1 $LM£LGAT 'SfeJ LWWTtö Scherp DUINSTREEK MBl Vier middelen die betrouwbaar zijn! Chefarine 4 RIJNSTREEK WOENSDAG 5 [UNI 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 ft. r» JUBILEUM BIJ DE PTT De heer C. H. Vos, besteller-voor man der PTT te Leiden, herdacht gis teren de dag, waarop hij veertig jaar geleden bij de posterijen in dienst trad. Als jongeling telegram besteller begonnen, doorliep hij de functies van besteller en chauffeur, om vervolgens aangesteld te worden als besteller-voorman. De directeur van het postkantoor te Leiden, de heer J. Habermehl, roemde de jubi laris om zijn plichtsbetrachting en bood hem namens het bedrijf de ge bruikelijke gratificatie aan. Vele collega's boden hierna de heer Vos hun gelukwensen aan. Hoger dividendvoorstel Zaalberg Lelden. Op de gisteren gehouden vergade ring van het bestuur der N.V. Ko ninklijke Nederlandse fabriek van wollen dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon te Leiden werd besloten aan de algemene vergadering van aandeel houders voor te stellen het dividend over 1956 te bepalen op 10 procent Reorganisatie „R.K. Schoolbestuur te Leiden" Na maandenlang voorbereidend werk, heeft onlangs een reorganisa tie plaats gevonden van het r.k. schoolbestuur te Leiden. Daarbij is de naam „Inrichting van Liefdadigheid voor Rooms Katholie ken te Leiden" veranderd in de naam: „Stichting r.k. Scholen te Lei den". Daarbij is ook voldaan aan de wens van de bisschop van Rotter dam, mgr M. A. Jansen, dat het be stuur, dat voordien bestond uit alle pastoors en vertegenwoordigers van de kerkbesturen, thans volledig in handen van leken is overgegaan. Het bestuur van de Stichting r.k. Scho len te Leiden is thans als volgt sa mengesteld: dr G. W. M. Kallenberg, voorzitter: drs J. J. A. Zonneveld, waarnemend voorzitter; drs J. W. J. Wiertz, secretaris; mevrouw T. van 'Dongen, waarnemend secretaresse; notaris J. A. Post, penningmeester; de heer A. H. J. v. d. Horst, lid; pas toor W. E. Blok, bisschoppelijk com missaris. Leidse Universiteit Geslaagd vöor het kandidaatsexa men F. Wis- en natuurkunde mej. G. M. Sanders, mej. P. J. Cramer en de heren A. van de Geer en R. Black- stone, allen te Leiden; voor het kan didaatsexamen F. wis- en natuurkun de mej. J. A. v. d. Hoek te Leiden en de heer W. J. Begeman te Den Haag; voor het doet. examen schei kunde mej. P. R. Elberg te Leiden en de heren R. Borgers te Den Haag; H. W. Loef te Leiden, J. C. van Egmond te Oegstgeest en'T. Klapwijk te Rot terdam (cum laude); voor het kand. examen I wis- en natuurkunde de heren P. F. L. de Groot te Lelden en Th. F. J. Dessauvagie te Leiden; voor het kand. examen H wis- en natuur kunde de heer J. F. Noorthoonr v. d. Kruyff te Leiden; voor het kand. exa men J wis- en natuurkunde de heer J. H. M. Tonino te Leiden; voor het doet. examen Geologie de heer G. J. Krol te Leiden. POTLOOD en GEEST i Jan Zwart-herdenking IN DE PIETERSKERK werd gister- avond 'n orgelconcert gegeven door Feike Asma ter herdenking van Jan j Zwart. De voorzitter van het werk- j comité inzake de Jan Zwart-herden- king, dr. A. Kret, noemde hem een j kunstenaar bij de gratie Gods, die j grote invloed heeft gehad op de orgel kunst. Hij doorzocht alle archieven en was belangrijk voor het Leids or gelmuziekleven. Dan heette spreker wethouder van Schaik welkom, die deze avond een krans legde op het graf van Cornelis Schuijt, medicus musicus, die van 15971616 organist was te dezer stede. Zo is ook Leiden uitgezocht om Jan Zwart als navorser van de XVIe Mej. I. M. L. Paddenburg te Leiden, eeuwse orgelkunst te herdenken, heeft gisteren te Utrecht met gunstigFeike Asma is leerling geweest van in contanten. Het vorig juar bedroeg de dividenduitkering 8 procent. gevolg het examen voor Vakbe kwaamheid Kantoorboekhandel afge legd. Cirkus Knikkebeen. Donderdagmiddag om vijf uur wor- Jan Zwart en een van zijn grootste vereerders. Een bevredigend aantal toehoorders was tegenwoordig om het programma te beluisteren, waar op niet minder dan vijf werken van Jan Zwart voorkwamen, n.l. een grootse orgelhymne, Musyck over den alle danseresjes van Cirkus Knik-1 de Voysen der Psalmen Davids kebeen „oude" en „nieuwe" --'stoer opgevat met een fijn mooi mid- verwacht in de gymnastiekzaal aan J dendeel. Vervolgens drie pieuse lief- het Pieterskerkhof. klinkende orgelkoralen, door Asma Alle andere artisten worden ver- met de allergrootste toewijding ver zocht, om half zes op dezelfde plaats klankt. Dan was er Fantasio en fuga aanwezig te willen zijn. VRAGEN AAN B en W. l g moll van Bach waarin men het or- gelkoloriet nauwkeurig kon bewonde ren. Grote stukken vol gloed en on- j wankelbare rhythmen. Ten slotte TR C! nnr1pP7HPk hiï Postludium en Fuga van de hand onaerzoeK dij van jan zwart waarin men om kan mirlrlolKnrp I concluderen welk een kenner van miaaeioarescnoiieren,het orgel^ en welk een wer deze is geweest. Maar zo vragen wij ons af, waarom wordt Jan Zwart No. 535. Horizontaal: 1. tegenstel ling van mager, 4. aarden of meta len vaatwerk, 7. aanloop, 8. hangt aan de mast, 9. deel van het skelet, 10. mens, 11. meisjesnaam, 14. tijdre kening, 15. karakter, 17, hond, 19. metaalsoort, 21. lidwoord, 22. gindse, 23. arbeidseenheid, 24. doorweekt. Verticaal: 1. afgelegen, 2. een der profeten, 3. schilderij, 5. bid (Lat.), 6. bruin als taan, 10 jon gensnaam, 12. spoedig. 13. troep on geordende krijgers, *6. meisjesnaam, 18. achting, 20. keurig. Oplossing No. 533. Horizontaal: 1. oraal, 4. pel, 7. Gouwe, 9. idee, 11. en 12, ton, 13. Ada, 14. ar, 15. aren, 16. aarde. 17. eng, 79. horde. Venticaal: 1. op, 2. regen, 3. aloë, 5. penant, 6. gitaar, 8. wede, 10. Dora, 13 arend, 15. ader, 18. ge. Mej. A. J. van Nienes, lid van de Leidse gemeenteraad, heeft de vol-1 gende vragen aan b. en w. gesteld i:. verband met het feit, dat er de laai- ste tijd niet onbelangrijke tbc-infec- ties zijn geconstateerd op middelbaie scholen in het land. Ten eerste: in welk stadium van voorbereiding is het geneeskundig vooronderzoek len behoeve van middelbare scholieren; ten tweede: kunnen wij verwachten, dat met ingang van het cursusjaar '57'58 dit onderzoek kan beginnen? Jaarvergadering KAB-wijk Hartebrug De jaarvergadering van de K.A.B.- wijk Hartebrug, die gisteravond ge houden werd in de foyer van het St. Antonius Clubhuis was een geani meerde bijeenkomst, niet door de nor male huishoudelijke agenda, maar door de wijze, waarop de leden aan de vergadering deelnamen en hun mening naar voren brachten. De voorzitter heette de aanwezigen welkom en begroette de g.a., pater S. v. d. Swelm en de afgevaardigde van het afdelingsbestuur de heer C. J. v. Leeuwen. De secretaris-penningmeester kreeg hierna de gelegenheid om zijn finan- tiële en administratieve verslagen voor te lezen, welke ond^r dankbetui ging van de voorzitter door de ver gadering ongewijzigd werden goed gekeurd. Op de meest vlotte wijze verliep ook de bestuursverkiezing, claa. bij gebre ke van candidaatstelling het gehele bestuur vanuit de vergadering bij ac clamatie werd herkozen. Het afdelingsbestuur van de K.A.B. meende dat het bestuur moest wor den uitgebreid. De heer Huigsloot had zich voor deze functie beschikbaar gesteld en werd door de voorzitter aan de bestuurstafel verwelkomd. Het nieuwe bestuurslid dankte voor het vertrouwen dat de vergadering in hem stelde en hoopte daadwerke lijk aan het bestuurswerk te kunnen deelnemen. Naar aanleiding van een vraag van de voorzitter naar de mening van de vergadering over de activiteiten van het bestuur en de bijeenkomsten kwa men de tongen los. Een breedvoerige discussie ontspon zich over het ver- gaderingsbezoek. De voorzitter besefte heel goed, dat er diverse redenen kunnen zijn voor afwezigheid o.a. studie van de jongens ">f continu-arbeid, maai- toch betreurde hij het, dat er dikwijls zo weinig animo is. De g. a. vroeg zich af of het behoefte-element voor ver gaderingen nog wel aanwezig is. De mensen raken verzadigd, vooral door o.a. radio, televisie en beslommerin gen van het leven. Spreker was van mening, dat men deze sleur moest gaan doorbreken, iets gaan wijzigen in het vergader-schema. De leden ne men actief deel aan deze discussie en brachten ook de mogelijkheid van ge- sprekcentra naar voren. Vanuit de vergadering werd erop aangedrongen dat het bestuur zich hierover zou bezinnen. De heer Spiering kreeg de gelegen heid om het retraitewerk in de be langstelling aan te bevelen. Hij stelde de retraite voor, als de meest uitge zochte gelegenheid om zich eens rus tig op allerlei levensvragen te bezin nen en geest en hart enkele dagen in volkomen rust weer op krachten te brengen. Hij herinnerde aan de nog steeds aanwezige kas, die tijdens de oorlog gered 'is uit de handen van de bezetter en waarop in noodgevallen een beroep gedaan zou kunnen wor den. Spontaan stelden zich enkele le den beschikbaar om de oude retraite club nieuw leven in te blazen. De voorzitter was dankbaar voor het medeleven, dat de vergadering betoonde met dit mooie werk. Van de rondvraag wrd een dank baar gebruik gemaakt en de heer Van Leeuwen beantwoordde enkele vra gen. Spreker was verheugd, dat hij de welgemeende dank van het afdelings bestuur mocht overbrengen voor de activiteit van de wijk Hartebrug. Activeer, aldus spreker, de praat avonden en de gesprekgroepen, waar door diverse activiteiten kunnen wor den geanimeerd en de leden de gele genheid krijgen om hur eigen mening beter te formuleren en ook te uiten en zij ook cultureel op een hoger plan gebracht worden. Voorzitter dankte de aanwezigen en stelde de leden voor de verdere avond nog een kaartje te leggen. na twintig jaar reeds herdacht, ter wijl 't genie Mozart pas na 200 jaar na zijn verscheiden herdacht is ge worden? Dat de Postludium door Feike Asma met grote virtuoseteit verklankt werd, behoeft geen be toog. Na Leiden volgt nog een lange reeks van 36 concerten om in het land de glorie van Zwart te verkon digen. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes, zn. v. J. Mie- remet en E. Braamzeel: Paul, zn. v. I. Mark en K. G. Ouëndag; Louise Johanna Helena, dr. v. J. H. Meilink en E. Maatman; Harm, zn. v. H. Stéenbeek en M. van Akooij; Neel- tje Johanna, dr. v. M. Schenkel en J. van Leeuwen Paulus Gerardus Maria, zn. v. P. H. Valentijn en J. M. Kejjzer. Overleden: H. Groenendijk man, 63 jr.; S. M. Koordes wed. van: Marck, 73 jr. Leidse Agenda WOENSDAG 5 JUNI. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur n^m. BIOSCOPEN. De films voor de week van 31 mei— 7 juni zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Phfft", volwassenen. Lido: „Het geheim van de zwar te tent", 14 jaar. „Het wonder der geboor te", 18 jaar. Luxor: „Sissi de jonge keizerin", alle leeftijden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Karavaan der verdoem den", 1* jaar. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te. reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. LISSE SPORTDAG B.L.O.-SCHOLEN Gisteren werd in het Gem. Sport park te Lisse een sportdag gehou den door de B.L.O.-scholen uit Haar. lem, Leiden en Lisse. Het geheel stond onder leiding van de heer Van Niel uit Leiden, die de organisatie van deze avond in goede handen had- Dankbaar was men voor de beschik baarstelling van het Gem. Sportpark door de Sportstichting van Lisse. De welwillende medewerking van de ter reinbeheerder, de heer J. C. Beijk, werd zeer op prijs gesteld. Onder zijn goede zorg was alles tot in de puntjes geregeld, zodat alle spelen een vlot verloop konden hebben. Door de jeugd van genoemde scholen werd deelgenomen aan de volgende spelen: hardlopen, hoogspringen, vérspringen, balgooien, lange-afstand-lopen, voet balcompetitie. Na een interessante sportwedstrijd tussen de leerlingen der diverse scholen was ten slotte de uitslag, dat de B.L.O.-sohool van Lei den met de wisselbeker en een lau werkrans ging strijken, de 2e prijs was voor Haarlem (lauwerkrans) en een troostprijs (eveneens een lauwer, krans) was voor Lisse bestemd. Bij monde van de heer ir. Paardekoper werden de prijzen aan het einde van deze goedgeslaagde sportdag met. een woord van dank aan alle medewer kenden uitgereikt. De leerlingen wa ren enthousiast over deze fijne dag! 'Met zekere voldoening mag men op deze dag terugzien! SASSENHEIM VEILIG VFRKEERSDAG. Evenals in vele andere plaatsen in de omgeving heeft ook Sassenheim Meer dan honderd leidende persoon lijkheden Uit het katholieke maat schappelijke leven in West-Duitsland hebben kardinaal Frings, aartsbis schop van Keulen en voorzitter van de bisschopsconferentie van Fulda, verzocht, zich duidelijk uit te spre ken omtrent het lidmaatschap van ka tholieke mannen en vrouwen van het Duitse Vakverbond (D.G.B.) en me dewerking daaraan. Zij verklaarden tegelijkertijd,, dat zij na ampele overweging tot voortzetting van hun werkzaamheid in dit verband hebben besloten. De laatste tijd heeft een aantal Duitse bisschoppen zich uitgesproken ten gunste van de christelijke vak verenigingsbeweging (CGD), die zich in oktober 1955 van het algemene vakverbond afscheidde. gisteren een veiligverkeersdag gehad. Spandoeken met goede raadgevingen en geluidswagens deden hun werk. De schooljeugd was ingeschakeld door het onderwijzend personeel Films werden voor hen gedraaid in het KSA-gebouw, waarin op uitstekende wijze op de verkeersveiligheid en on veiligheid werd gewezen. Aan 250 kinderen mocht de burgemeester een verkeersdiploma uitreiken. 's Avonds maakten de twee plaat selijke muziekvereniginen een propa- ganda-mars door de gemeente. In het KSA werd deze dag besloten. De bur gemeester verwelkomde een volle zaal. Spr. wees op het gevaar in onze gemeente door zijn nauwe Hoofd straat. Wij allen zijn verplicht om deze volksvijand te helpen verslaan. Ook vandaag deed zich een verkeers ongeluk 'oor waarbij een klein meis je gewond werd. De burgemeester maakte bekend, dat er ook hier een afd. Veilig Verkeers- verbond is opgericht en vroeg aller medewerking om leden te werven te gen minimumcontributie van ƒ1, per jaar. Hierna werden enige goede ver- keersfilms gedraaid en sprak de or ganisator van deze dag over de slechte discipline van de Nederlan der op de weg. Zelfs in het buitenland hebben de auto's met N.L. een slech te naam wat veiligheid betreft. Spr. bracht dank aan de burgemeester, de politie en beide muziekverenigingen voor hun prachtige steun. Vooral dankte hij de verkeersbrigadiertjes die in ons land heel veel kinderen veilig door het verkeer brengen. Het verdere gedeelte werd op voor treffelijke wijze verzorgd door een kleinkunstcabaret met Julia v. Laar en Jan Veilig. reeds vanaf f 349,50 Fa. H. Walenkamp Zonen TURFMARKT 5 LEIDEN VOORSCHOTEN SLIPPARTIJ. Waarschijnlijk door stookolie, af komstig uit een tankauto uit Delft, was gisteravond het wegdek van de Veurseweg over grote afstand ge vaarlijk glad. De lichte regen ver spreidde de vettige substantie over het wegdek. Ter hoogte van de Horstlaan moest een volkswagen afremmen bij een inhaal-manoeuvre. De auto maakte n' slag in de rondte en kwam op de trambaan terecht. Op hetzelfde ogen blik naderde een blauwe tram die de vokswagen van achteren greep. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Onvoorzichtige chauffeur. Te- J genover perceel Leidseweg 459' par- keerde een heer zijn auto. Op het moment dat hij het portier opende om de wagen te verlaten, passeerde een dame, die met het portier in aanraking kwam en viel. Dr. Vethuis verleende eerste hulp. Avond vierdaagse. De wandel- sportvereniging „De Zwervers" or ganiseert een avond-vierdaagse van 10 km. Gisteravond werd het eerste traject gelopen. Het parcours was uitgezet in het dorp. Het aantal deel nemers bedroeg 165. Dat dit niet zo groot is, is naar wij van de organisa toren vernamen behalve het gevolg van de minder gunstige weersomstan digheden ook te wijten aan moei lijkheden met de wandelsportorga nisatie, die een groot aantal deelne mers niet toestond aan de mars deel te nemen. „De Zwaluw". Wedvlucht met oude duiven vanaf Corbeil. Afstand 416 km. 115 in concours, gelost 6.15 uur. Aankomst le duif 12.08.14 uur, snelheid 1449.87 m. Laatste 13.16.13 uur, snelheid 1150.03 m. Uitslag: P. N. van Wissen 1—8—17—24; H. Schoo 2—4—12—13—18—26—28; P. v. Klaveren 36722; Fr. Hendriks 5—20—36; A. de Graaf 9—14—35—37 C; Zwaan 1021. Geb.: Yvonne d. v. H. de Visser en J. Bolle; Christine Caroline d. v. H. Goedhart en A. Driesprong Ondertr.: J. Brussee te Leiden en IJ. Bakker. iGetr.: B. van Bronckhorst te Eind hoven en M. Noordhoorn. WARMOND „St. Matthias" De drumband van de muziekvereniging St. Mat thias, alhier, zal oi 2e Pinksterdag deelnemen aan het concours voor drumbands te Poeldijk. Vlar werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer afdoende be wezen. Stuk voor stuk hebben zij mil- lioenen mensen baat gebracht. Tezamen in één tablet verenigd werken zij nog beter en helpen vaak waar andere middelen falen. Chefarine „4" is een middel tegen pijnen en griep, dat Uw vertrouwen inderdaad waard is. A Tegen pijnen en griep. Geichlkt voor de gevoeligste maag, want die wordl beschermd door hel bestanddeel (hefaroi. Advertentie ALPHEN AAN DEN RIJN AANRIJDING LIEP GOED AF. Omstreeks 19.30 uur vond dinsdag avond op de Steekterweg te Alphen a. d. Rijn, ter hoogte van de graan handel Van Amersfoort, een ver keersongeval plaats waarbij een per sonenauto op zijn kop terecht kwam, doch waarbij de bestuurder, de heer H. M. uit Bodegraven,' de enige in zittende, wonderwel zonder noemens waardig letsel van af kwam. De heer M. reed op genoemd tijd stip in de richting Bodegraven, ach ter een gesloten vrachtauto, welke bestuurd werd door de heer H. J. R. uit Nederhorst den Berg. De heer M. wilde de voor hem rijdende vracht auto met een snelheid van ongeveer 60 km. passeren. Op dit moment was een tegenligger al op korte afstand genaderd. Om een botsing te voorko men, gaf de heer M. extra gas om de snelheid van zijn luxe auto op te voeren. Hierdoor gleed zijn wagen naar rechts en toen de heer M. wilde bijsturen, kwam zijn wagen in bot sing met de vrachtwagen, gleed met grote snelheid naar links de gras berm in, kwam vervolgens in bot sing met het hekwerk van genoemde graanhandel, de wagen kantelde en kwam op zijn kop terc.ht. Het hekwerk werd geheel vernield, de auto zwaar beschadigd doch de bestuurder bleef ongedeerd. De vrachtauto werd licht beschadigd en de tegenligger ontkwam door een goed geslaagde manoeuvre aan een botsing. ZGETERW0UDE K.V.P. Hoge Rijndijk. Gister avond vergaderde de Katholieke Volkspartij afd. Hoge Rijndijk in het parochiehuis onder leiding van de voorzitter de heer H. J. van Mil. Deze vergadering was belegd, om de voor zitter van de katholieke fractie in de gemeenteraad in staat te stellen, tot het geven van een overzicht van de werkzaamheden, welke er in het af gelopen jaar door de K.V.P.-fractie zijn verricht. Hiermede werd vol daan aan het verzoek van enkele le den, maar het was ook geheel over eenkomstig het thans geldende afde lingsreglement. De voorzitter noemde deze week een zeer belangrijke tijd voor de landspolitiek. Hoe zal de uitslag zijn over het besluit tot huurverhoging, hoe over de compensatie en hoe zal de houding zijn van de partijen te genover 't kabinet. Er zal ook van de KVP-fractie offers gevraagd worden om tot een goed besluit te komen. De belangstelling voor deze verga dering, waarbij 6 leden van de Katho lieke raadsfractie aanwezig waren, Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 5 Junij 1857. 's-Gravenhage. Z. Keiz. H. de Grootvorst Constantijn, broe der des Keizers van Rusland, is gisteren middag met een extra trein in deze residentie aangeko men. Des namiddags was er groot diner ten Hove. Dit diner bestond uit 80 couverts. Z. M. de Koning heeft de eerste toost uit- gebragt op den Keizer en de Keizerin van Rusland en op de Russische Keizerlijke eenfeestdronk ingesteld op den Koning en Koningin der Neder landen en de geheele Koninklijke familie, en vooral ook: „a sa trés chère tanteS. M. la Reine-mère" Koningin Anna Paulowna was een zuster van de Czaar van Rusland.) GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Middelstegracht, voorzover gelegen tussen de Groenesteeg en de Oude Rijn, met ingang van heden voor de duur der werkzaamheden aldaar is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee in beide richtingen. Tussen balie en tralie RECTIFICATIE. Ons bericht inzake de aanrijding op de Haarlemmerstraat bij de Peli kaanstraat te Leiden behoeft enige rectificatie. Daarin stond vermeld, dat een chef-monteur twee personen met zijn auto van de weg zou hebben gedrongen. Het betrof evenwel alleen de heer v. d. K. De andere in het be richt genoemde persoon was de ge tuige voor de heer v. d. K. De chef-monteur verklaarde ons overigens, dat hij aldus gemanoeu vreerd had om een aanrijding te voorkomen en deelde verder mede, dat hij in hoger beroep zou gaan. was zeer gering. Onbegrijpelijk in verband met het geroddel en de onte vredenheid aan de Hoge Rijndijk, over het optreden van de gemeente raad in de laatste jaren. Na het welkomcwoord, gaf de heer v. d. Ploeg, als voorzitter van de frac tie een overzicht van de werkzaamhe den in het afgelopen jaar. Met enige trots noemde hij het besluit tot sub sidie aan de geestelijkheid door Zoe- terwoude als eerste gemeente boven de Moerdijk. De woningbouw en het sportterrein waren het onderwerp van de verga dering. Als mogelijkheid om de sport vereniging „Meerburg" nog enigerma te te helpen, werd gevraagd, om door demping van een sloot het terrein voor de junioren voorlopig bespeel baar te maken. Ten aanzien van de mogelijkheid tot woningbouw, wanneer het uitbrei dingsplan zal zijn goedgekeurd, werd de grootst mogelijke spoed gevraagd, waarbij de volle medewerking van de fractie werd toegezegd. Bij de rondvraag deelde de voorzit ter mede, dat het bestuur plannen voorbereid tot wijziging van de rege len voor de groslijststemming voor de gemeenteraad. ZEVENHOVEN Geslaagd. Geslaagd voor het examen onderwijzeres aan de R.K. Kweekschool te Amsterdam, Laurier gracht, mej. Th. A. M. Kerkhoven, alhier. 535ste STAATSLOTERIJ 4e kias neiij$t HOGE PRIJZEN ƒ2000 19738 ƒ1000 1869 4769 7223 7707 12699 13616 20313 ƒ400 1462 4623 5757 6328 7342 12236 14737 14872 18529 20017 20292 20743 21705 ƒ200 1093 1827 2233 2517 2550 2739 2846 3415 3849 6118 6662 7185 7365 7597 7841 7949 8169 8455 8511 8800 9216 9309 9905 10121 11432 13343 14268 15198 15265 16848 16952 16981 17299 18690 19471 21779 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1107 185 203 254 336 355 368 404 479 522 554 568 694 795 811 813 907 2035 056 091 586 624 631 667 740 742 850 862 917 922 923 970 979 3382 513 556 603 715 773 775 781 993 4009 231 290 639 683 835 886 949 5008 141 167 207 489 683 700 705 779 795 6015 100 184 199 247 315 339 356 692 743 80" 946 7081 140 167 393 499 657 673 834 863 941 8150 151 156 176 370 419 538 539 540 604 10090 144 172 176 294 755 764 791 804 869 980 11167 182 401 439 469 485 513 522 525 553 669 848 876 888 12126 143 250 270 301 348 438 498 526 535 1042 100 116 175 181 188 197 205 208 213 339 3-14 345 382 406 471 494 501 510 555 562 593 599 621 685 687 697 699 785 796 904 909 911 929 934 945 988 2061 062 069 072 102 157 185 194 226 253 256 330 374 396 405 446 447 453 511 519 537 54 1 549" 616 620 622 656 661 696 J12 783 800 801 806 830 845 910 911 924 960 237 267 284 330 341 344 372 406 424 430 468 469 508 591 612 634 668 684 688 694 732 747 799 830 831 833 884 907 939 4000 4002 008 041 082 103 127 130 147 202 215 240 258 280 289 325 331 332 338 395 406 416 452 459 596 597 644 688 743 768 829 850 S59 916 5001 009 078 113 130 206 250 257 282 290 297 365 368 370 382 392 462 469 479 524 532 534 538 546 557 566 597 602 652 670 707 727 733 816 817 832 846 889 919 923 6018 054 056 073 152 193 215 373 394 406 414 416 445 495 505 517 519 605 677 686 710 736 827 851 852 878 921 7013 022 050 082 090 171 222 226 230 261 2 <3 275 303 381 386 396 407 413 427 443 445 470 476 484 491 516 587 615 616 714 716 720 771 791 794 817 824 853 875 913 776 798 848 9003 006 009 070 114 139 155 195 241 265 27» 276 364 368 438 452 479 499 506 520 580 605 610 622 648 671 676 726 776 807 881 909 929 997 11005 010 049 058 066 071 096 153 175 183 189 191 223 288 312 367 387 394 399 476 549 552 669 692 768 788 799 839 848 911 933 950 18087 319 486 545 748 765 773 775 821 876 14014 054 066 118 239 397 459 595 640 703 781 787 802 889 932 952 569 15043 171 238 342 445 503 672 762 800 811 866 897 16013 040 068 120 145 163 257 262 272 351 421 453 583 594 601 627 692 921 963 982 990 17047 060 379 444 465 544 545 550 577 579 591 682 762 779 781 966 18036 086 096 205 215 284 382 387 438 648 19006 017 040 154 389 258 308 417 481 643 722 834 920 924 20123 262 293 364 462 521 597 603 650 917 21019 062 126 273 306 338 355 650 652 774 12057 140 153 166 175 206 248 333 378 381 434 442 450 462 539 576 602 610 705 728 742 79b 800 807 832 840 852 878 901 926 951 13000 18024 025 029 032 042 053 138 160 167 217 222 237 241 236 292 311 373 402 403 459 505 552 600 674 684 696 736 753 777 780 786 843 849 856 870 872 883 920 950 990 997 14004 005 021 030 032 037 084 094 100 130 1&5 223 236 238 250 278 280 406 414 436 471 492 495 340 584 599 606 677 692 711 726 749 753 773 827 834 836 993 1C019 023 041 062 0b7 121 165 174 289 316 353 369 377 392 396 435 485 502 520 695 733 739 741 791 855 922 923 971 972 993 18014 044 058 074 103 148 188 215 220 253 260 268 279 292 29.3 335 336 369 400 402 403 408 416 417 441 466 549 612 622 635 644 660 690 709 718 790 792 862 S68 922 17058 081 095 130 154 161 182 192 224 243 256 259 363 408 437 466 506 520 522 535 538 540 562 601 617 696 783 804 858 907 18032 041 051 058 087 116 134 164 166 177 161 187 194 202 206 227 267 293 301 320 358 417 432 488 558 595 597 598 60' 612 912 950 ?96 810 811 835 849 861 899 905 10077 082 104 123 128 129 169 187 212 221 275 317 433 436 451 552 571 702 721 821 851 873 381 888 915 950 955 965 989 20095 100 135 168 194 221 250 305 317 321 352 355 380 404 415 458 468 483 534 550 560 571 628 652 656 671 694 718 734 744 749 785 802 808 818 863 903 21007 090 114 118 123 132 154 157 201 225 269 283 368 389 394 480 4S2 486 547 572 596 60S 614 615 616 702 747 792 795 S50 866 895 947 22000

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2