babi| KW) „Unicum" luiers Raad van Voorschoten vergaderde tot diep in de nacht UW HET VOOR HET ZEGGEN HAD zou hij zeker zeggen, geef MIJ maar j - I.95 VAN TILBURG MAANDAG 13 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Dierenparkje in de Oranjepolder De raad van de gemeente Voor schoten kwam vrijdagavond in openbare vergadering bijeen ter afwerking van een agenda van 25 punten. Met daartussen enkele agendapunten, waaraan vele facet ten vastzitten en nog eten besloten vergadering kon het moeilijk an ders of het werd een latertje. Daar de burgemeester niet de gehele ver gadering aanwezig kon zijn, werd eerst een algehele wijziging van de agenda aangenomen. De raad van Voorschoten was in beroep gegaan bij de Kroon tegen de onthouding van de goedkeuring door Ged, Sta ten tegen een herziening van het uitbreidingsplan. De gemeente heeft nu een oproep gekregen te ver schijnen op een vergadering uitge schreven door de Raad van State om de gang van zaken uiteen te zetten. De gemeente wil jhr. ir. J. de Ra- nitz machtigen de raad in bedoelde vergadering te vertegenwoordigen. De heer Pels had hiertegen geen ibe- zwaar, maar verlangde, dat de heer De Ranitz een rapport aan de raad uitbrengt. De heren v. d. Hulst, Lam- boo en Fortanier hadden geen be zwaar tegen de persoon van de heer De Ranibz, maar waren voor niet verschijnen. Zij stemden dus tegen. Ovèr de toestand van de grasmat van een van de terreinen van het spórtveldencomplex had het hoofd van de beplantingsdienst rapport uit gebracht. De heer Fortanier besprak hierbij de toestand van de paden en de velden. De heer v. d. Hulst merk te op, dat het euvel zeker niet aan de -bezoding te wijten was. De voorzitter suggereerde het hele geval nog maar even aan te zien en af te wachten, omdat het object door de Heide Maatschappij niet nog niet was opgeleverd. B. en w. lieten weten, dat de Stichting Fonds tot opsporing van tuberculose Leiden, Voorschoten heeft opgenomen in het programma van te houden bevolkingsonder zoeken in 1957, waarbij als richt- data zijn aangehouden 4 tot en met 19 november 1957. De heer Pels verzocht hierbij om te proberen, dit onderzoek vroeger in het jaar te doen plaatsvinden. De burge meester Avil contact opnemen met Fotu of dit mogelijk is, want alles is gepland. Dierenparkje Drieduizend vierk. meter van Hfet recreatiegebied in de Oranjepolder is nog onbeplant gelaten, omdat hier gedacht is een aantal dieren onder te brengen, wat voor jong en oi.d een aardige attractie zou zijn. Van Den Boers Dierenhandel te Wassenaar is thans het aanbod gekomen een aan tal sierbeesten gratis op het voor „dierenparkje" gedachte gedeelte van liet recreatieterrein onder te bren gen, waarvan de verzorgingskosten dan voor rekening van de gemeente zouden komen. Uit de aard van het bedrijf vloeit voort, dat de bezetting telkens zal wisselen. B. en w. menen bij wijze van proef A-oor het jaar 1957 op bedoeld aanbod te moeten ingaan, temeer daar op deze wijze met de verzorging van dergelijke beesten de nodige ervaring kan wor den opgedaan. De verantwoordelijk heid voor de dieren blijft bij Den Boer. De raad stemde hiermede in. De vakantieregeling voor de sla gers werd in de Winkelsluitingsver- ordening opgenomen. De bouwkas I Nederlandse Gemeenten is voorne mens een lening van 7.000.000 te sluiten. In verband hiermede werd Voorschoten verzocht een garantie tot 15.000 te verstrekken. Er werd nu lang en breed gespro ken of het niet beter was de aan delen, die slechts tot 20 procent zijn volgestort tot 100 procent vol te stor ten of de garantie te geven, waarbij dan geen direct kasgeld op tafel be hoefde te komen. De heer Fortanier wenste in deze gelegenheid een beter financieel in zicht. Besloten werd het garantiebe drag van 15.000 vast te stellen. Het dakherstel van de Kimshoeve zoals voorgesteld door b. en w. vergde een bedrag van 8.500. De leden van de raad vonden het be drag nogal aan de hoge kant; er zijn inderdaad goedkopere oplossingen te vinden, maar die zijn toch minder degelijk. En daar het gebouw in tijd van nood nog dienst kan doen voor andere bestemmingen, zoals nood ziekenhuis en het gebouw bovendien geplaatst is bij de entree A'an de nieuwe Vlietwijk, is gedacht aan deze oplossing. Er kwam geen verdere te genkanting van de raad en hij gaf zijn fiat. Bij het voorstel van de verkeers maatregelen had de P.v.d. A.-fractie gaarne een algeheel parkeerverbod gezien voor het gedeelte Schoolstraat tussen Bijdorpstraat en Pauwenstr. Er komt nu slechts een parkeerver bod aan een zijde en Avel aan de kant van de trambaan. De P.v-d.A.- fractie betreurt het, dat op dit punt geen algemeen parkeerverbod is tot stand gekomen. De heer v. d. Hulst was tegen het verbod betreffende inrij van de Eist- laan. De Elstlaan Avordt voor zwaar der verkeer in beide richtingen ver boden verklaard. Voor de B.B zal voor 1700 gulden materiaal worden aangeschaft. De heer Pels informeerde hierbij naar de sterkte van de B.B. en naar verdere gegevens. Vervolgens vroeg hij of hier geen rijksregeling voor getroffen wordt. Op 20 mei a.s. zal de B.B. een persconferentie beleggen, waarbij alles omtrent de B.B. Voor schoten zal worden medegedeeld. Een rijksregeling is nog niet definitief, maar zal t.z.t. wel komen. De investeringsnota met het uit gebreide verslag over de financiële toestand van de gemeente, Aveod na stemming van de agenda afgevoerd om in een volgende vergadering op nieuw aan de orde te komen De heer Eysink Smeets was dankbaar, dat het stuk op tafel lag, maar had de tijd van bestudering tekort be vonden. Hij kreeg steun van de heer Van Eist. De voorzitter deelde mede, dat er veel werk van de nota was gemaakt en dat de cijfers gebaseerd Avaren op de huidige toestand. Bij uitstel mocht de raad niet verlangen, dat er nieuwe cijfers of wijzigingen in aan konden worden gebracht. Besloten werd de nota in een vol gende vergadering aan de orde te stellen. Panden LeidseAveg Burgemeester C. J. v. d. Hoeven droeg nu het voorzitterschap over aan wethouder Schrama. Aan de or de kwam nu het voorstel van de aankoop van de panden Leidseweg 95 en 97 met de verbouwing tot po litiebureau. De heer Fortanier had enige technische \ragen. De heer Ba- zou het beter gevonden hebben, de gelden te besteden voor een eigen politiebureau. Dit is toch maar een overbrugging. De heer v. d. Hulst vond het een hoog bedrag. Hij suggereerde in dit gebouw de centrale boekhouding en de afdeling financiën onder te bren gen, daar er dan minder verbouwd behoefde te worden. Wethouder Schrama maakte de be zwaren van de gemeente tegen het laatste plan kenbaar. Deze oplossing was bezien, maar zal in de praktijk niet gemakkelijk werken en boven dien zal er toch verbouwd moeten worden. Veel besparing zal dit niet opleveren. Men was het in het alge meen over eens, dat het een kost baar object Avas, maar er zijn tAvee partijen mee gediend en stichting van een definitief politiebureau is thans in de tijd van bestedingsbeperking ondenkbaar. Daarop werd het voor stel z.h.st. aanvaard. Thans kwamen achter elkaar di verse voorstellen voor onderwijsaan- gelegenheden aan de orde. Het be trof in hoofdzaak medewerking van de raad voor de aanschaffing Aran meubilair en hulpmiddelen en vast stelling van kosten. De heer De Groot stelde voor dergelijke voorstellen slechts 1 of 2 keer per jaar aan de orde te stellen. Deze mogelijkheid zal worden bezien. Er rezen hierbü enkele vragen uit de raad. De heer Pels informeerde naar de stand van zaken; hoe moet het met de Vliet- school in september gaan? Er zijn inderdaad moeilijkheden te verwach ten. Het college zal alles doen wat mogelijk is. Al deze voorstellen wa ren hamerpunten. Besloten Het voorstel van de grondaankopen van de gemeente Voorschoten inzake het complex Adegeest, welk complex van de Erven Hooymans zal worden gekocht, stuitte bij de behandeling nogal op moeilijkheden. Het was een zware pil voor de raad. Hier ging veel tijd en bovendien nog een be sloten vergadering in zitten. Er is veel risico aan verbonden, omdat er enkele factoren zijn, die de toch al hoge koopprijs nog eens extra zullen kunnen verhogen, zoals de clausule van de belastingschade. Alles werd ter tafel gebracht: krijgen we hier voor goedkeuring; moet hier gebouwd worden met erfpacht, grondspecula- tie, bouwverbod, wijziging uitbrei dingsplan-1949. Toch werd met de koop besloten, zij het met bloedend hart, Avant er zijn vele risico's aan verbonden. De nieuwe zijstraat aan de Papelaan zal de naam krijgen van Baron Schim- melpenninck van der Oyelaan. De heren Pels en Dekker sugge reerden opnieuw om bij eventuele toekomstige naamgeving de Voor- schotense verzetstrijders te vernoe men, wier naam op het monument staat vermeld. Tot slot van deze tweedaagse ver gadering was er nog 'n kleedlokalen- debat. Het voorstel betreffende kleed lokalen bevatte enige moeilijkheden en het bleek later dat de oplossing gevonden kon worden door het voor stel maar in tweeën te splitsen. Het voorstel behelsde intrekking van het beschikbaar gestelde aanvul lende crediet van ƒ25.000 voor de stichting van de stenen kleedgebou wen. Er Avas al gevoteerd 35.000 en van rijkswege was geadviseerd voor het treffen van tijdelijke voor zieningen 10.000 niet te boven te gaan. Nu hadden b. en w. voorge steld tijdelijke voorzieningen te tref fen door de huur van de huidige directiekeet van de Ned. Heide Mij. te verlengen, een houten AA'oning als kleedlokaal te huren en twee ge bruikte schuilhutten tegen billijke prijs te kopen. Voorts zouden er enige voorzieningen op sanitair gebied ge troffen moeten Avorden. Dit laatste vroeg ƒ7000 van het eerst beschik baar gestelde crediet van ƒ35.000 en bovendien een jaarlijkse huur van ƒ1500. De heer Fortanier stelde vast, dat niet alleen de bestedingsbeperking oorzaak is van de weigering, maar dat ook met het oog op het bouw volume geen goedkeuring gegeven kan worden. De heer Van Eist liet zich even eens in deze geest uit. De thans ge vonden oplossing noemde hij niet elegant. Hij stelde voor een betere oplossing te zoeken. Er werd veel gepraat, maar men kwam er niet uit. Daarom werd eerst voorgesteld de be grotingswijziging vast te stellen, wat inhield, dat het aanvullend crediet van 25.000 werd ingetrokken. Dit werd z.hst. aangenomen. Het tweede voorstel luidde 7000 te gebruiken voor de noodoplossing met daaraan verbonden de jaarlijkse huurprijs van 1500 voor de op te richten houten hutten. Dit voorstel werd met 9 tegen 5 verworpen. Vóór stemden wethouder Schrama, wet houder De Graaf, en de heren Dek ker, v. d. Werf en Pels; tegen de heren v. d. Hulst. Lamboo, Fortanier, Eysink Smeets, Van Eist, De Groot, Bakels, Griffioen en Bolle. Voor de rondvraag bleek vanwege het vroege morgenuur geen belangstelling meer te bestaan. Geboren: Carolijn, dr. v. A. van Beydals en C. A. Fuhri Snetlage; Cornelis Theodorus, zn. v. C. J. van Dijk en Th. A. Chr. Spierenburg; Ivonne Johanna Nicoline, d. v. A. Schrama en H. P. van Steijn; Fran- circus Cornelis Hendricus Maria, z. van J. C. J. M. van den Assem en M. H. van der Valk; Willem Johan nes Marinus Engelbert, z. v. E. de Graaf en E. Tielen; Arie Jacobus, z. van A. J. van Leeuwen en T. G. Slot. Geboren te Leiden: Berendina En- gelina, d. v. J. van Lierop en M. E. van der Eng. Geh.: W. A. Verplancke en W. Th. M. Spiegeler. Overl.: S. Dobbenga 55 j., echtge noot van N. de Jong; E. A. C.O j., d.' v. J. C. Groenewegen en A. E. van der Linden. WASSENAAR De kath. jongeren hebben zaterdag en zondag in het verenigingsgebouw een tweedaagse kermis georganiseerd, die tot doel had de eigen kasmiddelen te versterken; zowel de Kajoma als de J. G. kampen, n.l. bij de verdere uitbreiding van hun werk, met finan ciële moeilijkheden. Zaterdagmiddag heeft de aalmoeze nier, kapelaan J. Plantinga, met een enkel Avoord de kermis geopend. Een van de eersten, die van zijn belang stelling blijk gaf, was de burgemees ter van Wassenaar. In de foyer, zo wel als in de grote zaal waren tal Zo'n leuk manteltje met een snoezig bijpassend mutsje Mei schaMig ingeweven patroon In de kleuren wit, rose of bleu 5.90 Een wollen babyvestje met koordsluiting aan de hals 5.25 Een glansgaren overgooier is een van mijn liefste wensen 2.90 EEN KWALITEIT DIE ZIJN WEERGA NIET VINDTI Vroom en Dreesmann heeft deze luiers speciaal zo laten fabriceren, dat deze aan de hoogste eisen voldoen. r „Unicum" fi Oogjes en hydrophyle luiers,extra zacht. Soepel en sterk 1.10 „Unicum Superieur" het beste van alles 1.30 Een wollen opknooppakje met kort mouwtje. Dit pakje bestaat uit Y een wit truitje met I een bleu broekje Hetzelfde pakje maar dan van glansgaren Een leuk truitje voor als ik een tikkeltje groter ben Schouder sluiting, geborduurd voorstukje Glansgaren babybroekje 2.45 van attracties opgesteld, die tot doel hadden de bezoekers op een prettige manier van hun geld af te helpen. Maar de organisatoren Avaren niet karig met de prijzen. Behalve de ge bruikelijke attracties als een schiet tent, een vrolijke keuken, grabbelton voor de kleintjes en diverse gooi- spelletjes was er op het toneel een doolhof ingericht en konden kracht patsers hun lusten botvieren op het gewichtheffen. In de avonduren draaide verder het rad van avontuur aantrekkelijke prijzen de zaal in. Politie-Sportvereniging organiseer de wandelmars. De Wassenaarse Politie Schiet- en Sportvereniging heeft zaterdagmiddag, evenals in vo rige jaren, wandelmarsen georgani seerd door mooi Wassenaar. De be langstelling was weer zeer groot; ruim 700 deelnemers startten tussen 2 en 3 uur van het Blauw Zwart- terrein aan de Dr. Mansveltkade voor een wandeltocht van 10, 15 of 25 km. Verschillende wandelsportverenigin gen kwamen met grotere of kleinere groepen aan de start, o.m. een Was- senaarse CJMV-groep DES uit de wijk Morgenstond, en Alliance, bei den uit Den Haag, De Zwervers uit Voorschoten en verder groepen uit Slikkerveer. Overschie en Boskoop. Een viertal Wassenaarse scholen wa ren vertegenwoordigd en verder de Haagse en de Wassenaarse reserve- politie, een kleine afdeling rijkspo litie en een bescheiden detachement van luchtmachttroepen. De 25 km.-tocht voerde de deel nemers door ongeveer de gehele ge meente: via De Kievit naar Meyen- dell, vandaar via de Buurtweg en de Klingelaan door Nieuw-Wassenaar, langs Kasteel Oud-Wassenaar en via park De Paauw terug naar het uit gangspunt. Geboren: Barbara Louise d. v. G. D. Hubbeling en II. J. M. Sister mans. Paulus Hendrikus Maria z. v. H. Belt en J. C. M. van Hassel. 3on- ja d. v. G. Kruithof en D. J. Kers. Sophia d. v. G. Wassens en T. Hart. Marcellinus Johannes Franciscus Ma ria z. v. B. E. J. Rewiersma en J. M. van Leusden. Hendrikus Jacobus z. v. A. Reijerse en A. Breedijk. Ondertrouwd: G. Hilgeman en J. J. Masselink; Q. M. J. Meijer en P. E. Tupker. K. van Es en E. de Roode. A. van Tol en M. A. Smits. F. J. Dorre- paal en G. Lam; C. Erpenbeek de Wolff en T. van Kesteren. Getrouwd: C. M. Streng en H. J. M. Lubbe. J. van Schijndel en H, M. Hopman. J. A. Hopman en M. J. Hul- sebos. F. J. G. Overtoom en W. T. Remmerswaal. W. T. J. J. Zonneveld en M. E. van der Kleij. N. H. A., van der Meel en A. J. M. Slats. Overlede.n: W. C. Koenders 56 j. A. L. C. Daamen 64 j. J. W. L. ten Katen 10 j. L. Klarenberg 83 j. S. Veloo 52 j. A. J. A. M. Kerchkman 64 j. P. C. van Vlierden 82 j. C. M. Kerk vliet 5"3 j. L. J. Niehorster 74 j. VLEES VLEES ..KOUWE HOEK" AANBIEDINGEN 500 gr. Gehakt 250 gr. Vet 1.28 puur Varkensvlees 1.09 300 gr. Haché vlees) nn 250 gr. Vet 99 c* 100 gr. Tartaar 38 ct 500 gr. Speklappen 75 ct 500 gr. Magere Speklappen 1.25 500 gr. Carbonade 1.79 1.89 1.98 200 gr. Rookworst 45 ct IIAVENPLEIN 1 "2* In doktersgezin Avordt een hulp in de huishou ding gevraagd voor dc dag. liefst dag en nacht. Werk ster en hulp in praktijk aanwezig. Mevr. De Bruyn Lammenschansweg 11. Naaimachine, schrijf bureau. bad. prima spira len. ledikanten. pracht eiken Mechelse tafel met leeuwenkoppen. fraaie Mechelse kastjes en dres soirs, prima trapnaaim.. pracht mahonie secretaire, in- en verkoop. W. F. Koo reman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en P. let op tel. 23261. *2* Gevraagd een net r.k. meisje als hulp in de huis houding en tevens eenegen in de winkel behulp zaam te zijn bij: v. d. Lin den. Deutzstraat 4. Oegst- ce»st. tel. K1710—31573. T£ Gevraagd een nette werkster voor 2 dagen per week om het kantoor schoon tc houden. Aanmel den tussen 912.30 uur en 25.30 uur. Zoeterwoudse- weg 11, Leiden. X Degelijk meisje gevr. v. d. en n. of voor de dae. Mevr. Rouppe v. d. Voort. Laan v. Rhemenshuizen 4. Wassenaar, tel. K 1751 2580. *2* Verloren zaterdag avond een tasje met spul len van een bromfiets, gaande van Leimuiden door Roelofarendsveen naar Rijpwetering. tegen beloning bii Agent P. Wortman, RijpAvetering. 2? Slagerij Pieterse. Dinsdag, woensdag cn donderdag: 500 gram Ver se worst, van ƒ1.70 voor 1.40; 500 gram Gehakt v. 1.70 voor 1.40. Onze be- kpndc Rookworst f 1.35. p. 500 gram. Herenstraat 29. Abonneert U op dit blad LEIDEN VROOM »v- DREESMANN ALPHEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3