Treffers' Aardbeientoernooi in de Leidse Stadszaai werd een succes ALO won de dualmeet van de Bataven: 79-75 visie op televisie MAANDAG 27 MEI 1957 DE LEIUS.E COURANT PAGINA lü In de tafeltennissportwereld is het aardbeientournooi van Treffers Roe- lofarendsveen uitgegroeid tot een ge waardeerde jaarlijkse traditie. Niet alleen omdat iedere deelnemer (ster) tijdens dit tournooi zich persoonlijk kan overtuigen van de uitzonderlijke kwaliteit dezer specifieke Veense lekkernij, maar vooral ook wel om. dat de sportieve bekoring, welke een dergelijk goed georganiseerd tournooi in zich heeft, de sportbeoefenaar veel genoegen verschaft. En het mag voor op vastgesteld worden: de organisa tie van dit tournooi, met aan het hoofd wedstrijdleider J. v. d. Meer Thz., was in één woord perfekt. Hier. door konden de 620 inschrijvingen van de 360 deelnemenden verdeeld over 20 klassen geheel binnen het gestelde tijdschema worden afge werkt, terwijl voor belangstellenden het verloop der diverse wedstrijden op de aangebracht wandkaarten tot in elk onderdeel te volgen waren. Terecht werd door de voorz. van Treffers, de heer L. M. van Hjerkel, hiervoor dank en waardering uitge sproken. Deze mocht in zijn ope ningswoord te 12 uur in de Leidse Stadsgehoorzaal, naast zijn welkom aan spelers en speelsters ook begroe ten de bondsgedelegeerde, de heer Vos uit Den Haag, terwijl op de wedstrijd dag zelf ook de voorzitter van de af deling Den Haag, de heer Harckx, zijn belangstelling toonde. In de foyer, kleine toneelzaal, re ceptiekamer en grote zaal stonden in totaal 32 tafels opgesteld. Reeds di- rekt heerste ook hier de bekende sfeer, welke deze tournooien speciaal voor de deelnemers zo aantrekkelijk maakt. Voor de belangstellenden, die vanaf de balustrade een prachtig ge zicht hadden op de wedstrijden, was het een fleurig schouwspel, waarbij men kon genieten van spannende wedstrijden, met in de hoofdklasse enkele partijen met bijzonder fraai spel. Vooral de 2e prijswinnaar Hoef nagel van Batswingers speelde hier verrassend goed. Zeer zeker heeft deze het niet cadeau gekregen, waar van o.a. zijn partij tegen Wesseling getuigde, welke bijna 2 uur in be slag nam. Een zeer afmattende strijd tegen deze sterk verdedigende spe ler. Het was daarom voor de Hage naar geen schande om in de finale met 21—14, 21—19, 20—22, 16—21, 21—15 van Neerlands 3e speler Schoofs van Nedlloyd na zeer span nende strijd in deze „best of five" het onderspit te moeten delven. In de overgangsklasse zorgde de Treffer-speler Wout Heemskerk voor een mooi resultaat door zich als eer ste te plaatsen. Voor Treffers behaal de K. v. d. Zwet in junioren-enkel de 2e prijs. De 3e klasse enkel was Ook geheel een Veense aangelegenheid, zij het dan voor Sparkler, waarbij P. Bouwmeester als eerste en J. v. d. Zwet als tweede bewezen, dat de pro motie naar de 2e klasse ten volle ver diend is. Vermelden wij voorts nog het op merkelijke resultaat van mej. Ruys- senaars van Nufa, die 3 eerste prij zen behaalde n.l. 3e .klasse dames enkel, dames dubbel en gemengd dubbel. Een verrassing was voorts de zege van het Leidse Scylla-duo van Zoe- lenv. d. Voort in het dubbel op de reeds als prijswinnaars gedoodverfde SchoofsHabes. In de finale moes ten de Leidenaars met 2111, 1421, 2116 tegen Hoogendoornv. d. Spek genoegen nemen met de 2e plaats. De prijsuitreiking geschiedde met een toepasselijk dankwoord door de voorz. van Treffers, die erop wees, dat dit tournooi in feite 'n jubileum- tournooi is geweest, hetwelk de vie ring van het 20-jarig bestaan van Treffers in de volgende maand is voorafgegaan. Namens de deelnemen den sprak de heer C. Vos, bondsgede legeerde, een wederkerig dankwoord. Alvorens de uitslagen te vermelden hopen wij, niettegenstaande het suc ces van dit tournooi in de Leidse Ge hoorzaal, dat Treffers een volgend jaar dit aardbeientournooi weer in eigen plaats zal kunnen houden, al mag niet ontkend worden, dat zij voor het niet beschikbaar zijn van de plaatselijke veilinghallen misschien ook de hand in eigen boezem moet steken. Tot slot dan de uitslagen, waarvan wij alleen de eerste en tweede prijswinnaars vermelden. Heren enkel hoofdklasse: 1. Schoofs (Nedlloyd): 2. Hoefnagel (Batsw.). Overgangsklasse: 1. W. Heemskerk (Treffers): 2. S. Bronsgeest (Wibo). Ie klasse: 1. A. Klein (Batsw.); 2. Nederpelt (GEB). 2e klasse: 1. Zoolingen (PSV): 2. A. Reinders (Saron). 3e klasse: 1. P. Bouwmeester (Spark ler); 2. J. v. d. Zwet (Sparkler). 4e klasse: 1. Rimmelzwaan (Wilhel mus): 2. J. Ham (Docos). Dubbel Hoofdoverg.klasse: 1. Hoogen- doorn-v. d. Spek (Wibo); 2. W. v Zoe- len-v. d. Voort (Scylla). le/2e klasse: 1. Klein en v. Kempen (Batsw.-DVS)2. Bal en Meyer (Batsw.). 3e/4e klasse: 1. Bouwmeester-v. d. Zwet (Sparkler); 2. v. d. Zwet en Kuyken (Batsw.). Dames enkel le klasse: 1. v. Etten (Wilh.); 2. M. Artz (Wibo). 2e klasse: M. Jacobs (Wibo); 2. N. de Wit (Sparta). 3e klasse: Ruyssenaars (Nufa); 2. Ba- rendrecht (Johar). 4e klasse: N. Keulemans (AVA)2. Mevr. J. Immen (Phoenix). Dames dubbel. le/2e klasse: 1. Werk hoven en De Wit (Nehhamy)2. K. Klein en Jacobs (Batsw. en Salamander). 3e/4e klasse: Koolbergen en Ruysse naars (Nufa); 2. Koene en Hazebroek (Hafa). Gemengd dubbel UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND Kampioenschap van Nederland: ZKC Wordt Kwiek 45. Z.H. eerste klasse: Ons Eibernest Gymnasiasten 66. Tweede klasse B: Hou StandDKC 33Schiedam—OSCR 53. Om de zilveren korf. Groep H: HSV Vicus Oriëntis 37. PAARDENSPORT klasse: 1. B. v. d. Spek en U. Artz (Wibo) 2. J. Hoogendoorn en C. Hoogendoorn (Wibo). le/2e klasse: 1. Mann en Ruyssenaars (Nufa); 2. Koolbergen 2 x (Nufa). 3e/4e klasse: 1. Rietveld en Baren- drecht (Johar)2. Mellenbergh en De Levie (Neerlandia). Junioren enkel: 1. A. Klein (Batsw.) 2. K. v. d. Zwet (Treffers). Junioren dubbel: 1. Turk en Meijer (TOV)2. Scholten en Schonemeijer (Smash). Het Franse paard „Gelinotte" heeft op de banen van Solvalla bij Stockholm, internationale draverij om de Eliteprijs, een heatdraverij over 1600 meter, gewon nen. De wedstrijd was gedoteerd met totaal 90.000 Zweedse kronen (ruim 66.000 gulden). Gelinotte kreeg 50.000 kronen (ongeveer 36.500 gulden). Een internationale amateur race tussen de steden Gelsenlcirchen, Milaan. Wenen, Den Haag en Stockholm werd door Den Haag met totaal 17 punten gewonnen, gevolgd door Milaan met 19, Stockholm 22, Gelsenkirchen 23 en Wenen 33 pnt. POSTDUIVEN Leidse Vitesse Club. Wedvlucht met oude duiven vanaf Mons. In concours 393 duiven, gelost te 8 uur met z.w. wind. Afstand 193.45 km. le duif te 9.44.48 uur. H. Sterk 1; H. v. Riet 2. 8; A. Singeling Hoofd-overgangs- '3, 12; J. Wolters 4, 25; Fasel-De Romeyn 5; M. Noordervliet 6; G. A v Albada 7, 14. 20; S. Koster 9; M. v. d. Wilk 10. De Blauwband (Alphen). Wedvlucht v.a. Pont Sint Maxcense. afstand 347 km; om 5.45 uur los, aankomst eerste 12.53.07 uur; snelheid 808.3 m p/m; laatste 664*4 m p/m. Uitslag: J. C. van Donk 1; Bauer- Kruiswijk 2, 5. 24. 41, 45; Bebrs. De Wit 3, 9, 18 27, 30. 32; P. G. Borgers 4, 6, 12. 20, 25; H. v. Vegten 7 13, 14, 26, 42; B. v. Kempen 8, 46; Gebrs. Hasse laar 9. Deze door De Bataven gehouden sport dag begon 's morgens om 8 uur in de kapel aan de Pelikaanstraat, waar de H. Mis gecelebreerd werd door pater prof. dr. C. Kauling O.S.C.. waaronder alle aanwezigen ter communie gingen. Tijdens het daarop volgend gemeenschappelijk ontbijt, hield pater Kauling een korte toespraak, waarin hij De Bataven van harte gelukwenste met het 26-jarig be staan. Hij memoreerde de tijd, waarin hij geest, adviseur van De Bataven was. toen het nog de afdeling atletiek van Docos was. nl. in de bezettingsjaren, en herinnerde aan de moeilijkheden, die deze jaren met zich meebrachten. Ver volgens wees spr. erop, dat het in de sport te doen is om de sportbeoefening zelf. en niet om de records, hoe interes sant die ook zijn. Vooral de katholieke geest, die wij in de sport leggen, is be langrijk. het belangrijkst zelfs, daar men hiermede apostolisch werk doet. Daarom is het nodig, dat een vereniging nauw samenwerkt met zijn G.A. Ook in de sport de nadruk dus op het katholiek zijn. Daarna toog men gezamenlijk naar het Schuttershof, waar de ALO-ploeg offi cieel ontvangen werd en men onder het genot van een kopje koffie nader met elkaar kennis maakte. Vervolgens ging men naar de Leidse Sintelbaan, alwaar de wedstrijden om precies half twee aanvingen. De dualmeet eindigde in een overwin ning voor de Rotterdamse ploeg; zij het met een gering puntenverschil, namelijk 79 tegen De Bataven 75 punten. De straffe wind, die men vooral op de sprintnummers pal tegen had, was oor zaak. dat er slechts matige tijden gelopen werden. Desondanks kunnen beide ploegen terugzien op een sportief geslaagde mid dag, waarin op de vrije nummers zelfs twee nieuwe clubrecords gevestigd wer den. Bij de jongens C door G. v. Niekerk met een hoogtesprong van 1.55 m, een mooie prestatie, en bij de meisjes A, een nieuw record 4 x 80 m in 44.7 sec., en dat met een ploegje van nota bene 3 B-meis jes en 1 C-meisje, namelijk A. Witteman 1, A. Witteman 2. B. Weijermars en A. Vrisekoop. De 80 meter horden dames werd ge wonnen door J. Dorlandt in 13.2 sec. na een fel duel met M. Sandvos, die tweede werd in 13.4, beiden van Bataven. De voornaamste uitslagen luiden: 100 meter heren: 1. F. Faber, Bat., 11.9 c.: 2 J. v. d. Veer, Bat. 12.- sec.; 3. W. de Beer. ALO. 12.2 sec. 200 meter heren: 1. W. de Beer. ALO. 23.7 sec.; 2. J. v. d. Veer, Bat, 24.- sec.; 3. J. Kettenis, Bat., 24.2 sec. 400 meter heren: 1. v. d. Zijden. ALO, 54.3 sec.; 2. J. Schoo, Bat., 55.7 sec.; 3. Willemse. ALO. 56.5 sec. 800 meter heren: 1. Noteboom, ALO, 2.08.7; 2. H. Klepke. ALO, 2.12.3; 3. B. Kraan, Bat., 2.13.9. 1500 meter: 1. H. Witteman, Bat., 4.24.5; 2. W. v. Hemert, ALO, 4.30.8; 3. J. Vlas- tumjek zwemt wereldrecord 100 Meter vlinderslag. De Hongaar Gyorgy Tumpek heeft tijdens wedstrijden te Boedapest 'n nieuw wereldrecord 100 meter vlin derslag gevestigd. Hij zwom de af stand in 1 min. 03.4 sec. Dit is een- tiende seconde binnen de door de Fina op 1 mei ingestelde limiettijd veJ°Ó0B^te4^Y'w. Stubbe. ALO, 9.32.-; van 1 min. 03.5 sec. gezamenlijk iiet kanaal in. Een duizendkoppig publiek was zaterdagmiddag getuige van de ori ginele wedstrijd, waarmee de rugby club Gooi en de Hilversumse voet balvereniging Victoria elk een kam pioenschap vierde. Het was een wed strijd in touwtrekken met als bij zonderheid, dat telkens een ploeg van 12 man aan weerszijden van het Hilversumse kanaal bij s-Graveland was opgesteld. Men mocht het 70 meter lange touw niet loslaten, zodat onherroepelijk de verliezende partij in het water verdween. Een en an der bood een zeer vrolijke aanblik en was niet van spanning ontbloot. Tot dTiemaal toe verloor de Victoria- ploeg, die dus een nat pak haalde, maar de laatste 12 man van de rug- by-ers wilden niet onderdoen en sprongen na de overwinning van lou ter vreugde en uit sympathie ook te water. Er was veel gelach bij deze vrolijke strijd, die opgeluisterd werd door een fanfarekorps op een rondvaart boot. Men wil de strijd voortaan jaar lijks herhalen, en deze uitbeiden tot alle Hilversumse sportverenigingen. ALPHENSE ATLETEN IN ROTTERDAM EN DEN HAAG Op de zondag gehouden jeugd atletiek- middag, georganiseerd door de Rotter damse atletiekcommissie, werd door enkele AAV-ers goede prestaties gele verd. Ondanks de vrij sterke wind kwam Jac. v. d. Meent op het nummer 600 m jongens-C tot de prachtige tijd van 1 min. 36 sec., waarmee hij ruimschoots de over winning behaalde. Deze zelfde atleet bracht het op de 60 m jongens-C tot een 5e plaats in de finale en tot een 6e plaats op het verspringen met 4.99 m. K. v. Looy werd in de demi-finale uitgescha keld op de 60 m jongens-D, door hierin als 4e te eindigen. T. v. d. Werff kwam op de 600 m jongens-B tot een 7e plaats met 1 min. 38 sec., terwijl hij bij het speerwerpen jongens-B 8ste werd met 32 meter. A Vos eindigde op het verspringen jongens-A als 4e met een zeer goede sprong van 5.98 m. Op de 100 m jongens- A kwam hij niet verder dan een 4e plaats in de demi-finale met 12.- sec. Jac. Smits van de AAV '36-C startte zondag in Den Haag op de 5000 meter heren-A, welke wedstrijden georgani seerd werden door L.D.A. Van een zeer sterk bezet veld, gewonnen door Rovers van Thor, Roosendaal, eindigde hij als vierde in de goede tijd van 15 min. 58.8 sec. 2 J. Kraan, Bat., 9.41.3; 3. B. Kraan, Bat., 10.01.3. Hoogspringen: 1. P. Nederhand, ALO, 1.471/? m; 2. F. Faber, Bat., 1.74m; 3. J. Berbee. Bat.. 1.74^ m. Verspringen: 1. A. Eykenboom, ALO, 1.3214 m.; 2. B. Bruggeling, ALO, 6.10 m; 1. J. Raaphorst. Bat., 6.06 m. Kogelstoten: 1. J. v. d. Kleij, Bat., 11.89 meter; 2. Th. Lindaart, ALO, 11.10 m; 3. 9. Gieske. Bat.. 9.76 m. Discuswerpen: 1. J. Berbee. Bat., 33.30 meter; 2. Th. Lindaart, ALO, 32.50 m; 3. C. Nederhand, ALO. 31.70 m. Polshoog: 1. N. v. Kesteren, Bat., 3.10 meter; 2. A. Gieske, Bat., 3.m; 3. v. d. Maas. ALO. 2.50 m. 4 x 100 meter heren: 1. ALO, 46.2 sec.; 2. Bataven. 47.3 sec. Olympische estafette: I. ALO, 3.52.6; 2. Bataven 4.00.8. Sport in 't kort Bahia. de kampioen van Noord- Brazilië, heeft zaterdagavond te Venlo geen revanche kunnen nemen voor de enige nederlaag op zijn Europese tournee, die het onlangs tegen VVV leed. De eindscore van deze spannende, aantrek kelijke wedstrijd was 22, nadat de Bra zilianen bij de rust een 21 voorsprong hadden. Voor WV, dat versterkt was met enkele gastspelers, scoorden Nass en de nieuwe middenvoor der Venlonaren, de Noor Arnseth. Er waren 8000 toe schouwers. Bij de training voor een internatio nale 1000 km-race, die op de Nuerburg- ring werd gehouden, heeft zich zaterdag ongeluk voorgedaan. De Duitser Graf von Trips, tweede in de „Mille Miglia", verloor de macht over zijn grand-touris- Ferrari en vloog uit de bocht. Hij werd met een hersenschudding in een ziekenhuis te Adenau opgenomen. De voetbalwedstrijd tussen Dene marken en Bulgarije, welke te Kopen hagen is gespeeld, is geëindigd in gelijk spel: 11. Het Belgische elftal heeft gister middag in het Heyselstadion te Brussel voor 30.000 toeschouwers een 10 over winning behaald op Roemenië. Vanden- berg scoorde het enige doelpunt in de eerste helft. Tijdens jeugd atletiekwedstrijden op de Nenijtobaan te Rotterdam verbeterde de Roosendaalse Yvonne Roeken het Ne derlands record kogelstoten voor meisjes, dat 9 jaar geleden door Nel Zwier op 13.59 m was gebracht. Yvonne Roeken (Thor) stootte de kogel 13.90 meter ver. Toon Hermans blijft va derland voorlopig trouw Succes met one-man-show Toon Hermans zal voorlopig met zijn one-man-show kunstminnend Nederland trouw blijven. Lag het enkele maanden geleden nog in de bedoeling, dat hij reeds in juli a.s. in Oostenrijk en daarna in Duitsland zou gaan optreden, thans heeft Toon die avond-in, avond-uit in het voor de toeloop veel te kleine Leidseplein- theater te Amsterdam voor een uit verkocht huis optreedt, besloten in ieder geval de gehele zomer en ver moedelijk ook nog de hele herfst in ons land te blijven. Hij hoopt met zijn agenten in Oos tenrijk en Duitsland tot overeen stemming te komen (maar zover is het nog niet), dat hij eerst begin 1958 daar zal optreden. „De stroom van brieven, waarin allerlei particulieren, maar vooral ook clubs, verenigingen en perso- neelsraden ons verzoeken toegangs kaarten te reserveren, houdt niet op" aldus de manager van Toon Hermans Frans Muriloff, wiens Engelse vrouw Phylis Lane Toon in zijn show assis teert. „Er liggen er op het ogenblik 800, waarin gemiddeld 8 tot ld plaat sen worden aangevraagd, zodat er nog vele duizenden gegadigden zijn, terwijl het Leidsepleintheater slechts 350 toeschouwers kan bergen". „De belangstelling is in ons land nog zo groot", aldus Toon zelf, .„dat ik hier niet durf weg te gaan uit angst me daarmede impopulair te maken". De eersten die het nieuws over het uitstel van het vertrek naar het bui tenland vernamen, waren vrijdag avond de Amerikaanse radio- en tele visie-dames, die als groep een studie reis door- 9 Europese landen hebben gemaakt en o.a. achter het ijzeren gordijn opnamen hebben vervaar digd. Zij waren vrijdagavond in het Leidsepleintheater bijzonder enthou siast over de one-man-show en na men Toon na afloop een vraagge sprek af, waarin hij mededeelde voorlopig in Nederland te zullen blijven. Vermoedelijk zal Hermans na af loop van de voorstellingen in Am sterdam nog een toer nee door Neder land maken. Kinderen verdronken in oude auto De 9-jarige Franklin Vermeulen en de 9-jarige Trijntje Scholtens beiden uit de Lepelstraat te Amsterdam zijn zaterdagavond verdronken toen zij met een oude auto, die langs de Nieuwe Achtergracht was gepar keerd, te water raakten. De kinderen waren in de wagen aan het spelen toen deze door onbe kende oorzaak in beweging kwam en de gracht kantelde. Aanvankelijk meende men dat er niemand in de wagen zat, maar toen de brandweer een half uur na het ongeluk omstreeks kwart over acht het voertuig op de walkant hees, ont dekte men de ontzielde lichaampjes. De politie heeft nog enige tijd met een luidsprekerwagen door de buurt gereden omdat men meende dat er nog meer kinderen bij het ongeluk betrokken waren. Dit bleek echter onjuist. vrouw levend verbrand De 75-jarige mevrouw Albers Monsieurs te St Willebrord is zon dagavond levend verbrand. Bij het tnken van de was, kwam zy zo dicht bij het gaskomfoor, dat haar kleren in brand geraakten. Op haar hulpge roep snelde haar echtgenoot toe, die trachtte de vlammen met een deken te doven. Toen hem dit gelukte, had de vrouw echter al zo zware brand wonden opgelopen, dat zij overleed, voordat er medische en geestelijke hulp kon worden geboden. De 25-jarige motorrijder P. Esman uit de Floris Vosstraat in Hilversum is zondagmiddag vlak bij zijn woning dodelijk verongelukt. Hij kwam op zijn motor uit de richting Laren en nam de rotonde bij de entree van Hilversum met te grote snelheid, waardoor hij de macht over het stuur verloor. Hij sloeg tegen een lichtmast en was o±, slag gedood. De een zn dood, is de ander zngroentezaak Niet iederéén in Amsterdam is ver bitterd of zelfs maar teleurgesteld over de moeilijkheden die zijn ont staan in verband met het bouwen van de tunnel onder het IJ, wat dat betreft spreekt het juichende op schrift op de etalageruit van deze Amsterdamse groentenhandelaar zeer duidelijke taalMaar deze groen- tenwinkel staat dan ook aan die zijde van de Weesperstraat in Amsterdam, welke bij het vorderen van de tun nelbouw gedoend is te verdwijnen. KORTE golf De Vrijdenkersvereniging „De Dageraad" heeft haar naam gewijzigd in die van „De Vrije Gedachte". Uitgaande van de overweging, dat sinds de oprichting van de vereniging in 1856 zich grote en ingrijpende veranderingen in de maatschappij, in het sociale en culturele leven en in de positie van de Kerken hebben vol trokken, werd de tot dusver geldende naam van de vereniging als niet meer beantwoordende aan de huidige in houd van de in de vereniging heer sende opvattingen beschouwd. In West-Columbia heeft zich een hevige aardbeving voorgedaan. In de plaats Buenaventura zijn verscheide ne personen ernstig gewond, terwijl ook een aantal huizen werd vernield. Het stadsbestuur heeft een beroep gedaan voor het beschikbaar stellen van bloedplasma. De Poolse astronautische vereni ging zal een commissie van honderd geleerden benoemen, die tot taak heeft de bouw van een kunstmatige satelliet van de aarde voor te berei den, die door mensen kan worden bewoond. De Britse luchtvaartmaatschap pijen hebben van de Egyptische re gering toestemming gekregen Egyp te weer aan te doen. Bij een aardbeving in Turkije zijn tien personen om het leven ge komen en 24 ernstig gewond. In de plaats Seben, ongeveer 160 kilometer ten zuiden van Boloe, zijn een tweehonderdtal huizen vernield. Vele bergwegen in Italië zijn zondag door sneeuw- en grondver schuiving geblokkeerd. Stortregens hebben schade aangericht aan de te velde staande gewassen. De auto van ex-president Peron van Argentinië, die in Venezuela woont, is zaterdag door een bomont ploffing in de lucht gevlogen. Nie mand werd gewond. De vermoede lijke dader, een Venezolaan, is ge arresteerd. (Van onze t.v.-medewerker). Als we een prijs moeten toeken nen voor het beste zaterdagavond programma van de t.v.-secties der verschillende Omroepen, dan was stellig de NCRV aan de beurt. Dick van Bommel weet er iets spectacu lairs van te maken en Goos Kamp- huys in zijn wedstrijd „Uit tegen thuis" zorgt steeds voor een aange naam kijkspel, echt voor de huiska mer. Deze keer had hij vooral de ak- tualiteit ingelast. Zo moest men raden naar het verhaal van de aanwezige 21-jarige Bram Kaliber, die de jong ste brand in de kerktoren van Middel burg had bezworen. En dan was er de hond Petrouschka uit Drachten, door wiens waakzaamheid Jelske v. |d. Bosch aan een zekere verdinkings- dood was ontkomen. Verrassend ook was het plotseling optreden van een kleine klas uit 1941, geconfronteerd met de oud-onderwijzer De Vries. Het was alles ongedwongen en echt. De hobby-rubriek van A. D. Hilde- brand, die vooraf ging, leed ook nu weer aan langwijligheid. Het programma van zondag bracht twee sportevenementen, name lijk een reportage uit Amsterdam van de interland korfbalwedstrijd Neder landBelgië en daarna in Eurovisie- verband een eveneens rechtstreeks (verslag uit Wenen van de interland voetbal weds tr ij d Oostenrij kNeder land. Wie zo voor het scherm zitten j te kijken, hebben eigenlijk betere plaatsen dan menigeen op het sport veld. Waar dat zo is, komt het wel eens voor, dat de commentator din gen vertelt, die men zelf heeft kun nen waarnemen. Overbodige medede lingen moet men bepaald vermyden. Voor de radio is dat wat anders; daar moet men het juist van het commen taar hebben, waar het beeld ont breekt. De Vara geeft heden, maandag avond, de derde in een serie schetsen van de ontwikkeling der aarde en het leven op aarde door dr C. van Rysin- ge. We kunnen niet verzwijgen, dat deze geleerde vaak al te wetenschap pelijk optreedt en naar onze mening tekort doet aan wat de christenheid leert over het verhaal van de schep ping. Behalve het vr~ag- en antwoord spel van Theo Eerdmans, waarbij het gok-element op niet overdreven wij ze is ingeschakeld, wordt „De lifter" vertoond, een t.v.-thriller naar het be roemde hoorspel van Lucile Fletcher. Onder regie van Kees van Iersel komt een groot deel van de t.v.-kern der N.T.S. in het geweer. Het gezamenlijk programma van dinsdag brengt een historische herin nering aan 28 mei 1932; toen werd namelijk de zuiderzee afgesloten. Het is 25 jaar geleden dat de Vlieter werd gedicht, het laatste sluitgat van de Afsluitdijk. Uit documentair en ak- tueel materiaal is een film samenge steld over de Zuiderzeewerken, die thans zal worden gedraaid. Daarna volgt de hoofdfilm „Kind vermist", door de Kath. filmkeuring gesteld voor 14 jarigen en ouder.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 12