ASPRO „Shakespeare op het Engelse toneel" ^Iarathon- JI/jeuwtjes Openbaar slachthuis Leiden Leidse raad vergadert Zwaar gewonde bij aanrijding te Leiden DINSDAG 11 JUNI 1957 DE UEIDSE COURANT PAGINA 3 Tentoonstelling in „Lakenhal' In ons blad van zaterdag maakten wij reeds melding van twee interes sante tentoonstellingen in „de Laken hal" die de eerste zijn na de ver bouwing welk het gemeentemuseum maandenlang gesloten heeft gehou den. Een gezelschap van vertegenwoor digers van diverse studenten-corpo raties, géhieentebestuur, de Engelse ambassade en andere genodigden had zich zaterdagmiddag in het museum verzameld waar de directeur, de heer J. M. van Wessem, de aanwezigen hartelijk welkom heette en dank bracht aan al degenen die er aan medegewerkt hadden de tentoonstel ling „Shakespeare op het Engelse toneel" nog op tijd gereed te krijgen. Sprekend over de tentoonstelling: „Moderne kunst in Groningen" bracht hij dank aan prof. Gorter en het ge meentebestuur van Groningen voor de buitengewone medewerking bij de totstandkoming van deze tentoonstel ling ondervonden. Hierna gaf de heer Ronald Crich ton van The Britsh Counsil een inlei ding tot de tentoonstelling ovej Shakespeare. Na het tekenen van enkele karakter trekken van de grote Engelse toneel schrijver gaf spreker een historisch overzicht v. d. regels volgens welke Shakespeare in Engeland is opge voerd vanaf zijn eigen tijd tot de da| van heden. De eerste twee eeuwen werden zijn teksten danig verminkt om zo aan de wisselende smaak te worden aangepast. In het begin van de 20ste eeuw dateert het streven terug te keren tot ce Elisabethaanse stijl, die essentieel is voor de kunst van Shakespeare. Na deze zeer onderhoudende en met Engelse humor inleiding van de heer Ronald Crichton, nam dr. J. M. Roosenschoon, chef afdeling onderwijs, stadhuis, Leiden als ver tegenwoordiger van het Leids ge meentebestuur het woord. Spreker had een gevoel van be nijden, omdat wij niet zoals de Engelsen een toneelschrijver heb ben, wiens figuren en woorden een v/erkelijk deel zijn geworden voor het Britse volk. Spreker was The British Council hartelijk dankbaar dat Leiden was gekozen voor deze tentoonstelling van echt Britse kunst en Britse cul tuur. Hij prees het werk van het Leids Academisch Kunstcentrum en het werkzame aandeel van prof. A. G- H. Bachrach en verklaarde namens het gemeentebestuur van Leiden de tentoonstelling voor geopend. Panelen De tentoonstelling bestaat uit dertig panelen. Terwijl één het door de Ne derlander Droeshout geschilderd por tret van Shakespeare voorstelt en paneel twee Londen weergeeft in zijn tijd, vervolgens andere panelen met diverse theaters uit de Elisabethaanse tijd. Wij zien voorts hoe de stukken van Shakespeare in de loop der tij den op elegante en ook minder be wonderde wijze werd opgevoerd. Leidse Universiteit Donderdag 13 juni a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn dat prof. dr. R. van der Meulen, geboren te Rotter dam en thans wonende te Leiden, oud-hoogleraar in de Balto-Slavische talen aan de rijksuniversiteit te Lei den, aan de Leidse Universiteit pro moveerde tot doctor in de Neder landse letteren. Wij zien op de panelen de invloed welke beroemde acteurs en aotricen in diverse tijden op de opvoering in vloed hebben gehad. Ook laat een paneel de invloed en waardevolle bijdrage van universitei ten en scholen zeer. En tenslotte ge ven de laatste panelen de bouw van de twee theaters in de geboortestad van de schrijver, Stratford-upon- Avon, het zgn. „Memorial Theatre". Al met al is deze tentoonstelling een bezoek ten zeerste waard. 2kunes}\r*,huld? öadyderm-zeep Aan het jaarverslag over 1956 van het openbaar slachthuis te Leiden ontlenen wij, dat in de gemeenten Leiden en Oegstgeest (met tezamen 95 slagers) in 1956 1718 controlebe zoeken bij slager werden afgelegd en bovendien 1053 bij vleesverkopers, restaurants en automatieken. Bij deze inspecties werden in beslag genomen 511 kg vlees en 471 kg vleeswaren wegens bederf en 55 kg vleeswaren wegens ondeugdelijkheid. Verder werden in 5 gevallen in totaal 396 kg vlees in beslag genomen, die niet ter invoerkeuring waren aange boden. Bovendien werden in een automa- tiekbedrijf 51 kg kalfsvlees, afkom stig van twee frauduleus geslachte nuchtere kalveren in beslag geno- Wegens het begaan van in de Vleeskeuringswet strafbaar gestelde feiten werd 18 maal proces-verbaal opgemaakt. In 11 gevallen vond ver oordeling plaats (1 x /250.plus ƒ150,—, 1 x ƒ100,—, 2 x ƒ60.—, 3 x 50,—, 2 x 25,—, 1 x 175.0 en 1 x 10,terwijl in 3 gevallen een transactie plaats van (2 x ƒ20,1 x ƒ15). Zaterdagavond hield de heer Joh. Staats van het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie te Leiden, voor de leden van de Instuif van Meerburg een lezing over walvissen, de mach tige vis, die door alle tijden onze zeevaarders zoveel ontzag inboezem de. De walvis is een zoogdier en de waterfontein die een walvies ken merkt, is niets anders dan een „fon tein" van gecondenseerde luch', die cie walvis bij het uitademen uit zijn longen perst Walvissen, aldus de heer Staats, spelen een grote rol in de wereldliteratuur. Wij komen hem te gen in de bijbel in het Jonasverhaal en hij heeft Melville geïnspireerd tot het schrijve.' van het klassiek gewor den verhaat over „Moby Diet-:". Wij moderne mensen verliezen niet graag uit het oog welk praktisch nut de walvis voor onze economie heeft. De margarine- en zeepfabrieken ver werken het traan, de parfumindus trie het amber, en de baleinen heb ban hun praktische waa-de al sinds een wen bewezen. Sprekar gaf ten slotte nog een chronologisch overzicht var. de struktuur van het skaiet Het een en ander werd toegelicht met lichtbeelden. UITBREIDING LEIDEN—NOORD. Ter verkrijging v<.n bouwrijpe ter reinen jn het plan noord VI, gelegen tussen de RingkadeTimorstraat en de Willem de Zwijgerlaan, hebben b. en w. van Leiden een plan doen ont werpen. De bedoelde terreinen zijn be stemd voor de bouw van woningen, winkels, kl-Ine beirijfsgebouwen met bovenwoningen, openbare gebouwen en een speelterrein. In het plan heb ben zij bovendien doen opnemen de aanleg van een gedeelte van de weg door noord, van het verlengde van de Kooilaan tot de Sumatrastraat. In het plan zijn tevens werken op genomen, waarvoor de raad reeds kredieten beschikbaar heeft gesteld, n.l. het bouwrijp maken van terrei nen nabij de Timo. straat en het op hogen van terreinen, gelegen ten zui den van de Slaagh- of Stinksloot en ten westen van de Zijl met in ver band hiermede uit te voeren werken. De totale kosten zullen ruim 2y, miljoen gulden bedragen. Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde- lijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee in onze niéuws-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prils van 25. van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. DE WIND ER ONDER. Een heer die vanmorgen om half tien zijn portefeuille open deed, was kennelijk niet bedacht op de straffe wind. Onverwacht wapperden 60 gulden in 't water van de Oude Sin gel. Vlug ging men aan 't vissen naar de waardepapieren. Stokken en schepnetten kwamen er bij te pas. De wind dreef de briefjes naar de Janvossenbrug, waar men er in slaag de het geld gedeeltelijk op het droge te brengen. Een bedrag van 25 gulden moest de zorgeloze heer echter afschrijven. Eén briefje kwam n.l. niet meer boven water. Ingezonden door Henk Marcelis, Oude Singel 114, Leiden. JONG GELUK IN ZWANENGEZIN. Het gedulig wachten van de Leidse zwanen in de Zoeterwoudse wildernis is beloond. Sedert "Pinksteren is het gezin met pl.m. 7 zwaantjes uitge breid. Moeder en kinderen maken het best, al is eerstgenoemde wel zo agressief, dat het nog niet gelukt is het juiste aantal kleinen te tellen. Ingezonden door: M. G. J. M. Kortmann, Miening 2, Zoeter- woude. De Gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 17 juni 1957, te veertien uur. Te behandelen onderwerpen zijn o.m.: Benoeming van een lerares in de plant- en dierkunde aan de gemeente lijke Hogere Burgerschool voor Meis jes met -6-jarige cursus en afdeling Middelbare Meisjesschool, (mej. M. L. W. Baron). Benoeming van een lid van het be stuur van de Vereniging tot Bevor dering van de Bouw van Werkmans woningen (mr D. J. Gorter). Voorstel inzake het verlenen van ontslag aan een tweetal leerkrach ten bij het openbaar lager onderwijs, Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaf, fen van meubilair voor de inrichting van de twee houten hulplokalen bij de gemeentelijke Hogere Burger school voor Meisjes met 6-jarige cur. sus en afdeling Middelbare Meisjes school. Preadavies op het verzoek van het bestuur van de Stichting Rooms-Ka tholieke Scholen om medewerking voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de school voor uit gebreid lager onderwijs aan het Vrouwenkerkhof. Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging om medewerking voor het aanschaffen van 20 banken ten behoeve van de school voor uit gebreid lager onderwijs aan de Hoog landse Kerkgracht. Voorstel tot het voor het jaar 1957 beschikbaar stellen van gelden ter gedeeltelijke dekking van de kosten van een schoolrijkheidsonderzoek, in te stellen op de openbare lagere school aan de Haverstraat. Preadvies op het verzoek van de heer C. H. Balleur en tien anderen, allen wonende te Leiden, om een te gemoetkoming in de kosten van ver voer, verbonden aan het bezoeken van de Mytylschool, alhier, door hun kinderen. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het verstrelo- ken van kleding aan schoolgaande kinderen voor het jaar 1957 (/6000). Voorstel inzake het beschkibaar stellen van gelden voor het maken van een staantribune op het gemeen, telijk sportterrein aan de Haarlem merweg. Voorstel om te bepalen, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan en een herziening van het uitbrei dingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 november 1933, zoals dit sedert is gewijzigd, wordt voorbereid, een en ander met betrekking tot een ge bied, begrensd door de Hoge Rijndijk, de Zijlsingel, de Lage Rijndijk en het Rij n-Schiekanaal. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het bouwrijp maken van terreinen, de aanleg van een gedeelte weg en de aanleg van een speelplaats, een en ander in plan "noord VI. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het ophogen c.a. van terreinen, gelegen in de Bos- en Gasthuispolder, de Maredtfksepol- der en de Stadspolder. Voorstel inzake het aankopen van de woning Middelstegracht no. 34. (ƒ2.600). Voorstel inzake het aankopen van gronden gelegen nabij de Hoge Mors- weg voor stadsuitbreiding. a. Herstemming over het voorstel van de heer J. van Iterson, luidende: „Ondergetekende stelt voor, dat uit „het ontwerp-besluit no. 158 wordt „gelicht de onteigening van het ge deelte van het kadastrale perceel, „Sectie Q, no. 489 (no. 6 van het „grondplan), groot 3.03 are". b. Voorstel tot het voorlopig goed keuren van een plan tot onteigening van eigendommen, welke zijn gelegen in de Meerburgerpolder en begrepen in het goedgekeurde uitbreidingsplan „Leiden-Meerburgerpolder". (Dit agendapunt betreft een restant uit de vorige raadsvergadering. De stemmen staakten). Voorstel tot het wijzigen van de be grotingen der gemeente en van enige takken van dienst voor de dienstja ren 1956 en 1957. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de vernieu wing van een stoomafstandsleiding op het terrein van de Inrichtingen „En- degeest" c.a. (ƒ32.000). Voorste] inzake beperking van de uitbetaling van ten laste van de ge meente komende pensioenen, alsmede verhoging van die pensioenen met een algemene toeslag, een en ander in verband met de inwerkingtreding van de Algemene Ouderdomswet. STAANTRIBUNE LUGDUNUM-VELD. De accommodatie an het sportter rein aan de Haarlemmertrekvaart, dat bij de voetbalvereniging Lugdu- num in gebruik is, voldoet niet aan de daaraan te stellen eisen. Met na me wordt het ontbreken van een be hoorlijke staantribune sterk gevoeld. B. en w. achten het daarom nodig, dat de huidige accoi nodotie door het aanbrengen var een eenvoudige staantribune wordt verbeterd. Volgens een mededeling van het bestuur zullen leden en donateurs van de vereniging Lugdunum de aan de verbetering verbonden werkzaam heden uitvoeren. Ten laste van de ge meente zullen dan alleen komen de kosten van het nodige materiaal, wel ke naar raming 3.700.— bedragen. Leidse Agenda DINSDAG U JUNI. 40-Jarig ambtsjubileum Zr Gerrit sen, kraamverpleegster. Receptie Ho- gewoerd 106, 2.30—5 uur nam. Lustrum-biertapwedstrijd, St. An- toniusclubhuis, 2 uur nam. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Leiden, huishoudelijke EHBO- cursus, 8 uur, r.-k. lyceum. WOENSDAG 12 JUNI. K. O.-excursie, Synagoge, Leven daal 8, 8 uur nam. Leids Politie-Muziekgezelschap, Tuinconcert, Oud-Hortuszicht, 8 uur nam. Leidse Smalfilmliga, Alg. leden vergadering, Cantine Smits Röntgen- apparaten, Herengracht 34, 8 u. nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. DONDERDAG 13 JUNI. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Leiden. Vervolgcursus voor ge diplomeerden, 8 uur, r.-k. lyceum. Dienst der apotheken De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Doeza-apotheek, Doe- zastraat 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Ri.jn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN, De films in de week van 714 juni zijn door de Kath. Film Centrale aL volgt gekeurd: Casino: „De terugkeer van Lemmy Caution", 18 jaar. Lido: „Staatsvijand" no. 11", alle' leeftijden. („Het wonder der geboor te", 18 jaar). Luxor: „Sissi. de jonge keizerin", alle leeftijden. Trianon: „Wenn die Alpenrosen blühn", alle leeftijden. Rex: „De slag om het vrouwen- fort", 14 jaar. Een aanrijding, die plaats vond op de hoek van Sophiastraat en de Ju lianastraat, heeft zaterdagavond on 8 uur een ernstig gewonde geëist. Een automobilist en een motorrij der, die gelijktijdig op het kruispunt kwamen veronachtzaamden de voor- rangsregels en reden op elkaar. De motorrijder, de 22-jarige D. O. van de Middelstegracht kwam tegen de lin- kervoorkant van de auto en werd te gen de straat geworpen. De jongeman werd in zorgwekkende toestand met een schedelbasisfractuur in het Aca demisch Ziekenhuis opgenomen. Bij het ter' perse gaan van dit nummer was de toestand van O. nog steeds ernstig. De duo-passagier van de motor kreeg snij wonden aan de rech terhand en kon ter plaatse verbon den worden. De auto zowel als de motor liepen zware schade op. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten een exemplaar te doen toekomen. H00GMADI Jongen verdronken Door nog niet opgehelderde oor zaak is gistermiddag omstreeks drie uur de dertienjarige Robert Slager uit Den Haag, ter hoogte van de r.k. school te Hoogmade, in het water van de Does geraakt en verdronken. De jongen was met zijn vader in Hoogmade gaan vissen. In de on middellijke nabijheid van de heer Slager, raakte de jongen vanaf een schuit te water en verdween ogen blikkelijk in de diepte. Volgens ver klaringen van de vader was de jon gen de zwemkunst niet machtig. Vijf jongens uit de buurt doken, zo gauw als ze van het ongeluk hoorden, in het water, dat door baggerwerk- zaamheden ten behoeve van de aan leg van rijksweg 4a vrij diep is, om te trachten de jongen aan de opper vlakte te brengen. .Hun pogingen bleven echter zonder resultaat. Eerst na anderhalf uur slaagde men er in, het stoffelijk overschot te bergen. Het werd overgebracht naar de aula van de gemeentelijke begraafplaats te Woubrugge. Bij de reddings werkzaamheden assisteerde de Leid se politie met een dreghaak. LEIDERDORP Benoemingen. Met ingang van 1 september a.s. is tot hoofd der St. Jozefschool te Reeuwijk benoemd onze plaatsgenoot, de heer Q. Fia- nen, thansh onderwijzer aan de St. Bernardusschool aan de Hoge Rijn dijk, Zoeterwoude. De heer Fianen was ongeveer 14 jaar aan deze school verbonden. Daarvoor heeft hij ook nog drie jaar onderwijs gegeven aan de katholieke school te Nieuwe We tering. Eveneens met ingang van 1 sep tember a.s. zijn benoemd als onder wijzer aan de nieuwe r.k. school te Leiderdorp de heren A. Dingjan, A. Boonman en P. Rotteveel, welke alle drie onderwijzer zijn aan de St. Ber nardusschool van de parochie Meer burg. Geboren: Willempje, dr. v. J. v. d. Luit en M. A. de Mooij. Drumband-concours tc Poeldijk Uitslagen van het drumband-con cours voor de -.-k. bond van muziek gezelschappen in Zuid-Holland, ge houden te Poeldijk op 2e Pinkster dag. 2e afdeling tarnboers-hoorns- pijpsters: Arti et Religioni Langeraftr 174 i p„ 2e pr.; 2e afdeling tamboers hoorns: St. Cecilia, Loosduinen 161 p., 3e pr.; D.O.K., Delft 173 p., 2e pr.; D.S.S., Aarlanderveen 204y. p. Ie pr.; St. Cecilia. Gouda, 167 p.. 3e pr.; St. Gregorius, Xwintsheul 181 V, P 2e pr. 2e afdeling tamboers: St. Jans drumband, Zoeterwoude. 179 p., 2e pr.; St. Jan, Pijnacker, 202 p„ le pr. St. Franciscus, Delft, 181 p., 2e pr.; St. Matthias, Warmond, 196 p., le pr. 2e afdeling tamboers-majorettes: Excelsior, Noordwijk, 175 p, 2e pr. 2e Afdeling tamboers-pijpsters: St. Cecilia, Loosduinen, 186 p., 2e pr.; le Afdeling tamboer: Arti et Reli gioni, Langeraar 171 p„ 2e pr. le Afdeling tamboers-hoorns: Pius X, Poeldijk, 194x p., le pr.; r.-k. Har moniekapel. Leiden 194' 2 P„ le pr.; Canite Tuba, Lisse 199 p., le pr.; Transpola-band, Der Haag 196 y. p., le pr. D.S.S., Aarlanderveen blijft in het bezit van de burgemeester Grün- demann wisselbeker. De jury bestond uit de heren M. Schneider, Den Haag en J. H. Jansen, Zalt-Bommel. LISSE Ernstig auto-ongeval bij Keukenhof ZEVEN GEWONDEN Eerste Pinksterdag, 's middags om half zes, is nabij de Keukenhof een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De heer C. T. uit Beverwijk, reed daar met zijn wagen tegen een boom. De zeven inzittenden werden gewond, waarvan één ernstig. Vermoedelijk doordat de bestuur der onwel werd, is de auto tegen een boom gereden. In de wagen zaten behalve de bestuurder ook zijn vrouw, zijn vader en zijn vier jon ge kinderen. De bestuurder zelf was er het beste aan toe. doch was zó in de war, dat hij geen gegevens over het ongeluk kon verstrekken. De rest van de inzittenden waren gewond, de jongste der kinderen zeer zwaar. De doktoren Haasse en Bet uit Lisse, alsmede de heer L. Tanis van de EHBO waren zeer spoedig op de plaats van het ongeval aanwezig. Met twee ziekenauto's zijn de gewonden naar het Roode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk vervoerd. De auto werd uiteraard zwaar be schadigd. hè-hè! Wèg keelpijn dank zij KWART MILJOEN INGESCHREVEN OP IJ-TUNNEL. Gedurende de eerste drie dagen, waarop de inschrijving op het groot boek IJ-tunnel is opengesteld, is een bedrag van ongeveer f 250.000,in geschreven. Deze inschrijvingen ko men niet alleen uit Amsterdam, doch ook uit vele andere gemeenten. TIENDUIZENDSTE SCHIP IN ROTTERDAM Tweede Pinksterdag is in de Rot terdamse haven het tienduizendste schip van dit jaar binnengelopen Het is het Franse s s. „Bruay". Het vorige jaar arriveerde het tienduizendste schip op 25 juni. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Gisteravond om half elf is op de Akerstraat te Heerlen de 25-jarige motorrijder A. M. H. G. Peters uit Jabeek, toen hij met zijn motor slip te, door een autobus uit Eindhoven gegrepen. Tijdens het vervoer naar het St. Jozef ziekenhuis te Heerlen is hij overleden. KERNFYSISCH ONDERZOEK MET PLUTONIUM Op het instituut voor kernfysisch onderzoek te Amsterdam zal in het najaar voor het eerst in ons land worden begonnen met chemische proeven met plutonium, een kunst matig element gemaakt uit splitsings- produkten van de uraniumzuil. Plu tonium is een brandstof waarop een reactor kan werken. Het chemisch werken vereist in verband met de schadelijke, oxydatieve straling van plutonium speciale veiligheidsmaat regelen voor degenen die de proeven uitvoeren. Op de algemene begraafplaats te Scherpenisse op het eiland Tholen is plotseling overleden de grafdel ver J. de Graaf. Terwijl de heer de Graaf bezig was met het dichten van een graf is hij door een zware hagel bui overvallen. Vermoedelijk heeft hij hiervoor willen schuilen in het lijkenhuisje, doch h(j heeft dit niet meer kunnen bereiken. Enkele uren later vond men zijn stoffelijk over schot in de buurt van dit huisje. EEN NEDERLANDER GEDOOD EN TWEE ZWAAR GEWOND BIJ AUTO-ONGELUK IN DUITSLAND. Bij de botsing tussen een Neder- Ondertrouwd: S. Tjalsma, won. te s-Gravenhage en A. Schneider; J. Kerkhoven en B. Bergers, won. te Zoeterwoude; H. G. J. Hendriks, won te ValkenburgHouthem en C. M. Disseldorp. ZOETERWOUDE Drumband leeft. Na een bestaan van een halve eeuw is de St. Jansfan fare zodanig gaan kwijnen, dat het voortbestaan gevreei I moet worden. De laatste maanden zijn er geen repe tities meer gehouden en de directeur heeft bij gebrek aan belangstelling door de leden, zijn ontslag genomen. De drumband van de St. Jansfanfare weet zich echter toch zelfstandig nog goed te handhaven. Op het r.-k. Fe deratief Drumband concours te Poel dijk werd gisteren een tweede prijs met een hoog aantal punten behaald. Er bestaat nog goede hoop, dat de zeer vele goede muzikanten van Zoe terwoude elkaar nog zullen weten te vinden om het eertijds glorievol be staan van de Fanfare te laten herle ven. VOORSCHOTEN Caryl Chessman de terdoodveroor- deelde die in gevangenschap twee opzienbarende en veel verkochte boeken heeft geschreven Chessman, die schuldig is ver klaard aan verschillende misdaden, voert nu al negen jaar strijd om aan terechtstelling in de gaskamers van de gevangenis van San Quentin in Californië te ontkomen. Volgens de voorlopige cijfers zijn er in Oostenrijk tijdens de Pink sterdagen bij ongelukken 28 mensen om het leven gekomen en meer dan 200 gewond. Van 84 der gewonden is de toestand ernstig. Zeven van de 28 doden vielen in de bergen De oudste man ter wereld, de 157-jarige Jegor Korolef, is te Er- mani Osseatia in de Kaukasus over leden, zo meldt „Tass". Korojef heeft als jongen nog de veldtocht tegen Napoleon meegemaakt. De politie in Voorschoten heeft een 30-jarige gedroste Duitse zeeman ge arresteerd bij een poging tot inbraak in een slijterij aan de Veurseweg. Sinds een maand is de man er reeds driemaal in geslaagd in de slijterij in te breken. De vierde maal werd hem echter noodlottig, want hij trof de rijkspolitie op haar post. De man is voor nader onderzoek ingesloten. Pinksterbal. 2e Pinksterdag or ganiseerde de r.-k. Instuif haar Pink- sterbal in de feestelijk versierde zaal van het Bondsgebouw. Met muziek van „The Lucky Stars Band" en ge leid door de heer H. Geibels dansten ruim honderd jongeren in een zeer geanimeerde stemming. De Instuif heeft thans een definitieve plaats in genomen in de rij van jongerenver enigingen in de Laurentiusparochie, aldus Aalmoezenier Groenendijk. Voor geregelde bijeenkomsten hebben de jongeren geen tijd, maar de in stuif. die slechts een los verband tus sen de jongeren schept en die groten deels ontspanning brengt, is in deze tijd zeer in trek. KORTE golf De heer B. J. Sutraan Meijer, burgemeester van Heer-Hugowaard, is in de ouderdom van 59 jaar over leden. Het Israëlische schip „Atlit" is volgens in Londen ontvangen berich ten in Eilath aangekomen, de Israëli sche haven aan de Golf van Akaba. Het schip, dat de Israëlische vlag voerde, was 2 juni uit Djibouti ver- j jandse en een Duitse auto te Gre- troKKen. venbroich op eerste Pinksterdag is w h fi Amen*aanse hooggerechts- omgekomen de 73-jarige heer A. van m„a:! ,ae eenAmeuvr* b<HAale uit Rotterdam. Gewond wer- handeling gelast van de zaak van <jen 2jjn echtgenote, zijn 33-jarige zoon Gijsbertus, die de auto bestuur de, zijn schoondochter mevr. M. van AaleBiggelaar, zijn kleinkinderen Adriaan en Josephina, resp. 9 en 8 jaar, en mevr. M. Biggelaar allen uit Rotterdam. Marktberichten LEIDEN. 11 juni. Vette varkens. Aanvoer: 127 vette varkens. Notering in centen per kilogram levend ge wicht: lichte varkens 170—172, sla gersvarkens 172—176 zeugen 150 154. Handel: redelijk, afloop minder. Er was één nuchter kalf, waarvoor geen notering. ROTTERDAM, 11 juni. Vee. Aanvoer totaal 4030 stuks vee w.o. 850 vette koeien; 725 gebruiksvee, 327 vette kalvere.., 50 graskalveren, 603 nuchtere kalveren. C70 varkens, 56 biggen, 67 paarden, 43 schapen, 619 weide/zuiglr.inmeren. 20 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien ƒ3,10 —3.35; 2.75—3.G0: 2.60—2.70; vette kalveren f 2.70—2 90; 2.50—2.60; 2.202.30; £ras kal veren f 525425 300; nuchtere kalveren 706252 varkens 1.781.75—1.72; biggen 554843; slachtpaarden 2.40 2.20—2.10; schapen 120—110—90; weide/zuiglammeren 75—6555; kalfkoeien 1190—990—790- melk koeien 1190—990—790; vare koeien 900—800—670; vaarzen 875—775— 575; pinken 625525 -400. Handel; Vette koeien aanvoer gro ter dan vorige week dinsdag, handel kalm, prijzen onveranderd; vette kal veren aanvoer kleiner handel vlot, prijzen iets hoger; Tr'ska 1 veren aan voer als vorige week, handel tamelijk, prijzen als vorige week; nuchtere kal veren aanvoer kleiner, handel vlot, ruim prijshoudend; varkens, aanvoer als vorige week. handel lui, prijzen als vorige week, afloop minder; big gen aanvoer kleiror, handel stil, prij zen iets lager; slachtpaarden aanvoer kleiner, handel lui, prijzer als vorige week; schapen aanvoer kleiner, han del traag, prijzen als vorige week; weide/zuiglammeren aanvoer kleiner, handel stil, prezen als vorige week; kalfkoeien aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen als vorige week; melkkoeien aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen als vo rige week; vare koeien aanvoer iets kleiner, handel stil, prijzen als vori ge week; vaarzen aanvoer iets klei ner, «handel stil, prijzen onveranderd; pinken aanvoer iets kieiner, handel stil, prijzen onveranderd. BODEGRAVEN, 11 juni Kaas. Aanvoer 154 partijen Notering: eer ste soort 2.32 -2.39. tweede soort 2.23—2.30, extra kwaliteit 2.40— 2.67. Handel kalm. PRINSES WILHELMINA MOET RUST HOUDEN. De particulier secretaresse van prinses Wilhelmina meldt ons dat prinses Wilhelmina op medisch ad vies een zestal weken volkomen rust zal moeten houden. De prinses is ech ter niet ziek, enkel zeer vermoeid. Het generaal kapittel van de Orde dezer dagen te Rome bijeen is ge der Minderbroeders Franciscanen, dat weest, heeft pater Augustinus Se- pinski O.F.M. tot generaal der orde herkozen. Door tot nu toe onopgehelderde oor zaak is gisteravond omstreeks kwart over acht een militaire vrachtauto op de rijksstraatweg te Doorn nabfj het landgoed „Hydepark" geslipt en over a»1 kop geslagen. De auto vloog daarna in brand. Gelukkig konden de vier inzittende militairen nog tijdig uit hun benarde positie worden be vrijd. De rijkspolitie en een nevelspuit uit Driebergen waren spoedig ter plaatse. De brand was snel geblust. Het bleek evenwel, da* van de militairen drie manschappen "rij ernstige ver wondingen hadden opgelopen. Zij werden terstond naar het militair hos pitaal „Oog in Al" te Utrecht ver voerd. De marechaussee stelt een on derzoek in naar de toed.acht en de oorzaak van het ongevai.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3