Verhoging van het ouderdomspensioen J. N. Vreeburg Tr MAGAZIJNBEDIENDE De N.V. Leidsche Drukkerij ENIGE NETTE MEISJES WORSTMAKER de FANTAstisch lekkere l VAN HOUTEN reep is er WOENSDAG 5 IUNI 1957 DE LEIDSF, COURANT PAGINA 3 Dé uitkeringen krachtens de alge mene ouderdomsverzekering zullen verhoogd moeten worden: van 1404 gulden tot 1512 gulden voor gehuw den en van 846 gulden tot S30 gulden voor ongehuwden. De minister vun Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft hierover advies gevraagd aan de Sociaal Economische Raad, meldt „De Volkskrant". Voor de verhoging worden drie re denen opgegeven: 1. Bij het invoeren van de Alge mene Ouderdomswet is uitgegaan van voorlopige gegevens. Nu men over de definitieve cijfers beschikt, blijkt het nodig, dat er verbeteringen worden aangebracht. De verhoging zou een terugwerkende kracht moeten hebben vanaf 1 januari 1957; 2. De uitkeringen moeten verder verhoogd worden omdat de loonindex is gestegen. Deze verhoging zal moe ten ingaan op 1 juli a.s.; 3. De derde verhoging wordt ver oorzaakt door een stijging van de huurprijzen. Deze zal per 1 augustus a.s. ingaan, wanneer de huurwetten door het parlement zullen zijn aan genomen. GEMEENTEWERKMAN NA AANRIJDING GEDOOD. Van de overkant van de straat met twee emmers terugkerend naar zijn vuilniswagen is gistermiddag in de Birkstraat te Soest de 43-jarige ge meentewerkman H. Altena door een motorrijder gegrepen en een eind meegesleurd. Hij was op slag dood. De motorijder liep een hersenschud ding op. SNELLE ROOFOVERVAL. Een roofoverval, waarbij gister avond tegen middernacht de 51-ja- rige B. B., een Amsterdamse vrouw, die op weg was naar haar woning aan de Eeinier Vinkeleskade, zo snel haar tasje werd ontrukt, dat ze nau welijks tijd had om te schrikken, houdt thans de recherche van het bureau Pieter Aertszstraat bezig. De vrouw liep over de stille Jozef Israëlkade, toen een jongeman van ca. 20 jaar haar tegemoet kwam. Bliksemsnel griste hij in het voorbij gaan het tasje uit haar hand. Nog voor de vrouw van haar verbazing was bekomen, was de jongeman al op de duo van een in dezelfde straat wachtende zilverkleurige bromfiets gesprongen. De berijder van deze bromfiets had bakkebaarden en een klein snorretje, zo meent de vrouw zich te herinneren. Ook hij wis circa 20 jaar oud en gekleed, in zwarte broek en suede jak. Intussen zijn de beide jongens met de tas nog spoorloos. Er zaten een bedrag van ca. 150, een paar nieu we nylonkousen en een paspoort van de eigenaresse in. AUTODIEVEN SNEL GEVAT. De Haagse politie heeft vannacht twee Hagenaars, de 19-jarige zeeman P. L. en de 33-jarige koopman J. K. aangehouden, kort nadat zij een auto hadden gestolen. De wagen was mee genomen uit een garage aan het Zieke, maar ongelukkig voor de dieven de diefstal werd zeer spoe dig bemerkt. Dc politie kon onmiddellijk ge waarschuwd worden en het bericht direct verspreid via de mobilofoon Reeds op het Spui signaleerde een in specteur van de politie de auto, waar op de achtervolging werd ingezet. De dieven, niets vermoedend, parkeer den de wagen in het Noordeinde en werden daar geknipt. Proefschip naar Straat Tiran De „Daily Express" meldt, dat de Israëlische koopvaarder „Atlit", die een reis om Afrika heeft gemaakt, maandagavond uit de Oost-Afrikaan se haven Djiboeti (Frans Somali- land) naar Eilath, aan het noordelij ke uiteinde van dc Golf van Akaba, is vertrokken, waarbij het schip door de Straat van Tiran zal varen. De reis van de „Atlit" heeft onder meer ten doel, de waarde in de prak tijk te toetsen van de internationale verzekeringen, dat de vrijheid van scheepvaart in Straat Tiran en de Golf van Akaba zal worden gehand haafd. De „Daily Express" brengt in her innering, dat de Arabische staten hebben verzekerd, dat Israëlische schepen nimmer door de Straat van Tiran en de Golf van Akaba zullen varen, doch wat zouden zij in wer kelijkheid willen doen, om de vaart van de Israëlische koopvaarder te verhinderen? Volgens de „Daily Express" wordt de „Atlit" op een bepaalde afstand gevolgd door Franse, Britse en Ame rikaanse oorlogschepen. De gezagvoerder van de „Atlit" re kent erop 8 juni, dat is de datum van het vaarschema, in Eilath te zijn. Noors schip niet door het Suezkanaal Het 11.916 ton metende Noorse tankschip „Vestvard" heeft dinsdag van de Egyptische autoriteiten geen toestemming gekregen door het Suezkanaal te varen. Het schip staat op de Egyptische zwarte lijst, omdat het meer dan driemaal Tel Aviv heeft aangedaan. De „Vestvard" is op weg van Tel Aviv naar de Perzische Golf. Ver wacht wordt, dat het schip woens dag wel toestemming zal krijgen voor de vaart door het kanaal. De doden-oefening Nog steeds heeft men de lichamen van de vijftien Westduitse soldaten, die maandag bij een oefening in de Illcr (Beieren) zijn verdronken, niet gevonden. De stoffelijke overschot ten zijn waarschijnlijk door de ster ke stroom weggevoerd. De sergeant, die de soldaten do Iller liet doorwaden, heeft inmiddels verklaard, dat hij op eigen verant woording heeft gehandeld. Luise Schroeder overleden De vroegere Berlijnse burgemees ter mevr. Luise Schroeder, de „heldin van de Berlijnse blokkade" is dins dagavond overleden. Zij was 70 jaar. Zij is lang ziek geweest. Begin april, op haar 70e verjaardag, is zij nog onderscheiden met het erebur gerschap van Berlijn, ook kreeg zij eredoctoraten van de vrije universi teit van Berlijn en de universiteit van Keulen. Luise Schroeder ging. als dochter van een sociaal-democratische partij functionaris, reeds vroeg in de poli tiek. In 1946 werd zij één der vier on- derburgempesters van Berlijn. Toen de Russen zich in april 1947 verzet ten tegen de benoeming van prof. Reuter tot burgemeester werd Luise Schroeder waarnemend burgemeester. Zij stond aan het hoofd van de stads regering tijdens de blokkade van de stad door de Russen. In 1949 legde zij haar functie neer. Nadien is zij ver tegenwoordigster van Berlijn in de Westduitse Bondsdag geweest. Luise Schroeder was ongehuwd. Zij zal een staatsbegrafenis krijgen. Rovers in Birma Elf gewapende bandieten hebben maandag j.l. op zestien kilomter van de Birmaanse hoofdstad Rangoon, een trein aangehouden en de driehon derd passagiers van de voorwerpen van waarde, die zij bij zich hadden, ontdaan. De rovers werkten wagon na wagon af. Zij wisten zich met hun bult uit de voeten te*maken. Zaterdag j.l. is een veerboot op dertig kilometer van Rangoon door rovers overvallen. De 25 passagiers, waaronder zich zakenlieden bevon den, moesten hun geld en kostbaarhe den afgeven. Vervolgens maakten de bandieten zich, met medeneming van twee passagiers als gijzelaars, uit de voe ten. Eén der gijzelaars wist te ont snappen, waarbij hij echter verschei dene messteken opliep. Van het lot van de tweede is nog niets bekend. LEIDSCHEN0AM Uitreiking Landsteinerpenningen. Op enigszins feestelijke wijze heeft de uitreiking plaats gehad van 70 Landsteinermedailles en van een Landsteinerplaquette. De voorzitter van het plaatselijk Rode Kruis, de heer J. C. de Ridder, reikte de eerste Landsteinerpenning uit aan burge meester H. Banning, die 5 jaar gele den de eerste was, die zijn bloed voor de Leidschendamse plasmadienst af stond. Spr. bracht de burgemeester dank voor het voorbeeld dat hij toen aan de burgerij gaf. De burgemeester sprak daarna 'n hartelijk woord tot de donors. Spr. was er trots op, dat zovele Leid- schendammers hun bloed voor me dische doeleinden afstaan. De Landsteinerplaquette werd ver volgens uitgereikt aan mevr. P. OffersKwakernaat, die 15 maal haar bloed had afgestaan en daarna de penning aan 70 inwoners die 5 maal bloed afstonden. Mej. Spit, die steeds behulpzaam is geweest bij de bloedinzamelingen, had medegedeeld dat zij wegens ver andering van werkkring voor dit doel niet meer beschikbaar kan zijn. Met waarderende woorden vergezeld gaande van een blijvend blijk van waardering in de vorm van een wandbord, werd afscheid van haar genomen, waarna dokter De Stop pelaar een uiteenzetting gaf, van wat de bloedtransfusiedienst beoogt. Met de vertoning van twee toe passelijke filmjes werd de bijeen komst besloten. LEIDERDORP OFFICIcLE OPENING ZWEMBAD. A.s. zaterdag 8 juni, des middags 3.30 uur zal de officiële opening plaats vinden van het nieuwe zwembad. De opening zal geschieden door de Com missaris der Koningin van Zuid-Hol land mr J. Kaassesz. Medewerking aan deze opening verlenen o.a. de bekende zwemsters Lenie de Nijs, Aty Voorbij, Greetje Kraan, Cockie Gastelaars en Mary Kok. Mevr. Lanting Keiler geeft een de monstratie schoonspringen, terwijl er een tweetal polo-wedsrijd worden gespeeld resp. door de dames van de Robben tegen een combinatie uit Den Haag en voor^de heren tussen Zian H.P.C. Geboren: Gerrit Paul, zoon van Chr. Koebrugge en W. J. Schuurman. Arie zn van J. G. van Evert en S. v. d. Kaaij. Ondertrouwd: W. L. C. de Feijter 23 jr te Oss en E. M. Laken 24 jr. Marktberichten 's HERTOGENBOSCH 5 juni Vee aangevoerd 6301 stuks vee, zijnde 1720 runderen, 223 graskalveren, 1021 vette kalveren, 556 nuchtere kalve ren, 144 schapen, 9 geiten, 505 lam meren, 79 fokzeugen, 334 slachtvar- kens, 26 lopers, 1684 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk en kalfkoeien van f 725 tot 1160; guiste koeien van f 660 tot 975; kalfvaarzen van 740 tot 975; klamvaarzen van f 680 tot 875; guiste vaarzen van 650 tot 850; pinken van 450 tot 675; graskal veren van 350 tot 525; nuchtere kalveren voor fok- of mesterij van 85 tot 210; weideschapen van 80 tot 105; lammeren van 50 tot 70; drachtige zeugen van 275 tot 375; lopers van 63 tot 85; biggen van f 37 tot f 58; ooien met lammeren van 155 tot 230, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 783 stuks. Extra kwal 3 50—3 85. Ie kwal. f 3.35—3 45; 2e kwal. f 3.00—4.15; 3« kwal. 2.75—2.95; vete stieren 3.00 —3.25; worstkoeien f 2.65—2.80 per kg gesl. gew.; vette kalveren le kw. 2.60—2.85; Jd?m 2e kw f 2.25—2.50; idem 3e kw 1.80—2.10; nuchtere slachtkalveren 1.201.45; slachtvar- kens 1.58—1.65; slachtzeugen le kw. 1.48—1.53; idern 2e kw 1.37—1.44. alles per kg lev. gew.; vette schapen 10Ü—125; nuchtere slachtkalveren 42.5067.50 alles per stuk. Overzicht: melk- en kalfkoeien: aanvoer normaal, handel slepend, prijzen niet gehandhaafd; guiste koeien aanvoer minder, handel rus tig, prijzen ongeveer prijshoudend; jongvee: aanvoer groter, handel stroef, prijzen minder. Vett kalveren: aanvoer zeer groot, handel stug, prij zen lager; nuchtere slachtkalveren: aanvodt- minder, handel kalm, prij zen onveranderd; schapen en lamme ren: aanvoer groter, handel gedrukt, prjjzen even lager; fokzeugen: aan voer groter, handel stroef, prijzen nauwelijks gehandhaafd of minder; lopers en biggen: aanvoer groot, han del rustig, prijzen niet prijshoudend; slachtvee: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen niet gehandhaafd; slachtzeugen: aanvoer minder, han del willig, prijzen trokken iets aan. WOERDEN. 5 juni. Kaas. Aan gevoerd 147 partijen. Notering eeTste kwaliteit 2.332.39, tweede kwali teit 2.252.32, extra kwaliteit tot 2.60. Handel matig. Biggen en lammeren. Aange- gevoerd 88 biggen. Notering eerste kwaliteit 55—65, 134 lammeren, no tering 6085. Handel matig. VEUR, 4 juni. Groente. Rijen- komkommers A 5562, idem B 51 55, B 5155. idem C 4147, idem krom 901.30 per kg., kaskomkom- mers A 5964. idem B 5056, idem C 4146, tomaten A 9.9010.70, idem B 9.40—9.10, idem C 10.00—10.90, sla A 1724, stoofsla 2341, andijvie 3647, bloemkool A 2025, idem B 1118, idem C 1014, peterselie 1116, postelein 1225, selderij 11 16, bospeen 6675. TANDHEELKUNDIGE IS MORGEN AFWEZIG. 3? Gevraagd door alleen staande juffrouw een zit- slaapkamer met kookge legenheid. Omgeving St. Petruskerk. Brieven onder no 8119 bureau v. d.. blad. <2* Ter overname gevraagd een losse bont die zomers zowel als 's winters gedra gen kan worden. Brieven aan Leidseweg 116. Vöor- schoten. Moderne sportrijwielen Aile kleuren vanaf f 145.50 Keuze uit honderden mo dellen. Van Ziip. Haarlem merstraat 295 Korevaar- straat 6. De zaak met ser- 3? Kampeerwagen te huur aangeboden gekoppeld aan Mercedes diesel '57 of Simca '56. Garage Bier man. Voorhout, tel. 0 2532 —7433. Jong r.-k. echtpaar, v.g.g.v., zoekt enige woon gelegenheid. Genegen in huishouding bdiulpzaam te zijn. Brieven onder no 5668 bureau van dit blad. 3T Puch bromfietsen. De goed verende geruisloze brommer. Dolf v. d. "Lin den. Nieuwstraat 40. Tel. 21077, Leiden. Agentschap Puch motoren en brom fietsen. Enkele jongens gevr. leeftijd 15—18 jaar, loon volgens C.A.O. plus pre mie. Aanmelding Maredijk 165. Leiden. 'S? Een net persoon zoekt een kosthuis met huiselijk verkeer, liefst in de stad. Brieven onder no 8122 bu- r---- van dit blad. Aangeboden grijze half hoge kinderwagen, wieg. box met vlonder. P. Zwa nenburg. Wijtenbachweg 83. Oegstgeest. Puch motor 175 cc. In prima staat. Financiering mogeliik. Dolf v. d. Linden Nieuwstraat 40. Tel. 21077 Leiden. 7Je£e§aantj.ei worden dagelijks ge plaatst tar grootta van hoogstens 30 woordan (aan woord maximum 12 lattars) Da prijs bedraagt f 1.50 tagen contante betaling Bij diensten van het Ministerie van Marine te Oegstgeest worden ge vraagd: A. voor de personeelsafdeling van het Marine Elektronisch Bedrijf, en B. voor het laboratorium v. Elektronische Ont wikkeling der Krijgsmacht VRL. ADMIN. KRACHTEN Vereist: dipl. mulo en typen. Ook zij, die dit jaar eindexamen doen, kunnen nu reeds solli citeren. Uitvoerige soil, brieven te richten aan de personeelschef van genoemd bedrijf Haar lemmerweg 7, Oegstgeest, onder vermelding aan welke afdeling de voorkeur wordt gegeven. Verzekerd tegen verlies en diefstal en bovendien Jampe Bij de STEDELIJKE FABRIEKEN van GAS en ELECTRICITEIT te LEIDEN kan geplaatst worden een Kennis van materialen en gereedschappen strekt tot aanbeveling. Soil, met uitv! inlichtingen aan de afd. Personeelszaken voor voornoemde fabrieken, Langegracht 70. vraagt voor haar afdeling binderij Aanmelden dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur en van 2 tot 5.30 uur, kantoor Nieuwe Mare 21. VLEESWARENFABRIEK TH. S. v. d. LAAN Rietvinklaan 12 D - Leidschendam Gevraagd specialist in blikworstsoorten. Sollicitaties schriftelijk aan de fabriek. Woonruimte eventueel beschikbaar. FANTA Er is goed nieuws voor smullend Nederland, want van Houten brengt als nouveauté een verrukkelijk-luchtige reep: FANTA. Proef zélf, Koe de bijzondere samenstelling de chocola licht-smeltend maakt, boe intensief en langdurig de nasmaak is. Is deze dubbeldikke reep duur? Allerminst, want hij kost slechts 20 cent! Maak daarom morgen nog kennis met FANTA - Uw detaillist heeft 'm in voorraad I Een VAN HOUTEN product stukken beter!

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3