Imam Sfaj Ltmsm Alphens ouden van dagen huldigden zilveren deken E. A. M. Paap Scheep Personeelsvereniging„MDS' vierde jaarfeest !B DINSDAG 11 [UNI 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 Feest in het St. Josephpension Tweede Pinksterdag hebben de be woners van het Sint Joseph-pension te Alphen aan den Rijn aan deken E. A. M. Paap een hartelijke huldi ging bereid ter gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest. Dit vond plaats in de conversatiezalen van de dames- afdeling in het huis, nadat tevoren om halfnegen in de kapel van het Sint Joseph-pension, door de deken een H. Mis was opgedragen, waarbij de zusters van het pension de ge zangen hebben uitgevoerd. „Hier vindt u by een een eigen ge meenschap van uw parochie, een bont gezelschap van zeer jong tot steen oud, dat u veel genot en plezier wil bieden", aldus ving pater Leonard van den Bergh, die sedert enkele ja ren in het Sint Joseph-pension woont, zijn huldigingstoespraak aan, waarin hij zei, te fungeren als spreekbuis van alle bewoners. Eigenlijk had emeritus pastoor J. C. H. M. Schiphorst hier moeten staan, meende spr. Die heeft het hele feest voorbereid en tot zaterdag jongstleden nog de vergadering van het comité geleid. Nu was hij ziek. De bewoners van het Sint Joseph pension. die bij parochiële feesten wel eens wat tekort komen, zijn nu erg blij om de deken persoonlijk in hun eigen midden te kunnen huldigen en geluk te wensen, verklaarde father Van den Bergh, die de deken ver volgens alle goede gaven van geest, hart en materie toewenste. Spr. vroeg aller gebed voor de pas toor der parochie en voor allen, die op enigerlei wijze bij het parochie werk zijn betrokken. Oud en Nieuw Hij bood de deken een geschenk onder couvert aan, alsmede enkele gaven, direct te consumeren waarbij father Van den Bergh zei, dat de koffiepot en de babbelaarstij d lang voorbij is, ook bij de bewoners van het bejaardentehuis St. Joseph. Zij zijn wel oud in jaren, maar jong van geest en hart en gaan dan ook met de tijd mee: „de Hollandse oudjes bieden u een vaatje Hollandse nieuwe aan!" Terwijl de zusters een opgetuigd zeilschip, volledig bemand, de feest zaal in reden, waarin nog vele an dere geschenken voor de huishouding van de pastoor waren verborgen, maakte father Van den Berg een ver gelijking met het schip, dat hij de parochie noemde en de pastoor de kapitein, die aangesteld is om het schip van zijn parochie over de woe lige baren in de veilige haven van de Hemelse Vader te loodsen. Deze opdracht ligt in de naam van de deken verscholen, zo merkte spreker op, immers PAAP betekend: „Per Aspera Ad Paradisum"door de moeilijkheden naar het hemels pa radijs Meer loftrompetten Tevoren sprak kapelaan J. W. Schrama, mede namens oud-pastoor Schiphorst een kort welkomstwoord, nadat de deken door een zestal bruidjes was binnengeleid en de aan wezigen een door pastoor Schiphorst zelf gemaakt welkomstlied hadden ge zongen. Men heeft vervolgens in vele vol gende liederen de lof gezongen van de nieuwe deken. Van deze liederen willen wij bijzonder vermelden, dat van de 85-jarige heer C. de Jong, die een door hemzelf gemaakt loflied vo caal vertolkte, met refreinzang door alle aanwezigen. Met een „Lang zal hij leven" werd de zanger spontaan beloond door de aanwezigen en met een handdruk door de deken zelf, die dit een bijzondere prestatie noemde. In zijn dankwoord zei de deken, dat door al hetgeen er gezegd is. ge suggereerd is geworden, dat hij allen zou aanspreken als „beste kinderen", maar ik zal het doen als beste broer en zuster, zoals wij met elkaar een gemeenschap vormen. Ook u hoort tot de parochiegemeenschap en denkt toch vooral niet dat u bent afgedaan. Deken Paap zei verder, dat hij zeer getroffen is door de goede or ganisatie van het feest. Pastoor Schip horst, die hier achter staat (nu eigen lijk hier achter ligt, zei de deken) moet over prima organisatietalenten beschikken. „Medewerkers aan uw blijdschap" De kapel was ook buitengewoon mooi versierd. De aanwezigheid van de bruidjes in het bejaarc. gezelschap vond de deken bijzonder aardig. De deken herinnerde aan zijn komst als pastoor en deken enkele maanden geleden in deze parochie en merkte op, dat het vele dat in die korte tijd voor hem, in het bijzon der voor de priester is ondernomen, toch wel duidelijk maakt de warme gevoelens en welwillendheid van de parochianen jegens de priester. Hij dankte allen hiervoor, inzonderheid ook de zusters van het Pension, die hem steeds zo welwillend tegemoet treden. De deken besloot met de tekst van zijn gedachtenisplaatje aan zijn zil veren priesterfeest: „Wij zijn mede werkers aan uw blijdschap", welke tekst, zoals de deken het extra on derstreepte, kenmerkend moet wor den geacht voor heel ons leven. De feestelijke bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door oud-deken L. H. M. Nieuwenhuizen, emeritus pas toor S. A. J. Vloothuis en als leden van het kerkbestuur de heren A. D. van Vliet, A. F. Ruijssenaars, P. Bun- nik en W. de Wit De heer Chr. A. v. d. Mark heeft voor de muzikale begeleiding van de liederen gezorgd. POTLOOD en GEEST QjcLiJlisrVL, /yVWAsW&hyo6- ?)A /ruutarti, AAn+tto/- - /U/d C* /husi4-0 £*YTS /Jt-cAU-Wé /vêd jtA*' jtAf OvUA, rp ok A? sMst JA<+I, I /Ul£wJiC /TVOO /?rt£yé t/sC&'lc&Jt' - JvOs&oayz/ ÓidUjAsvrjC I'Si C*Yf Zn/jh&u smt&i, f. <JO sdjf Advertentie „VLOOTSCHOUW" IN „HARTEBRUGPAROCHIE. hadden gevonden om te graven en te spelen, kwamen tot de ontdekking, dat er een bepaalde bekoring van De watersportvereniging „Schout I uit gaat om jezelf in te graven. Ze bij Nacht Karei Doorman", onder- hadden de grootste lol, toen ze alle- afdeling van de r.-k. Mannelijke bei in het zand zaten. Toen het meis- Jeugdbeweging van de Hartebrug, je tot de ontdekking kwam dat pof- heeft zaterdag en zondag een vloot-1 fertjesbakken eigenlijk wel leuker schouw gehóuden, weliswaar op het is, en ze zich derhalve uit haar graf droge, maar toch een show die er bevrijdde, bleek dat het jongetje zo No. 538. Horizontaal: 1. schoenvorm, 5. langwerpig blok hout, 6. platvis, 8. groene, 10. zeepwater, 13. vlaktemaat, 15. gem. in Utrecht. 16. lijkvaas, 17. eind, 18. lichaamsdeel, 20. vet der melk, 22. bijb. figuur, 24. renbaan in een circus. Verticaal: 1. muzieknoot, 2. priem, 3. gebod, 4. meisjesnaam, 5. gestalte, 7. schuifbout, 9. Hongaars componist van operetten, 11. nakroost, 12. pun tig voorwerp, 13. wees-gegroet-gebed, 14. kippenloop, 18. vriend (Fr.), 19. dof, 21. voorzetsel, 23. afkorting van beryl ium. Oplossing morgenavond. zijn mocht. De hele vloot bestaande uit twee zeilboten, een motorboot, een 2-persoonskano en twee roeibo ten lag keurig opgeknapt en prima in de lak zich heerlijk te koesteren in de zon. Aan de 2 zeilboten waren 2 splinter-nieuwe zeilboten toege voegd van het type „Flying Junior". Een aanwinst waar zowel staf als de 22 leden tellende groep, die ook dit jaar zijn 12 -jarig bestaan hoopt te vieren met recht trots op kunnen zijn. Dat jongens graag zeilen en op het water zijn is voor een Hollandse jon gen voor de hand liggend. Maar jon gens tevens zover te krijgen dat zij zich de moeite getroosten door krab ben, schrappen, schuren en plamu ren hun boten zodanig opknappen dat ze als nieuw zijn, is een hele op gaaf. Maar onder de bezielende lei ding van schipper H. Duim en zijn stafleden werd dit bereikt. De „Flying Juniors" werden aan de jon gens zonder bijbehoren beschikbaar gesteld. Tezamen hebben zij deze schepen afgebouwd tot een prachtig geheel. De zeilen werden gemaakt van de nieuwste stof „Draion", de onderdelen, zoals mast, stagen, tui gage ziin prima verzorgd en op uit stekende wijze bevestigd. Dat de vereniging van deze nieuwe aanwin sten veel plezier zal beleven in het wat laat begonnen seizoen valt bui ten twijfel. R.-k. Harmonie Kapel boekte succes. Op de gisteren gehouden mars wedstrijden voor bands, in het kader van het bondsconcours, dat door de R.-K. Zuid-Hollandse Bond gehouden werd in Poeldijk behaalde de band van onze r.-k. Leidse Harmonie-Ka pel, uitgekomen in de eerste afde ling een eerste prijs. Dit is zeker niet alleen het resultaat van de prettige verhouding die onder de bandleden heerst, doch ook van het opbouwend werk van de instructeur, de heer Pot- uit, en van het geregeld bezoeken van de repetities door de jongens. Met steeds meer nadruk willen wij ook nu weer een verzoek richten tot a'le r.-k. muzikanten, aanwezig te ziin on de renetitie vanavond in de zaal Maria Gijzensteeg. De repetitie begint om 8 uur. Ergerlijke baldadigheid. De toenemende baldadigheid van de jeugd is reeds geruime tijd ook te Leiden merkbaar. Een staaltje van misselijke brooddronkenheid is in het afgelopen weekend geleverd in de Leidse Hout. Nn de nacht van za terdag op zondag hebben „grapjas sen" nagenoeg alle bankjes in het stadsplantsoen van hun plaats ge haald. Verschillende banken werden in de struiken geworpen en een er van vond men zelfs in het water terug. Volgens nader verkregen inlichtin gen zijn de daders vier jongens van omstreeks zestien jaar. Gevaarlijk spel. Twee kleuters, een jongetje en een meisje, die gisteren in het zand op het terrein van de NZHVM aan de diep in de put zat, dat het zich niet op eigen kracht, noch met hulp van zijn vriendinnetje kon bevrijden. Er was een voorbijganger voor no dig, om het knaapje uit het zand te halen en de geschrokken kinderen wat op hun gemak te stellen. Woensdag 12 juni zal in de recrea tiezaal der N.V. Holl. Constr. Werk plaatsen en N.V. Ned. Electrolasch Mij, Zoeterwoudseweg 1, de officiële diploma-uitreiking plaats vinden. Medewerking wordt verleend door het Cheerio Cabaret o.l.v. de heer J. de Graaf; Johnv van Haarlem, con ferencier; D.S.B. sketch-groep; Aio- ha Hawaii ensemble; double X Ran chers, coyboy songs en Henny Boe- lee, accordeon. Aanvang 19.45 uur precies. Muzieksuccessen voor Leidse Politie. Door het Leidsch Politie Muziek gezelschap werd zaterdag, 8 juni j.l. onder leiding van de directeur, de heer D. Andersen, te Zeist deelgeno men aan het Groot Federatief Mu ziekconcours, dat onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Harmonie- en Fanfare- gezelschapoen gehouden werd. In de concertwedstrijd, afdeling Uitmun tendheid behaalde de Leidse politie een eerste prijs met een promotie naar de Ere-afdeling. In de Mars- wedstrijd, afd. Uitmuntendheid sleep ten de Leidenaren een derde prijs in de wacht evenals in de Tambours- wedstrijden, afdeling Uitmuntend heid. R.K. Instuif Jong Leiden. Wij willen alle instuifleden van Leiden zowel van de afdeling Haagweg als van de afdeling He rensingel medelen, dat donder dagavond 20 juli een speciale Tele visieshow zal zijn, waar de eindfinale van onze bekende dansmiddagen o.l.v. de heer Ko Sandman gedanst zal worden. Zij die interesse hebben de show mee te maken, moeten zich vóór vrijdag 14 juni opgegeven hebben bij P. C. v. Remundt. Levendaal 102a. Zaterdagmiddag heeft de heer B. Bonnet, Zeemanlaan Leiden, met zijn volkswagen op de Rijksweg naar Utrecht onder Woerden een aanrij ding gehad, die hoewel het zich ernstig liet aanzien verwonderlijk goed is afgelopen. De aanrijding ontstond door het feit, dat een wagen, die de heer Bon net wilde passeren, plotseling slipte. De materiële schade was groot, maar de bestuurder en zijn zoon Hans liepen slechts een lichte hersen schudding op: de dochter Yvonne kreeg een gebroken arm. Zij werden in het ziekenhuis voor observatie opgenomen, maar vandaag zullen de drie gezinsleden waarschijnlijk naar H. W. WiTTENAAR BEGRAVEN Zaterdagmiddag vond onder grote belangstelling op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van de heer H. W. Wittenaar, die de vorige week onverwacht op 69-jarige leeftijd overleed. Op de begraafplaats waren o.a. tegenwoordig prof. dr. P. J. Gaillard uit Oegstgeest, mr. J. C. de Vroom uit Leiden namens het bestuur van de afd. Leiden van 't Ned. Roode Kruis, J. J. van Stralen, uit Leiden, oud voorzitter van de Leidse Bestuurders- bond en oud-voorzitter van de Leidse Typografenbond, J. H. Schüller uit Leiden, voorzitter van de Leidse Be- stuurdersbond, N. Langezaal jr. uit Leiden, hoofdbestuurder A.N.G.B., een deputatie van de P. v. d. A., afd. Leiden/Zuid-W.), verschillende oud- bestuursleden van de Ned. Grafische Bond. Leden van de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis fungeerden s slippen dragers. Namens het Roode Kruis sprak mr. J. C. de Vroom. Andere sprekers waren de heren J. Gerritsen uit Lei den, namens de woningbouwver. „Ons Belang", N. Langezaal jr. namens de A.N.G.B., de heer J. H. Schüller, voor zitter van de Leidse Bestuurders- bond en De Munnink uit Den Haag namens de Haagse afdeling van de A.N.G.B. Aan het graf heeft de heer G. J. Prooper uit Leiden namens de contact-commissie der Ned. Rotogra vure gesproken. Een zoon van de overledene dankte voor het mede leven, dat in deze dagen uit zo ruime kring was ondervonden. ALGEMENE LEDENVERGADERING KATHOLIEKE KINDERUITZENDING. De Katholieke kinderuitzending in de bisdommen Haarlem en Rotterdam belegt op 12 juni om 14.30 uur in het restaurant „In den Vergulden Turk", te Leiden, een algemene ledenverga dering. De agenda vermeldt een toelichting op het besluit tot verhoging van de verpleegprijs, ten bate van de tot standkoming van een tehuis voor zwakke lichamelijk gebrekkige kinde. ren. De noodzaak van het totstandko. men van een dergelijk tehuis is nu v/el gebleken, de vraag is echter in 10 JAAR DE VISCLUB „ZAALBERG". Dat de Visclub „Zaalberg" een ge zonde club is, bleek al direct bij de binnenkomst in de feestzaal. Het be stuur had n.l. voor deze gelegenheid de meer dan 40 prijzen, die in de af gelopen 10 jaar gewonnen waren, eens uit de prijzenkast in het bedrijf gehaald en hier ten toon gesteld. Toen de voorzitter van de feest commissie, de heer Leppers, de leden met hun echtgenoten en de genodig den, waaronder de heer Schrandt jr, hartelijk welkom heette, wees hij op het feit, dat de Visclub op al die prij zen, die dikwijls met heel veel moeite behaald zijn, terecht zeer trots kan zijn. Hij dankte het bestuur, dat nu reeds 10 jaar de leiding in handen heeft, voor hun vele werk, dat door allen zeer op prijs wordt gesteld. Namens de dames van de leden, bood hij het bestuur een herinne ringszuil aan, die een waardige plaats kan hebben in de prijzenkast en te-1 vens aan alle bestuursleden een per- f soonlijk aandenken. De dames van de bestuursleden bood hij als dank bloemen aar). Na deze opening, werd de Visclub gefeliciteerd door de heer Schrandt. De heer De Gunst sprak namens de Klaverjasclub „Zaalbei'g". Tot slot sprak de voorzitter van de Visclub, de heer C. v. d. Burg, een dankwoord tot alle sprekers en alle aanwezigen. Na dit officiële gedeelte kreeg het Duo Denny en Jerry Bey het woord, dat in samenwerking met The Rhythm Boys o.l.v. Nico Muusse een buitengewoon geslaagd program ma brachten. Zaterdagavond gaf de Personeels vereniging „M.D.S." haar jaarlijkse feestavond in de Foyer der Stadsge hoorzaal, ditmaal ter gelegenheid van de 23e vei-jaardag der vereniging. De voorzitter, de heer J. C. Mat- taar, opende deze feestavond met 'n hartelijk woord van welkom tot alle aanwezigen, die in grote getale wa ren opgekomen om deze verjaardag te vieren. In het bijzonder heette hij welkom ir. F. K. T. Beukema toe Water, directeur der onderneming, die vergezeld was van zijn echtgeno te. De voorzitter gaf een kort over zicht van de gebeurtenissen in het verenigingsleven gedurende het af gelopen jaar. Met enige gevoelvolle woorden herdacht spr. allereerst het verscheiden van de heer A. de Kos ter. oud-directeur van het bedrijf, alsmede het overlijden van de per soneelsleden A. van Es, J. Bisschop, J. Regeer en L. J. van der Hulst. Na nog gereleveerd te hebben de grote successen van de Klaver jas club „M.D.S." in de competitie tus sen de Leidse bedrijven werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma. Ditmaal was de verzorging van het programma opgedragen aan de To neel- en Cabaretclub van de Perso neelsvereniging van het Departe ment van Justitie te 's Gravenhage onder leiding van de heer J. Jonker. Verschillende vrolijke sketches wer den afgewisseld met zang van de „Close Harmony Singers" onder lei ding van Joop Knies. De heer Joop Jonker praatte de verschillende pro grammanummers met een geestige conference aan elkaar. Na afloop van het cabaretpro gramma bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Er werd nog wat ge danst onder de muzikale medewer- Vóór honderd jaar Uit de Leydse gemeenteraad 11 Junij 1857 (kort verslag). Verzoeken om op straat te werken van de Timmerlieden: H. van Leeuwen op de Cellebroers- gracht (tegenover Kavierstraat) J. M. S. Sanders op de Haarlem straat, J. Thyssens op de Lange- brug, R. W. Wynkool op de Oude VestJ. van der Waats in de Janvossensteeg, C. Noest en A. van der Laaken op de Hooi gracht, J. van Lith Jr. op de Papegracht. Met 13 tegen 4 stem men is besloten, deze verzoeken te wijzen van de hand. tngewilligd werden de ver zoeken van J. Malie in de Kruis straat en P. J. J. Coffrie op de Haven, onder verpligting tot be hoorlijk opruimen der krullen". king van „The Travelings Brothers" „M.D.S." kan op een zeel* geslaag de jaarfeestviering terugzien. Zand voor Leiden uit het Zweiland Van de aannemingsmaatschappij Dikkei-boom en Sybrandy n.v., te Oudehaske, hebben b. en w. van Lei den een aanbieding ontvangen voor het leveren van 1.150.000 m3 zand, afkomstig uit het Zweiland, zulks in verband met het ophogen van bouw- j terreinen, gelegen in de Bos- en Gasthuispolder, de Maredijksepolder en de Stadspolder. De in het Zwei land te maken zandput zal worden opgevuld met diepspecie uit de Ring vaart van de Haarle»imermeerpol- der, daar 't hoogheemraadschap van Rijnland voornemens is, een gedeelte van deze vaart te doen uitdiepen welke werkzaamheden eveneens door genoemde maatschappij zullen wor den verricht. Met inbegrip van de domeinrech ten, zal de gemiddelde prijs van het zand 2.45 per m3 bedragen KNIPPERBOLLEN HERENSTRAAT Op het kruispunt bij de Koepoorts- brugHerenstraat zijn met het af gelopen weekeinde de knipperbol- len in gebruik genomen, die door de Leidse raad volgens een Raadsbe sluit gewenst werden. Burgerlijke Stand Geboren: Jacob, zn. v. J. Zoete melk en J. de Mol; Grietje Martha, dr. v. E. Roukema en A. Kloostei*- man; Maria Suzanna, dr. v. A. Klui vers en M. van Loef; Petronella Ge- rarda Catharina Maria, dr. v. P. T. M. van Galen en M. Pieterse; Hen- drika Johanna, dr. v. C. Brandwijk en W. van den Toren; Susanna Pe tronella, dr. v. I. J. Gijzenij en S. E. Bekooij; Jacob, zn. v. D. L. van der Plas en P. van der Plas; Geurt Fran- ciscus Mattheus, zn. v. G. F. M. Schimmel en C. Wagenaar; Theodo- rus Michael Joannes, zn. v. T. A. P. van Rijn en M. J. H. O. Lommerse; Wietske Maria, dr. v. P. H. Gaarman en W. Goes; Adrianus. Rutger, zn. v. A. R. Stijlaart en G. R. Noort; Alex ander, zn. v. A. Ie Maitre en M. W. van Oosten; Josephus Martinus, zn. v. A. M. Hendriks en M. C. Goede- mondt; Ronald, zn. v. A. Eradus en J. Beij. Getrouwd: E. H. M. Greuell en J. F. Voorwijk; G. A. Kappeé en E.' Schuilenburg. Mej. M. J. A* Bary, veertig jaar bij V. D. te Leiden Zaterdag 8 juni was mej. M. J. A. Bary, chef van het kassierskantoor bij Vroom Dreesman Leiden N.V. 40 jaar in dienst van dit bedrijf. Ter herdenking van dit feit kwam het personeel vanmorgen om half negen op de le etage bijeen. De heer G. M. Gribnau, bedrijfs- hoeverre de recente verhoging, die j leider, sprak de jubilaresse, die ver voor de afdelingen een aanzienlijke j gezeld was van enkele familieleden, verzwaring van de financiële lasten i namens het gehele personeel toe. betekent, zal doorwerken op de om-1 Spreker roemde vooral haar toe- vang van de uitzending. In verband wijding, accuratesse bereidwillig- Rijnsburgerweg een heerlijk plaatsje huis kunnen terugkeren. hiermee wordt overwogen of de in standhouding var) dit fonds inder daad verantwoord is. Voorts zullen er enige films wor den vertoond over de verpleging van de lichamelijk gebrekkige kinderen. Grote opkomst van leden en be langhebbenden wordt verwacht. APPARATO VIERDE TWEEDE LUSTRUM. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der personeelsveren. „Ap- parato" (Leidse Apparatenfabriek), hield het bestuur zaterdagmiddag in de foyer van het St. Antonius Clubhuis een receptie, die grote be langstelling genoot. Vertegenwoor digers van D.S.B.F. v. K. T. en D., 't Centrum, L.B.F., Oosthoek, Groen- oord, P. v. H., de Burcht' de Rijn, Overrijn, D.H.M. en vele anderen kwamen feliciteren. De heer Bloemhof van de Ned. Gist- en Spii*itusfabrieken uit Delft bood het bestuur een Delftsblauw tegeltje aan. De directeur, de heer Ruempol schonk de voetbalclub twee nieuwe ballen en roemde de samenwerking tussen leiding en bedrijf. Ook de voorzitter van F.V.K., schetste de goede samenwerking tussen leden en federatie, waarna voorzitter P. Spie- rings alle aanwezigen hartelijk dank bracht voor de getoonde belangstel ling. 's Avonds werden de festiviteiten voortgezet in de grote zaal en na dat aan de voorzitter een nieuwe voorzittershamer was aangeboden, was het Residentie-Cabaret „Mo- zaiek" aan de beurt om onder het motto ,,'s even neuzen" de talrijke aanwezigen kostelijk te vermaken. Al met al een jubileum waarop „Apparato" met trots kan terugzien. heid en volledige betrouwbaarheid, waardoor hij op deze dag ook het bedrijf kon gelukwensen met dit bijzondere jubileum. Reeds kort na haar indiensttreding heeft de jubilaresse de zorg over de kasgelden gekregen en in al die ja ren heeft zij die beheerd op een zo accurate wijze dat er practisch geen kasverschillen zijn opgetreden. Dat dit een buitengewone prestatie is zal een ieder beamen, die bekend is met de zeer drukke werkzaamheden die, juist in verband met de zorg voor het geld, op het kassierskantoor moeten worden verricht. Gaarne dankte spreker haar voor het voorbeeld dat zij aan de jonge ren in het bedrijf heeft gegeven. Als blijk van waardering bood hij namens het personeel een radiotcfe- stel en een bouquet bloemen aan. Mej. M. J. Speet, hoofd van de af deling boekhouding en controle, me moreerde in 't kort de prettige wijze van samenwerking met de leden van het administratief personeel. Zij liet haar gelukwensen vergezeld gaan van een prachtige reiskoffer en een bloemstuk als geschenken van deze groep. In enkele woorden dankte de feestelinge voor de woorden van lof en felicitatie. Velen kwamen haar hierna persoonlijk feliciteren Op 't directiekantoor werd de jubilaresse ontvangen door de heren C. A. A. Kerckhoff. en mr. W. J. M. Kerck- hoff. De directie bracht haar dank en hulde voor de wijze waarop zij haar taak heeft verricht, terwijl zij haar felicitaties gepaard liet gaan met een cadeau. Hierna bleef de directie en de ju bilaresse met haar familieleden nog enige tijd bijeen, waarbij vele oude herinneringen werden opgehaald. De jubilaresse temidden van familie en directie (links en rechts). f

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2