Kees Koch verbeterde het Ned. record discuswerpen Excelsior vierde 55-jarig bestaan Het Nederlandse handbalelftal versloeg België in Lier met 14-10 Engelse League krijgt 4 divisies De Kaag hield een geslaagde lange-afstandswedstrijd MAANDAG 3 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Atletiekselectie te Utrecht De 20-jarige Rotterdammer Kees Koch heeft tijdens nationale wedstrij den te Utrecht het Nëederlandse re cord discuswerpen verbeterd. Hij wierp de schijf 42.12VS meter ver, waarmede h(j het oude record, dat sedert 23 september 1956 op zijn naam staat met 1.75H meter verbe terde. Dit is ds derde maal, dat Koch het Nederlandse record omhoog bracht. In juli van het vorige jaar kwam hij bij de landcnwedstrijd te Praag als eerste Nederlander boven de 50 meter (50.07), een prestatie, waarmede hij het record ontnam aan Aad de Bruyn, d ie het vanaf 1942 in zijn be2lt had gehad en twee maan den later bracht hij het te Rotter dam op 50.36 meter. Door de worp van ruim 52 meter bewees Koch, dat hij niet alleen de beste Nederlandse discuswerper is, maar ook dat hij in het internationale milieu gaat meetellen. Na de record verbetering nam Koch ook nog deel aan het nummer kogelstoten en ook hierbij leverde hij de beste presta tie. Met 14.78 meter bezette hij de eerste plaats voor Meijer en Rebel. De prestaties van Koch vormde het hoogtepunt van deze wedstrijden, die bedoeld waren als een selectie voor het komende internationale seizoen. De beste atleten van Nederland ver schenen aan de start en ook op en kele andere nummers werden goede prestaties verricht. Helaas waren de meisjes van Hollandia niet vertegen woordigd. deze maken immers een toernee door Frankrijk en Italië zodat enkele damesnummers niet de sterkste bezetting hadden. Zo misten wij bijv. Corrie Huygen bij het dis cuswerpen voor dames, zodat deze keer de overwinning ging naar Cor rie van den Bosch. Deze leverde een uitstekende prestatie met 41.26 meter, een verbetering van haar persoon lijk record, dat zij het vorig jaar op 40 80 meter had gebracht. Een bijzondere verrasina vormde de 80 meter hcciei van willy Cy- souw. In de serie ging zij licht over de horden en noteerde de prachtige tijd an 11.3 sec. D;t betekende de beste Nederlandse prestatie na het record van Fanny Blankers-Koen in 1948. Als tweede op de Nederlandse ranglijst stond Gerda Koudijs met 11.4, sec (1946), maar Willy, wiens beste tijd het vorig jaar 11,9 sec. be droeg, heeft zich daar keurig tussen- geschoven en volgt nu direct op Fan ny Blankers-Koen. In de finale lukte het haar niet de prestatie te evena ren. Toen kwam zij tot de toch nog goede tijd van 11.9 sec. In dit num mer maakte Corrie Van den Bosch eveneens een goede tijd. Zij won haar serie in 11.8 sec. Haar finale- tijd werd 12 seconden precies. Tot de interessantste races behoor de tenslotte de 800 meter heren, waarbij felle strUd werd geleverd om het record van Frits de Ruyter. Deze immers had een speciale beker uit geloofd voor degene, die zijn record van 1.51,8 zou verbeteren. Maar ondanks het hoge tempo, dat er onmiddellijk werd ingezet, slaag dei de deelnemers er niet in De Ruy- ter's record omver te werpen. Hard werd er gestreden tussen Flip Koudijs en Blankenstein, welke strijd door Koudijs werd gewonnen. Voor beiden werd 1.52.9 afgedrukt en voor beide atleten betekende deze tijd een per soonlijke recordverbetering. Mej. R. de Winter vierde op 800 meter. In het nummer 800 m. dames Is mej. R. de Winter van Bataven ge ëindigd op de 4e plaats, waarin 7 WET. BOYS—ST. BERNARDUS De eerste wedstrijden in het tour- nooi van de Weteringse Boys lever den een overwinning op voor Sint Bernardus. Wel wist het 2de Boys elftal met 32 te winnen, doch het eerste werd door St. Bernardus met 63 geklopt. Deze laatste club be haalde dus 2 punten en zal nu ver der moeten wachten op de uitslagen van de nog volgende wedstrijden. De wedstrijd van de eerste elftallen was vóór de rust beslist lui. Het warme weer zal hieraan wel niet vreemd zijn geweest. St. Bernardus bracht het de eerste 15 minuten niet verder dan een schot juist over de lat en een keihard schot tegen de lat. In de 20e minuut werd uit een aanval over de linkervleugel gescoord (01) en was de leiding aan St. Bernardus, die deze niet meer zou afstaan. Na ruim een half uur werd de Weteringse keeper omspeeld en was het heel eenvoudig om de bal het doel in te lopen (02). Een kleine wijziging in de opstelling van de Boys maakte de achterhoede wel wat sterker, doch veel effect leverde het toch niet op. Eén minuut voor de pauze scoorden de gasten voor de derde maal. Na de rust werd de strijd door de Boys wat steviger aangepakt. Het spel werd fraaier en de Weteringers slaagden er in om met een fraai schot de achterstand te reduceren tot 13. Toen na 21 minuten de keeper der gasten ver uit het doel werd ge lokt en Piet Zwaan voor de tweede maal wist te scoren, werd het zelfs nog spannend. St. Bernardus maakte echter spoedig een einde aan die span ning door binnen een kwartier twee maal een doelpunt te maken. Zelfs werd enige minuten later de voor sprong nog vergroot tot 62. Toen was de aardigheid er wel af. Enige minuten voor het einde scoorde Zwaan voor de derde keer. Zelfs belandde de bal nog voor de vierde maal in het net van St. Bernardus. Deze keer was de scheidsrechter echter van me ning, dat een speler van de Wete ringse voorhoede buitenspel stond. Het doelpunt werd afgekeurd en de eindstand bleef 63 in het voordeel van St. Bernardus. OM DE GOUDEN KRIEL-BEKER. Ten besluite van de viering van het 65-jarig bestaan van ASC werd het nog steeds in populariteit win nende veteranentoernooi om „De Gouden Kriel-beker" gehouden. Aan voerder Van Waveren van LFC mocht ten slotte na zeer spannende strijd dti kleinood, dat nog was opgesierd voor deze gelegenheid met een prachtige parel, in ontvangst nemen. Tijdens de wedstrijden waaraan de overdracht van het gerestaureerde en uitgebreide clubhuis vooraf ging, mocht de voorzitter van ASC, de heer G. J. Prevo, .uit de handen van de gezamenlijke „Leidse Afbraak" een radiotoestel in dank aanvaarden en bood de bekende sportfotograaf G. Kikkert een fraaie foto van het kampioenselftal aan, ter meerdere verfraaiing van het clubgebouw. De uitslag van het toernooi luidt: 1. LFC, 2. DOCOS, 3 LUGDUNUM-VETERANEN WONNEN ALPHIA-TOERNOOI. Door de Alphense voetbalvereni ging Alphia werd gisteren een vete ranentoernooi georganiseerd, waar aan door niet minder dan dertig elf tallen werd deelgenomen. Er werd een halve compeititie gespeeld. Win naars werden de oudjes van Lugdu- num, 2. Kranenburg, 3. Arsenal (Amsterdam), 4. Alphia. S.J.C. De resultaten van het af gelopen weekeind waren: junioren: SJC ALisse A 03; Docos BSJC Adspiranten: Lisse dSJC d 07; SJC g—Foreholte b 1—2. Het initiatief van het NOC om het Nederlandse sportpubliek een elftal- naar-keuze te laten samenstellen zal worden gerealiseerd. Deze week heeft het ministerie van Justitie de toestemming verleend, die daarvoor was vereist. Het project valt n.l. on der de bepalingen van de loterijwet, aangezien onder diegenen, die dezelf de opstelling Inzenden als die van het elftal-naar-keuze wordt, drie televi- vietoestellen worden verloot. Zoals bekend, speelt het elftal- naar-keuze op de Olympische Dag te gen de Duitse ploeg Schalke '04. Het NOC heeft 500.000 kaarten la ten drukken, waarop een ieder „zijn" elftal kan invullen. De meeste stem men beslissen. Op iedere kaart dient, naast de normale port, 50 cent extra aan postzegels te worden geplakt. Niet in aanmerking voor verkiezing komen Nederlandse spelers, die in buitenlandse clubs spelen en buiten landse spelers, die in Nederlandse clubs spelen. De termijn van inzending sluit op 15 juni a.s. om 24.00 uur. Het gisteren in de Leidse Hout ge houden juniorentoernooi van Rooden- burg heeft een uitstekend en voor Roodenburg zelf een sportief verloop gehad. Roodenburg veroverde de S. Oudshoorn-wisselbeker, werd le in groep A en 2e in groep B. terwijl de vereniging tevens in het bezit kwam van de prestatieprijs. De uitslagen waren als volgt: Afdeling A. en B.: VIOSKinheim 01; DHCVIOS 00; Wassenaar ONA 00; RoodenburgWassenaar 14; RoodenburgDHC 20; Kin heimONA 03. Afdeling A: RoodenburgWasse naar 30; DHCONA 00; Kinheim Wassenaar 20; VIOS—Rooden- burg 20; KinheimDHC 01; ONA Roodenburg 00; VIOSWasse naar 31; ONA'Kinheim 20; Was- senaarDHC 0—3; ONA—VIOS 0—0; KinheimRoodenburg 05; DHC VIOS 0—0. De eindstand werd in groep A: 1. Roodenburg 7 p., 2. VIOS, 3. DHC, 4. ONA 6. pnt na strafschoppen, 5. Kinheim 4 p., 6. Wassenaar 1 p. Afdeling B: ONARoodenburg 01 WassenaarKinheim 21, Rooden burg—VIOS 2—0, ONA—DHC 3—0, VIOSKinheim 1—0, KinheimDHC 2, ONA—VIOS 0—0, DHC—Wasse naar 00, KinheimRoodenburg 02 VIOSWassenaar 01Roodenburg —DHC 0—0, Wassenaar—ONA 0—0. Hier werd het eind resultaat: 1. Was senaar 8 pnt, 2. Roodenburg 7 pnt, 3. ONA 6 pnt, VIOS en DHC deelde 4e en 5e plaats, 6. Kinheim 2 pnt. deelneemsters van start gingen. Mej. De Winter nam direct de leiding, die zij gedurende de gehele eerste ronde behield. Bij het ingaan van de 2e ronde werd zij echter gepasseerd door 5 andere deelneemsters, waar onder mej. Chr. Scharleman (Victo ria) en G. de Jongh (Sagita) en kwam daardoor op de 6e plaats te liggen. De laatste 200 meter herstel de zij zich echter, en in een sterke eind-sprint legde zij beslag op de 4e plaats. De uitslag werd als volgt: 1. Chr. Scharleman, Victoria, 2.22; 2. C. Beentjes DEM 2.23.2; 3. Th. Lam- mertinkSeure GAC 2.23.6; 4. R. de Winter( Bataven 2.28.9; 5. W. v. Mont- voort, OSS-VOLO 2.30.2; 6. G. de Jongh( Sagitta 2.31. FRANSE SELECTIEWEDSTRIJDEN Nederlandse overwinningen Tijdens de selectiewedstrijden van Franse atleten, die dit weekeinde in Lyon zijn gehouden met het oog op de samenstelling van de Franse ploeg voor de wedstrijden FrankrijkNe derland heren en FrankrijkNeder landBelgië dames op 23 juni in Lille, zijn door enkele Nederlandse dames goede prestaties geleverd. Eon gezelschap bestaande uit Cor rie Huygen, Ida Kok, Annie Kok, Imke Vaal, Joke Vaal, Tlny Si es, Selma Heystek en Hilda Veth van de dames-atletiekvereniging Hollan dia uit Rotterdam, die op het ogen blik een toer maken door Frankrijk, waren door de organisatoren uitge nodigd. De finale bij het hoogspringen werd een Nederlandse aangelegenheid. Im ke Vaal werd eerste met een 6prong van 1.54 meter. Ida Kok kwam op de 2de plaats met 1.51 meter. Selma Heystek, die via de series in de fi nale van de 80 meter horden was doorgedrongen, liep een prachtige race en finishte achter de Frangaise Flament met 0.1 seconde verschil. De tijden waren respectievelijk 11.5 sec. en 11.6 sec. Tiny Sies tenslotte werd eerste op het nummer vérspringen met 5.01 meter. De beste prestaties werd geleverd door de Franse atleet Thomas, die het nationale record kogelstoten ver beterde met een worp van 16.10 m, (Advertentie) Waarderende woorden op de receptie, geslaagde feestavond tot besluit De Leidse Gymnastiek en Scherm- vereniging „Excelsior" heeft onder vele blijken van belangstelling haar elfde lustrum gevierd met een uit stekend bezochte receptie en een ge slaagde feestavond in het St. Anto- nius Clubhuis. De eigenlijke feestfiering was vrij dagavond al begonnen, al gold dit dan vrijwel uitsluitend één Excelsior lid, nl. de heer J. J. Kettenls, wie die avond aan zijn woning aan de Leu venstraat hulde werd gebracht met zijn 55-Jarlg lidmaatschap der ver eniging, in de vorm van een serenade door het muziekkorps T. en D. Te recht werd er toen evenals zaterdag bij receptie en feestavond op gewe zen, dat hij nog steeds de ziel der vereniging is. de man tevens, die zijn goede voorbeeld als verenigings man alle jongeren ten voorbeeld is. Tevens mag hij genoemd worden de man, die er mede voor verant woordelijk is, dat er zulk een goede geest ln „Excelsior" heerst. Die goede geest werd door tal an sprekers op de receptie „bezon gen". Deze bijeenkomst is de foyer van het St. Antonius Clubhuis werd met een kort historisch overzicht door de voorzitter der vereniging, de heer J. J. Pommer geopend. Hij wees erop, dat die afgelopen 55 jaar een band hebben geschapen die niet meer te verbreken is. Daarom past het hulde te brengen aan de pioniers-oprichters, de heren Plu (1945t), van Stralen, Kettenis, v. d. Broek en Galjaard (1947f). Zij waren het, die de grond slag legden voor de goede geest, die thans nog in de vereniging leeft. Namens de feestcommissie sprak de heer W. J. Labordus een woord van gelukwens. Deze wees erop, dat enige dagen geleden iemand hem had gezegd: Excelsior, dat is net één grote familie. Met voldoening kon spr. ook getuigen, dat hij gedurende zijn lidmaatschap nimmer iets heeft gemerkt van enige controverse on der de bestuursleden en eraan her innerend hoe Jan Bata vorige week volksverhuizingen propageerde voor de vrede te bewerkstelligen, zou hij willen voorstellen turnzalen te bou wen bij de Veiligheidsraad om de le den daar de flikflak en de slinger te leren, waarbij de een de ander helpt. Spr. gaf de verzekering, dat de le den Excelsior niet graag zouden wil len missen en daarvan deden allen blijken in het jubileumgeschenk, een verbandtrommel en een fraai bloem stuk. De heer Joh. v. d. Broek, een der mede oprichters haalde vervolgens tal van oude herinneringen op, waar na hij tot de conclusie kwam. „gaat zo door, jullie doet een goed werk: de lichamelijke en morele opvoe ding van de jeugd." De heer Ant. Metz, voorzitter van de Turnkring Leiden en omstreken en ere-voorzitter van de jubilerende vereniging, noemde Excelsior een vereniging waar de Turnkring trots ops is, speciaal om die goede geest, die er heerst. Die goede geest bij de leden is er, omdat z^j het werk van het bestuur zozeer waarderen. Spr. bracht voorts dank aan de heer Ket tenis en zijn vrouw en aan de vrou wen van alle bestuursleden voor de wijze, waarop zij hun mannen steu nen. De heer J. C. F. Coers, die met de heer J. v. Egmond de Leidse Sport stichting vertegenwoordigden zeide, dat de gymnastiek een raar ding is. Als deze sport je eenmaal te pakken heeft, laat ze je niet meer los (zie ere-voorzitter; voegde spreker eraan toe). Spr. noemde de heer Kettenis een man van een uitstervend ras: een geheide verenigingsman. Tal van zusterverenigingen betuig den voort* op deze middag van hun sympathie voor de vereniging en tal van bloemstukken waren daarvan mede de tolk. Des avonds vond men elkaar terug in de volle zaal van het clubhuis, waar jubilaris Kettenis in een fraaie fautauil en zijn vrouw in de bloeme tjes werden gezet. Een cabaretprogramma met af wisseling muziek, zang, schetsjes, enz. zorgde voor een geslaagde feest viering, welke* besloten werd met een gezellig samen zijn met muzikale medewerking van de Blue Moon Combo 0.1.v. Peter Logemann. Zo werd het een dag, waarop Excelsior met voldoening en trots op kan terugzien. He Nederlandse handbalelftal heeft gisteren in Lier België met 1410 verslagen en wij kunnen zeggen, dat het Nederlandse elftal met een ver diende zege uit het Lyra-stadion huis waarts keerde. In het eerste kwartier van de wedstrijd waren de Belgen overigens sterk in de meerderheid. Het wilde in de Nederlandse aanval in het geheel niet vlotten, terwijl de gastheren daarentegen voortdurend fevaarlijk voor het Nederlandse doel wamen. Het resultaat was dat de Belgen na vijftien minuten spelen reeds een 41 voorsprong hadden. De Hagenaar Johny Zuidema (Hel las), linksbuiten in de Nederlandse voorhoede, was de gevaarlijke man en hij was het vooral, die er voor zorgde, dat de rust met een kleine voorsprong (56) inging. In de twee de helft werd de Limburgse debutant Notermans, die in tempo tekort schoot, vervangen. Rechtshalf Van Heil (Hellas) kwam in de voorhoe de, rechtsback De Jong (PSV-Eind- hoven) nam de plaats van Van Heil in en De Rouw (DES-Eindhoven) Hogere bezoldiging voor de profs aangenomen In het seizoen 19581959 zal de Engelse league bestaan uit vier divi sies. Tijdens de jaarlijkse vergade ring van de league clubs werd dit be sluit met algemene stemmen geno men. Thans kent men in Engeland één eerste, één tweede, en twee der de divisees. In 1958 zullen de clubs, die in het seizoen 19571958 eindig den in de bovenste helft van de der de divisie noord en de derde divisie zuid ingedeeld worden in de nieuwe landelijke derde divisie. De teams, die in de eindrangschikking van het komende seizoen tot de la gergeplaatste behoren, komen dan in de vierde divisie. Na het seizoen 1958 1959 zullen de nummers een en klasse promoveren terwijl de num mers laatst en voorlaatst van de der de divisie zullen degraderen. Ook ten aanzien van de salariëring van de Engelse profs werd overeen stemming bereikt. De spelers zullen in de toekomst in de wintermaanden 17 pond sterling (meer dan 170 gul den) en in de zomer ten hoogste 14 pond mogen ontvangen. Daarboven mag, als bijzondere premie, een be drag van 4 pond voor een overwin ning en 2 pond voor een gelijk spel worden betaald. Wedstrijden, die door de televisie worden uitgezonden zullen voor de spelers extra salaris opleveren. Ten hoogte 2 pond extra mogen zij voor dit soort wedstrijden ontvangen. Ook de premie voor „trouwe dienst" is verhoogd. In het vervolg zal een speler, voor iedere periode van vijf jaar, die hij in dienst van een club is, na de eerste vijf jaar, een som van ten twee automatisch naar de hogere hoogste 1000 pond mogen ontvangen. kwam op de backiplaats. Doelman Mostenbroek van Olympia uit Hen gelo werd vervangen door debutant Van Kouwen (UD Utrecht). Het liep nu aanmerkelijk beter in de voorhoede, mede doordat de clubspelers Van Heil en' Vrancken elkaar goed begrepen, en het tempo ineens stukken hoger lag dan dat van de Belgen. Hoewel de gastheren prima partij bleven geven en van een eenzijdige strijd zeker niet kan wor den gesproken, kwamen de oranje mannen tot een veilige voorsprong om tenslotte met 1410 te winnen. Aanvoerder Zuidema was met 6 doelpunten topscorer. Vranken (Hel las) maakte er 4, en de andere 4 doelpunten kwamen van de hand van Leupen (UDI-Arnhem). Het was een goede wedstrijd, die door ruim 2500 bezoekers werd bijgewoond. DTS. De dames van DTS kwa men ditmaal in 't strijdperk tegen RKDES uit Kudelstaart, en zorgden wederom voor een grote overwinning. Met een 51 zege keerden ze huis waarts. Dit goede resultaat was ech ter op de eerste plaats geen eigen ver dienste, aangezien DES maar met ne gen „man" binnen de lijnen ver scheen en DTS volledig was. Toch hield de thuisclub het eerste kwartier dapper vol, maar daarna deed het ge mis van twee speelsters zich geducht wreken. Door twee goede doelpunten van Annie v. d. Berg nam DTS de leiding. DES deed hierna een wanho pige poging om de achterstand te ver kleinen. Volgens de scheidsrechter gelukte hen dit ook, want een hoog schot werd door R. Lebesque over de lat gestompt, maar de bal viel via een gat in het bovennet in 't doel. De scheidsrechter kende een doelpunt toe. Niet in 't minst ontmoedigd trok DTS wederom ten aanval en met snel le open aanvallen werd de verdedi ging van DES onder zware druk ge zet. Nog voor de rust was het Riet Heemskerk die met een onhoudbaar schot de stand op 31 wist te bren gen. Na rust deed DTS het iets kal mer aan, en gaf DES zich gewonnen. Door doelpunten van Annie van de Berg en Annie Fransen kwam de eindstand met een geflatteerde 51 overwinning voor DTS. Don Bowden heeft als eerste Ame rikaan de mijl binnen de 4 minuten gelopen. Tijdens wedstrijden te Stock ton won hij dit nummer in 3 min. 58.7 seconde. Slechts de Australiërs John I.andy en Jim Bailey hebben in het ver leden Snellere tijden gemaakt. Landy is houder van het wereldrecord met een tijd van 3 min. 58 sec., een pres tatie die hij op 21 juli 1954 te Turku leverde en Builey liep op 4 mei 1966 te Los Angelos 3.58.6. Bowden, een student aan .ie uni versiteit van Californië, nam direct na de start de leiding en stond die niet meer af. De eerst.e ronde ging in 60.4 sec., de tweede in 00.9 de derde in 59.7 en de laatste in 57.7. Hij is de tiende atleet, die de mijl liep binnen de 4 min. Als eerste bleef de Brit Roger Bnanister in mei 1954 beneden de 4 minuten. Zuid-Holland, le klasse: Algemene Vlcus Oriëntis (besliss.-wedstrijd) 3—8. Om het kampioenschap van Neder land: HKVWesterkwartier 5—10, ZKCPSV 3—4. CRICKET AC.C. III—AJAX (L.) De wedstrijd A.C.C. IllAjax (L.) voor de tweede klasse E van de com petitie van de N.C.B. is gewonnen door A.C.C. Ill met 76 runs. A.C.C. III scoordë 139 runs, Ajax (L.) 63 runs. Zaterdagmiddag werd onder buiten gewoon gunstige weersomstandigheden de jaarlijkse lange-afstandswedstrijd van De Kaag op de Kagerplassen gehouden. Het was deze middag ideaal zeilweer. Er was wind, er was zon de laatste weken waren die trouwens overvloedig aanwezig maar er heerste nu ook een betere temperatuur, zodat de zeilers op de lange tocht tenminste hebben kunnen genieten van het mooie weer, want voor het natuurschoon in dit uitgelezen pol- der- en plassengebled hadden stuurlieden noch bemanningen veel tijd. Immers, het was een wedstrijd, geen toertocht en dus werd van allen de nodige aandacht en zo nodig inspanning gevergd. Evenwel, de wedstrijd had ditmaal door al die factoren toch wel een bijzonder aange naam tintje en de deelnemers zullen het Kaag-bestuur ongetwijfeld dankbaar zijn voor de organisatie. De route was als volgt: Van de lijn van afvaart nabij de Kaagsociëteit over het Zweiland, Spijkerboor. Sever, Die- penhoek. Ade, Ringvaart. Balgerij, Kever, Spijkerboor, Eymerspoel, Dieperpoel, Norremeer, Zweiland en terug naar de lijn van afvaart. Een lange tocht van 2\4 a 3 uur, zodat het niet te verwonderen viel, dat het verschil tussen de deel nemers in de verschillende klassen hier en daar nogal groot was. De eerstaanko- mende was soms al lang en breed klaar met het aftuigen van zijn schip alvorens de laatste in zijn klasse binnenkwam. De uitslagen zijn: Valkenklasse: 1. Ir. H. F. Zuiderbaan; 2. G. A. S. Jongeneel, 3. E. J. Hoppe; 4. M. v. d. Elshout; 5.- E. Rolf v. d. Baumen. Drakenklasse: 1. H. W. van der Steen; 2. W. Klomp; 3. A. Warners, Regenboogklasse: 1. J. C. v. d. Velde; 2. Ir. G. A. Bakker; 3. A. Gebuis; 4. C. J. v. d. Bas. Finnjollenklasse: 1. F. W. D. Grimm. Olymplajollenklasse: 1. P. C. Loogman; 2. Rob Rijks; 3. Ch. Zwetsloot; 4. A. A. v. Tienhoven; 5. H. J. Worst. Vrijheidsklasse: 1. Ed. H. Swart; 2. Mej. Jos Couwenberg; 3. H. Schalk; 4. J. R. de Vries; 5. J. Gaillard. Sternklasse: 1. E. Hofkes; 2. B. Diepe- veen. 16 ms Punt- en Streepklasse: 1. H. B. M. J. Worst: 2. Fr. v. Dam; 3. G. A. v. d. Akker; 4. H. S. Poppe; 5. J. Koning. Pampusklasse: 1. G. Biesot jr.; 2. C. Chaudron; 3. M. C. F. J. Cosijn; 4. E. A. Labouchère; 5. E. Tissing. 12 Voetsjollenklasse: 1. H. M. Reyers; 2. M. A. Nederburgh; 3. Mej. H. F. Hage- man; 4. Mej. M. E. Holtrop; 5. A. W. Reyers. Jeugdklasse: 1. Ruud Rijks; 2. R. Bak ker; 3. G. Nater; 4. R. Albers; 5. Tj. M. de Vries. DE KAAG-OEFENWEDSTRIJDEN De jaarlijkse oefenwedstrijden van De Kaag zijn gisteren besloten met de laatste drie races, welke onder ideaal zeilweer konden worden gehouden. De animo voor deze wedstrijden blijkt leder jaar bijna weer groter te worden en het doel van het Kaagbestuur, de leden in wedstrijd verband gelegenheid te geven tot goede oefening, wordt blijkbaar ten zeerste op prijs gesteld. De beste prestatie op deze laatste oefendag werd ongetwijfeld geleverd door dr. G. Jongeneel in de Valken klasse. Hij wist nl. alle drie wedstrijden als eerste te eindigen. Ook in de Sternklasse was een drie voudige winnaar, nl. B. Diepenveen, maar hierbij moet men er rekening mee houden, dat de concurrentie in deze klasse niet zo groot is als bij de Valken. De totaal resultaten der oefenwedstrij den zijn als volgt. 12 m? klasse: 1. W. Guldemond; 2. N. Boschman; 3. C. Guldemond. Valkenklasse A 1: 1. G. A. S. Jonge neel; 92 pnt.; 2. N. H. F. Zuiderbaan 71 pnt.; 3. E. A. A. Rolf v. d. Buimen 66 pnt.; 4. J. P. J. Bakker 55 pnt. Valkenklasse A 2: 1. A. J. Klein 89 p.; 2. W. Engelhard 81 p.; 3. M. v. d. Els- hout 76 p.; 4. C. F. Hoevenaar 53 p.; 5. J. de Jager 44 p. Drakenklasse: 1. W. Klomp 61 p.; 2. H. W. v. d. Steen 49 p.; 3. A. Warners 44 pnt. Regenboogklasse: 1. J. Hofland 61 pnt.; 2. A. Gebuis 58 p.; 3. N. G. A. Bakker 55 p.; 4. J. C. v. d. Velde 45 p.; 5. J. H. C. Sieverts 43 p. Finnjollenklasse; 1. K. H. Warburg 64 p.; 2. W. Maarse 50 p. Olympiajollenklasse: 1. Sj. H. Haaksma 85 pnt.; 2. Ir. W. v. Noordt 67 pnt.; 3. Ch. Zwetsloot 59 pnt.; 4. Rob. Rijks 55 p.; 5. A A v Tienhoven 42 p. Vrijheidsklasse: 1. J. Gaillard 110 p.; 2. Ed. H. Swart 107 p.; 3. H. Schalk 89 p.; 4. J. R. de Vries 83 p.; 5. J. Korswagen 72 pnt. Sternklasse: 1. B. Diepeveen 62 p. 16 m= Streepklasse: 1. F. van Dam 75 pnt.; 2. W. v. Iersel 64 p.; 3. H. Worst 61 p.; 4. J. Koning 54 p. 16 ma Puntklasse: 1. H. Poppe 63 p.; 2. W. Kreukniet 37 p. Pampusklasse: 1. E. A. Labouchère 93 p.; 2. M. Cosijn 78 p.; 3. H. J. Ducha- teau 67 pnt.; 4. G. Biesot jr. 59 pnt.; 5. G. K. Pauli 58 p. 12 Voetsjollenklasse A: 1. L. H. van Leeuwen 63 pnt.; 2. M. A. Nederburgh 61 pnt.; 3. A. W. Reyers 36 pnt. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Fr. van Hoeken 86 pnt.; 2. A. Wessels 75 pnt.; 3. F. Walenkamp 69 pnt.; 4. Mevr. J. A. Stades-Veth 61 pnt.; 5. A. J. Sandberg 42 pnt. Jeugdklasse A: 1. G. Nater 71 pnt.; 2. R. Bakker 52 pnt.; 3. Ruud Rijks 48 p. Jeugdklasse B: 1. Tj. M. de Vries 68 pnt.; 2. Mej. P. v. Kampen 66 pnt.; 3. T. Westen jr. 60 pnt. WATERPOLO. HZ EN PC EN ROBBEN POL' DA^EN. In het zwembad de Liesbos bij Utrecht is zaterdag en zondag het grootste waterpolotoernooi ter wereld, de waterpolodagen van UZSC, ge houden. Het was voor de veertigste keer, dat dit evenement in Utrecht plaats vond. Niet minder dan 161 zevental len hebben in de verschillende afde lingen op 6 velden hun wedstrijden gespeeld. In de eerste afdeling van de heren werd de beker gtwonnen door HZ en PC uit Den Haag, bij de dames waren het meisjes van de Robben (Hilver sum), die voor de zoveelste maal met de eer gingen strijken. Zian (Den Haag) won opnieuw df beker bij de jeugd. NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND Nic. Boys. Evenals voorgaande jaren organiseerde de Ned. Kath. Sportbond een tournooi voor de kath. verenigingen van de afdeling Gouda De deelnemende klubs waren: Vep uit Woerden, Unio uit Oudewater, Donk uit Gouda. RVC uit Reeuwijk, WSE uit Waddinxveen, GDS uit Bos koop, NSV uit Noorden. Esto uit Bo degraven en Nic. Boys uit Nieuw- veen. Ditmaal werden de wedstrijden gespeeld op de terreinen van Donk. De negen klubs waren ingedeeld in drie groepen van drie. De Boys wa ren ingedeeld bij Donk en NSV. De eerste wedstrijd ging tegen Donk en werd eervol met 10 verloren. Daar na won Donk van NSV met 2—0. Nic. Boys moest daarna eveneens met 2—0 haar meerdere erken- verliezersronde kwamen de Boys eerst uit tegen WSE en wisten met 3—1 te winnen. Daarna speelden RVC en WSE tegen elkaar en hier wist RVC met 21 te winnen. Na een zeer span nende wedstrijd tegen RVC wisten de Boys een gelijk spel te bereiken, het geen juist voldoende was om beslag te leggen op de derde prijs, aangezien het doelgemiddelde iets beter was dan van RVC. Gezien het zeer gehavende elftal van de Boys (niet minder dar. vijf in vallers) kan men zeer tevreden zijn met het behaalde resultaat. De eer ste prijs ging naar Donk (grote wis selbeker) terwijl NSV beslag legde op de tweede prijs. NSV Zondag werd op het Dor.k- terrein het jaarlijkse NKS-tournooi gespeeld. NSV maakte hier een beste beurt, hoewel de eerste wedstrijd te gen Donk werd verloren met 20. In de tweede wedstrijd moesten zij de strijd aanbinden tegen Nic. Boys, welke werd gewonnen met 10. Hier door kwam NSV in de tussenronde, waar zij eerst tegen het sterke Unio moest spelen. NSV pakte direct goed aan en wist het sterkere Unio in be dwang te houden en verdiend met 20 te winnen. Als laatste tegenstander kwam E.«to aan de beurt. Deze wedstrijd ging gelijk op en neer, maar de achter hoeden bleven meester van het ter rein en de strijd eindigde met blanke stand (00). Doordat Unio wist te winnen van Esto, werd NSV winnaar van de be ker van de tussenronde.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6