Middenstand is ongerust over de lastencompensatie huurverhoging Noodkerk moet het ontgelden ER IS WEEK GRASHOTEK Twaalf jaar tegen taxi chauffeur wegens doodslag Nieuwe activiteit Veilig Verkeer Psychopaat verwondt wachter levensgevaarlijk 5)e Carnet 4" uCao# vddi op, SxMphol Nederl. Verkeersinstituut bestaat 10 jaar ZATERDAG 1 JUNI 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 4 De door de regering genomen be slissing inzake de lastencompensatie voor de huurverhoging heeft bij de Christelijke Middenstandsbond, de Koninklijke Nederlandse Midden- standbond ernstige ongerustheid ge wekt. Dit blijkt uit een adres dat de commissie van overleg van de mid- denstandsvakcentraleles (waarin de genoemde bonden samenwerken) aan de Tweede Kamer heeft gezon den. De organisaties zijn voorts van mening dat het, gelet op de cumula tie van lastenverzwaringen voor het midden- en kleinbedrijf in bedrijf- en privésfeer, welhaast onmogelijk moet worden geacht verantwoorde lijkheid te dragen voor een verdere medewerking aan het prijsstabilisa- tiebeleid. In het adres wordt o.a. gezegd. „Uit een perscommuniqué van de centrale werkgevers organisaties d.d. 17 mei 1957 blykt, dat naar het oor deel van deze organisaties de door de regering genomen beslissing tot een aanmerkelijke overcompensatie in het bijzonder in de lagere gemeen teklassen leidt. Deze overcompensa tie betekent een beduidende lasten verzwaring voor het bedrijfsleven. De in de regeringsbeslissing ge noemde minium bijslagen hebben daarenboven voor het midden- en Personeel maakte het wel bont Woensdag stonden 13 personen voor de Bossche politierechter. Het waren personeelsleden van een con fectiefabriek te Den Bosch en enige helers. Hoewel door de directie van de fabriek van de produktie over schietende lappen stof tegen zeer lage prijs voor het personeel beschik baar wordt gesteld, was in de loop der jaren bij sommige personeels leden de te laken gewoonte gegroeid om lappen stof clandestien mee naar huis te nemen. Deze mensen gingen steeds driester te werk en scheurden zelfs lappen van de rollen af. Een van hen nam ook klosjes garen en ritssluitingen mee. De officier van Justitie, mr. Moons, merkte op, dat de controle en organi satie in het bedrijf nog al veel te wensen hebben overgelaten. Hij noemde dit een verzachtende om standigheid. De straffen varieerden rond een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf en/of geldboeten van 40 tot 100 gulden. Een colbert en een pond koffie s.v.p. Sommige Amsterdamse textielhan delaren zijn ernstig van plan wraak te nemen op de kruideniers. Als het even wil, kunnen wij straks in de zak van ons nieuw kostuum een pak je koffie stoppen en nog wel koffie tegen lage prijs. Bijna cadeau. De textielhandelaren willen hier mede protesteren tegen het cadeau stelsel van kruidenierscombinaties en fabrikanten, die textielgoederen op verkapte wijze bij hun artikelen cadeau doen. Het initiatief werd ge nomen door de vakorganisaties van textieldetaillisten, die onder hun le den een enquête hebben gehouden over de vraag:: „Hoe denkt u over de verkoop van koffie tegen de in koopprijs?" Men heeft nog geen totaal beeld omdat nog niet alle 2000 leden ge reageerd hebben, maar vele handela ren zijn reeds enthousiast. Een woordvoerder van de vakbond heeft medegedeeld, dat met de eventuele uitvoering van de plannen gewacht zal worden totdat de Hoge Raad een beslissing genomen zal hebben inzake het cadeaustelsel. Omdat men drie artikelen uit de kruideniersbranche vrij in andere zaken mag verkopen, is de verkoop van koffie en andere kruidenierswaren door textielhande laren niet moeilijk. kleinbedrijf tot gevolg, dat aan het betrokken personeel als regel een aanmerkelijk groter percentage dan 2 pet in sommige branches zelfs 5 procent van de rechtensgelden- de lonen zal moeten gegeven wor den. Reeds enkele dagen is de noodkerk van St. Benedictus te Rijswijk het onderwerp van de vernielucht van enige onverantwoordilijke lieden. Speciaal de ramen van de kerk moe ten het ontgelden. Maandag werden negentien glas-in-loodramen inge gooid; gisteren sneuvelden negen ra men. Pastoor Nicolaas ziet het nog steeds als kwajongens werk, doch een aan tal parochianen vinden de toestand ernstiger en denken aan een „hetze" tegen de katholieken en de kerk. Er zijn tekenen, welke in deze richting wijzen; kinderen, die onlangs de kerk verlieten, werden door onbekende personen met schimpscheuten over laden. Verkenners en verschillende oudere parochianen hebben al enkele malen bij de kerk gepost en ook de Rijswijkse politie houdt een oogje in het zeil. De kleuterschool, welke naast de kerk ligt, is eveneens be schadigd. exTtia, SïtM&êtx. (Advertentie) SADE TE DEN HAAG AANBESTEED Door architect Marcel Breuer en ir. D. Dicke te Rotterdam is onder hands aanbesteed: Het bouwen van een Amerikaanse ambassade en ge bouw voor de Amerikaanse Voorlich tingsdienst hoek Lange en Korte Voorhout. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: N.V. Ned. Aann. Mij. v/h. H. F. Boersma te 's-Gravenhage ƒ5.546.000; N.V. Aann. Mij. v/h. H. en P. Voormolen te R'dam 5.469.000; N.V. Bataafse Aann. Mij. v/h. J. v. d. Wal en Zn. te 's-Gravenhage ƒ5.210.000; N.V. Dura's Aann. My. te Rotterdam ƒ5.103.000; N.V. Aann. Mij. v/h. Boele en Van Eesteren te 's-Gravenhage ƒ4.899.000; N.V. Inter nationale Bouwcompagnie Heeswijk te Best 4.692-000; N.V. Ingenieurs Bur. voor Bouwnijverheid, Haagse Schouw te Oegstgeest ƒ4.165.000. De gunning is aangehouden. De zaak Nieuwland De officier van justitie bij de ar rondissementsrechtbank te Middel burg heeft gisteren aan het einde van een bijna de gehele dag geduurd hbbende zitting twaalf jaar gevan genisstraf geeist tegen de 39-jarige taxichauffeur L. H. uit Nieuw- ij St. Joostland wegens doodslag van de weduwe S. K. R. uit die plaats en wegens diefstal van zesduizend gul den die aan deze weduwe toebehoor den. De verdachte ontkent alles. De officier kwam tot deze eis na dat de rechtbank, gepresideerd door mr. van Empel, na raadkamer, afwij zend had beschikt op zijn vordering om de zaak terug te verwijzen naar de rechter-commissaris. Hoewel een psychiatrisch rapport over verdachte al is uitgebracht, achtte de officier van justitie het gewenst nog een rap port over verdachte ter beschikking te hebben dat nog dieper zou gaan. De verdachte werd er in eerste in stantie van beschuldigd, dat hij de Meduwe na kalm beraad had gedood door haar met een laken te wurgen. De officier van justitie achtte ech ter niet bewezen dat de verdachte zijn daad weloverwogen of na be raming gepleegd heeft. Wel bewezen acht hij het subsidiair ten laste ge legde de doodslag. Vandaag, zaterdag, komt de ver dediging aan het woord, zij wordt gevoerd door mr. P. C. Adriaanse uit Middelburg, die wordt bijgestaan door zijn stadgenoot en associé mr. W. F. P. Kurtz. Op deze eerste dag der zitting werden 34 getuigen, waaronder 4 ge- tuigen-deskundigen gehoord. Zij kon den echter wenig positieve aanwij zingen in deze duistere zaak ver strekken. Uit verklaringen van de getuige- deskundige dr. J. Zeldenrust, patho loog te Den Haag, bleek, dat deze zowel de mogelijkheid van moord als van zelfmoord open houdt, de vrouw werd op 8 januari j.l. gevon den met een laken om haar hals ge knoopt, doch de houding waarin het lichaam te bed lag, was in tegen strijd met zelfmoord. Voor H. was het uitermate bezwa rend, dat deze een speciale opleiding heeft gehad, waarbij hij elf verschil lende wurggrepen heeft geleerd, dr. B. Pfael2er, psychiator te Middel burg, die de vrouw van september t.m. oktober vorig jaar in behande ling heeft gehad, achtte zelfmoord onwaarschijnlijk. De uiterlijke houding van de vrouw kan echter moeilijk als echt wor den gezien, waardoor dus ook een mogelijkheid tot zelfmoord blijft Uit een sorteerproef met een speur hond is komen vast te staan, dat de lakens de lucht hadden van H., zodat hij in elk geval de lakens moet heb ben aangeraakt. Hij ontkende dit niet doch voor de wijze waarop hij de lakens had aangeraakt, gaf hij een onaannemelijke verklaring. Voor het tijdvak van 2 tot 4 uur in de nacht, waarin de vrouw om 't leven kwam, kon hij evenimin een aannemelijke verklaring geven, zowel wat tijdsin deling als zijn werkzaamheden be troffen. De vrouw moet volgens sec tie om het leven zijn gekomen, tus sen een uur en half twee des nachts. Verdachte gaf zelf toe, „gesouwd" te hebben met zijn verklaringen. Onmiddellijk nadat in den lande met medewerking van de 300 afde lingen van het Verbond voor veilig verkeer endie van de consuls en politie aan ca. 190.000 leerlingen van het lager onderwijs het jeugdver- keersexamen werd afgenomen, is het verbond begonnen met een reeks van activiteiten. Als de voornaamste moet worden gezien de actie „kruispunt" die als een nieuwe „actie-Bergers" erop ge richt is om er zorg voor te dragen, dat door het Nederlandse volk aan het verbond het landgoed „De Cloe- se" bij Lochem wordt aangeboden. Het zal, zoals gemeld, ingericht wor den als een nationaal voorlichtings centrum op verkeersgebied in de ruimste zin van het woord. Een half miljoen folders die op deze actie betrekking hebben, zal tij dens de komende zomervakantie wor den verspreid. Koninging bezocht het Maarten Maartenshuis Gistermorgen heeft de Koningin, vergezeld door haar dame du palais mevrouw N. A. Repelaer van Driel, onverwacht een bezoek gebracht aan het internationaal jeugdcentrum, schoolbuitenhuis en conferentieoord, gevestigd in het Maarten Maartens huis te Maarn. Bij aankomst werd de koningin begroet door de voorzitter van het bestuur, de heer F. E. Ever- wijn Lange, oud-burgemeester van Maarn, door de secretaresse mevr. H. A. baronesse van Hemert tot Dingshof op Den Nort, mej. mr. A. A. Schwartz, bestuurslid en nicht van de stichter van dit centrum, door de chatelaine mej. L. W. C. E. van Hoo- genhuyzen en de heer P. W. ter Haar, burgemeester van Doorn. Na de begroeting bij het poortge bouw werd eerst een bezoek ge bracht aan een klasse in de buiten lucht spelende doofstomme kinderen van de Amman-school te Amsterdam. Daarna begaf het gezelschap zich te voet naar het hoofdgebouw waar de koffie geserveerd werd en de ko ningin sprak met de leider der doof- stommengroep en de con-rector van het Jac. P. Thysse-lyceum te Haar lem, waarvan twee eindexamenklas sen momenteel in het huis vertoeven. Daarna werd het hoofdgebouw ge heel bezichtigd en werd nog een be zoek gebracht aan het openlucht theater. Een verpleegde in het rijksasiel voor psychopathen te Balkbrug (ge meente Avereerst) heeft gisteren een gestichtswachter aangevallen met 'n stuk hout en deze zodanig getrof fen, dat het slachtoffer met een zwa re hersenschudding in het ziekenhuis te Zwolle moest worden opgenomen. De toestand van de wachter is niet zonder levensgevaar. De verpleegde, die reeds eerder te Balkbrug was verpleegd, was daar kortgeleden aangekomen na uit de psychotherapeutische inrichting te Lunteren te zijn ontvlucht om een poging te doen op een schip te mon steren en zo het land te verlaten. Het prototype van de „Cornet 4" van de Havilland fabrieken tut Engeland heeft vrijdag een bezoek aan Schiphol gébracht voor demonstratievluchten met KLM -vliegers en deskundigen. We zien het toesel hier tijdens de start van de demonstratievlucht. Woerdens waternood is gelukkig voorbij De Woerdense bevolking behoeft zich met ingang van heden niet meer met een „kattewasje" tevreden te stellen. De watervoorziening is weer normaal. Na een sluiting van precies een week is gisteravond het gemeen telijk badhuis weer geopend. Het geen betekent, dat men het euvel van de verzande drinkwaterbronnen verholpen heeft. De bevolking werd vrijdagmiddag per geluidswagen van dit heugelijke feit in kennis ge steld. Volgens de directeur der gemeen tebedrijven, ir. P. A. Arnold Bik, is deze spoedige verbetering van de situatie te danken aan het gunstige resultaat van de regeneratie der eer ste verzande bron. Deze bron geeft nu weer ongeveer net zoveel water als vóór de verzanding en dat is meer dan men had durven hopen. Eind volgende week zal ook de schoon maakbeurt van de tweede bron ach ter de rug zijn en dan weet men of het gebrek voorgoed van de baan is. Door de voorbeeldige houding van het Woerdens publiek, aldus de di recteur, zijn ernstige moeilijkheden achterwege gebleven. Het verzoek om zuinig met water te zijn blijft ge handhaafd. EEN DODE EN EEN ZWAAR GEWONDE BIJ AANRIJDING. Gistermiddag is op de Sliffertse- straat te Eindhoven een militaire jeep, die een paard en wagen wilde passeren, in botsing gekomen met twee van de andere kant komende bromfietsers. Een van deze, de 85-ja rige J. B., wonende aan de Zeelster straat te Eindhoven, werd op slag gedood. De andere, de 17-jarige Van de K. uit Veldhoven, werd zo ern stig gewond, dat hij in het R.K. Bin- nenziekenhuis te Eindhoven moest worden opgenomen. j SUCCESSEN MET TOERINGCARS IN NICE. Gisteren nam de tiende „Semaine Internationale du Car" te Nice een einde, nadat gedurende twee en een halve dag vele proeven met de 81 deelnemende autobussen en tourings waren afgelegd. Er waren deelne mers uit Nederland, Duitsland, Zwit serland, België, Zweden en vanzelf sprekend Frankrijk. Nederland kwam uitstekend uit de bus. Voor de tweede maal in succes sie behaalde reisbureau Beuk te Noordwijk de „Grand prix d' Excel lence" in alle categoriën. Een tweede „Grand Prix" in haar klasse won de firma Lindbergh te Amsterdam. Een derde Nederlandse deelnemer, de VA VO in Schoonhoven, kreeg een „di-1 plome d'honneur". Auto en bus zijn nog steeds onveilig Dr. ir. M. H. Damme heeft gisteren de viering van de tiende verjaardag van het Ned. Verkeers Instituut in de Witte Sociëteit te Den Haag in geleid met een rede, waarin de his torie van dit instituut werd belicht. Hij wees op de vooruitgang, die de verkeerseconomie in de laatste tien jaar, mede onder invloed van het werk van het instituut, als weten schap heeft gemaakt. De bijeenkomst werd bijgewoond door de secretaris-generaal van het ministerie van verkeer en waterstaat, mr. Gieben, namens minister mr. J. Algera, door de directeur-ganeraal van het verkeer Vinkestein, diens voorganger mr. Dijkmans van Gunst, dr. L. Neher als voorzitter van het Kon. Instituut van Ingenieurs, de di recteur-generaal van P.T.T., ir. J. D- H. van der Toorn, en tal van andere leiders van grote bedrijven, hoogle raren en praktische en theoretische verkeerseconomen en verkeersteek- nici. Dr. Damme deelde mede, dat de raad van beheer een bedrag van gulden beschikbaar heeft gesteld voor een prijsvraag voor een scriptie over de geschiedenis en de betekenis van het gemeenschappelijkheidsbeginsel en het machtverschijnsel in het ver keer. Hij wenste als verjaarscadeau een leerstoel in de verkeersweten schappen aan een onzer universitei ten. Vier sprekers hebben „de keuze van het vervoermiddel" belicht. Een der sprekers, de heer J. N. Strijkers, directeur van de V.V V. .Amsterdam", is o.a. van mening, dat de mogelijkheid tot punktualiteit bij de diverse vervoersmogelijkheden steeds stijgende is. De veiligheid van een vliegtuig ontloopt die van de trein en de boot niet veel meer. Het minst veilig zijn auto en bus. Comfort, lawaai en voedsel laten aan boord der internationale treinen nog te wensen over. Parkeermoge- lijkheden bij stations zijn dringend noodzakelijk. De spoorwegen behoren de mogelijkheid tot vervoer van za- kenbagage te verbeteren. Toeristische reizen behoeven in vele gevallen ook snelheden. Vliegtuig en trein spelen hier belangrijke rollen. De toerbus heeft in de laatste ja- Gistermorgen tussen kwart over tien en elf uur is uit de sacraments kapel van de Catharinakerk te Eind hoven de monstrans met een gecon sacreerde hostie gestolen. Het betreft een antiek zilveren monstrans in ba rokstijl uitgevoerd, wegend 2200 gram. POSTSLUITINGEN HR. MS. FRIESLAND. In plaats van hr, ms. Groningen, welk schip bij een aanvaring met een vissersvaaruitg werd beschadigd, is in de nacht van 30 op 31 mei hr. m.s onderzeebootjager Friesland uitge varen, teneinde tezamen met hr. ms. kruiser De Zeven Provinciën deel te nemen aan de vlootschouw in de Ver enigde Staten ter gelegenheid van de 350-ste gedenkdag van het begin der koloniale vestiging aldaar. Post, bestemd voor opvarenden van h.r m.s Freisland, dient uiterlijk op de navolgende tijdstippen op het marinepostkantoor te Amsterdam aanwezig te zijn: 5 juni ten 11.00 uur, 8 juni ten 15.00 uur en 12 juni ten 11.00 uur. Gistermiddag is de 64-jarige schil der J. Adelaar uit Rotterdam tenge volge van een val om het leven geko men. De man was op een balcon aan de achterzijde van een huis aan de Wolphaertsbocht aan het verven. Hij stond op een keuken trap je. Opeens verloor hij het evenwicht' en sloeg over de balconrand. De man kwam op een twaalf meter lager gelegen stenen straatje terecht. Hij kreeg een gapende hoofdwond en werd naar het Zuiderziekenhuis overgebracht. Daar bleek, dat hij was overleden. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal heeft gezien het feit, dat de heer J. W. Stassen te Zeist zijn be noeming tot lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal niet aan neemt, de heer A. C. Verhoef te Utrecht benoemd verklaard tot lid. De 4-jarige Bertha Aarsen uit Roo sendaal is gistermiddag bij een brand in een schuurtje achter de ouderlijke woning aan de Gastelse- weg zodanig gewond, dat voor haar leven moet worden gevreesd. Een buurvrouw ontdekte, dat de schuur in brand stond en samen met de moeder deed zij pogingen het kind, dat achter een ton bescherming tegen de vlammen zocht, te redden. De hoge vlammen, die uit het stro in de schuur sloegen, beletten de vrouwen echter bij het kind te komen. Een later te hulp gesnelde buurman C. v. H. heeft zich toen, nadat omstandex-s begonnen waren emmers water op het vuur te werpen, door de vlam men gewaagd en het kind naar bui ten gebracht. Met een shock en der de graads-verbranding in het slacht offertje vervoerd naar het Charitas- ziekenhuis. De heer H. had ook brandwonden opgelopen, maar kon na verbonden te zijn huiswaarts ke ren. Waarschijnlijk is de brand, die met een nevelspuit werd geblust, ontstaan doordat het kind met luci fers speelde. 1 ren een steeds groter comfort gekre gen. De prijs is voor het toeristische vervoer zeer belangrijk. De bus is nog altijd da goedkoopste, al is de trein door speciale tarieven in haar richting gegaan. De particuliere auto ligt in dit verband zeer gunstig bij gezamenlijk vervoer van bijv. vier personen. De keuze van de toerist van zijn vervoermiddel is zeer sterk subjec tief. Dit geeft mogelijkheden aan alle vervoerstakken een behoorlijke bo terham te verdienen. Na de vergadering recipieerde de raad van bestuur van het verkeers instituut. Tijdens deze receptie werd een geschenk in geld voor de meubi lering van het instituut aangeboden door ir. J. D. K. van der Toorn, directeur-generaal van PT.T. Nadien verzamelde men zich aan een jubi leumdiner. Toverbalactie bracht drie ton op De actie „Toverbal' heeft een be drag van netto 300.000 opgebracht. Ds. N. O. Steenbeek, voorzitter van de Nederlandse jeugdgemeenschap, heeft gisteravond in een gemeen schappelijk radio-programma over de zender Hilversum II de geheimen prijs gegeven van de actie „Tover bal", die door de N.J.G. is gevoerd ten bate van de jonge Hongaren, die hier of in kampen in Oostenrijk ver toeven en financiële hulp behoeven voor studie of omscholing. De drie huizen bleken te zijn ge vallen op de nummers 135.246, 382.034 en 516.640. In de doosjes bleek een nieuwe prijsvraag ten bate van het Roode Kruis te zijn verwerkt( deze oplos singen moeten gezonden worden aan de actie „Toverbal", Amstel 1 te Am sterdam, waar men ook trekkings- lijsten voor twintig cent kan aanvra gen van de thans beëindigde actie-lo terij. Er zijn in totaal 250 prijzen). Men heeft niet het volle miljoen doosjes van een gulden verkocht. Niettemin mag men het batig slot van deze actie wel op driehonderd duizend gulden ramen, zo deelde de heer J. Peters, secrataris van de N.J.G. mede. Het Nederlandsche Jeugd Rode Kruis zal dezer dagen op verzoek van de liga van Rode,Kruisvereni gingen honderdduizend repen choco lade ter beschikking stelen van Hon gaarse vluchtelingen in kampen in Joegoslavië. De aankoop hiervan is moegelijk geworden door bijdragen van scholen en jeugdbewegingen via giro 777. In Hongarije is onlangs ge bleken, hoezeer chocolade in de be hoefte voorziet, om welke reden de Liga van rode-kruisverenigingen, na overleg met het Joegoslavische rode kruis, bedoeld verzoek aan het Ne derlandsche Jeugd Rode Kruis heeft IJ-tunnel Vragen aan Ged. Staten van Noord-Holland Het lid van de Provinciale Sta ten van Noord-Holland mr. C. baron de Vos van Steen wijk heeft aan Ge deputeerde Staten de volgende vra gen gesteld: Hebben Ged. Staten kennis geno men van de mededeling, welke de regering d.d. 24 mei aan het gemeen tebestuur van Amsterdam heeft ge daan omtrent haar standpunt inzake de bouw van de IJ-tunnel en van de besluiten welke de raad dezer ge meente daarop in haar vergadering van 29 mei heeft genomen! Zijn Ged. Staten niet van oordeel, dat de bouw van de IJ-tunnel als on derdeel van het gehele oeververbin dingen-vraagstuk mede een groot pro vinciaal belang betreft? Zijn Ged. Staten bereid om, ge zien dit grote belang, hunnerzijds te trachten in het gerezen conflict te bemiddelen? Zijn Ged. Stater bereid, teneinde verder tijdverlies te voorkomen, het besluit van de raad der gemeente Amsterdam tot de instelling van een grootboek-tunned en een obligatiele ning voor ditzelfde doel op zo kort mogelijke termijn goed te keuren en niet op te schorten in afwachting van het resultaat van een eventueel te ondernemen bemiddelingspoging? Zijn Ged. Staten voorts bereid aan de Staten op zo kort mogelijke ter mijn een voorstel te doen toekomen om ook vanwege de provincie aan dit grootboek en/of deze obligatielening, voor 'n nader te bepalen bedrag, ten laste van de kapitaaldienst deel te ne men? Oude devotie in nieuwe luister hersteld. Zondag a.s. wordt door de Katho lieken van Haarlem e.o. het feest ge vierd van O.L. Vrouw v. Haarlem. Deze devotie uit de middeleeuwen is de laatste jaren tot nieuwe bloei ge komen door verschillende activitei ten, waarvoor in het Mariajaar 1954 het initiatief was genomen. A.s. zondag trekt des ochtends om 6 uur een stille bedetocht door het oudste deel van Haarlem, in de loop van de dag komen verschillende groepen ook van buiten de stad de kapel van O.L. Vrouw v. Haar lem bezoeken en des avonds om 7 uur celebreert Z.H. Exc. Mgr. J. P. Huibers de Completen en het plech tig lof van dr. H. W. J. Kuipers, sec retaris van het Bisdom, waarna een processie met het beeld va n O.L. Vrouw van Haarlem wordt gehou den.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6