Dm} fat iLMtLGAT 'èbjLwaw Een kwart-eeuw Wit-Gele Kruiswerk te Lisse-Beekbrug GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN LEERLING ETALEUR Peek&Cloppenburg vitooTi a i>ki:i:mi a\\ VERENIGINGS DRUKWERK MAANDAG 6 MEI 1957 DE LEIDSE COUBANT PAGINA 5 Velen staken de loftrompet In een goed bezochte feestvergade- ring heeft men zondagmiddag in Lis- se op passende wijze het 25-jarig be staan van het Wit-Gele Kruis afd. Beekbrug herdacht. In het feestelijk ingerichte verenigingsgebouw kon men diverse bloemstukken bewonde ren, die het jubilerende bestuur aan geboden waren, o.a. van het gemeen tebestuur van Lisse en de Kruisver enigingen uit Lisse (dorp) en Voor hout. Kapelaan A. Saers richtte in het korte openingswoord een woord van welkom tot allen, die gekomen wa ren om het zilveren bestuur geluk te wensen. Een bijzondere welkomst groet ging uit naar de wethouder van sociale zaken, de heer A. Tib- boel, dr Bots, als afgevaardigde van het district Zuid-Holland van het Wit-Gele Kruis, de zuster-wijkver- pleegster en de vertegenwoordigers van de afdelingen Sassenheim, Lisse en Voorhout. Als eerste spreker kreeg pastoor P. E. J. Bottelier het woord. Hij was hier zeer verheugd over omdat het Wit-Gele Kruis een zaak van de ge hele parochie is. De parochie bestaat niet slechts uit een kerk, waarin we God loven, maar zij is ook geconsti tueerd- door allerlei verenigingen op sociaal terrein, waarin we elkaar kunnen bijstaan Christus zelf heeft ons deze taak dikwijls voorgehouden als Hij Zijn bewogenheid tegenover de zieken en hulpbehoevenden uitte. Uit het parochie-boek, waarin alle parochiezaken genoteerd staan, las hij enkele passages voor met betrek king op de ODrichting van de afde ling van het Wit-Gele Kruis. Pastoor Sentenie had destijds aan getekend, dat nu de hulpkerk vrij gekomen is, dit gebouw ingericht dient te worden voor het werk van het Wit-Gele Kruis. De crisis maak te de ingrijpende verbouwing onmo gelijk. Jarenlang is het Wit-Gele Kruis toen terecht gekomen in het achterhuis van de oude boerderij ach ter het St Vincentius Pensionaat. Pastoor Bottelier stelde vast dat er vele van de jonge mensen niet meer in leven zouden zijn geweest, zonder het werk van de kruisverenigingen Voorbeelden te over in landen waar niet dergelijke verenigingen bestaan en het sterftepercentage van zuige lingen nog schrikbarend hoog is. Een typisch verschijnsel vond spreker de samenstelling van de vereniging. Wannen vormen het bestuur, ter wijl het praktische werk door vrou wenhanden bedreven wordt. De sa menwerking is echter uitstekend. Pastoor Bottelier betuigde hulde aan de eerw. zusters van de H. Carolus Borromeus, die zoveel werk verzet hebben. Hij vond het een goede gedachte dat pastoor Sentenie z.g., er bij de stichting van de parochie naar ge streefd had broeders en zusters aan het parochiewerk te verbinden. Met liefde hebben zij zich altijd gewijd aan de opvoeding der kinderen en de sociale zorg. Hiervoor was hij hen zeer erkentelijk. Parochie-geschenk Namens de gehele parochie sprak mevrouw Van Dorpv. d. Zwet een kort woord van hulde. Zij had het zich tot taak gesteld, de aandacht te vestigen op een groep mensen die zich voor de parochie zéér dienst baar gemaakt hebben: de eerw. zus ters. Het naamloze comité dat de pa rochie rond geweest was voor een klein geldelijk offer voor het af scheidscadeau aan de eerw. zusters had haar de taak opgedragen het ca deau te overhandigen, niet alleen om dat ze vroeger niet alleen dikwijls met een buil op het hoofd of een gat in de knie bij „de wijkzuster" aange komen was, maar ook omdat ze als moeder haar kind onder goede ver zorging van het Wit-Gele Kruis weet. Ze overhandigde eerwaarde móe der Louisia een groot kruisbeeld en een enveloppe met inhoud. De eerwaarde moeder was zeer verheugd door dit mooie parochiege schenk, dat als afscheidscadeau over handigd was. Ze vind het jammer, dat er geen opvolgster voor zuster Evodia was, maar zo besloot ze, „we verpleging aangetrokken worden. Ze hebben nu de lekenzuster Verheyen bereid gevonden de zorgen als wijk verpleegster van de afd. op zich te nemen. Hij had een stimulerend woord voor de moeders om hun dochters te wijzen op het mooie werkterrein dat voor hen open ligt. In december is de eerste kraamverzorgster in De En gel afgestudeerd, mej. C. v. Gerven. Een woord van hulde bracht hij tot de heren C. v. Lent en P. Stokman, die beiden reeds vanaf de oprichting zitting in het bestuur hebben. Hulde aan het bestuur. Ook de bode van de afd., de heer D. Beyk, heeft reeds een kwart eeuw zijn diensten beschikbaar gesteld. Sprekende over de huidige penning meester, de heer B. v. d. Aart, zei de heer Mens dat het meermalen ge beurt dat hij in zijn eigen beurs tast om de noden te lenigen. De sterke pilaar waarop de vereniging rust is ongetwijfeld de secretaris, de heer Kamps, aldus spreker, als hij straks een overzicht van de vereniging geeft zal hij mededelen dat er verleden jaar o.m. ƒ3.000.hypotheek afge lost is. Zonder hem was dit zeer ze ker onmogelijk geweest. De heer Mens sprak de wens uit dat de ver eniging mocht blijven groeien en bloeien tot welzijn van de parochie en de gezinnen en tot eer van God. De heer Kamps vertelde dat het oprichten van „Pro Infantibus" (1908 Maastricht) aan de stichting van de kruisverenigingen vooraf ging: Eerst genoemde vereniging was in het le ven geroepen om de grote kinder sterfte tegen te gaan. Later ontstonden in Amsterdam en Den Haag soortgelijke verenigingen. In 1923 werd de Nationale Federatie in Utrecht gevestigd met diocesane Federaties en de plaatselijke afdelin gen. De eerste taak van het Wit-Gele Kruis was het verplegen van zieken aan huis en het verstrekken van ge neeskundige middelen; na verloop van tijd nam men ook de zorgen van moeder en kind voor haar rekening en tevens de bestrijding van T.B. Nu heeft men ook de geesteszieken on der bescherming genomen. Zij maken v. d. Nederlandse bevolking uit. De bejaardenzorg krijgt ook steeds meer de aandacht. Spreker wees voorts op de grote financiële zorgen in de eerste jaren. Het toenmalige bestuur, bestaande uit de heren Nic. Rotteveel, voorz.; Karei Verdegaal, secr.; Adr. v. d. Vlught, penningm. en de heren C. v. Lent en P. Stokman moest met zeer beperkte middelen rond zien te komen. Het aantal leden bedroeg 212, nu heeft men het dubbele aantal. Hij vond het overigens jammer, dat men er niet in geslaagd was in 25 jaar de ouders op te voeden in de eerste wondbehandeling. Als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur sprak de wethouder van Sociale Zaken, de heer A. Tib- boel. Volgens spreker had de burge meester graag zelf gekomen, doch hij was tot zijn grote spijt verhinderd- Hij vond het Ten verheugend teken dat in deze jaren een ontwaken op het sociale erf valt te bespeuren. Niet altijd voldoende. De kerken hebben niet altijd aan de sociale nood kunnen voldoen. Hij vond de sociale verzorging in Lisse echter een voorbeeld voor de overige gemeenten. Als wethouder van so ciale zaken was hij zeer verheugd over groei en bloei van de kruisver enigingen. Dr Bots sprak namens het districts- bestuur van Zuid Holland. Hij had geconstateerd, dat het bestuur van de afd. Lissé-Beekbrug er zich van be wust was, welke de taak van de kruisverenigingen is. Hij vond dat de leden daar zeer erkentelijk voor moesten zijn. Als huisarts had hij veel waarde ring voor het Wit-Gele Kruis. Voor al als er een nieuw borelingske op de wereld gekomen is, is het voor een arts een geruststellend gevoel, moe der en kind in veilige handen te we ten. Namens de zustervereniging Lisse- dorp sprak tenslotte de heer J. A. M. Pinxteren. „Al voer ik het woord bij een kleinere afdeling toch behoeft de belangrijkheid niet minder te zijn dan de onze. De vitaliteit van uw vereniging heeft in Lisse (dorp) wel eens jalou- zie opgewekt, toen uw vereniging ons enige tijd ver vooruit gestreefd was in de zorg voor de zuigelingen en kleuters. Uw afdeling was toen zo vriendelijk, de consultatiebureaux voor onze afdeling open te stellen". Hij wenste de afdeling ook geluk met hun voortreffelijke secretaris, de heer Kamps. Na deze laatste spreker kregen de aanwezigen gelegenheid hun jubile rend bestuur de hand te drukken.bracht. GEZAMENLIJKE gemeentebestuur en de gratificatie MILITAIRE FONDSEN memor«rde daar- bij de activiteiten van de heer Veer- De in de week van 29 april t.m. 4 man op het terrein van de vakbewe- mei 1957 voor de Gezamenlijke Mili- ging en zijn arbeid in commissies, taire Fondsen gehouden collecte in djfc> daarmee in verband staan, het gebied van het Garnizoen Leiden, Met de verleende onderscheiding heeft opgebracht ƒ13.940.—. en met zjjn jubileum wenste de heer Ykema hem van harte geluk en ver- bcnd daaraan de be6te wensen voor de toekomst. De vertegenwoordigers van het be stuur oer Personeelsvereniging bij bei bedrijf sloten zich bij de woorden van De coöperatie „Vooruit" te Leiden I öe dlrecteui eaarne aan en herinner heeft zich tot de Raad gewend naar den aan de arbeid van de heer Veer- aanleiding van het voorstel tot vast- I man in de commissie voor buzonde^e stelling van een gemeentelijke ver Protest van Vooruit' kruideniersvakantie ordening op de vacantiesluiting voor kruidenierswinkels. De coöperatie stelt, dat .zij uit een krantenbericht van 1 mei j.l. van dit voorstel gehoord heeft. Zij maakt ern stige bezwaren gegrond op sociale en economisöhe motieven. Het personeel wordt beperkt in de vrije keuze van zijn vakantieperiode. Economisch acht het bestuur van de coöperatie het niet verantwoord, omdat de on derneming door het tegelijk sluiten van een groot aantal winkels schade lijdt. De coöperatie maakt er vooral be zwaar tegen, dat zij in het overleg volkomen is genegeerd. Indien zij ge hoord was, zou zij zeker genoemde be waren naar voren hebben ge- *71 ji c Een dame uit de Aloëlaan te Lei den, die zaterdagmorgen in een wa renhuis hier ter stede lakens en slo pen wilde kopen, wilde een van de aanbiedingen goed bekijken. Ze zet te daartoe een ogenblik haar tas naast zich op de toonbank. Toen ze wilde betalen, bemerkte ze, dat ze haar portemonnaie, inhoudend 59 gul den, miste. Inderhaast ondernomen speurtochten naar de dader, mochten geen succes hebben. Ook bij de poli tie was geen gevonden portemonnaie- met-inhoud aangegeven. De aspirant koopster zal het nog enige tijd zonder nieuwe lakens moeten stellen. Kleuter brak been. Het 8-jarige jongetje R. M. dat in de Boerhaavelaan op straat speelde, stak zaterdagmiddag, omstreeks half vijf onverwachts de rijbaan over. Hij liep daarbij tegen een juist pas serende bromfiets. Het knaapje kwam te vallen en brak zijn rechter onder been. De E.H.D. bracht het slachtof fertje naar het Academisch zieken huis. Loterij „In de Vrolijcke Arke". De trekking van de loterij, die ten bate van het meisjesjeugdwerk „In de Vrolijcke Arke" gehouden is, heeft op Koninginnedag plaats gevonden. Nog lang niet alle prijzen zijn afge haald en zelfs de hoofdprijs, een tele visietoestel, staat op zijn onbekende eigenaar te wachten. De trekkings lij sten liggen ter inzage bij alle adres sen, die ook de loten verkocht heb ben en bij „De Vrolijcke Arke", Lan ge Pietereskerkkoorsteeg 15. Moeders op excursie. Men verzoekt ons mede te delen, dat de autobussen, waarmede de moe ders van de kinderen, aangesloten bij GEVESTIGD In de week van 25 april t.m. 1 mei 1957 F. Slijper en fam., adm. ambtenaar, G. Kasteinstrafct 59; A. Kersbergen en fam., Haarlemmerweg 12; L. H. Spring in 't Veld en fam., straatmaker. Hout markt 13; W. A. van Strien-Driessen en zullen het werk van uw afdeling met fam.. Prinsenstraat 35; S. M. Schotanus- cns gebed blijven steunen". Twee vlaggen. De voorzitter van de jubilerende afdeling, de heer Nic. Mens vond dat er op het gebouw van het Wit-Gele Kruis vandaag eigenlijk twee* vlag gen moesten staan. Eén, wapperend hoog in de top. omdat onze vereni ging 25 jaar bestaat en als uiting van het bloeiende katholieke leven aan de Beekbrug; de tweede zou halfstok moeten hangen omdat de zusters ge noodzaakt zijn hun werk voor het Wit-Gele Kruis neer te leggen. Er zijn geen krachten meer beschikbaar; dit is een teken van onmiskenbare vervlakking en ontkerstening. Daar om noemde hij als toneelspeler Mens deze feestvergadering „De première van een Lach en 'n Traan" Hij vertelde enige wederwaardighe den die de eerste zuster, verbonden aan de wijkverpleging, had onder vonden. Zuster Pia had aan een bejaard echtpaar, dat geen medische hulp no dig had. een laag plat emaille voor werp doen toekomen om bij ziekte te kannen gebruiken. Ze hield zich ernstig toen ze later bij een huisbe zoek het voorwerp, gevuld met heer lijke verse sla, op tafel zag staan. De heer Mens vond het een van de gunstige factoren, dat er ook nog le ken al zijn het er weinig tot de Van Emmen en fam.. Hoflaan 179; D. A. J. Hendriks en fam., binnenhuis-archit., Noordeindsplein 8a; H. J. Wilbers, ver tegenwoordiger, Sumatrastraat 116; S. J. Costastraat 83; G. A. J. Holtslag, kelner, Lijsterstraat 28; J. L. van der Post, stoker, Levendeel 91; M. A. Sprenger van Eyk. J. van Goyenkade 13; J. G. Gobets. kantoorbediende, Marnixstr. 32; M. K. M. van den Bergh, kantoorbedien de, a/b Haagweg achter 57; I. Klebe- Scherer. a/b Utr. Jaagpad t/o 60; C. A ster, a/b einde Mariënpoelstr.A. J. Voskuil, Ambtenaar PTT. v. 't Hoffstraat 42a; B. L. de Lange-Kern, Fred, van Eedenlaan 41: X. van Katwijk. Hoflaan 68; D. Veninga, militair. Sophiastr. 61b; M. E. M. van Buuren-Juffermans, Hof laan 197; G. Liefmann, Merelstraat 28; W. F. Meijer, radarspecialist, H. de Vries- straat 61; E. de Beus, analiste, Witte Singel 58a. VERTROKKEN G. L. F. Cloos en fam., Vondellaan 14, Venezuela; J. Grobbe en fam., J. de Witt- straat 2, Nieuw-Zeeland; J. F. Hageman en fam.. Oude Vest 1, 's-Gravenhage, Leyweg 827; J. B. Goedhart en fam., Sumatrastraat 116, Canada; M. Mennes- Lamers en fam.. Hoge Rijndijk 30, Mid delburg. Nadorstweg 12; J. O. Tjoa en fam., Schelpenkade 45, Rotterdam, Melis, santenstraat 55; J. Brodalski en fam., Marislaan 43, Meerssen, Villa Klein Vais Chartel 18; S. Platteer en fam., Nieuwè Beestenmarkt 8, Zoeterwoude, Hoge Rijn dijk 313; C. S. F. C. M. ten Cate-Smeets, Wasstraat 72. Den Haag, Valkenbosch- kade 633; M. C. B. Hoekstra, Kanaalweg 86, Zaltbommel, Gamérsestr. 45; A. A. Schouten, Morsweg 154a, Rijnsburg, Burg. Meijboomstr. 23; J. Dozij, Calandstr. 63, Weesp, Julianastr. 34; J. F. M. Poos, Roodborststr. 28. Oegstgeest, Endegees- terstr.weg 9; B. B. J. van Kuijk, Lijster straat 14, Oegstgeest, Regentesselaan 40; E. Schilthuizen-De Winter, Nachtegaal laan 11, Wijk ca., Hoge Maasdijk A 26; A Pielanen. Houtmarkt 13, Alkemade, Zuidweg 11a; M. van Polanen, Oranje- gracht 139. Hazerswoude, Molenlaan 7; J. M. Sommeling. A. Paulownastr. 28, Rijnsburg,. Vliet ZZ 58; S. Star, 3 Octo- berstraat 49, Rijnsburg, Oegstgeester- weg 3d; E. Plooij-Poot, Hoge Morsweg 29 Den Helder. Ruyghweg 176; C. D. Ferrin Rijnsburgerweg 18. Eindhoven, Dion de Karthuizerstraat 6; E. C. Conie. Maredijk 57. Delft. Binnenwatersloot 24; P. Huis man, Rapenburg 94, Zuid-Afrika; A. M. Pottasch-De Groot, Hogewoerd 27, Ver. Staten van Noord-Amerika; Th. M. van Dorp, Kanaalstr. 29, Leiderdorp, Hoofd straat 111; Y. J. P. Monod de Froideville, de M. v. Streefkerkstr. 10, 'Amsterdam, De Lairessestr. 76 hs; E. M. Drost, de M. v. Streefkerkstr. 2. Utrecht. A. Diepen- j brockplein 11; C. P. M. Pont-De Hejden, P. de la Courtstr. 21. Tilburg, Ringbaan 1 Noord 22; P. Brohm, P. de la Coürt- straat 65, Utrecht, Oude Kerkstr. 20; J. G Teske, 3 Octoberstr. 68. Leidschen- dam. Veursestr.weg 260; N. A. van-'Tll- borg, G. Doustraat la. Den Haag. v. d. Heemstraat 264; J. Brandt. Leemansstr. 33, Delft. J. W. Frisoplein 29; M. L. Bras ser, Rijnsburgerweg 10, Den Haag, Kryis- beklaan 10; N. Diekhuis, Rijnsb.wegr 10, Rotterdam, Dordtschelaan 186b; W. Tho- nus-Van Zijl. Merelstraat 21. Den Haag. v. Galenstr. 18: W. Bos-Hulters, wagenkamp. Tiel, woonwagenkamp;;H;.J; Heshusius, Floresstraat 8, Wassenaar, Berkheitstr. 40; J. Koole, Balistraat 63, Den Helder. Buitenhaven 5; J..Huizing. Bilderdijkstr. 8. Rotterdam. Bentincklaan 30c; A. C. M. Ruhe, Witte Singel 79, Den Haag, Enimastraat 69. 't jeugdwerk van „De Vrolijcke Arke" op excursie gaan naar de Melkfa briek Menken morgenochtend om kwart over negen gereed staan bij de Pieterskerk. Alle „moeders van de Arke" zijn van harte welkom. Zware binnenbrand. In de achterkamer van een wo ning aan de Boerhaavelaan is gister middag omstreeks kwart over vijf een felle brand uitgebroken, waar door het verblijf geheel is uitgebrand. De brand ontstond toen een 36- jarige bewoonster van de kamer een brandende oliekachel omvér liep. Op haar alarm ondernam de hoofdbe woner, de heer M. ogenblikkelijk met water(1) bluspogingen en die hadden in zoverre succes, dat de werkzaam heden van de brandweer, die vrij spoedig ter plaatse verscheen, tot de nablussing beperkt konden blijven. De schade aan de kamer, die geheel uitbrandde, wordt niet door verzeke ring gedekt. KON. ONDERSCHEIDING VOOR W. VEERMAN Veertig jaar aan de Lichtfabrieken Zaterdag jl. herdacht de heer W. Veerman, werkzaam aan de Stedelijke Lichtfabrieken het feit, dat hij veer tig jaar geleden in dienst trad van de Lichtfabrieken. De heer Veerman is tevens secretaris van de Leidse Chr. Besturenbond en voorzitter van de raad van commissarissen van de Woningbouwver. „Eensgezindheid" Alvorens aan dit jubileum aandacht kon worden geschonken wachtte de heer Veerman ten Stadhuize een ver rassing. Hier reikte onze burgemeester, jhr. mr, F. H. van Kinschot, hem met enige waarderende woorden de zil veren ere-medaille uit, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau. Vervol gens werd hij in de directiekamer op de Lichtfabrieken ontvangen, waar de directeur, de heer ir. Y. Ykema, hem de oorkonde van het noden, waarbij menigmaal van zijn adv>zen een nuttig gebruik werd ge maakt. De voorzitter van de jubileumcom missie bood de heer Veerman daarbij namens het personeel een aandenken aan deze dag aan. Deze dankte daarna allen voor de tot hem gerichte woorden en voor het geschenk. Twee gewonden bij aanrijding te Leiden A ufo maakte capriolen Op de Rijnsburgerweg, ter hoogte van de Adriaan Pauwstraat, had gis termiddag omstreeks kwart voor zes een aanrijding plaats tussen een auto, bestuurd door een heer uli Leiden, en twee wielrijders, die ko mende uit de richting Oegstgeest op het rijwielpad reden. Beide fietsers werden gewond. De auto kwam de beide wielrijders achterop en raakte door nog niet op gehelderde reden met de achter bumper een boom. De wagen raakte uit de koers en reed met enige snel heid tegen een volgende boom, vijf tien meter verderop langs het rij wielpad. Na deze botsing, waarbij de gehele rechterzijkant van de wa gen werd ingedrukt, reed de auto op het rijwielpad twee wielrijders aan De slachtoffers kwamen te vallen. De 13-jarige H. v. d. B. uit Oegst geest was er het ergst aan toe hij kreeg een zware hersenschudding en brak twee ribben. Zijn zusje, de 19- jarige J. v. d. B., kreeg vlees- en schaafwonden aan de beide benen. Beide gewonden werden door de EHD naar het Academisch Zieken huis vervoerd. Burgerlijke Stand Geboren: Antoon Gerard, zn. v. A. G van Leeuwen en M. J. Zitman; Cornelis Nicolaas, zn. v. D. W- Bar- ning en A. W. J. van den Brink; Ge- rardus Adrianus, zn. v. A. van Vliet en P. M van Amsterdam; Elisabeth Catharina, dr. v. A. J. ter Laak en T. Duivenvoorden. Overleden: J. Dool hsvr. van. W F. van der Reyden, 79 jr.; J van Kempen zn. 9 jr.; J. H. Hoevink zn., 9 mnd. BRIDGE LEIDSE BRIDGECLUB „DDS". In de parencompetitie zijn nu 8 van de 9 ronden gespeeld en de stand is in: Groep Zwart: 1. Hr. en Mw. Kuil man 430.27; 2. v. d. Meer-De Meyier 423.81; 3. Mw. v. Ztfp-v. Noort 418.84; 4. Dames Verboog-Brouwer 418.25; 5. Hr. en Mw. Eichhorn 411.11; 6. Kaste- leyn-Brouwer jr. 380.35; 7. Hr. en Mw. Lautenbach 364.49; 8. v. Berge Heneg.-Rijnbende 352.77. Groep Rood: 1. Hr. en Mw. v. Heus- den 274; 2. Dames v. Rooyen-Valk 268; 3. Mw. Reekers-D. Reekers 266!^ 4. Ds. Guldemand-Aalbersberg 258H; 5. Ds. Sels-v. Alphen 245^5 6. Hr. en Mw. Krul 244; 7. Hr. en Mw. Lamel 239; 8. Ds. Leenhouts-Den Holder 236H; 9. Ds. v. Berge Heneg.-Land- zaat 225H- Groep Groen: 1. Mw. Beeker- Baggen 287J^; 2. Parmentier-v. d. Voort 2671^: 3. Hr. en Mw. de la Court 263; 4. Ds. v. Ingensch-Ryn- bende 262; 5. Scholvink-Verboog 255J^; 6: Dames Viner-v. d. Meer 253; 7. v. Leeuwen-Eyndhoven 239; 8. Dames Verstraaten-Nagel 2209. Plauvier sr.-Langemeyer 220. Leidse Agenda MAANDAG 6 MEI K. O. Caibaret-variété m.m.v. Show-orkest The Topliners. Stadsge hoorzaal (8 uur nam.). Kath. Emigratiebureau. Zitting t Karrewiel, Steenstraat. Van half acnt tot half negen des namiddags. DINSDAG 7 MEI St. Eloy. Adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel. Van half achthalf negen nam. St. Bernulphusgilde. Voorjaarsver. gadenng. Aanvang programma 11 u. voorm. R.K.E.H.B.O. afd. Leiden. Aan- vangscursus R.K. Lyceum, Mariën- poelstraat. 8 uur nam. S.F.L. en S.F.R. Balavond. Danszaal E. Castelein. Hooglandse Kerkgracht 8 uur nam. WOENSDAG 8 MEI VOLA. Filmlezing Fusée-Cerami- que. Stadsgehoorzaal, 3 uur nam. Balletschool Swinckels-Hendricbs. Leerlingen-uitvoering. „De Hereni ging", De Burcht. 8 uur. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 18.45 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Herdingh en Blanken,. Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 310 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Sissi", alle leeftijden. Lido: „Giant", 14 jaar. Luxor: „Paris Palace Hotel", 18 jaar. Trianon: ..Marcelino. brood en wijn" alle leeftijden. Rex: ..De zoon van de wreker", 14 jaar. IMIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. ZOETERWOUDE Feest van de Arbeid. Ook dit jaar werd het Feest van de Arbeid verzorgd door de Kath. Raad van Overleg. Woensdag j.l. were het inge zet met een plechtige avondmis in de kerk van St. Jans' Onthoofding in de Zuidbuurt, waarne de zegening van de werktuigen plaats vond. In tegen stelling met vorige jaren had de ze gening van de motorvoertuigen niet plaats in de Zuidbuurt, doch voor het Parochiehuis aan de Schenkelweg. hetgeen een veel vlotter verloop tot gevolg had. Zeer vele auto's, motor fietsen, scooters en bromfietsen maak ten van deze gelegenheid gebruik. Zondagavond werd het feest beslo ten met een toneeluitvoering. De plaatselijke toneelvereniging voerde het toneelspel „Wij weten niet alles" op. Dit zeer -noeiïijke stuk werd op voortreffelijke wijze ten tonele ge bracht. Ook de grime was keurig ver zorgd. Het ligt in de bedoeling dit stuk op een nader beken4 te maken datum nog eens op te voeren. Wij kunnen een ieder aanraden dit stuk te gaan zien. Marktberichten ROTTERDAM, 5 mei. Vee. Aan voer 2010 w.o. 1289 vette runderen, 721 varkens. Vette runderen le kw. 3,25—3,50, 2e kw. f 2,90—3,20, 3e kw. f 2,752,85; varkens le kw. Vette runderen anavoer iets minder, 1,79, 2e kw. 1,77. 3e kw. f 1,75. handel kalm, eerste kwaliteit goed prijshoudend, verder niet geheel prijshoudend, prima's boven note ring; varkens aanvoer korter, handel vlot, prijzen even hoger, prima's bo ven notering, afloop minder. S Gevraagd: net meisje, tot 3 uur. Gezin van 3 per sonen. Marelaan 38, Oegst geest. S Te koop: jonge konii- nen 7 weken oud. groot soort. Te bevr.: Vrouwen- weg 27. na 6 uur. Zoeter woude. S Slagerh Pieterse. Dins dag-. woensdag en donder dag: 500 gr gehakt v. 1.70 v. 1.40: onze bekende rook worst 32 ct p 100 gr 75 ct p. 250 gr en 1 35 p. 500 gr Rauwe rookworst 38 ct. d. 100 er Herenstraat 29 Abonneert U op bet Parochieblad tfuAAum QoJula per iaar f 4.50 per kwartaal f 1.20 Der maand f 0,40 Bureau: Papengracht 32,Leiden Telefoon 20935 die reeds verkoopervaring heeft. leeftijd 16 a 18 jaar. Persoonlijke aanmelding, eventuei telefonische afspraak. BREESTRAAT 78 WIJ VRAGEN: Persoonlijke sollicitaties dagelijks afd. Personeels zaken 4e etage. •l>: PROGRAMMA'S BILJETTEN REBLEMENTEN CONVOCATIES nv De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32, LEIDEN

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3