kajijS Nieuwe afdeling dokumentatie geopend in Joods Historisch Museum te Amsterdam Geschorste notaris te Vaikenswaard wijst zijn aandeel in namaak inbraak af DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS 40 jaar „Canite Tuba" te Lisse Koster van Kesteren kreeg bronzen eremedaille ZATERDAG 4 MEI 1957 DE Memos' roirnANT PAGINA 5 De vervolging in de jaren 1940-1945 In het Joods Historisch Museum in het Waaggebouw te Amsterdam is aan de vooravond van de 12e herden king van de bevrijding en de negen de herdenking van de staai Israël vrijdagmiddag een nieuwe afdeling geopend, die gewijd is aan documen ten uit de jaren 1940'45. De joodse acteur Rob de Vries droeg bij de opening twee gedichten waarvan als eerste het epos „Kau- kasus van Simson de Tweede" in een dichterlijke bewerking van Gerard den Brabander voor. De kleine expositie bestaat uit twaalf boeken waarin 150 stuks docu menten bijeengebracht zijn, die een sober doch aangrijpend beeld geven van het leed, dat de Nederlandse jo den (104.000 kwamen om) tijdens de bezetting werd aangedaan Het begint met de beruchte Neurenberger ras senwetten en eindigt bij de terugkeer van de joden uit de kampen na de bevrijding. Voorts zijn er twee vi trines met een aantal foto's, alsmede de brieven, waarin de einsatzstab van de reiohsleiter Rosenberg de di rectie der gemeentelijke musea in Amsterdam opdraagt het bezit van het joods museum aan deze dienst af te geven. Het rijksinstituut voor oorlogsdo cumentatie heeft materiaal verschaft en ook kreeg het museum de beschik- TANDARTSEN ACHTEN TOTALE ARBITRAGE GOED. Het hoofdbestuur van de Neder landse Maatschappij tot Bevordering der tandheelkunde heeft zich in prin cipe verenigd met de mogelijkheid van totale arbitrage in het geschil tussen de tandartsen en de zieken fondsen. vfan dit standpunt heeft het mededeling gedaan in het volgende communiqué: „Onder verwijzing naar het com muniqué van 11 april waarbij het hoofdbestuur van de Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde te kennen heeft gege ven de door het hoofdbestuur deT Koninklijke Nederlandsche# Maat schappij uot Bevoi dering der Genees kunst aanbevolen mogelijkheid van arbitrage als oplossing voor het tus sen ziekenfondsen en tandarsen ge rezen geschil ernstig te willen over wegen, bericht het hoofdbestuur dat het zich, verder gaande dan in het voorstel van de Koninklijke Neder landsche Maatschappij tot Bevorde ring der geneeskunst was vermeld, in principe met de mogelijkheid van totale arbitrage (dus over de 4 peilers der deskundigen-rapporten die aan de onderhandelingen met de zieken fondsorganisaties ten grondslag heb ben gelegen) heeft kunnen vereni gen". ONDERGRONDSE PARKEER RUIMTE TE MAASTRICHT? Tijdens een lunch, welke naar aan leiding van de opening van een op slaginstallatie van een petroleum. maatschappij aan de Maastrichtse Beatrixhaven aan de commissaris der Koningin, een aantal plaatselijke autoriteiten en andere gasten is aan geboden, heeft wethouder J. Gij bels de aandacht gevestigd op een reeds jaren bij de burgemeester, baron Mi- chiels van Kessenich, levend plan, onder het Vrijthof een uitgebreide parkeerinstallatie en service-station voor vele honderden auto's aan te leggen. De directeur van de petTO- leummaatschappij, de heer E. G. Hoefer uit Den Haag, ging onmid dellijk op deze gedachte in en zegde toe dat zijn onderneming de moge lijkheid tot verwezenlijking van dit plan, dat zeker een miljoen zal kos ten, in studie zal nemen. king over uitvoerig documentatie materiaal uit Auschwitz, dat echter zo gruwelijk is dat het bestuur ge meend heeft, dit niet te moeten expo. seren. Rotterdamse politie ronselt tegen beloning „Onze opleidingklassen zijn half leeg Duizenden guldens geven wij per jaar uit aan folders en adverten ties, maar alles tevergeefs", aldus de hoofdcommissaris van politie te Rotterdam, de heer H M. C A. Staal, sprekend over het gebrek aan poli tiepersoneel in de Maasstad. Hij meent nu een middel gevon den te hebben om het tekort, dat sinds enkele jaren reetfs 160 man be draagt, aan te vullen. In deze jaren is de stad gegroeid, en is het verkeer in haven en stad toegenomen. Er wordt thans een beloning uit geloofd, variërend van tien tot vijf tig gulden, voor elke politieman, die een kandidaat voor het Rotterdamse politiekorps weet aan te trekken. De 59 jarige voorman j W. Don kei, die zoals gemelrd, gistermiddag door de 18-jarige fabru-ksarbeider D. van P. enkele keren mei een dol* in de buik is gestoken moest wor den geopereerd. Zijn toestand is nu vry goed. Aanzienlijke uitbreiding van levering aardgas Geen Duits gas meer in Gelderland Op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, de heer A. R. Vermeer, over de aardgasvoorziening in ons land, heeft de heer Zijlstra, minister van economische zaken, schriftelijk geantwoord, dat bij de tot dusverre aangegane verkoopver plichtingen voor het aardgas reeds vooruitgelopen was op een te zijner tijd verhogen van het aardgasaanbod van de Nederlandse Aardolie Maat schappij. Op grond van recente mededelin gen van de N.A.M. mag worden aan genomen, dat, mede als gevolg van de activiteiten van deze maatschappij in het westen van het land, waar schijnlijk nog verdere aardgasreser ves kunnen worden geëxploiteerd. Mede op grond hiervan heeft de mi nister gemeend reeds thans de aard gasleveringsverplichtingen te kunnen verhogen en aan de gemeenten in Gelderland, welke tot dusverre Duits gas betrekken, alsmede aan de ge meenten langs de zuidelijke Vel uwe. zoom, een aanbieding te doen voor een volledige voorziening met aard gas. Ook de gasvoorziening van rrio den-Nederland zou thans naar de mening van de minister geheej op aardgas kunnen worden gebaseerd. Ook wordt overwogen aan de Be tuwe aardgas beschikbaar te stellen. Met de Duitse leverancier worden onderhandelingen gevoerd over be ëindiging van het lopende contract Verwacht mag worden dat deze on derhandelingen tot een gunstig resul taat zullen leiden. Geen schuld aan dood van inbreker De geschorste notaris te Vaikens waard, in wiens kantoor in de nacht van 25 april de geënsceneerde inbraak plaats vond, waarbij een 70-jarige Amsterdammer het leven heeft ge laten, heeft verklaard, dat hij per soonlijk niets met dit drama te ma ken heeft. De notaris heeft, in over leg met zijn raadsman, mr. J. Houben te Breda, deze verklaring opgesteld, omdat hem gebleken zou zijn, dat berichten over de inbraak en het voorspel daarvan bij velen de in druk hebben gewekt, dat hij enig aandeel in de zaak zou hebben ge had. Volgens de verklaring was de neer geschoten Amsterdammer voor de notaris een volkomen onbekende. „Dat hij volgens de berichten contact zocht niet lieden, van wie hij door mededelingen in de pers veronder stelde dat zij in geldnood verkeer den, en dat hij zodoende ten onrech te ook aan de hem onbekende notaris te Valkenswaari dacht, kan ik na tuurlijk niet helpen. Het volgens cie persberichten met mij gezochte con tact is niet verder gekomen dan mijn plaatsvervanger, die tegenover daarover in alle talen zweeg. Ware het .x>i.tact tot mij doorgedrongen, dan zou ik de voorstellen met ver ontwaardiging hebben afgewezen en de bevoegde autoriteiten hebben ge waarschuwd", aldus de verklaring yan de geschorste notaris. Hij merkt voorts op, dat hij op 23 april door de chef van politie Vaikenswaard ervan op de hoogte werd gesteld, dat in de avond van 25 april door een berucht inbreker een inbraak in zijn kantoor zou plaatsvinden. De politie had hem bij die gelegenheid medewerking met de voorgenomen maatregelen verzocht en hem geadviseerd in de opgegeven tijd met zijn gezin afwezig te zijn. Dit advies was door hem opgevolgd. Volgens de door de oud-notaris gege ven lezing heeft zijn plaatsvervanger zich voorgedaan als de geschorste, daardoor diens naam gebruikend „bij het maken van afspraken van hoogst bedenkelijke aard". „Zijn bedoelingen met die afspraken kunnen niet goed- Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel's Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Kon. Petroleum Holl.-Amerika Lijn Ned. Scheepvaart Unie 3^i Staffellening 1947 3 Invest, cert. Ned. 3 Nederland 1962-64 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) 29 april3 mei 1957. vrijdag 3 mei 1957 Laagste hoogste laatste koersverschil koers koers tijdvak t.o.v 26 apr. 186 191 1/2 191 1/8 3/4 187 188 1/2 188 1/2 1 1/2 172 1/2 298 182 1/2 182 1/2 2 1/4 308 3/4 308 3/4 9 3/4 288 297 1/3 288 6 5 7/8 280 1/4 292 1/2 29' 3/4 393 1/2 418 416 1/8 26 3/4 327 1/2 255 255 6 183,10 186,50 186,— 5,35 171 1/4 176 171 1/2 4 1/2 153 155 1E3 2 1/4 180 183 1/4 180 1/2 1 5/8 285 288 1/2 285 75 1/2 90 78 1/2 78 3/8 7/8 104 207 7/8 11 7/8 92 97 95 3/4 1 1/2 86 1/2 88 1/8 88 1 90 11/16 91 1/4 91 1/8 5/32 90 90 7/8 90 5/8 1/8 Aandelen 1 8.355.602 Aandelen 8.137.651 Obiig. 6.717.621 (4 d.) Oblig. 11.115.368 A.N.P.-C.B.S. Beursindices 1953 100. vrijdag 26 ar-. '57 vrijdag 3 mei '57 Internationale concerns 295,64 306,01 Industrie 153 35 155,48 Scheepvaart166,25 164,3^ Banken 114,56 114,58 Indonesische fondsen 96,87 98,51 Algemeen210,81 216,26 maken, dat hij het deed voorkomen alsof de oud-notaris bereid was aan het voorgestelde misdrijf deel te ne men en de geldelijke voordelen er van te genieten", aldus de verklarin gen van de geschorste. Deze is wegens een tegen hem lopende strafzaak sinds geruime tijd als notaris met verlof. MISLUKTE LANDING VAN BELGISCHE STRAALJAGER. Een „Thunderstreak"-straaljager van de Belgische luchtmacht is gis termiddag bij een gedeeltelijk mis lukte landing op de vliegbasis „Twen- the" beschadigd. De vlieger is onge deerd. De vlieger wilde het toestel landen op de oost-westbaan van den vliegba sis, doch het kwam te laag binnen, raakte de grond van een weiland bij de basis, sprong op en kwam vervol gens toch nog op de landingsbaan te recht, waar het nog een eind door schoof. Daarbij hebben de twee on der aan de romp bevestigde extra brandstoftanks het begeven en vlam gevat. Het toestel zelf geraakte echter niet in brand en het zal, naar men ons van de zijde van de luchtmachtvoor lichtingsdienst mededeelt, hersteld kunnen worden, omdat het licht be schadigd is aan de onderzijde. CENTRALE RAIFFEISENBANK OPENT EEN NIEUW GEBOUW Minister Mansholt zal donderdag 9 mei des middags het nieuwe ge bouw van de Centrale Raiffeisenbank aan de St. Jacobsstraat te Utrecht openen. Het gebouw van 50.000 m3. inhoucfl is, na dat van de Robaver in Rot terdam, het grootste bankgebouw In Nederland van na de oorlog. Het is met een 75 meter lange voorgevel gelegen aan de St. Jacobsstraat, oe nieuwste uitvalsweg van het Vreden- burg naar het noorden. Het is ge bouwd onder architectuur van de bureaus v Leeuwenberg te Utrecht en Pothoven te Amersfoort. Van de totale frontbreedte van 75 meter i wordt 50 meter ingenomen door een 1 winkelgalerij. Het gebouw is opge trokken uit gewapend beton, bekleed met baksteen; het is boven de grond j 18 meter hoog. Aansluitend aan de publieke hal heeft het gebouw een centrale hal, van 30 bij 30 meter en 10 meter hoog, voor het administratieve per soneel. Rondom deze ha] zijn de be stuursgalerijen met de vergader ruimten Het plafond van de cen trale hal is van glas, mfet daarboven in de stalen dakconstructie isoleren de ruiten. Onder de grote hal zijn de kluizen die een half miljard aan waardepapieren bevatten, alsmede de archieven e.d. Twee leden koninklijk onderscheiden Geschenk aan voorzitter Canite Tuba te Lisse heeft haar 40-jarig jubileum gisteravond op grootse wijze gevierd in de grote hal van de veiling Hobaho, die voor deze gebeurtenis speciaal was Ingericht en tot de laatste plaats bezet was. Het podium was prachtig versierd met bloemstukken en de glanzende uni formen en het blinkend materiaal verrieden de grote zorg waarmede men zich op deze avond had voorbe reid. Nadat het gehele corps gezamen lijk het „Aan U, O Koning der Eeu wen" had gebracht, opende de voor zitter, de heer W. A. Simonis deze avond met een hartelijk welkom aan allen. Een bijzonder woord van wel kom ging uit naar de burgemeester mr Th. J. M. de Graaf, de geestelij ken, de heer Zwetsloot en notaris Pinxter. Men had ter gelegenheid van dit jubileum een telegram ont vangen van de oprichter van de ver eniging, pastoor Lasance, waarin de ze zijn hartelijke gelukwensen aan bood, welke met een daverend ap plaus werden begroet. Behalve een prachte vorm van vrijetijdsbesteding heeft de vereni ging ook een dienende taak, vervolg de de voorzitter. Een gemeenschap heeft een muziekgezelschap nodig en het beste bewijs van de grote sym pathie, die de gemeentenaren Canite Tuba toedragen, zag de voorzitter in de inderdaad zeer grote belangstel ling, waarvoor de heer Simonis zeer dankbaar was, omdat deze belang stelling voor een muziekvereniging onontbeerlijk is. Hierna was het woord aan burge meester De Graaf, die de vereniging zijn hartelijke gelukwensen aan bood. Gedurende 40 jaren heeft Ca nite Tuba ups en downs gekend; er waren vaak zeer grote moeilijkheden te overwinnen, doch juist deze moei lijkheden hebben voor Canite Tuba een sterke en uiteindelijk bloeiende vereniging gemaakt. Na de oorlogs tijd moest de vereniging weer volko men opgebouwd worden. Velen hebben hier het hunne toe bijgedragen, doch vooral dr. W. A. Simonis, voorzitter, noemde spr. de man van hèt Initiatief, het juiste mo ment en de juiste daad. Hij was de stuwkracht van de vereniging en voor dit alles sprak de burgemeester een warm woord van hulde, waarna hij de voorzitter een envelop met in houd overhandigde. Koninklijke onderscheidingen Een bijzondere hulde bracht de burgemeester de heren J. de Jeu en J. van Dijk. De heer De Jeu is vanaf de oprich ting lid van de vereniging geweest en is een van de beste krachten van het corps. Bij koninklijk besluit van 27 april 1957 was hem de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau toegekend en terwijl de bur gemeester de versierselen verbon den aan deze onderscheiding op speldde, barstte er in de zaal een donderend applaus los. Ook aan de heer J. van Dijk was deze grote eer te'baurt gevallen. De heer Van Dijk is gedurende 37 jaar lid en bestuurslid van de vereniging en vervult momenteel de functie van vice-voorzitter, tevens is de heer Van Dijk 25 jaar secretaris van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Holland en had het Hare Ma jesteit de Koningin behaagd aan hem de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau toe te kennen. Eenzelfde applaus brak lof toen de burgemeester hem de versierselen, aan deze onderscheiding verbonden, opspeldde. Toespraak pastoor Schneiders. De volgende spreker was pastoor Schneiders. Deze werd ingeleid door twee meisjes, die de jubilerende ver eniging in een vlotte samenspraak van harte gelukwensten, hetgeen bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Pastoor Schneiders wenste ter ge legenheid van dit jubileum de ver eniging van harte geluk. Canite Tuba heeft in de afgelopen jaren vele feesten in de drie' parochies van Lis se de nodige luister toegevoegd en hiervoor dankte hij de vereniging na mens alle dorpsgenoten. Spreker overhandigde de voorzit ter een envelop inhoudende ƒ1740. zijnde de opbrengst van een jubi leum-actie, die onder de Lissese be volking was gehouden. Namens de R.K Bond van Muziek gezelschappen in Zuid-Holland bood de bondsvoorzitter, de heer Volge- ring, zijn hartelijke gelukwensen aan Een nauw contact tussen de Bond en vereniging noemde spr. van het grootste belang en dit contact is al tijd uitstekend geweest. Voorts feli citeerde de heer Volgering de heren J. de Jeu en J. van Dijk met hun bijzonder onderscheiding. De heer Simonis dankte hierna al le sprekers en in het bijzonder allen, die het prachtige bedrag van f 1740.' hebben helpen vormen. Dit is een bewijs, dat men de activiteiten van Canite Tuba waardeert en het zal vast en zeker de moed geven om door te zetten en in de toekomst de vereniging tot nog groter bloei bren gen. Het programma: Uitgevoerd werden: Jubelklange, mars van E. Nebel; Anacreon, ouver ture van Cherubini; Dorpsdansen, van Gretry; Le Barbier de Sevilla, van Rossini; Danssuite, van G. Boe- dijn; Interrompue, wals legende van Montagne en Zum Stadtle Hinaus, mars van Meissner. Het programma na de pauze werd gevuld met een daverende feest-tap- toe met tamboers en hoorns. In het kader van dit jubileum zal op dinsdag 7 mei a.s. door de Mari nierskapel een concert worden gege ven, dat plaats zal hebben in de gro te zaal van de Hobaho. De avond werd besloten met een hartelijk woord van dank aan alle aanwezigen ,dat gesproken werd door de voorz. Nee dank u zo ls het genoeg! Humeurig. Een echtgenote, die altijd en eeuwig tegen haar man aan het mopperen was, had op de dag van zijn verjaardag een goede bui en kocht twee mooie dassen voor hem. De man toonde zich .eer gelukkig met deze nieuwe aanwinst en hij ging zich dadelijk verkleden. De goede bui was zeker al weer verdwenen toen hij beneden kwam, want blommerig klonk het: Oh, die andere vind je zeker niet mooi, hè. Beleefdheid. Een mevrouw, die uit een schoonheidssalon kwam, ont moette op straat een vriendin die zei: Gunst Thea, wat heb je met je haar gedaan, het lijkt wel een pruik. Het is een pruik, antwoordde Thea zuurzoet. Wel heb ik ooit was vreemde antwoord dat zou ik nooit gedacht hebben. Een stille wenk. Voor de rechter. En getuige, ver telt u me eens. U bent toch een goede vriend van het echtpaar. Wanneer zijrf" eigenlijk de ruzies tussen deze twee begonnen? Dat was op twee un twintig fe bruari van het jaar 1954, edelacht bare. Dank u, maar hoe weet u dat zo precies op de dag af? Op die dag .vas ik ge'uige van hun huwelijk, edelachtbare. Figuranten. Het jongetje zei: Moe, hier staat, dat er voor de schouwburg figuranten worden ge vraagd; wat zijn dat? Figuranten, mijn jongen, zijn men sen, die op het toneel moeten staan, maar niets te zeggen hebben. Is dat niks voor vader? Vraag: Moe, mag Ik buiten spe len? Zeker met die kapotte broek? Nee met Jantje van hiernaast. Als we een kleine omweg maken kan ik je een honderdjarige elk laten zien, die zo dik is, dat zes man de boom nog niet omspannen kunnen. Waarom zo'n omweg? Wij tweeën kunnen haar dan toch ook niet om spannen. Deskundig. Ik had nooit ge dacht, dat ik er door zou komen, zei een jonge man in Leiden. Eerst kreeg ik longontsteking, toen leesvergifti- ging, blindedarmontsteking, influen za en ischias. Ze gaven me morphine, strychnine en onderhuidse inspuitingen. Lieve hemel! Ik moet zeggen, dat je er toch nog redelijk uitziet. Ik was niet ziek. idioot. Ik heb het over het examen, dat ik de vorige week heb afgelegd. De heer A. H. van Kesteren die, na vijftig jaren het kostersambt van de St. Agatha-parochie te Lisse te hebben bekleed, met ingang van 1 mei j.l. met pensioen is gegaan, is door H.M. de Koningin onderscheiden met de bronze,n ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester heeft de onderschei ding in tegenwoordigheid o.m. van pastoor Schneiders uitgereikt. GROENE BLOEMBOLLEN VEILING Te Hillegom werd een veiling ge houden van groen te veld staande bloembollen. De belangstelling was buitenge woon groot. Het gewas was nogal verschillend. Enige partijen tulipa's en darwin hybryden werden flink af gemijnd, maar voor het artikel cro- cussen was bijzonder weinig animo. De volgende prijzen werden be steed: 47 bed Darwin Hybr. Lefebers Fa vourite 2095.50 bed Darwin Hybr. Apeldoorn ƒ3170.—; 14 bed Brt. Simon Bolivar ƒ370.7 bed Tr. T. Red Matedor 315.—; 2]/2 bed Kaufm. Orienthal Beauty 170.19 bed Tr. Tulp Ornament 902.15^ bed Tr. T. Overdale 676.—; V/2 bed Dubb. vroege tulp Royal Beauty 100.1 bed Kaufm. Jeantine 150.6 bed Darwin tulp Makassar 230.10 bed Enkele late tulp Smi ling Queen 530.6 bed Triumph tulp Virtuoos 190.5 bed Darwin Tulp Irrequois 108.5 bed Darwin tulp Paul Richter ƒ240.—; 4H bed Darwin Tulp Basra f 165.—. Crocussen: 5 bed Crocus Warley White 120.6 bed Specie crocus Whitewell purple 124.W/$ bed Crocus Enchantress 227.—; 1 bed Crocus Niggerboy 28. Narcsisen: 67 bed Narcis Magnifi cence 1640.11 y2 bed Groot Kro- nige Narcis Mrs. R. O. Backhouse 311.3 bed Trompet Narcis Gol den Marvel f 280.—; 35 bed Groot Kronige Narcis Aranjuez 825.8H bed Dubbele Narcis Mary Copeland 510.5H bed Groot Kronige Nar cis Orange Bell 260. 0EGSTGEEST Boerenleenbank In café Knij- nenburg hield de Boerenleenbank 'n alg. vergadering, die slechts matig was bezocht. De voorzitter, de heer C. den Hollander, drukte daarover bij de opening zijn teleurstelling uit. Verder deelde hij mede, dat de werk zaamheden over het afgelopen jaar een gestadige groei vertonen. Dit is vooral waar te nemen uit de omzet ten op de verschillende rekeningen. Vooral de crediet- en voorschotver lening gaf in 1956 een sterke ontwik keling te zien. Oorzaken hiervan zijn o.m. de toenemende kapitaalsinten siteit van de land- en tuinbouwbe drijven, waarbij bet tekort aan ar beidskrachten en stijgende mate- riaalprijzen een rol van betekenis vervullen. Ook de credietverlening aan niet-agrariërs werkte hieraan mede .Tenslotte bracht ook de geld- schaarste vele niet-leden tot het op nemen van voorschotten bij de boe renleenbank. Spr. wees vervolgens op de ver strekte nieuwe richtlijnen in nov. '56 waardoor de credietverlening beper king onderging. Deze richtlijnen werden echter onlangs wat verzacht. Na nog gewezen te hebbei op het belang der plaatselijke boerenleen bank besloot spreker. Tot secretaris der vergadering werd vervolgens benoemd de heer J. G. Juffermans en tot stemopne- mers de heren C. Hooymans en T. Molenkamp. De verlies, en winstrekening wer den daarna behandeld en goedge keurd. Er was een winst van f 8432.80 De totale omzet bedroeg in 1956 ƒ27.695.108.16 Het totale bedrag op de spaarbank bedraagt 1.129.958.96. In 1956 werd ingelegd 724.925.78. en terugbetaald f 498.013.35. Een ge deelte der winst werC' gebruikt voor afschrijving bankgebouw. Het aftredend lid van de Raad van Toezicht, de heer C M. den Hollan der, werd met algemene stemmen herbenoemd. Het ledental der bank bedraagt thans 113. RIJNSBURG VEILINGOVERZICHT FLORA. De bloemenhandel verliep deze week min of meer volgens het oude recept: disdag was de stemming down, woensdag liep het wat vlotter, donderdag was het heslist graag en vrijdag liep het aanvankelijk ook vlot, maar tegen het einde er wa ren gisteren weer veel bloemen! bewogen de prijzen zich weer in da lende lijn. Stevige parkiettulpen werden graag gekocht en of men nu Red Champion had, of Sunshine, of Fan tasy, of Oranje Favorite, de mooiste partijen lagen van al deze soorten rond 0.70 per bos. Mooie partijen Rijnland werden verkocht voor ƒ0.50 per bos, Edit Eddy voor ƒ0.40 en 0.45, Golden Harvest bracht uit getrokken tot 0.50 op en met één blaadje gesneden kocht men de mooi ste partijen voor 0.30. Witte tulpen waren bijzonder duur i.v.m. de do den herdenking van vandaag. Extra mooie Kansas en Carrara liep tot f 1 per bos. Soorten als Princess Eliza beth, Bartigon, Cordell Huil, e.d. brachten tussen 0.45 en 0.55 per bos op. Ossi Oswalda kwam nog tot 0.61 en Sweet Harmony tot 0.70. Voor goede Anemone de Caen be stond veel belangstelling. Men be taalde er ƒ3.51 tot ƒ4.80 per 100 voor; Lathyris trok, zoals gebruike lijk op vrijdag, flink in prijs aan: tot 0.80 per bosje. Lelietjes der Da len gingen van de hand voor ƒ0.60 tot 0.75 per bos en wat iris Impera tor betreft bracht ƒ1.— per bos op. Bij de rondvraag bepleitte de heer H de Graaf manieren om de verga deringen meer attractief te maken.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7