R IJ N S 1 REEK D IJ 1N S REEK ZATERDAG 11 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA T ALPHEN AAN DEN RIJN FEESTAVOND PERSONEELS VERENIGING „BOOT". De ongeveer 450 leden tellende personeelsvereniging van de Alphen- se Scheepsbouwindustrie D. en Joh. Boot n.l. heeft vrijdagavond met een gezellige bijeenkomst bezit genomen van de kantine van dit bedrijf, die is ondergebracht in het nieuwe gebouw aan de Prins Hendrikstraat, tegen over de Motorenfabriek „De Indus trie". Met de bouw van dit gebouw, waarin zich tevens bevinden de ka mers van de directie, enkele kan toorlokalen, kantines voor het be- dryfspersoneel, een ontvangkamer en een conciërgewoning, werd onge veer anderhalf jaar geleden begon nen. Het gebouw is slechts gedeelte lijk klaar maar bijzondere omstan digheden maakten het noodzakelijk het nu reeds gedeeltelijk in gebruik te nemen. De gezellige avond werd o.m. bij gewoond door alle directieleden en directiesecretaris met hun dames, ge pensioneerde werknemers van' de on derscheiden bedrijven van D. en Joh. Boot n.v. afgevaardigden van ver schillende personeelsverenigingen van andere plaatselijke bedrijven alsmede de echtgenoten van de huidige werk nemers. De heer L. Boot sprak namens de directie enkele inleidende woorden. Tijdens deze eerste gezamenlijke bijeenkomst van het personeel heeft de heer C. H. v. d. Wolf, voorzitter van de personeelsvereniging kenbaar gemaakt, dat hij voornemens is in de eerstvolgende jaarvergadering, de leiding gaarne te willen overdragen aan een ander. Daar de heer Van der Wolf nu tien jaar voorzitter is van de personeels vereniging, werd hü namens alle wer kers in de bedrijven van de n.v. toe gesproken door de heer W. B. de Knijf, die hem dank bracht voor zijn stimulerend werk Sspreker bood de heer Van der Wolf een vulpen aan. De heer Jac. Burgers sprak na mens de personeelsvereniging van G. F. W. Herngreen's Houthandel n.v. een woord van gelukwens en na mens de personeelsvereniging van de Scheepswerf „Alphen", P. de Vries Lentsch sprak de heer D. Visser. Voor de muzikale opluistering van de gezellige bijeenkomst hebben ge zorgd de „Industrie Boys", drie per soneelsleden. De eigen toneelvereniging heeft voor de pauze op verdienstelijke wij ze opgevoerd het blijspel in één be drijf „Het Slippertje". Tijdens de pauze bood de directie alle aanwezigen boven in de koffie- zaal een consumptie aan, waarna de toneelvereniging nogmaals voor het voetlicht kwam met de opvoering van „Poppey als Daghitje". Hedenavond volgt een herhaling, daar de kantine, die plaats biedt aan ongeveer 350 personen, niet alle per soneelsleden mét hun dames op één avond kon bevatten. Aanrijding. Omstreeks vier uur vrijdagmiddag vond in de Hooftstraat een aanrijding plaats tussen een vrachtauto, bestuur door de heer A. A. v. d. Sluis te Alphen a. d. Rijn en een personenauto, bestuurd door de heer D. J. Vei'lerman uit Utrecht. De vrachtauto stond aanvankelijk Separkeerd aan de -ech terzij de van e straat, in de richting Aarbrug. In dezelfde richting reed de personen auto. Toen deze de vrachtwagen wil de passeren, reed de bestuurder van de vrachtwagen naar het midden van de weg. Een botsing was niet meer te voorkomen. Hierbij werd de perso-1 nenauto zwaar gehavend, de vracht auto licht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Damwedstrijden. Nu er verschil, lende deelnemers reeds 24 of meer partijen gespeeld hebben, komt er enige tekening in de krachtverschil- len in de onderlinge dam wedstrijden van de Alphense Dam Club (A.D.C.) voor de bezetting van de borden. Momeneel gaat M. van Tol met 34 punten uit 26 wedstrijden aan de kop, maar de positie van L. Jesse, die op de tweede plaats staat met 17 on geslagen partijen slechts drie re mise-partijen is veel beter. Hij heeft zes partijen minder gespeeld dan M. var» Tol en staat bii hem slechts drie punten achter. Jesse is dus tot dusver weer een geduchte kandidaat voor de plaats aan het eer ste bord. A. Rijnberg, die met 30 punten uit 20 partijen de derde plaats bezet, maakt, evenals Jac. v. Oeveren, die met 30 punten uit 22 wedstrijden de vierde plaats bezet, goede kans op een betere klassering. De jonge krachten R. Verkade en M. Blok, die resp. de vijfde en zesde plaats op de ranglijst hebben inge nomen, tonen, dat zij hierop niet zul len blijven staan. De verdere stand luidt: 7. G. van Wageningen met 25 pnt. uit 22 wed strijden; 8. A. Wolswijk 20 uit 20; 9. G. Versteeg, idem; 10. W v. Ber- kel 19 uit 19; 11. J. Beider 18 uit 18; 12. H. Oudshoorn, idem: 13. J. Gel derblom 17 uit 21: 14. M. Brunt 15 uit 9; 15. S. Koopman 15 uit 11; 16. A. Jesse 15 uit 13; 17. F Blom 14 uit 17; 18. H. den Yul 13 uit 11; 19. G v. Berkel 12 uit 20; 20. H Brunt Jr. 11 uit 10 partijen. De uitslagen van de laatste rond® waren: M. van TolJ. Gelderblom 11; M. BlokA. Wolswijk 2—0; F. BlomW. Geldof 11; A. JesseH. Oudshoorn 11; G. v. Wagenineen— W. v. Berkel 1—1; J. Gelderblom—K v. d. Stouwe 0—2: M. Blok—J. Bei der 20; H. OudshoornJac. van Oeveren 02: A. WolswijkA. Jesse 11; G. van BerkelH. van Uyl 0-2 Bridge. De parencompetitie der Alphense Bridgeclub gaf volgend re- sultaat: Groep A: 1. HorstWalraven 634.82, 2. v. d. HelmNoordenbos 575.28, 3. Carsjens—v. Oort 550.39. 4. Schouten—Zijerveld 538.74, 5. Har- Joyrider leende wagen te Leiden TUSSEN MIJN EN DIJN LAGEN 1560 KILOMETER. Een architect alhier, die dinsdag avond ln Leiden naar de bioscoop was geweest, ontdekte, na afloop van de voorstelling, dat zijn auto, een Opel Rekord, die hij ergens in de stad had geparkeerd, verdwenen was. De automobilist moest met de bus naar zijn woonplaats terugkeren, en de eerste dagen zag het er niet naar uit dat hij zijn wagen ooit terug zou zien. Vrijdag echter kreeg hij bericht van de politie te Leiden, waar hij van het verdwijnen van zijn voertuig melding had gemaakt, dat hij zijn WLgen kon komen terughalen aan het bureau. Bij controle van de kilometerteller bleek, dat de onbekende leen-heer, in drie dagen een afstand van 1500 kilometer had afgelegd. Commentaar van de politie: „Niets bijzonders. Dat komt hier meer voor". tingStraver 532.50, 6. mevr. Falke- rnav. d. Linde 519.89. 7. Kromhout Meier 501.36, 8. v. Heiningende Vos 493.36. Groep B: 1. SmitVerwegen 541.21, 2. mej. de Roonv. Wanrooij 518.07, 3. KorenOskam 506.33, 4 v. d. BosMeirik 503.15, 5. Broekman Ottens 496.15, 6. Bultmanv. Win kel jr 495.31, 7. BahlmanDriehuis 494.76, 8. de JongLeeuwenhoek 493.76, 9. v. Beestmevr. Straver 488.19, 10. StarrenburgStehouwer 447.07. Groep C: 1. DomburgVink 595.99, 2. v. d. Leedenmevr. Sepoen 533.29. 3. SeppenZijerveld 521.88, 4. Joha mevr. de Klerk 515.81, 5. v. Sprang —Zaal 503.59, 6. Sluisv. Winkel sr 500.84, 7. JansenRiinsburger 492 66, 8. dms v. d. HelmStarrenburg 457.09. 9. Blom—v. d. Hulst 455.41, 10. Sftkko—Tuin. BOSKOOP NACHTVORSTSCHADE IN DE BOOMKWEKERIJEN. De vrij strenge nachtvorst in het begin van deze week heeft de stem ming van de boomkwekers eveneens onder nul doen dalen, want meer en meer blijkt, dat de schade, welke door de nachtvorst is veroorzaakt, belangrijk is. De tengevolge van het zachte weer vroeg tot ontwikkeling gekomen bomen en planten hebben de strenge nachtvorsten niet al te best weerstaan. Het jonge blad en de tere scheuten zijn omgeven door een ijs laag, waardoor de sappen zijn bevro ren en verlepping intrad. Van tien duizenden heestergewassen wordt het blad zwart terwijl de scheuten ver dorren. Zelfs in bakken en onder horren beschermde planten bekwa men Schade. Hierdoor moeten de planten weer opnieuw beginnen, doch deze hergroei is zwakker aangezien de fut er uit is gevroren. Tevens komt nu nog aan het licht, dat gewassen welke ogenschijnlijk niet door de nachtvorst waren ge raakt toch ook een tik hebben gekre gen. Het zwaarst werden getroffen de prachtige Acers en Magnolia's. Bij de bekende klimplant Aristolochia re kent men zelfs niet meer op een her stel. Een en ander L oorzaak dat de kwekers zich angstig afvragen of de bevroren planten zich nog zullen her stellen en of dit herstel voldoende zal zijn. Het is te hepen, dat moeder natuur net meer voor dergelijke „ver rassingen" zal zorgen. Het weer en de veiling. Het was op de Boskoopse veiling duidelijk merkbaar, dat de temperatuur be langrijk lager was dan de vorige week. De aanvoer van rozen uit de koude kassen bleek, in vergelijking met de vorige week, onder de ver wachtingen, terwijl juist vóór Moe derdag de vraag naar rozen groot is. Het gevolg hiervan was, dat de prij zen aan de zeer hoge kant waren. Was men eerst beducht voor de warmte van de voorgaande dagen, waardoor teveel in de rozen moest worden gesneden, zodat deze te dun werden. Nu blijkt, dat de natuur zich toch weer herstelt, waardoor de aanvoer verminderd en de prijzen stijgen, komt een en ander weer in even wicht. Normaal kan wel genoemd worden, dat de Forsythiatakken, Sierkerstakken en andere bloeiende heestertakken niet meer worden aan gevoerd, terwijl de variaties in de grootbloemige rozen grot°r wordt. Ook de aanvoer van Lathyrusbloe- men werd belangrijk groter. Bij de rozen was Hadley, die de hoogste notering maakte met f 5 per 20 stuks. Voor de eerste aangeroerde Clematis, mevr. Ie Coultre, werd door de gre tige afnemers 29 tot 38 cent per stuk betaald. Voorts werd een beschieden kwantum dubbele Violieren aange voerd, terwijl de aanvoer van pot planten beneden de verwachting bleef. DE KWAKEL Postduiverver. „Ons Genoegen". Uitslagen wedvlucht Roosendaal met oude duiven, in concours 248 duiven, los 13.15 u. met sterke n.n.w. wind, sneeuw, buiïg, zeer koud weer. Af stand 82 km., tyd snelste duif 986.35 meter per minuut, tijd laatste duif 884.30 meter per minuut. 1, 6, 8, 42, 50 Cuiper D; 2, 47 Schippers-Koppenol. 3, 5, 11, 14 Bartels; 4, 45 Lunenborg; 7. 20, 25, 30, 37, 49 Rekelhof; 9, 19 Woerde; 10, 34, 38 v. d. Sluis; 12, 29, 32, 33. 48 de Horde; 13. 22, 28, 31 Vlasman; 15 v. Voorst; 16 Verhoef; 17, 40, 43, 46 Janmaat; 18 Kranen burg; 21 Winters; 23, 26, 35 v.'t Hart; 24 v. Kints. KOUDEKERK Bindingsavond B.B. In het ver enigingsgebouw was door de B.B. een bindingsavond belegd. Behalve vele leden van de blokploegen, waren ook aanwezig burgemeester en mevr. De Herder, het K.H.B.B., de heer Pos en zijn plaatsvervanger de heer v. Noort en echtgenote, het H.Z.B. en echt genote, de heer en mevr. Stroo en beide wethouders, de heren Molema en Van Vegten. De bijeenkomst werd geopend door burgemeester De Herder, die behalve woorden van welkom, ook woorden van dank en opwekking sprak. Hier na gaf de heer Stroo een antwoord op de vraag: Wat deed de blokploeg dit seizoen? Mevr. De Herder deed drie ploegen mastklimmen, hetgeen een plezierige afwisseling van het programma was. Tussen allerlei gezellige dingen door, werd het woord gevoerd namens de stichting B.B.B. door de heer Stroo. Deze herinnerde aan de hulp, die in 1940, tijdens het bombardement van Koudekerk, door de Luchtbescher ming was verleend. Hij wekte op om even paraat te zijn om, wat God ver hoede, evengoed beslagen op het ijs te komen als voorheen. De geest bij de B.B. is goed! Men kan^dat hebben de laatste oefendagen bewezen, op de ijver en toewijding dier leden staat maken. Met een kort dankwoord sloot de heer Stroo. LANGERAAR Z.H.I. voetbalde weer. Het voet balliefhebbend personeel van de Zuid- Hollandse Inleggerij toog weer naar Alphen aan den Rijn om daar op het groene tapijt een ontmoeting te heb ben met de voetballiefhebbers van de Martha Stichting. De twee rivalen hadden nog wat in het vat zitten. De Z.H.I. was belust op een revanche voor een eerder geleden nederlaag; de Martha Stichting wilde bewijzen, dat zij toch werkelijke de sterkste was. Het is begrijpelijk een uiterst spannende strijd geworden. Al direct toonde men van weerskanten, dat het bloedige ernst was. De Z.H.I. was de gespannen zenuwen het eerst de baas en in een enerverende eerste helft wisten de mannen van de tafelzuren tweemaal de bal in het net van de Martha Stichting te jagen; 20 voor de Z.H-I. was de ruststand. De thee had vooral de M.S.-spelers goed gedaan. Na 10 minuten was de stand gebracht op 21. De Z.H.I. antwoordde met 'n tegenpunt (31). Weer kwam de Martha Stichting te rug en het werd 32. De Z.H.I. nam echter geen risico en met nog een doelpunt werd de overwinning veilig gesteld; 42 voor de Z.H.I. De be kende Z.H.I.-keeper op zijn even be kende laarzen had weer een groot aandeel in dit resultaat, waarmede de Z.H.I. revanche had genomen. Na afloop was er voor de spelers een tractatie. Het was weer echt een wedstrijd om van te genieten ge weest. R0EL0FARENDSVEEN POLDER VERGADERING. Donderdagavond had in hotel „De Vier Heemskindei en" de vergadering plaats van stemgerechtigde ingelan den van de Veender- en Lijkerpolder buiten de bedijking. Na opening door voorzitter E. Eist- geest h'-acht de heer N. P. Bakker namens de Commissie van onderzoek tot nazien der rekening een gunstig rapport uit. De rekening dienstjaar 1956 gaf een zeer gunstig beeld te zien; deze besloot n.l. met een bedrag aan in komsten van 22311.42, en aan uit gaven 144415.62, alzo sluitende met een batig saldi v- £195.80. Voorts sloot de begroting 1957 met een bedrag aan inkomsten en uitga ven van 19262.02, waarbij de om slag, evenals het vorig jaar, was be paald op 25.— per h.a. Tot leden van de financiële com missie v/erden benoemd de heren P. C. Bakker, P. J. Klein en E. J. van Ruiten, en tot plaatsvervangende le den de heren: G. Termculen, Leo Castelein en J. L. Bakker Hz. Pij de behandeling van een schrif telijk verzoek van de gemeente Alke made tot het bouwen van 2 vaste bruggen n.l. een over de ringsloot bij Oude Wetering en een ter vervanging van de Franse brug, ontspon zich een langdurige discussie betreffende de hoogte van deze bruggen, waarin men niet tot een goed eindresultaat kon komen, zodat ten slotte werd be sloten, de gemeente Alkemade ver gunning te verlenen voor deze wer ken, met een bepaling dat de brug gen een hoogte moeten hebben van 1.20 m. maar daarbij tevens het ge meentebestuur nog in de gelegenheid te stellen, met de betrokken ingelan den te inderhandelen, of deze erin kunnen bewilligen dat deze bruggen wat lager worden gebouwd. Nadat ten slotte nog een paar vragen naar bevrediging werden beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering. JAARVERGADERING E.H.B.O. De leden van de plaatselijke E.H.B.O. afdeling kwamen in een goedbezochte jaarvergadering bijeen. Voorz. Th. Witjes kon in zijn ope ningswoord een bijzonder woord van welkom toeroepen aan de geestelijk adviseur kapelaan van Veen en de instrukteur de heer Alberts uit Lei den. i Na lezing der notulen bracht de secretaris een keurig verzorgd jaar verslag uit, terwijl in het financieel verslag door de penningmeester een batig saldo gemeld kon worden. De aftredende bestuursleden za gen zich herkozen, terwijl vanwege het bedanken wegens drukke werk zaamheden van de sekretaris de heer A. de Jong in deze funktie ge kozen werd Besloten werd hierna een reserve flacon voor de zuurstof koffer aan te schaffen, welke gestationeerd is bij dr. Muskens (Noord-Einde). Vanwege het eerste lustrum der vereniging, werd besloten dit 5-ja rig bestaan niet onopgemerkt te doen passeren. Zondag 2 juni zal de vie ring plaats hebben, n.l. te 8.30 met een H. Mis in de parochiekerk „Maria Presentatie", waarna geza menlijk ontbijt, door de leden zelf te bekostigen. Enkele verbandposten zijn verplaatst, deze zijn thans ge- HILLEG0M Vergadering gemeenteraad. De gemeenteraad houdt een vergadering op woensdag 15 mei a.s. des namid dags om 8 uur. De agenda vermeldt onder meer: aanwijzingplaats voor het gemeentelijl gymnastieklokaal; bestemming en verbouwing van de oude Juliana school; wijziging uitke- rings- en pensioenverordening wet houders; vacantieregeling voor de slagers: subsidiëring van de prot zie kenverpleging en het Wit-Gele kruis; regeling van de subsidiëring van de gezinszorg; vaststelliing „Sanerings plan Centrum I". Medische dienst. Zondag a.s. wordt de dienst waargenomen door dokter J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, telefoon 5121. Bij brand of ongeluk telefoon 5555. Geboren: Marcellinus Martinus Adrianus z. van P. van Rooden en C. van Kesteren; Anna Maria d. van H. A. de Bruijn en M. H. Th. Smits; Gerrit Hendrik z. van A. Boll erf H. Tijsen. Ondertrouwd: G. C. van Saase en S. Groot; C. Th. van Loon en A. M. Pijpers. Getrouwd: L. van Diest en H. M. Bakker; J. A. Geerlings en P. A. W. Mense; J. van den Akker en C. B. Boender. Overleden: J. van Grinsven, man, 79 jaar; P. van der Water, echtgenote van J. de Kok, 72 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN Ongeval. Op de Provincialeweg, kruising MolentuinwegWassenaarse weg, speelde een 10-jarig jongetje met een bal, dat niet opmerkte, dat een auto uit de richting Katwijk aan Zee naderde. Hierdoor werd hij door de auto gegrepen en enige meters weggeslingerd. Aan/ankelij k vreesde men een groot ongeluk, dooh na on derzoek door dokter Bergman bleek hij geen ernstig letsel te hebben op gelopen en kon hij naar zijn woning worden vervoerd. KJt.V. Het programma voor zondag a.s. luidt als volgt: het derde elftal gaat op bezoek bij VNA 4, aanvang 12 uur, oBsbuizerkade-ter- rein 5, vertrek 11.15 vanaf De Ros- kom. Het eerste elftal krijgt VNL op bezoek. Het 2de elftal speelt een uitwedstrijd tegen LDWS 3. Med. dienst. Voor de patiënten van de doktoren J. Bergman, E. E. van der Laan en H. M. Hueting wordt de zondagse dienst voor Kat wijk-Rijnsburg en Valkenburg waar genomen door dokter J. Bergman^ Valkenburgseweg lb, telef. 2921. LISSE Bouw narcissenloods gegund. Architect D. J. A. Vester te Rijswijk heeft namens de N.V. Th. J. Onder water en Co. alhier het bouwen van eeh dubbele narcissenloods op een terrein gelegen aan de Herenweg ge gund aan bouwbedrijf D. Schaap al hier. Rijwielsport. De Ren- en Toer- vereniging „De Bollenstreek" hield haar clubkampioenschap over 300 m. sprints, waaraan na twee spannende finale-ritten tussen S. v. d. Poll en J. Faas de laatste op schitterende wijze het kampioenschap veroverde. Faas zal worden afgevaardigd naar de individuele clubkampioenschappen over 300 meter, welke wedstrijden op 8 juni in Den Haag verreden zul len worden. De uitslag van de club kampioenschappen waren: 1. J. Faas (kampioen); 2. S. v. d. Poll; 3. J. van Dijk; 4. P. v- d. Lans; 5. J. Koop; 6. W. Knoppert; 7. G. Kaptein en 8. G. v. d. Lans. Tafeltennis. De clubkampioen- schappen van de Tafel tennisclub zyn in volle gang. Deze werden in twee groepen verdeeld, voor senioren en junioren. Bij de senioren zijn S. Mie- lee, W. Verder en P. Mens nog on geslagen; bij de junioren P. Algera en T. van Leeuwen, maar de can- didaten voor de bovenste plaats zijn nog niet te noemen. Uitslagen van de promotiewedstrijden: Reflex 3 Doco 6 46; Scylla 6—Reflex 3 64. LEIDSCHENDAM Plattelandsvrouwen. Nadat in de jaarvergadering alle agendastuk- vestigd op de volgende adressen: mevr. de Koning-Bakker Z.E. 106; mevr. Elstgeest-Vessem Z.E. 76, mej. H. Koek Witte Singel 1, mej. R. van Velzen N.E. 52, de heer Th. Witjes Nieuwstraat 14, de heer W. Caspers, Essenweg 14, terwijl bij de heer Th. Witjes en mej. H. Koek tevens een brancard aanwezig is. Bij. een onge val moet direct de dichtstbijzijnde E.H.B.O. post worden gewaarschuwd. TER AAR Eerste doperwten. Door de kwe ker C. A. v. d. Hoorn Czn. te Ter Aar zijn gisteren aan de Coöp. Tuin bouwveiling de eerste doperwten aan gevoerd. De commissionair in groen te J. Dobbe te Roelofarendsveen was de koper van deze primeur voor 1.90 per kilogram. Geb.: Robertus C. F., z. v. J. Fran, sen en A. E. Rutten; Johanna S. M., d. v. J. A. Fransen en H. Versluis; Jozef M., z. v. A. Kouwenhoven en G. A. Sanders. Ondertr.: Th. J. Verlaan 23 j. en J. A. v. d. Vlugt 21 j.; D. Tollenaar 23 j. en J. van Eyk 23 j.; A. C. Th. Lek 24 j. en M. E. v. d. Hoorn 27 j.; M. J. Osterkamp 29 j. en J. M. Versluis 23 j. Getr.: J. Stapper 27 jr. en M van Leeuwen 24 j.; J. van Lammeren 27 j. en G. J. M. Dobbe 24 j.; J. C. van Lammeren 26 j. en A. A. M. Dobbe 26 j.; C. G. Fransen 27 j. en M. M. C. Egberts 26 j.; Ph. A. J. Koeleman 28 j. en J. M. Leliveld 23 j.; A. L. van Tol 3! j. en M. J. Egberts 27 j.; C. A. R. Ujjttewaal 26 j. en H. P. E. Hoogervorst 25 j. ken waren afgedaan, kwam de ver kiezing van drie nieuwe bestuursle den aan de orde. Gekozen moesten worden een presidente, een secreta resse en een penningmeesteresse, waarvoor de vergadering gekozen heeft resp. mevr. H. van der Pias- Hol, mevr. M. Rehlingvan Dongen en mevr. A. Keukemeester—de Jong. Op verzoek van b. en w. sprak de vergadering zich uit over het markt vraagstuk. Men was het er over eens, dat een wekelijkse markt in Leid- schendam alleszins gewenst is. Over de marktdag ontspon zich een am pele bespreking met als resultaat, dat de vergadering de markt gewenst achtte op dinsdag of woensdag. Dien overeenkomstig zal aan het gemeen tebestuur bericht worden, Besloten werd nog begin juni a.s. een geza menlijke pleiziertochtje te maken naar Amsterdam. Handbal. Het programma voor HVL is voor morgen als volgt: da mes: 13 uur MVS—RKHVL; 13 uur RKHVL aHios a; 12 uur RKHVL bKwiek b; heren: 14 uur RKHVL Westlandia; 14.30 Quintus 2RK HVL 2. N00RDWIJK KON NED. MIJ VOOR TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. In de grote zaal van het Hof van Holland hield de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde afd. Noordwijk en omstreken haar maan delijkse vergadering onder leiding van de heer P. de Groot, die er in zijn opening op wees. dat de IJshei- ligen dit jaar circa éen week op het ti,jdschema vooruit, nogal schade ver. oorzaakt hebben in verschillende ge wassen die abnormaal vroeg waren, al zijn wij hier aan de kust wat nachtvorst betreft er beter afgekomen dan de wat verder van de kust gele gen gebieden. Hij richtte een speciaal woord van welkom tot de spreker van de avond, de heer W. Maschhaupt, kleurenfoto graaf uit Wassenaar, die blijkens de convocatie een lezing met kleuren dia's zou houden over het onderwerp: Wassenaarse Villatuinen, hun kleu ren en karakter. Alvorens hiermede begonnen kon worden, werden enige punten van huishoudelijk belang afgehandeld en van gedachten gewisseld over de voor 12 juni uitgestippelde excursie naar „Berg en Bos" te Apeldoorn en het natuurreservaat „De Hoge Veluwe". Een moeilijkheid bleek te zijn dat de beschikbare plaatsruimte niet vol- gadigden voor deze tocht te kunnen gadigden voor deze toch te kunnen omvatten, zodat een aanzienlijk aan tal leden, die wat traag zijn geweest met aanmelden, teleurgesteld zal moeten worden. De heer Maschhaupt begon daarna zijn inleiding met enige theoretische punten over de voorwaarden, waar aan een siertuinl moet vodoen. Hier voor noemde hij een behoorlijke om lijsting voor muur of groen, een rust. punt voor het oog en lijnen die al dan niet gebogen, zulks naar de om standigheden, belangstelling opwek ken en vasthouden. Een goede ach tergrond. een juist plaatsing van ho gere en lagere punten en bovenal een zodanige plaatsing dat de kleu ren harmoniëren. Aan de hand van kleurendia's die van de grote vakbe kwaamheid van de spreker getuig den, werden talrijke voorbeelden van goede en minder goede tuinaan leg getoond, waarbij tevens bleek dat spreker in de bloemen- en planten wereld behoorlijk thuis was. Elk plaatje werd van een toelich ting voorzien waarbij de toehoorders gewezen werden op fouten in de tuin aanleg, dan wel speciale verdiensten. Het was een uitermate boeiende en leerzame uiteenzetting, waarvoor spreker een warm applaus van de tal rijke aanwezigen in ontvangst mocht nemen. Na de gebruikelijke verloting van meegebrachte bloemen en planten werd de zee geanimeerde vergade ring besloten. Puzzlerit K.J.B. Voor zondag middag heeft de K.JB. een puzzle rit per fiets georganiseerd, waaraan alle leden kunnen deelnemen. De tocht gaat door de bolenstreek, het ligt in de bedoeling, dat men de tocht met zijn tweeën rijdt en zo mogelijk zelf een partner zoekt. Op gaven voor de start in de grote zaal van het Juvenaat. De prijsuitreiking heeft direct na afloop plaats. Het spreekt vanzelf dat ^e tocht alleen bij goed weer kan doorgaan. Handbal MSV. Het programma voor morgen is als volgt opgesteld: 1 uur: Hios aMSV a (jongens); 2 uur: Hios IIMSV I (heren); 1 uur: MSV I—HVL I (dames); 2 uur: MSV aVVSB a (meisjes); 3 uur: MSV II WSB I. Zondagsdienst. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr Mulder, tel. 2230. De Duinrand apotheek is geopend van 12—1 uur en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. SASSENHEIM Zondagsdienst. Zondag 12 mei a.é. wordt de zondagsdienst waarge nomen door: dr G. v. Raay, Sassen- heim, telef. 7771. VOORSCHOTEN Gunning rioleringswerken. De directeur van gemeentewerken heeft het verrichten van grond-, riolerings- en bestratingswerken in het complex Oranjepolder, onder directie van de directeur van openbare werken, ge gund aan P. J. Visser te Wassenaar. Medische zondagsdienst. De dienst der doktoren wordt dit week einde voor spoedgevallen aangeno men door dr. H. Olthuis, Leidseweg 179, telefoon 2527. Voor de zuster vervoege men zich aan het gezond heidscentrum, Wijngaardenlaan, tele foon 2177. WARMOND Coöp. Boerenleenbank. In de onlangs gehouden algemene verga dering van de Coöp. Spaar- en Voor schotbank voor Land- en Tuinbouw alhier, werd aan de orde gesteld de wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement. Aangezien echter niet de vereiste drie-kwart van de leden aanwezig was, werd besloten de stemming over de voorstellen uit te stellen tot een volgende vergade ring. De vergadering werd gisteren onder voorzitterschap van de heer P. F. Vergeer gehouden. De wijzigingen gelden voor alle banken. Alvorens tot stemming werd overgegaan werd aan de orde gesteld de benoeming van "een secretaris en werd als zo danig aangewezen de heer Th. R. de Vroomen. De wijziging der statu ten werd goedgekeurd met 22 stem men en die van het huishoudelijk re glement met algemene stemmen. Zondagsdienst. Zondag 12 mei a.s. wordt de zondagsdienst waarge nomen door: dr G. v. Raay, Sassen- heim, telef. 7771. WASSENAAR DE STRANDBUS RIJDT OP ZONDAGEN. De zomerdienstregeling van de N.Z. H.V.M. is ingegaan. Dat wil zeggen, dat op de zondagen in mei, juni, en bovendien op Hemelvaartsdag, 30 mei, de busdienst Voorschoten-Was- senaarWassenaarseslag gereden wordt, ongeacht het weer. De bus rijdt op deze zon- en feestdagen ten minste een uurdienst. Bij gunstig weer wordt een uitgebreidere dienst regeling gereden. Van 30 juni tot en met 31 augustus zal de busdienst da gelijks gereden worden. Gemeente biedt grond aan voor winkels in „Zijlwatering". B. en w. van Wassenaar hebben zich dezer dagen met een brief tot de Wasse naarse Middenstandscentrale ge wend over de stuken grond, die in iiet uitbreidingsplan Zijl watering be stemd zijn voor de bouw van win kels, al dan niet met een of meer wo ningen daarboven. Deze stukken grond zijn gelegen aan de (verleng de) Hof camp weg aan het Stadhou- derslein en aan de Luzacstraat in de buurt van 135 woningen die de Wassenaarse Bouwvereniging ?aat bouwen. Voorts is hier en daar op hoeken van straten de bouw van winkels mogelijk. B. en w. zullen het op prijs stellen aldus de brief te vernemen welke Wassenaarse mid denstanders in aanmerking willen komen voor de aankoop en de be bouwing (voor eigen rekening) van een gedeelte van deze gronden. Aan de middenstandscentrales wordt in verband hiermede verzocht een en quête te willen houden en het resul taat binnen zes weken aan het col lege van b en w, mee te delen. Verkeerslessen voor bejaarden. De U.V.V. afdeling Wassenaar zal voor leden van haar bejaardensocië teit een verkeerscursus organiseren, die gegeven zal worden door de heer Th. v. d. Hoek, verkeerspedagoog van de gemeente Wassenaar. De cur sus zal bestaan uit een half uur theo rie en een half uur practijk. In het dorp („Dorpscentrum") begint de cursus dinsdag 21 mei om 2 uur en in het Kerkehout („Voetbaltent") op woensdag 22 mei om 2 uur. Ook be jaarden die geen lid zijn van een der sociëteiten zijn van harte welkom. Esso-sportclub vraagt Verlof B. De Esso Sportclub heeft bij het Wassenaars gementebestuur een aan vrage ingediend voor een verlof B voor haar clubgebouw op het sport park „Duyngeest" aan de Waalsdor- perlaan 40 in deze gemeente. Wie be zwaren heeft tegen het verlenen van dit verlof, kan zich schriftelijk tot fc. en w. wenden vóór 13 mei a.s. Drieduizend Floraliaplantjes wor den uitgereikt. In de week van 13 tol en met 18 mei a.s. zullen de Flo raliaplantjes worden uitgereikt. Er zijn dit jaar ongeveer duizend plan tjes besteld, dat is enkele honderden neer dan in het vorige jaar. De schooljeugd kan de plantjes op de scholen in ontvangst nemen, de oude ren, die plantjes hebben besteld, kun nen zich wenden tot de kwekerij Duinrell van de heer Van Spronssen, op het landgoed Duinrell. Bij de plan tjes wordt een cultuuraanwijzing uit gereikt. Z0ETERMEER R.-K. ontwikkelingsclub. Don derdagavond sprak luitenant ter zee W. Lemaire van de Marine-voorlich tingsdienst voor de r.-k ontwikke lingsclub over het onderwerp: Met H.M. Kruiser „De Zeven Provinciën" naar Leningrad. Voor deze lezing bestond zeer gro te belangstelling. Onder de genodig den merkten we o.m. op Pastoor J. A. Voorham, loco-burgemeester J. Groenewegen, de gemeente-secretaris F. J. Hermsen, wethouder Van Rijn uit Berkel en vele anderen. Luite nant Lemaire, die het vorige jaar, namens de Voorlichtingsdienst, het vijfdaags bezoek van „De Zeven Provinciën" aan Leningrad mee maakte, wist op interessante en zeer boeiende wijze zijn toehoorders een duidelijk beeld te geven, van dit door de Russen zeer op prijs gestelde bezoek. Luitenant Lemaire, die de toege stane tijd in Leningrad zeer intensief gebruikt had vertf.de vtel bijzonder heden uit het leven van de Russen. Van de gelegenheid tot stellen van vragen werd een vuehtbaar ge bruik gemaakt. Voorzitter J. Duinis- veld dankte namens de aanwezigen luitenant Lemaire hartelijk voor zijn interessant betoog. De leden werden er aan herin nerd, dat dinsdag 14 mei a.s. de r.-k. ontwikkelin^sclub op bezoek toaat bij het Gilde, waar pater Remmerswaal S.J. zal spreken over Jehova's getui gen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 14