géymasw Scherp 5 5 6 15 H 26 27 3 BUISMAN Kinderoperetten Mij. voor Toonkunst «•Tim* pm VFRTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DUINSTREEK MAANDAG 3 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ONVERLAAT BLEEF ONBEKEND Het dertienjarige meisje C. van L., wonend aan de Herenstraat te Lei den, fietste zaterdagmiddag om half drie op de Koninginnelaan, toen ze gepasseerd werd door een wielrijder. Deze reed zo dicht langs het meis- EFJN INDRUKWEKKEND SPEL Het mysteriespel, de Geheimen van de H. Mis, door Henri Ghéon, naar de grondgedachten van Calderon, de in de Pinksterweek wordt opgevoerd bij gelegenheid van de consecratie van de gerestaureerde St. Lodewijks- kerk, zal niet nalaten grote indruk te maken op de toeschouwers. De diepe betekenis van de cere moniën van het H. Misoffer, worden ons door dit spel, in woord én beeld, duidelijk gemaakt. Calderon laat in zijn spel De Wijs heid aan de Onwetenden uitleg ge ven van de handelingen van de H. Mis, die zich tegelijkertijd voor hun ogen voltrekken. In de Onwetenden worden uigebeeld allen die de H. Mis bijwonen, doch de diepe zin niet kennen of begrijpen. Door de zonde was de mens van God gescheiden. Zo zien wij Adam, de Vader van de mensheid, verschij nen om zijn schuld voor de ogen van de Onwetenden te belijden, het con fiteor van de gehele mensheid. Mozes spreekt het Introïtus. Jo annes de Doper komt de weg berei den voor de Verlosser. Joden en hei denen verzetten zich tegen de eer aan Christus bewezen, totdat Chris tus zelf verschijnt, en het H. Misoffer voortzet. Dit is een echt gemeenschapsspel dat de toeschouwers in zich op zal ne men, zodat zij zich één zullen voelen met de spelers, en vergeten toeschou wers te zijn! Op het prachtige altaar van de ge restaureerde kerk zal dit verheven spel gespeeld worden, met grote toe wijding van alle medewerkenden. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de op de affiche's genoemde adres sen. Plaatsbespreken reeds maan dagavond a.s. te 7 uur in de R.K. Bibliotheek (Steeoschuur). ^iARATHON- jVjeuwtjes Berichten, opgenomen na tips var lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond De tipgevers dingen bovendien mei to ome niéuws-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) prffs van 25. van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. 0)p het station te Leiden zijn twee plaatskaarten-automaten aange bracht. De ene automaat schenkt na het inwerpen van één gulden en een dubbeltje een retour Den Haag, de ander een perronkaartje na het de poneren van een dubbeltje. Beide automaten worden spoedig in werking gesteld. POTLOOD en GEEST 2 7 8 9 10 12 14 18 T A 23 24 2* 28 30 i\ No. 532, Horizont.: 7. de opperste rand van 'n dak, 4. vis, 0. het oude Mesepo- tamië, 11. regel, 12. weefsel, 13. wa ter in Friesland, 14. vlug, 15. land bouwwerktuig, 17 gewicht (afk.), 18. boom, 21. staatsbedrijf (afk.), 23. te gen, 25. deel van de mast, 27. hostie schaaltje, 28. behoeftig persoon, 30 wild zwijn, 31. zichtbare voorstelling, 32. hogepriester te Silo. Verticaal: 1. niets (spreektaal), 2, man (Indonesië), 3 zes blaadjes post papier, 5. interval van negen tonen (muziek), 6. oude rekening (afk.), 7. gem. in Gelderl., 8. maal, 10. heks, 16. stad in Zwitserland, 19. stengel, 20. tienpotig schaaldier, 22 bezigheid om zich de tijd te korten, 23. onheilaan brengende godin, 24. opschrift op last van Pilatus boven aan het kruis geplaatst, 26. vlaktemaat, 29. voor naamwoord. Oplossing morgenavond. je, dat hij haar raakte, ten gevolge waarvan ze het evenwicht verloor en kwam te vallen. Het slachtoffer brak het linker-onderbeen en werd door de E.H.D. naar het Elisabeth-zieken- huis vervoerd. De jongen, die het ongeluk veroor zaakte is doorgereden, zonder zich om het meisje te bekommeren. Gebakken aardappelen Een bewoonster van de Langestr., die de aardappelen voor het zondagse diner op een oliestel had opgezet, menend dat het nog wel geruime tijd zou duren voor ze aan de kook kwa men, constateerde gistermiddag tegen half twee, dat haar keuken in brand stond. De piepers wareo droogge- kookt en 't oliestel dat oververhit was had het houtwerk in de keuken doen ontbranden. Op haar hulpgeroep snel- o'en de buren toe, die de brand wis ten te blussen, voordat de brand weer arriveerde. De schade was ge ring. Opbrengst De straatcollecte, die zaterdg ge houden werd ten bate van het Neder landse Roode Kruis, heeft 3246 gulden opgebracht. Hierdoor werd de straat» collecte van het vorig jaar die 2543 gulden opleverde overtroffen. Onderhoud Rijn-Schie en De Zijl. De Provinciale Waterstaat te 's Gravenhage heeft onderhouden van het Kanaal Rijn-Schie en de Zijl gedurende 1957 en 1958 gegund aan de laagste inschrijver van de op 13 mei j.l. gehouden aanbesteding de fa. T. Bakker te Rotterdam voor 355.500. Circus Strassburger in aantocht. Reeds donderdagmorgen zal de lan ge circusterrein van circus strassbur ger vroeg aankomen aan het station te Leiden uit het zuidelijke Maas tricht en men zal dadelijk op het Schuttersveld met de opbouw van het circusdorp beginnen. Mooi weer weinig vis. „Sport en Genoegen" hield een eerste viswedstrijd met buitenge woon goed weer in „de Loete". De vanigst was zeer slecht, van de 18 deelnemers brachten er 8 man vis aan de schaal. Als eerste werd geno teerd: A. C. Polanen, 2. A. Slinger land, 3. J. v. d. Linden, 4. S. Holswil- der, 5. W. M. Wassenberg, 6. L. Jon- geleen, 7. J. Braxhoven en 8. F. Hols- wilder. Derde Orde Hartebrug. Voor degenen, die de eerste of tweede cursusavond over de derde orde gevolgd hebbeh, houdt pater Cy- rillus de Lange O.F.M. uit Woerden een lezing met lichtbeelden over St. Franciscus op woensdag 12 juni a.s. om 8 uur in de Romanuszaal achter de Hartebrugskerk. Gezongen huwelijksmis St. Leonarduskerk. Donderdag a.s. is cr in de St. Leo narduskerk om 10 uur v.m. een ge zongen huwelijksmis voor het bruids paar ScherenVasen. Men heeft de mond vol van koffie die pas lékker smaakt met BUISMAN. Extra fijne smaak en geur en boven dien besparing op dure koffie. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje Bulsman wonderen. ém Advertentie Burgerlijke Stand Geboren: Arthur Alexander zn van D. Hatenboer en D. P. J. Does; Ma ria Jacoba Apolonia dr van J. C. van der Drift en A. G. M. te Boekhorst; Alfred Theodorus zn van N. Over- dijk en P. M. Hemelsoet; Gerardus Adrianus zn van A. C. van Velzen en C. C. van der Drift. Overleden; J. Bouman 83 j., vrouw; L. van der Steenhoven 60 j., man; E. van Gelder 79 j.. weduwe van J P. Vliegenthart; E. R. J. Meijers 68 j., huisvr. van J. Smittenaar; A. de Vries 28 j., vrouw. BIOSCOPEN. De films voor de week van 31 mei 7 juni zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Phfft", volwassenen. Lido: „Het geheim van de zwar te tent", 14 jaar. „Het wonder der geboor te". 18 jaar. Luxor: „Sissi de jonge keizerin", alle leeftijden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Karavaan der verdoem den", l4 jaar. IN DE ZAAL VAN HET St. Antonius Clubhuis was het zaterdagmiddag stampvol en heel feestelijk. De ad junct-directeur van de Muziekschool, de heer Stevens heette elkeen wel kom en vertelde een en ander over het vrijwel onbekende sprookje „De pruik van de Koning" naar de leuke, vlotte tekst van mevrouw C. v. d. WouwVan Donge getoonzet door J. v. d. Wal. Het is alleraardigste een voudige muziek, begrijpelijk en goed geschreven voor de kinderstem. Toen het doek opging zagen wij een hofhouding, die de étiquette goed verstaat, hovelingen, die naarstig bui gen voor Koning Archibald III. Aar dige reine kinderstemmen doen zich horen, de fleurige costumes maken een goed effect en de dansjes zijn eenvoudig en ongekunsteld en daar door charmant. Jonge kinders, die het spel.in de muziek beleven (want dat doen ze), trekken terecht de aan dacht van groot en klein. Het gege ven is voor de kleine toeschouwers nogal ingewikkld, vandaar dat de heer Stevens het volgende toelichtte. Prinses Siena, dochter van Archibald III, houdt van Prins Ottokar (uit de nabuurschap), maar tegen de zin van papa. Middel om toch tot hun doel te komen is: de pruik van de Koning te doen verdwijnen en te doen vin den door de prins. Leuk werd de woede over 't verlies van z'n hoofd tooi door de Koning gespoeld. Hij loofde een prijs uit voor de vinder: zijn halve koninkrijk en zyn dochter. Van alles komt er aan te pas: de ka bouters ('t mooiste bedrijf), omge kochte hofbeambten, vermomd als ro vers. De beraadslagingen, hoe te han delen, doen aardige toneeltjes van doende kabouters zien, zingend en dansend hun plannen makend om het paar gelieven te helpen. Door al deze helpers komt de elegante prins in 't bezit van de pruik en vervolgens in 't bezit van z'n lief bruidje, want de koning houdt zijn woord. Een glo rieus feest aan 't hof met zang en dans besloot de charmante operette, die kostelijk werd gespeeld. ALLE EER AAN de leidster Leny StevensRidderhof, die voor een levendige en beschaafd gezongen op voering zorgde, welke met groot enthousiasme in de zaal werd ont vangen en toegejuicht. Na de pauze kwam er nog een klasse voor 't voetlicht met „Goud muiltje" van M. BrandtsBuys jr. Wij hebben dit, wegens vergevorderd middaguur niet meer kunnen bijwo nen en vonden 't programma ook rij kelijk gevuld. Eén operette zou ge noeg zijn geweest. Evenwel gezien het levendige accurate spel van de kinderen in de eerste operette, valt er niet aan te twijfelen, of de Muziek school voor Toonkunst zal hiermede evenveel eer hebben ingelegd. Wij hebben 't grote moment wel niet me degemaakt, dat de leidster voor het voetlicht moest komen om de hulde in ontvangst te nemen voor haar moeizame arbeid en grote inspanning, maar wij twijfelen niet of zij is naar v/aarde gehuldigd. J. KORTMANN. Leidse Agenda MAANDAG 3 JUNI. R.-K. Emigratiebureau. Zitting, 't Karrewiel, Steenstraat 55, half acht —half negen nam. DINSDAG 4 JUNI. Toneelver. „Vondel". Instructieve repetitieavond. De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn, 8 uur nam. Credo Pugno. Bijeenkomst. Ge bouw Chr. Soc. Belangen, Oude Sin gel 236. 8 uur nam. St. Eloy. Adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Bel., Oude Singel, half achthalf negen. KAB-Hartebrug. Jaarvergadering, St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. .Kaarten om prijzen na afloop. Jan Zwart-herdenking, door Feike Asma. Pieterskerk, 8 uur nam. WOENSDAG 5 JUNI. Leidse Bedevaart Heiloo. Vertrek Kaasmarkt, 8 uur v.m. Rozenkranskruistocht, St. Petrus kerk, 7 uur nam. GEVESTIGD in de week van 23 t.m. 29 mei 1957 J. Koldenhof en fam., monteur SLF, Hansenstraat 101a; A. de Graaf en fam., Groenepoort 11; H. M. G. de Man en fam., militair, Melchior Treublaan 60; N. van Leeuwen, adm. ambtenaar, Fegal- straat 17; C. van Beelen, grondwerker, 3e Binnenvestgraeht 7; P. G. van Schie, motormonteur, Nieuwstraat 40; C. J. Kamhoot. banketbakker, Haarlemmer straat 216; M. den Os-Versloot, onder wijzeres, Rapenburg 49; H. M. A. Voors, observatrice, Rijnsburgerweg 30; S. de Bruin, 1.1. verpleegster. Langebrug 17; W. J. Kakebeeke. Herensteeg 21a; A. Biesheuvel. Zoeterwoudseweg 110; J. de Roos-Morits, Waardstr. 29; R. T. Beurze- Pehrson, Haarl.weg 49; W. A. v. Delden, Burggravenlaan 229; P. J. Millaard, stuurman, Hoge Rijndijk 72; E. J. P. Belderok, observatrice RU, Zoeterwoudse Singel 78; A. H. C. Hendriksen. kantoor bediende, Rijndijkstraat 73; A. Mallee, militair KM, J. Perkstraat 4; A. J. Drost, chauffeur. Voorstraat 18; J. J. Maasdam, Boerhaavelaan 2; J. C. Woudstra-De Bruijn. Paul Krugerstr. 20; E. Nagtegaal, dienstbode, Zoeterw. Singel 56; A. IJska, verpleegster, Hoge Rijndijk 17; W. Hui- tema, vertegenwoordiger, Suringarstr. 1; J. H. A. M. Huijskes, 1.1. elektricien, Roodborststraat 38; H. van der Bil. kan toorbediende, Fagelstraat 55; C. W. Ven- drig, militair KM. Hoge Rijndijk 226; T. N. Teng, Kloksteeg 13a; D. M. Sonne- veld. verpleeghulp, Boerhaavelaan 2; A. de Voogd, h. i. d. huish.. Witte Singel 86; M. M. F. L. Siemer, verpleegster, Crone- steinkade 4. VERTROKKEN D. F. van der Put en fam., Pietersk.- gracht 9. Den Haag. Coevordenstr. 382; L. A. de Roy van Zuydewijn en fam., Morslaan 37. Canada: D. R. Kooiman en fam., Herengracht 100, Ede Gld., Erica park 15; J. Augustin en fam.. Zwarte Pad 15, Rucphen, Thornerstraat 31; W. Terlouw-Van der Plas en fam., Suringar- straat 33. Utrecht, Joseph Haydnlaan 20 III: R. S. Tulchin en fam.. Oude Singel 112, Ver. Staten v. Nrd-Amerika; A. J. Pronk. Vrouwensteeg 8a. Bloemen- daal, Ing. Bispincklaan 38; I. E. Dreier, Noordeinde 50. Brunssum, Kruisberg straat 37; J. A. Wilbrink, Lorentzkade 10a, Rheden Gld., Overweg 10; T. Cnos- sen, Zeemanlaan 26, Utrecht. Pr. Bea- trixlaan 17; H. Raaphorst. Bloemisten- laan 1. Velsen, Burg. Enschedelaan 33; A. Q. E. van Egmond, Tesselschadestr. 8, Den Haag. Kamperfoeliestraat 245; H. M. Otto, Rijnsb.weg 10, Boskoop, Reyers- koop 115; M. C. A. Versteegh, Rijnsb. weg 10. Voorburg. Schellinglaan 25; P. J. van den Berg, Celebesstraat 47, Voor schoten. Krimkade 19; S. de Boer. Hoge Rijndijk 14a, Zeist, Lageweg 4; W. F. Knippenberg. J. v. Goijenkade 31. Waalre, A. Paulownalaan 21; A. M. Uijlenbroek, Witte Singel 95, Hilversum, Noodweg 37; G. G. Lip. v. Oldenbarnev.str. 32, Epe, Stationsstr. 12; J. Dekker-Boekee. Kijf- gracht 20, Beverwijk, Oostertuinen 12a; J. Gouwentak, Oosterstraat 2, Haarlem, Dr. Leydstraat 81; J. A. A. van Vrij- berghe de Coningh. Doezastraat 34, Den Haag, Waalsdorperweg 53; G. van der Meulen. Breestraat 24, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 4; A. Louters. Roodenbur- gerstr. 40. Slochteren, Hoofdweg 99; J. P. van den Berg, Dahliastraat 15a, Bos koop, Zwarteweg 38; J. M. van Diemen, v. Baerlestr. 12. Alkemade. Westeinde 51; G. M. T. van Beukering, v. Slingelandt- laan 8. Frankrijk; L. C. M. Blancken, Noordeinde 2a. Voorschoten. Vreden- hoeffstraat 12; M. Pol, Drie October- straat 45a. Groningen, H. Colleniusstr. 33; J. H. Hagendijk, Rijnsburgerweg 10 Oostvoorne, Donselaer 5; H. D. Nijhof, Burggravenlaan 22. Ede Gld., Dikken- bergweg 9; M. A. Overduin-Groene- wegen, Zoeterw. Singel 62, Noordwijk, Q. v. Uffordstr. 2; J. Overduin, Zoeterw.- Singel 62. Voorschoten, Veurseweg 194; E. T. M. C. Rapati, Lammenschansweg 63, Den Haag, Merwedestr. 12; I. Veilbrief, Ambonstr. 32, Lisse, Loosterweg 5a. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. Wat lezers schrijven LEIDEN, 3 juni '57. AANDACHT VOOR „CENTRALE VOLKSBANK. Wij nemen de vrijheid uw aandacht te vragen voor het volgende. Het zal u als K.A.B.-lid bekend zijn, dat ook in Leiden een agentschap van de spaarbank „De Centrale Volks bank" is gevestigd. Dat agentschap bestaat reeds jaren en wij mogen met genoegen constateren, dat zowel het aantal spaarders als het totale spaar tegoed steeds groeiende is. Een toe nemende belangstelling voor de eigen spaarbank komt ook tot uitdrukking in de landelijke cijfers van de volks bank. 180.000 spaarders ruim 68 miljoen spaartegoed. Dat zijn cijfers die spreken van een groot vertrouwen in de K.A.B.-instel- ling. Tussen haakjes, wist u dat de Centrale Volksbank is uitgegroeid tot de grootste katholieke spaarbank van ons land? Onze K.A.B. kan daarom terecht trots zijn op het bezit van deze instel ling, temeer omdat met het spaargeld dat aan de zorgen van de „Centrale Volksbank" wordt toevertrouwd ook in eigen kring wordt gewe kt. Zo werd onder meer een groot ka pitaal belegd in ons sanatorium „Berg en Bosch" en in andere instellingen. Met recht kunnen wij hier zeggen de „Centrale Volksbank" is de spaar bank van en voor dt arbeiders! Daarom juist vinden wij het zo jammer, dat wy u, K.A.B.-er, nog niet als spaarder hebben mogen begroe ten. Wij zouden het zo prettig vinden als dit persbericht u zou doen beslui ten, de grote rij van volksbank-spaar ders te komen verstevigen. Dat spa ren van veel betekenis is, och dat be hoeft hier geen nadere toelichting. Ook in uw gezin zijn er toch steeds van deze momenten waarop het maar wat gemakkelijk is een reserve-potje achter de hand te hebben. Denkt u bijvoorbeeld maar eens aan aanschaffing en vernieuwing van huisraad, brandstoffen, aankoop van kleding, de huwelijksuitzet van de jongelui etc. Voor dit alles en nog veel meer kunt u bij ons met kleine bedragen sparen. Dat gaat bijna on gemerkt, n.aar als u het regelmatig doet dan loopt het aardig op. Voorzorg voorkomt zorg. Daarom: maakt een begin en komt eens pra ten op onze zittingen die worden ge houden iedere zaterdagavond van 7 tot 8 uur Pieterskerkkoorsteeg 23. Tevens bij het agentschap A. de Kruiff, An na Paulownastraat 26. J. Schoon, Le vendaal en Jon. M. v. Asperdt, Ma- resingel 48 te Leiden. Wij zullen het erg op prijs stellen als wij juist xi, K.A.B.-lid, en vooral de plaatselijke vak- en standsorgani- satiebestuurder en ook uw kinderen als spaarders zullen rnogen inschrij ven. HAARLEMMERMEER WIELRIJDSTER VERONGELUKT Op de Lisserweg te Nieuw-Vennep in de Haarlemmermeer is zaterdag middag om vijf uur het 15-jarig meis je, Johanna Uitendaal uit Hillegom, dat op haar fiets door een bromfiet ser werd voortgeduwd, bij het nade ren van een auto gaan remmen en naar links uitgeweken. Het meisje kwam onder de auto en werd zo ern stig gewond, dat zij tijdens het ver voer naar een ziekenhuis te Haar lem is overleden. Vóór honderd jaar Parijs. Het bal op het stad huis ter ere van den Koning van Beijeren is zeer luisterrijk ge weest. De Keizer was er niet te genwoordig. omdat hij den Ko ning daarbij als hoofdpersoon wilde doen optreden Het is te hopen, dat er geene Vorstelijke personen meer in onze hoofdstad verschijnen, want de stedelijke financiën zijn letterlijk uitgeput. N00RDWIJKERH0UT Zaterdagmorgen vond in de kapel van „Sancta Maria" te Noordwijker- hout de plechtige uitvaardienst plaats van de heer Ch. E. Versélewel de Witt Hamer, in leven geneesheer directeur van de psychiatrische in richting „Sancta Maria", die de vori ge week op 76-jarige leeftijd in het Sint Elisabeth Ziekenhuis te Leiden overleed. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door rector K. Ter- vooren van „Huize Sancta Maria" met assistentie van de pater Nolascus van Vliet, O.F.M. van het missiehuis te Katwijk aan den Rijn als diaken en als sub-diaken de rector J. v. d. Gent van de Sint Bavo aldaar. Onder de aanwezigen waren o.a. dr. P. A. T. v. d. Spek, geneesheer-di recteur van de psychiatrische inrich ting „Sint Bavo" en tevens voorzit ter van de R.K. Gestichtsartsen Ver eniging; dr. F. J. Hellemond uit Dru- ten, geneesheer-dii-ecteur van Huize Baldershof, pasoor C. C. Standen- meyer uit Noordwijkerhout van de St. Jozef parochie, 't bestuur van Huize Voorzienigheid" aan de Hoogewoerd te Leiden, het bestuur van Huize „Sancta Maria", J. Verduyn uit Den Haag, administrateur ter provinciale griffie van Zuid-Holland, dr. R. J. T. P. Niemer uit Leiden, zuster Godelie- ve als afgevaardigde van het hoofd bestuur van de Zusters van Liefde te Gent, dr. H. F. de Vries uit Noord wij kerhout, oud-geneesheer van de Sint Bavo, H. J. Reekers uit Leiden, gestichtstandarts aan beiden psychia trische inrichtingen, A. van Iersel uit Noordwijk, oud-burgemeester der-ge meente Noord wij kerhout, vele spe cialisten uit de omgeving en 'artsen die vroeger verbonden waren aan beide psychiatrische inrichtingen, vrienden en kennissen van de over ledene. Het stoffelijk overschot werd daar na door personeel van Huize „Sancta Maria" grafwaarts gedragen en in het familiegraf op het kerkhof der stichting bijgezet. Enkele patiënten gingen voor de stoet uit ,met kransen en bloemstuk ken. Hierachter sloot de familie, ver plegend personeel en patiënten zich aan. De absoute werd verricht door rec tor K. Tervooren. BUS TE WATER. Omstreeks half twaalf is zaterdag morgen een bus van de N.Z.H.V.M.-, richting Haarlem, in een sloot naast de Schulpweg te Noordw ij kerhout ge reden. De chauffeur moest uitwijken voor een tegenligger en geraakte daardcor met een voorwiel in de zachte berm van de weg. De bus kwam met een zeer geringe vaart in de sloot terecht. De enige passagier, die de bus bevat te kwam met de schrik vrij. Om één uur kon de bus, na door een takel be vrijd te zijn, op eigen kracht verder. KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd. De heer M. van den Anker behaalde te Utrecht het ves tigingsdiploma „Ijzerwaren" van het instituut Covy. Duivensport. Met 106 oude dui ven hielden „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Creil, afstand 355 km. Gelost werd te 9-30. Eerste duif te 17 uur 48 min. 24 sec., gemiddelde snelheid 710.6 m. per min. De uit slagen: L. Noort 1-9; A. J. Hus 2-7-16; J. Vianen 2-20-21; E. Varkevisser 4-15-24; Th. van Essen 5-25; A. Grim bergen 6-8-14; gebr., Pauw 10-11-12- 26; Kr. Schaap 13; E. van der Hooff 17-19; J. Parlevliet 18; C. Kraayen- oord; 22. L. van Rijn 23; L. van der Plas 27. OEGSTGEEST OVERSTE B. KNOPPER BEVORDERD. Naar wij vernemen is de directie van het Marine Eletronisch Bedrijf te Oegstgeest, de kltz. B. Knopper per 1 juni 1957 bevorderd tot kapitein ter zee. SASSENHEIM Drumband-succes „Adest Musica". De drumband van „Adest Musica" alhier, verwierf op het muziekcon cours te Moordrecht twee eerste prij zen. Eén voor stilstaand werk (97 pnt.), de ander in de marswedstrijd (80 punten). Tevens had de band voor de beide afdelingen het hoogst aantal punten van deze eoncoursdag. VOORHOUT „ST. CAECILIA" WON EERSTE PRIJS IN ERE AFDELING. Op het muziekconcours van de Z.-H. Bond in Poeldijk, behaalde de mu ziekvereniging St. Caecilia een eerste prijs in de Ere-afdeling met 283 pun ten. Als men nagaat dat deze vereniging van de 1ste afdeling, direct overging naar de afd. uitmuntendheid, daar van direct naar de ere-afd., en in de ze afdeling direct een le prijs, dan is dat toch wei een uitzonderlijke prestatie, te meer daar het orkest voor het grootste gedeelte bestaat uit jongens en meisjes beneden 16 jaar. Heel Voorhout was gisteren op de been om het gezelschap te begroeten. In marstempo ging het naar het Pa rochiehuis, waar burgemeester P. Smolders en mevrouw Smolders de eersten waren, on, directeur Th. Jan sen met zijn mooie succes te compli menteren. Voorzitter P. v. d. Geer sprak een welkomstwoord waarin hij zeide, dat het onverwachte succes te danken was aan de sublieme leiding van de directeur Jansen, die hij extra be dankte. Vooral diens grote invloed op de jeugd, is meds reden van dit suc ces. Hierna bood hij namens de heer P. J. v. d. Hulst aan de dii-ecteur een fraaie bouquet anjers aan. Na zijn woorden kwam ook pastoor Bresser het bestuur complimenteren. Vanzelf was de stemming prima, zodat men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. WASSENAAR DOOR AUTO OVERREDEN EN OP SLAG GEDOOD. Zondagavond is omstreeks kwart voor elf op de rijksstraatweg de 22- jarige kelner G. H. P. Alders, uit Noordwijk, toen hij de weg overholde om de bus naar huis te halen, aan gereden door een personenauto en op slag gedood. De automobilist, de 42- jarige R. uit Den Haag, die uit de richting Leiden kwam, zag plotse ling de overstekende voetganger voor zijn wagen. Door naar links uit te wijken trachtte hij een aanrijding te voorkomen, maar Aa werd door de rechter voorkant van de auto gegre pen. Een arts uit Leiden, die in zijn auto uit de tegenovergestelde rich ting naderde en de wagen van R. ter nauwernood kon ontwijken, kon slechts de dood constateren. VOORZIENINGEN AAN DE ST. JAN BAPTISTENSCHOOL. Het kerkbestuur van de St. Joseph- parochie heeft de gemeente gevraagd gelden beschikbaar te stellen voor di verse voorzieningen aan de St. Jan Baptistenschool. O.m. wordt gevraagd het naadloos maken van de vloeren in de leslokalen, het schilderen van plafonds en muren, het betegelen van de gangen, een houten stelling en vloerbedekking in het materialenka- mertje, verduisteringsmateriaal voor een lokaal en de aanleg van een cen trale verwarmingsinstallatie. B. en w. zegen in hun voorstel aan de raad, dat het college zich per soonlijk van de situatie in de school op de hoogte is gaan stellen. De ge vraagde voorzieningen worden door het college nodig geoordeeld. Wat de centrale verwarrhingsinstallatie be treft herinnert het college er aan, dat er indertijd door de gemeente gelden beschikbaar zijn gesteld voor de aan schaffing van vijf kachels voor de school. Deze kachels zijn door het schoolbestuur echter nog niet aan geschaft. Aanvankelijk was kachelverwar ming aangebracht, omdat de school een semi-permanent karakter droeg. Daarom vraagt het schoolbestuur nu medewerking voor centrale verwar ming. B. en w. zeggen in hun'preadvies, dat dit voorstel niet in overeenstem ming is met recente jurisprudentie, die de vervanging van kachelver warming door centrale verwarming als „overschrijding van de normale eisen" aanmerkt. Uit billijkheidsover wegingen willen b. cn w. echter ook dit verzoek inwilligen; met uitzonde ring van de St. Jan Baptistenschool hebben n.l. alle Wassenaarse school gebouwen een centrale verwarmings installatie. B. en w. hebben de raad dus voor gesteld, de gevraagde medewerking te verlenen; in de „commissie onder wijs" bleek over dit punt geen een stemmigheid te bestaan. LISSE Bouw automobielbedrijf. Het ar chitectenbureau Prinsen en Den Oude te Oegstgeest heeft namens Kamsteeg's Automobielbedrijf N.V. te Oegstgeest het bouwen van een automobielenbedrijf met showroom gegund aan de fa. Gesman en Zoe- temeyer te Alpnen aan den Rijn. Marktberichten ROTTERDAM, 3 jun Vee. Aan voer 2049 stuk vee waarvan 1364 vette koeien; 685 varkens. Prijzen: vette koeien 3.20—3.45- 2.85—3.15; 2.70 —2.80; varkens 1.78—1.75—1.72. Handel; vette koeien aanvoer groter, handel kalm, prijzen als vorige weel:, afloop minder, \arkens aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen iets hoger, prima's boven notering.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2