale 7 10 per stuk. Groente. Aardbeien (ingelegd) 2848; Aardbeien 2 ont doosje 50 77; Aardbeien afw. 2646; Kropsla 3.00—10.00; Bloemkool 10.00—30.00; Bospeen 17.0036.00; Breekpeen 37.00 —39.00; Tomaten 90.00—93.00; Peu len 1 49.00—91.00; Peulen 2 26.00— 53.00; Peulen dik 38.0049.00; Dop erwten 68.0079.00; Capucijners 63.00—77.00; Tuinbonen 73.00; Kas- snybonen 155.00—170.00; Kassnijbo nen stek 105.00—120.00 per 100 kg.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3