De noi*i*e ndeSnot* Leiderdorp beleefde officiële opening van fraai zwembad DINSDAG 11 JUNI 1957 DE LEIDSE rntrPAMT PAGINA 9 Mr J. Klaasesz uit de bejaardencentra overgestapt Geen plaatsje op dc tribunes, die mee was, maar waarvan hij hoopte i drie zijden het wedstriidgedeelte omringden, was onbezet in het met vele vlaggen versierde zwembad te Leiderdorp, dat zaterdagmiddag of ficieel door de commissaris der Ko ningin van Z-Holland, mr. J. Klaa- sensz is geopend. Het was een zeer attractief programma, dat de toe schouwers werd geboden en waar van in de eerste plaats genoemd mag worden de medewerking van de be faamde Robbenzwemsters Lenie de Nijs, Aty Voorbij, Greetje Kraan en Mary Kok en Cockie Gastelaars van S.Z.C. De Ned. kampioen 100 m vrije slag heren, H. Willemse, prijkte eveneens op het programma met nog vele andere. Als starter fungeerde de bekende Robbentrainer Jan Sten der. Het is een buitengewoon ge slaagd feest geworden, dat vlot is verlopen ondanks een dreigende on weersbui, die gelukkig langs trok en slechts enkele druppels aan het natte festijn toevoegde. Ook de tempera tuur, die de dagen voor de opening weer aan de lage kant was, steeg zaterdag zodanig, dat men van een zomerse dag mocht spreken. De tem peratuur van het water bleef wel wat aan de lage kant n.l. 17 graden, doch dit verhinderde niet dat er enthousiast gezwommen werd. Een teleurstelling voor de vele aanwezi gen en ongetwijfeld niet het minst voor hemzelf, was de afwezigheid van burgemeester v. Diepeningen, wegens ziekte. De burgemeester is een enthousiast zwemmer en heeft sinds de openstelling dagelijks van het bad gebruik gemaakt. In zijn plaats was het wethouder Snel die, met mevr. van Diepenin gen, wethouder Boon en de gemeen tesecretaris, de heer Hobo, de Com missaris der Koningin aan de in gang welkomden en binnengeleid den. Toen allen gezeten waren heet te weth. Snel de Commissaris en al le aanwezigen welkom en verzocht mr. Klaasensz tot de opening te wil len overgaan. Mr. Klaasensz sprek er zijn spijt over uit, dat burg. van Diepeningen niet aanwezig kon zijn. Misschien, als er geen zwembad was geweest, dat dan de burgemeester ook niet ziek zou zijn geweest, aldus mr. Klaasensz, die verklaarde de opening van het zwembad een volkome af wisseling te vinden na het openen van een zestal bejaardencentra. De ze centra zijn voor bejaarden en t>m bejaard te worden moet men goed gezond zijn wat weer bevorderd wordt door de zwemsport. Wie kan zwemmen zal ook niet verdrinken en heeft dan kans om in een bejaar dencentrum te komen. Zwemmen is zeer belangrijk mede om het vele water, dat wij in Nederland bezitten, Vele van de jeugdige aanwezigen zullen, als zij straks de kampioenen zien zwemmen, hopen ook eens een kampioen te worden. Maar moeilijk en belangrijker vond hij het om goed te leren zwemmen en red dend zwemmen. Dit is zeer nodig ge zien de vele diploma's, die hij jaar lijks als voorzitter van Carnegie-Hel- denfonds tekent en welke uitgereikt woorden voor moedige reddingen uit het water. Probeer dit zoveel moge lijk na t volgen. En nu jongens en meisjes, zo eindigde mr. Klaasensz, het bad is geopend. Hierop plonsden een twintigtal knapen en meisjes, die hierop hadden staan wachten en waarvan sommige zich hadden ver kleed, onder luid gejuich in 't water. Weth. Snel beantwoordde de rede' van mr. Klaasensz en zeide zeer dankbaar te zijn, dat mr. Klaasensz deze opening heeft willen verrich ten. Na een overzicht van de voor geschiedenis te hebben gegeven en de totstandkoming van het zwembad te hebben gememoreerd, droeg hij, namens burgemeester en gemeente bestuur, de exploitatie van het bad over aan de voorzitter van de Zwem en Polovereniging De Does, de heer H. v. d. Horst. De heer v. d. Horst antwoordde hierop, dat alle aanwezigen met het bestuur verheugd, zijn deze feeste lijke opening te mogen meemaken. Het speet hem zeer, dat de burge meester, de ziel en de drijfveer van de totstandkoming van het bad, niet aanwezig is, want dit was zijn mid dag geweest. Hij dankte de loep-bur gemeester en het gemeentebestuur voor deze overdracht van de exploi tatie, vooral om de wijze waarop dit is geschied n.l. met een blanco kre diet. Verheugd deelde hij mede dat de inkomsten, voor de exploitatie be groot op 10.000, in de drie weken van openstelling hadden bedragen 8.000.Het aantal abonnementen bedraagt 1600. Dit betekent voor Lei derdorp 1 op elke 5 inwoners. Het bestuur der vereniging heeft dus alle reden de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Dank bracht hij aan de secretaris, de heer H. v. d. Reyden, voor het organiseren van dit zwemevenement. Tot slot vroeg hij de jeugd een hoera uit te bren gen voor burgemeester van Diepe ningen en wel zo hard, dat deze het thuis zou kunnen horen. Als dit niet gelukt is, heeft het zeker niet aan de jeugd gelegen, want spontaan steeg er een daverende juichkreet omhoog Vervolgens sprak nog de heer J. H. Winter als vertegenwoordiger van de KNZB, tevens voorzitter van de kring Gouwe en Rijnstreek, die zeide met groot genoegen deze middag naar de opening van het zwembad te zijn gekomen, mede omdat er nooit genoeg zwembaden kunnen zijn. Hij feliciteerde het bestuur met dit prach tige bad, hetgeen hij een buitenge wone prestatie noemde voor een plaats als Leiderdorp. Hij besloot met de beste wensen voor de toekomst van het bad en het bestuur der ver eniging. Hierna werd nog aangeboden na mens de Ned. ver. voor EHBO door de afdeling LeiderdorpZoeterwou- de H. Rjjndyk een verbandtrommel, waarmede de voorzitter heer erg blij dat deze nimmer zou moeten worden gebruikt. HET ZWEMPROGRAMMA. Vervolgens werd aangevangen met het afwerken van het zwemprogram- ma. In de nummers, waarin de kam pioenen uitkwamen, kon meestal de winnaar al aangewezen wonien, in andere nummers werd soms fel ge kampt. Ondanks het feit, dat het hier tenslotte een demonstratie was, had het wedstrijdelement de deelnemers terdege te pakken, hetgeen vooral merkbaar was tijdens het zwemmen waarbij de strijdenden elkaar nauw keurig in het oog hielden. Spannend was het nummer rugslag dames, waarbij de stryd voornamelijk ging tussen Lenie de Nijs van de Robben en R. v. Velzen van Zian. De laat ste tikte het eerst aan bij het eerste keerpunt maar dank zij de geraffi neerde keertechniek van Lenie de Nijs lag deze na het keerpunt reeds iets voor. Gelijk ging het op het tweede keerpunt af en na dit geno men te hebben vergrootte Lenie haar voorsprong wear tot in de laatste baan de Zianzwemster het tempo niet kon volhouden en Lenie de Nijs met ruim twee m. voorsprong aan tikte. De nummers vlinderslag wer den onbedreigd gewonnen. Bij de dames was het de kampioene Aty Voorbij, die in fel tempo haar banen afraasde en met ruime voorsprong eindigde. Bij de heren was het v. Sit- tert van Het IJ (A'dam), die met een halve baan voorspong winnaar werd. In het nummer 100 m. borstcrawl dames werden twee series gezwom men. De eerste serie werd gewonnen door Matthly Stewart uit Rhodesia (Z.Afrika) een gast van de Robben; voor o.a. Mary Kok en de Leidse Zwemster Loes Zandvliet. In de tweede serie ging het tussen Gr. Kraan (Robben) J. Troost en J. Ten- tink (HDZ) en C. Gastelaars (SVJ). Dit was een spannende strijd en ging uiteindelijk tussen Greetje Kraan en Cockie Gastelaars. Bij het eerste keerpunt waren allen vrijwel gelijk, maar gij het tweede keerpunt hadden de favorieten reeds enige voorsprong terwijl bij het derde keer punt Cockie Gastelaars de leiding had veroverd om met een halve se conde voorsprong als eerste aan te komen. Bij de heren was het vanzelfspre kend Willemse, die met een kwart- baan voorsprong als eerste eindigde en binnen de minuut zijn 100 m. zwom. Hierop volgde een demonstratie schoonspringen door mevr L. Lan- tingKeller, die met een tiental sprongen groot succes oogstte en van fraaie en met zekerheid uitgevoerde sprongen 'n groot succes oogste en van wethouder Snel 'n fraaie bloe- menruiker in onvangst mocht ne men. Onderwijl hadden de deelnemers voor de 4x50 m. wisselslag ectafette dames zich gereed gemaakt. Deelne mers waren De Robben, Den Haag comb. L.G.B. en H.D.Z. Dit nummer werd onbedreigd gewonnen door de Robben. Het heren nummer ging tussen LZC De Zijl LGB en De Sleutelstad. Een heel Leirts gebeuren dus. Met een klein verschil wist De Sleutelstad te winnen. De5x50 m vrije slag estafette dames ging weer tus sen dezelfde ploegen. Ook nu ging de strijd weer voornamelijk tussen De Robben en HDZ. Aanvankelijk was er weinig verschil tussen deze twee tot Judith de Nijs, die als vierde startte, een voorsprong wist te veroveren waardoor De Rob ben tenslotte met ongeveer twee m. voorsprong ook dit nummer wonnen. Ook bij het heren nummer traden weer dezelfde ploegen aan en ook nu was het de Sleutelstad, die met de overwinning ging strijken, zij het met gering verschil vóór LZC. Alle deelnemers ontvingen uit handen van wethouder Snel een her inneringsbord terwyl de eerstaan- komenden bovendien door mr. Klaa sensz met een medaille werden be loond. Tot slot een tweetal polowedstrij- den. Eerst kwamen twee dames ze ventallen in het water t.w. De Rob benDen Haag comb. De Robben toonden zich iets sterker hetgeen in de tweede helft tot uiting kwam door een doelpunt van Mary Kok. Wel werd M. v. Reenen in het doel van De Robben dan even op de proef gesteld, maar zij verrichtte uitste kend werk. Een tweede doelpunt van de Robben werd niet toegekend we gens een overtreding en onveran derd kwam het einde. Bij de heren ging de strijd tussen Zian en HPC en deze eindigde in een gelijk spel. Aanvankelijk had Zian een overwicht maar een doelpunt kwam voor HPC na het nemen van een vrije worp. Met een doorslagbal maakte Zian bijha gelijk, maar de lat brengt redding. Toch volgde al gauw de gelijkmaker eveneens uit een vrije worp die goed geplaatst werd. Toen er gewisseld was werd na enige minuten een Zianspeler naar de kant verwezen. HPC zwermde nu steeds voor het Ziandoel, maar Zian verdedigde stug ondanks de nume rieke minderheid en doelpunten bleven uit, zodat het einde onver anderd kwam en tevens het slot van deze openingsdag waarop de zwem sport van verschillende kanten werd getoond. Het geheel was een prach tige propaganda voor de zwemsport. Tenslotte de gemaakte tijden: 100 m. schoolslag dames: 1. H. J. J. Sijbrands (Shell A'dam) 1 min. sec; 2. R. Kroon (Robben) 1 min. 24.3 sec. 100 m. schoolslag heren: 1. P. Bek kering (Sleutelstad) 1 min. 17.1 sec.; 2. W. v. Zijl, idem, 1 min. 17.2 sec. 100 m. rugslag dames: 1. Lenie de Nys (Robben) 1 min. 15.7 sec.; 2. R. Velzen (Zian) 1 min. 17 sec. 100 m. rugslag heren: 1. J. Jiskoot (Merwede) 1 min. 11.3 sec.; 2. A. Leenards (Zian) 1 min. 11.7 sec. 100 m. vlinderslag dames: 1. A. Voorby (Robben) 1 min. 12.2 sec.; 2. T. v. Oostrom (idem) 1 min. 18.3 c. 100 m vlinderslag heren: 1. J. v. Sittert (Het IJ) 1 min. 10.5 sec.; 2. C. Colpa (LZC). 1 min. 18.8 sec. 100 m. borstcrawl dames: 1. C. Gastelaars (SZC) 1 min. 5.4 sec.; 2. G. Kraan (Robben) 1 min. 5.9 sec. 100 m. borstcrawl heren: 1. H. Willemse (Robben) 58.4 sec. 2. D. Timmermans (LZC) 1 min. 4 sec. AUTOMOBILISME. ZWEMMEN. KATALIN BOROS ZWOM 100 METER RUG in 1.13.0. Het 16-jarige Hongaarse zwemster- tje Katalin Boros heeft in een 50-bad te Boedapest geprobeerd het wereld record op de 100 meter rugslag, dat sedert 5 december 1956 met 1 min. 12,9 sec. op naam van Judit Grinham (GB) staat, te verbeteren. Zij slaag- er niet in, maar kwam toch tot de uit stekende tijd van 1 min. 13 sec. SCHAATSENRIJDEN. HET CONGRES VAN DE ISU H. Roos vice-voorzitter t.c. hardrijden. Het congres van de Internationale schaatsenrijders unie is besloten met de verkiezingen van het bestuur en de speciale commissies hardrijden, kunstrijden en ijsdansen. In de tech nische commissie voor het hardrijden werd onze landgenoot, de heer H. Roos, die reeds enige jaren deel uit maakt van deze commissie, tot vice- voorzitter benoemd. Tijdens een vergadering van het bestuur van de ISU zijn besluiten ge nomen inzake de wereld- en Europese kampioenschappen hardrijden kunstrijden voor het seizoen 1958. De Europese kampioenschappen hardrij den (heren) zullen begin februari in Zweden worden gehouden (plaats wordt nog vastgesteld). De wereld kampioenschappen hardrijden (he ren) vinden midden februari in Hel sinki plaats. Inzake de wereldkampioenschappen hardrijden voor dames werd nog geen beslissing genomen. Eind januari worden te Bratislava (Tsj.Sl.) de Europese kampioen schappen kunstrijden gehouden, me dio februari, terwijl de wereldkam- pioennschappen kunstrijden in Parijs zullen plaats vinden. WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK De Zwitserse wielerbond heeft zes renners aangewezen, die deel uit zullen maken van de Zwitserse ploeg voor de Tour de France. Het zijn Rolf Graf. Hans Hollenstein, Carlo Clerici, Walter Holen- wege. Toni Graeser en de Oostenrijker Adolf Christian. De vier overige renners voor de ploeg zullen worden geselecteerd i de Ronde van Zwitserland. Op de lijst van kandidaten voor de Italiaanse ploeg, die aan de Ronde van Frankrijk zal deelnemen, komen de vol gende renners voor: Nencini, winnaar van de Giro 1957. Pintarelli, Baroni, Toganccini, Baffi, Vito Favero, Fallarini, Astrua, Fantini en Sabbidin. Baldini, die verklaard heeft, dat hij niet in de tour wil uitkomen, zal binnen kort een onderhoud hebben met Binda. de directeur technique van de Italiaanse tourploeg. ATLETIEK. VOORSPEL VOOR LANDEN WEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIë Enige Nederlandse heren atleten, gekozen in de Nederlandse ploeg, die op 16 juni a.s. te Vlaardingen tegen België uitkomt, hebben deelgenomen aan een internationale wedstrijd in Kortrijk. Aangezien ook enige Belgi sche atleten, die in de landen-ontmoe- ting tegen Nederland zijn opgesteld, van de partij waren, is deze wedstrijd een interessant voorspel geweest voor wat men in Vlaardingen kan ver wachten. Aad van Hardeveld heeft de sprint gewonnen. Hij liep de 100 meter in 11.4 sec., maar de Belgische vertegen woordigers, Kovari en J. Vercruysse kwamen op de tweede en derde plaats in 11.4 sec. Reeds eerder in de middag werd een sprint over 50 meter gelo pen. Toen werd J. Vercruysse win naar in 6.2 sec., van Hardeveld kwam niet verder dan een vijfde plaats. Het nummer 110 meter horden werd eveneens een Nederlandse overwin ning. Jan Parlevliet liet 15.5 sec. voor zich afdrukken, gevolgd door de Belg Cornet in 15.8 sec, zodat wij op 16 ju ni op dit nummer eveneens een span nende race kunnen verwachten. Zeer interessant was de wedstrijd op de 3000 meter tussen de Belg Leenaert en onze landgenoot Roovers. Beiden no teerden 8 min 33.2 sec, maar de Belg wist Roovers op de streep te kloppen. De 1500 meter werd een Britse over winning. Everest finishte als eerste in 4 min. 02.- sec, gevolgd door de Bel gen Allewaert (4.02.4) en Blavier (4.05.Onze landgenoot Veldhoven werd vierde. DE BATAVEN TE DEN HAAG Een kleine ploeg Bataven nam deel aan de door ..De Zwaluwen-' te Den Haag georganiseerde wedstrijden op de nieuwe sintelbaan aan de Zuidlarenstaat. Mej. G. Kraan zorgde op de 200 m B voor een nieuw clubrecord in de tijd van 27.5 sec. (Oud record was 27.7). Mej. T. de Winter boekte eveneens een bescheiden succes op Kogelstoten dames C, door be slag te leggen op de 2e plaats met een afstand van 9.73 m. Op de 4 x 100 m estafette was de 2e plaats ook voor de Bataven-dames met de verdienstelijke tijd van 54.- sec. Bij de heren leverde Vlasveld de pres tatie zijn persoonlijk record op de 3000 meter C met liefst 15 seconden te ver beteren. Hij werd 2e in zijn klasse i4e in een veld van een twintigtal deelne mers) in. de tijd van 9.40.2. B. Kraan werd 4e in zijn serie 800 m heren D in de tijd van 2.10.- en promoveerde hiermee naar de C-klasse. De vechtlustige P. C. de Jong werd op het nummer 800 meter junioren A 4e in de tijd van 2.10.2. Bij de jongens B 100 meter werd G. Zand bergen 5e in de finale, na zich in de serie geplaatst te hebben in 12.3 sec. De grote pechvogel bij de Bataven was deze keer F. Remmerswaal. die, op 600 m jongens B. deze hoopvol begonnen race eindigde op de laatste plaats, wat echter te wijten is san gebrek aan wedstryd- aring van deze debutant. Alleen Amerikanen aan de start? Een aantal Amerikaanse autocou reurs is bereid Italiaanse wagens te besturen in de 800 kilometer op de baan van Monza, zo delen do organi satoren van deze wedstrijd mede. Behalve de 10 officieel ingeschre ven Amerikanen, die geselecteerd zijn op grond van hun prestaties in de 500 mijl race te Indianapolis, staan er an deren klaar om aan het stuur van de Ferrari's en Maserati's coureurs als Fangio, Stirling Moss en Peter Collins te vervangen, die bezwaar maken te gen het snelheidscircuit te Monza op grond van veiligheidsoverwegingen. De wedstrijd, die vastgesteld is op 29 of 30 juni, zou een krachtmeting moeten worden tussen de beste Ame rikaanse coureurs en Fangio in Europa aan de top staan, en die lid i zijn van de onlangs opgerichte Unie van autocoureurs. De voornaamste re den voor de niet-deelnen.ing van de ze laatsten aan de race te Monza zou echter niet gezocht moeten worden in het gevaar, dat het snelheidscircuit te Monza oplevert, maar in het feit, dat noch Ferrari noch Maserati mo menteel over materiaal beschikken, dat even goed en even snel is als de 4200 cc wagens van de Amerikanen, BRIDGE. NEDERL. BRIDGEBOND HEEFT EIGEN BONDSGLBOUW. Onder grote belangstelling heeft de Nederlandse Bridgebond zaterdag zijn nieuwe bondsgebouw in gebruig ge nomen. Het telt drie verdiepingen en is gevestigd op het adres Emmapark 9 te Den Haag. Door de uitbreiding van het admi nistratieve apparaat werd de beschik bare ruimte van het oude bondsbu- reau ontoereikend. De plannen voor een eigen gebouw, die reeds enkele jaren bestonden, werden in 1956 de finitief. De N.B.B. kreeg toen de be schikking over een leegstaand pand, dat met toestemming van b. en w. van Den Haag kon worden ingericht als kantoor en dienstwoning voor de ad ministrateur, de heer Hille. De financiële moeilijkheden werden opgelost door het aangaan van een hypotheek en het uitschrijven van een obligatielening, die reeds na korte tijd door de leden overtekend was. De af lossing zal plaats vinden uit de con tributies, die daartoe door de alge mene vergadering werden verhoogd. Het zeer representatieve gebouw werd door de voorzitter van de com missie „eigen gebouw", de heer G. Monster, symbolisch overgedragen, aan mr. E. Heldring, de voorzitter van de N.B.B. Bij de N.B.B. zijn op het ogenblik 368 clubs met gezamenlijk ruim 17.000 leden aangesloten. BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.O." De uitslag van de laatste avond van de bekerwedstrijden is als volgt: Groep Zwart: 1. Mevr. Werter-Bonnet 74 pnt.; 2. Jeuster-Winkelmolen 70 pnt.; 3. v. Haasteren-v. d. Post 66 p.; 4. Gebr. Abswoude 64 p.; 5/6. Scheeren-v. Zijl en Dieben-v. Wijk 60 p.; 7. Hr. en Mw. Dolfijn 58 p.; 8. Hr. en Mw. Bik 52 p. Groep Rood: 1. Dames Bik 57 pnt.; 2. Cuppen-Bernsen 54 p.; 3. Hr. en Mw. v. Leeuwen 49 p.; 4. Dames De Roo-v. d. Stok 46 p.; 5. De Boer-Piket 44 p.; 6. Lamboo-Abswoude 38 p. Groep Groen: 1 N.N. 62 p.; 2. Dames De Boer-Piket 60 p.; 3. Hr. en Mw. Stuijfzand 46 p.; 4. Dames Bergers- Barendse 41 p.; 5. Dames Schalks-Vorst 40 p.: 6. Hr. en Mw. v. Gent 39 p. Bekerhouders zijn: In groep Zwart: v. Haasteren-v. d. Post; in rood* Dames De Roo-v. d. Stok; in groen: dames Dè Boer-Piket. Zij. die bekers thuis hebben worden verzocht deze mede te brengen. Morgenavond sluitingsdrive, welke om 7.45 uur aanvangt, daarom allen op tijd present. TAFELTENNIS Treffers. Deze week alleen donder dagavond trainen op de gewone tijden, terwijl voor de senioren de z.g ..afval race" zal beginnen. GEWICHTHEFFEN LAC „DE SPARTAAN" Zaterdag jl. heeft „De Spartaan" onder leiding van de heer Th. Brandt op een internationale worstel- en gewichthef wedstrijd Den HaagLeidenPaderborn een eerste prijs weten te behalen in het gewichtheffen. Aan deze wedstrijd na men de volgende Leidse gewichtheffers deel. P. Koolhoven, totaal 200 kg; Th. Brandt, totaal 245 kg; A. J Koppe, to taal 265 kg; M. Anneeze, totaal 290 kg. A. J. Koppe en M. Anneeze verbeter den hun persoonlijk totaal. De verdere uitslag was: 1. ,,De Spar taan", gemiddelde 3.62; 2. Paderborn, gemiddelde 3.01. ..De Spartaan" gaat ook aan het wor stelen deelnemen. Na de vakantie in september zal er in het oefenlokaal body building, gewichtheffen en worstelen ge traind worden onder leiding van de heer Th. Brandt. PAARDENSPORT De „Winston Churchill Stakes", een ren over 3250 meter en begiftigd met een prijs van ƒ28.100, is gewonnen door Horn Beam, toebehorend aan Lord Astor. Het paard werd bereden door J. Mercer. Op de tweede plaats werd beslag gelegd door het Franse paard Clichy van A. M. Strassburger: Atlas van Koningin Eliza beth eindigde op de derde plaats. De noteringen waren: Horn Beam 7/2, Clichy 9/2 en Atlas 7/1. In totaal namen paarden deel. „CERISOLES" WINT PRIX DE DIANE Het paard „Cerisoles" van baron Guy de Rotschild heeft te Chantilly uit een veld van 19 deelnemers de Prix de Diane gewonnen, begiftigd met een bedrag van 9 miljoen francs (ongeveer 90.000 gulden) aan prijzen. Tijd voor de 2100 meter: 2 min. 14.6 sec. Tweede op y, lengte werd „Kalidtla", derde „Toro" en vierde .Denisy". DRAVERIJEN OP DUINDIGT De uitslagen van de gehouden drave rijen te Duindigt luiden: Aidaprijs: 1. Vaurien (N. J. Bloem- saat) 1.32; 2. Torenvalk S; 3. Theo Scott. Toto: w. 1.30. pl. 1.20. 1.50, koppel 3.30, cover 2.90. BadenierprUs: 1 Tarzan Hanover (W. H. Geersen); 2. Tabor Harverter D; 3. Reine du Maire. Toto: w. 1.50, pl. 1.20. 1.90. koppel 3.90. cover 5.30. Ciscapr(js: 1. Uitloper (J. Pronk) 1.26.6; Unterepid; 3. Ukas. Toto: w. 2.50. pl. I.20, 1.40, 2.—. koppel 5.10, cover 4.20. Dcliaprijs: 1. Rascal Hanover <H. C. ten Hagen) 1.27.1; 2. Uranie; 3. Strange Story. Toto: w. 24.—. pl. 3.30. 1.50. 4.60, koppel 42.70, cover 3.30. Elonaprijs: 1. Spencer Hollandia (W H. Geersen) 1.23.1; 2. Rhea Hollandia; 3. Toomel D. Toto: w. 2.50, pl. 1.40. 2.40, I.30, koppel 7.50, cover 8.10. Francoprijs: 1. Quick Hollandia G (W H. Geersen) 1.22.1; 2. Hyde Park; 3. Mary Rrisco. Toto: w. 6.30. pl. 4.20. 2.80. koppel 29.50, cover 3 40. De uitslagen van de rennen luiden: Tsastliprijs: 1. Lady Drury (A. Mey- naert) 1.01.3; 2. Troubelle; 3. Quadroon. Toto: w. 6.— (stal), pl. 8.—, 4.20, koppel 43.50. cover 3.70. Mijl van Duindigt: 1. Kandahar (F. van van Deuren) 1.47.3: 2. Makarit; 3. Remus Toto: w. 3.60, pl 1.60. 1.90, 4 70, koppel 8.20. cover 3.90. Het zilveren schild: 1 Garter Robe (E van Dijk) 2.57.1: 2. Ringwood: 3. Allu- vio. Toto: w. 9.70. pl. 3.80. 4 40. koppel 48.40. cover 5. Totale omzet 122.133.50. BILJARTEN NNBB CONTRA KNBB In een communiqué, gedateerd 4 juni j.l. heeft het bestuur van de Kon. Ned. Biljartbond aan mr. J. Knecht, voorzitter van het district Eindhoven een in hoge mate onloyale houding verweten naar aanleiding van zijn bemoeiingen met de oprichting van de Nieuwe Ned. Biljart bond. Mr. Knecht heeft thans een open brief aan het hoofdbestuur van de KNBB gericht, waarin hij zijn optreden toelicht en de beschuldiging van loyaliteit van de hand wijst. Hij stelt vast, dat de NNBB niet door hem persoonlijk is opgericht, maar door enige los van de KNBB staan- dp personen èn het voltallige voormalige Geen half pond koffie meer voor 1 cent Een manufacturer uit Bergen op Zoom, de heer Nijpels, die de spits heeft afgebeten in de strijd tegen het cadeaustelsel van de kruideniers heeft thans moeten gedogen, dat de politie een stokje heeft gestoken voor zijn 1-cent-reclame. De klant ontving bij hem bij aankoop van 15 gulden aan goederen een half pond koffie voor 1 cent. Hoewel de reclame nu geen cent meer bedraagt, gaat de heer Nijpels onverdroten verder met het goedkoop leveren van koffie. Overigens met groot succes, want hij heeft inmiddels een extra voorraad moeten laten aanrukken. En hij heeft nog iets nieuws in petto: woensdag begint hij een stunt, die hij tot nog toe geheim heeft gehou den. Op de Veluwe heerst een wildplaag Het wild op de West-Veluwe blijkt steeds meer haar schuwheid voor de mens te verliezen. Tussen Barneveld en Terschuur, in de buurtschap Kallenbroek, vertoont het roodwild zich steeds veelvuldiger. Verleden jaar is het gemeentebestuur van Bar. neveld er toe overgegaan op ver schillende plaatsen borden voor over stekend wild te plaatsen te n behoeve van de automobilisten. Het is name lijk al enkele malen voorgekomen dat een hert of een ree door een auto werd geschept. In het landgoed „Het Paradijs" bij Barneveld kan men soms riedels roodwild van 15 tot 20 reeën waarne. men, die rustig in de weilanden of op de korenakkers staan te grazen. Vooral in dc omgeving van Ede en Otterlo richt het grootwild veel schade aan. De laatste dagen worden hier veel wilde varkens waargeno men, die ook de landbouwgewassen vernielen. Dezer dagen is men er in geslaagd een aantal wilde zwijnen neer te schieten. Een en ander zal op den duur grote tekorten op de exploitatierekening van het bosbedrijf van de gemeente Ede doen ontstaan. Daarom heeft een gemeenteraadslid onlangs aan b. cn w. gevraagd welke maatregelen men denkt te nemen om aan de wildplaag een einde te maken. MAN IN ROOK GESTIKT Een bewoner van de Oranjeboom- straat te Rotterdam trof in dc voor kamer van zijn woning op de eerste étage zijn kostganger, de 52-jarige machinist N. W. J. Wintjeckk. be wusteloos naast zijn bed op de vloer aan. Het bed stond in brand en het kamertje stond vol rook. Onmiddel lijk werden politie en brandweer ge waarschuwd. Twee politiemannen brachten de bewusteloze man in de frisse lucht en pasten kunstmatige ademhaling toe tot de geneeskundige dienst arriveerde. De brand hadden zij reeds met een emmer water ge blust, waarbij het bed naar buiten was geworpen. Het slachtoffer is ech ter tegen de morgen in het zieken huis Bergweg overleden. Hij verzekert verder in zijn open brief, dat het internationaal beleid van dc KNBB volkomen gefaald heeft en dat deze bond. op sleeptouw genomen door de heren Troffaes (België) en Krienen 'Did) de revolutionaire Federation in ternationale de Billard heeft opgericht zonder de districten of dc spelers te raadplegen, waarmee een scheuring in de UIFAB is gemaakt. In de open brief wordt nog verklaard dat de FIB wankelt. Kort geU-den is het bestuurslid van de FIB, de heer Krienen. te Neurenberg, afgezet als voorzitter van de Duitse bond. Voorts heeft, leest men in de open brief, de heer Van Haaren 22 mei j.l. een brief aan de UIFAB ge richt. waarin hij het verlangen van de KNBB uit naar hereniging van de we reldbiljartbond. De UIFAB zou dan, volgens de lezing van mr. Knecht de NNBB niet mogen erkennen. Hierop is de UIFAB echter niet ingegaan. Mr. Knecht schrijft in dit verband: „De UIFAB. zo werd mij in Madrid verze kerd. is bereid tot onderhandelen met de Belgische bond. met de Duitse bond. doch in het geheel niet met de ongeldige FIB en niet met de KNBB. Behalve via- de NNBB. de enige erkende Nederlandse biljartorganisatie." dl)

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9