voor uw kinderen! ALICE! MIER IS DE GROTE VREUGDEBRON Utrechtse zieken gaan met Rode Kruis op vakantie HA...! HOERA...! Hef fantastische kleurboek IC. DE KEMP] Leerling Tuinman Bekwame Coupeuse en Controleuse LOONSTATEN Telefoontjes worden dagelijks aangenomen f 10.000.-1. van SOEPEN ZIJN ÉCHTE SOEPEN! DINSDAG 16 APRIL 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA 4 Wilt U iets weten? Vraag mevr. O. v. d. B.: Hoe moet ik een amaryllus overhouden? Antwoord: Als de bladeren afster ven wordt het gieten en mesten stop gezet. De bol moet dan verder droog in de pot overwinteren op een droge, niet te koele plaats, totdat de bloem knop zich weer begint te vertonen. Deze bol moet dan opgepot worden in een mengsel van 2 delen bladaar- de, 1 deel oude mest en een deel zand, zodat slechts een derde deel van de bol in de aarde komt te staan. De pot die u hiervoor neemt, moet slechts een paar centimeters wijder zijn dan de omtrek van de bol. Deize pot moet dan geplaatst worden in de warme kamer, op de schoorsteen of op de radiator. In het begin slechts weinig water, liefst op het schoteltje onder de pot. Als de bloemknop ver schijnt, geeft u meer water en een plaatsje op het zuiden. Als de bloe men uitkomen, eens per week kunst mest. Vraag mevr. M. P. Z. v. d. B.: Door dat mij Op het gemeentehuis, waar ik getuige was bij een huwelijksvoltrek king, werd gezegd met mijn meisjes naam te ondertekenen, ben ik mij gaan afvragen, hoe ik mijn handte kening officieel plaatsen moet: 1 Mijn voorletters en de achternaam van mijn man, 2. Mijn voorletters, achternaam van mijn man, mijn ach ternaam, of 3. Mijn voorletters en mijn achternaam (meisjesnaam) Kunt u mij vertellen wat het juiste is? Antwoord: U tekent officiële stuk ken met uw meisjesnaam, desgewenst compleet met voorletters. Wie ge wend is zonder voorletters of onlees baar te tekenen, kan dit ook op offi ciële stukken doen, als het maar de echte, altijd geplaatste en de eigen handtekening is (evt. te controleren met die in het paspoort). Voor alle zekerheid zeggen wij er nog even bij, dat een vrouw nooit de handteke ning van haar man mag nabootsen! of gebruiken, dan is zij strafbaar we. gens valsheid in geschrifte! Vraag mej. S. S.: Wat is de bete kenis van het Mannetje pte Brus sel? Antwoord: Dit in vrijwel de gehele wereld bekende manneke is stokoud, maar niettemin door de eeuwen heen knaap gebleven. Hij werd in 1619 ge boren toen de beeldhouwer Jéróme Duquesnoy hem vervaardigde. Zijn oorsprong is te vinden in de legende, welke verhaalt, dat er tentijde van de 80-jarige oorlog, toen de Span jaarden de stad Brussel belegerden, een onbehouwen, maar ondernemend knaapje was, dat het bestond de vijand te verdrijven door hem van een der wallen af te besproeien met het water, waarover hij natuurlijker wijs beschikte. De Spanjaarden ble ken tegen een dergelijke onsmakelij ke oorlogvoering niet bestand te zijn en zij dropen af. De wanhopige va der had beloofd, dat hij het knaapje zou laten vereeuwigen in de stand, waarin het zou worden teruggevon den en aldus geschieddeEen an der verhaal vertelt ons dat deze jon gen na de belegering van Brussel werd uitgezonden om te zien of de Spanjaarden werkelijk weg waren. Zijn stand zou aanduiden of hij de loopgraven ledig of bemand aantrof- 7e waren ledig en zijn karakteristie ke stand is vereeuwigd. Zo zijn er nog verschillende vertellingen, maar welke nu de ware is, dat weet nie mand meer. Misschien geen enkele Het mannetje heeft een garderobe van verscheidene honderden cos- tuums, op feestdagen krijgt het een van zijn praalpakken aan. Vraag J. v. d. K.: De betonnen vloer in onze woning blijft nog steeds nat. Wij hebben reeds 3X nieuw zeil gelegd. Wat te doen? Antwoord: In de regel kan men re kenen, dat het 1XA tot 2 jaar duurt, voordat een betonnen vloer goed droog is, wanneer het huis goed ge ventileerd en verwarmd wordt. Wan neer het een vloer in een beneden huis betreft, wil het wel gebeuren, dat deze vocht uit de grond optrekt. Hiertegen is weinig meer te doen. Het beste is nog matten of een der gelijke poreuze vloerbedekking te kiezen. Deze kan tegenwoordig nog vochtafstotend en schimmelvrij ge- impregneerd worden. Een afsluiten de vloerbedekking, zoals balatum, is, ongeschikt omdat het vocht eronder niet verdampen kan. Een zorgvuldig aangebracht deklaagje van enkel ce ment is veel minder poreus dan het normale beton en sluit reeds vrij goed het vocht af. Wilt u de vloer beslist vochtdicht hebben, dan kunt u er een laag Rutex op laten aan brengen (een samenstelling van bitu men en rubber). Hierop kan dan m bitumen kunstparket gelegd worden. Dit is echter geen goedkope oplos sing. Vraag Th. C. D.: 1. Wie heeft de meeste abonnees: de Volkskrant of het Nieuws van de Dag? 2. Wie was wereldkampioen accordeon-spelen m 1955 en 1956? 3. Hoe laat waren over de laatste 30 jaren de aanvangstijden van de voetbalwedstrijden der eerste klassers? Antwoord: 1. De Volkskrant met plm. 165.000 abonnees (Nieuws v. d. Dag ruim 50.000). 2. In 1955 was dat de Zwitser Kurt Heusser en in 1956 de Amerikaan John Harold la Pa- dula Jr. 3. Voor zover bekend begon nen die wedstrijden altijd de tweede zondag in september. Aanvangstijden 2 uur. Het antwoord op uw andere vraag volgt nog. Vraag J. M. C. v. V.: Hoe luidt het adres van de heer G. P. J. Ster renburg te Voorburg? Antwoord: Het adres luidt: H. van Lugtenbij straat 41-V, aldaar. Vraag mej. C. C.: Hoeveel moet er ingehouden worden van een onge huwde met een weekloon van 75? Antwoord: De loonbelasting be draagt 8.38; premie algemene ouder domswet /4.81; premie ziektewet (1%) ƒ0.75 en premie ziekenfondsen, besluit (2.1%) ƒ1.58. Verder even tueel bedrijfs- of pensioenbijdrage, ons niet bekend. Vraag G. J. B.: Hoe verwijder ik kaarsvlekken uit pluche stoelbekie- ding? Antwoord: Eerst zoveel mogelijk voorzichtig stukstoten en afborstelen. Omdat de vlek niet behandeld kan worden met een warm strijkijzer met behulp van ongeglansd papier zult u uw toevlucht moeten nemen tot een v/arm sopje van synthetisch wasmid del Het zal vermoedelijk niet in eens gaan en u moogt vooral niet te vee', vocht gebruiken. Tenslotte kan men de laatste resten behandelen met vlekkenwater, maar ook hier weer heel weinig vocht gebruiken. Wij ra den u aan, in verband met de stof, I het eerst te proberen op een onzicht baar stukje of de stof er tegen kan. avs aan de zijkant of iets dergelijks. Vraag: M. O.: Hoe moet ik een jasje van suerdine reinigen? Antwoord: Er is wasbare en niet- wasbare, zodat wij dit niet zo kun nen beoordelen. Naar ons van zeer, bevoegde zijde verzekerd werd, is dit geen werkje voor een leek, temeer omdat de stof nog te nieuw is en de behandeling met tetra nog onvol doende beoordeeld is kunnen worden. Om deze reden geven wij de voor keur u te raden, het jasje naar een goede stomerij te zenden. Maandag is de „Kasteel Staverden" weer begonnen met de tochten van het Rode Kruis voor chronisch zie ken en invaliden, ditmaal uit de provincie Utrecht. We zien hier op de bijgaande foto hoe een van de gasten van het Rode Kruis aan boord wordt gebracht voor een korte vakantie op het water. VERLOVINGSRINGEN BOTERMARKT 12-LEIDEN Door het verbindend wor den van de enige uitde- lingsliist is het faillisse ment van Harm en Ver loop, schilder, wonende te Warmond Burg. Ketelaar straat 16, geëindigd. Leiden, 15 april 1957 De Curator: Mr M. C. DE GRAAF Rapenburg 36. Leiden De Anna Kliniek, Me- zenstraat 2. te Leiden, heeft plaats voor een Sollicitaties te richten aan de Administrateur. 2? B.z.a. per 1 mei adm. kracht (mnl.), diploma MULO. Duitse handelscor respondentie en typen. Br. aan agent J. J. Kroon. Ha venstraat 46. Noordwiiker- hout. 2? Nette juffrouw gevr. voor schoonhouden van kantoor. Geen ruw werk. Maandag t.m. vrijdag van 6.15 tot 7.30 uur. tel. 22657 's avonds na 6.30 uur. SP Vlug, goed. aangenaam en het voordeligst werkt U met 'n goede zeem, spons, werkborstel. kwast enz. Drogisterij J. Vrijenhoek, Haarlemmerstraat 119. GR Autorijschool Beatrix geeft les met nieuwste Ford Taunus. Lesuur 6. Snelle opleiding door theo retische lessen met film. Beatrixstraat 4, tel. 30319. 3? H.M.W. dubbelzits- hromfiets met dubbele veerelementen De enigste bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Priis f 725.Gebrs Huisman Hoeewoerd 6668. Sleutels bijmaken! Llrs Yale, auto-contact en voor deursleutels. Klaar terwijl U wacht! Stalen kruiwa gens met luchtbandwiel. losse wielen, banden, enz. A. J. Hartwijk,. Nieuwe Beestenmarkt 7-9-4, Lei den. Tel. 26627. G£ Te koop gevr.: wasma chine en koelkast, in goe de staat. Brieven onder no. 4600 bur. v. d. blad. GR Te koop: 2 armstoelen, 4 stoelen. uitschuiftafel. dressoir. leeslamp. Te bevr.: Binnenweg 23. Ri.jp- wetering, 's avonds na 5.30 uur. Engelse kinderwagen aangeboden. kleur wit. Brouwerstraat 138. Riins- burg. GR Te koop aangeboden: slaapkamerameublement en diverse huishoudelijke artikelen. Te bevragen aan agent H. Langelaan, Bea trixstraat 11. Sassenheim. GR Een z.g.a.n. trouwjapon met sluier en tule rok. ja pon van mooie Franse zij de, maat 44 met bijpassend tasje, prijs ƒ40.—. Th. J. Schrama. Jac. v. Beieren- laan 25. Sassenheim. MODEHUIS voorheen H. MACK Breestraat 131133 Leiden vraagt voor spoedige indiensttreding voor pompatelier. LINGERIE MODESHOW Een zeldzaam fijn geheel Allercharmanfst 1» deze charmeuse I. Novano onderjurk, waar* van de Zwitserse garnering bijzonder is geslaagdS rijk afgewerkt met exclu sieve batistkanten zoals u nog niet gezien hebt; ook met bijpassende schouderbandjes I met de natuurlijke coupe maakt uw uiterlijk perfect Zie de collectie bijs GANGETJE 4 LEIDEN Te koop: massief eiken tafel, bladmaat 105 x 140 cm., met 3 losse inlegbla- den. en een electr. koel kast, inh. 60 liter. Zo goed als nieuw. Regentesselaan 30. tel. 22490. S* R.K. m.w.ster zoekt zonnige gestoffeerde zit- slaapkamer met stook- en kookgelegenheid. even tueel gebruik van keuken te Leiden. Brieven onder no. 4597 bur. v. d. blad. Nieuwste model. Prijs 10 cent per stuk* Bij grotere afname reductie N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT 32-34 - LEIDEN HOOFDPRIJZEN! troostprijzen totals waards ADVIES VAN ALICE i f Profiteer van de tijdelijke extra voordelige aanbieding Maggi Tomatensoep: 2 Zilverzakjes voor slechts \98 cent! U hebt dan meteen J al Ovee balken Alice uit Maggi Land bezorgt Uw kinderen vele uren gezellige ontspanning. Het prachtige Alice kleurboek houdt ze prettig bezig - met nog kans op een mooi cadeau in geld bovendien! Een interessante GRATIS kleur- en tekenwedstrijd met schitterende geldprijzen geeft hun de kans op het mooiste speelgoed, waarvan zij ooit droomden! WACHT NIET bestel het mi, vóór dat U hoort dat het uitverkocht is! Zend slechts 50 cent in postzegels (liefst één van 50 cent) en 3 rode balken uit willekeurige Zilverzakjes Maggi Soep aan Speelgoedland, Postbus 8007, Amsterdam. Uw volledige naam en adres in duidelijke blokletters bijvoegen. U krijgt het boek franco thuis. MAGGI

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6