Optrekken lonen overheidspersoneel tot peil van salarissen in bedrijf BUISMAN MAANDAG 6 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Georganiseerd Ouerleg stelt voor: Ook beloning I Maximum-lonen voor werklieden bij het Rijk moeten eerder worden toegekend. Iemand, die by een par- ticulier bedrijf in dienst komt, krijgt direct de beloning, die bij de leef- Een aantal ambtenarenorganisaties j tijd hoort. Bij het Rijk is dit niet het heeft voorstellen ingediend bij de geval. Daar begint men ongeacht de centrale commissie voor Georgani- leeftijd met het aanvangsloon. Vol- 6eerd Overleg in ambtenarenzaken, gens de voorstellen moeten ook de die neerkomen op een optrekking van werklieden bij het Rijk meteen het de beloning van het overheidsperso- normale volle loon krijgen, neel aan die van de lonen in het vrije Werkclassificatie moet geleidelijk bedrijf, aldus meldt „De Volkskrant". Wanneer hierover in de commissie overeenstemming is bereikt, zal de regering haar beslissing moeten ne men. De voorstellen komen op het vol gende neer: HET ECONOMISCH INSTITUUT VOOR DE MIDDENSTAND IN 1956. Volgens het jaarverslag, uitge bracht door het economisch instituut voor de middenstand, gaf het jaar 19,56 aanleiding tot voldoening. Het bedrijfskosten- en rentabili- teitsonderzoek vond plaats in 7 bran ches, bij in totaal ruim 800 bedrijven. Het aantal deelnemers aan de omzet- statistieken breidde zich uit van 4000 tot 4400; het aantal branches steeg tot 28. Een nieuw terrein van onderzoek werd betreden door het opstellen van een nota over de prognose van de invloed van enige in 1957 ie ver wachten overheidsmaatregelen op de bedrijfsresultaten in enkele branches. aan worden ingevoerd voor alle 50.000 werklieden in rijksdienst. In 1958 zou hiermee begonnen moeten worden en wel by het ministerie van Defensie. De invoering van de werk classificatie zal wel enige jaren in beslag nemen. Werklieden, die meer presteren dan datgene waarvan wordt uitgegaan, zullen een extra beloning krijgen. De werkclassificatie zou ook doorgevoerd moeten worden voor het toezichthoudend en technisch perso neel en voor administratieve ambte naren. Voor de laatste groep zou het vaststellen van het stelsel van werk classificatie wel enige jaren in be slag nemen. Diensttijdtoeslagen zullen gegeven moeten worden voor trouwe dienst Deze maatregel zou het verloop kun nen tegengaan. Er zullen werklieden kunnen zijn, voor wie het invoeren van een systeem van werkclassificatie geen verbetering brengt. Zij zullen toeslagen kunnen krijgen, die geba seerd zijn op het aantal dienstjaren. De minister yan Defensie, ir. Stof, is thans bezig na te gaan, of het be zoldigingsstelsel voor het militair- technisch personeel herzien kan wor den. (Er is een groot tekort aan tech nisch personeel). In het eventueel herziene stelsel zou niet meer zozeer op rang en dienstjaren gelet moeten Het Europese produktiviteitscen- trum in Parijs zocht het Economisch Instituut voor de Middenstand aan als internationaal rapporteur t b.v. ;n I worden, maar meer op de leeftijd, internationale conferentie over eco nomische voorlichting aan het mid den- en kleinbedrijf in handel, am bacht en kleine industrieën. Verscheidene produktiviteits-on- derzoekingen van het z.g. „Moody- fonds" werden verricht. De afdeling sociaal-economisch on derzoek voltooide, met het uitbren- L.T.B. HOUDT HAAR VIJFTIGSTE PROCESSIE NAAR HEILOO Woensdag 22 mei a.s. zal de L.T.B. haar vijftigste bedevaart naar het genade-oord van Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo organiseren. Aan gen van de laatste'3 rapporten in de| deze jubileumprocessie zullen geen serie „sociaaleconomische gegevens andere dan de gewone plechtigheden over het midden- en kleinbedrijf" de1 verbonden zijn. De plechtige H. Mis verwerking van de, in 1953 onder on-1 begint om 10 uur. geveer 6000 ondernemers in am bacht en detailhandel gehouden, lan delijke steekproef enuê te. Er werden twee streekonderzoekin- gen afgesloten; de enquête in de Bommelerwaard kwam grotendeels gereed. Een nieuw terrein van onder zoek werd hier betreden door het in-' stellen van onderzoekingen naar de koopgewoonten, met name in nieuwe stadswijken. In aansluiting hierop en mede in het kader van het arbeidsveld van het bij het economisch instituut voor de middenstand ondergebrachte cen traal orgaan ter bevordering van de bouw van middenstandsbedrijfspan den (C.O.M.) werd een eerste on derzoeking in een nieuwe stadswijk ingesteld naar de wijze waarop de on dernemers gebruik hebben .gemaakt van de vrijwel uniforme bedrijfs- Massale inenting tegen polio Massale inenting van kleuters te gen polio zal in de herfst van dit jaar plaats vinden. De kinderen worden verdeeld in twee of drie leeftijds groepen, omvattende alle twee- en drie-jarigen en wellicht ook de kin deren van vier jaar. De vaccinatie zal gratis zijn en aan meer dan een half miljoen kinderen worden toe gediend. Uit de verklaring van de directeur voor de Volksgezondheid, de arts H. J. Dijkhuis, blijkt tevens, dat de leef tijdsgro,epen van kinderen die voor kosteloze inenting tegen kin derverlamming in aanmerking ko- NIEUWKOOP i Teddington N.V., Berichten in de pers over de plan nen tot verkoop van Teddington Hol land N.V. te Nieuwkoop worden dooi de directeur, ir Thorp, ten stelligste tegengesproken. Met de productie van oliekachels kan men nauwelijks aan de vraag voldoen. Iedere kachel wordt verkocht, aldus mr. Thorp en tot september a.s. is men reeds door orders gebonden. Het bericht is vol komen uit de lucht gegrepen, zo zei ons de directeur. Hij wacht thans op instructies van het hoofdkantoor in Engeland, die zullen aangeven welke stappen men dient te ondernemen, om de schade, die een dergelijke be richtgeving kan hebben, tot een mi nimum te beperken. Knaapje verdronken Zaterdagmiddag is het 2-jarige zoontje Ronnie van de heer G. Blonk, terwijl het speelde op het erf vanaf de stoep in het aangrenzende water geraakt en verdronken. De andere kinderen misten het ventje en waren hem aan 't zoeken, toen de vader thuis kwam. Deze vond zijn zoontje de kant in de sloot. Dokter Bre mer, met assistentie van de EHBO-ers A. Blij leven en C. Wildschut hebben geruime tijd getracht de levensgees ten op te wekken. Het mocht helaas niet meer baten. Het water, waaraan deze gemeente zo rijk is, de schrik van alle ouders van kleine kinderen, heeft voor de zoveelste maal zijn tol geëist. BODEGRAVEN Woningbouw. De air. van Ge meentewerken, heeft het bouwen van 64 woningen achter de grote speelweide en ten oosten van het Zwembad onderhands gegund aan de fa. Flanderijn en van Egdom te Bo dergaven voor 832.540 DE MEIJE Propaganda-avond „St. Deusdedit". Vrijdagavond kwamen de leden van de r.-k. landarbeidersbond in café Michielsen bijeen. De voorzitter memoreerde in de opening het over lijden van de geestelijk adviseur, pas. toor A. J. Schulte, die de afd. altijd me raad en daad heeft bijgestaan en op de vergaderingen e.d. van „St. Deusdedit" steeds zijn belangstelling liet blijken. Na een kort gebed voor zijn zielerust werd de afgevaardigde van het hoofdbestuur, de heer Mees ter uit Leidschendab, het woord ge geven. Deze gaf een overzicht van het werk van de vakbonden en wat daarmee in de loop der jaren voor de arbeiders bereikt is. De verschil lende sociale voorzieningen welke middels de organisatie bereikt zijn, doet ons vragen, aldus spr., hoe het mogelijk is dat er nog zoveel onge organiseerden zijn. Hij wekte de aan. wezigen op deze arbeiders de weg naar de organisatie te wijzen. Ver volgens gaf de heer Meester een overzicht van de besprekingen man ruimte van de aldaar gebouwde win- men nog nader zullen worden vast- kelpanden. KORTE golt BINNENLAND. Bij het spelen raakte zaterdag middag het 2-jarig zoontje van de familie Vale te Bergen op Zoom, te water. Nadat men de kleine op het droge had gebracht, werd kunstmati ge ademhaling toegepast, maar de levensgeesten bleken reeds geweken. Het ongeluk gebeurde bij de Vijver berg. Een hevige brand woedde zater dagavond in de vulcaniseerinrichting van de N.V- Esco te Maastricht. De Maastrichtse brandweer was het vuur vrij snel meester. Enkele machines en rubberprodukten liepen schade op. De N.V. is verzekerd. De oorzaak van de brand is tot nu toe onbekend. BUITENLAND. gesteld Het ligt in de bedoeling gebruik te maken van het Amerikaanse Salk- vaccin, waarvan drie injecties wor den gegeven, twee achter elkaar en een derde ongeveer zeven maanden later. Gemeentelijke geneeskundige diensten, plaatselijke kleuterconsul tatiebureaus en huisartsen zullen worden ingeschakeld. TONEELWEEKEND VOOR JEUGDLEIDERS De cultuurdienst van de Katholieke Jeugdbeweging organiseert 11 en 12 mei een toneel weekend voor leiders en leidsters van haar groeperingen. Dit weekend wordt gehouden Huize Bergen te Vught en staat on der leiding van de heren Wim Bary en Mathieu van den Heuvel. Op dit weekend wordt o.m. prac- tisch behandeld: creatief spel, vrij acteren, regie van jongertstoneel, décor, belichting etc. Belangstellenden kunnen zich op- 1.x» - - geven bij de cultuurdienst van de -_Een ^echtbank m MHaan^heeft ^ltholieke jeugdbeweging, Jan van Nassaustraat 113, Den Haag. bepaald, dat een man niet beschul digd kan worden van moedwillige verlating van zijn vrouw, als hij een muur bouwt in het midden van zijn huis en aan één kant hiervan gaat wonen. Een vrouw had n.l. een aan klacht ingediend, dat haar man haar verlaten had. „Hij liet mij niet hele maal in de steek aldus de vrouw hij bouwde een muur in onze wo ning en ging er achter wonen". Zaterdagochtend is in de Atlan tische Oceaan het Finse vrachtschip „Bornholm" gezonken. Het was op weg van Spanje naar Wilminton (V. S.). Acht minuten voordat het schip zonk is de bemanning van 28 koppen door een schip van de Ame rikaanse kustwacht a'an boord ge- Westberlijners, die zich door kappers in Oost-Berlijn hebben laten behandelen, zullen de Westberlijnse douane tien mark aan rechten moe ten betalen. Deze regeling is inge voerd, omdat vele Westberlijners met het oog op het voor hun gun stige koersverschil tussen de West duitse en de Oostduitsc Mark kap pers in het oortelijk deel van de stad bezoeken. De douane deelde zaterdag mee over een middel te beschikken waarmee kan worden nagegaan of een Westberlijnse man of vrouw zich in de oostelijke sector heeft laten knippen of permanenten. H00GMADE Excursie Berg en Bos. Op zon dag 26 mei a.s. gaat een bus naar sa natorium Berg en Bos voor een ex cursie door donateurs van HWL en leden van de KAB e.a. deelnemers. (Kosten 2.— per persoon). Opgave van deelneming voor of op zaterdag 11 mei bij Joh. A. v. d.Ploeg, Kerkstraat 89. Vertrektijd 13 uur. TER AAR Dam- en Schaakvereniging „Nooit Gedacht". De Dam- en Schaakver. eniging heeft op een enigszins feeste lijke wijze het speelseizoen afgeslo ten. In café Van Acker te Aardam kwamen de leden bijeen en werden hartelijk verwelkomd door de voor zitter, de heer H. Broer. Ook tot de heer J. v. d. Zwan, voorzitter van de Leidse districtsdambortd, richtte de voorzitter zich en hij verheugde zich erover dat de heer v. d. Zwan bereidt was gevonden om de prijzen deze avond uit te reiken. Op deze sluitingsfeestavond speelde men on derlinge gongwedstrijden in dam men en schaken. Ook de districts voorzitter speelde in deze wedstrij den mede. Voor het district is het jammer dat de heer v. d. Zwan naar een andere provincie gaat vertrek ken en men deze sympathieke leider zal moeten missen. Pe heer Weijers zorgde voor een gezellige muzikale opluistering met gramofoonplaten. Enige gratis cosumpties werden aan geboden en zorgder. dat de goede stemming erin bleef. Prijswinnaars waren: le groep dam men: kampioen le prijs, beker W. J. v. d. Starren, 2e pr. Jan v. d. Starren, medaille, 3e pr. H. C. A. Broer, me daille; 2e groep: le prijs, beker R. Lubbers, 2e pr. K. Kalshoven, me daille. Daar de jeugdafdeling niet aanwezig was konden de hiervoor be stemde prijzen niet worden uitge- renkt. Met een dankwoord werd de goed bezochte feestavond gesloten. U hebt een goede neus voor lekkere koffie waarin dat kleine beetje BUISMAN voor extra fijne geur en smaak is gedaan. Bovendien bespaart BUISMAN op dure koffie. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje Buisman wonderen. éma a Advertentie SPORT AUTOMOBILISME Drie deelnemers trokken zich terug: Drie equipes voor de negende inter nationale tulpenrallye. die hedenmorgen vroeg begon, hebben zich voor de start teruggetrokken. Het zijn: de Griekse deelnemer C. Spiliotakis met als co-equi- pier J. Chronides. welk team in München met een Alfa Romeo Sprint Veloce zou starten, de Britse equipe Lord John AveburyLady Avebury, welke combi natie de rit in Noordwfjk met een Standard 10 zou beginnen en de Frans man Bernnheim. die München als start plaats had gekozen en die met een Citroen 2 CV zou rijden. Het aantal teams, dat vanmorgen aan de ruim 3300 km lange sterrit begon be droeg 217. VOLLEYBAL AFDELING LEIDEN NEVOBO De uitslagen en competitiestanden van Heren eerste klas: HVL 2Prof.wijk 2 3—1: Sleutl. 2—GGV 1 3—1. Heren tweede klas: PSVA 2Sleutl. 3 telcontract 1957—1958. Hieruit bleek, j f^\r ?00^. 2i^Ï^YCd~?^L^YLo3— dat aan de verlangens van de geza- menlijke landarbeidersbonden wel niet geheel voldaan was, maar toch een vooruitgang geboekt is naar het doel, wat zij zich voor ogen stellen n.l. gelijkstelling van de volwaardi ge landarbeid met die in andere be drijfstakken. De verbeteringen voor de landarbeiders in het mantelcon tract zijn de 5% loonsverhoging en de terugbrenging van de jaarlijkse werktijd van 3200 uren op 3100 uren in de veehouderij. Van de mogelijk heid tot het stellen van vragen werd door de aanwezigen een dankbaar ge bruik gemaakt, waarin vooral de pen sioenwetten aan een bespreking wer den onderworpen. De heer N. Groe nendijk, die in verband met vertrek naar elders de afd. ging verlaten, werd bij monde van de voorzitter dank gebracht voor het werk voor „St. Deusdedit" in Meije en Zegveld als bestuurslid en bode door hem verricht. Deze woorden gingen ver- LUSV 2 2—2; NVC—Rouwkoop 2—2 Heren derde klas: Sleutl. 4LPSV 2 22; Or. GroenProf.wijk 4 30; GGV 2—LD 2—2 (LD kamp.)WPSS—HVL 4 3—1. Heren vierde klas: De Vlam 2Olym- pia 30; LD 2—Donar 3 3—1. Dames eerste klas: 1. Prof.wijk 1472. 2. Argos 1523. 3. Nw. Brunhilde 15- 4. Rouwkoop 1416. 5. Prof.wijk 2 15 14, 6. Argos 2 1511, 7. Ora Groen 149, 8. LUSV 14—8. 9. Donar 14—3. Dames tweede klas: 1. KVC 1424, 2. Nw. Brunh. 2 13—23. 3 NVC 14—22. 4. Prof.wijk 3 1315. 5. Argos 3 1410, 6 Rouwk. 2 14—9. 7. Donar 2 14—5. 8. LUSV 2 14—2 Dames derde klas: 1. Or. Groen 2 13— 21. 2. Nw. Brunh. 3 14—18. 3 GGV 13— 17. 4 DES 13—14. 5. Olympia 14—13, 8. Prof.wijk 4 14—10, 7. NVC 2 13—11. 8 GGV 2 14—4. Heren eerste klas: 1. HVL 2 13—24, 2 PSVA 14—17. 3. Sleutl. 2 15—16, 4 SIOS 14—15. 5. Prof.wijk 2 15—14. 6. LUSV 14—12 -7. Donar 14—12, 8, LPSV 14—9. 9 GGV 15—9 Heren tweede klas: 1 KVC 17—33. 2. HVL 3 17—21. 3. Prof wijk 3 16—20. 4. BRIDGE BRIDGECLUB „VOG" De uitslag der vierhoekswedstrijden, 3e ronde, is: Zwart: 1. Team Bosscha 6 punten; 2. team Kooiker 4 p.; 3. team Uphoff 2 p.; team v. Gelderen 0 p. Zwart Wit: 1. Team Oudshoorn 6 pnt.; team Versteeg 4 pnt.; 3. team Planje 2 pnt.; 4. team Wendt 0 pnt. Tussenronde: Team Mekel wint van team Groos met 22 pnt. Rood: 1. Team Otto 4 pnt.; 2. team Tjalkens 4 pnt.; 3. team Caro 2 pnt.; 4. Grommé 2 pnt. Groen: 1. Team Slegtenhorst 5 pnt.; 2. team Nieuwland 4 pnt.; 3. team Epskamp 3 pnt.: 4. team Crama 0 pnt. SCHAKEN DAMES ZONETOERNOOI TE VENETIë Aan het dames-zonetoernooi, dat van 13 tot 23 mei te Venetië zal worden gehouden, zullen elf schaaksters deel nemen, Het zijn de dames F. Rinder (West-Did.). I. Kattinger (Oost.), R. Bruce en Tritchard (G.B.). P. Cifuentes (Spanje), C. Chaude de Silans (Frankr.), C. Benini (Italië). N. Lazarevic en N. Nedeljkovic (Z.-Slavië), mevr. C. Rood- zant en mevr. Van der Veen (Ned.). Mevr, F. Heemskerk is verhinderd aan dit toernooi deel te nemen. POSTDUIVEN Leidse concourscommissie (Leiden en Omstreken). Wedvlucht oude duiven vanaf Duffel. In concours 2522 duiven, gelost te 9 uur met straffe o.n.o. wind. Nulpunt 118.70 km. le duif te 10.31.42 u. L. de Kleine 1; J. Brederode 2; A. Kop 3; H. Moenen 4; H. Schoo 5, 7; Dr. Venker 6; C. v. Wissen 8; C. Braun 9; C. Hoogeveen 10; J. Star 11; C. Brede rode 12; N. Bemelman 13; F. Hendriks 14; D. v. d. Nieuwendijk 15; Hoek-Hoon- naard 16, 20; J de Weerd 17; J. v. d. Wiel 18. 19: C. Smit 21; G. v. Stein 22; P. d'Haens 23; D. Doeven 24; J. Staf felen 25. Leidse Vitesse Club (Leiden). Idem dezelfde afstand en plaats. In concours 593 duiven, le duif te 10.33.20 uur. H. Moenen 1: J. Wolters 2. 7. 13. 19. 21; A. v. d. Hulst 3. 6; A. Singeling 4, 5, 8; Fasel-De Romeyn 9; A Bey 10. 't Centrum (Alphen). Wedvlucht vanaf Neufville, afstand 189 km. Gelost 13.30 uur. Aankomst le duif 16 44 41 uur. uitslag: P. Heemrood 1. 4, 6. 10. 13. 14; P. Sneeuw 2, 5; Jac. Boere 3. 7; J. Vernes 8, 9. PAARDENSPORT NEDERLAND WINT DRESSUUR- WEDSTRIJD TEGEN BELGIc Op de Sportweide in Den Bosch Is zaterdag een dressuurwedstrijd gehou den tussen 8 Nederlandse en 8 Belgische amazones/ruiters. Nederland zegevierde met een totaal van 1521 punten tegen België 1481 pnt. Ofschoon de dressuurring er prachtig uit zag. hadden de verrichtingen toch te lijden'van het feit, dat de grond door de langdurige droogte wat hard geworden was. De organisatoren hadden door het strooien van turfmolm geprobeerd dit te ondervangen, doch dit is niet geheel gelukt. De gedetailleerde resultaten luiden: Zware proef (St. Georges): 1. Mevr. S. Permeke «België) met „Dunaburg" 201 punten; 2. Mej. A. van Doorne (Ned.) met „Maestoso Bresia" 235 pnt.; 3. Mej. T. van Doorne (Ned.) met „Favory Elbina" 229 p.; 4. Baron Rossius (Belg.) met „Climax" 215 pnt. M (midden)-proef: 1. H. Peeters (Belg.) met „Balletteuse" 177 pnt.; 2. P. Voor- sluys (Ned.) met ..Saffier" 176 pnt.; 3. Mevr. Philippe (Belg.) met „Pescator" 155 pnt.; 4. Mej. T. van Doorne (Ned.) met „Hamlet" 150 pnt.; 5. Ernst van Loon (Ned.) met „Arsenal" 141 pnt.: 6. Mevr. De Jonghe (Belg.) met „Kibitka" 103 pnt. L (lichte)-proef: 1. H. Peeters (BelR.) met „Joyeuse" 216 pnt.; 2. J. Knoop (Ned.) met „Theo" 213 pnt.; 3. L. van der Slikke (Ned.) met „Etcetera" 195 p.; 4. Mej. Permeke (Belg.) met „Nunkyy" 190 pnt.; 5. J. Nijland (Ned.) met „Elan" 182 pnt.; 6. Mevr. De Jonghe (Belg.) met „Nixe" 163 pnt. Totaal-uitslag: Nederland 1521; België 1481 pnt. Voor de dressuurwedstrijd (return match) tussen België en Nederland, welke welke op 18 mei a.s. in Diest (België) wordt gehouden, is de Neder landse ploeg als volgt samengesteld: Zware proef (St. Georges): J. P. van Leeuwen met „Hassan"; zware m-proef: mej. Annie van Doorne met ..Halwa", mej. Tini van Doorne met „Hamlet" en A. J. Pot met „Tasso": lichte m-proef: Ernst' van Loon met „Arsenal", Ch. van Nes met „Bel Ami" en mevr. A A. Coe- bergh-Van Velze met „Francois". KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen van de te Duindigt ge houden draverijen en rennen luiden: Nora Spencerprijs: 1. Urchin Hanover (H. C. ten Hagen) 1.29 1; 2. Victor Hol- landia; 3. Violetta D. Toto: w ƒ20.70, pl. f2.80. f 1.60, f 1 40, gek. f7.60, cov. f5.50. Our Volannprijs: 1. Vaja Con Dios (H. C. ten Hagen) 1.32.-; 2. Victory Queen; 3. Tilda O. Toto: w. f2.80. pl. f 1.80, f 1.50. f 12.50, gek. f 2.30. cov. f 4.40. Quick Hollandia G-priJs: 1. Romence (J. L. Olsthoorn) 1.30.1; 2 Titan Hanover 3. Strange Story. Toto: w. 25.60, pl. 3.50, 1.80. 2.70. gek. 5.70, cov. 6.50. Lex V Prijs: 1. Rob (W. Leeuwen kamp) 1.27.2; 2. Sir Heny; 3. Reyland. Toto: w. 6.30, pl. 1.90, 2.30, 1.20, gek. 3.80, cov. 9.60. Pelikaan S prUs: 1. Tiende van Zora (buiten weddenschap) (L. van Huisste den) 1.26.0: 2. Toomel D (Th. L. M. Wil- derbeek) 1.27.2; 3. Postduif.ie G; 4. Ocke. Toto: w. 4.60. pl. 1.90, 1.40, 2.80. gek. 7.50. cov. 3.70. Peter Spencerprijs: 1. Quickzilver S (F. W. Louwersheimer) 1.23.6; 2. Quick Hollandia G (W. H. Geersen 2.57.3—1.24 5 3 Narciso van Zora. Toto: w* 5,70. pl. 2.60. 2.—. gek. 6.70. cov. 5.80. Taxiolprijs: le afdeling: 1. Chantenay (F Delbrassinne) 2.22.2; 2. Friar's Delight: 3. Alluvio. Toto: w 170 (stal), pl 1.10. 1.20. 1.20. gek. 4 50, cov. 4.20. 2e afdeling: 1. Young Nicky (A. Mey- naert) 2.22.9; 2. Clemenceau; 3. Douce France. Toto: w. 1.90 (stal), pl. 1.70, 2. 2 60. gek. 8.10, cov. 4.40. Ilengaten en merriën productenren: 1. Colony Boy (H. J. v. d. Kraats) 1.48.4: 2 Col d'Or; 3. Csibesz Toto: w. 190 (stal), pl. 1.50. 2.80. gek 5.—. cov. 4 30. Surprlceprtjs: 1. Kaliban (W. J. van Moort) 2.09.9: 2. Aquavit; 3. Saint Flour. Toto: w. 2.30. pl. 1.30, 1.40. gek. 3.10, cov. 3.90. Totale omzet 138.913. NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND HAZERSWOUDE Buschauffeur handhaafde stilte Een buschauffeur van Maarse en Kroon heeft zaterdagavond 'n vrou welijke passagier uit zijn bus gezet omdat zij de twee minuten stilte na acht uur ter herdenking van de ge vallenen verstoorde, aldus het Alg. Dagblad. De chauffer had zijn bus langs de kant van de weg gezet en de inzit tenden namen de stilte in acht, met uitzondering van een vrouw, die met luide stem bleef doorpraten tegen 'n naast haar zittende dame, tot onge noegen van de overige passagiers en van de chauffeur, die haar verzocht te zwijgen. Toen zij aan dit verzoefc geen ge hoor gaf, opende de chauffeur de deur en verzocht hij de vrouw haar praatjes buiten de bus voort te zet ten. De vrouw verliet de bus en allen betrachtteen de twee minuten stilte. Na afloop daarvan vroeg de chauf feur de dame of zij haar plaats weer wilde innemen. Zonder verdere incidenten werd de reis voortgezet. gezeld van het aanbieden van een U-Wl PSVA 2 V-U S'euU. doos sigaren. De heer Groenendijk 13 9 Rouwkoop 17_9 10. Donar 2 16—5. dankte aan het einde allen, die hem j Heren derde klas: 1. LD 17—30. 2. steeds hun medewerking hebben ge- GGV 2 17—27. 3. Or, Gr. 16—25. 4. WPSS reven 16—20. 5. HVL 4 16—15. 8. GGV 3 15—12. •7 Sleutl. 4 16—12. 9 Or Gr 2 15—11, 9 LPSV 2 17—5. 10. PW 4 17—4. Heren vierde klas: 1. De Vlam 1428. 2 De Vlam 2 16—26. 3. LD 2 17—24, 4. Koksschool 1620 5 Donar 3 1616, Bouw Clubgebouw gegund. Ar- 6 PSVA 3 1715 7 GGV 4 15—12, 8. chitect J. Dekker heeft namens b. enLDM 2 ie—12. 9, Ólympia 17—7. w:. het bouwen van een clubgebouw bij het gemeentelijk Sportpark ge- BOKSEN gund aan de fa. B. P. Boers te Hazers-1 woude Rijndijk. I JIMMY ELLIOTT OVERLEDEN j De Zuidafrikaanse bokser Jimmy Feest vanavond. Ter gelegenheid Elliott, die zaterdagavond in bewusteloze van de herdenking van de bevrij dingsdag zal hedenavond 6 mei 'n ge zellige bevrijdingsherdenkingsavond gehouden worden op het dorp. Om 7 uur zal de harmonie van Ha- zerswoude een rondgang maken door het dorp, terwijl om 7.30 uur een aan- toestand in een ziekenhuis te Johannes burg werd opgenomen, nadat hij door de Brit Pat McAteer was uitgeslagen, is zondagmorgen overleden. De 26-jarige Elliott was gevloerd door een linkse hoek op de kaak in de zesde ronde van een partij om het midden- gewicht kampioenschap van het Britse rijk. Hij trachtte nog op de been te j 1 x _x As. '(IK' xxxj ixuuuue nog ujj ue uei-n m» vang zal worden gemaakt met ae|kotrjen maar wer(j uitgeteld, waarna hij volksspelen. Deze volksspelen zullen het bewustzijn verloor. Met een bloed- gehouden worden vóór het raadhuis en in de Torenstraat en de dorps straat. Degenen die aan de volksspe len wensen mee te doen kunnen zich maandagavond 6 ïei vanaf half 7 op het raadhuis aanmelden. Om 10 uur zal de inwoners van het dorp een ver rassing worden bereid waaraan ieder een nog jaren zal denken. Om 10.15 uur zal een fakkel- en lampionoptocht worden gehouden waarvan de route nog n der zal wor den aangegeven. De deelnemers aan deze optocht kunnen de lampionnen en fakkels bij de plaatselijke midden stand kopen. Het volksspelen-comité verzoekt tot slot alle inwoners na zonsondergang de lampen aan te doen en de gordij nen niet te sluiten opdat het dorp in uitstorting in de hersens werd hij in ziekenhuis opgenomen, waar de dokters door een operatie, die twee uur heeft geduurd, hadden gepoogd zijn leven te redden. Het mocht evenwel niet baten en enkele uren na afloop van de operatie is Elliott gestorven. Elliott had verleden jaar in Londen van Pat McAteer gewonnen in een partij waarbij de Empire titel niet op het spel stond. Vier jaar geleden had hij het boksen tijdelijk moeten opgeven wegens een ernstige oogblessure. Hij ging naar Nederland, onderging daar een geslaagde operatie en keerde terug naar de ring Zijn nederlaag van zaterdag, die zijn dood ten gevolge had. was zijn eerste door k.o. in 30 gevechten. SPORT IN 'T KORT De voetbalwedstrijd tussen Oosten rijk en Zweden, welke te Wenen is ge speeld. is door het Oostenrijkse elftal een waar bevrijdingslicht gehuld gewonnen met 1—0. Deze stand was bij wordt. de rust reeds bereikt. GDSZwervers 50. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft GL'S zich gedecideerd de meerdere ge toond. Hoewel in de eerste helft GDS tegen de harde wind in speelde, bleek dit geen hinderpaal te zijn om in de aanval te blijven. Reeds na 10 min. nam GDS de leiding toen Wognum. die naar buiten was gezwenkt een afgemeten 'voorzet plaatste waar Ver meulen even fraai zijn hoofd onder de bal zette en keeper De Kluijver geen kans gaf (1—0). Kort voor ''e rust vergrootte Wognum de voor sprong toen Vermeulen de bal voor zette en deze door midvoor Nederhof goed werd doorgekopt naar Wognum, die met een harde kopstoot de bal in het doel deed belanden (20). Na de hervatting kwam Zwervers vrijwel niet meer op de andere helft. Slechts een enkele keer gelukte het hun door de bal over de ver opge drongen GDS-achterhoede te spelen, kort voor het GDS-doel te komen, doch daar wist men met deze aan vallen wel raad. Vermeulen wist na 5 minuten op fraaie wijze de stand cp 30 te brengen. Zelfs linkshalf Nederhof zag kans twee doelpunten te maken, waarvan er één terecht wegens buitenspel werd afgekeurd, doch het tweede was goed (40) n de 40e minuut werd het 50 toen de bal bij een hard schot v^n Vermeulen van de keeper terug sprong en Van Fulpen rustig de bal in het doel Mep. GDS A—- Bodegraven B 1—2; GDS B—Boskoop C 52. ONA 5—NSV 4-4 - NSV begon met een straffe wind. Na drie min. kreeg NSV de eerste hoekschop te nemen. In de 5e minuut gaf A. v. Koert op grote afstand een schuiver, die net langs de binnenkant van de paal „in" ging. Hierop had de keeper niet gerekend, (0-1). Na 20 min. werd uit een scrimmage voor het doel de bal plots ingeschoten (1-1) Nog geen minuut later loste W. v. d- Zwet een harde kogel net onder de lat (1-2). Vlak voor de rust wist ONA weer door te breken en met een dia gonaal schot werd de stand 2-2 Hoe NSV ook zwoegde .steeds werd hun aanval wegens buitenspel on derbroken. Na de rust werd weer met goede moed begonnen maar hoe NSV ook zwoegde, ze kon zich niet uit de ver dediging loswerken. Na 10 minuten kreeg ONA een vrije trap te nemen die prachtig werd Ingeschoten (3-2). Nu werden bij NSV alle zeilen bij gezet en kon zij inderdaad enkele aanvallen forceren. Na 20 min. werd de moeite beloond en schoot A. v. Koert de gelijkmaker in het net, (3-3)- N. 30 min. was het ONA weer, die bij een uitval een harde schuiver weggaf, waarop de keeper te laat reageerde en ONA had weer de leiding (4-3). Nog wist NSV en kele aanvallen te forceren, maar het verlangde doelpunt bleef uit. Tot in de laatste minuut bleef de spanning er in en A. v. Koert loste het aller laatste schot, waarbij de bal net on der de lat door in het net verdween en de stand op 4-4 bracht. Voor NSV zal er dus nog een be slissingswedstrijd te spelen zijn. EstoNic. Boys 22. In de laat ste thuiswedstrijd van de competitie hebben de wit-&elen het niet tot een overwinning kunnen brengen, of-, schoon dit toch wel in de lijn der verwachting lag. Het enthousia me van de Nieuwveners hief de kleine technische meerderheid V3n de thuis club op. Na het annuleren van een buitenapeldoelpunt scoorden de gas ten door hun midvoor, waarbij de bal via de paal in het net rolde. Even later school invaller Bakker aan de andere kant tegen de paal. Uit een goede voorzet van rechts miste het binnentrio de kans op de gelijkma ker, Toch kwam deze, toen Voordouw op de linkervleugel de bal goed op bracht en Bakker uit zijn voorzet het leer fraai inkopte. Enige corner leverden geen resultaat op. Kort voor de rust ging rechtsbuiten Lcn- tlng er snel vandoor en met e n hard schot kwam de stand op 1 2. In de tweede helft had d« the s- club de sterke wind in de rug. De eerste aanval had reeds succes. een ver schot van Visjcher had doeu man Bos de bal niet klemvast en de toelopende Bakker maakte de stand gelijk. Toen leefde het ipel wat op en de Nieuwveners moesten alles op de verdediging zetten. Het beslissen de schot kwam echter niet. De gas ten zetten enige aanvallen op. waar bij het Esto-doel tot tweemaal toe aan doorboring ontsnapte Eenmaal redde v. Doorn op de doellijn. Het spelpeil zakte zienderogen. In de laat ste minuten was Esto sterk i n de aanval, maar schutters ontbraken. Esto 2 behaalde een kostbare zege door Gouda 0 met 3—2 te slaan, wa «r- door Haastrecht 3 bijna zeker zal degraderen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11