A LWtLGA r O.K.O/s jaarlijkse jeugdoperette te Leiden, was aardig kinderspel Dodenherdenking te Leiden Leidse KAV-dames van de Herensingel kwamen bijeen Scherp Grandioos besluit van een Meesterserie VRIJDAG 26 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 tl\ Dööf /lef" IV iP EENDRACHT MAAKT MACHT. waagde de 27-jarige H. van S. uit Leiden zich gisteravond toch in het We hebben altijd weer bewonde- veld. ring voor de mensen, die recht op De gevolgen blijven niet uit: de hun doel afgaan en daarbij niet de man kreeg een hartaanval en moest weg van de minste weerstand vermij-door de EHD naar het Academisch den. Ook de timmerman-aannemer, die we vanmorgen gadesloegen op weg naar zijn karweitje, deelde van harte in die be> ndering. Zelfs al koos hij de kortste weg nie'. helemaal uit idealisme. Tijd is n eenmaal geld. Komend uit de Hooglandse Kerk steeg wilde de man zijn handwagen, zwaarbeladen met ladders, balken en planken over de steile Kerkbrug du wen. In mrste aanleg bleef zijn suc ces nihil en 't i.ad niet veel gescheeld, of de man was o ider zijn eigen wv gen terecht geltomen, toen die terug- rolde. We weten niet of de man een fa milieblazoen voert, maar we veron derstellen, dat zijn wapenspreuk is „Eendracht maak macht". Zijn wa gen blokkeerde de rijbaan var de Oude Rijn en van Jie gelegenheid maakte de timmerman gebruik om de wielrijders en automobilisten, die voor het obstakel afremden, te verzoeken hem te helpen. Uit eigenbelang gaven die aan het verzoek gehoor. Acht man trokken de wagen terug, de steeg in. Dan werd de stormloop ingezet. Halverwege het houten brugdek bleken de krach ten ontoereikend en stopte de wagen. Met man en macht hield .lien het ge vaarte in bedwai-i en zachtjes zeulde het weer terug. Een tweede aanval werd gewaagd: weer zonder resultaat. Alle goede dingen in drieën en zo lukte het de zwoegende menigte de derde maal, hevig aan de wielen trek kend, de wagen op het hoogste punt te krijgen. Dan bolderde het ding aan de andere kant ïaar beneden. Een paar fietsers konden zich juist op tijd in veiligheid brengen. Het doel was bereikt en diep hij gend verdwenen de hulpkrachten naar hun voertuigen. Het gewei van St. Vincent. Gisteren hebben wij de generale repetitie gezien van het toneelstuk „Het geheim van dr Spencer". U kent die sfeer. Nog even voor het opgaan van het doek, moeten nog de meest bizarre voorzieningen worden getroffen. Zo bleek onder meer, dat de spelers van St. Vincent in verlegenheid zaten om een gewei dat men aan de muur van oude herenkamers pleegt te hangen. In de koortsachtige sfeer, waarin het toneel klaargemaakt noest worden is het te begrijpen, dat een van de to nelisten zelf aanbood om rog even een hert te gaan schieten. Het plan werd als te omslachtig ver worpen. In zijn zenuwen zegt een mens rare dingen. In ieder geval: het gewei komt er en het beloofd een goede uitvoering e /orden, zondag en maandagavond a.s. Zonder op de uiteraard kritische recencie in dit blad vooruit te lopen kunnen wij u een prettige avond garanderen. U wist al, dat de „Vrienden van St. Vincent" een prachtig doel nastreven, een doel waarvoor zij het geld van deze op voeringen goed kunnen gebruiken? De verleiding niet weerstaan. Tegen het advies van zijn huisarts in. die hem had afgeraden te voetbal len, in verband met een hartkwaal Ziekenhuis worden overgebracht. Appél aan priesterstudenten. Alle priesterstudenten worden ver zocht, morgenochtend om 8.30 uur in de kapel van het r.k. lyceum aan de Mariënpoelstraat aanwezig te zijn voor het bijwonen van een H. Mis op te dragen door pater T. Gotten bos. Na de H. Mis is er in het gebouw een gezamenlijk ontbijt. „Nieuw Holland". De leden van „Nieuw Holland" worden er op attent gemaakt, dat er zondag a.s. weer een bijeenkomst is in het gebouw S.F.L., ingang Nieuw- straat om 4 uur. Met het oog op het naderende feest (30 mei) is aller op komst dringend gewenst. Er zal n.l. het een en ander besoroken worden. Goede berichten voor „Crescendo" Het feestavondje ter ere van het kampioenschap van het tweede elftal van de r.k. korfbalver. „Crescendo" wordt gehouden op woensdag 1 mei a.s. des avonds te 8 uur i- de Kleine Burcht aan de Nieuwe Rijn. Alle seniorleden (en natuurlijk spe ciaal de spelers en speelsters van het bewuste twaalftal) en donateurs zijn van harte welkom. Hedenavond voor de eerste maal buitentraining voor de senioren van af zeven uur op de speeltuin van Noorderkwartier aan de Anna van Saksenstraat. Aan onze Stadsabonnees plotseling brand uitbrak in de motor van onze rotatie-pers kon den wij genoemde editie niet af drukken. Door welwillende hulp van Directie en personeel van het Leidsch Dagblad konden wij, al was het zeer laat, toch nog onze courant bij abonné's bezorgen. Voor deze hulp betui gen wij hier onze oprechte dank. Aan onze lezers bieden wij onze excuses aan en vertrouwen dat zij begrip zullen hebben voor de grote moeilijkheid waar voor wij plotseling eesteld wer den Onder aanhaling nogmaals van onze verontschuldiging re ven wij de toezegging dat wii al- les in het werk zullen stellen om de courant te bezorgen. DE DTRECTTE. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten G een exemplaar te doen toekomen. koffieklaar Ben Azaf, de Goudsmid Gisteravond werd voor de afgeladen grote Burchtzaal een opvoering ge geven van de kinderoperette, die jaar lijks onder auspiciën van O.K.O.-St. Leonardus wordt opgevoerd voor de parochianen van de St. Leonardus- parocbie. Op het Oosterse sprookje van Ben Azaf, de Goudsmid", door Machiel M. Koster en op muziek gezet door Enuel Ludwig, hadden meer dan zestig kin deren van de parochiële vrouwelijke Na défilé langs kruis Steenstraat wordt nieuw monument onthuld De jaarlijkse herdenking van de gevallenen in de jaren 1940—'45 op zaterdag 4 mei a.s. zal hier ter stede wederom bestaan uit een bloemleg- ging door de schooljeugd des morgefts te 11 uur aan de voet van het kruis aan de Steenstraat en een bijeen komst in de Stadsgehoorzaal in de avonduren, gevolgd door de gebrui kelijke tocht langs het monument aan de Steenstraat. Lezing over arbeid van de man De KA.V.-dames van de Parochie Herensingel hielden gisteravond een gezellige bijeenkomst in de zaal Ma ria Gljzensteeg. Na de opening door de voorzitster, mevr. Van. Dam-Borst, waarin zij de geestelijk adviseur, kap. v. Adrichem, en de leden verwelkomde, hield mevr. KokVan Egmond een cause rie onder het motto „Mijn man is maar De toestand in vroeger jaren, waarin de arbeider als minderwaar dig en zUn arbeid als oneervol wer den beschouwd en de werkman dik wijls ir» de allerellendigste omstan digheden verkeerde, gpf spreekster weer als tegenstelling met de hui dige zeer gewijzigde omstandigheden. Mensen, die tegenwoordig nog dur ven zeggen: „Wij z'jn maar arbeiders mensen", zo zei spreekster, of: „Ik wil niet laten zien dat ik de vrouw van een arbeider ben", zijn hun tijd ver ten achter. Spreekster gaf daarna duidelijk aan hoe tegenwoordig de arbeider gewaardeerd wordt èn als mens èn POTLOOD en GEEST WALTHER BENSER KLEUREN-WONDERLAND Maandag ii) april in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal te Leiden Aanvang 20.00 uur Vraag uw fotohandelaar of hij nog kaarten voor u heeft voor zijn werk. De arbeider spreekt als gelijkwaardige mee in regering en organisatie en overlegt als zeer gewaardeerde partner met de werk gever over lonen en arbeidsvoor' waarden. De vrouw moet grote eerbied en waardering hebben voor haar man, ooi: indien hy eenvoudig werk ver richt, omdat alle arbeid, met hoofd of hand, eenvoudig of hoogstaand, gericht moet zijn op God. Zowel het werk van dokter of ingenieur als de arbeid van onze mannen dienen het voortbestaan van de maatschap, pij, welke door God is ingesteld Spreekster spoorde de leden dan ook aan om zich goed bewust te zijn van hun waardigheid en daarnaar te handelen in hun gezinnen en in de omgang met anderen. Na een hartelijk dankwoord gaf de voorzitster nog enkele mededelin gen. Het jaarlijkse reisje zal gehou den wórden op dinsdag 9 juli met als voornaamste doel het bezichtigen van een fabriek van huishoudelijke beno digdheden. Men moet zich hiervoor uiterliik 10 mei aanmelden. Op 21 mei zal de K.A.V. haar jaar lijkse bedevaart organiseren naar Heiloo. Vervolgens zal er in mei een cur sus georganiseerd worden voor K.A. V.-dames. Deze cursus zal speciaal gericht zijn op het huisgezin. De kos ten ziin hoogstens 2.— voor 6 les sen, terwijl de aanmelding vóór 1 mei moet geschieden. Na de vergadering kregen de da mes nog volop gelegenheid om een paar uurtjes gezellig te kaartenof te sjoelen. Zij maakten er een dank baar gebruik van. Dit zal dan de laatste maal zijn, dat langs dit gedenkteken wordt ge defileerd, want na afloop van deze plechtigheid zal de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot het definitieve monument nabij de molen „De Valk' onthullen, dat de volgende jaren als centrum van het stille huldebetoon zal fungeren. De bijeenkomst in de Stadsgehoor zaal vangt aan om kwart over zeven en wordt om 8 uur precies besloten met het inachtnemen van de 2 min stilte, welke gelijktijdig in het gehele land wordt betracht. De rector-magnificus der Leidse Universiteit, prof. dr. P. A. H. de Boer, zal de herdenkingsrede uitspre ken, terwijl voorts medewerking wordt verleend door het Toonkunst orkest onder leiding van Henk Geir- naert en een mannenkoor, geleid door Willem Mizée. De ingezetenen wordt verzocht de vlaggen om 6 Uur halfstok te hijsen (slip niet vastmaken!) en ze tot na afloop der plechtigheden (±9 uur) te laten hangen. De algemene stilte, welke te klokke 8 uur ingaat, wordt om 7.58 uur in geleid door het luiden van de Bour bon in de Stadhuistoren, waaraan om 8 uur een einde wordt gemaakt door een kort signaal van de sirenes van de BB-organisatie. Een tweede sig naal kondigt om 8 02 uur het einde der stilte aan. In de Gehoorzaal wordt deze stilte voorafgegaan door het ge meenschappelijk zineen van 't eerste couplet van het Wilhelmus en be sloten met het zesde couplet Onmid dellijk na afloop ligt het in de be doeling, dat de aanwezigen zich zullen begeven naar de Morsstraat, waar via de tuin van het Rijksmuseum voor Volkenkunde de stoet wordt gefor meerd voor het défilé langs het kruis. Na het passeren van dit monument, waarbij wederom gelegenheid bestaat tot het leggen van bloemen of kran sen, wordt de stoet langs de 1ste Bin nenvestgracht geleid naar het nieuwe monument, waar een gedeelte van het terrein voor de deelnemers is ge reserveerd. Wanneer de laatste deelnemer daar zal ziin aangekomen, zal de voorzitter van het Comité voor een Bevrijdings monument, de heer L. Questroo, de burgemeester verzoeken de schepping van de Amersfoortse beeldhouwer P. van Starreveld te onthullen, waarbij „Werkmans Wilskracht" „The last Post" zal blazen. No. 507. Horizontaal: 1. houten vat, 3. kasteel, 5. knaagdier, 7 be kend wetgever van Athene, 9. bol rond vruchtje (spreektaal), 11. deel van een jas, 13. tijdrekening. 15 dof 16. stad in Frankrijk, 18. munt in Japan, 20. grote deur, 22 geni. in Gelderl., 23. vreemd, 24. platboomd vaartuig. Verticaal: 1. dam langs een wa ter, 2. voor, 3. hevige wind 4. rivier in Spanje en Portugal, 6 zwemvogel. 7. strook hout, 8. nevens 10. soor< van hert, 12. onheilaanbrengend- godin, 14. rivier in O.-Azië. 16 stuui van een schip, 17. zeepwater, 19. gem in Drente, 21. latwerk. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 506. Horizontaal: I. Clio, 4. wilg, 7. droes, 9 Leerdam II. Dee, 12. rek. 14. on, 15 Nes, 16 ra. 17 die, 19. den. 20 grendel, 24. gesel 26. Noor, 27 k'er Verticaal: 1. ca., 2. idee. 3. ore. 4. wed 5. Isar, 6. ga, 8. Orleans, 9. le nig, 10. merel, 11. dod, 13. kan, 18. ergo, 19. Deli, 21. eer, 22 dek. 23. en, 25. er. Leidse Agenda VRIJDAG 26 APRIL. „St. Christoffel". Ledenvergade ring. Lezing door de heer M. Weima. ,,De Harmonie", 8 uur nam. JO-KVP. Kringvergadering. Hans Velu over „Europa, ons nieuwe va derland". Concordia, Westhaven Gouda, 8 uur nam. Selskip Fryslan. Fryske Joun. „De Hogerhuis-saek". (fan D. A. Tammin. ga) troch toanielploach fan krite Den Hcech". Grote Zaal „Den Burcht". Half acht nam. K. O.-filmvoorctelling. Voor de jeugd. Foyer Stadsgehoorzaal; 1.30 of 4 uur nam. K. O.-filmvoorstelling. Voor vol wassenen. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. ZATERDAG 27 APRIL. Toneelver. „Nut en Vermaak". To- leelvoorstelling „George en Marga ret". De Burcht, 8 uur nam. L.J.A.-Scap!nobaIlet. Stadsgehoor zaal, 2.30 nam. DIENST DER APOTHEKEN De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de onder staande apotheken: Apotheek Kok, Rapenburg no. 9, telefoon 24807. Apotheek Tot hulp der Menschheid, Hooigracht 48. telefoon 21000. Apotheek Oegstgeest, Wllhelmina- park 8, oegstgeest, tel. 26274, TJET PROGRAMMA, dat gisteren zware lied niet heel en al beheerste, voor de leden van K. en O. door het bevredigde niet. het Residentie Orkest werd uitge voerd, bevatte ditmaal geen novitei ten. Hoewel men moet appreciëren, dat de dirigent, Willem van Otterloo, op elk concert een eigentijds werk laat horen, heeft men op dit laatste concert toch ongetwijfeld onverdeeld genoten van mooie muziek, met voor het gehoor meer vertrouwde klanken. Grote tegenstelling is er tussen Mozart's Serenata Notturna en Ber lioz' Fantastique, maar beide werken werden met vreugde en belangstelling ontvangen. Als opening de beknopte Serenata Notturna (daterend van 1770) KV 239. Merkwaardig is de be zetting: twee ensembles, waarvan het ene uit twee soloviolen bestaat, alt en contrabas, en het andere uit twee violen en pauken. Ragfijne charmante muziek, welke in uitnemende handen was bij de gedegen en ervaren musici van het Residentie-orkest; er werd een uiterst fijne speelse en elegante vertolking gegeven, kleur en ritme exact. Geestig was het Rondo. Na dit mooie, waardevolle begin kregen wij de liederen-trits Shéhéra- zade van Maurice Ravel waarvan de mooie tekst van Tristan Klingsar is liederen door Eugenia Zareska gezongen. Weet de componist elke tekst woord voor woord in klanken om te zetten, zo heeft de zangeres (hoewel zij hierin niet voldoende slaagde) het hare gedaan om de brede smijdige evocatie te herschep pen van verlangen naar het myste rieuze Azië. Of de zangeres het uiterst WEEL MOOIER (beter voor de stem geschreven) en meer tot de toe hoorders sprekend was La flüte en- chantée. Ook in het laatste lied „ITndifferent" legde zij smaak en mukizaliteit aan de dag. Het orkest met de soliërende fluitist heeft de zangeres op superieure wijze ter zijde gestaan. Ten slotte de vijfdelige Symphonie Fantastique, in karakter en opeen volging zeer afwijkend van de klas sieke symphonie: om het programma tische gegeven en de toepassing van de idee fixe. Berlioz' eerste meester werk (daterend van 1830) '*s al veel en dikwijls besproken. Het getuigt van de brillante geest van deze extra vagante theatrale romanticus en ver nieuwer van zijn tijd. Vooral op het gebied van de instrumentatie; waar van het klankbeeld een enorme muzikale schildering geeft, maar geen ontroering wekt De stijl van Van Otterloo's musiceren was geheel vaardig over het orkest. De interpre tatie was groots. Men heeft met ein deloze toejuichingen de dirigent en ziin orkest gehuldigd tot dank: en ten afscheid aan het einde van de meesterserie. J. KORTM/NN jeugdbeweging, gedurende vijf maan den gestudeerd en het resultaat was alleraardigst. Het was de geschiedenis van een goudsmidje, dat een gouddorstige zee rover aan de kaak stelt, die een oud vrouwtje van diefstal beschuldigt. Ben Azaf wordt geëred om zijn ver standig oordeel en de gemeenschap gooit de boef buiten de muren. Uit wraak en op last van de koning van de onderwereld, schaakt hij Mirza, de zuster van het goudsmidje. Als dank voor de haar bewezen diensten, schenkl de oude vrouw de goede jongeling een toverspiegeltje, dat hem de weg zal doen vinden naar het slot der negen koningsdochters en het Gouden Kindekijn, waarin ook zijn zusje is opgesloten. Op de bede van het negental, geeft het gouden kindje Azaf haar mede werking in de vorm van een tover- bloempje, waarmee de boze invloeden van de koning van het kwaad gebro ken kan worden. Dan weet Ben Azaf zijn zuster te bevrijden en volgt er een happy-ending. Spontaneïteit. De speelstertjes waren gerecruteerd uit alle vormen van vrouwelijk jeugd werk in de St. Leonardusparochie. Iedereen die zin had om mee te zin gen en te spelen, voegde zich bij de groep. Het behoeft daarom geen be toog dat de deelname geheel spon taan was. Het was juist deze spon taneïteit, die de charme bepaalde van het spel Want. hoewel de jonge sim metjes te zacht waren en daardoor dikwijls nauwelijks verstaanbaar, en er door de ongeschooldheid de nei ging bestond de stemmen de force ren, hadden de handelingen iets frs. Dikwijls kon men een van de figu- rantjes met bêwondering zien opkij ken naar haar vriendinnetje, dat „in" haar rol was. Ook de dansjes van de kleine meis jes getuigden van een ontwapenende onbevangenheid. De regie berusttte bij pater R, Maarschalkerweerd o.f.m, Hoewel de speelstertjes afkomstig waren uit alle takken van vrouwe lijke jeugdbewegingen, hebben de giden bij de voorbereidingen en bij het maken van de kleding een werk zaam aandeel gehad. Het zij hen daarom vergeven, dat ze op deze al gemene jeugdavond een speciaal gidsenstempel legden, door officieel afscheid te nemen van Guido Tin! Bergers, die kring en groep gaat ver laten. De Guido werd door het natio naal hoofdkwartier, op grond van haar langdurige verdiensten, het blauwe waarderingsteken toegekend, terwyl ze van „haar" gidsen als aan denken een cadéau ontving. Prof Van Calcar te Leiden overleden 84 Jaar oud is gisteren te Lei den in zijn woning aan de Rijns- burgerweg 33 te Leiden overleden prof. R. P. Van Calcal, oud hoog leraar in de faculteit van de wis- en natuurkunde aan de Leidse Universiteit. Professor Van Calcar werd op 11 oktober 1872 te Veenwouden gebo ren. Na zijn studie aan de universi teit werd hij in 1905 benoemd tot hoogleraar aan de universiteit te Leiden. Hij aanvaardde zijn benoeming op 26 september 1905, De overledene gaf onderwijs in de vakken gezondheidsleer en „genees kundige politie", Toen deze leerstoel in 1935 werd opgeheven, kreeg pro fessor Van Calcar zijn ontslag. Professor Van Calcar was geruime tijd leider van een Chemische Indus trie aan de Zoeterwoudse weg. I Vóór honderd jaar Uit de Lejrdsche Courant van 26 April 1857. Advertentie. De antirheuma- tische balsem, van Dr. Ocker J.zoon, Practiserend Geneesheer en Chirurgijn, vroeger te Texel, thans te Oostzaan, is een onfeil baar middel tegen Rheumatismus Jicht en Zinkings. Treffend zijn de resultaten welke dit middel, reeds gedurende eenige jaren heeft opgeleverd, en in elk geval, waar de geneeskunst scheen uit geput, waar alle hoop scheen ont vloden te zijn, waar de leer der geneesmiddelen geene hulp kon aanwijzen, heeft het deszelfs wel dadige werking ten volle bewe zen. Elke Lijder diende van dezelve gebruik te maken, daar men zich bij gemoedelijke over tuiging) zonder twijfel in een spoedige genezing zal verblijden. De kosten van de ordinaire flacon met voorschrift is.f 0.90. in het bezit van een paspoort en een Nederlands monsterboekje voor de zeevaart. De mogelijkheid, dath ij wil gaan varen, wordt niet uitgesloten geacht. Signalement: lang plus minus 1.76 meter, blond, krullend haar, blauwe ogen. Kleding: donkerblauw kostuum, wit overhemd, draagt zwarte lage schoenen. Heeft voorts nog meege nomen: een geel en een blauw over hemd, een blauwgrijs geruiten jasje, zwarte trui met wit ingewerkt motief en een antracietkleurige broek. U nadert een wegversmalling Laatste Berichten Twee arbeiders door trein gedood Van de zijde van de Spoorwegen vernemen wij over het ongeval nabij Weesp nog het volgende: Beide manner die in dienst waren van de Koninklijke Wegenbouw te Utrecht, laten een vrij groot gezin achter. Als er meer dan twee man op een baanvak va? de Spoorwegen aan iet werk zijn, is er altijd een z g. „veilig heidsman" aanwezig, die door mid del van hoornsignalen de arbeiders waarschuwt voor een nadtrende trein OPSPORING VERZOCHT. De commissaris van politie te Hil versum verzoekt namens de echtge note bekend te worden gemaakt met de verblijfplaats van Thomas Hool- werff, geboren te Hilversum 22 jan. 1932, wonende te Hilversum, die op 20 april 1957 in overspannen toestand de echtelijke woning heeft verlaten en sindsdien spoorloos is. Een ongeluk wordt gevreesd. Hij is Aetherklanken ZATERDAG. Televisieprogramma's. VARA: 17.00—17.30 Voor de kin deren. NTS: 16.5518.45 Eurovisie: Con cert in het Vaticaan. NCRV: 20.00 Journ. en weerber. 2v.l5 Zang. 20.20 Dat is nu mijn hob by 20.30 Nieuwe gram 20.55 Gevar. progr 21.50 Dagsluiting. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gewade muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8 15 Gram 8.50 Voor de vrouw. (9.35 —9.40 Waterst.). 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.3b Ben je zes tig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Promenade ork en solist. 12.30 12.33 Land- en tuinb. meded). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13 20 Mil Kapel 13.55 Gram. 14.00 Dit is leven, caus. 14.15 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Bóekbespr. 14.50 Lichte muz. 15.10 Kron. van letteren en kunsten. 15.45 Franse chansons 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid v h. Gregoriaans. 17.20 Lichte müz. 17.35 Amus. muz. 17.55 Lichte muz. 18.15 Journalistiek week- overz 18.25 Gram. 18 30 Pari. overz. 18 40 Gram. 18.45 Regeringsuitz. At lantisch Allerlei: Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het At lantisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Commentaar op het nieuws. 19.15 Ka- merork en solist 20.10 „Lichtbaken", caus. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20 50 Gevar. progr. 22 10 Caba ret. 22 35 Wij luidan de zondag in. (Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.30 Nieuws. 2315 Nieuws in Esperato. 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM H, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym 7.20 Gram 8.00 Nieuws. 8.18 De ontbijt- club. 9.00 Voor de vrouw. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.25 Dansmuz 10.50 Buitenl. weekoverz. 11.05 De familie Door snee. 11.35 Pianorecital 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13 15 VAR-Va- ria. 13.20 Roemeens ork. 13.45 Sport- praatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Zanggroep 14.50 Bóekbespr. 15 05 Top songs. 15.30 Van de wieg tot het graf, caus 15.45 Concertgebouwork. 16.40 Is de maat vol?, caus 16 55 Instr. kwint en soliste. 17.20 Act 17.50 Gram 18.00 Nieuws en comm. 18 20 Ball- roomork. 18.45 Gram 19 00 Artistieke staalkaart VPRO: 19 30 Passepartout, caus. 19 40 Het Evangelie van Jo hannes, caus. 19.55 ,Deze week", caus. VARA: 20 00 Nieuws. 20.05 Ge var. progr. 22.00 Soc comm. 22.15 Amateursuitz, 22.40 Politiepatrouilles, documentaire. 23 00 Nieuws. 23.15— 24.00 Opsporing verzocht. Marktberichten LEIDEN 26 april Vee. Stieren 6, melkkoeien 115; vette koeien 180; vare koeien 174; pinken 35; vette kal veren 85; nuchtere kalveren 364; vet te schapen 60, weide schapen 110; vette lammeren 554; weideiammerpn 254; varkens (zeugen» 56: schrammen 418; biggen 1015; geiten 19; totaal 3445. Notering: melkkoeien 1000- 1100; vette koeien (slacht) 2 90 3.50; vare koeien 050 950; pinken 300 500; vette kal ver (levend) 2 25 3 00: nuchtere kalveren (slacht) f 20 1.40: vette schapen 85120: fokscha pen plus 1 !am 15C 145: idem 2 lam- rrers 225 275; vette lammeren 110 140; zeugen (drachtige) 300 375; schrammen 70- 110, biggen 50 57 Handel: melkkoeien en vare koeien rustig, vette koeien goed. pinken stil, vette kalveren willig, nuchtere kal veren vlug vette schapen lui. vette lammeren goed fokschapen willig, zeugen, schrammen en biggen stug, duur. Grote aanvoer varkens. Kaas. Goudse le kwal. f 2 4«— -2.54; 2e kwal. f 2.39—2.45. Handel goed. Aanvoer 14 partyen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2