Lelden mag niet tussen wegen „bekneld" raken Enkele planologische aspecten in Zuid-Holland op vakantie Stompwijkse Boys vierde tienjarig bestaan MAANDAG 3 JUNI 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 10 Katholieke Volkspartij - Kring Leiden - vergaderde in „De Burcht' A. C. A. DEERENBERG OVER PLANOLOGISCHE ASPECTEN Onder voorzitterschap van de heer A. C. A. Deerenberg kwamen zaterdag in „De Burcht" te Leiden enkele honderden afgevaardigden uit de kring Leiden bijeen om kennis te nemen van een aantal plannen met betrek king tot de partij- en verkiezingspropaganda. De kring is daartoe thans verdeeld in een zestal rayons met aan het hoofd een rayon-propagandaleider die, tezamen met de propagandadienst van de kring, gepersonifieerd in de heren W. Hoonhout en H. J. van Mil, de belangstelling voor de partij en de propaganda voor de verkiezingen in 1958 zullen moeten stimuleren en leiden. Na de pauze hield voorzitter Deerenberg, toen echter als lid van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, een beschouwing over enige planologische aspecten die, blijkens de vragen die na afloop werden gesteld, de volle belangstelling van de aanwezigen genoten. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door de heer M. P. v. d. Weyden, den, burgemeester van Nieuwkoop en lid van de Tweede Kamer, terwijl voorts verschillende wethouders van onderscheiden gemeenten, niet slechts als afgevaardigden, van hun belangstelling blijk gaven. De propagandadienst in nieuwe gedaante Het uitvoerende apparaat van de propagandadienst wordt op andere leest geschoeid. De kringpropaganda. leiders, de heren W. Hoonhout en H. J. van Mil zullen van nu af worden bijgestaan door een propagandaraad van 6 leden, die ieder aan het hoofd staan van een bepaald district. Deze propagandacommissie komt iedere twee maanden in vergadering bijeen terwijl door haar iedere drie maan den een rapport moet worden uitge bracht aan het kringbestuur. Deze nieuwe wijze van organisatie beoogt nauwere contact met de afde lingen, vooral met die welke moeilijk op gang te krijgen zijn. DrL afdelin gen b.v. hebben het niet nodig gevon den het propagandablad „De Opmars" voor hun leden aan te vragen. Op een gehouden enquête werd door de helft van de afdelingen niet gereageerd en de gevraagde gegevens voor de cen trale ledenadministratie zijn nog slechts voor één kwart binnen. Dit werd medegedeeld door de heer W. Hoonhout die onder algemene hilari teit verklaarde ditmaal niet de schul digen te willen noemen omdat dit hem al eens verweten was, naar hij zeide maar daarom nu de afdelin gen noemde die de gegevens wél had den verstrekt. De nieuwe rayon-indeling ziet er als volgt uit: Hillegom: Rayonleider Th. Bakker, Sportlaan 84, Hillegom; afdelingen Hillegom, Lisse I en II, Noordwijk, Noord wij kerhout, Sassenheim, Voor hout, De Zilk en Katwijk. Roelof arendsveen: Rayonleider J. Bakker, aldaar. Afdelingen Roelof- arendsveen, Nieuwkoop, Nieuw veen, Noorden, Oud-Ade, Oude Wetering, Rijpwetering, Ter Aar en Zeven hoven. Berkel: Rayonleider mr. A. v. d. Burg, aldaar. Afdelingen Berkel, Bergschenhoek, Bleiswijk, Nootdorp, Pijnakker, Zoetermeer, Boskoop en Waddinxveen. Warmond: Rayonleider E. Slinger land, Norremeerstraat 60, aldaar. Af delingen Hazerswoude, Hoogmade, De Kaag, Koudekerk, Warmond, Alphen, Leiderdorp, Zoeterwoude I en H, Aar- landerveen. Leiden: Rayonleider A. A. v. Delft, Damlaan 31, Leidschendain. Afdelin gen Leiden, Leidschendam. Oegst- geest, Stompwijk, Voorburg, Voor schoten en Wassenaar I en H. Gouda: Rayonleider Th. Arts, Sta- tensingel 3, aldaar. Afdelingen Bode graven, Gouda, Haastrecht, Moor drecht, Nieuwerkerk, Oudewater, Reeuwijk, Woerden, Schoonhoven en Zwammerdam. Het lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, de heer A. C. A. Deerenberg, vroeg in een inleiding, a l'improviste, gehouden tijdens de vergadering van de kieskring Lei den van de K.V.P. aandacht voor een onderwerp dat velen, niet in 't minst het agrarische deel van de bevolking na aan het hart ligt maar waarover ook veel onbegrip en misverstand be staat, de structuurveranderingen die zullen moeten plaats grijpen in ver band met de bevolkingsgroei en de „bedding" daarvan. Ieder lid der bevolking heeft met planologie meer te maken dan hij ge neigd is te denken. Volgens statisti sche berekeningen wordt geschat dat Nederland in 1980 veertien miljoen inwoners zal tellen waarvan een kwart, dus 3]/2 miljoen, gevestigd zal zijn in de provinci< Zuid-Holland. Voor berging van deze bevolking moet worden gezorgd, dat kan echter niet zo maar willekeurig geschieden, het zal logisch-verantwoord en plan matig moeten gebeuren. Het houdt in stichting van nieuwe steden en/of uitbreiding van bestaande woonker nen. Dat houdt tevens in dat aan de agrarische sector nogal wordt ge knabbeld, zó zelfs dat, als het Botlek plan doorgang vindt, het eiland Ro zenburg als agrarisch centrum zal verloren gaan. Zuid-Holland is geen vertrek-pro- vincie doch trekt integendeel veel vestiging aan. Het is hier dus een eer ste vereiste, wil de zaak in goede ba nen worden geleid, dat ze planolo gisch wordt bezien. Hiertoe wordt vooral gestuwd in de richting van wezenlijke „woonkernen" geen lintbebouwing waartoe de gemeen ten zelf de plannen moeten maken, een en ander onder toezicht van ge deputeerde staten. Behalve de natuurlijke bevolkings groei zijn ex nog andere noodzaken „Nimmer water voor grond" Sprekend over de „zuigplan- nen" bij het Langeveld en over het Leids Merenplan in Warmond heeft het lid van Gedeputeerde j Staten van Z .id- Holland, de heer A. C. A. Deerenberg, zaterdag- j middag in een vergadering van de K.V.P., kieskring Leiden, met nadruk verklaard, dat nimmer „water" geschapen zal worden ten koste van „grond" louter en alléén om „economische rede nen". voor en oorzaken van ingrijpende structuurveranderingen. De afdam ming van het Haringvliet en het Deltaplan, nodig b.v. ter voorkoming van rampen als in 1953, is mede noodzakelijk voor de zoetwater (drink water) voorziening van de in tal en last snel wassende bevolking en mede ter afdamming van de zoutgrens die op het ogenblik Rotterdam reeds voorbij is. Naaste toekomst. Voor de naaste toekomst gelden reeds dingen als de ontsluiting van de Krimpenerwaard die in 1958 een vaste verbinding met Rotterdam krijgt. Bininen zes jaar zullen Goeree- Overflakkee door een vaste brug met het vasteland zijn verbonden. De be volking uit die geïsoleerde bevolking trok juist weg omdat er geen vaste oeververbindingen waren en die be volking moet daar juist blijven. Nu zien we ontvolking aan de ene kant, tè grote toevoer elders. Spr. vroeg voorts aandacht voor de z.g.n. bodemkartering ter onder zoek naar gronden waar hoogwaar dige producten kunnen worden ge teeld. In dit verband wees de heer Deerenberg er op dat Goeree- Overflakkee de hoogste bodemop brengst in West Europa heeft; waar West Europa de hoogste bodemren- tabiliteit ter wereld heeft betekent dit, aldus spr. dat Goeree-Over- flakkee het district is met de aller hoogste agrarische productie-inten- siviteit van de wereld. Goeree- Overflakkee moet daarom dus om agrarische redenen „gaaf" blijven. Gaan de plannen voor een super tankerhaven in of bij Rotterdam door dan zullen deze weer nieuwe problemen scheppen. De waterweg zal dan moeten worden uitgediept om bevaarbaar gemaakt te worden voor schepen tot 100 duizend ton, maar waardoor de verziltingstong weer die per ons land binnendringt. Streekstructuurplannnen. Voor elk gewest dient een streek- structuurplan te worden gemaakt, zo vervolgde de heer Deerenberg, daar bij wijzende op het Westland en de bollenstreek. Vooral voor het West- land klemt dit daar het een over stort is van Den Haag. Ook de streek zelf zal voorzichtig moeten zijn. Waar Den Haag in zijn plannen wordt geremd ten aanzien van uitbreiding naar het Westland met de motieven dat geen waardevolle tuingrond mag verloren gaan, trachtte men niet door aantrekking van industrie in de streek „de gronden van binnen uit" te gaan aantasten. Het merkwaardige is n.l. dat de aanvragen voor indus trievestiging in dit agrarische cen trum juist betrekking hebben op de best gekarteerde gronden. Spr. behandelde vervolgens de sa menstelling van een planologische commissie en de sub-commissies die haar van advies moeten dienen, de heer Deerenberg stelde voorts dat, in- heer Deerenberg stelde vaarts dat, in dien bepaalde agrarische gebieden worden „weggedrukt", nieuwe ruim ten voor de agrariërs moeten worden geschapen. Spr. wees in dit verband op de huidige bodemkartering bij Berkel en Rodenrijs en de Berg schenhoek, Al deze problemen moeten tijdig onder het oog worden gezien, want, zo zeide de heer Deerenberg, de „overspil" van de grote steden moet toch óók ergens blijven. De sateliet- steden moeten het overschot van de grote aglomeraties op kunnen ne men. Leiden b.v. zal in de toekomst een rol gaan spelen in de aglomeratie 's Gravenhage. Spr. wees daarbij op een bijzonderheid in verband met de wegenbouw. Immers, gaat Leiden in derdaad de haar toegedachte rol spe len, dan zal zij niet mogen worden ingeklemd in wegen de stad is niet meer in haar singels, maar in. wegen gekneld en daarom moet b.v. de aanleg van de geprojecteerde weg 6 B nog wachten. (De weg met de „loze" viaducten bij Oegstgeest. Red.). Recreatie. Bij het maken van „planologische plannen" mogen de recreatiegebieden, zowel voor de actieve als passieve recreatie, niet worden verwaarloosd, aldus de heer Deerenberg. Dit is ech ter een terrein waar veler belangen botsen. Nauwkeurig zullen die ver schillende belangen tegen elkaar moeten worden afgewogen en men zal daarbij ten koste van het een, aan het ander soms moeten toegeven. Geen enkel gemeentebestuur is in staat een zaak alléén te klaren, want alles moet in breed verband worden gezien, niet plaatselijk of regionaal, zelfs niet altijd provinciaal doch dik wijls landelijk. Niet immer zal er een alle par tijen bevredigende oplossing ge vonden kunnen worden maar in de kwestie van het Langeveld te Noordwijk werd een oplossing be reikt die aan de wensen van ver schillende partijen is tegemoet ge komen. Met medewerking van de Cultuurtechnische Dienst werd hier een vrij groot terrein, waarop verschillende kampeercentra, ge deeltelijk geschikt -jemaakt voor de bollencultuur terwijl een ander ge deelte voor de recreatie bestemd bleef, maar dan op een wijze die, niettegenstaande de inperking van recreatiegronden aldaar, de recrea tie-mogelijkheden verbreedde. DANSKAMPIOENSCHAPPEN VOOR KATHOLIEKE AMATEURS. In het Casino te 's-Hertogenbosch werden zondag de jaarlijkse wed strijden gehouden om het Nederland se damkampioenschap voor amateurs van de Ned. Bond van dansleraren „San Filippo Neri" Uit de honderd deelnemende paren werden door de jury als kampioenen aangewezen, hoofdklasse het paar Van de Steen- Haring uit 's-Hertogenbosch; senio ren: het paar Van DruneschBien- bar uit 's-Gravenhage; junioren: 1 rom): het paar VosVerwegen uit 's-Hertogenbosch en junioren 2 (rom) het paar SmitWolfs uit s'-Herto- eng; beginners: het paar JeheeJoo-« sen uit s-Gravenhage. Koninginneharing op Katwijkse logger De logger „Katwijk 48" van de rederij en handelmij. vJi. C. den Duik, heeft vanochtend de konin ginneharing aangevoerd, die vanmid dag op het paleif Soestdijk aan de koningin zou worden aangeboden. Het is de eerste maal dat deze ha ring door een Katwijks schip is aan gevoerd. TWEE GEZINNEN DAKLOOS DOOR BRAND. De gezinnen H. Warring en H. Veenker te Valthermond, die een dubbele woning bewoonden, zijn zon dag door een felle brand dakloos ge worden. Van de inboedels kon niets worden gered. De woning was eigen dom van de gemeente Doorn. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door petroleumstel. DRIE BOERDERIJEN AFGEBivAND. Zaterdag is brand ontstaan in de boerderijen van Kurvers, de weduwe Heutmakers en Alberts, gelegen aan de Everstraat te Einighausen (gem. Limbricht, Limburg). De brandweren van Limbricht, Einighausen en Gul- lecoven waren spoedig ter plaatse en grepen het vuur met groot materiaal aan. De drie woonhuizen, die wel aan zienlijke waterschade kregen, konden behouden worden. Van de boerdeiijen werden de stal len en schuren met de machines er de opgestapelde vuchten vernield. Enkele varkens kwamen in de vlam men om. De schade wordt geschat op ongeveer 150.000 200.000. STOPZETTING BLOEMKOOL- INVOER. De laatste tijd is er op de Neder landse markt een zeer groot aanbod van Mechelse bloemkool. Ook het aanbod van Nederlandse bloemkool wordt steeds groter en dit resulteert in lage prijzen. Thans heeft Nederland besloten om met ingang van 5 juni a.s de in voer van bloemkool uit België en Luxemburg in ons land stop te zet ten. Deze maatregel is genomen op grond van de prijsontwikkeling voor dit produkt. Het Zweedse schip „Sigvard", dat zaterdagavond tegen halfzeven de Nieuwe Waterweg had verlaten, is na een uur weer binnengelopen, om dat een van de opvarenden gewond was. Het slachtoffer was met de hand bekneld geraakt tussen een van de werktuigen, waardoor een vinger was afgesneden. Nadat de man door dr. Van Lonkhuyzen aan boord was be handeld, kon het schip de reis ver volgen. w KORTE golf Op de Amersfoortseweg te Apel doorn is zaterdagavond omstreeks 9 uur een 35-jarige motorrijder J. van der Spek uit Den Haag met zijn mo torfiets met grote snelheid op een tegenliggende personenauto gereden. De man liep daarbij een schedelba- sisfractuur op en overleed ter plaat se. Zijn verloofde die achterop zat, werd met een hersenschudding in het Julianaziekenhuis te Apeldoorn opgenomen. Bij een botsing tussen een mo torrijwiel en een Belgische auto na bij Flakeburg te Kruiningen op Zuid- Beveland is gistermiddag de duo passagier van het motorrijwiel, de ongehuwde jongeman C. R. uit Ka- pelle zwaar gewond. Hij is naar het r.-k. ziekenhuis te Goes overgebracht en daax aan zijn verwondingen over leden. Zaterdagmorgen is de 25-jarige loodgieter G. Bolder uit Doetinchem bij werkzaamheden aan een timmer fabriek te Doetinchem van dak ge vallen en op slag gedood. Het slacht offer kwam met zijn hoofd op een betonnen vloer terecht. De loodgie ter was gehuwd en had één kind. Veertig Hamburgse vakantie gangers, die met een reisbureau een vakantiereis zouden maken en daar voor hun geld al gestort hadden, moesten op de plaats van vertrek vernemen, dat het bureau failliet was verklaard. Het bureau had geadverteerd met de slagzin: „De vakantie, die u nooit zult vergeten". De Amerikaanse staten Texas en Oklahoma zijn zaterdag weer geteis terd door stormen, waardoor voor miljoenen dollars schade werd aan gericht. Er kwam één persoon om het leven. LEIDERDORP Gistermiddag is de heer B., wonen de aan de Hoogmadese weg vlak voor zijn woning aangereden. De heer B., die een bromfiets bereed, zou, huis waarts kerende, de weg oversteken om zijn erf op te rijden. Daarbij let te hij evenwel niet voldoende op het verkeer, met het gevolg dat een auto mobilist uit Den Haag de bromfiet ser plotseling voor zijn wagen zag en een aanrijding onvermijdelijk was. De bromfietser werd tegen de grond gesmakt en moest met een zware hersenschudding naar het Ac. Zie ken te Leiden worden overgebracht. ZOETERWOUDE VERGADERING INGELANDEN HOFPOLDER. In de vergadering van Stemgerech tigde Ingelanden van de Hofpolder werd de rekening over 1956 vastge steld. De inkomsten bedroegen 3542.68; de uitgaven 2450.81; er was een saldo van ƒ1091.87. De begroting voor 1957 werd vast gesteld aan inkomsten en uitgaven op 4951.65. De omslag werd daar bij bepaald op ƒ20.(v.j. ƒ14.—). In deze begroting werd een post van 1290.opgenomen voor een technisch advies van de Ned. Heide Mij tot verbetering van de waterbe heersing. De voorzitter, de heer W. Hoogen- doorn, bracht verslag uit over de on derhandeling met de Oostvlietpolder, inzake het gezamenlijk plannen ma ken tot verbetering van de waterbe heersing. De vergadering spreekt haar af keuring uit over het verloop van deze onderhandeling; als de plannen ook voor de Oostvlietpolder gemaakt zou den zijn, was ten minste een verge lijking te maken geweest omtrent de Aan de kleinste spelers van Stomp wijkse Boys was de eer gegund de feestelijkheden rond het 10-jarig be staan te mogen openen. De pupillen van St. Boys en Olivea speelden za terdagmiddag een wedstrijd vol ani mo, waarna ook de adspiranten van beide verenigingen het eens tegen el kaar probeerden. Met een feestconcert van het fan faregezelschap „Juliana" o.l.v. de heer Jansen, werden de feestelijkhe den op deze zaterdag besloten. De zondag werd ingezet met een H. Mis-offer, opgedragen in de pa rochiekerk, waarna de leden van St. Boys een geanimeerd gemeenschap pelijk ontbijt gebruikten in de zaal van het Blesse Paard.. Bij een feest kijkt men meestal even terug in het kosten van gezamenlijk- en alleen bemalen. De plannen worden nu gemaakt voor de Hof-, Spek en Rietpolders en zijn nog niet gereed. De indiening bij de Cultuurtechnische Dienst zal in ieder geval bespoedigd worden, op dat uit de te verlenen subsidie 1958 dit plan opgenomen kan worden. Omtrent de mogelijkheid tot afslui ting van de Vinkensloot is nog niet veel bekend. De Technische Dienst van Rijnland heeft bij de laatste ster ke noord-westerwind metingen ge daan. De opzet van het olan zou bij dem ping, deze sloot tot hoofdwatering maken, waarop dan het gemaal zou geplaatst worden. Tijdens deze vergadering had de verkiezing plaats van een bestuurslid in de vacature-A. J. Mooyman, die wegens hoge leeftijd niet herkiesbaar is. Met alg. stemmen werd gekozen de heer P. T. Westgeest. Gunning riolerings-, grond- en be stra tingswerken. B. en w. hebben het maken van riolerings-, grond- en bestratingswerk in het gebied tussen Schenkelweg en Korte Miening ge gund aan de laagste inschrijver van de op 1 mei jl. gehouden aanbeste ding de firma A. Hogeboom te Rijp wetering voor 52.097. verleden en denkt men ook wel even aan de toekomst, zodat het feestco mité voor de jubileumwedstrijden ge dacht had aan een wedstrijd van spe lers van 10 jaar geleden en aan een wedstrijd voor het 1ste elftal tegen een tegenstander, die geen slechte plaats had bereikt in de 1ste klasse LVB, waarin St. Boys het volgende seizoen ook zal uitkomen. De „oudjes" van St. Boys en SJZ speelden gelijk (33) en hadden het zeer kwaad met de zomerse tempe ratuur en de al wat roestige schar nieren van armen en benen. Niette min speelden zij plezierig en SJZ mocht als gastploeg de beker mee naar huis nemen. Voor de wedstrijd St. Boys 1 SVLV 1 werden door een dochtertje van de voorzitter van St. Boys bloe men aangeboden, waarna de met veel belangstelling tegemoet geziene wed strijd een aanvang nam. De faam van SVLV had de St. Boysspelers in het begin van de wedstrijd even dwars gezeten, doch al spoedig kwamen de Boys tot de ontdekking, dat de verse vierdeklasser, uitkomende met enkele irvallers, niet onoverwinnelijk was voor de Boys. Het gebeurde in de 40ste minuut van de eerste helft, dat St. Boys de winnende goal scoorde (10). Het bleef namelijk bij dit ene doelpunt. Het tempo van de strijd zakte in de tweede helft, ook al door het warme weer. Zonder chauvinis tisch te zijn, zei voorzitter Luiten bij het uitreiken van de prachtige beker, kunnen wij gerust zijn, dat St Boys inderdaad de beker verdiend heeft. Hij hoopte echter ook, dat SVLV nog de mogelijkheid van een revanche zou willen geven, wat door de SVLV- aanvoerder werd toegezegd. Tot slot van het feest een prachtige cabaretavond in de zaal van het Bles- se Paard, waar ruim 300 personen hebben genoten van een gevarieerd programma, gepresenteerd door K. Nouëns met zijn gezelschap „Flori da". De welgemeende dankwoorden van voorz. Luiten werden gericht tot het feestcomité, bestaande uit de he ren P. Waayer, B. v. d. Bosch en P. Reichholt. 3? Huishoudster gevraagd bij een vader met 2 zoons. F. Snaar, Wagendwarsstr. 15, Lisse. *2* Nette flinke werkster gevraagd voor 2 dagen in de week. Mevr. D Bots Wiitenburg, Voorhout. 2* Hotel Café-rest. Central Breestraat 49 te Leiden, vraagt voor direct of later een nette buffetjuffrouw (ouder dan 18 jaar). Zon dags vrij. Aanbiedingen da gelijks. 3T Gevraagd voor direct een Hovenier-tuinman, zelfstandig kunnende wer ken: prettig afwisselend werk. B. J. Diemei. Stiel tjesstraat 57, Leiden. 2* Bakkersbediende gevr. of gevorderd leerling. E. A. Pennings. Rijndijk 94. Hazerswoude. 2 U vergist zich, wanneer u denkt dat elke perma nent voor uw haar geschikt is. Wij adviseren u graag. Salon Luciën, Haarlem merstraat 234, vlak bij de Pelikaanstraat, tel. 20714. 2 R.-k. verpleegster zoekt kamertje, geen kost, in Leiden. Brieven onder no 8104 bureau van dit blad. 535ste STAATSLOTERIJ 4e klas 9e lijst IfIS SS5 I964 8381 11241 11482 11504 14454 17815 17888 18050 3U48 5173 5201 5663 5815 6154 9354 9564 10407 11389 11850 12175 13907 15894 16974 17244 17547 18160 20186 20465 20549 20868 ƒ400 1087 2650 ".'00 2957 3032 859 12932 12940 PKIJZEN VAN 80.-— 1041 174 281 326 391 446 461 496 504 629 702 790 954 2149 191 195 230 318 359 530 596 615 633 653 672 754 816 825 865 909 981 8095 167 262 350 455 510 551 552 723 726 840 898 974 4012 159 162 255 339 428 563 667 745 879 5180 384 505 596 668 690 890 922 926 6017 081 434 469 471 549 664 737 769 912 7238 343 351 423 554 641 728 876 8016 124 229 230 239 306 523 617 665 669 697 715 757 816 905 973 9037 054 133 140 160 333 448 547 634 668 2* Piano. Gelegenheids koop. Blank noten piano. Moet voor woensdag ver kocht zijn. Duits fabrikaat. Moderne kast, tegen elk bod. Galgewater 12. 2* Aangeboden: moderne Singer handnaaimachine in zeer goede staat. Prijs f 95. Singer handnaaimachine in prima staat, priis ƒ45. He renstraat 23. Leiden, tele foon 32027. Adverteert in dit 748 784 902 941 962 11062 146 174 287 348 361 383 477 665 847 .909 1018 030 102 195 274 282 285 297 301 319 359 367 416 428 429 432 455 472 477 551 580 586 617 637 653 668 683 700 720 727 794 803 843 851 880 890 931 964 992 994 2028 032 038 045 048 052 133 192 206 227 260 269 321 331 388 547 651 664 703 706 769 770 789 794 823 842 854 875 883 899 3013 030 045 U62 088 107 110 122 137 185 204 211 213 225 271 329 342 376 403 500 503 530 562 568 606 631 679 704 751 784 863 864 881 903 906 963 981 983 999 4047 097 104 105 125 131 155 164 203 208 283 284 301 336 348 353 455 615 621 663 675 681 709 770 793 819 831 890 892 5007 010 047 063 102 126 197 289 308 348 354 414 422 449 451 498 520 681 684 697 726 751 800 805 824 838 865 883 907 960 6003 007 116 161 171 198 200 213 271 368 383 431 450 454 482 516 518 553 566 583 590 603 611 618 629 630 636 699 726 764 767 789 854 868 899 987 7005 036 045 051 054 083 097 168 249 269 333 367 370 411 420 433 435 448 455 461 471 478 480 494 504 509 515 530 534 575 617 664 667 703 712 713 729 759 763 805 8012 021 025 049 067 220 227 242 248 276 292 320 324 332 342 394 408 421 467 524 533 543 560 567 580 587 625 649 687 692 712 716 736 743 766 780 782 846 852 859 9075 079 108 117 197 206 238 249 250 271 294 336 344 358 361 363 369 402 444 486 574 594 606 614 642 655 674 811 822 825 846 854 858 860 861 872 874 875 925 932 10OO7 036 038 075 097 135 149 224 243 276 279 304 374 377 414 445 496 510 521 523 534 541 555 569 592 626 657 695 711 753 807 S55 885 905 920 923 930 985 987 996 11024 067 104 109 118 139 159 165 258 297 308 404 480 574 613 635 642 652 672 673 707 712 713 768 772 829 860 941 979 990 12106 137 244 382 583 693 797 844 13039 161 220 442 562 14019 029 230 310 396 519 962 977 15000 15099 406 740 766 830 977 983 16037 042 075 121 169 356 358 376 532 536 543 584 903 617 655 737 793 667 845 866 898 i 798 801 917 17024 026 103 120 194 585 18002 140 165 262 275 556 824 919 989 19047 061 096 234 254 426 785 814 858 859 901 20022 182 253 281 540 587 833 882 889 949 21014 055 058 163 181 263 752 759 812 823 835 878 447 581 622 684 942 976 985 665 688 690 704 12022 023 038 041 045 097 190 218 219 229 237 239 356 376 383 415 431 493 592 594 639 645 695 720 916 937 976 980 18017 052 124 129 131 189 407 417 427 466 502 519 734 794 809 815 824 826 934 966 977 985 987 998 14013 034 043 076 115 135 287 303 322 345 388 392 542 553 578 658 694 736 856 879 944 959 15025 068 100 114 115 154 243 258 326 343 356 374 491 494 533 563 572 582 668 688 700 725 813 853 927 943 16051 071 106 124 141 144 407 411 442 508 512 537 611 648 670 679 720 725 815 833 869 883 892 969 17051 069 112 136 139 143 201 210 223 232 265 292 496 573 603 618 642 646 927 955 989 18019 025 152 185 209 236 384 389 444 53S 567 582 670 719 720 728 745 757 878 962 997 19005 039 052 108 143 183 284 287 292 329 343 350 401 446 457 521 529 567 897 918 921 20015 033 049 056 076 140 213 290 297 310 311 312 413 419 438 504 506 529 568 588 629 649 703 750 910 929 972 21017 022 034 053 117 135 224 227 250 268 292 295 429 458 466 474 489 518 640 695 699 768 772 822 882 892 900 926 927 981 100 112 145 164 245 269 308 351 529 540 560 572 731 750 758 897 236 359 365 394 620 638 689 730 884 904 908 924 179 195 219 243 395 404 480 535 758 765 783 785 176 194 210 218 375 385 388 454 584 598 634 658 856 876 908 920 194 399 404 405 550 575 582 589 761 781 791 804 146 147 178 187 294 416 445 453 692 738 88» 921 261 278 369 374 599 621 623 626 761 784 798 844 195 208 227 239 353 357 369 390 655 671 739 783 161 162 173 209 363 367 368 374 5H8 542 543 548 753 787 803 824 147 156 165 228 315 350 402 417 540 574 600 610 837 841 842 876

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8