Een dubbel 55-jarig huwelijksfeest te R'veen Werkgevers-conferentie-oord te Voorschoten TYPEN Gouden bruiloft te Leimuiden Gouden bruiloft te R'veen Kinderen brachten bloemenhulde Uitbreiding directorium van de N.Z.H.V.M. ZATERDAG 4 MEI 1957 DE LEIDSK COURANT. PAGINA 11 Op de 15e mei 1902 traden in de pa rochiekerk St. Petrus Banden te Roe- lofarendsveen 5 echtparen gelijktij dig in het huwelijk. Op zich toen reeds een merkwaardig feit, maar niet minder merkwaardig is, dat twee van deze echtparen, na hun gehele le- NIEUWVEEN Gezant van Irak bezocht „St Ursula' Vrijdagmorgen bracht de gezant van Irak in gezelschap van zijn secre taris en de inspecteur van het Bui tengewoon Lager Onderwijs een be zoek aan „Huize Sint Ursula" alhier. Nadat de hoge gasten door de moe der-overste en burgemeester B. Kam- menga welkom waren geheten, werd een rondgang gemaakt door de ver schillende gebouwen en de tuin. In de prachtige school voor Buiten gewoon lager Onderwijs werden de gasten rondgeleid door zuster Virgi nia als hoofd der school. De gezant toonde zeer veel belangstelling voor het werk der leerlingen maar ook voor de onderwijsmethoden. De ge zant bediende zich veelvuldig van zijn filmopname-toestel. Nadat het gezelschap de lunch had gebruikt, verlieten de hoge gasten „Huize Sint Ursula" door een dub bele haag juichende en wuivende kinderen. ven in Roelofarendsveen gewoond te hebben, thans hun 55-jarig huwel ijksfeest hopen te gaan vieren. Op 15 mei a.s. wordt in deze zelfde parochiekerk te 9.30 uur allereerst de H. Mis uit dankbaarheid opgedragen voor het echt jaar Jan Olijerhoek en Johanna Olijerhoek-Oomen. Daarna te 10.30 uur voor het echtpaar Gerar- dus Castelijn en Co-nelia Fransen. Het echtpaar Olijerhoek werd ge zegend met 15 kinderen, waarvan 12 in leven, met de 31 kleinkinderen en 3 achterkleinkinderen het nageslacht vormen. Van de kinderen zijn 3 doch ters in het klooster getreden. De bruidegom, die 82 jaar oud is, kan nog zeer vitaal genoemd worden. Niet alleen heeft de lange wandeling van de Zwarteweg 16 naar de kerk niets voor hem te betekenen, maar ook kan men hem dagelijks, bij zijn zoon ach ter op de fiets gezeten, naar de tuin derij zien gaan. Alhoewel zelf geen eigen bedrjfg meer hebbend, kan hij het werken nog niet laten. Hij is dan ook nog met plezier van de vroege morgen tot de late avond op de tuin derij van zijn zoon werkzaam. Ook de bruid doet met haar 77 jaren nog ge heel zelfstandig haar huiselijke bezig heden. Alleen is zij niet zo goed meer ter been, zodat zij per auto naar de kerk gaat. 10 vingtr syst. blind ritmisch Q» 1" KT M ft 4talin(130lat<r- I w qrepan p. minuut) GEG. 2—3 MAANDEN KLAAR. Kon. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 (Advertentie) Het echtpaar Gerardus Castelijn en Cornelia Fransen doet hier nog niet voor onder. Want ook op Noord- Einde 36 doet moeder Castelijn haar huishouden nog het liefst geheel zelf standig. Op een feestje of bruilof van kinderen en kleinkinderen is zij dan ook nog niet graag een muur bloempje, maar doet nog met het grootste plezier aan de feestvreugde mee. En ook voor de 15e mei a.s. is zij niet van plan om zich bij de polonaise afzijdig te houden. Toch is ook deze bruid reeds 77 jaar. De bruidegrom, die 79 jaar oud is heeft zelf nog een eigen tuindersbedrijfje. De afgelopen winter was hij nog regelmatig werkzaam in het bos om het rijshout voor de peulen en de bomenstokken te kappen. Als trouw supporter van de voetbalvereniging Op 14 mei gaat aan de Voorstraat te Roelofarendsveen de vlag in top, want dan zal het bruidspaar Nicolaas Baktfer-Huigsloot op deze dag met zijn rijke kinderschaar en kleinkinde ren zijn gouden huwelijksfeest gaan vieren. Allereer^* is er 's morgen te 9 uur in de parochiekerk van Maria Presentatie een H. Mis uit dank baarheid. De gehele dag blijft het feest. Zowel bruid als bruidegom tellen 72 lentes en als men de bruide gom op zijn geliefd rijwiel door het dorp ziet rijden, kan men zich heus niet indenken, dat dit reeds een gou den bruidegom is. Overigens is de fiets hem niet vreemd, want in de tijd van de Veense wielrenvereniging „Het stalen ros" was hij hierin een bekend sportfiguur. Trouwens, de sport heeft hem ook in andere facet ten bekoord. Vooral de zeilwedstrij den op het Brasemermeer trokken steeds zijn belangstelling, en nog zij het dan thans van de wal als toe schouwer kan men de heer Bakker deze wedstrijden zien volgen. Als za kenman is hij nog steeds actief werk zaam en vooral in di bollen wereld is hij een zeer gezien en bekend figuur. Vanuit deze kringen zal men dan ook ongetwijfeld met w ordering van dit gouden huwelijk kennis nemen. DOSR bezocht hij tot voor enkele ja ren zelfs ook nog alle uitwedstrijden. Als de zomer dit jaar een iets zach ter klimaat heeft dan zijn voorganger, is hij zelfs van plan om ook dit jaar weer te gaan zwemmen, want steeds is de bruidegom daar een groot lief hebber van geweest. Van de 12 kinde ren hebben zij er 6 op zeer jeugdige leeftijd weer aan de Schepper moeten afstaan, zodat het niet steeds blijd schap en vreugde is geweest. Met 34 kleinkinderen, 2 pleeg-klein- kinderen en 4 achterkleinkinderen weten zij zich echter met een rijk na geslacht gezegend. Ongetwijfeld zal het beide echtjaren niet aan belang stelling ontbreken. LEIDSCHENDAM „Hulp en Heil" te Leidschendam Voor 2 miljoen uitbreiding Gisteren is door arch. J. G. Men- sink te Arnhem, namens het bestuur van de stichting „Ned. Herv. Inrich ting voor Zenuw- en Geesteszieken" te Soesterber openbaarg, aanbesteed: a. het verbouwen en uitbreiden van het Economiegebouw; b. het bouwen van een paviljoen; c. het bouwen van drie woningen op het terrein van de Inrichting „Hulp en Heil" gelegen aan de Veurse- straatweg te Leidschendam. De inschrijvingen waren van hoog naar Laag; C. J. Kiebert Sassenheim 2.538.000; Westlands Bouwbedrijf 2.495.000; Van Vlaanderens Bouw bedrijf Den Bosch ƒ2.480.000; L. Schroder Wassenaar ƒ2.476.000; C. J. Strijk Oegstgeest ƒ2.456.000; Neder- horst Gouda ƒ2.430.000; Smit Breda 2.412.000; N.V. Bataafse Aann. Mij. Den Haag ƒ2.396.000; Boele en van Eesteren Den Haag 2.394.000; P. ter Beek Almelo ƒ2.358.000; M. Woudstra Arnhem ƒ2.348.000; N.V. Aann. Mij. J. Hoeben jr. Amsterdam 2.336.000; A. Versloot Bodegraven ƒ2.320.000; N.V. Aann. Mij. v/h H. te Pas En schede 2.316.000; G. J. Evers Bloe- mendaal ƒ2.230.000; Betin Bedrijf Zuid Arnhem ƒ2.158.121; Fa. M. v. d. Bent en Zn. Wassenaar 2.149.000; N.V. Aann. Mij. J. Strijland Uithoorn 2.146.000; Gebr. Trebbe Enschede ƒ2.145.000; N.V. Geel's Aann. Bedr. Amsterdam 2.145.000; J.. Neijenhuis Arnhem 2.096.000; Aann. Bouw- en Betonbedrijf J. H. en A. M. Sieme- rink Wierden 2.033.000. De gunning is aangehouden. HAZERSW0UDE RIJKSWEG No. 11 WORDT OPNIEUW OPGEHAALD. Enige jaren geleden werd de rijks weg no. 11, de grote verkee.sweg Lei den—Utrecht, door het rijk verlegd in dier voege, dat de gevaarlijke bochten uit de weg werden genomen. Ter hoogte van de watertoren werd onder andere de bocht waar zovele ongelukken gebeurd waren meer ge strekt, terwijl nabij de gemeente-se cretarie de weg in zuidelijke richting werd verplaatst en een parallelweg werd aangebracht. Voor onge oer twee jaar is men overgegaan om de rijksweg vanaf de Gemene weg tot Alphen a. d. Rijn te bitumen. Thans heeft men een aanvang ge maakt om de weg vanaf de Vier- heemskinderenbrug tot aan de Geme- neweg opnieuw op te halen aangezien vooral in dit weggedeelte veel ver zakkingen hadden plaats gevonden. Om dit werk zonder gevaar voor het verkeer te kunnen uitvoeren heeft men verkeerslichten aangebracht. Waarom ook dit gedeelte van de rijks weg niet wordt betumd is een open vraag. Het zou voor het snel-verkeer een goede oplossing zijn wanneer ook hier de weg van bitum zou worden voorzien terwijl bovendien de onder houdskosten aanmerkelijk minder zullen zijn. Bovendien zou het zeer aanbeveling verdienen ook het rijwielpad, dat door het leg0 m van een electriciteits- kabel in de laatste maanden van het vorig jaar, in disorde is geraakt, op nieuw te betegelen. Op dinsdag 7 mei is het 50 jaar geleden, dat een jong echtpaar zich vestigde op boerderij „Veldenlust" langs de Woudsedijk, wat tegenwoor dig W. v. d. Veldenweg genoemd wordt. Het jonge paar, beiden af komstig uit een echte boerenfamilie in Rijnsaterwoude, waren Henricus Januarius Visser en Johanna Maria Langeslag. Zij zijn deze boerderij trouw gebleven, 'en ook helemaal niet van plan haar te verlaten. Met hart en ziel hebben zij een halve eeuw ge werkt voor hun gezin en het grote veehoudersbedrijf. Vorig jaar werd de bruidegom te Bodegraven onder scheiden als een van de weinige vee houders, die 50 jaar minstens 2 maal per maand de kaasmarkt bezocht had. Uit het huwelijk werden 10 kinderen geboren. Hiervan zijn er 8 gehuwd. Eén zoon is thans de bruidegom en gaat een gedeelte van de ouderlijke woning betrekken. Vijf kinderen hebben een eigen boerenbedrijf en vier hebben hun weg in de midden stand gevonden. Hoewel het gouden bruidspaar zich bovenal concentreerde op het bedrijf, heeft de bruidegom zich toch ook wel daarbuiten verdienstelijk gemaakt. Zo was hij tot 1940 lid van de ge meenteraad en wethouder. Ook was hij geruime tijd voorzit ter van de Grote H. Geestpolder, en van de IJsvereniging. Thans maakt hij nog deel uit van het bestuur der Ond. Brandverzekering te Ter Aar. Ook aan het parochieleven heeft hij zijn diensten gegeven. Vele jaren was hij koorzanger, en als jaarlijks de lammeren gekocht worden voor het kerk- en armbestuur is dit een zaak je, dat de gouden bruidegom opknapt. De bruid is 75 jaar en slecht ter been. De bruidegom is 79 en nog zeer kras. lederen morgen om vier uur kan men hem nog onder de koeien vin den. Het zal het gouden paar dezer da gen niet aan belangstelling ontbre ken. Als aanstaande dinsdag de gou den bruiloft gevierd wordt temidden van kinderen en 26 kleinkinderen, dan zullen zij zeker letterlijk en fi guurlijk in de bloemetjes gezet wor den. Kampioensstier Tjeerd uit Leersum kost een halve ton Op de veemarktterreinen te Utrecht is vrijdag de centrale stierenkeuring van de Provinciale Commissie voor de Rundfokkerij in Utrecht gehouden. Deze foto toont de zesjarige stier Tjeerd, die kampioen werd in de cate gorie zwart-bonte stieren van 4 jaar en ouder. De kampioen, welke, schrikt U niet, een waar de heeft van 50.000 gulden, werd gefokt door de heer S. Joh. Douma uit Goenga en is eigen dom van de Vereniging voor kunstmatige inseminatie „Leersum-Langbroek". ALPHEN AAN DEN RIJN Bij oversteken door auto gegrepen Even voor half negen vrijdagavond vond ter hoogte van het internatio naal vogelpark „Avifauna" te Alphen aan den Rijn een verkeersongeval plaats waarbij de kapitein N. Kol- benstwet uit Bergen (Noorwegen) van het Noors passagiersschip „As- trea", dat donderdagavond de IJssel- haven te Rotterdam was binnenge lopen, levensgevaarlijk werd getrof fen. De kapitein had even tevoren in gezelschap van twee stewardessen van zijn schip een bezoek gebracht aan „Avifauna", waar zij gedineerd hadden. Toen het drietal het vogelpark ver liet om met de Citosa-bus naar het station van de Ned. Spoorwegen te rijden en per trein naar Rotterdam af te reizen, maakte men gebruik van de oversteekplaats voor rijwielen, in- plaats van over te steken via de be treffende gelegenheid voor voet- Aan de Veurseweg te Voorschoten wordt, zoals gisteren reeds gemeld, een conferentie-centrum gesticht van het Centraal Sociaal Werkgevers- Verbond. Daartoe is een terrein van 2lA h.a. aangekocht. Hierop kan een conferentiehuis worden gebouwd met drie vergader zalen voorzien van alle auditieve en visuele hulpmiddelen; voor bijeen komsten en vergaderingen; voor cur sussen en leergangen door het Ver bond georganiseerd; voor staf bespre kingen, vergaderingen en bijeenkom sten van ondernemingen; voor cur sussen van leden en andere organisa ties. Ook komt er een ontvang- en eet zaal en logeer-gelegenheid van dertig slaapkamers voor het onderbrengen van cursisten en andere gasten van bestuur en leden. Voorts is een kan toorruimte ontworpen voor die afde lingen van het Verbond, die op het gebied van de personeelbetrekkingen werkzaam zijn. Ziehier het plan voor een gebouw dat zonder luxueus te zijn een waardig en voofal doelma tig centrum der Nederlandse werk gevers kan zijn. Medische zondagsdienst. De zon dagsdienst der doktoren wordt gedu rende dit weekeinde voor spoedge vallen waargenomen door dokter F. J. M. Tonino, Voorstraat 23, tel. 2493. Voor de zuster vervoege men zich bij het Gezondheidscentrum, Wijn gaardenlaan 1, tel. 2177. RIJNSBURG Geboren: Jan Dirk zn van J. van Delft en J. Zwitser. Willem Hendrik Wiggeret zn van P. Vooys en M. van Tol. Overleden: C. H. Mulder dr van P. G. Mulder en E. Th. J. Dingjan. Bovendien heeft men niet voldoen de gelet op het over die weg, de rijks straatweg LeidenUtrecht, altijd zeer intensieve verkeer. De kapitein liep voor de dames uit, toen uit de richting van het centrum van Alphen aan den Rijn een bestel auto naderde. De bestuurder van dit voertuig, de heer H. H. uit het nabij gelegen dorp Hazerswoude, merkte de wandelaars op de verkeerde strook en gaf signalen. De beide dames bleven stilstaan, doch de kapitein gaf aan de signalen geen gevolg. Hij probeerde met ver snelde pas de overkant te bereiken, maar heeft blijkbaar de snelheid van de auto te gering geschat. De auto bestuurder remde zo krachtig moge lijk, doch hij slaagde er niet in een aanrijding te voorkomen. De kapitein werd met vrij grote kracht door de voorzijde van de auto gegrepen en ongeveer 20 meter ver weggeslingerd, waar hij bewusteloos en hevig bloe dend bleef liggen. Hij liep een levens gevaarlijke schedelbasisfractuur op en tal van ernstige wonden aan ge laat en andere ledematen. De doktoren P. Steehouwer en A. J. Zwartendijk verleenden de eerste hulp. Het slachtoffer is per zieken auto overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis te Lelden. De bestuurder van de bestelauto was door het voorgevallene zeer ont daan. Laatste maal bij kruis Steenstraat Duizenden Leidse kinderen gingen omstreeks 11 uur vanmorgen langs het kruis aan de Steenstraat om hul de te brengen aan de gevallenen in de jaren 19401945. Rond het kruis vormden de bloe men een wijde, kleurige cirkel, sym bool van de verbondenheid, die in de jaren van strijd, die achter ons lig gen, een kenmerk waren van het maatschappelijk leven. „Hoewel jullie nog niet ten volle kunnen begrijpen, hoe groot het of- Z0ETERW0UDE WoningbouwDe heer H. Buis te Gelderswoude, heeft het bouwen van een woning in de buurtschap Gelders woude gegund aan de gebr. Graper te Benthuizen. ALKEMAITE Doktersdienst. Voor zondag wordt de doktersdienst waargenomen door dr. v. d. Bijl en dr. Muskens. fer is geweest van hen, die vielen," aldus de heer C. Zandbergen, voor zitter van de stichting „Dodenherden king", „is deze hulde van de jeugd toch één van de hoogtepunten in de herdenking van de jaren 1940—'45". Zijn toespraak werd gevolgd door het halfstok hijsen van de vlaggen in de vlaggenmasten ter weerszijde van het kruis, waarna het eerste en het zesde couplet van het Wilhelmus werd gezongen. (Foto: De Leidse Courant) De heer H. J Kaptein adjunct-directeur Naar wij van de zijde der Noord. Zuidhollandse Vervoersmaatschappij vernemen is door de Raad van Com missarissen benoemd tot adjunct- directeur de heer H. J. Kaptein, te Heemstede, tot nu toe chef van de Technische afdeling der maatschappij. I i

Leidse Courant | 1957 | | pagina 13