Ie uitkering van f2500.- ZATERDAG 1 |UN1 1957 DE LE1DSE COURAN1 Volgende week, 7 juni a.s., brengen wij een grote PRIJSVRAAG voor de Pinksterdagen. Het ligt in de bedoeling gedurende de zomermaanden om de veer tien dagen met een aantrekkelijke wedstrijd te komen en daar een PRIJZENPOT aan te verbinden met een gegarandeerde Wie deze puzzle GOED oplost, heeft ALTIJD PRIJS. Is er één goede inzender, dan ontvangt hij de totale inhoud van de pot. Zijn er meer goede oplossingen, dan delen deze inzenders de prijzenpot gezamenlijk. Let op de krant van VRIJDAG 7 JUNI! En denkt u er om: alleen abonnees mogen meedoen. Als u zelf nog geen abonnement hebt op ons blad, geeft u zich dan VANDAAG op als abonnee! GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE Over toelage secretaris üv.m. vele verdiensten - kasgeldlening van 2V2 miljoen gaat niet door maar Raad leent 3V2 ton - Nieuwe-Wetering voelt zich achtergesteld - voorstel en motie. Vrijdagavond kwam de Raad van Alkemade in openbare vergadering bijeen. Wegens vakantie van burge meester Kolfschoten lag de leiding der vergadering in handen van wet houder C. v. d. Meer. Na opening volgden allereerst de ingekomen stukken met de gebruike lijke serie door G. S. goedgekeurde raadsbesluiten. Ten aanzien van het bericht van G. S., dat zij geen vrij heid hebben kunnen vinden te be sluiten tot toekenning van een per soonlijke toelage aan de gemeente secretaris i.v.m. zijn diensten voor het gemeentelijk maatschappelijk le ven en zijn bijzondere prestaties, ge durende de laatste voor de gemeen te moeilijke jaren, werd door de Raad betrokken functionaris ver zocht de vergadering een ogenblik te willen verlaten. Als eerste spreker onderschreef de heer v. d. Bijl het vele werk van de secretaris, vooral tijdens de langdu rige burgemeesters-vacature, alsme de in de tijd dat burgemeester Kolf schoten tevens waarnemend burge meester van Voorhout is geweest. Spr. is van mening, dat hiervoor een vergoeding zeer zeker op zijn plaats is. Nu de procentsgewijze verhoging, met een blijvend karakter, door G. S is afgewezen, stelt spr. voor een nader te bepalen bedrag ineens vast te stellen. Het gaat dan misschien niet zozeer om het bedrag maar wel om de geste. De heer W. J. Verstegen sluit zich hierbij aan en doet het aanvullend- voorstel om hiervoor vast te stel len 5 pet. van het salaris over de laatste 2 jaren. De heer Van Schep pingen trekt het aanvaarden van dit voorstel door G. S. in twijfel. Hierop zegt de heer v. d. Bijl dat G. S. al leen met het blijvend karakter der toelage niet accoord gaan, doch een z.g. gratificatie niet afwijzen. De heer v. d. Velden wijst er op dat als in een vrij bedrijf bijzondere prestaties ge leverd worden een beloning hiervoor vanzelfspreken is. Daarom mogen wij als Raad hierin niet achterblij ven. Hierna werd het voorstel van de heer Versteegen unaniem aan vaard. Accoord ging de Raad vervolgens met het verzoek van G. S. om het raadsbesluit van 15 maart 1957 tot het aangaan van een geldlening groot 2.500.000,— in te trekken, aan gezien de gemeente Alphen aan den Rijn niet tot uitgifte der premiele ning zal overgaan. Nieuwe Wetering. Op het adres van de inwoners van Nieuwe Wetering, waarin aandacht wordt gevraagd voor verbetering van de bestrating van de Voorweg; voor rang bij de woningbouw; bevordering van klein-industrie en verkrijging van een gebouw van een gemeente lijke instelling; en bevordering van de verfraaiing van dit dorp, was een uitvoerig prae-advies verschenen van b. en w. Allereerst trekt het col lege de waarde van het verzamelen van handtekeningen, terwijl de on dertekenaars de draagwijdte van hun handtekening zich niet volledig be wust zijn, in twijfel. Met een ver wijzing naar het sociaal-economisch rapport, in 1953 samengesteld, zeg gen b. en w. dat men hierdoor in N. Wetering is gaan beseffen dat op ve lerlei gebied van een ernstige ach terstand kon worden gesporken. Daartoe werd een stichting Cultureel Centrum opgericht, welke verbetering bracht in het culturele leven aldaar. Het gemeentebestuur leverde hier voor een bijdrage door de oude school tegen een belangrijk lagere prijs dan der reële waarde beschikbaar te stellen. De verbetering van de straat verlichting langs de Voorweg en de bouw van 10 woningen, anno 1956 '57 getuigen wel van de aandachj van het gemeentebestuur. Het colle ge is van mening dat adressanten deze aspecten geheel over het hoofd hebben gezien. Straatverbetering van de Voorweg in die zin dat auto verkeer in beide richtingen mogelijk wordt, achtten b. en w. om technische, economische en verkeerstechnische overwegingen niet verantwoord, te meer daar hiervoor een globale uit gaaf is geraamd van 800.000, Door overname van de Achterweg van de provincie is het thans moge lijk om tot demping van de ooste lijk gelegen sloot over te gaan en deze te vervangen door riolering, waardoor een zodanige functiewijzi ging verkregen wordt dat de bezwa ren tegen een ontsluiting van de be bouwing grotendeèls kunnen worden opgelost. Partiële verbeteringen kun nen, doordat N. Wetering in het ruil- verkavelingsblok-Ade is opgenomen, dan zeker worden overwogen. Betreffende voorrang woningbouw merken b. en w. op, dat van een ernstige achterstand in N.-Wetering niet gesproken kan worden, een met cijfers gedocumenteerd overzicht door b. en w. wordt overlegd. De krot opruiming i.v.m. ruilverkavelings plannen hebben als bekend de volle dige aandacht van b. en w. Betref fende de bouw gemeentelijke instel ling zeggen b. en w. decentralisa tie gemeentelijke diensten niet wen selijk te achten. Met betrekking tot de vestiging van lichte industrie blijven b. en w. dilligent. Dat hier aan van particuliere zijde behoefte bestaat is het college nog niets ge bleken. Voor meerdere woningbouw wordt door b. en w. nog gesproken over het evidente gebrek aan bouw rijpe terreinen, waar in verband met de aanleg van Rijksweg 4A en de sa menhangende plannen van ruilver kaveling, het uitbreidingsylan nader moet worden bezien. Aan de verfraaiing van het ge- meentedeël Nieuwe Wetering zal, volgens b. en w. eerst de volle aan dacht kunnen worden besteed, wan neer het saneringsplan gereed is en enig inzicht is verkregen in de ste- debouwkundige ontwikkeling van dit dorpsdeel. De bestedingsbeperking laat bovendien een uitgave thans hiervoor niet toe. Als de aandrang tot deze verfraaiing ernst is, mag ver wacht worden dat adressanten in eer ste Instantie aandacht besteden aan verfraaiing van hun tuinen voor en j naast de eigen woning. B. en w. stel-1 len hierna de raad voor op dit request I niet nader in te gaan, maar boven- J staande opmerkingen aan adressanten kenbaar te maken. Debat. De heer M. Spring in 't Veld (N. Wetering) vraagt hierna direct het I woord. Na dank gebracht te hebben I aan het college voor de grote zorgl aan dit prae-advies besteed, zegt spr. j dat hij t.a.v. een vroeger door hem verkregen indruk „Nieuwe Wete ring moet van de kaart" de geest van dit prae-advies hem minder somber heeft gestemd. Na de uitla ting van b. en w. betreffende het verzamelen van handtekeningen be- crltiseerd te hebben, merkt spr. op dat b. en vv. in hun prae-advies toege ven, dat een achterstand in Nieuwe Wetering bestaat. Op de bemerking van b. en w. dat adressanten voor bij zijn gegaan aan de 10 nieuwe wo ningen en de straatverlichting, zegt spr., dat het wel mogelijk geweest zou zijn dit te noemen maar dan zou daar o.a. naast moeten staan dat de R.K. school inmiddels is verdwenen, de Voorweg slecht onderhouden wordt, de middenstand onvoldoende emplooi kan vinden en diverse middenstan ders hun bedrijf moesten opheffen. Dit laatste wijst op te geringe bevol kingstoename, dus op een tekort aan woningen. Met de plannen voor de Achterweg kan spr. zich volledig ac coord verklaren en wil zich daarom t.a.v. de Voorweg matigen. Stelt daarom voor de Voorweg in zijn hui- dige toestand te laten, maar dan ge flankeerd met een trottoir aan de huizenkant, alsmede 3 goede verbin dingen van Voorweg met Achter weg te doen aanbrengen. De gemeen te behoeft dan geen 800.000,uit te geven aan de Voorweg maar slechts enige tienduizenden gulden. Van de woningbouw geeft Nieuwe Wetering, aldus spr., wel een heel triest beeld te zien. Meer dan 55 pet. is voor sanering bestemd, en spreekt men van goede woningen dan kan ik vaststellen dat eerst nu de eerste 10 goede woningen zijn gereed gekomen. Over hetgeen het prae-advies ver meldt over de Rijksweg 4A, merkt spr. op, dat men nu toch wel weet waar deze weg komt, en wat de ruil verkaveling aangaat is spr. van me ning, dat voor de uitvoering hiervan nog wel een periode van 10 jaar te gemoet gezien kan worden. Als bouwterrein geeft spr. in overweging gronden aan de Voor- en Achterweg, de dijk MastwijkKlerks, Ripselaan tussen Voorweg en Rijksweg 4A en de gronden gelegen tussen woning P. l'Amie en Rijksweg 4A. Aangezien Nieuwe Wetering 8,2 pet. der bevol king uitmaakt, zou spr. gaarne 10 woningén per jaa* gebouwd zien. We gens het gebrek "an woningen be staat voorts de vrees dat ook de chr. school wegens gebrek aan leerlingen gedoemd zal zijn te verdwijnen. Wat de industrie betreft, zegt spr. dat als er door de Rijksweg 4A industrieves tiging komt hij deze liever gesitueerd ziet aan de zijde van de Ringvaart in deze gemeente dan aan de over zijde in een andere gemeente. Als de gemeente ernst maakt met de ver fraaiing van het dorp dan zullen de inwoners niet achterblijven. Een sprekend bewijs hiervoor noemt spr. het dorp Roelofarendsveen. Tenslotte stelt spr. de raad voor het voorstel van b. en w. genoemd in het prae-advies te vervangen door het volgende voorstel: De Raad der gemeente Alkemade, kennis genomen hebbende van het request der inwoners van Nieuwe We tering en het prae-advies hierop van b. en w„ besluit: 1. Accoord te gaan met de plannen in dit prae-advies genoemd betref fende de Achterweg. 2. Drie goede verbindingen met trottoir en verlichting aan te bren gen tussen Achterweg en Voorweg en e.v. de gronden hiervoor aan te kopen. 3. De Voorweg te flankeren met een trottoir van voldoende breedte en e.v. gronden hiervoor aan te ko pen bij particulieren. 4. Jaarlijks minstens 10 pet. der nieuw te bouwen woningen te be stemmen voor het dorp Nieuwe We tering. Vervolgens diende de heer Spring in 't Veld de volgende motie in: „De Raad der gemeente Alke made nodigt het college van b. en w. uit al datgene te doen wat de goede toestanden te Nieuwe Wete ring kan bevorderen. In het bijzon der vraagt hij het college spoed te betrachten met het overwegen wel ke gronden, genoemd in deze ver gadering, het best in de toekomst als bouwterrein in aanmerking komen. Tevens nodigt hij het col lege uit, nauwlettend toe te zien, dat de toestand zich te Nieuwe We tering inmiddels niet dusdanig verslechteren zal dat het bestaan der ch. school aldaar in het ge drang komt". Begrijpelijk brachten deze ingrij pende voorstellen de raad tot een uit gebreide bespreking. De heer De Jong bestreed het wo ningtekort tegenover andere delen der gemeente aan de hand van de lijst van woningzoekenden. De heer Rietbroek kan het voor stel betreffende de verbindingen met Voor- en Achterweg toejuichen, maar kan zich over het geheel nog niet nader uitspreken. Spr. geeft in over weging om voor nadere bestudering dit voor een volgende raadsvergade ring terug te nemen. Dê heer v. d. Geest kan zich met de verbindingen van Voor- en Ach terweg verenigen. Een trottoir op de Voorweg acht hij gezien dit geen verkeersweg is niet noodzakelijk. Betreffende de achterstelling van Nieuwe Wetering mag het de heer Spring in 't Veld tot troost zijn, dat in het dorp Oud-Ade nog verschil lende bewoners zijn, die verstoken zijn van waterleiding. Weth. v. d. Poel zegt ónmogelijk in te kunnen gaan op voorstellen die zo plotseling in de raad gebracht worden en ontraadt daarom het aan vaarden van een motie met zulk een vérgaande strekking. De heer Versteegen kan zich in denken dat het antwoord van b. en w. voor de heer Spring in 't Veld te leurstellend is. Dat deze zaak voor Nieuwe Wetering ernstig genomen wordt, moge blijken uit ^n com missie die zich hiertoe gevormd heeft. De heer Versteegen acht het ech ter raadzaam om de motie niet in stemming te brengen. Hij stelt de heer Spring in 't Veld voor deze in te trekken en de gedane voorstellen te rug te wijzen naar b. en w. voor het uitbrengen van nader advies. Nadat de heer Spring in 't Veld de toezegging gekregen heeft dat b. en w. contact zullen opnemen met de z.g, wijkcommissie, verklaart hij zich hiermede accoord. Vervolgens ging de raad accoord met het voorstel tot aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank Ned. Gemeenten groot 351.300, Voorts werd garantie verleend aan de Centr. Volksbank voor' een hyp. geldlening woningbouw C. H. en H. W. van Amsterdam. Aan het bestuur van de R.K. school te Oude Wetering werden gelden verstrekt voor aan schaf van enkele leermiddelen. Bij de rondvraag vroeg de heer Versteegen aandacht voor verleende kampeervergunningen en de heer De Jong voor de wantoestanden rond om een door de gemeente aange kochte krotwoning. AANLEG VERBINDINGSWEG TUSSEN PROVINCIALE WEGEN NR 5 EN 7 EN VERBETERING WEG NR 7 GEGUND. De Provinciale Waterstaat van Zuid Holland te 's-Gravenhage heeft het aanleggen van een verbindings weg tussen de provinciale weg nr 5 en 6 en de verbetering van een ge deelte van de provinciale weg nr 7 in de gemeente Alkemade, Leider dorp, Woubrugge en Leimuiden on derhands gegund aan de fa Versluis en Zn. te Bodegraven voor 1.329.000 gulden. Doktersdienst. In het komend weekend wordt de doktersdienst waargenomen door dr Van der Bijl en dr Muskens. BODEGRAVEN Nurmi turnde te Utrecht. Op Hemelvaartsdag trokken twee leden van de athletiekvereniging Nurmi naar de Domstad om deel te nemen aan diverse wedstrijden. Zo wierp Kees Verboom de discus 25.37 m. en belandde daardoor op de vijfde plaats. Leen Lok deed mee aan de 1500 m. loop en liep dit nummer in 4.21.08 min. Hij eindigde op de vierde plaats, maar verbeterde het oude clubrecord dat met 4.29.08 min. op naam stond van S. Oppe. Kees Verboom eindigde op de zesde plaats in de 300 m. loop in de tijd van 26.1 sec. Voetbaltournooi. De vereniging ZW te Zwammerdam had een tour- nooi georganiseerd tussen een vier tal verenigingen nl. Bodegraven Z., Esto, Nieuwkoop en ZVV. Vorige week was de eerste ronde reeds ge speeld, waarbij ZVV met 21 zege vierde over Nieuwkoop en Esto met 32 over Bodegraven. De verliezers, ronde had derhalve plaats tussen Bo. degraven en Nieuwkoop. Deze wed strijd leverde op Hemelvaartsdag een zege op voor de Nieuwkopers. De winnaarsronde bracht ZVV en Esto tegenover elkaar. In deze spannqp- de strijd waarin Esto overwegend sterker was eindigde in een draw (11). Na afloop werden strafschop, pen genomen, waarbij de organlse- hende vereniging de gelukkige was. De eerste prijs was een fraaie beker. Esto nam een lauwertak mee naar huis. Het waren sportieve wedstrijden in een geslaagd tournooi. Geslaagd. Voor het examen lees zaalassistente Openbare leeszaal slaagde dezer dagen te Rotterdam onze plaatsgenote mej. H. Ydo. NKS-tournool. Zondag a.s. wordt in Gouda het jaarlijkse NKS-tournooi georganiseerd. Ook Esto zal daaraan deelnemen hoewel het eerste team vele Invallers zal tellen. Esto is inge deeld ln een poule met VEP 1 en RVC1. Zondagsdienst artsen. De medi sche dienst voor het komende week einde zal worden waargenomen door dr D. Ragay, Noordstraat, tel. 2030 en zr Polet van Wijle, tel,. 2657. BOSKOOP Jongen onder motor. Toen het 5-Jarig zoontje van de fam. De Ruij- ter, wonende Reijerskoop alhier, gis teren plotseling van het trottoir af de ryweg opliep om zijn afgevallen muts op te rapen, kt n een juist pas serende motorrijder het knaapje niet meer ontwijken. Het gevolg was dat de jongen met een gebroken dijbeen naar het ilekenhuls moest worden vervoerd. Geslaagd. Mej. H. v. d. Broek alhier slaagde ln het Diaconessenhui* te Gouda VOor het diploma zieken verpleegster. Dammen. De onderlinge compe titie van de damclub Boskoop had onderstaand resultaat: 1. Jac. Schoe- maker (kampioen) 30 punten 18 wed strijden; 2. T. A. Venema 2815; 3. W. D. van Ee 28—18; 4. J. Burggraaff 28—17; 5. J. Mesman 27—17; 6. H. v. Klaveren 26—18; 7. E. J. Hooger- brug 24—1§; 8. J. van Tol 20—18; 9. H. Glazenborg 1918; 10. H. C. Trlmp 16—18; 11. W. A. van Otter- loo 1618; 12. C A. Metselaar Jr. 16—18; 13. M. V11 ijk 12—18; 14. D. Lankhuizen 10—18; 15. D. W. v. d. Zeeuw 8—17; 16. J. van Es 7—18; 17. A. N. van Tol 7—10; 18. M. Jongejan 6—17; 19. Ant. Trlmp 4—18. KOUDEKERK Succes voor „Kunst na Arbeid". De muziekvereniging „Kunst na Ar beid" behaalde onder leiding van de dirigent, de heer In 't Veld, op het concours te Moordrecht een welver diend succes. Na de gestage studie in het winterseizoen, was het voor de leden een grote voldoening, in de afd, uitmuntendheid, met 357 punten, een eerste prijs te behalen. Bovendien verkreeg men in de massa afdeling met 74 punten ook een eerste prijs. HiEUwnop Geboren: Adriaan zn van B. van Voorbergen on G. van der Neut; Johanna Cornelia Maria dr van J. Th. Vork en C. van Dam; Janna dr van C. Roos en P. Vermeij; Anna Christina dr van J. P. Veriooij en J. P. Heijmans; Lebartus Cornelis Antonius zn van A. J. Vork en J. H. Stanneveld. Overleden: W. Cassee 77 j., echt genoot van E. C. Zaal. MODESHOW DOOR L.T.M.-NOORDEN. Op 28 mei j.l. heeft de L.T.M. van Noorden een modeshow gehou den In de zaal van Maarsseveen. Deze avond was door goede onder linge samenwerking tot stand geko men; aanwezig waren een veertigtal genodigden. De leden van de L.T.M. traden zelf als mannequin op en de voorzitster gaf de toelichting op hetgeen er ge toond werden. Er werd van alles wat getoond: mantels en mantel-costuums, zomer en avond-toiletjes alsook regen-, sport-, vakantie- en werkkleding. Als laatste nummer van de snow verscheen er een bruidje met een al lerliefst strooiertje, waarna een dé filé kwam met bloemen. Tijdens de pauze werd koffie ge serveerd. De echtgenote van de burgemees ter, mevrouw Van der WeydenWar. mendam bevond zich ook onder de genodigden. Zij gaf te kennen dat ze trots was op de L.T.M. van Noor den, omdat zij zo'n succesvolle avond wist te organiseren. Ook het publiek was zeer voldaan. 0UDE-WETERING BOUW AANLEGPLAATS OUDE-WETERING GEGUND De dijkgraaf en heemraden van de Haarlemmermeerpolder hebben het vernieuwen van een aanlegplaats bij de Oude-Wetering in gewapend beton, gegund aan de bij een onlangs gehouden aanbesteding laagste in schrijver W. Kouw te Amsterdam voor 17.600. Tournooi Weteringse Boys. De Weteringse Boys organiseren op 2, 10 en 30 juni een voetbaltournooi, waaraan zal worden deelgenomen door de vclgende cJubs: Alphia 1 en 2, Altior 1 en 2, DOSR 1 en 2, RijDWetering 1 en 2, St. Bernardus 1 en '2 en het eerste en tweede elftal van de Wet. Boys. Winnaar van het tournooi wordt de club, die, tezamen met de beide elftallen, de meeste doelpunten scoort. Tegenpunten wor den afgetrokken. De prijzen die in het vooruitzicht zijn gesteld, bestaan uit: 1. voor het eerste elftal een keeperstrui met 10 shirts; 2. voor het tweede elftal een beker. Alle wed strijden zullen worden gespeeld op het terrein van de Boys. Voor morgen staan op het program, ma de wedstrijden tussen St. Bernar dus 1 en 2 en Wet. Boys 1 en 2. ROELOFAREnSVEEN Eerste lustrum E.H.B.O. Zondag 2 juni a.s., zal de plaatselijke r.-k. vereniging voor E.H.B.O. haar eerste lustrum op enige feestelijke wijze gaan vieren. I11 de parochiekerk van Maria Prae. sentatie zal door de geestelijk advi seur, kapelaan Th. van Veen, des morgens te 8.30 uur een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen. Hierna volgt in café Heemskerk een gemeenschappelijk ontbijt, waarna te pl.m. 11.15 uur gelegenheid tot het aanbieden van gelukwensen wordt gegeven. Consultatiebureau. Het consul tatiebureau voor zuigelingen zal dinsdag a.s. geen zitting houden. ZEVENHOVEN Raadsvergadering. De raad der gemeente Zevenhoven komt in open bare vergadering bijeen op donder dag, 6 juni a.s. te 20.00 uur. Op de agenda komen o.a. voor: subsidiëring van tuinbouwcursussen; wijziging ge meenschappelijke regeling vleeskeu ringsdienst Iphen a. d. Rijn; premie verlening woningverbetering en -splitsing; aangaan van een vaste geldlening t.b.v de woningbouw; voorlopige vaststelling rekening 1955/ 56 van het gemeentelijk woningbe drijf; naamgeving aan straten in de Noordsebuurter Polder; vaststelling grondprijs van uitbreidingsplan „Noordeinde"; verkoop bouwterrein in uitbreidingsplan „Noordeinde". Gemeenteraad van Leimuiden De raad deier gemeente kwam vrij dagavond in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen onder voor zitterschap van burgemeester B. Kam- menga. De heer B. Loosbroek was met kennisgeving afwezig. Qed. Staten hadden het besluit van de raad inzake de te bouwen 12 wo ningwetwoningen met 2 maanden ver daagd. Op voorstel van 'j. en w. zal in de kosten van de verbetering van het bruggetje in de Kerkwég 50 is 1Ö50.worden bijgedragen, het resterend^ deel zal door de Griet- en Vriesekoopsepoldcr worden gedragen. Óp een vraag van de heer C. A. Beuk werd medegedeeld dat de reparatie ongeveer drie dagen in beslag zal ne men en dus de weg gestremd zal zijn. Op verzoek werd het pachtcontract van de heer Dr Strobel betreffende een perceeltje water als geëindigd beschouwd. De gemeenschappelijke regeling Technische Dienst werd als volgt ge wijzigd: de omslag zal nu worden be rekend voor 50 naar het inwoner tal en voor 50 naar de kapitaals- werken, die in de betreffende ge meenten hebben plaatsgevonden. In bijzondere gevallen kunnen partijen een afwijkende regeling treffen. De gemeenschappelijke regeling be treffende de Vleeskeuringsdienst werd gewijzigd in dier voege, dat voortaan het aandee» in het exploita tietekort door dc gemeente zal wor den gedragen naar het inwonertal. De raad ging op voorstel van b. en w. akkoord het bouwen en verbou wen van kerkgebouwen van legeskoa- ten vrij te stellen. Op voorstel van b. en w. ging de raaa er voorts mede akkoord om een algemene regeling inzake het verle nen van gemeentelijke bijdragen in studiekosten vast te stellen, mits ook een provinciale bijdrage wordt ver leend. Op verzoek van de gemeentewerk man, de heer C. J. de Rijk, werd hem met ingang van 12 mei 1957 eervol ontslag verleend, uit tijdelijke dienst. In deze vakature werd met alg. st. de heer Jac. Kinkel benoemd. De heer Hydra werd eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de goede diensten gedurende een lange reeks van Jaren in de commissie woonruimte. In deze vakature werd de heer J. J. v. d. Meer benoemd. De begroting 1957, die een tekort van 27500 aan gaf werd in verband met de bestedingsbeperking op ver zoek van Ged. Staten sluitend ge maakt, waardoor de post onvoorzien werd verlaagd tot 3500.boven dien komt dit jaar daardoor de elek trificatie Vrieseweg te vervallen, als mede de kosten verbonden aan de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester. De begroting dienst 1956 werd op enige punten gewijzigd. Op basis van de gebouwde wonin gen in de jaren 1954, 1955 en 1956 is een verdeling opgesteld, waardoor de gemeente Leimuiden in staat gesteld wordt bij de Bank van Ned. Gemeen ten een geldlening aan to gaan van 168000.waarvan in 1957 37 en in 1958 62% kan worden opge nomen tegen een rente van 4 1/4 verhoogd met een bereidsstellings- provisie. Op voorstel van b. en w. besloot de raad toe te treden tot de Bouwkas van Ned. Gemeenten, dat onze ge meente dit jaar 300.kost. Tenslotte bracht de voorzitter de kostenverdeling van de burgemees ters-ambtswoning ter sprake. In af wachting van de beslissing van Ge«l. Staten, die moeten besluiten of de ambtswoning in Leimuiden of in Riin- saterwoude gebouwd zal worden, ging de Raad er mede akkoord 50 in de exploitatiekosten op basis van weder kerigheid bij te dragen. De heer W. Vonk in feite tegen dit voorstel zijnde, gaf zijn goedkeuring gezien de naar zijn mening verlangde wens van burgemeester Kammcnga. De heer P. L. Noordermeer was va.i mening, dat de gemeente, die de ambtswoning binnen haar grenzen heeft ook geheel voor de exploitatie kosten dient zorg te dragen. Caférestaurant geopend. Gister avond werd in de voormalige burge meesterswoning het nieuwe café restaurant van de heer J. Keijzer ln de Dorpsstraat officieel geopend. Er waren veel genodigden en bloemen. Namens het gemeentebestuur werd gesproken door burgemeester Kam- menga en voor enkele verenigingen voerde de heer P. J. v. d. Hoorn het woord. Hedenmiddag vanaf drie uur is er gelegenheid tot bezichtiging van het pand voor belangstellenden. Holland-Amerika Kampioenen pijproken binden strijd aan Dc kampioen pijproken van de Amerikaanse staat Michigan, Robert Rudl, heeft de Hagenaar Bauke Dijk stra, Nederlands kampioen 1957, on verwacht telefonisch uitgedaagd voor een tweekamp. De 28-jarige Hage naar heeft hier wel oren naar en zo zullen op 27 Juni Dijkstra in res taurant „Den Hout" in Den Haag en Rudl in de sigarenwinkel van Paul Spaniola in de stad Michigan leder 3,3 gram Nederlandse tabak in hun pijpen stoppen en onder controle van scherptoeziende scheidsrechters tijdwaarnemers, televisie, film, radio en pers hun tabak in rook zien ver vliegen. Het publiek kan in beide ge legenheden de strijd van achter glas volgen. Om kwart over acht 's avonds Nederlandse tijd steekt Dijkstra op. Tegelijkertijd begint Rudl (in Mi chigan is het dan tien over drie in de middag). Oneerlijk spel is onmoge lijk. De tabak wordt op de milligram nauwkeurig gewogen en verzegeld van Groningen naar Michigan ver stuurd. Dijkstra's record in lang- zaam-roken, 115 minuten en 32 sec., wil de Amerikaan nu verbeteren. Er dat allemaal door te blazen, want roken en echt van het pijpje genieten is er niet by.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5