WILLIAM ROY WALLACE knipte miljoenen bij elkaar Telefoontjes worden dagelijks aangenomen ZATERDAG 20 APRIL 1957 HE LEIUSE COURANT ZO wordt men MILJONAIR gingen geven, gevuld met interes sante artikelen uit de wereldpers. William werd zo in beslag genomen door dit plan, dat hij dag en nacht aan zijn tijdschrift knutselde, trouw bijgestaan door zijn voormalige secre taresse. Hij vergat zelfs naar kantoor te gaan. Op een dag vond hij een ontslagbrief In zijn loonzakje. Maar dat stimuleerde hem juist met het uitgeven van zijn eigen tijdschrift door te gaan. Toen het eerste proef nummer versohenen was, omarmde Lila Blanche haar nieuwe collega uitgever. Dit bracht beiden op een idéé. Zij hielden van elkaar zonder dat zij ooit tijd hadden gehad zich dit te realiseren. In 1921 brachten "William en Lila 15.000 prospectussen voor een proefabonnement op de bus. Een maand later trouwden zij, gingen op huwelijksreis en spraken af met geen woord meer over het tijdschrift te spreken. WILLIAM ROY WALLACE was een echte boekenwurm. Hij ver slond alles wat gedrukt was en onder zijn ogen kwam en hij wierp zioh ook op de belangwekkende inhoud van alle soorten kranten. Niets sloeg hij over: de feuilletons, de gemengde berichten, de advertenties. Hij was er dol op om haring voor zijn moeder te halen, niet om de baring, maar om de krant, die rond de vis was gewikkeld. Het is merkwaardig vast te kun nen stellen dat met zo'n eigenschap r.og eens een fortuin te verdienen valt. William Roy kwam nl. steeds te laat op school en vergat afspraken met vrienden, als hij weer verdiept was in de lectuur van kranten, die al vergeeld waren van ouderdom. Maar hij wist wat hij wilde. Hij vroeg zich nl. atf of óók het publiek geen belangstelling zou hebben voor artikelen, die al niet meer actueel waren. Hij begreep de haast van de krantenmensen niet. „Een goed artikel is altijd waard om gelezen te worden, ook al is het een paar weken oud". Hij zette dit idee in de ijskast en doorliep eerst in drie jaar de univer siteit van Californië. Hij werkte ge durende vijf jaar bij twee uitgevers in zijn geboortestad, diende als ser geant in de eerste wereldoorlog en buurde na zijn terugkomst in New York een bescheiden apartement. Hij vestigde zich als publicist. Schreef artikelen over de problemen van de dag, korte verhalen etc. ZIJN SECRETARiESSE Lila Belle Acheson tikte al die verhande lingen en verhalen netjes uit en stuurde de manuscripten naar dag en weekbladen. Meestal kwamen zij na verloop van tijd terug en al spoedig bezat onze publicist zelfs geen geld genoeg om nog postzegels te betalen. Hij nam een baantje aan op een persbureau van de Westinghouse Electric Com pany, waar hij voor zijn directies tijdschriften moest napluizen en In teressante artikelen bij elkaar moest zoeken. William was zijn secretaresse Lila nog niet vergeten. De mooiste kluifjes op journalistiek gebied be waarde hij voor haar en hij zond haar geregeld belangwekkende publi caties. Tot Lila op een idéé kwam, dat William met enthousiasme overnam: „Als zij nu eens een tijdschrift uit EE(N BOZE HOSPITA wachtte hen, toen zij in New York terug kwa men. De brievenbus was verstopt ge naakt van de duizenden brieven De postbode had iedere dag de ladingen als kolenzakken in de gang moeten lossen; 12.000 bestellingen waren binnengekomen. Na 3 maanden heeft de „Reader's Digest", want zo hadden William en Lila het blad genoemd, een oplage van 50.000 exemplaren bereikt. Nü verschijnt het tijdschrift in dertien talen met een oplage van 1?H mil joen per Jaar. In vele wereldsteden bevinden zioh aparte redacties en filialen. Het idee van een secretaresse heeft naar sdhatting 23 miljoen dollar op geleverd. Het echtpaar Wallace is nu vele malen miljonair. WEEK SPEELCLUB IN BAARLE NASSAU? De eigenaar van de „Wood Side"- club, een speelclub die enige tijd ge leden op 't omstreden gebied Baarls- Nassau was gevestigd, is van plan een nieuwe speelclub op dezelfde plaats op te richten. Deze club zal ondergebracht worden in een stenen ge<bouw; er zullen een oprijlaan en een grote parkeerplaats komen, want de speelclubhouder meent, dat hij ten minste enige jaren zijn club daar kan exploiteren. Hij verklaart een onder houd te hebben gehad met een hoge autoriteit in België, die hem zou heb ben toegezegd, dat van Belgische zij de niet meer zal worden opgetreden tegen speelclubs, die op de enclave BaarLe-Nassau worden geëxploiteerd. KA JOTTERS-NIEUWS VAN HET DISTRIKT GOUDA. Dat het de K.A.J. ernst is om de jongeren, die de technische school, ULO-school, lagere school, enz. enz. gaan verlaten een overstappen naar het bedrijfsleven er op voor te berei den, blijkt wel uit de methode die zij dit jaar gaan volgen met de S(chool) V(erlaten) A(ctie). Enige jaren reeds organiseerde zij enkele daeen voor deze jongens in het gastvrije Passionisten-klooster te Haastrecht, waar deskundige leiders hen voorbereidden od het volle le ven in de werkgemeenschap. En d^ vele brieven en dankbetui- ginen. die wij van de ouders mochten ontvangen, getuigen wel dat vele ouders deze verwisseling van de school naar het bedriif met grote bezorgdheid tegemoet zien. Het distriktsbestuur heeft nu ge meend om niet alleen enkele dagen te organiseren, maar om in kleinere «roepen plaatselijk blieen te komen, daar er dan dieper op verschillende nunten kan worden ingegaan en meer de plaatselijke toestanden in ogen schouw kunnen worden genomen. Zo zullen dan op verschillende plaatsen avond-bijeenkomsten ge houden worden voor de jongens die de schoolbanken verlaten en ooge nomen worden in het arbeid«midden. De jongens van Reeuwiik. Wad- dinxveen en Boskoop komen oo woensdag 24. donderdag 25 en vrij dag 28 april bijeen te Reeuwijk. De jongens van Schoonhoven. Oudewater en Haastrecht komen op woensdag 24 aoril hiieen te Schoon hoven. donderdag 25 april biieen te Haastrecht, vriidae 26 aoril bijeen te Oudewater Det jongens van Woer den alle avonden te Woerden. De jongens van Gouda. Moordrecht. Nieuwekerk a. d. IJssel te Gouda. Op deze avonden zullen de volgen de onderwerpen besproken worden: „De arbeid", sexuele voorlichting", „de plaats van de Kerk in ons leven" Vervolgens komen alle jongens van alle groenen biieen in een slot- week end op 27 aoril in het Passionisten- klooster te Haastrecht. Het programma is daar als volgt: Zaterdagmiddag: muziek en een praatje over de muziek. Zaterdagavond: film. Zondagmorgen: zullen we met elkaar spreken over de organisaties (stands- en vak-), je ziekenbonnetje, je rentekaart, enz. Alle ouders, die een zoon hebben die de school gaan verlaten en naar hun werk gaan, hebben reeds bericht en bezoek gehad van een van de lei ders. Men kan zich nog (zo spoedig mo gelijk) opgeven aan de distrikts-voor. zitter van de K.A.J. W. van Berke- steyn, Burg. Trooststraat 58, Wad- dinxveen. Rijk verenigingsleven Gemaskerde man beroofde vrouw „Ik moet je geld hebben", gaf een gemaskerde indringer als reden van zijn bezoek op aan een mevrouw in de Boeroestraat te Dordrecht. Hevig geschrokken antwoordde zij, dat ze dat niet had. Maar de gemaskerde was goed op de hoogte, want hij beet haar toe: „Dat moet wel, want Je man zit in het verenigingsleven". Hoewel de vreemdeling niet gewa pend scheen, kon de vrouw niets an ders doen, dan verwonderd toekijken, hoe de onverlaat bureauladen open trok en doorzocht en er na een be zoek van 20 minuten met vierhonderd gulden vandoor ging. De politie tast naar de identiteit van de overvaller nog steeds in het duister, daar een gemaskerde overval in Dordrecht in geen jaren meer is gepleegd. De overvaller kwam via de tuin en bet onderhuis binnen. Naar alle waarschijnlijkheid heeft hij eerst de kust verkend, want een kwartier voordat hij de vrouw over viel, had een heer aangebeld met de vraag, of haar man thuis was. Hij had een zakenbespreking, zei hij. Horend, dat meneer niet thuis was, verdween de bezoeker weer. HAAGSE AFBETALINGSREGELING WORDT SOEPELER. B. en w. van 's-Gravenhage hebben de raad voorgesteld, de regeling van de afbetaling zó te wijzigen, dat een aantal remmende factoren wordt weggenomen In de eerste plaats zullen, na aan neming van dit voorstel, de onderne mers de twee procent van het door de bank gefinancierde deel van de koopsom, die zij nü voor extra ad ministratiekosten en risico moeten betalen, niet meer verschuldigd zijn. Van die twee procent ging 1/20 als risico-premie naar een reservefonds. Nu gebleken is dat de risicofactor bij de afbetalingsfinanciering niet gro ter is dan die bij andere door de bank verleende kredieten, is dit niet meer nodig. 19/20 kwam ten bate van de exploitatie, hetgeen bij de huidige omzet op ongeveer 1 17000 per jaar neerkomt. Verwacht wordt dat deze derving van inkomsten gecompen seerd zal worden door de na afschaf fing der ondernemingsvergoeding te verwachten hogere omzet. Deze om zet, die in 1956 bijna een miljoen bedroeg, zou daartoe tot rond 1.350.000 moeten toenemen, wat bin nen afzienbare tijd bereikbaar wordt geacht. Op het ogenblik mogen de onder nemers, die bij de regeling zijn aan gesloten, dit alleen maar bekend ma ken door middel van een door b. en w. goedgekeurd schild. Bf. en w. wil len het nu de zakenlieden mogelijk maken, op minder beperkte wijze hun toelating tot de regeling bekend te maken, zonder evenwel reclame te maken voor het kopen op afbetaling. Inmiddels heeft de bank zelf de voor lichting over de regeling op meer uitgebreide schaal ter hand genomen, Het zal verder officieel worden toe gestaan, dat de aanvraagformulieren door bemiddeling van de ondernemer worden ingediend. Tot nu toe werd dat in voorkomende gevallen goed gevonden, al bepaalde het reglement zulks met het oog op de diskretie eigenlijk, dat de de aanvrager of diens echtgenote dit persoonlijk moes- en doen. Verder zullen de onderne mers, als zii zefstandig kredieten verlenen, dit volgens het voorstel voortaan eenvoudig aan de bank kunnen opgeven, zonder het van te voren te hoeven aanvragen op een twee kwartjes kostend formulier. Dertien loonzakjes, inhoudend een bedrag van 1000 gulden, zijn gis termiddag gestolen uit het directie- kantoor van het N.-S. Spoorweg Bouwbedrijf, dat in verband met de tunnelbouw op het spooremplacement te Hengelo staat, Het geld lag gereed om aan de arbeiders te worden uitbe. taald. De smid onthulde een verrassing Het was wel wat benauwd in huis, zo nu en dan, meende een heer te Nijkerk. Een paar maal per dag moesten deuren en ramen open om de kolendamp te laten wegtrekken. De schoorsteen zou wel verstopt zit ten: hij had al een en twintig mud kolen verstookt deze winter. Zeker zouden de logé's, die de Paas dagen in zijn huis zouden doorbren gen, niet erg op die open ramen en deuren zijn gesteld en bovendien be hoort men toch regelmatig de schoor steen na te laten zien. Dus liet hij de kachelsmid bellen. Die kwam en onthulde een grote verrassing. Behalve de haard en een schoor steengat, was er geen centimeter kachelpijp om de een met het andere te verbinden, en aldus de rook in juiste banen te leiden. Men had de pijp vergeten by het plaatsen van de haard. Hoe deze vergeetachtigheid zo goed is afgelopen, begrijpt niemand. De gasten kunnen komen En de haard brandt als nooit tevoren. I Gasfornuizen - Gascomforen - Wasmachines - Wringers - Stofzuigers - Rijwielen Lederen Kleding - Keukenuitzetten - Kinderwagens - Wandelwagens - Moderne Verlichting Poppenwagens - Haarden - Kachels - Oliestookverwarming - Petroleumkachels - Centrifuges enzovoort enzovoort Al deze artikelen vindt U In een overweldigende sortering bij LANGEZAAL Stille Rijn 3-4 - Lelden - Telefoon 26545 0» laak mat meer den een Eeuw ervaring, dut niet van Gisteren III PAASDAG DANSMIDDAG EN AVOND! in het ST. ANT. CLUBHUIS, LEIDEN 36 uur. Entrée f 1.35. 811 uur, met dansorkest. Entrée 1.75. Kaartverkoop voor de avond, uitsluitend 's middags 36 uur aan de zaal. (niet telefonisch). Dansschool HENNY BOES voor R.K. Jongelui Notaris A. H. DOIJER te Leiden, is voornemens od vriidae 26 april en 3 mei 1957. 's avonds 7 uur in het Notarishuis te Leiden, bij inzet en afsla2 publiek te verkopen onder Leiden- 110. De tien huizen en erven te Leiden, Wolma- ransstraat 1 tot en met 19 (oneven nrs). samen groot 5 aren 69 centiaren, te vei len in 10 perc.. comb, en massa. Huur per week perc. 1, 3 en 4 elk f 6.40: 2. f6.70: 5 en 6 elk ƒ6.52; 7. en 8 elk f 6.82: 9. f 6.60 en 10. ƒ7.35. Lasten per iaar pl.m: 1 t/m 8 elk ƒ12.67 en 9 en 10 elk 18.18. Bezichtiging 23. 25 en 30 april en 2 mei van 24 uur nam. Betaling koopp. 3 iuni 1957. Inl. verstrekt een. No taris. Balavond 2e PAASDAG 8 UUR in de zalen van HET BLESSE PAARD te Stompwijk Leg.bew. meebrengen. HET BESTUUR JletefiaantjeA 1 „riSüNEEL 2 Boekhouder of boek houdster gevraagd. J. Eist- geest. Zuideinde 99a, Roe- lofarendsveen. telef. 291 K 1713. 2 R.K. Meisje 22 jr, biedt zich aan voor elke D. W. D. in de week. Liefst als verpleeghulp of hulp kin derverzorgster. Br. onder no. 4664 bur, v. d. blad. 2 Net meisje R.K. 21 jaar biedt zich aan voor het verrichten van type- en eenvoudige administratie ve werkzaamheden voor drie avonden per week Brieven aan .postbox 19. Leiden. Tel. 24185. "2* Biedt zich aan r.-k. bak ker, 29 iaar, zelfst. kunn. werken, omgeving Leiden- Rijnland. Brieven onder no 4655 bureau v. d. blad. 2 Gevraagd een werkster voor dinsdag en vrijdag >f voor vier halve dagen Bernard Schulte, Heren straat 124. Voorhout, tel. 0 2532—7306. 2 Gevraagd per 1 mei voor dag of dag en nacht, r.-k. meisje. Loon 30 per week. bij P. J. Captein, Weipoortseweg 62. Zoeter- woude. 2 Meisje gevraagd voor de huishouding. Banket bakkerij G. C. van Dam. Steenstraat 47. Leiden. <2* Nette huishoudelijke hulp gevraagd voor de ochtenduren, geen schoon maak of buitenwerk, bii dame alleen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 4647. 2 Flinke werkster gevr. voor 3 a 4 ochtenden per week. Pr. Bernhard^an 62. Oegstgeest. telef 25315. 2 Voor direct gevraagd: net meisie. zelfst kunn. werken. Meerdere hulp aanwezig. Van 9 tot 4 uur Brieven onder no. 2486 bureau van dit blad. 2 Gevraagd in dokters gezin flinke hulp in de huishouding. Prettige werkkring en goed loon. Hulp voor ruw werk aan wezig. Brieven onder no 2480 bur v. d. blad. 2 Wordt gevraagd tegen 1 mei. een aankomende R.K. Boerenknecht: goed kunnende melken. Bij Chr Straathof. Weipoort 67. Zoeterwoude. 2 Hulp in de huishouding gevraaed voor dag of dag en nacht. Mevr. J. Noord- man. Haagweg 59. Leiden. AANGEBODEN 2 Morris Minor, in uit stekende staat. Nog geen 60.000 km gelopen, z.g.a. nieuwe banden. P. C. van Zaal. Hoge Rijndijk 121, Zoeterwoude. 2* Te koop aangeboden: een directiekeet. groot 3.25 bij 6 m. zo goed als nieuw. 2 iaar oud. Te bezichtigen Guldemondsbrug. Noord- wiikerhout. Geschikt voor zomerverblijf, kamer en keuken. Adres L. P. v. d. Geer. Lammensehanswes 74. Leiden. 2 Prima glashelder cello- phaan. voor het bescher men van lampekappen. le vensmiddelen. enz. tegen rook. stof. insectenvuil 100 x 130 cm. 0.45. Twaalf vellen 4.50. We derverkopers extra kor ting. Alleen bij Padden burg Nieuwe Rijn 11. 2* Groot- en kleinhandel in naaimachines: biedt nieuwe naaimachines aan tegen zeer verlaagde prii zen. Inl. en te zien West- kanaalweg 17. Ter Aar. 2* Brandhout. Aangebo den grote partij brandhout w.o. veel kozijnstijlen. Te bevragen op het sloopwerk Tieleman en Dros. Hooi gracht Leiden. Fa H. de Bolster. 2 Koninginnefeesten. Be vrijdingsfeesten. Toegangs bewijsblocs. Garderobe- bloes. Riiwielblocs. Con- sumptiebonnenblocs. Ho- telbonboeken. Kellnerbon- boeken. Loteriinummer- blocs. Alle soorten kaar sen. Damast tafelpapier Witte punaises. Servetten Enz. Papierhandel Pad denburg. Nieuwe Rijn 11 2 H.M W dubbelzits hromfiPts met dubbele veerelementen De enigste bromfiets die geschiki is voor 2 rtprsonen Prils t 725 Gebrs Huisman H 1 68 2 Koninginnefeesten. Be vrijdingsfeesten. Oliebol- lenzakken. Vetvrijpapier. Patates-ftiteszakjes. Fruit- zakken. Drinkbekers. Schaaltjes. Drinkrietjes. IJslepeltjes. Koffielepels. Prikkers. Oranjekarton. Crêpepapier. Gebakdozen. Staniolpapier. Cellophaan- wol. Feestcommissies extra korting. Papierhandel Pad denburg. Nieuwe Riin 11. 2 Koninginnefeesten. Be- Maskers. Feeststokken Serpentines. Lampions Feesttoeters. Mirlitons. Confetti. Opblazers. Flui ten. Feestneuzen. Wed- striioprijzen. Windmolens Trekpoppen. Uitrollers. Feestcommissies extra kor ting. Papierhandel Pad denburg. Nieuwe Riin 11. 2 Wegens omstandighe den te koop: complete mesthandel schuit 26 ton. transportband, opdrukker Geld geer vereiste. Met of zonder werk. Brieven on der no. 2487 bur. v. d. bl. 2 Board-eolfnlaten. Gro te nartii nieuwe hardboard platen, zachtboard. tegel board. asbest golfplaten, al les tegen lage priizen Nic. v. d. Akker Korevaarstr 31. Leiden. 2 Deuren enz. Onze voor raad deuren is uitgebreid met een grote sortering vlakke deuren, w.o. voor deuren. kamer- en kast deuren enz. enz., alles nieuw, lage priizen. Nic v. d. Akker. Korevaarstr, 31, Leiden. 2 Bouwmaterialen Grote voorraad baddings. plan ken, deuren, ramen, dak pannen. golfplaten ijzeren binten, rijplaten, eiken dwarsliggers enz. Nic. v. d. Akker. Miening 33. Zoe- terwoude-dorp. 2 Te koop aangeboden: Volkswagen de Luxe 1950 en Volkswagen 1948. Te gen aannemelijk bod. Te bevragen: Pelikaanstraat 9 Leiden. 2 Te koop aangeb.: een zo goed als nieuwe Handy Sound bandrecorder, com pleet met band en micro foon. Tevens prima veld kijker. 's Avonds tussen 6 en 6.30 u. M. G. M. Diep straten, J. de Wittstraat 48. Leiden. 2 Moderne sportriiwielen Alle kleuren vanaf f 145 50 Keuze uit honderden mo dellen Van 7üd Haarlem merstraat 295. Korevaar- straat 6 De zaak met ser vice. 2 Auto-, motor- en seoo- terriischool Volledige op leiding rijbewijs, verkeers- les inbegr door gèdlpl' erkend instructeur Nieuw lesmateriaal Gevestigd se dert 1931 Taxi dag en nacht beschikbaar Marks Morsstr. 60a, tel. 26584. 2 Te koop: Amer dekzeil 5 x 7 m.; vleessniimachine Burger Patent; snelweger Berkel. Dr. v. Noortstraat 16. Stompwiik. 2 Piano te koop, Duitse kr.sn. piano Mooi van toon Moet weg. Zonder gebre ken. T.e.a.b. Boerhaave- laan 30. tel. 24453. 2 1 Renault, luxe vracht 1-16 525.—; 1 Skoda '47. 1-12 k.kl. f 550.motor 1 C.Z. 0.49 300.—; electr. kookpan 125 v., 1 pomp m. benz.-motor. kl. defect. 2 d.m., met slang en korf. Rijnkade naast nieuwbouw 2 Wegens vertrek Philips radio, type 497X met 8 golfbanden en visserijguf spotkoopje 145.—. Slee stofzuiger 220 V 17.50 Damesfiets compleet 35. Herensportfiets 45. Kloksteeg 29. 2 Piano te koop Prima Duitse piano, t.e.a.b. Zon der gebreken. Moet weg. Driftstraat 39. Leiden. 2 Wegens teleurstelling nieuwe radio, gekost f 400 nu 150. Gerevideerde bromfiets f 125. Drima stofzuiger compleet 37.50. v. d. Werffstraat 15. Leiden 2 H.M W Alle modellen Ook voor 2 personen met 2 veer°lementen Van Ziin Haarlem- erstraat 295 Ko revaarstraat 6 De zaak met service 2 Wegens emigratie, ge heel gerevideerde brom fiets spotprijs. Gloednieu we radio voor een koopje Een goede stofzuiger com- Dleet. Voldersgracht 41 te Leiden. 2 Rolfllm of flltslampjes vergeten' Geen bezwaar, toch fotograferen dank zii de rolfilm- en flitslamoies automaat van fotohandel N v d Horst Doezastraat 39. tel 24702. 2 Gitaar Accordeon, pia no. mandoline, banio blok fluit. Hawaiian gitaar kla rinet saxophoon. trompet slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen Gratis prospectus Nieuwe speciale lesmethoden Mu ziekschool Zwaag. Kore- vaarstraat 5. tel 24358 2 Laat U niet misleiden maar leert goed autorij den. Dan naar autorij school „Oranjeboom" in nieuwste Simca. Lesuur 6.Levendaal 47. telef. 23609. Leiden. 2 Andijvleplanten. poot- baar en slaplanten Attrac tie. J. P Segaar. Leidse- weg 252. Voorschoten, tel. 2646—K 1717. 2 Te koop aangeboden: prima tandem. billijke priis. C. Ruis. Aloëlaan 47a onbr. veer. schokvrij (In cabloc) In de onovertrof fen EWE Anker kwaliteit Geen 79.50 slechts f 57 50 ..De Goedkopere Zaak" S v. d. Water en Zn Haar lemmerstraat 207 2 Het huwelijksgeluk var U beiden begint met een foto Van Piil uit Leiden Laat ons ook n mooie re portage van uw huweliil- maken Foto Piil, Haar lemmerst.raat 108 telef 2 Vami-Ijs. Depót vooi Leiden en Omstreken Gebr Schouten. Poom- markt 8. Tel 24928-30462 2 Auto hoezen, kappen pyama's complete bekle dingen sponsrubbei zittin pen. asbakken, spiegels lashaken bloemvaasjes armsteunen. zonneklep pen, rubbermatjes vloer matten kaplak, ruiten sloten, tochtrubbers Th van Kuiik Autobekleder Morsstraat 46 tel 30552 Leiden 2 Solex Standaard f 349.50, o m f 17 30 So lex de Luxe f 399 50 o m f 20 24 inclusief All RisV verzekering Service Sta tion Gebr Huisman. Ho eewoerd 6668 tel 31292 2 Wilt U een fototoestel kopen? Kom bit Piil eens binnen lopen Speciaal adres voor rolfilms ont wikkelen afdrukken en vergroten Let od het tuis te adres, Haarlemmerstr 108 2 De Knittax breit In enkele uren. wat anders wekenlang moet duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht-patent en ontelbare patronen. In lichtingen Van der Spek. Haarlemmerstr 196a Lei den. tel K 1710-23214. 2 Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk v Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. doormeten van de elek' sche installatie. Heeft u start-moeiliikheden? Gra tis advies. Accu-Service Groenen Nieuwe Riin 106 Tel. 23140 Leiden. 2 Schuimrubbei en Plas tichuis Mare 70 tel 22361 Wii confectioneren in elke vorm schuimrubber ei schuimnlnstic leveren di in elke afmeting er dikte Desgewenst nemen ivli hi U de mater aan huis 2 Een schrijfmachine ko oen is een zaak van ver trouwen De Kolibri' iGroma-product) in tas f 260,— contant ot in 'i 6. 9. 12 mnd Vrijblijvend proefplaatsing Hees Kan toormachines Hoeewoerd 92 tel 31983 2 Overal vraagt U. bit Wassenaar slaagt U! voor opklapbedden. tuimelbed den e.iz Ombouwen uit *igen meubelmakerij 30 modellen ook met berp ruimte! Wassenaar Jan vossensteeg 60 Tel 20143 TE HUUR 2 Automobielen zondei chauffeur Volkswagens Ford Consul en Taunus nieuwe wagens Billijke tarieven Autoverhuurbe driif ..Souplesse", Veurse weg l4. Tel 2631. Voor schoten 2 Verhuur zonder chaut feur. 4-5-6 pers AU risk- verzekering De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billijke tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur. Van 't Hoffstraat 11. Leidnr tel 22300 2 A.s bruidjes wii ver huren 1ste klas bruids toiletten, compl m sluiei handschoenen en tasie ook bont en maraboe cape s Hvgiënischp ver zorgine Bespreek vroeg tiidig Fa J J Sloos en Zn. Stille Rijn 11 Telef huui van alle sierteelt- vergunningen ook bedrij ven of land is het adres j Elstgeest Roelof arends veen tel 291 K 1713 2 Bromfietsenverhuur. De nieuwste Berini M 21 1957 per uur dag of lan ger. J. de Jong. Varkevis- serstraat 66. Katwijk aan Zee telefoon 2795 2 Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur. tevens nieuwste Ford Con sul beiden met radio en Morris Minor Alléén nieuw materiaal nilliik ta rief Stipdonk. Hoogl Kerkeracht 30 tel 31608. GEVRAAGD 2 Jongeman zoekt zit- slaankamer v. 1 mei1 juli. m. of ev z. pension. Leiden of Noordwiik. Brie ven onder no 4649 bureau van dit blad. 2 Bremmei vraagt te koop Antieke meubels .•onde tafpls bronzen en koperen beelden oendule stellen kristallen kronen Saksisch porselein eoud /.ilver dekenkisten kope ren voorwerpen Perzen enz Bremmei Morsstraat 41 telef 26918 Goeeerrit- steeg 1 telef 22791 2 Gevraagd: elke sier- 'eeltvergunnine en groen- tenteeitvergunning 4- 7 v N Bakker H zn Roe- lofarendsveen telef 487- K 1713 0IVERSEN 2 Bal. 2e Paasdag. Café A. J. v. d. Ploeg. Hoogma- de. 8 uur. 2 Engels voor emigran ten diploma's handelscor respondentie noofdcorres- oondent, spreekvaardig heid Cambridge Indivi dueel onderwijs in kleine, gezellige clubs Snelle vorderingen Alle verta lingen W Verboog Leraar Engels Steenschuur 18. Leiden Telef 25335

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7