mam Wijzigingen en verbeteringen in het nieuwe K. O.-programma LWTELGAT Blik terug stemt tot tevredenheid HUIBERS Communie-Geschenken Merkwaardige procedure voor de Leidse kantonrechter Scherp [0 n 0 ■n m m 0 me m J m 'jt ft- a a d. 0 ei m Y T m I J11 T m2.n T 0 VRIJDAG 3 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Nog vóór het lopend seizoen geheel beëindigd is, waagt de Leidse Volks universiteit K. O. zich aan een overzicht van de successen van het vol tooide concertabonnement en van het toncelprogramma en vestigt ze, vol trots, de aandacht op enkele zeer belangrijke programmawijzigingen in het komend seizoen. De dertig voorstellingen, die in drie series gegeven werden, trokken ondanks het euvel van de veel te kleine Leidse Schouwburg 15.000 toe schouwers. Het stemt daarbij het bestuur van K. O. tot voldoening, dat het ook voor het komend seizoen de vier grote Nederlandse toneelgezelschappen heeft kunnen engageren, ondanks het rumoer dat in de toneelwereld heerst. Toneel behouden, meer concerten Die toestand vindt zijn oorsprong in een tegengesteld inzicht omtrent de taak van het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap, dat ontstaan tussen de minister van O. K. en W. en de Toneelcoördinatie. Ook is het aantal voorstellingen, dat deze gezelschappen voor de leden van K. en O. zullen geven niet ver minderd. Behalve haar centrale lig ging heeft Leiden voor de toneel directies de aantrekkelijkheid, dat het een grote afnemer heeft in de vorm van K. en O. die drie of vier maal een voorstelling van hetzelfde stuk brengt. Voor K. en O. betekent dit, dat hij alle belangrijke stukken van repertoire kan brengen, voor zover de decors in de kleine toneelruimte van de Schouwburg kunnen staan. Deze geringe accomodatie was er ook de oorzaak van, dat „Het Dag boek van Anne Frank", de Wilde Eend van Ibsen en Shakespeare's Macbeth niet in het programma kon den worden opgenomen. Prijzen ongewijzigd. De prijzen, die met ingang van het nieuwe seizoen zullen gelden, zullen voor serie A met 0.40 per voorstel ling omhoog gaan, voor serie B met ƒ0.50 terwijl voor de houders van „Groene Kaarten" voorlooig nog geen kostenverhoging dreigt. Hierbij tekent het K. en O.-bestuur aan, dat de kosten in vergelijking tot het vorig seizoen inmiddels met 17 zijn ge stegen en dat voor het komende sei zoen een kostenverhoging van 10 wordt verwacht. Er komen weer 5 abonnementen series, n.l. Series A, 3 voorstellingen van elk stuk op maandag-, dinsdag en woensdagavonden. Series^ B: 2 voorstellingen van elk stuk (zie pro gramma) voornamelijk op dinsdag en woensdagavonden. Toneelgezelschappen in de series A: Haagse Comedie, Rotterdams Toneel, Toneelgroep Theater en Nederlandse Comedie. Toneelgezelschappen in de series B: Nederlandse Comedie, Haagse Come die, Toneelgroep Theater en nogmaals de Haagse Comedie. Verder 8 voorstellingen in de serie C, speciaal bestemd voor onze leden uit de bedrijven, waaraan medewerken: De Nederl. Comedie, het Nieuw Nederlands Toneelgezel- Haarlemmerstr. 123 - Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show- ruimte aan de Stille Mare schap, de Toneelgroep „Theater" het Rotterdams Toneel. Dit zijn echter géén abonnementsvoorstellingen; de toegangsbewijzen worden per voor stelling aan onze groene kaarthouders verkocht. Concerten. Wat betreft de grote muziekuitvoe ringen, vernemen wij, dat de zeven abonnementsconcerten in totaal 7000 toehoorders hebben getrokken. De belangstelling voor goede muziek is in Leiden zeer groot en herhaalde lijk hebben abonnees reeds als hun mening te kennen gegeven, dat een viertal concerten in het gehele sei zoen veel te weinig is. I Het bestuur, dat deze mening deelde, heeft het aantal concerten uitgebreid van vier op zes. Hierdoor kon ook een plaats worden ingeruimd aan de kamermuziek, voor welke vorm van muziek een toenemende belangstelling bestaat in ons land. Een gelukkige omstandigheid is, dat de accoustiek van de Stadsgehoorzaal zich er uitstekend voor leent. Hiervoor heeft K. en O. Het Neder lands Kamerorkest uitgenodigd, welk orkest onder leiding van zijn dirigent Szymon Goldberg in binnen- en bui tenland grote successen heeft geoogst. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest zal twee uitvoeringen geven: één onder leiding van zijn eigen dirigent, Eduard Flipse en één onder directie van de beroemde Italiaanse dirigent Mario Rossi. Drie concerten worden vervolgens verzorgd door het Residentie-orkest, dat onder leiding staat van Willem van Otterloo, terwijl het Amsterdams Kunstmaandorkest, onder leiding van Anton Kersjes een uitvoering zal geven voor de inschrij vers uit de bedrijven. Data juist gekozen. Opdat de concerten niet met de toneel abonnementen kunnen samen vallen, worden ze steeds op donder dagen gegeven. Data van optreden: 24 oktober 1957: Het Nederlands Ka merorkest, dirigent Szymon Gold berg. Solist: Szymon Goldberg, viool. 21 november 1957: Het Rotterdams Philharmonisch Orkest, dir. Mario Rossi. Soliste: Nikita Magaloff, piano. 12 december 1957: Het Residentie Or kest, dir. Willem van Otterloo. Soliste: Monique Haas, piano. 23 januari 1958: Het Residentie Ork., dir. Willem van Otterloo. Soliste: Elise Cserfalvi, viool. 27 februari 1958: Het Rotterd. Philh. Orkest, dir. Eduard Flipse. Soliste: Irma Kolassi, mezzo-sopraan. 10 april 1958: Het Residentie Orkest, dir. Willem van Otterloo. Solist: Cor de Groot, piano. Concerten voor onze inschrijvers uit de bedrijven. 18 oktober 1957: Het Rotterd. Philh. Orkest, dir. Eduard Flipse. Solist: Herman Krebbers, viool (met Pa- ganini-concert). 4 januari 1958: Amsterdams KunSt maandorkest, dir. Anton Kersjes. Solist nog niet bekend. 1 maart 1958: Het Residentie Orkest, dir. Willem van Otterloo. Solist: Piet Schijf, hoorn. (Hoornconcert v. Mozart). 19 april 1958: Het Rotterdams Philh. Orkest, dir. Eduard Flipse. Soliste: Annie d'Arco, piano. (Tweede pianoconcert van Rachmaninoff). POTLOOD en GEEST 9 u V /I '.i 4 L No. 511. Horizontaal: 1. alleenzar.g. 4. nauwe opening, 7. vaartuig, 8. keer, 9. stand. 11. bodem, g^ond, 14. stre ling, 15. dag der week, 19. bloem, 20 dienstbode, 21. traag, 22. voorlichting. 23. hemellichaam. Verticaal* 1. nu en dan, 2. tegen stelling van vroeg, 3 stad in Frank rijk aan de Loire, die herinnert aan Jeanne d'Arc, 5. drietenige struis, 6. -,.n twyg, 9. koning van Troj- vader van Breestraat 74 tel 205S2; apotheek Ha- Gift werd „gekocht" Momenteel is bij het kantongerecht te Leiden, een civiele procedure aan. hangig, welke merkwaardige aspec ten vertoont. Vooreerst is zij aan hangig gemaakt door de Stichtu g „Zorg voor gerepatrieerden" niet ten behoeve van, maar tegen een gere patrieerde en vervolgens heeft zi. ten doei om van aie gerepatrieerde betaling te verkrijgen van een tex tielpakket, waarvan men meende te mogen aannemen, dat dit afkomstig was van schenkingen door het Neder landse volk gedaan ten behoeve van deze uit Nederlandsch-lndië berooid thuiskerende landgenoten. Toen in het voorjaar van 1946 tal van Indische Nederlanders in moederland moesten terugkeren, schonk het Nederlandse volk vele tonnen gelds aan de toenmalige stich ling „Nederland helpt Indië" in de verwachting, dat deze stichting v-mji dat geld kleding, biandstoffen de kens enz. ter beschikking zou stel len. Dit schijnt evenwel niet heie maal gratis te zijn geschied blijkens de vordering, welke nu voor de Leidse kantonrechter geldend wordl gemaakt. De Stichting „Zorg voor repatrieerden", welke de procedure aanhangig heeft gemaakt, heeft nl de erfenis van de Stichting „Neder land helpt Indië". welke inmiddels ter ziele is, overgenomen. Zij vorderl nu van de gereoatrieerden een be drag van 195,02 voor een textiel- pakket, dat in of omstreeks mei 1946 door de vorige stichting aan die ge repatrieerden zou zijn „verkocht". Als bewijs van die koop fungeert een koopbon, welke door alle gere patrieerden, die op het aanbod in gingen is ondertekend. Voor de Leidse kantonrechter stelt de stichting .Hulp aan gerepatrieei- Leidse Agenda VRIJI G 3 MEI. Sociale Raad. Vergadering over „Zorg voor Hongaarse vluchtelingen" In den Vergulden Turk, 8 uur nam. ZATERDAG 4 MEI. Dodenherdenking Schooljeugd bij kruis aan de Steenstraat: 11 uur v.r- Herdenking Stadsgehoorzaal 7.158 uur nam., daarna défilé langs het kruis aan de Steenstraat en onthul ling van het monument nabij molen „De Valk". ZONDAG 5 MEI Verbum Dei: H. Mis met verklaring voor niet-katholieken. Lidwinahuis, Zoeterwoudse Singel 34 (zij-ingang). Aanvang 9 uur. Dienst der apothekenDe avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgv»* wordt waarge nomen door: Apotheek Boekwijt, Hector en Paris, 10 snoer van een hengel, 12. wiel, 13. voertuig, 15. in- sekt, 16. opera van Verdi, 17. sik, 18 bloedluis. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 510. Horizontaal: 1 taps, 4. no, 6. soda, 7. Belg, 9 eg, 10 sla, 12. i.e., 13. martille, 16. ei 17. Da. 19. belhamel, 22. e.o., 23 lod, 24. v.a 25. Nede, z7. idem, 29. R.O. 30 Eger Verticaal: 1. toga, 2. A.D., 3. pastil le, 4. Ne, 5 olie, 6. semi, 7. baldadig 8. ge. 11. li, 14. nee, 15. lam, 18. klam. 19. b 'i', 20. ho, 21. ever, 22. en, 26. do, 23 de. ven, Haven 18, tel. 20085; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegst- geest tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 310 mei zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Sissi", alle leeftijden. Lido: „Giant", 14 jaar. Luxor: „Paris Palace Hotel", 18 jaar. Trianon: „Marcelino, brood en wijn" alle leeftijdem Rex: „De zoon van de wreker", 14 jaar. den" bij monde van haar algemeen secretaris, mr. R. Oosterhof uit Den Haag o.a. dat de gedaagde ondanks herhaalde aanmaningen weigerachtig is gebleven te betalen. Gezegd wordt dan. dat de stichtine aanvankelijk np overwegingen van liefdadigheid aan de betreffende gerepatrieerde een langdurig crediet toestond, maar dat men geen aanleiding heeft verder uitstel van betaling te verlenen. De stichting informeert nl. eerst bij de sociale dienst ter plaatse, hoe de gerepatrieerden er voor staan en past dus een selectie toe alvorens de reke. ning te presenteren. Gevorderd wordt betaling van 195,02, vermeerderd met 5 pet rente per jaar van de dag der dagvaarding tot die der voldoe ning en met veroordeling van de ge repatrieerde in de kosten van nel geding. De gedaagde stelt daartegenover, dat hij zich niet kan herinneren, een textielpakket gekocht te hebben; hij vraagt overleggin^ van het koopcon tract en nadere omschrijving van het „gekochte". Ook stelt hij, dat er in geen geval sprake kan zijn gewees* van een „koop", omdat de koopprijs van 195,02 niet was vastgesteld Overigens beroept hij zich op de noodtoestand, waarin de gerepatrieer den zich bevonden in 1946 en vraagt hij zich af, of h'er niet een overeen komst met een ongeoorloofde oor zaak tot stand is gekomen. Dit proces zal bij velen bevreem ding wekken, omdat men zich af vraagt waarom betaling wordt ge vorderd van iets, dat als liefdegave bedoeld was. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift ge titeld „Over multipliciteiten van maximaal samenhangende bossen", de heer J. P. Murre, geboren te Baar land en thans wonende te Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Burgerlijke Stand Geboren: Sylvia d. v. P. H. Marks en C. H. M. Langezaal. Hendricus Johannes zoon van C. v. d. Neut en M. J. H. van der Born. Marjanne d. v. M. van Dijk en A. W. Benning. Astrid d. v. A. v. Vliet en M. van Houten. Fredericüs z. van F. Hakkaart en C. P. J. M. Verkooijen. Tan Pieter z. v. J. P. Ver nee en. J van Rjjn. Gerarda Adriana d. v. H. Randsdorp en J. M. Schaken- bos. Overleden: A. M- C. van Seumeren 84 jaar vrouw. R. J. M. Schilpzand 67 jaar weduwe van P. Duijs. J. Ru'j- zendaal 52 jaar huisvr v.: F. van der Horst. J. N. van der Reijden €4 jaar man. J. F. M. Bouwmeester 6 dagen z. J. J. Blöte, 83 jaar vrouw. J. van Schoonderwoerd den Bezemer 34 j. man. W. J. A. Schwing 67 jaar man. M. M. H. van Kasteren 77 jaar wed. v.: G. Bus. Gehuwd: F. J. Bloemkolk en S. Onvlee. A. Kraaijenbrink en G. A. J. Stieding. A. R. Frees en C. H. Lar- dee. F. A. Heuzen en J C. Veeren. A. Guijt en M. Blok. C. J. Koppers en L. Etman. J. Wansink en D. Hartevelt. Th. J. Spaan en A. J. J. Vintges. J. F van Staden en W. de Groen. F. M. Snelheidsrecord in Leidse Raad In een gemeenteraadszitting, die slechts enkele minuten duurde, werd gisteravond een voorstel aangenomen inzake het aankopen van de percelen Zoeterwoudsesingel no. 30 en Philo- sophenpad no. 2. Hiervoor werd een bedrag van 26.800 gevoteerd. Nogmaals vestigen wij er de aan dacht op, dat de kinderen van de Leidse katholieke scholen, ondanks de vakantie toch om half elf ver wacht worden bij het hek aan de achterzijde van het museum van Volkenkunde, Eerste Binnenvest gracht. BINNENSPORTDAG (V)K.A.J. TE AMSTERDAM. Aan de Kajotsters en Kaj otters van het district Leiden wordt medege deeld, dat degenen, die meegaan naar de binnensportdag, die op zondag, 5 mei a.s. te Amsterdam gehouden wordt, zich moeten verzamelen op het bus-emplacement vak 3 bij het station te Leiden, om negen uur v.m. Vóór het vertrek is er eerst een H. Mis om zeven uur in de St. Joseph- kerk aan de Herensingel, waarna een gezamenlijk ontbijt in de zaal Maria Gijzensteeg. (Brood voor 's mid dags zelf medebrengen). De kosten voor deze dag, inclusief reis, entrée en ontbijt, bedragen voor supporters 3.50 en voor deelnemers aan de sportwedstrijden 4.50. BB-BLOK WED TRI JDEN 'DRUK AAN DE GANG. Degenen, die laatste weken des avonds de Morsweg passeerden, zul len ongetwijfeld we! bemerkt hebben, dat daar zo nu en dan iets gaande is. Inderdaad, ook gisteravond. Immers, de wedstrijden van de Blok- ploegen der Organisatie Bescherming Bevolking zijn sedert 2* april aan de gang en alle blokken komen net hun ploegen in actie om elkaar een der overwinning te betwisten. De wedstrijden van 1956 hebben een zeer bevredigend verloop gehad. Op grond van de voortgezette oefe ning in 't seizoen 1956-1957 kan ver wacht worden, dat deze wedstrijden niet voor die van het vorige jaar zul len onder doen, doch veeleer een nog beter beeld zullen te zien geven van mate van geoefendheid van de deelnemende ploegen. In verband met de vele in 1956 ge rezen moeilijkheden bij het zoeken van een geschikt wedstrijdobject met daarbij toe te passen enscenering, in elke wijk afzonderlijk, werden dit jaar alle wijk-wedstrijden en ook de Kring-eindwedstrijden, op één vaste plaats gehouden: het voormalige mi litair hospitaal aan de Morsweg. Daardoor kon voo~ alle wedstrijden dezelfde opdracht gegeven worden en zijn alle ploegen in dezelfde situatie tegenover elkaar De wijze van wer ken wordt door een deskundige jury beoordeeld en, zoals wij gisteravond gezien hebben, geeft zij haar ogen goed de kost. Deze avond was Wijk VII uit Oegst geest aan de beurt met haar drie ploegen en natuurlijk werd er onder critische blikken gewerkt. Aanwezig waren o.m. de burgemeester van Oegstgeest, de heer H. L. du Boeuff, als lid van de Kringraad, de heer S. W. Hagendoorn, hoofd BE en als gast heer Koning, pl.verv. HBB van Delft. De deelnemende ploegen zijn van tevoren enigermate op de hoogte ge steld van de te verrichten werkzaam heden, o.a. bestaande uit: de redding, verzorging en afvoer van slachtoffers, het blussen van een grote brand en een oliebrand en het overwinnen van terreinmoeilijkheden. Wat daarbij precies te doen is, willen we natuur lijk niet verklappen om nog komen de wedstrijdploegen niet te bevoorde len. We mochten echter met voldoe ning constateren, dat de BB op dit terrein middels ijzeren staketsels eni ge prachtige objecten voor oefening had weten samen te stellen, objecten, die na een c fening d< delijk weer voor een volgende nloeg in gereed heid kon worden gebracht. Hoe er gistera ond gewerkt is? Er was inderdaad oer duidelijk verschil merkbaar, hetgeen uit de cijfers der jvry "-el naar voren zal komen, maar tot heden zjjr. all ploegen binnen de vastgestelde tijd gebleven. De tijd trouwens komt hier niet op de eerste plaats: alles is oefening en de ploe gen moet hier leren. Zij moeten Ie iverband kweken, leren reageren op de omstandighe den, enz. De eindwedstrijden zullen worden GEM. AANKONDIGING MUZIEK De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het op mei a.s. tussen 19.00 en 22.00 uur verboden is in het openbaar of op voor het publiek toegankelijke plaat sen muziek ten gehore te brengen of in voor het publiek toegankelijke vergunnings- of verlofslokaliteiten gelegenheid tot dansen te geven. Bloemisterijgeheimen voor D.E.V. ontsluierd Het voornaamste agendapunt van de ledenvergadering van de Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden", welke vergadering gisteren onder goede be langstelling in café Aniba gehouden werd, was wel een praatje door de voorzitter, de heer M. I. Smit, over de behandeling van de wedstrijd planten. Voor de jaarlijkse flora wedstrijd worden aan de deelnemend leden na melijk vier soorten planten uitge reikt, t.w. geraniums, begonia's, fuch. sia's en colleussen. Alle vier soorten zijn planten, die met een klein beetje moeite goede resultaten zullen le veren. Na een korte uiteenzetting over de kweek van de bestelde planten, kwam de spreker tot het onderwerp van zijn verhandeling. Hij onder scheidde de geraniums als een ge makkelijke plant, die snel groeit en met mindere grond tevreden is. De colleus, daarentegen is vooral in het begin nogal zwak en de fuchsia toont zich aanvankelijk een luie groeier. Zelfs wanneer de begonia voldoende is afgehard, bereikt men de beste resultaten, door, hem niettemin voor zichtig te behandelen: beschermen tegen koude en volle zon. Deze plant vraagt losse, doch goede grond. Spr. maakte onderscheid tussen kasplan ten en planten, die in de openlucht gekweekt zijn, een onderscheid, dat ook door de jury zal worden gemaakt. Nadat spr. achtereenvolgens gie ten, verpotten en bemesten had be handeld, noemde hij de behandeling, die de plant bij de beoordeling de beste resultaten zal geven. Uit de colleus verwijdert men de kop en neemt men de zijscheuten weg, tot een week of vijf voor de beoordeling. Men krijgt dan een mooie, volle plant. De fuchsia ont neemt men zijn bloemen, eveneens tot een maand voor de wedstrijd, Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 3 Mei 1857. Leyden. Op heden zijn er 20240 Ned. -ponden boter ter markt aangevoerd. Naar men verneemt is het buitenverblijf „Voorluiden" onder Wassenaar, met boerenwoning, groot ruim 105 bunders, aange kocht door den Heer van Reenen, Oud-Minister van Binnenland- sche Zaken, voor'f 72.000. evenals men dat bij de begonia doet. Bij de laatste plant „nijpt" men te vens de groeiknoppen in. Spr. ried aan; de planten voortdu rend een weinig te draaien, om de ronde groei te bevorderen. Na een kleine beschouwing over bladluis en witte vlieg en de bestrijding van dit ongedierte kwam spr. tot een eind. In de bollen-kweekwedstrijd be haalde de heer Hofman voor een jaar de wisselplakkette. Andere prijzen, in de vorm van bloemen, gingen naar de heren Ernst, Ververs en De Bruin. Met algemene stemmen werd een nieuw lid in de vereniging opgeno men. BIJ NAT. DODENHERDENKING OOK DE TREINEN TWEE MINUTEN STIL Overeenkomstig de richtlijnen vna de commissie „Nationale Herden king", heeft de directie van de Ne derlandse Spoorwegen bepaald, dat op 4 mei van 20 tot 20.02 uur het bedrijf volkomen zal worden stilge legd. Alle treinen en rangeerdelen zullen gedurende deze 2 minuten niet rijden, of tot sitlstand worden ge bracht. AANBESTEDING DEMPING MID DELSTEGRACHT EN WEG NAAR HOOIGRACHT Door de directeur van Gemeente werken te Leiden werd hedenmorgen, "••»mens en w. ten stadhuize open baar aanbesteed: Het demnen van een gedeelte van de Middelstegracht en het uitvoeren van riolerings- en be- stratingswerken ter verbetering van de Middelstegracht met aansluitende de weg naar de Hooigracht. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: fa. Dekker, Papendrecht, 82.000; Gebrs. Schouls, Leiden, ƒ79.500; C. Hulsebos, Bloemendaal, 79.000,J. Stam, Voorschoten, 76.300; D. de Rooy. Badhoevedorp, ƒ72.000; W. Hennipman, Leiderdorp, ƒ71.800; A. Hoogeboom en Co., Rijp- wetering, 69.500; Joh. Visser, Lei den. 67.700; A. van Halem, Schip luiden, 66.666; fa. De Bolster, Lei den. 62.500; L. P. v. d. Geer, Leiden, 61.500; J. Mens, Cathrijnestraat 4, Lisse, ƒ58.200. De gunning is aangehouden. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Ledenvergadering Wit Gele Kruis. De algemene ledenvergadering van het Wit Gele Kruis, aid. Zoe- terwoudeLeiderdorp, zal gehouden worden op maandag 6 mei a.s. in het parochiehuis, aanvang 8 uur. Namen van kandidaten die een be stuursfunctie willen aanvaarden, in de plaats van het afgetreden be stuurslid, de heer Q Fianen, kunnen ingediend worden tot de aanvang der vergadering. In verband met de financiëele zor gen van de vereniging worden alle leden verzocht deze vergadering bij te wonen. M. Hosman en M. B. Sandxos. Ph. gehouden op 9 en 10 nei. Daaraan zal H. Mars en H. E. Cldydesdale. C. worden deelgenomen door de zeven Btijer en A. S. I. C. de Vogel. J. van I winnende ploegen uit de verschillen- der Born en J. van Meurs. de wijken. S CHRIK -REFLEX. We hebben nog altijd moeite gehad u ongedwongen te lachen om de gooi-, val-, glij. en breekpartijen, die beroemde filmkomieken als Stan Lau- Oliver Hardy op het witte doek plegen uit te halen. Men rekent erop, dat het tweetal gillend en schreeuwend een pot verf omstoot, door een raam valt of een nat pak haalt in een badkuip en als er feest gevierd wordt, moet het al heel raar lopen, willen ze niet een pudding of een taart op hun gezichten krijgen. Veel leuker is het, in werkelijk heid iemand door een onhandigheidje een klein ongeluk te zien veroorza ken, wanneer ten minste het gebeu ren geen ernstige nadelen voor de betrokkenen met zich brengt. Eén ge broken ruitje is geen hoge prijs voor een onattentie Zo zagen we gisteren een glazen wasser, die de voorgevel van een van de oude winkelpanden in de Leidse binnenstad een goede beurt had gege ven. Het laatst had de man zijn le nigheid getoond voor een venster op de eerste étage en toen hij daarna de achtergevel nog wat moest op knappen, achtte hij het niet de moei te om zijn ladder geheel in te schui ven. Met de lange ladder op een schouder balancerend, zocht hij zijn weg door het nauwe steegje, dat het gebouw aan de zijkant begrensde. Plotseling een tik en gerinkel van gebroken glas. De man schrikt en kijkt omhoog, naar de kap van een muurlantaren die hij met zijn ladder gebroken heeft. Door zijn onverwachte bewe ging zwenkte het geval naar één van Doof f^- ito], (b de gevels en stootte met de poten door een vensterruitje. En, terwijl de glazenwasser nog omhoog staat te kijken met de verzuchting: „Enfin, die hoef ik alvast niet meer te was sen", wijkt de ladder naar de andere kant uit en blijft opnieuw met een van zijn poten in een ruitje steken. Verzekering dekte de schade, die de glazenwasser kon betalen. St. Eloy. Op zondag, 5 mei a.s., wordt in de St. Petruskerk om 8 uur v.m. een H. Mis gelezen tot intentie van de ziele- rust van het overleden lid van St. Eloy, wijlen de heer E. S. Prins. Het bestuur van St. Eloy doet een beroep op alle leden, aan deze H. Mis deel te nemen. Gymnastiekuitvoering „Sportief". Op wensdag, 8 mei a.s., geeft de r.-k. gymnastiekvereniging voor meisjes en dames, „Sportief" een gro te gymnastiekuitvoering in de Stads gehoorzaal. Na afloop van de uitvoering is er voorjaarsbal, waarvan de leiding be rust bij de heer Evert Castelein. De muziek wordt verzorgd door „The Rhytme Club" o.l.v. Theo Wissen. Leidse Priesterstudentenclub. Alle priesterstudenten van Leiden worden verzocht, morgenavond aan wezig te zijn in de kapel van de zusters aan de Pelikaanstraat, waar om 8 uur een kort lof gehouden zal worden. Na arfloop is er gelegenheid tot een gezellig gesprekje.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2