Hollandia kreeg ditmaal van water en wind teveel U.v.s. scoorde er ook tegen Zeist lustig op los: 7-0 Nederlands Korfbaltwaalftal won weer met 8-3 van België Bij de roeiwedstrijden van zaterdag liepen zes boten vol MAANDAG 27 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Harde woorden in de kleedkamer Het duurde na afloop van de wed strijd geruime tijd voor de Neder landse spelers weer zover waren bij gekomen, dat de deur van de kleed kamer voor ons openging. De stem ming was er uiteraard niet al te best. In elke hoek, by spelers zowel als offcials hoorde men dezelfde klacht: de partijdige scheidsrechter. Ziehier wat wy uit de verschillende monden optekenden: Kruyver (voorzitter technische commissie): Wij hebben door de scheidsrechter verloren. Walzhofer kwam laag in en er was geen sprake van een strafschop. Wij hebben van de Oostenrijkers een staaltje hard voetbal gezien, dat meer vuil dan hard was. Een gelijk spel was ver diend geweest. Steinvoorte (keuzecommissie): Het is hemelschreiend wat hier gebeurd is. Hier is ons een zege ontstolen. Verder heb ik er geen woorden voor. En dan nog dit: de jongens hebben vooral in de eerste helft prachtig ge speeld en ook de defensieve opzet slaagde volkomen. Maduro (voorzitter Curagaose voet balbond): Het publiek ging te keer alè het luidruchtigste soort Zuid- Amerikanen. De scheidsrechter was een aanfluiting. Men had moeilijk iemand kunnen vinden, die nog par tijdiger was. Martens (vice-voorzitter KNVB): Het schoolvoorbeeld van een home- referee. wie de heer H. Drimmel en F. Graf, onderscheidenlijk minister van op voeding en van defensie in het Oos tenrijkse kabinet, en rar. E. Star, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Nederland te Wenen. DE STAND IN DE VOORRONDEN Door de 32 overwinning van Oos tenrijk op Nederland is de stand in groep 5 (Europese zone) van het toernooi om het wereldkampioen schap-voetbal: 1. Oostenrijk 2 2 0 0 4 102 2. Nederland 2 10 12 6—4 3. Luxemburg 2 0 0 2 0 1—11 Door een 20 overwinning van Tsjechoslowakije op Wales werd de stand In groep 4 (Europese zone): 1. Oost-Duitslcnd 1 1 0 0 2 21 2. Tsj.-Slowakije 2 10 12 21 3. Wales 3 1 0 2 2 24 1 De rangschikking in groep 8 (Euro pese zone) is na de 30 zege van Portugal op Italië: 1. Noord-Ierland 3 1113 42 2. Portugal 3 1113 4—4 3. Italië 2 10 12 1—3 Het Spaanse voetbalelftal heeft zich gerevancheerd op de 42 neder laag die het op 8 mei jl. te Glas gow tegen Schotland leed. De Span jaarden behaalden gistermiddag een 41 zege, na een 20 voorsprong bij de rust. De stand in groep 9 (Europese zone) is nu: 1. Schotland 3 2 0 1 4 77 2. Spanje 3 1113 7—6 3. Zwitserland 2 0 111 23 OOSTENRIJKERS MOGEN NIET TEGEN HONGAARSE VLUCHTE LINGEN SPELEN. De Oostenrijkse voetbalbond heeft een verbod uitgevaardigd voor alle clubs en spelers om tegen elftallen van Hongaarse vluchtelingen uit te komen. Overtreding van dit verbod zai zeer streng gestraft worden. De Leidse blauwwitten hebben wel laat de smaak van de overwinningen te pakken gekregen. Gistermiddag speelden zij hun laatste competitie- heb zeker tien vrije1 wedstrijd en de Zeistenaren waren schoppen tegen ons geteld, waarbij nu de ongelukkigen, want zij moes wij ons aan de kant afvroegen wat er ten 2ich bij een 70 nederlaag nu eigenlijk aan de hand was. De j neerleggen. Het was ook tevens voor het leer terug, doch voor de voeten van Verhoeks, die opnieuw raak schoot (30). Wie zou denken dat het voor UVS na de rust met de sterke wind tegen zich, wel gedaan zou zijn, kwam be drogen uit, want nog agressiever kwamen de blauwwitten in de twee de helft op de groene grasmat. Reeds Oostenrijkse pers heeft de zaak hier het laatst, dat het publiek op de tri- t uo wel met succes opgeruid. Prachtig bunes Joop Devilee op de grasmat na twee minuten spelen scoorde Cor v Zeeuw, door alleen de achter spel van onze jongens voor de rust. I konden zien, want met deze wedstrijd Hardwick (voor het laatst trainer de 273 wedstrijd voor de KNVB van de ploeg): Met een onpartijdige nam spil Devilee voorgoed afscheid scheidsrechter kan deze ploeg ge- van zijn voetballoopbaan, die hij in makkelijk van Oostenrijk winnen. 1941 by UVS was begonnen als lid Voortreffelijk voetbal in de eerste van een lager elftal. In 1947 werd helft van onze boys. I hij gekozen in het eerste elftal, waar- Van Wissen: Zowaar ik hier sta,in hij menig jaar heeft uitgeblonken ik heb die Walzhofer niet aangeraakt. Hij kwam heel laag met zijn hoofd, ik trapte de bal weg en hij ging op de grond liggen brullen. Klaassens: De verschrikkelijkste wedstrijd die ik ooit heb gespeeld. Zo is er geen aardigheid meer aan de sport. Pieters Graafland: Ineens voelde ik een paar nagels in mijn keel en het volgend ogenblik brak ik mijn rug bijna. Fraai heer die Dienst! Van der Hart (aanvoerder): Ja, hij liep me gewoon in mijn gezicht te spuwen. Ik ben wel wat gewend, maar deze vent De scheidsrechter, de heer Schmet. door voortreffelijk spel. In 1956 kwam hij in het tweede elftal, doch men had hem in de wedstrijd tegen Zeist op nieuw opgesteld om zodoende zijn laatste wedstrijd bij zijn collega's, waarmee hij zoveel leed en vreugde had doorleefd, te kunnen spelen. Zeist was het, die de aftrap mocht nemen en UVS met strakke wind, die van doel tot doel stond, mee nam al spoedig een overwicht. Na 10 minuten kreeg De Haas de bal door een verdedigingsfout van Zeist; hij speelde mooi voor naar Verkuy- len, die met een hard schot zijn club de leiding gaf (10). Dat het over- zer, weigerde een oordeel uit te spre. wicht van UVS zeer sterk was, bleek ken over de waarde en de kwaliteiten i wf* duidelijk, want nog geen twee minuten later was het 2O, waarvan van de beide ploegen, aangezien het spel te snel was geweest dan dat zijn aandacht ook maar een ogenblik kon verslappen. Hij zeide evenwel het te betreuren dat, waarschijnlijk wegens te grote nervositeit, over en weer ge speeld was met een hardheid, die grensde aan bruutheid. De samensteller van het Oosten rijkse elftal Josef Argauer meende, dat de Oostenrijkers de zege ruim schoots verdiend hadden omdat zij met verbetenheid hadden gespeeld en zich niet hadden laten ontmoedigen door de achterstand na de eerste helft. De wedstrijd werd bijgewoond door Verhoeks de maker was uit een scherpe pass van Cor v. d. Zeeuw (20). En nog steeds beukte de UVS- voorhoede op de veste van Zeist. Tot tweemaal toe wist keeper Van Maren een schot van Verhoogt en Verkuy- len te stoppen. Cor v. d. Zeeuw ging er daarna alleen vandoor, gaf mooi naar Verkuylen, die deze middag zeer actief was, doch miste de kans door over de bal heen te trappen. Na 28 minuten spelen kwam UVS opnieuw met een gevaarlijke aanval. Sterk gesteund door de wind kwamen de blauwwitten opzetten. Cor v. d. Zeeuw schoot uit de hem toegespeel- tal van vooraanstaande figuren, bij de bal scherp in, de keeper stompte De 47ste wedstrijd tussen de twaalf tallen van Nederland en België, ge speeld op het fraai gelegen terrein van A.F.C. aan de Zuidelijke Wandel weg te Amsterdam, is in een alles zins verdiende 83 zege voor de Nederlandse korfbalploeg geëindigd. Dezelfde cijfers dus, die een jaar te voren in Antwerpen werden bereikt. Het waren de Nederlanders, die da delijk het initiatief namen. Met een vaak tot stormachtig aanwakkerende wind in de rug trok het Oranje-team keer op keer ten aanval. Na nog geen 15 minuten spelen hadden mevr. R. v. Leeuwen (Die Haghe) en Munnikes (Luto) de stand op 20 gebracht. Wel vielen de Belgen fel aan, doch de sterke wind maakte, dat hun scho ten onzuiver bleven en de korf mis ten. Doelpunten van Bos (HKV) en Zwaansdijk (HKV) brachten Neder land zelfs met 40 in het voordeel. Daarna kwam pas het eerste Belgi sche doelpunt, gescoord door mevr. P. SchaersGruwier (41). Doch kort hierna maakte Annie Koper er met een ver schot 51 van. Spelend in de beginopstelling ondervonden de Nederlanders sterke tegenstand, waardoor de Belgische aanvoerster, mevr. L. Adriaanssens-van Kerckho- ven, het tweede doelpnut voor haar team kon scoren (52). Reeds in de eerste minuut na de hervatting maakte Munnikes, van achter de korf, zijn tweede doelpunt (6—2). In de volgende opstelling werden de punten gedeeld, Verresen doelpuntte voor de Belgen, en Zwaans dijk benutte een strafworp voor Ne derland (73). Opvallend was, dat de Belgen geen kans zagen het wind- voordeel uit te buiten. Na 27 min. was het Janssens (Westerkwartier3, die een achtste en laatste doelpunt scoor de, zodat Nederland met de overtui gende cijfers: 83, deze aantrekke lijke wedstrijd won. Voor het begin van de ontmoeting werd mevr. Koper (Westerkwar tier) die haar 25e interland speelde, Sehuldigd door de Koninklijke Ne- •rlandse Korfbalbond en de Amster damse Korfbalbond. Tijdens de gezamenlijke maaltijd wérd haar het ereteken van de K.N. K.B. aangeboden. De foto Iaat zien hoe een van Nederlandse doelpunten werd maakt hoede feilloos te passeren, op het Zeist-doel af en rondde zijn door braak af met een fraai doelpunt (40). Eenmaal kroop Zeist door het oog van de naald, doordat de paal het harde schot van Verhoeks keerde. Doch dat was uitstel van executie, want in de 37e minuut trof opnieuw Cor v. d. Zeeuw de roos, omdat de verdediging van Zeist voor vermeend buitenspel bleef staan (50). Ver kuylen was het, die het halve dozijn doelpunten wist vol te maken, nadat de Zeist-verdediging een aanval van UVS te slecht had weggewerkt (6-0). Rechtshalf Sluik probeerde nog de eer te redden, doch schoot over het doel heen. Nog eenmaal voor het einde moest keeper Van Maren de bal uit het doel halen. Verhoogt, die goed meegekomen was met de aanval, kreeg de bal, gaf hoog en scherp voor naar Bekkering en deze was het, die nummer zeven achter keeper Van Maren joeg (70). Door de overwinningen de laatste wedstrijden is UVS tenslotte toch nog op de negende plaats gekomen met 25 punten en een aantal doel punten, dat alleen overtroffen wórdt door de twee kopclubs: RBC en ZFC. Wanneer de verdediging in het ko mende seizoen wat hechter gemaakt wordt, kan men met kans op meer succes opnieuw beginnen. De eindstand in de tweede divisie B De foto toont de finale van het nummer „Oude Acht"; eerste werd Njord, als tweede eindigde Nereus en op de derde plaats finishte Laga B. RBC 28 18 7 3 43 66—26 ZFC 28 19 3 6 41 82—36 Longa 28 16 5 7 37 56—33 Baronie 28 14 5 9 33 59—63 Hilversum 28 12 8 8 32 63—49 't Gooi 28 10 11 7 31 63—42 Zeist 28 19 7 11 27 51—57 DHC 28 10 7 11 27 46—58 UVS 28 9 7 12 25 65—56 NEC 28 10 4 14 24 50—58 Wilhelmina 28 7 10 11 24 35—48 Dosko 28 8 8 12 24 47—69 ONA 28 8 7 13 23 55—77 De Valk 28 6 3 19 15 52—82 TOP 28 3 8 17 14 41—90 Zilveren Annie Koper Njord wederom winnaar van de hoofdprijs Dat zelfs een zeil- en roeivereniging teveel van het water kan krijgen is het afgelopen weekeinde gebleken bij de wedstrijden van Hollandia. Er is in de loop der jaren bij de roeiwedstrijden op de Rijn reeds menige boot omge slagen, hetgeen dan in de meeste ge vallen wel te wyten was aan een of andere fout van een roeier, doch de wijze, waarop zaterdagmiddag verschil lende boten gewoon volliepen en zonken, hebben we nog niet meegemaakt. Er stond de gehele dag een harde oostenwind over de baan, die de roeiers vrijwel pal in de rug hadden. Het bleek al spoedig aan de hand van de ge maakte tijden dat het bij deze wed strijden niet tot verbetering van baan records zou komen. Niettemin werd er toch wel een record gevestigd, n.l. dat betreffende het aantal gezonken boten, dat nog nimmer zo groot is geweest als op deze jubileumwedstrijden. Daarom zullen'deze wedstrijden'onge twijfeld als iets bijzonders in de boeken van Hollandia worden opgetekend. Maar om nog een andere reden was het een bijzondere dag voor Hollandia. Want zij werd „Koninklijk". Dit althans werd zo tussen de verschillende programma-num mers even medegedeeld door wedstrijd leider Havelaar. Hiervan was tijdens de lunch mededeling gedaan door de Com missaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. Meer hebben we hier van niet gehoord, want het Hollandia- bestuur had blijkbaar vergeten de pers uit te nodigen Sportief gesproken zijn de wedstrijden maar slechts ten dele geslaagd. De wed strijdleider mocht dan al de loftrompet steken over de roeisport, waarvan de wedstrijden doorgingen in tegenstelling met de zeilwedstrijden die voor de zaterdagmiddag reeds afgelast waren een pleiziertje voor de roeiers zijn de roeiwedstrijden toch niet geworden. Vooral de sklffeurs de éénmansboten hadden het zwaar te verduren. Zij konden maar moeizaam tegen de sterke wind optornen en de tijden wijzen dit ook wel zeer sterk uit. Maar het waren niet alleen de skif- feurs, die het moesten ontgelden, ook de achten hadden het verre van gemakkelijk en verschillende ploegen van naam zagen zich de kans op een mogelijke overwin ning ontgaan doordat hun boot vol water liep en zonk. De misère begon. Tussen 3.30 en 5 uur in de middag was het wel het zwaarst voor de roeiers. Het begon met le heat in Jonge Skif A tussen G. G. Sipkes (Laga) en J. W. Uylenbrock (Proteus). Op 300 m voor de finish liep VOETBAL PIET VAN RHIJN NAAR EINDHOVEN? Eindhoven, gedegradeerd naar de eerste divisie van het betaalde voet bal, heeft zaterdagavond in een vriendschappelijke wedstrijd een 3—2 nederlaag geleden tegen Valen ciennes. Bij de rust was de stand 11. Eindhoven verkreeg twee keer een voorsprong, beide malen werd deze echter weggewerkt door de Fransen. Een minuut voor tijd scoor de Valenciennes uit een vrije schop het beslissende doelpunt. Na de wedstrijd volgde een be spreking tussen de besturen van bei de verenigingen over een mogelijke transfer van Van Rhyn naar Eind- hoven. Het is, hoewel nog geen defi- j nitieve overeenkomst werd bereikt, nu vrijwel zeker, dat Van Rhijn ko mend seizoen voor Eindhoven I Uitkomen. zal cle skif van Sipkes vol en zonk onder hem weg. Ook in het volgende nummer bezweek een skif door het vele binnengekomen water. Het was die van Nautilus, skif- feur A. de Keizer, welke boot later door en op de kamprechtersboot naar de finish werd gebracht. Het bleek, dat het voortaf gescheurd was, waardoor het water naar binnen stroomde. Erger ging het er nog aan toe in de Jonge Achten A. In de le heat ging de strijd tussen Njord, Proteus en Nereus, waarbij de Leidenaars al spoedig de leiding hadden genomen. Maar het bleek al spoedig, dat het lang geen eenvoudige opgaaf was de boten watervrij te houden. Njord had er geen last van, omdat haar boot een boordscherm op de randen heeft, waardoor het water niet zo spoedig binnenkomt. De Nereus-boot maakte echter veel water en het werd tenslotte zo erg, dat zij op 500 meter voor de finish zonk. Proteus kwam daardoor op de tweede plaats, maar toen het einde van de race in zicht was, kon men dui delijk zien, dat ook deze boot steeds dieper kwam te liggen en zij zonk inder daad, zodat de finish slechts drijvende bereikt kon worden In de volgende heat verging het Triton als Nereus en Phocus kon slechts met moeite de finish en daarna de wal halen. Laga daarentegen zonder beschermd boord roeide een prachtige race en won natuurlijk van Phocus, maar in een nog betere tijd dan Njord in de le heat. Nautilus en Njord II roeiden daarna een meer normale wedstrijd en kwamen behouden binnen. Ruim een half uur later was het de Overnaadse Skif van de Laga-man H. F. Bartels, die 300 meter voor de finish vol liep. Met hulp uit de kamprechtersboot werd de skif weer watervrij gemaakt, Bartels erin geholpen en de race uitge roeid, waarbij Bartels nog bofte ook, want zijn tegenstander C. L. Rijke (Naarden) werd gediskwalificeerd we gens 't verkeerd passeren van een piket. Al die waterpartijen lieten duidelijk zien. dat zelfs een watersportvereniging teveel van het goede kan krijgen. Tegen de avond flauwde de wind ge lukkig wat af. maar het werd steeds kouder zodat het verblijf op het water zowel als op de wal geen pleiziertje was. Het hoofdnummer van Hollandia werd evenals vorig jaar weer door Njord ge wonnen. Zij had in de Oude Acht Nereus als tegenstander, terwijl een B-ploeg van Laga buiten mededinging partij gaf. Deze spande zich natuurlijk extra in, maar vergde daarbij wel wat te veel van haar krachten, zodat zy nog slechts op het nippertje gelijk kon blijven met Nereus in 7.32, terwijl Njord in 7.25.2 als win naar door de finish was gegaan. De Bertha-prijs voor de meeste over winningen wist Njord door het winnen van het hoofdnummer ook in de wacht te slepen, maar met een gelijk aantal punten als Nereus. Door het winnen van de Jonge Acht veroverde Njord de door Prins Bernhard beschikbaar gestelde wisselbeker. Bij de dames werd het hoofdnummer gewonnen door Nautilus, vereerd met de zilveren legmedaille van Koningin Juliana benevens de nieuwe mr. Kesper beker. Nereus won met het nummer Oude Vier de wisselbeker van het Leids gemeentebestuur, terwijl de Dordtse be slag legde op de beker van de gemeente Alphen. De wedstrijden werden o.m. bijge woond door Prinses Beatrix, die vanaf het terras van hotel ,,'s Molenaars" de verrichtingen der roeiers gadesloeg. Ook mr. J. Klaasesz. Commissaris der Konin gin. woonde het eerste gedeelte der wed strijden bij. De resultaten van de finales waren als volgt. Heren, Overnaadse Twee: 1. Nereus in 11 min. 46 sec.; 2. Triton in 12.8,4; 3. Adelborsten. Jonge Acht B: 1. Laga in 8.18.2; 2. Nereus in 8.35.8; 3. Njord. Oude Skiff: 1. Maas I (F. Bakker) In 11.40; 2. Maas II (P. N. Weezenbeek) ker) in 2.17.3; 2. Njord (H. F. P. Knaap) in 2.21.1. Jonge Vier A: 1. Triton in 9.14.6; 2. De Hoop in 9.20.2, Viking gezonken. Overnaadse skiff: 1. Njord II (A. G. G. Peters) in 12.4.4; 2. Laga (H. F. Bartels) in 12.26.5. Jonge Aoht A: 1. Njord I in 7.58.4; 2. Laga in 8.2.5; 3. Njord II in 8.25.2. Lichte Vier: 1. Nereus in 9.3.8; 2. Laga in 9.25.6; 3. Njord in 9.49. Lichte Acht: 1. Njord in 8.4.0 (gedis kwalificeerd); 2. Skadi in 8.8.8. Jonge Skiff A: 1. Njord in 10.30; 2. Proteus in 10.30. Jonge Vier B: 1. Njord 8.31.4; 2. Skadi in 8.39.5: 3. Triton. Oude Vier: 1. Nereus 8.14.2; 2. Laga 8.36.0. Oude Acht: 1. Njord 7.25.2; 2. Nereus 7.32. Dames: Skiff overnaads (Stijl): 1. DDS (mej. E. v. d. Boom) 105 pnt.; 2. en 3. De Vliet (mej. C. Boon) en Nereus (mej. C. Klusman). beiden 88 pnt. Overnaadse Vier (Stijl): 1. Viking 104 pnt.; 2. Naarden 93 pnt; 3. De Vliet 89 p. Quadruple (1000 m>: 1. Willem III in 4.40; 2. De Vliet in 4.47.5; 3. Nereus. Jonge Vier: 1. Dordt in 4.48.2; 2. De Vliet in 5.5.2; 3. Nereus. Hoofdnummer Dames Acht: 1. Nautilus 4.24.2; 2. DDS 4.43.2; 3. Phocas. RECEPTIE Ter gelegenheid van het 15e lustrum recipieerde het bestuur in de morgen uren in hotel ,,'s-Molenaarsbrug". Onder de vele gasten die de jubilerende vereniging kwamen gelukwensen, bevond zich o.m. de Commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland mr. J. Klaasesz en diens echtgenote. Verder merkten wij op burgemeester Z. Bruins Slot van Alphen aan den Rijn en de wethouders J. v. d. Berg, C. M. Deerenberg, G. Nijman en A. J. Dekker en de gemeente secretaris A. Veenhuijsen. Burgemeester Bruins Slot gewaagde van de betekenis van de jubilerende ver eniging voor de zeil- en roeisport en niet minder voor de gemeente Alphen a. d. Rijn omdat de vereniging hier gevestigd is en vooral omdat de roei-evenementen al vrijwel evenvele jaren ook in deze ge meente worden gehouden. Die erkentelijkheid wilde het gemeen tebestuur uitdrukken in een tastbaar be wijs en bood een wisselbeker aan, met de bedoeling die te doen verroeien met de nummers dames jonge vier. Voorts gaven blijk van hun belang stelling de burgemeester K. van Diepe- ningen van Leiderdorp, J. C. van Wage- ningen van Woubrugge, mr. J. P. de Herder van Koudekerk aan den Rijn en de heer C. E. v. d. Ploeg, voorzitter van de Ned. Roeibond. die een rood-wit- blauwe vlag aanbood. Voorts waren er delegaties van vele studentenroeiverenigingen en studenten corporaties. waarbij „De Hoop" eveneens een vlag aanbood. Driemaal is scheepsrecht, dacht men en daarom boden de kamprechters gezamen lijk de derde vlag aan. Namens een delegatie uit de leden sprak dr. L. E. Loth van Woubrugge. Hij bracht op geestige wijze vele voorvallen in herinnering en bood een tijdmeter alsmede een weeg-apparaat aan. Hartelijk was het weerzien tussen het bestuur enBloemen Bertha, die, hoe wel ze het vorig jaar officieel afscheid heeft genomen van haar „studenten leven", toch niet over haar hart kon ver krijgen het jubilerende „Hollandia" te vergeten. Het bestuur van Hollandia. dat zelf met gelukwensen werd overladen, heeft tijd en gelegenheid kunnen vinden om de jubilerende eigen personeelsleden te hul digen. Het waren de heren P. J. v. Sta- den. C. Straver en A. Siemens, die resp. 50. 35 en 25 jaar hun medewerking aan de vereniging verlenen. Zij werden ge complimenteerd door de voorzitter van „Hollandia", ir. Ruempol, die elk hunner een „Hollandia"-medaille uitreikte als tastbaar bewijs van erkentelijkheid. De feestvreugde werd extra verhoogd door de aanwezigheid van het Trom- petter-corps, tamboers en hoornblazers van de Huzaren van Boreel, die een zeer geslaagd concert gaven aan de boorden van de Rijn. Zeilerij op Braassem uitgesteld tot donderdag Reeds zaterdag moest het wedstrijd comité voor de zeilerij besluiten de wed strijden op de Braassem niet te laten doorgaan. Gisteren was de wind welis waar niet zó hard als zaterdag, doch nog ruim voldoende om te weten, dat er brokken gemaakt zouden worden, indien Oude Acht (sprintrace over 500 meter): wél gezeild werd. Daarom werd in 1. Nereus in 1.46.5; 2. Njord in 1.49.8. overleg met De Kaag besloten de wed- Oude Vier (idem): 1. Nereus in 1.56.4; strijden op Hemelvaartsdag te doen Laga in 2.1.4; 3. Njord. houden. De Kaag-oefenwedstrijden van Oude kiff (idem): 1. Maas (P. J. Bak-1 die dag vervallen daardoor.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8