RIJNSTREEK DUINSTREEK VRIJDAG 24 MEI 1957 ^DE^EIDSE^^URANT^ ALPHEN AAN DEN RIJN Zilveren feest van deken E. A. M. Paap Déken E. A. M. Paap van Alphen a. d. Rijn viert zondag a.s. zijn zilveren priesterfeest, waarvan de eigenlijke dag 21 mei was. Die dag werd zijn feest in intieme kring gevierd in het rectoraat Huize Sint Maria te 's-Gravenhage, waar hij voorheen rector was. In Alphen a. d. Rijn kreeg hij zijn eerste pastoraat en werd hij tevens deken. Tussen de periode van zijn kapelaansambt te Leiden en zijn hui dige geestelijke tau*k, was deken Paap in hoofdzaak belast met de zorg voor het vrouwelijk en mannelijk jeugd werk in de bisdommen Haarlem en Rotterdam. De mijlpaal van zijn zilveren pries terschap valt nu ongeveer samen met de ingang naar zijn nieuwe taak als zielzorger van een parochie, voor wel ke opdracht zijn vruchtdragend werk voor de katholieke jeugd van de ge noemde bisdommen en als nationaal aalmoezenier, van alle bisdommen in Nederland, het allerbeste doet voor spellen. Hoewel deken Paap nog maar slechts enkele maanden met de paro chiële zielzorg is beslast, maken zijn parochianen zich reeds op om hem een grootse huldiging te brengen. Zaterdag a.s. doet de jubilaris om 17.00 uur zijn feestelijke intocht in zijn parochie. In de kerk celebreert hij daarna een plechtig Lof. Hij is een echte vriend van de jeugd en het is daarom, dat hem die avond om 19.00 uur een speciale hul de wordt gebracht door de parochiële jeugd, in de tuin van de pastorie. De plechtige feestmis wordt door hem zondag om 9.30 uur opgedragen. De feestpredikatie zal worden gehou den door mgr G. P. J. v. d. Burg. Om 14.30 vindt in de Sint Joseph- zaal een officiële receptie plaats met muzikale omlijsting dojr het r.-k. ge mengd koor „Sint Bonifacius". Tij dens deze receptie wordt het paro chiegeschenk aangeboden. Om 15.30 uur vangt de algemene re ceptie aan voor de parochianen en andere belangstellenden. Om 17.00 uur wordt het feest be- ■loten met een plechtig Lof, waarbij voornoemd koor de gezangen zal uit voeren. Op Hemelvaartsdag zal de school jeugd haar bijdrage leveren aan het priesterfeest. De kinderen zullen om 8.15 uur in de H. Mis aanwezig zijn om hun pastoor op de mooiste manier te eren in zijn priesterschap. VERANDERINGEN BIJ „KINDERVREUGD". De heer C. J. Horzen, die binnen kort naar een ander deel van de ge meente gaat verhulzen, heeft don derdagavond tijdens de in „Bethel" gehouden jaarvergadering van de speeltuinvereniging „Bandervreugd" het voorzitterschap neergelegd. Tot zijn opvolger werd gekozen de heer B. G. Wijnand, die al tweede voorzit ter was. In de vacature, ontstaan door het bedanken wegens vertrek naar Baarn van de heer J. Doeland, werd voor zien door de verkiezing van de heer H. A. de Hertog. De heer 3. Bleyen- berg, die reeds bestuurslid was, heeft het secretariaat op zich genomen. In de vacature wegens bedanken van de heer M. Overmeer zal bin nenkort worden voorzien, evenals in de te verwachten vacature wegens het heengaan van de heer Horzen, die zolang aanblijft als gewoon be stuurslid. De periodiek aftredende bestuursleden J. Dirkzwager en J. Bleyenberg werden herkozen. Blijkens het jaarverslag van sec retaris Bleyenberg was de anders zo succesvolle jaarlijkse marktdag ten bate van de kas, het vorig jaar een tegenvaller. Om die redenen is be sloten van het organiseren hiervan in het vervolg af te zien. Men be zint zich op een vervanging van de de verborgen stad", welke film een beeld gaf van het dierenrijk in de oerwouden. i Ontvangst bejaarden. Het was voor Alphens burgemeester, de heer Z. Bruins Slot, en voor mevr. J. J. Bruins Slot-Padding ongetwijfeld een genoeglijke middag, toen zij in het benedenrestaurant van „Avifauna" een hartelijk weerzien mochten bele ven van ruim vierhonderd bejaarden uit Nfjkerk (en omgeving)., de ge meente, waar zij enkele maanden ge leden nog als eerste burger en burge res mochten wonen. In 82 personenauto's en drie grote autobussen was dit gezelschap een daagje uit met als hoofddoel een be zoek aan Alphen a. d. Rijn. Onder dit, aan levensjaren hoge gezelschap, bevonden zich o.m. burgemeester Hoekstra, die destijds burgemeester Bruins Slot in Nijkerk heeft opge volgd en de twee wethouders van die gemeente, de heren S. Gerssen en G. Jacobse. Aan de grens van de gemeente werd de lange stoet van auto's opge wacht door ordonansen van de ge meentepolitie, die ze door de gemeen te heen naar „Avifauna" leidden. Men passeerde in het Burgemeester Visser park de ambtswoning van de burge meester waar de familie Bruins Slot haar oude bekenden vriendelijk toe wuifde. Men reed vervolgens langs het raadhuis waar, ter ere van de be zoekers, de vlaggen varen uitgesto ken en in de toren waarvan feestelij ke carillonmuziek speelde. Deze har telijke ontvangst hebben de oudjes en hun begeleiders op hoge prijs gesteld. In „Avifauna" volgde een blij weer zien. Er werden vele handen gedrukt en burgemeester en mevr. Bruins Slot onderhielden zich met de oude be kenden. Na de lunch maakten de bezoekers een wandeling in het vogelpark en ze waren vol bewondering over de prachtige vogels en de fraaie aanleg van het park. Tewaterlating bij Boot. Op de Scheepswerf „De Vooruitgang" van D. en Joh. Boot n.v. te Alphen a. d. Rijn werd donderdag met goed gevolg te water gelaten de motorkustboot „Keizerveer', bouw nr. 1256, in aan bouw voor de heer H. Liberg te Raamsdonkveer. Het schip is van het gladdek-type en heeft een lengte t.1.1. 48.75 m., breedte 8.65 en holte 3.50 m., geladen diepgang 3.15 m., laadvermogen D.W. pl. 680 ton. In het schip zal geplaatst worden een „Industrie" Dieselmotor type D.7.O. met een vermogen van 450 P.K., van de gelijknamige motO' renfabriek te Alphen a. d. Rijn. De uitrusting zal bestaan uit twee mas ten met twee laadbomen, met een hijsvermogen van 2 ton, Bodewes lie ren, oliegcstookte centrale verwar ming, electr. installatie, van 110 Volt, radio-telefonie, echoloodinstallatie en richtingzoeker. Het m.s. „Keizerveer" wordt ge bouwd onder klasse 3ureau Veritas en Scheepvaart-Inspectie. Geslaagd. De heer F, S. I. Knaa- pen behaalde te Utrecht het diploma drie-jarige „Stafcursus Bank- en Ef fectenbedrijf". Mej. E. Rademakers behaalde het diploma ziekenverpleging (Witte Kruis) met aantekening kinderver- bereid. Na de maaltijd verbleven de oudjes nog geruime tijd in de sprook jes- en speeltuin. Om 4.15 uur ver trok men weer over 's Hértogenbosch en kwamen in Zaltbommel, alwaar koffie met broodjes werd genuttigd. Om 6.15 uur begon de grote trip naar huls. Via VianenUtrecht en Wad- dinxveen arriveerde men in het dorp, omstreeks 8.30 uur. De muziekvereni ging „De Harmonie" stond traditiege trouw in het Westeinde bij de R.K. Kerk gereed om de oudjes in te ha len. Ook wapperde de driekleur van de gemeentetoren en raadhuis. Met de muziek voorop ging het stapvoets naar het raadhuis. Zoals gewoon klom de burgemeester op een auto en zei verheugd te zijn, dat de tocht zonder onheil was verlopen. Hij dankte de burgerij, die door hun gave deze dag voor de ouden van dagen mogelijk heeft gemaakt. Ook bracht hij dank aan de chauffeurs, die zichzelf en hun auto beschikbaar hadden gesteld en aan de muziek, die zo bereidwillig was om de bejaarden in te halen. Ook de dames, die mede hebben gewerkt om deze dag te doen slagen, werden door de burgemeester van harte be dankt. KOUDEKERK Voetballen t.b.v. Bejaardenreis. Naar wij vernemen hopen de voet balvereniging St. Bernardus en Kou dekerk a.s. zaterdag om zeven uur des avonds een vriendschappelijke wedstrijd te spelen op het terrein van St. Bernardus aan de Hoge Rijndijk. De baten van deze wedstrijd zullen beschikbaar worden gesteld voor de kas van de reis der Bejaarden. Men hoopt op een grote belangstelling, zo dat het af te dragen bedrag zo groot mogelijk zal kunnen zijn. LEIDERDORP P.V. „De Rijnklievers". Wed vlucht vanaf St. Chislain H. Afstand 197 km. In concours 151 duiven. Ge lost om 8.20 uur met z.w.wind. Aan komst eerste duif om 11.15.47; laatste prijswinnaar om 11.29.34 uur. Uitslag 16 M. Jongeleen; 24 W. G. de Jong; 3 A. Gijzenij; 5. H. B. Bonneur; 7. A. Rooda; 8. A. Dubbelaar; 9. J. Truijers Sr.; 10. C. Onderwater. NIEUWVEEN Voorlichtingscursus. Uitgaande van de Stichting „Huishoudelijke voorlichting ten plattelande" in Z.- holland, werd in zaal Lelieveld een kookdemonstratie gegeven met de be doeling, evenals vorig jaar enkele cursussen te organiseren, o.a. kook cursus, ^bloemschikken en knutselen. De aarjjyezige dames werden allen lekker "hapjes geoffreerd. Een leuke film, w^lke het verschi' liet zien tus sen hef koken te plattelande op het oude kqlenfornuis en het tegenwoor dige kdken op moderne wijze met ge bruikmaking van electra of gas, werd vertoond en viel zeer in de smaak. Op het eind van de avond gaven en kele dames zich op voor een der cur sussen. De cursussen worden gegeven met subsidie van rijk en gemeenten. De opkomst was gering. R0EL0FARENDSVEEN Geslaagd. Aan de Haagse Vak school voor kappers, slaagde de heer C. Roaewijk, alhier, voor het einddi ploma, tevens diploma vakbekwaam heid in het herenvak. ZWAMMERDAM RAADSLID M. STAAL OVERLEDEN Gistermiddag is in het ziekenhuis te Leiden, waar hij sinds enkele we ken verpleegd werd, overleden de heer Marinus Staal. De heer Staal, op 24 nov. 1896 te Zwammerdam geboren, heeft met uitzondering van een korte periode, gedurende welke hij aan de Philips, fabrieken te Eindhoven verbonden was, te Zwammerdam gewoond. Na het overlijden van zijn echtge note woonde hij met zijn zuster sa men en voerde het beheer over een bescheiden boerenbedrijf. Op 30 dec. 1947 kwam hij voor de PvdA in de raad. In het verenigings leven had hij tevoren echter reeds een zeer belangrijke rol vervuld. De zangvereniging EMM en de muziek vereniging „Wilhelmina" hebben hem als lid jaren gekend en van zijn mu zikale gaven geprofiteerd. Naast zijn lidmaatschap van de raad was hij nog lid van de woonruimte- commissie. Mevr. T. Berkheij-Vi? is geslaagd voor het examen Beroepsvervoer, afd. expeditie. BOSKOOP Gemeenteraad. De eerstvolgen de openbare gemeenteraadsvergade ring is vastgesteld op dinsdag 28 mei a.s. des avonds te 8,15 uur ten ge meentehuize. De agenda vermeldt o.a. aanwijzing van een koopavond, ontwerpen van een uitbreidingsplan in de Pettepol- der en benoeming van een onderwij zer aan de openbare school voor la ger onderwijs te Boskoop. Uitgaansdag bejaarden. Dank zij de gehouden inzameling, waarvan het totaalbedrag de verwachtingen ver heeft overtroffen, kan de uitgaansdag marktdag, waarvan men denkt meer VOQr bejaarden ook dit jaar weer profijt te kunnen trekken. Mevr. N. I doorgang vinden. Als voorlopige da- viiot A* leidster ^um js vastgesteld dinsdag, 2 juli a.s. Sampiemonvan Vliet, de van de zangclubs en mej. De Gans, die de rhytmische club onder haar hoede heeft, kregen veel waardering voor hun belangeloze medewerking. Het dames-comité, dat het vorig jaar werd opgericht, geeft reeds bltfk een goede steun voor de vereniging te zijn. Een nieuwe bakschommel is be steld en men hoopt dat dit speel tuig nog voor de aanstaande zomer - vacantie op de speeltuin zal kunnen worden geplaatst. Het werk van de vertrokken sec retaris, de heer Doeland werd zeer gewaardeerd. Hem werd hiervoor dank gebracht. De eerste ouderavond op 28 febru ari dit jaar bracht veel voldoening en bevorderde het besluit om dit tot een jaarlijks terugkerend gebeuren té maken. Medegedeeld werd dat de vereni ging 324 leden en 22 donateurs telt. Uit het financieel overzicht, dat de Penningmeester, de heer N. A. Windhorst uitbracht, bleek, dat „Kin dervreugd" een batig kassaldo heeft van 725.68. De heren J. Rijswijk, J. Koopman en H. M. Bleyenberg zullen dit jaar toezicht houden op de financiën. Er heerste onder de leden grote ontevredenheid over de desolate toestand van de afrastering om de speeltuin. Deze afschei4ing is vijf tien jaar oud en vertoond op vele plaatsen grote gaten. Men zal nog maals een desbetreffend verzoek richten tot de betrokken instantie. Na afloop van de zakelijke bespre kingen, tijdens welke de aanwezigen werden getracteerd, vertoonde de heer Wijnand, ter verhoging van de gezellige sfeer, enkele films, o.a. de Het doel van de reis is het Gooi. Wan neer nu ook moeder natuur mee wil werken, kunnen de oudjes weer op een genotvolle dag rekenen. 55 Jaar getrouwd. Het echtpaar Maarten Koster-Maria de Wit hoopt op 28 mei a.s. het feit te herdenken dat zij 55 jaar geleden in het huwe lijksbootje zijn gestapt. Van deze jaar hebben zij er 40 in Boskoop gewoond, waarvan 31 in de huidige woning Em- makade 25. De bruidegom 76 jaar is nog goed ter been doch de bruid, die nu 77 jaren telt is aan haar stoel ge kluisterd. Het huwelijk werd gezegend met 8 zonen en 4 dochters terwijl er 34 kleinkinderen en 10 achterklein kinderen de feestvreugde zullen ver groten. HAZERSW0UDE Tripje van Ouden van Dagen. Om 8.30 uur vertrokken gistermor gen een vijftigtal personenauto's met de ouden van dagen, na vooraf een rondgang door de gemeente te heb ben gemaakt, via BleiswijkHille- gersberg naar het restaurant „Belle- vue" aan de Parklaan te Rotterdam. Hier werd koffie gedronken en had men een zeer mooi gezicht op de Maas, alwaar men het drukke scheep vaartverkeer kon waarnemen. Van Rotterdam ging het door de timnel naar de Moerdijkse brug over 't Hol- langs Diep naar Breda, door 't Mast bos over Tilburg en door de Drunen- se Hei naar Kaatsheuvel, waarna men om circa 2 uur in de Efteling aan kwam. Hier werd gezamenlijk het diner gebruikt. De burgemeester en wethouder C. A. van Dam voerden het woord. De heer C. Bos sprak na mens de ouden van dagen. Hij dank- leerzame rolprent „Het geheim van te het comité, dat deze dag had voor- De Kaag vierde zilveren feest van zijn herder Beste pastoor trof beste parochianen Nogmaals is de ganse parochie van De Kaag tezamen gestroomd om het zilveren priesterfeest van hun pastoor te vieren. Uit het wijde polderland van de Haarlemmermeer en Abbenes en om streken, waren de parochianen naar de jeugdherberg op het Kaag-eiland gekomen, dat voor deze viering Wel willend beschikbaar was gesteld. Tot de laatste plaats was de gezellige zaal met blij wachtende parochianen be zet toen pastoor Van Teijlingen, ver gezeld van zijn hoogbejaarde moeder en van vele familieleden de feest zaal werd binnengeleid. Vol geest drift zong de parochie staande het welkomstlied, terwijl hun pastoor midden door hen heen schrijdend naar zijn plaats werd geleid. De heer Th. Zwetsloot, lid van het feestcomité en leider van deze pa rochie-avond, heette de jubilaris, zijn familie en alle parochianen van harte welkom en sprak in weloverwogen bewoordingen een geestig openings woord, rijk doorspekt met voor ieder een begrijpelijke vergelijkingen en beelden. Hij haalde de woorden van een on bekende s/preker aan, die gezegd schijnt te hebben: „Alle pastoors zijn goed, maar wij hebben een beste". Hij noemde de pastoor iemand, die gewoon was, zoals zijn parochianen, opgegroeid op eenzelfde soort grond als waar zij hun vorming hadden ge kregen. Daarom was het ook niet op gevallen, dat hij gekomen was. Het leek, alsof hij er altijd was geweest. De parochie was wel klein, maar het ging om de kwaliteit van de schapen, die onder leiding van pastoor Van Teijlingen temidden van do grote pa rochies de toets van een tentoonstel ling zouden moeten kunnen door staan. Als pastoor maar lang genoeg bleef, zou hij daar zeker in kunnen slagen met Gods genade, en op hun medewerking mocht de pastoor ten volle rekenen. De woorden van de heer Zwetsloot werden die avond tastbaar gemaakt door alles wat op de planken werd gebracht. Het kerkkoor zong samen met het kinderkoor, dat voor het eerst in het openbaar verscheen, een prachtig „Aive Verum" en gaf zo een beeld van samenwerken en me dewerken. Toen de heer Zwetsloot zijn geestig „Policarpus-gedicht" -had laten horen, tot groot genoegen van de hele zaal, zong het kinderkoor met stemmen klaar als zilver hun hoog ste lied onder leiding van meester De Baat, ter ere van de zilveren jubilaris uit. Toen de heer P. Stokman op het toneel versoheen, voelde iedereen dat er iets ging gebeuren. Namens het feestcomité bood de heer Stokman het geschenk van de parochie a^n de jubilaris aan. Een gloednieuw tele visietoestel werd er voor aller ogen op tafel neergezet en de heer Stok man prees de hartelijke medewer king van de parochie, die in zes jaar tijds drie zilveren priesterfeesten had gevierd en tooh weer met haar kleine aantal parochianen meer dan duizend gulden voor deze jubilaris had bijeen gebracht. De pastoor dankte dan ook heel de parochie van ganser hatte en noemde de inspanning van de zes honderd parochianen, want meer zijn er niet, veel en veel te groot voor zo een klein getal. Graag bood hij aan alle aanwezigen een kop koffie, om ook iets te doen bij het vele dat zij deden. Verrassingen De toneelgroep „Vondel" bracht de „Doos van Pandora" ten tonele, waarbij ieder zijn hart vast hield, bang dat die wel eens zou kunnen breken bij de spanning die dit bracht. Het stuk Werd voortreffelijk gespeeld. Toen de heer v. Lent de verfilming van de glorieuze intocht op het witte doek bracht van enkele aagen gele den, was ieder hoogst verrast. Dat er daarna nog een goochelaar uit de heer Zwetsloot zou tevoorschijn ko men, had zowaar niemand kunnen denken. Met zijn verrassende toeren boeide hij jong en oud. Toen het kerkkoor uit volle borst het St. Jans lied had gezongen, betrad pastoor Van Teijlingen het podium. Hij zei, dat zijn parochianen hem verlegen gemaakt hadden, en met een blik op het televisietoestel, zei de jubilerende pastoor, dat het heus veel te veel was voor het weinige, dat hij tot nog toe voor hen kon doen. En met een variant op het openings woord van de heer Zwetsloot, zei de pastoor: „Alle parochies zijn goed, maar ik neb een beste", al wist hij, dat er wel enige overdrijving in de woorden van de heer Zwetsloot en dientengevolge in de zijne schuilen kon. Hij dankte alle parochianen voor alles, te veel om op te noemen. Voor de intocht, de muziek, de bruidjes en de kerkversiering binnen en bui ten, voor alle woorden en bijzonder voor de prachtig uitgevoerde gezan gen van de hoogmis van zondag. Zangkoor en kinderkoor hadden heel bijzonder zijn hart gestolen. De pastoor behoefde dan alleen maar te denken aan het sublieme Ave Verum van het plechtig lof. Het grote pa- rochiegescihenk deed de maat over lopen en accepteerde hij graag als een tastbaar bewijs van hun harte lijke, .liefde vóór hun zielenherder van" nu, wat hem grote verwachtingen dééd koesteren voor een hoge opbloei van'het geestelijke leven van al zijn parochianen, nu zij zo volop hadden getoond, dat zij hem graag in hun midden wilden hebben en houden. Dit laatste hoopte hij met hen, want het zou aan beiden ten goede komen. net feestcomité dankte hij bijzon der voor alle goede zorgen ook op deze avond weer ten volle getoond en van al wat er in deze dagen was gebeurd, kon hij slechts zeggen: „Beste mensen, er ontbrak niets aan. Vodr alles mijn heel oprechte, harte lijke dank". Met een daverend lang zal hij leven werd de avond besloten en jflet grote voldoening ging leder- eeiïjsaar huls, dankbaar voor wat zij stuk voor stuk deze dagen hadden meebeleefd. HILLEG0M R.K.S.V. „Concordia". Nu de R.K.S.V. „Concordia" er in geslaagd is kampioen te worden en haar plaats weer in te nemen in de 4e klas van de K.N.V.B. zal dit feestelijk worden gevierd. Zondag a.s. zijn er jubileum wedstrijden op het terrein aan de Brouwerlaan en het eerste elftal zal om half drie een ere wedstrijd spe len tegen Lisse I. Van 4 tot 5 uur is er receptie in hotel Flora en des avonds een feestelijke bijeenkomst voor leden en donateurs. Geb.: Martha d. v. J. C. Nieuwen- huis en P. Klerk; Agatha d. van L. H. A. van der Veldt en A. C. Ver steeg; Anna d .van A. A. Opgenhof- fen en J. E. Chr. Duindam. Ondertr.: L. van Dijk en H. Sis sing; T. Dandy en S, M. Boas Berg. Getr.. P. C. Hoekstra en A. M. Bakker: G. C. van Saase en S. Groot; C. Oomen en J. J. van Werkhoven. Overl.: J. Beekelaar m. 86 jr. VOORSCHOTEN Fancy-fair, Hedenavond om 8 uur zal de Grote Fancy-Fair ten bate van Gezinszorg in het r.-k. Ver enigingsgebouw worden geopend. Het r.-k. Vrouwengilde Voorschoten heeft zich met de organisatie belast. De Fancy-fair wordt gehouden vrij dagavond, zaterdagavond en zondag avond. Elke avond van 8 tot 11 uur. Zondagmiddag van half drie tot 5 uur is een een speciale kindermiddag met gratis toegang. Op de sluitings avond zal de trekking plaats vinden van de loterij. Er zullen op de fancy- fair vele attracties te vinden zijn zo als een bommenwerpersstand, een schiettent, een poppenstand met na tuurlijk een rad van avontuur. Uitstapje bejaardensocleteit. De leden der Bejaarden-sociteit maak ten woensdag met verscheidene da mes, die het „Sooswerk" verzorgen, hun jaarlijkse uitstapje, waarvoor wekelijks door elk van hen een klei nigheid was weggelegd. Om 1 uur 's middags stonden 2 bussen gereed voor „het Wapen van Voorschoten". De feeststemming kwam er al dadelijk in. Ieder kreeg namelijk een mooie corsage, een vriendelijke attentie van bloemhan- del v. d. Hoek. Uitgeleide gedaan door burgemees- i ter v, d. Hoeven, (mevropw v. d. 1 Hoeven maakte de tocht mee), ging het via Leiderdorp langs de Oude Rijn richting Utrecht. In de bekende uitspanning „den Hommel" werd thee gedronken, door velen buiten in 't zonnetje. Èen half Uur later ging 't opge wekte gezelschap verder langs de Vecht tot Loeiïen, waarna het naar Oud Looedrecht ging. Tijdens deze rit werd gestopt vóór de tractatie der fa Verstegen, voor. elk een heer lijk flesje gaseuze. Bij restaurant Van Dijk in Oud Loosdrecht stond om half 6de kof fietafel klaar. 't werd een allerge zelligste maaltijd. Tegen half 7 werd de terugreis aanvaard. Vrolijk zingend ging 't langs Uithoorn, Aalsmeer, Haagse Schouw, den Deyl op huis aan. Om ruim half 8 was 't gezelschap op het uitgangspunt terug waarna ieder zeer voldaan huiswaarts ging. Doktersdienst. De dienst der doktoren wordt gedurende dit week einde voor spoedgevallen waargeno men door dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356, voor wijk verpleegster gezondheidscentrum, tel. 2177. van het niet 5eer grote aantal leden, de toewijding van de bestuursleden en de wh'ze, waarop directeur J. Bos de dagelijkse leiding geeft aan de za ken. Tussen de Coöperatie Wassenaar en het Centraal Bureau hebben altijd de beste verhoudingen bestaan. De heer Hendrikse overhandigde als aandenken aan dit gouden jubi leum een schilderstuk van schepen in de Rotterdamse haven. Nadat de voorzitter van de Ring Rotterdam van het Centraal Bureau, de heer P. Bee- kenkamp, tot welke ring Wassenaar behoort, zijn gelukwensen had uit gesproken had en de Wassenaarse coöperatie geprezen had om haar me deleven met het wel en wee der an dere aangesloten verenigingen, bood de heer C. L. L. Bos namens een aan tal coöperaties in omliggende plaat sen 'n praktisch geschenk aan voor 't kantoor van de „Samenwerking": een bureaustoel voor de directeur. De heer Jac. Nell, voorzitter van de jubilerende vereniging en de heer J. Bos spraken dankwoorden. Doktersdienst. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor me dische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen R. S. Ten Cate, Hugo de Grootstraat 1, tel. 3027 en dr. H. D. Boer, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apothekersdienst. De apothe- kersdienst na sluitingstijd wordt waargenomen van zaterdag 25 mei tot woensdagmorgen 29 mei door Was senaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Geb.: Elsa Louisa d. v. J. Rakers en H. P. L. Koenen; Leonardus An- tonius Gerardus Maria z. v. L. C. van der Velde en C. J. M. Kraan; Maria Petronella Josina d. v. Q. J. P. van Hèmert en C. A. M. Knijnen- burg: Miranda Harriëtte d.v. L. M. Conijn en M. T. F. Kuling; Adriana Jacqueline d. v. J. Bergman en G. IJzerman; Pieternella Ingrid d. v. G. Kreeft en J. van Egmond; Jorrit Ni- colaas Pieter z. v. E. M: N. Ooster- baan en J, M. T. H. van der Mast; Wilhelmina Maria d. v. L. van Hoek en M. Hensbroek; Jan Hendrik z. v. H. van Ringen en M. van der Lint; Michiel z. v. D. A. Heljungs en B. Hageman. Ondertr.: C. H. M. Meyknecht te Oegstgeest en A. M. T. van den Berg; J. Westhoek te Voorschoten en H. Blankspoor; T. Post te Wormer en G. Woudsma; J. Meijer te Lisse en A. M. Remmerswaal, Getr.: J. M. Hoogeveen en A. K. van Doorn; W. H. H. Beijersbergen en A, Groen; J. C. J. Gesink en K. M. van der Hout; G. W, Hendriks en C. S. Stijnman; G. H. Hilgeman en J. Masselink. Overl.: W. Lemans 71 jaren; Jo hanna A. Mullemeister 78 jaren; Jo zef Drielsma 72 jaren; Francisca M. Tussehenbroek 88 jaren; Maria Ter- wingen 76 jaren; Anna C. Ypma 71 jaren; Petrus G. J. M. Hommers 3 maanden. WARMOND Viswedstrijd voor ouden van da gen. De hengelsportvereniging „de Leede" organiseert op zaterdag, 1 Ju ni a.s., een grote viswedstrijd waar van de baten geheel ten goede komen aan de uitgaanskas van die ouden van dagen. Er zijn voor de wedstrijd vele prijzen beschikbaar gesteld. Voor de gene, die de meeste vis inlevert is er, buiten de eerste keus wat de prijzen betreft, nog een mooi blijvend aan denken ter beschikking. De vereniging „de Bliek" uit Leiden heeft reeds twee maal achtereen de mooie wissel- beker gewonnen. Wint de vereniging ook dit jaar de beker, dan wordt zij definitief eigenaresse. Er valt dus een spannende wedstrijd te verwachten. Gezien het mooie doel, waarvoor deze wedstrijd wordt gehouden, vertrouwt men er op dat de deelname algemeen zal zijn. Warmonds Fanfare. De War mondse Fanfare zal op Hemelvaarts dag deelnemen aan het jjrote Natio nale Muziekconcours, uitgeschreven door de muziekvereniging van de Ge meentelijke Reinigingsdienst t€ 's-Gravenhage, welk concours za plaats vinden onder auspiciën van de Algemene Nederlandse Muziek Unie. WASSENAAR GOUDEN JUBILEUM COÖPERATIE De Coöperatieve Landbouwverenl. ging „Samenwerking" heeft gisteren het 50-jarig bestaan herdacht met 'n receptie in Huize Den Deyl en een diner met feestavond in restaurant Meijendell. Tijdens de receptie kwa men zeer velen hun gelukwensen aanbieden. Het Wassenaarse gemeen tebestuur werd vertegenwoordigd door loco-burgemeester mr. dr. J. Ha zenberg. Verenigingen op landbouwgebied zonden deputaties, de Plattelands^ vrouwen toonden hun belangstelling en verder vele bestuursleden en di recteuren van coöperatieve vereni gingen uit de omgeving. Er werden enkele toespraken ge houden. Mr. A. C. F. Hendrikse, di recteur van het „Centraal Bureau" in Rotterdam herinnerde er in zijn gelukwens aan, dat het pad der Was senaarse coöperatie niet altijd over rozen is gegaan. Maar alle tegensla gen werden overwonnen en met vol- doening en trots kan worden vastge steld, dat de vereniging op een ge zonde financiële basis staat. Dit kon bereikt worden dank zij de trouw Aetherklanken Televisieprogramma's. VARA: 17.00—17.30 Voor de kinde ren. NTS: 20.00 JoUrn. en weeroverz. NCRV: 20.15 Lied van de maand. 20.20 Hobbyrubriek. 20.30 Nieuwe gram. 20.55 Gevar. programma. 21.50 —22.00 Dagsluiting. NTS: 22.00—22.30 Kon. bezoek aan Zweden. HILVERSUM I, 402 M. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kalender. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.55 Plechtige Hoogmis, 10.30 Gram. 10.35 Water standen. 10.40 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. (12.30 12.33 Land- en tuinbouwmeded.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieüws en kat/h. nieuws. 13.20 Lichte muz. 13.50 Amus. muz. 14.00 Dit is leven, caus. 14.15 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespreking. 14.50 Gram. 15.10 Kroniek van Letteren en kunsten. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.20 Lichte muz. 17.36 Idem. 17.55 Amus. muz. 18.15 Journalistiek week- overz. 18.25 Gram. 18.30 Pari. overz. 18.40 Gram. 18.45 Regeringsuitzen.: Atlantisch Allerlei: Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Commentaar op het nieuws. 19.15 Omroeporkest en solist. 20.10 Licht baken, caus. 20.30 Act. 20.45 De ge-> wone man. 20.50 Gevar. pi'ogramma. 22.10 Cabaret. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De Ontbijt- club. 9.00 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Orgelspel. 10.45 Buitenl. overz. 11.00 Dammuz. 11.40 Klavecimbelrecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Spórtpraatje. 14.00 Gram. 14.25 Fries programma 14.50 Harmonie orkest. 15.15 Van de wieg tot het graf. 15.30 Concertgebouworkest. 16.25 Boekbespreking. 16,40 Lichte muz. 17.05 Weekjourn. 17,35 Roemeens ork. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Negro-spirituals. 19.00 Ar tistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Pas separtout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Dit is uw leven! 20.50 Dansmuz. 21.20 't Hangt aan de muur en 't tikt. 21.45 Soc. comm. 22.00 Opsporing ver zocht. 22.45 Hammondtrio. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6