24 Duitse ex-politieke gevangenen leren te Leiden vrijheid en democratie kennen HUIBERS Communie-Geschenken Communistische hoogleraar had genoeg gezien Jaarvergadering St. Cosmas, afd. Leiden Onrustbarend weinig belangstelling van jongeren voor het kappersvak GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAG IK EVEN DUIZEND LITER VAN U? WOENSDAG 24 APRIL 1957 DK LETTISH rOTTOANT PAGINA 2 SAMEN 133 JAAR GESTRAFT... Het leed, dat honderdduizenden in Russische gevangenschap lijden, moet wel in het bijzonder spreken, tot de velen, die in de bezettingstijd zelf het slachtoffer zijn geworden van de nazi- willekeur. Zij kunnen zich zo goed voorstellen wat de volkomen rechteloosheid bete kent, waarin de ongelukkigen verke ren, die om hun strijd om het behoud van vrijheid en democratie door de Russische bezetters werden opgeslo ten in concentratiekampen. Het is daarom heel begrijpelijk, dat de vereniging van ex-politieke ge vangenen uit de bezettingstijd en de vereniging tot bestrijding van het concentratiekampsysteem, in welke verenigingen zich vele ex-nazi-gevan genen verenigd hebben, zich beijve ren om, waar mogelijk, het leed van de ongelukkigen te verzachten. In 1953 werd, na een bezoek van bestuursleden van genoemde vereni gingen aan vluchtelingenkampen na bij Berlijn, besloten hulp te verle nen aan de vele vluchtelingen, die enige tijd in Russische gevangen schap hadden doorgebracht. Aanvankelijk bestond die hulp uit goederen in natura, zaken waarvan de gevers wisten, dat een gevangene er ,iets aan kan hebben". Later echter is men er toe overge gaan om de ongelukkigen niet alleen stoffelijke hulp te geven. Er was na melijk gebleken, dat van de vluch telingen, die uit Russische kampen waren ontslagen, 10 pet. uit wan hoop naar het oosten terugging, wan neer ze de niet begrijpende en af stotende houding voelden van de jeugd in het westen. Die jeugd was echter ook opgegroeid in een totali tair systeem en van de vrijheid, waar van de vluchtelingen gedroomd had den was niet veel te bespeuren. Vrijheid in gezinsverband. Teneinde hen kennis te laten ma ken met vrijheid en democratie, heb ben de beide verenigingen voor de vluchtelingen de mogelijkheid gescha pen, een reis te maken naar Neder land. Aan dit plan ligt een gevoel van mede-verantwoordelijkheid voor en verwantschap met de jeugd in de concentratiekampen ten grondslag. Reeds vijfmaal werden groepen jon gens en meisjes, die in kampen in Oost-Duitsland en Siberië gevangen hadden gezeten, in ons land ontvan gen. Thans is een zesde groep op komst, die gedurende drie weken onderdak in gezinnen in en rond Leiden zal krijgen. Het Is een groep van twee en twintig jongens en twee meisjes, die tezamen veroordeeld werden tot 133 jaar gevangenschap. Er zijn er echter onder, die 33 jaar oud 10 tot 13 jaar gevangen hebben gezeten, waarvan enige tijd in het meest beruchte kamp. van Sibe rië: Workocta. De gegadigden voor een „Holland- Reise" worden, na in eerste instantie geselecteerd te zijn door de Sena tor für Volksbildung (Minister van onderwijs) te Berlijn, ten tweede male onderzocht door de commissie voor vluchtelingenhulp, die zich uit genoemde verenigingen heeft vormd. By deze selectie wordt niet gelet op geloof of politieke overtui ging: de groep, die in de nacht van vrijdag op zaterdag a.s. te Leiden arriveert bestaat uit drie mensen zonder religieuze overtuiging, vijf katholieke en zestien evangelische vluchtelingen. Tijdens hun verblijf in ons land zul len de gasten niet alleen vakantie houden: ze maken ook verschillende leergangen door, waarvan we vermel den een lezing over de economie van Europa door prof. dr A. H. M. Al- brechts en een voordracht van mr A. J. M. van Dal over democratische en andere staatsvormen. Voorts staan er op het programma lezingen door dr K. E. H. Oppenhei mer over Geestelijke stromingen in ons land en door dr J. J. R. Schmall over de Europese Integratie; voorts een ontvangst bij de Duitse ambas sadeur In Den Haag, een ontmoeting met de Studerende Leidsc jeugd waarbij men in een forum tot het uit wisselen van gedachten zal komen en excursies naar Den Haag (het parlement), Rotterdam. Amsterdam en Den Bosch. Na een inleidende bespreking door een van de Leidse predikanten, zal door de groep worden deelgenomen aan de plechtigheden rond 4 en 5 mei a.s. en aan de jaarlijks door de ex- politieke gevangenen gehouden 10- mei-herdenking op de erebegraaf plaats te Bloemendaal. Het standpunteen denkbeeld dat eerbiediging verdient van de ver eniging van ex-politieke gevangenen en van de vereniging tot het bestrij den van het concentratiekampsys teem is, dat we deze Duitsers niet op de eerste plaats als Duitser moeten zien en als vertegenwoordiger van hen, die ons land in zulk diep leed hebben gedompeld, maar als onze naasten en mensen uit Europa. Haarlemmerstr. 123 - Lelden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare. Open taal op partijcongres Professor Hyman Levy, lid der Britse communistische partij, heeft op het jaarlijkse partijcongres, dat met de Paasdagen te Londen werd gehouden, een felle aanval op de partijleiding en op de toestanden in de Sowjet-Unie gedaan. „U weet thans ongetwijfeld enkele POTLOOD en GEEST No. 505. Horizontaal: l. jong, dun takje, 3. kropgezwel, 5. foei, 6. steen soort, 7. meisjesnaam, 9. welaan, 10. landbouwwerktuig, 12. stuk hout, 14. bastaarduitgang, 15. de lesr en gods dienst van Mohammed, 15. huisdie ren. 17. mens, 19. muzieknoot, 21. fa milielid, 22. bergplaats, 24. Europeaan, 25. rivier in Azië, 26. geit, 27. boom. Verticaal: 1. deel van de mast, 2. groente, 3. vragend voornaamwoord, 4. voorzetsel, 5. hakwerktuig, 8. keu rig, 9. rund, 11. toonschaal, 13. tel woord, 6. gevuld, 1®. soitse bek van een vogel, 20. boom, 21... voor 23 overblijfsel bij verbranding, 25. voor zetsel. Oplossing morgenavoud. Oplossing no. 504. Horizontaal: 1. voordat, 7. To, 8. on, 10. te, 12. kan, 14. ar, 15. ore, 17. ego, 18. reder, 19. muf, 21. pad, 23. ik, 24. Hm, 26. Ie, 27. ed, 28 Ee, 30. storend. Verticaal: 2. Ot, 3. ook, 4. Don, 5. An, 6. stormig, 9. grondel. 11. er, 13. Andel, 14. Ag, 16. erf, 17. Erp, 20. uk, 22. al, 24. ido, 25. mee, 27. e.t., 29. en. AQUARIUMTENTOONSTELLING „AQUA HORTUS" Met verlangen kijken de aquarium- liefhebbers te Leiden uit .naar de maanden juni en juli. En belangstel ling van aquariumvrienden uit het binnen- en buitenland richt zich op de Sleutelstad, waar de voorbereidin gen getroffen worden voor een grote aquariumtentoonstelling, die onder de naam van Aqua Hortus" van 29 juni tot 16 juli a.s. in en om de Leidse Hortus Botanicus gehouden wordt. Zo groot was de belangstelling van de zijde van de World Federation of Aquarists, de internationale organi satie van aquariu. .liefhebbers, dat het bestuur besloot de congresdagen i Bond van kapperspersoneel „Si. Los te Leiden te houden tijdens de ten- j mas" werd gistermorgen ingezet met toonstelling en wel op 12, la en 14 een H. Mis in de Herensingelparochie Brengt nieuwe CAO verbetering? De jaarlijkse vergadering van dc afdeling Leiden van de Katholieke van de verschrikkelijke dingen, die er in de Sowjet-Unie gebeuren. Na tuurlijk, er zijn grote positieve re sultaten bereikt, die door een ijzeren ambtenarendom tot stand werden ge bracht. Men zou het een vorm van gangsterdom, op een onaantastbare socialistische economische basis, kun nen noemen", aldus professor Levy, die vervolgde: „Dit alles was niet slechts een uitvloeisel van Stalins ka rakter of persoonsverering. Het is ontstaan als onderdeel van de ont wikkeling van het socialisme en wij Marxisten behoren dit te weten en te begrijpen. Ik ben zelf in de Sowjet-Unie ge weest; wat ik daar heb bezien en gehoord, heeft my tot in het diepst van mijn ziel geschokt. Binnen twee weken had ik zoveel gezien, dat ik er mijn buik vol van had. Ik heb voldoende stof te verwerken gekre gen voor de rest van mijn leven", al dus professor Levy. „Ik ben niet van plan lid te blij ven van een partij, die door haar lei ders wordt misleid. Is het niet zó, dat de partijleiding op de hoogte was van hetgeen er in de Sowjet-Unie voor viel en hier het stilzwijgen over be waarde? Levy wees erop, dat de Britse com- j munistische partij in het afgelopen jaar zevenduizend leden heeft verlo- ren. „Dit komt neer op liquidatie. Mij kan niet worden wijsgemaakt dat deze mensen de partij verlieten, om dat zy het niet eens waren met de nieuwe koers", besloot hij. Het Suezkanaal De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dulles, heeft dins dag op zijn persconferentie verklaard, dat de V.S. van mening zijn, dat er spoedig bij de Veiligheidsraad een rapport over het geschil om het Suez, kanaal moet worden ingediend. Naar verluidt overwegen de V.S. niet, onmiddellijk van de raad een speciale actie te vragen. Over de te volgen gedragslijn wordt overleg ge pleegd met andere westelijke landen, met name Engeland, Frankrijk en Australië. Volgens welingelichte Britse krin gen te Londen zal de Britse rege ring de Amerikaanse stap by de Vei ligheidsraad volledig steunen. In de mededeling van Dulles ziet men een aankondiging, dat het overleg tussen de V.S. en Egypte is beëindigd. juli. Ook het jaarlijks weerkerend evenement voor de Nederlandse Bond van aquarium- en terrariumhouders, „Aqua Terra" de Bondsdag, zal in de tentoonstellingsperiöd'. gehouden worden, op 13 juli a.s. Deze hoogtij dagen in de aquariumwereld vinden, evenals de tentoonstelling, plaats in en om de Oranjerie van de Hortus. De voorbereidingen zijn zover ge vorderd, dat alle plannen, tekeningen tot in details zijn uitgewerkt en de „Leidse Aquariumvrienden" en de aquariumvereniging „De Natuur vriend" op het punt staan, de plannen te realiseren. Het behoeft geen twijfel of, met de ervaring opgedaan bij de zeer geslaag de tentoonstellingen van 1949 en 1953, zal ook de komend- manifesta tie van moderne aquarium- en terra rium aanleg, een groot succes wor den. Gunstiger resultaten Wernink Beton Leiden 6 Procent dividend Het fabricksbedrijf van de n.v. Wernink's Beton Maatschappij te Leiden was in 1956, evenals in 1955, ruim van orders voorzien. De waarde van de afgeleverde produkten steeg met ruim tien pet en was groter dan ooit tevoren. Echter werd de capa citeit wederom niet ten volle gebruikt door het ernstige gebrek aan vol doende goede werkkrachten. Door de grotere omzet en de steeds verder gaande rationalisatie en mechanisatie zijn de resultaten van dit onderdeel der onderneming gunstiger. Het lange wachten op bouwver gunningen maakte, dat iri de afdelin gen „uitvoering van bouwwerken" de hoeveelheid uit te voeren op drachten beneden de verwachting bleef. Moeilijkheden met het ver krijgen van bouwvakarbeiders heb ben mede het niet tot tevredenheid stemmende resultaat van deze afde ling beïnvloed. Het saldo exploitatierekening toegenomen van 239.796, 446.719,Na afschrijvingen en dotatie pensioenvoorziening resteert een winst van f 64.026,— (vorig jaar 49.899,Er wa geen voorzie, ning voor belastingen nodig. Voor gesteld wordt 6 ->ct dividend (v. j, 5 pet) op de gewone anadelen en 4 pet (onv.) op de prioriteitsaandelen. Het kapitaal bleef onveranderd 1.000.000. De dochteronderneming, die de sa menwerking met een ander bedrijf per 1 januari 1956 beëindigde, ont ving naast een vergoeding voor de goodwill tevens betaling voor de overdracht van gereedschappen, voorraden enz., waardoor een stille reserve vrijkwam. Deze extra bate zal uiteraard in de toekomst niet meer voorkomen. Voor de vergoe ding van de goodwill zijn in de ko mende jaren nog uitkeringen te ver wachten. In 1956 werd in totaal aan machines en instalalties aangeschaft voor een bedrag van f 260.000. Af geschreven werd 215.000. De bestedingsbeperkingen, waar door de bouwbedrijven speciaal wor den getroffen, geven enige onzeker heid aan de overigens niet ongunstige verwachtingen. Het aantal opdrach ten voor het fabrieksbedryf is nog groot, maar naast de voortdurende moeilijkheden om voldoende goede werkkrachten te krijgen, begint de directie thans te ondervinden, dat sommige gereedgekomen orders tra ger worden afgenomen dan gebrui kelijk was. I tot intentie van de levende en over ieden leden. 's Avonds om acht uur ving in de zaal van de heer J. van Zijp aan de Hooglandse Kerkgracht de jaarverga dering aan. De voorzitter van de afde ling, de heer J. van Tongeren, sprak een welkomstwoord. Hij legde daarin de nadruk op de taak, die elk lid heeft. De heus niet ongunstige positie van de bond moet nog verstevigd worden. De leden kunnen er aan medewer ken, dat het ledental in oktober a.s wanneer het zilveren jubileum ge vierd zal worden de 2000 zal hebben bereikt. Een sterke organisatie is een waarborg voor een betere positie van het kapperspersoneel. De bestuursverkiezing bracht de herbenoeming van de secretaris-pen ningmeester, de heer L. B. Hakkaart en de tweede penningmeester, de heer J. Lagerberg. In de vacature van het aftredend bestuurslid, de heer J. v. d. Linden, werd voorzien door het be noemen van de heer P. v. d. Weijden uit Noordwyk. De voorzitter dankte de heer v. d. Linden, die één der eer ste leden van St Cosmas was. Leidse Agenda WOENSDAG 24 APRIL. Toneelgroep „Pulchri Studio". Een vrouw op zicht. St. Antoniusclubhui? 7.45 nam. (Na afloop bal). Algemeen Ziekenfonds „Leids On- derl. Ziekenfonds" Bijeenkomst met film Den Burcht half acht nam. Leidse Postzegelverzamelaars. Le zing door de heer Krajenbrink. De Kleine Burcht, 8 uur nam. Opening Koepoortsbrug, tegenover ..Roval" Douzastraat 1930 nam. Leidse Bond v. Voikstuindersver. Jaarvergadering. Gebouw Rehoboth. Rapenburg 10, 8 uur nam. DONDERDAG 25 APRIL. Speeltuinvereniging „Ons Eiland". Programma van muziek, zang en dans. Schouwburg, 7.30 uur nam. O.K.O. St. Leonardus. Kinderope rette „Ben Asaf, de Goudsmit". De Burcht, 8 uur nam. K.A.V.-Herensingel. Ledenvergade ring. Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. K. O.-Meesterserie. Residentie orkest o.l.v. Willem van Otterloo. So liste: Eugenia Zareska. Stadsgehoor zaal, 8 uur nam. VRIJDAG 26 APRIL. „St. Christoffel". Ledenvergade ring. Lezing door de heer M. Weima „De Harmonie", 8 uur nam. JO-KVP. Kringvergadering. Hans Velu over „Europa, ons nieuwe va derland". Concordia, Westhaven. Gouda, 8 uur nam. Selskip Fryslan. Fryske Joun. „De Hogerhuis-saek". (fan D. A. Tammin. ga) troch toanielploach fan krite Den Haech". Grote Zaal „Den Burcht". Half acht nam. K. O.-filmvoorstelling* Voor de jeugd. Foyer Stadsgehoorzaal; 1.30 of 4 uur nam. K. O.-filmvoorstelling. Voor vol wassenen. Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. ZATERDAG 27 APRIL. Toneelver. „Nut en Vermaak". To neelvoorstelling „George en Marga ret". De Burcht, 8 uur nam. L.J.A.-Scapinoballet. Stadsgehoor zaal, 2.30 nam. Uit het jaaroverzicht van de secre taris-penningmeester werd bekend, dat het ledental in het afgelopen jaar met drie leden tot 51 gedaald is. De afdeling heeft ook dit jaar acti viteit ontplooit om haar positie te verbeteren, niettegenstaande de vele moeilijkheden, die in het sterk indi vidualistische kappers bedrijf over wonnen moeten worden. Het financieel overzicht toonde een batig saldo van 125. Bespreking C.A.O. Vervolgens werd de per 1 januari 1S57 goedgekeurde C.A.O. voor het kappersbedrijf besproken. De voor zitter herinnerde aan de eerste ver betering, die plaats vond in oktober 1854. Toen al werd er ook van werkgeverszijde op gewezen, dat nieuwe verbeteringen noodzakelijk waren, wilde het kappersbedrijf niet nog verder achterop raken bij de an dere bedrijfstakken. De belangstelling van de jonge krachten voor 't kappersvak voor al het herenvak neemt immers on rustbarend af. Op de Leidse Vak school bijv. kon in september j.I. slechts één leerling kapper worden ingeschreven. Overigens heeft het nog tot 1957 moeten duren alvorens de werkelijke verbetering tot stand kwam. In juni 1956 moest eerst nog door de geza menlijke werknemersorganisaties de C.A.O. worden opgezegd. De verbe teringen zijn niet zo groot geweest als men wel gehoopt had. De teleurstel ling wordt echter verzacht door de in stelling van een looncommissie, die op korte termijn een rapport zal moe ten uitbrengen over de nog noodzake lijke voorzieningen. Het loon zal nog hoger opgetrokken moeten worden en het aantal vakantiedagen van jeugdige werknemers(sters), die vak onderwijs volgen dient te worden uit gebreid. Daarnaast worden nog ge noemd een overwerkregeling en ver hoging van de vakantietoeslag. Na sluiting van de vergadering ble ven de leden nog enige tyd gezellig bijeen. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 24 April 1857. Brussel. De aalmoezenier van de gevangenis te Brugge had Zondag l.l. een bezoek in die in- rigting afgelegd. Bij het heen gaan ontdekte hij, dat men hem van zijn oude horloge had ont last. De pogingen in 't werk ge steld om den dader te ontdekken, zijn vruchteloos geweest. REGIONAAL SOLISTENCONCOURS TE VLAARDINGEN. Aan het regionaal solistenconcours, dat zaterdagmiddag j.I. door de fede ratie van muziekgezelschappen te Vlaardingen werd georganiseerd, werd ook deelgenomen door het Leid se Politie Muziekgezelschap. De heren K. Klingeier, C. Verkerk, P. v. d. Akker en G. v. Delft, die uit kwamen in de eerste afdeling kwar tet, behaalden de 1ste prijs met 74 puinten. K. Klingeier, P. Roest, B. Kenter en D. Verstraeten, die eveneens uitkwa men in de eerste afdeling behaalden met 75 punten een 1ste prijs. B. Bierman, A. Helt, J. Wiersinga, J. Vermeer, P. v. d. Sleet, W. de Vries, G. v. Delft en D. Verstraeten behaal den in de afdeling Uitmuntendheid de 1ste prijs met 75 punten. In de eerste afdeling solisten was de 1ste prijs met 73 punten voor de heer W. Wamelink, terwijl de 2de prijs met 67 punten voor de heer W. Peet was. In de afdeling Uitmuntend heid behaalde B. Bierman met 74 pun ten de 1ste prijs. Hetzelfde deed G. van DeLft in de ere-afdeling door 81 punten te veroveren. H. Voerman, ten slotte, verwierf in de superieure-afdeling de 1ste prijs met lof, door er 81 punten te behalen. De pianobegeleiding was van de heer A. Taffijn te Leiden. DIENST DER APOTHEKEN De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door de onder staande apotheken: Apotheek Kok, Rapenburg no. 9, telefoon 24807, Apotheek Tot hulp der Menschheid, Hooigracht 48, telefoon 21060. Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 26274, GEVESTIGD in de weck van 11 t.m. 17 april 1957 M. Velthuijsen en fam., wever, R. Vis- scherstraat 24a; Th. J. van Vegten en fam., kleibewerker. Uiterstegracht 36; K. Datema-Jaa-rsma en fam.. Jacob Cats- laan 89; A van den Bosch en fam,, Lorentzkade 52; D. van der Boor, techn. ambten.. De Sitterlaan 10a; J. Munnik- Koren. Zijlsingel 72a; J. H. Prevo, arb. analist, Drie Octoberstraat 26c; G. H. M. Verbeek. Boerhaavelaan 19; F. v. Heerde De Rooij, Clarensteeg 20; F. Kalsbeek, H. de Grootstraat 8; J. Laterveer-Ver- mond. De Laat de Kanterstraat 2; A. Craandijk. De M. van Streefkerkstr. 54; H. H. van Oosten, Morssingel 9; H. R. Reawaruw. Nieuwe Rijn 8; W. Walles, Rijnsb.weg 103; M. B. Sandvos, analiste. Van der Waalsstraat 17; J. van der Stap, Kapelaan. Steenschuur 19; R. H. Oort- Faber, De Laat de Kanterstraat 2; A. M. Dorsman, 1.1. verpleegster. Rijnsburger- weg 10; C. A. Groene veld, Langebrug6d; H. M. L. Oudendijk, Oude Vest 35; Ch. M. L. van der Wal, Plantsoen 9a; G. J. M. van den Aardweg. Plantsoen 9b; T. Luijendijk-Boxum, Grevenstraat 37a; W. F. Luinenburg. techn. ambt., Rijnsbur- gerweg 187; K. G. Dekens, h. i. d. huish., Maredijk 23; D. J. van Vliet-De Groot, Plantsoen 1; C. M. Heijdra, 1.1. verpleeg ster. Rijnsburger weg 10; C. A. L. H. Cas teren van Cattenburch, kant.bed.. Hoge Morsweg 100a; R. G. Ruigrok. pluimvee- deskund., Thorbeckestraat 66. VERTROKKEN A. J. Vale en fam., R. Visscherstr. 24a, Nieuw-Zeeland; P. G. Montanus en fam., a/b Schelpenk. t/o 35, Rijnsburg, Oegst- Dit zijn de eerste vrijgegeven foto's welke een beeld geven van het tanken in de lucht door het snelste vlieg tuig, dat op Amerikaanse vliegdekschepen wordt gebruikt, de F8U-1 „Crusader" van Chance Vought, welke een snelheid van meer dan 1.000 mijl per uur haalt. Het tankvliegtuig is een AJ-2. De bijzonderheid aan de Crusader is. dat de vleugel, zowel bij opstijgen en landen als tijdens het tanken in de lucht (boven) kan worden opge klapt om de snelheid aanzienlijk te verlagen. Foto onder: het tanken is afgelopen, de jager heeft de vleugel neergeklapt en zal zijn eigen weg gaan. geesterweg 61a; W. Roelandse en fam Sumatrastr. 185, Eindhoven, Tivolilaan 77 W. Arnoldus en fam., 5e Binnenv.grt 10, Canada. P. J. Rommers en fam., LJssel- kade 27, Rijswijk Z.H., Karei Doorman- laan 117; J. Seffinga en fam., H. Rijn dijk 156, Assen, Dr. A. Kuypersstr. 130. J. Schinkel en fam., De Goejestraat 6, Rijswijk Z.H., Idenborglaan 22; F. P. C. Cornelisse en fam., Volmolengrt 6. Kat wijk. Boulevard 84; W. de Jong en fam., Langegrt 36. Rotterdam, Linker Rotte- kadehof 14. A. O. Timmer en fam., Mid- delstegrt 121, Den Haag, Wapserveen- straat 309; M. van der Sluis en fam., Verl. Nassaustr 12, Den Haag, 's-Graven- zandelaan 511. C. Kwaadgras en fam., Morslaan 46. Leersum, Kon. Julianaln 72. J. Ph. J. van Santvoort en fam., Sta tionsweg 7—9, Haarlem, Kruisweg 2224. A. van Weizen en fam.. Leliestraat 25! Canada. R. H. de Haas en fam., Dam- laan 26, Ver. Staten v Noord-Amerika. M. Wiersma. Roodenburgerstr. 29, Velsen, Harddraverslaan 14. H. Th. Timmer. W. Singel 94. Noordwijk, Pr. Hendrikstr. 16. H. J. Perdijk-Bol. Rijnsb.weg 77b, Eind hoven, Bonifaciuslaan 44. K. H. A, van Suchtelen van de Haare, Javastraat 78a, Ver. Staten van Noord-Amerika. C. D. Roelands. Sumatrastraat 185, Schiedam. Overschieschestraat 12. A. Wirtz, Var kenmarkt 17. Heemstede. Binnenweg 141b. S. M Kloots. v. d. Waalsstraat 14. Apeldoorn, Zwolseweg 238. A. M. Kop- pius, H. de Grootstr. 15, Groningen, Oude Kijk in 't Jatstr. 9. A. J. Thieme. St. Buysingstr. 19, Hellevoetsluis, Straatweg C 32,4. B. Stuart, Beschuitsteeg 8a. Nw- Zeeland. C. de Kier. Nieuwe Rijn 45a. Amsterdam. Nic. Witsenstr. 15 bov. T. W Terluln, Zijlsingel 2123. Wonseradweel'. Arumerweg 91. M. W. Buning, Bree- str. 141, Noordwijk, Kon. Astrid Boule vard 5. B. H. van Oosten, Noordeinde 52. Utrecht. W A. Vultostr. 56. C. L. Korft. Plantage 4. Enkhuizen, Sybrandsplein 2. E. J. van de Bor, Utr. Jaagpad 28. Hille- gom, Wilhelminalaan 35. J. J. S. Grei- ving, Verl. Nassaustraat 12, Den Haag, 's-Gravenzandelaan 51 I. J. H. Huizing, Tib. Siegenbeekstr. 8, Amsterdam, R Claeszstr. 67. J. Ooiman, Witte Singel 90, Waalre. Lissevenlaan 2. H. Zwiers. Lee mansstraat 53. Ruinen. Toldijk D 145. J. B. Gerressen. Warmonderweg 49. Oegst geest. Schqutenburgstr. 17. H. Naarding, Boerhaavelaan 17. Oegstgeest, Juffer - mansstr. 35. L. de Jong. Oude Vest 115, Rijnsburg. Hofstraat 46. C. F B. van den Bosch-Langezaal. Oude Vest 107, Amster dam, Utrechtsedwarsstr. 64 hs E. Ger- ding, Nieuwstr. 34a, Amsterdam. Rogge straat 13 I. A. A. Pakvis-Wieringa, Hooi gracht 38. Den Haag. Groeneweg 61. C Pooüer, Soernbastraat 52, Den Haag. Bakkerstraat 200. D. van der Kwaak. Formosastraat 22. Leiderdorp. B. G. Cortslaan 14. J. Wassenaar. Ringkade 14. Leiderdorp, B. G. Cortslaan 14. M. B. H van der Steen. Breestraat 73a, Gouda. Graaf Florisweg 77. M. E. B. M. van der Stap, Hoge Rijndijk 102a. Wassenaar, v. Z. v. Nyeveltstr. 67. E, van Santé, Was- str. 38, Amsterdam, Stadionkade 152 hs. M. P. Smit, Rijnsb.weg 10, Nijmegen. Daalseweg 324. C. Zevenhoven. Lange Mare 35a, Oegstgeest. Oranjelaan 2. G. M. van der Werf. Rapenburg 87, Amster dam. Prinsengracht 257b. H. Haasdijk. Noordeinde 2a. Rotterdam, Fazantstr. 55b. W Y. van Rooy. Raamsteeg 5. Amster dam, Den Texstraat 36. A. Clements, Krauwelsteeg la. Ede Gld., Stationsweg. M. S. M. Schmitt. Hogewoerd 19, Geleen Groenstraat 58. F. O. G. Kho, Wasstr. 31 Voorburg, Nic. Beetslaan 17. H. van der Vlerk, Wasstraat 2a. Den Haag, Ln van Meerdervoort 217. A. van Hoogstraten. Lorentzkade 52. Renkum, Utrechtse- weg 425. M. E. Pull ter Gunne-Bruijn. Schelpenkade 32a. Rotterdam, Sourv- straat 20c. J. D. Mulder. Witte Singel 10. Canada. G. Pielanen, Houtmarkt 13. Alkemade, Zuid weg Ha. H. Degen, Mid delstegracht 121, Oegstgeest. Terweeweg 61. E. Th. Stikkelorum, Soembastr. 7. Hilversum, Noodweg 37. H. J. J. H. van Leeuwen, Anna PaulownastT. 7. Hilver sum, Noodweg 37.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2