SPOOK'KANO De internationale te Ajax protesteert tegen schorsing van haar bestuursleden DONDbkOno o jLh-il IV:»/ PAGINA 9 RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. PARTIJTJE BOKSEN. Overeenkomstig de eis van de offi cier van justitie werden een niet ver schenen slachthuisknecht en zijn broer, die schilder is, beiden uit Bodegraven, door de Haagse politie rechter veroordeeld tot 15.boete of drie dagen elk en tot betaling van 11.05 schadevergoeding. Zij hadden op 9 december jl. een 17-jarige fa brieksarbeider uit Woerden zodanig gestompt, dat het bloed hem over de kleren liep. De vader van het slacht offer had een vordering van 54 schadevergoeding ingesteld, maar de rechter was het hiermee niet eens. De pantalon van het kostuum van het slachtoffer had namelijk gestoomd moeten worden en hierbij was de broek zó gekrompen, dat deze on bruikbaar was geworden. De rechter vond, dat men de broers uit Bode graven niet verantwoordelijk kon stellen voor het krimpen van de broek, maar de stomerij. „Deze heb ben mij naar de kleermaker verwe zen, maar ondertussen ben ik de dupe", zei de vader. De rechter trok echter het krimpen af en zo werd de schadevergoeding bepaald op 22.10 in totaal. HOUTDIEFSTAL. In de vakantieweek eind juli-begin augustus van verleden jaar waren een Aetherklanken VRIJDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Nieuws. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 11.30 De jeugd vliegt uit, hoorsp. 12.00 Cello en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Irestr. Trio. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Piano, recital. 15.15 Voordr. 15.35 Surinaamse volksmuziek. 16.00 De bladcactus en de lidcactus, caus. 16.15 Gram. 16.30 Strijkkwart. 17.00 Voordr. 17.20 Vo caal ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Stemmen van Overzee. 18.15 Gram. 18.35 Voor de jeugd. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Regeringsuitz.: Rubriek Verklaring en toelichting: Veiligheid in de bouwnijverheid. 19.20 Regeringsuitz.: Em igratierubriekEm i gratiepraat j e v. H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.30 De jeugd vliegt uit, hoorspr. 21.00 Kers concert. 22.00 Klankb. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid, caus. 23.35 24.00 Idem. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinde ren, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Orgelspel. 11.05 Operetteconc. 11.45 Klavecimbel voordr. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beurs berichten. 14.00 Blaastrio. 14.30 Voor dracht. 14.50 Orgelconcert. 15.10 Ge varieerd progr. VARA: 16.00 Muz. caus. 16.40 Voor de kinderen. 17.05 Lichte muz. 17.25 Vakantietips. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Orgelspel. VPRO: 19.30 Wat geloven Vrijzinnig Protestanten? caus. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boeken. 20.10 Idem. 20.20 Het zingende hart. 20.35 Ronde van België, caus. 20.45 Leven uit een beginsel, caus. VARA: 21.00 Pianopa- let. 21.40 Amus. muz. 21.55 Buitenl. overz. 22.10 Gram. met toelichting. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, caus. 22.50 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Omr.ork. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 20.00—22.00 Relais v. h. NIR: Jonkvrouw Edelwater, TV-spel. 30-jarige fabrieksarbeider en een mede-arbeider, beiden uit Hazers- woude, enkele avonden met een bootje naar 't terrein van hun werk gever, de N.V. Ned. Spanbetonmaat schappij te Alphen a. d. Rijn, gevaren en hadden daar drie houten deuren, vijf schotten en 15 houten beton- vormen weggenomen. De ene ver dachte had het hout nodig voor een kippenhok, de ander voor een schuur tje. Nu waren de arbeiders gedag vaard voor de Haagse politierechter. De eerste arbeider meende, dat, als ze het gevraagd hadden, ze dan wel verlof hadden gekregen het hout weg te nemen en hij vond het maar een gemene streek van de baas om hen erbij te lappen. In een reclasserings- rapport werd voor hem nog een voor waardelijke straf bepleit om de re classering niet te onderbreken. De officier van justitie eiste tegen hem zes weken voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en 25.— boete of vijf dagen en tegen de mede-arbeider, die een blanco strafregister had, drie weken voorwaardelijk met 25 boete. De rechter veroordeelde de eerste conform de eis. De andere verdachte kreeg 25 boete en veertien dagen voorwaardelijk. REGENJAS MEEGENOMEN. Overeenkomstig de eis veroordeelde de Haagse politierechter een verte genwoordiger uit Leiden tot 35. boete of zeven dagen en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Op 11 december jl. had verdachte in een café de regen jas van een ander meegenomen, waarin zich handschoenen, sleuteltjes, een agenda en voor ongeveer tien gulden aan geld bevond. De verdachte bekende, maar van het geld zei hij niets te weten. „Je hebt de knopen er zelfs afge haald omdat je bang was, dat de jas herkend zou worden. Zo lang moge lijk heb je ontkend. Kun je je niet opwerken tot een erkentenis, dat je het geld ook hebt gehad", zei de rechter. De verdachte bleef ontken nen. Hij zou nu verloofd zijn en niet zo veel meer in café's komen. PSEUDO-KORPORAAL In de uniform van een militair van de Nederlandse landmacht met het onderscheidingsteken van korporaal op de mouw onder de Nederlandse leeuw had een 20-jarige kwekers knecht uit Roelofarendsveen op 20 maart j.l. door het dorp geparadeerd, Zoiets kan men op een dorp niet doen, tenminste als men nog nooit in militaire dienst is geweest. Het ge volg was dan ook dat de kwekers knecht thans in het verdachtenbank je stond bij de Haagse politierechter. De verdachte vertelde dat hij het pakje van zijn vader had gekregen om in te werken. „Het was door de regering afgekeurd. Ik ben nooit in dienst geweest, dus ik weet er niets van", zei hij. De rechter gaf toe, dat het een afgekeurd pakje was, dat op gespeeld. Voor rust waren de Leidse Watervrienden iets sterker en vrij spoe dig scoorde C. v. d. Wilk (10). Goed samenspel van LGB bracht J. van Sta- den schuin voor doel, maar met een fraaie boogbal werd het (1-1). Nog voor rust wist P. Dool uit een strafworp LWV een 21 voorsprong te bezorgen. In de tweede helft deed LGB het veel beter. Weer scoorde J. van Staden (2-2) en nadien heeft LWV door hardnekkig verdedigen, maar ook door slecht schie ten van LGB de stand gelijk kunnen houden. WIELRENNEN Alle Franse ploegen voor de Tour de France zijn nu in grote lijnen samen gesteld. Nadat Marcel Bidot reeds acht van de tien renners voor de nationale ploeg had aangewezen, hebben nu ook de ploegleiders van de regionale equipes acht renners geselecteerd. De overige namen zullen wórden bekend gemaakt na de „Dauhine Liberé" (16 juni) en de wedstrijd om het Franse wegkampioen- schap (23 juni). Drie renners, die vorig jaar voor de Franse nationale ploeg reden, zijn dit maal opgenomen in een der regionale ploegen: Geminiani, Rollanden Bergaud. De ploegen zijn tot dusverre aldus sa mengesteld: Frankrijk nationaal: Jacques Anquetil. Weersomstandigheden vormen handicap een normale wijze was gekocht. „Had Gilbert Bauvin, Albert Bouvet, André dan tenminste de strepen haald" zei hij. „Zelfs als u die stre pen op een burgerpakje had gedra gen was u nog fout geweest". De officier van Justitie meende dat verdachte we} degelijk opzettelijk het uniform had gedragen. De eis was 50 boete of f 25 dagen, het vonnis luidde 40 of 8 dagen. „Kryg ik mijn battle-dress terug?" informeerde ver dachte. „Schrijf er maar eens over", antwoordde de officier. Het K.N.V.B.-bestuur weer voor een onaangename kwestie geplaatst We kunnen niet zeggen, dat het de KNVB sinds de invoering van het be roepsvoetbal erg goed gaat. Herhaalde lijk komen er conflicten naar voren, die bij het vroeger amateuristische bestuur in het amateurisme niet konden of al thans niet voorkwamen. Na de kwestie technische-keuze-com- missie thans de schorsingskwestie van drie Ajax-bestuursleden in de zaak-Sal. We maakten hiervan gisteren reeds melding en het doet helemaal niet leuk aan. dat deze schorsing is afgekomen on- gèveer veertien dagen voor de officiële receptie en het daaraan verbonden ban ket van het behaalde landskampioen schap. Daar zal het KNVB-bestuur op receptie moeten gaan en men zal aan zitten aan het diner om het kampioen schap waardig te vieren Ajax laat het hierbij evenwel niet zit ten en reeds heeft haar rechtskundig adviseur een telegram aan de KNVB- voorzitter. ir Hopster doen toekomen, waarin gezegd wordt: „In het belang van de zeven volkomen onrechtvaardig gestrafte Ajax-bestuurs leden en het gezag van de leiding van de KNVB, verzoek ik ook u onverwijld te willen bevorderen opschorting der ge troffen disciplinaire maatregelen, bene vens revisie der zaak, zoals ik per drie dezer ten onze burele uw vice-voorzitter G A. E. Martens heb voorgesteld, het geen door hem in overweging is geno men. Het optreden van Vladimir Sal en van de leiding van BW Amsterdam in deze vereist een nader diepgaand en objectief onderzoek". „Zaak-Dreyfus". Het „Algemeen Dagblad" meldt hier over nog nader: Ajax gaat in ieder geval in beroep bij de commissie van beroep. Men is bij Ajax diep geschokt. „Wij noemen dit on ze zaak-Dreyfus", riep een bestuurslid dramatisch uit. Overigens heeft het be stuur van de sectie Betaald Voetbal de zaak-Sal thans verwezen naar de sectie amateurisme om na te gaan of hij als amateur of als beroepsvoetballer in ons land zou willen voetballen. Na de gebeurtenissen van de laatste dagen is het overigens wel duidelijk, dat Sal als beroepsspeler wil doorgaan. Nie mand weet inmiddels of hij nu voor Ajax dan wel voor Amsterdam zou uit komen. Mr. Catz, juridisch adviseur van Ajax. is persoonlijk de avond van de 16e maart aanwezig geweest bij een soiree van Ajax. Toevallig was hij ruim voor acht uur 's avonds bij het feest aanwezig. Zes leden van het bestuur waren daar aanwezig, het zevende lid, de heer Vun- derink, ontbrak. Hij was op zijn zaak, zoals hij later zeide. Volgens de verkla ringen van Sal was deze heer Vunde- rink bij de „ontvoering" aanwezig. Men heeft het personeel van de zaak van de heer Vunderink ondervraagd. Allen be vestigden, dat deze des avonds op kan toor was. „En met eigen ogen heb ik de be stuursleden van Ajax die avond gezien, bovendien heb ik met eigen ogen Sal het contract zien tekenen op de avond van 23 februari, dat was te mijnen hui ze; er waren vele getuigen bij aanwe zig". Bobo Sal beweert, dat zijn meisje bij alles aanwezig geweest is; haar getuige nis staat opgetekend in haar dagboek. Het meisje is 16 jaar oud. Mr. Catz was van mening, dat deze zaak ver uit gaat boven een goedkoop relletje. Hier is het hele Betaald Voetbal mee gemoeid. Bij Ajax is men vastbesloten de zaak uit te vechten; men denkt ook aan een gerechtelijke procedure tegen Sal. „Dit schandaal laten wij niet op ons zitten", aldus voorzitter Volkers. Hiermee is de Nederlandse voetbal wereld weer een „mysterie" rijker. Een mysterie, want hoe gerechtvaardigd 'het protest van Ajax ook moge zijn, hier tegenover staat, dat in de commissie van onderzoek zitting hadden, mr. Heu- kels. substituut-officier van justitie te Dordrecht en mr Goudsmit, kantonrech ter te Haarlem, van wie men toch wel mag aannemen, dat zij een onderzoek tot een goed einde kunnen brengen. Te meer, omdat zij boven beide partijen staan. Het Nederlandse militaire voetbalelf tal heeft gisteravond met 21 van Alk maar verloren. De ruststand was 10 voor de beroepsvoetbalclub. BELGIë—IJSLAND 8—3. Het Belgische voetbalelftal heeft gis teravond in het Heysel stadion te Brus sel een 83 zege behaald op de ploeg van IJsland. De ruststand was 71. De wedstrijd gold voor de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap 1958. De stand in groep 2 is thans: Frankrijk 2 2 0 0 4 14— 8 België 2 10 12 11— 9 IJsland 2 0 0 2 0 3—16 GRONINGEN—BREMEN 2—1 De 6e na-oorlogse stedenwedstrijd Gro ningenBremen is met 21 door de Ne derlanders gewonnen. De Groningse se lectie op drie spelers na GVAV dankte de zege aan twee doelpunten van linksbinnen De Grooth" (GVAV) ge scoord, binnen een kwartier. Een voor sprong, die pas na de rust door de com binatie van de Oberliga clubs Werder en Bremerhaven '95 kon worden ver kleind tot 21. WATERPOLO LVW—LGB 2—2 Voor de le klas van de Gouwe-Rijn- streekcompetitie werd deze wedstrijd gespeeld en ondanks het koude water werd er door beide ploegen enthousiast Darrigade, Jean Forestier, René Privat, Frangois Mahé en de winnaar van 1956 Roger Walkowlak. Ploegleider is Marcel Bidot. Ile de France: Nicolas Barone, Jean Bellay, Jean Bobet, René Fournier, Ray mond Hoorelbeker, de debutanten Pier re Gouget, Raymond Plaza en Joseph Wasko. Ploegleider is: Jean Prunier. Frankrijk Noord-Oost-Centraal: Max Cohen. Raphael Geminiani. Roger Has- senforder, Pierre Ruby, Jean Stablinski, de debutanten Jean Claude Annaert, Jean Graczyk en Marcel Rohrbach. Ploegleider is: S. Ducazeau. Frankrijk West: Claude le Ber. Job Morvan, Fernand Picot, Joseph Thomin, en Pierre Poulinque. Ploegleider is: Paul le Drogo. Frankrijk Zuid-Oost: Jean Dotto, Ray mond Elena, Bernard Gauthier, Nello Lauredi, Raymond Meyzenq, Antonin Rolland, de debutanten Francis Anastasi en Henri Angelade Ploegleider is: Ma- rius Guiramand. Frankrijk Zuid-West: Louis Bergaud. Claude Colette, Jacques Dupont, Robert Gibanel, Valentin Huot, Maurice Lampre Tino Subbadine en de debutant Jacques Bianco. Ploegleider is: Paul Maye. AUTOMOBILISME WEDSTRIJDEN AFGELAST. Blijkens de kennisgeving van de sport- commissie van de internationale auto mobiel federatie zijn de volgende wed strijden in Italië afgelast: de Ronde van Umbrie (2 juni), de Targo Florio (9 juni), de Ronde van Calarie (16 juni), en de wedstrijd om de gouden beker van de Dolomieten 14 juli). Door de Nederlandse autorensportver- eniging worden zondagmiddag a.s. natio nale autowedstrijden gehouden op het circuit van Zandvoort. Het aantal deelnemers Is uitgegroeid tot tachtig. Het bestuur meent met stel ligheid te kannen voorspellen, dat dit aantal de komende jaren zal stijgen. De autorensport staat in Nederland nog in I de kinderschoenen. Onder de deelnemers zijn alle bekende Nederlandse coureurs. De ex-coureur Roosdorp, woonachtig in Antwerpen, heeft voor de coureur, die de beste prestatie verricht, een gouden cou pe beschikbaar gesteld. Een commissie, bestaande uit zeven sportjournalisten, zal de coureur aanwijien. De training voor de wedstrijden wordt zaterdagmiddag gehouden. ATLETIEK DE BATAVEN TE HOORN. Op de door Hollandia te Hoorn gehou den nationale avondwedstrijden, werd deelgenomen door een drietal Bataven. J. v. d. Veer, die direct na aankomst te Hoorn op de 100 meter van start moest, zonder de gelegenheid te hebben gehad tot inlopen, blesseerde zich in deze race en werd met een tijd van 12.2 uitgescha keld. Mej. J. Dorlandt had wat meer suc ces en won de 80 meter horden dames B in 31.1 sec. Van de natte grasbaan hadden de heren 200 meter horden A/B de meeste last, en in een glij- en balan- ceerpartij won M. Spadon de B-klasse in de matige tijd van 28.7 sec. Op de Nenyto-baan te Rotterdam heeft Bleeker van Lycursus gisteren een 10 km. baanwedstrijd gewonnen in 31 min. 49.4 sec. Op de tweede plaats eindigde De Bruin van Thor, die enkele weken geleden nog D-klasser was en pas vorige week naar de A-klasse was overgegaan. Hij wees de aanval van Smits (AV '36), die hem op de laatste 600 meter trachtte te passeren, resoluut af. De uitslag luidde: 1. Bleeker 31 min. 49.4 sec.; 2. De Bruin 32.34; 3. Smits (AV '36. Alphen aan den Rijn) 32.38.8; 4. Van Ginkel 33.00; 5. Willkomm 33.38. Laatstgenoemde was winnaar van de D-klasse. Bijzonder ongunstig waren de omstan digheden toen gistermorgen op de banen van de Noordwijkse sportvereniging de wedstrijden om de internationale ten niskampioenschappen van Nederland be gonnen. Een harde wind maakte het spelen uiterst moeilijk omdat die wind een verdedigende slag praktisch onmo gelijk maakte. De lob was in het dubbelspel moeilijk te hanteren. Enkelspelen waren op de eerste dag aan de orde van de dag en het ontbrak daarbij niet aan enkele ver rassingen. Zoals de overwinning van Hans van de Weg op de nummer 6 van de Italiaanse ranglijst, Bergamo en de tegenstand, die Van Meegeren de Ame rikaan Stewart heeft geboden. Nu ne men wij direct aan, dat Bergamo door |de omstandigheden van wind en af en toe regen niet tot zijn sterkste spel is gekomen, een feit is. dat Van de Weg in deze partij goed voor de dag kwam. Meer vaart en een betere spreiding de den de Haagse speler in de eerste set op 52 komen, waarna hij op de service van Bergamo twee setpoints kreeg om de game toch nog te verliezen (53). Van de Weg won daarna zijn service op love en de set 63. In de tweede set was het initiatief volkomen aan de Ita liaan: 61 en het pleit leek beslecht toen deze in de derde set op 51 kwam. Alles of niets dacht Van de Weg toen kennelijk, ging sterk aanvallend spelen, nam daarbij nogal wat risico' maar het lukte. Bovendien werd Bergamo weer onvas ter op zijn service en de Nederlander liep zijn achterstand geheel in. Kenne lijk werd de Italiaan daardoor wat ge prikkeld en dat maakte er zijn spel be paald niet beter op. Van de Weg vocht als een leeuw en sleepte de derde set tenslotte met 97 in de wacht. Van "Dal- sum speelde tegen de Cubaan Garido, Garido is geen sUrker tennisser dan de Nederlander, maar meer atleet. Fa belachtig is de looptechniek van deze speler en dit deed hem de partij ten slotte in drie sets winnen: 75, 46. 6 4. Korte metten maakte Fachini. num- mero 5 van de Italiaanse ranglijst met Karamoy, voor wie de omstandigheden al zeer ongustig waren: 75, 62 voor Fachini. De Chileen Agulrre bleek een zeer middelmatig speler, die door Goris als het ware van de baan werd ge veegd: 61, 60. Jonge spelers als Kloezen, Biesheuvel, Koerts en Maris brachten het niet ver. Gourovitsch noteerde tegen Drobny in totaal 14 punten: 60, 60 voor Drobny. Bij de dames heeft mej. Wienese de partij als het ware in handen gehad. De Italiaanse speelster, mej. Lazzarino, be gon zeer zwak en de Nederlandse won de eerste set met 61, waarna de twee de set met dezelfde cijfers door de Ita liaanse werd gewonnen. En even snel leek mej. Wienese in de derde set op de overwinning af te ste venen, toen zij met 52 voor kwam, maar het werd 53 en toen kreeg de Nederlandse op haar service na deuce setpoint. dat door de Italiaanse teniet werd gedaan: 54. Op de service van haar tegenstandster kreeg mej. Wienese toen 2 setpoints, doch ook die bleven on- Van 8 tot 13 juni worden bij Whitstable inde monding van de Theems Flying Dutchman wedstrijden gehouden om de „Witstable Chance Cup". Aan de wed strijden wordt deelgenomen door vier Nederlanders: Gebrs. Kraan (Oude- We tering), Gülcher (Naarden) en Spitz (Den Haag). Verder schreven 3 Italiaan, se en 8 Engelse teams in. In 1955 werd de cup door de heer Gülcher en in 1956 door de Italiaan Porta gewonnen. OLYMPISCHE SPELEN gebruikt en het werd 55. En dat wa» kennelijk teveel voor onze landgenote. De tegenstand werd minder fel en met 86 won mej. Lazzarino de set en daar mede de partij. De uitslagen waren: Heren enkelspel: voorronde: Saarberg versl. Tam in ia u 75 63 Eerste ronde: Rose versl. Vekeman 62 61; Goris versl. Auirre (Chili) 61 60; Schwartz (Am.) versl. Brouwer 64 63; Dehnert versl. F. Koerts 6—0 61; R. Garrido (Cuba) versl. Krijt 64 6—1; Facchini (It.) versl. Karnmoy 6—3 6—2; Argon (Ur.) -versl. Saarberg 64 62; Drobny (Eg.) versl. Gourovn.li 60 6—0; Ro driguez (Chili) versl. Kloezen 75 62; H. van de Weg versl. Bergoma (It.) 63 16 97; G. Garridon «Cuba) versl. Van Dalsum 75 46 64; Stewart (Am.) versl. Van Meegeren 75 97; Alvarez (Col.) versl. W. Maris 62 61; Candy (Austr.) versl. Biesheuvel 63 62; Kuijper versl. Urlus 7—5 61. Dames-enkelsp?l. eerste ronde: mej. F Marinkelle versl. mej. Crowet (B 64 61; mej. de Chambure (Fr.) versl. mej. Crosveld 68 63; mevr. v. d. Storm versl. mej. L. Rinkel 6—0 G1; mevr. Peters versl. mej. Wilmink 61 62; mej. Lazzarino versl. mej. Wienese 16 61 86; mevr. Reus versl. mej. Rollin Couquerkue 75 26 64; mej. New- combe (Austr.) versl. mevr. Blaisse 64 62; mej. Reyes (Mex.) versl. mej. J. Ferir 6—0 63: mej. Liguori (Am.) versl. mevr. Scholten -56 62 63; mej. Mercelis <B). versl. mevr. Rou- wenhorst 63 63; mevr. De SoetTen Bosch versl. mej. Van Rijn 46 61 64; mevr. Thung versl. mevr. Vletter Tettelaar 62 63; mej. J. Marinkel le w.o. (mevr. Kaufmann teruggetrok ken). Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. F. Marinkelle en Schwartz versl. mej. Rollin Couquerque en H. van de Weg 75 64; mej. Marcelis en Ber gamo versl. mevr. Reus en Saarberg 61 62; mej. Reyes en Argon versl. mej. Rinkel en Rodriguez 63 61; me vrouw Thung en Van Dalsum versl. mej. Crowet en Gourowich 61 60; mevr. Blaisse en Karamoy versl. mej. Wilmink en Bitter 60 119; mevr. v. d. Storm en Dehnert versl. mej. Liguori en Kuij- pers 61 63; mej. J. Marinkelle en W. Maris versl. mej. de Chambure en Goris 26 64 60; mevr. Newcombe en Al varez versl. mevr. Peters en Kloezen 64 26 63. Herendubbelspel, eerste ronde. Drob ny en Stewart versl. Biesheuvel en F. Koerts 6—2 6—1. PAARDESPORT FAVORIET „CREPELLO" WON DERBY De meest bekende vlakkebaan ren ter wereld, de zogenaamde Epson derby, over 2400 meter, opengesteld voor drie jarige volbloedhengsten is gewonnen door de Britse paard „Crepello" De hengst, die 6/4 genoteerd stond is het eigendom van Victor Sassoon, het paard is getraind door Noel Murlcss en be haalde met jockey Lester Piggot een ge makkelijke overwinning Met 1 1/2 leng te voorsprong ging „Crepello" uit een veld van 22 deelnemers als eerste over de finish. De grootste verrassing van de race was de tweede plants voor outsider „Ballymoss", een Iers paard dat toebe hoort aan een zakenman uit Philadelphia (V.S.), de heer Mc. Shoin. Het paard, ge reden door Burns, stond 33/1 genoteerd m met één lengte voorsprong op ..Pipe of peace" als tweede aan. Laatst genoemd paard is getraind door de be faamde Britse jockey Sir Gordon Ri chards cn werd gereden door Breasley. Het behoort tot de stal van de Griekse liljonair Stavros Niarchos De overwin ning van „Crepello" in deze 178ste der by leverde zijn -igenaar de som op van ruim 180.0000. Onder de talrijke toeschouwers be vond zich onder meer koningin Elisabeth Engeland, wier paard „Doutelle" niet geklasseerd werd. In Evian zijn de besprekingen van het internationaal olympisch comité en d« internationale sportfederaties voortge zet. In zijn openingswoord tot de geza menlijke vergadering uitte president Avery Brundage woorden van kritiek over de invloed van politieke organi saties en regeringen in sportieve aange legenheden. Brundage zeide te begrijpen, dat het moeilijk zal zijn dergelijke in menging in totalitaire staten te voor komen. Aan de bespreking van de wenselijk heid het aantal deelnemers aan de olym pische spelen te beperken is men in Evi an nog niet toegekomen. Men verwacht, dat de suggestie van de vertegenwoordi ger van het Amerikaans olympisch mité, Max Ritter, door het IOC zal den overgenomen. Ritter heeft nl. laten doorschermeren, dat hij met het stel zal komen dat elk land per num mer met een deelnemer kan inschrijven zonder dat deze inschrijving geweigerd kan worden, doch dat de eventuele twee de en derde deelnemer van datzelfde land en voor datzelfde nummer aan, in het algemeen scherp gestelde minimum TAFELTENNIS Treffers. Deze week vrijdagavond trainen. Van 79 uur voor de junioren en van 910.30 uur de senioren. Volgende week beginnen de onderlin ge wedstrijden met het voorgiftsysteem. De organisator hiervan is de heer K. v. d. Zwet. BILJARTEN De Nieuwe Nederlandse Biljartbond houdt van vrijdag 14 tot en met zondag 16 juni a.s. in het clublokaal van de bil jartvereniging „Eindhoven" te Eindho ven, een dubbeirondig tournooi groot- biljart-libre. teneinde uit te maken, wie de NNBB zal vertegenwoordigen bij het Europees kampioenschap groot-biljart- libre van de UIFAB. dat van 19 tot en met 22 juni in Barcelona wordt gehou den. Deelenemers aan het tournooi in Eind hoven zijn: C. van Oosterhout (Breda); C. de uy- DE YR<x) MOWERY DOOR WILLIAM B' 31). Zij vonden er eindelijk een, die hun verwachtingen overtrof een klein, rotsachtig dal, waarin de wind in de loop der jaren bladeren, ste nen en takken had opgestapeld. Zij werkten zich erin, door een vochtige, mosrijke opeenstapeling van bomen en rotsblokken, en zochten haastig het dal af, voortkruipend door de donkere „berenpaden". Boven hun hoofden sloot een dertig voet dikke stapel van gevallen bomen het dag licht af en een beekje stroomde door het gegraven ravijn. Zij waanden zich in een catacombe. Aan het einde vonden zij een droog plekje, hoog genoeg dat zij er recht op konden staan. Zij brachten kano en uitrusting hierheen. Toen zij de volgende dag langs de Sultena tuurden schrokken zij van wat z}j zagen, al hadden zij iets der gelijks verwacht. Wel een dozijn kano's voer op de rivierverbreding, langs de water kant, op zoek naar sporen. De bei de kleine motorboten waren ook de rivier op gekomen en zetten aan bei de oevers spoorzoekers af. De grote politieboot voerde een menigte man nen en kano's stroomop, om drie mijl verder een engte af te sluiten. En hoog boven hun hoofden cirkel de de breedgevleugelde Bellanca heen en weer over een terrein van vijftien vierkante mijlen, om een oogje te houden op de kreken die naar het gebergte voerden. Met bleek gelaat sloeg Alan het schouwspel gade, Sinds de ontmoe ting met de drie Waukootannahs keerde alles zich tegen Joan en hem. Zij hadden het lang volgehouden, doch dit betekende het einde van hun vlucht. „Laten we ons maar voor een poos je inrichten, Joan", zij hadden zich sinds lang eraan gewend om slechts fluisterend te spreken„het moet een allemachtig donkere en storm achtige nacht zijn, waarop we hier vandaan komen". HOOFDSTUK IX. Te Lac L'Outre trad agent Clancy de slaapzaal binnen, waar Eric Nor man op een brits lag en somber naar de zoldering staarde. Clancy en inspecteur Bernard wa ren een uur geleden uit het gebied van de Splitsing komen aanvliegen voor een kort bezoek aan de poli tiepost, Op het kantoor stond Ber nard een lang interview toe aan drie journalisten, die uit Edmonton waren gekomen om de achtervolging van Laramie te „verslaan". „Waar pieker je over .Eric?", vroeg Clancy hartelijk, zich naast hem zettend. „Waarom ga je niet wat jagen of vissen?" „Bernard heeft me kamerarrest gegeven". „Verdraaid nog aan toe! Waar voor?" „Dienstweigering. Ik weigerde zijn schoenen te poetsen en zijn kamer schoon te maken". Clancy trappelde op de vloer. „Probeert je het leven zuur te ma ken, wat? Als ik jouw geld had, Erie, verdroeg ik het geen drie minuten. Ik zou me eentweedrie loskopen; en dan zou ik meteen inspecteur Ber- nie's gelaatsschoonheid voor goed bederven!" Zich loskopen over die kwestie lag Norman juist te piekeren. Dagen lang had hij afgewacht, in de hoop dat de oude hoofdinspecteur Mer- ritt tussenbeide zou komen. Bernard plaagde hem onophoudelijk; de oude Merritt liet niets van zich horen, en Clint Thello hield zich wijselijk schuil, hem alle hoop ontnemend. Maar ondanks alles, ondanks het besef, dat zijn carrière bij de Politie bedorven was, had hij volgehouden. Het viel hem onbeschrijfelijk zwaar, de eerzucht van tien lange jaren op te geven. Hij kon er maar niet toe besluiten. „Je hebt zeker al gehoord", ver volgde Clancy, „dat Joan en Laramie boven de Splitsing omsingeld zijn". Norman knikte, vervuld van mach teloze woede over het gevaar waar in Joan verkeerde. En hij kon niets doen, om haar tegen de wraakzuch tige geweren van de halve wilden te beschermen. Clancy had iets op het hart. „Zeg eens, Eric, snap jij waarom Boyd Hastings is omgekeerd als een blad aan een boom? Hij is al dagen lang zo nuchter als een kalf. En hoe komt hij aan al die nieuwe voorra den in zijn zaak? Ik dacht, dat jij het misschien wist". „Welke nieuwe voorraden?" „Hy is vanochtend juist van de Landing teruggekomen met een hele bootlading waren. Hoe komt hij er aan, waar hij toch tot over de oren in de schulden zit? Er is geen gros sier van hier tot Edmonton, die hem voor een dubbeltje crediet zou ge- Normans wantrouwen was on- middelijk gewekt, maar zijn gelaat bleef onbewogen. In de laatste maan den had hij Boyd Hastings tweemaal uit kleine „moeilijkheden" van finan- cieele aard gered. Nu vermoedde hij valsheid in geschrifte of nog iets er- gers, maar om Clancys wantrouwen te sussen zei hij. „Boyd heeft daar zeker geld voor gebruikt, dat ik Joan ter beschikking had gesteld, Frank, maar ik zal dat toch onderzoeken. Dank je, dat je me dit verteld hebt" Hij ging naar het kantoor, salu eerde voor Bernard en verzocht: „Als u er geen bezwaar tegen hebt, Sir. zou ik graag een paar uur de kazerne verlaten om wat frisse lucht te hap pen". Hij had zijn tijd goed gekozen, want in tegenwoordigheid van pers vertegenwoordigers was Bernard de edelmoedigheid zelve. „Natuurlijk, Norman, ga gerust je gang". Met een flauwe glimlach trok Nor- man zich terug en begaf zich haas tig naar Hastings' winkel. Op de drempel bleef hij 'staan en bekeek de gevulde planken, de massa's goe deren die vloer en toonbank bedek ten, en de drie mestiezen, die kisten en balen uitpakten. Naar hy globaal schatte, moest dit alles minstens tweeduizend dollar gekost hebben. En Boyd Hastings had contant be taald, want hij had nergens crediet. Hoe kwam hij aan dat geld? Voor Joan was vijf dollar een hele som en hier had haar vader ineens twee duizend dollar te voorschijn geto verd, zoals een goochelaar konijntjes haalt uit een hoed. Plotseling begon de toedracht, de waren toedracht van de Grindh y- affaire hem klaar te worden, en hij schrok. Zonder iets te zeggen tegen Hastings, die druk bezig was en hem niet had opgemerkt, stapte hy weg en zond een draadloos telegram aa i sergeant Rouse, aan de Landir (Wordt vervolgd

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11