M hèhd Bollenstreek en „Goed Kamp1' de grote trekpleisters visie op televisie „De Zwarte Ruyfer" breekt uit de gevangenis te Scheveningen „Molenaar" die bang was voor brand aangehouden WL¥'ii ASPRO MAANDAG 15 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De weekend-drukte in Nederland Verkeersregeling succes gebleken Palmpasen is dit jaar, ondanks het kille weer, voor gemotoriseerd Ne derland een drukke uitgaansdag ge worden en de bloeiende bollenstreek bleek opnieuw de attractie te zijn. Gedurende de gehele zondag had de rijkspolitie het verkeer vast in de hand. Door een soepele regeling leek het, alsof er minder bezoek was dan in andere jaren, doch naar de mening van de rijkspolitie is het minstens even druk geweest als voorheen. Een snellere „doorstroming" laat dat niet zo zien, maar in aanmerking geno men het aantal bezoekers van Keu kenhof (25.000 op zaterdag en 40.000 op zondag) is het verkeer zeer aan zienlijk geweest. Op de parkeerter reinen te Lisse stonden zondag ruim 6000 personenauto's en 350 autobus sen geparkeerd. Vanwege de kille temperatuur was het aantal bezoekers, dat per fiets, bromfiets, scooter of motor de bollen streek bezocht, niet bijzonder groot. Met de paasdagen wordt met' een ware invasie dezer weggebruikers echter wel rekening gehouden. De di rectie van Keukenhof, die zeer inge nomen is met de perfecte en soepele verkeersregeling, verwacht, dat; in dien het weer zo blijft, niet vóór 20 mei gesloten behoeft te worden. De bloei van narcissen, botanische en vroege tulpen en van gele hyacinthen was dit jaar vroeg, tot uitzonderlijk vroeg, doch houdt zeer lang aan. Het koelere weer verschuift de bloei van late tulpen als darwins en leliebloe- migen naar een later, normaler tijd stip. „GOED KAMP" DEELT IN DE WINST. Bijzonder tevreden was ook de A.N. W.B., over de uitstekende verkeers regeling rond het Haagse Houtrust, waardoor voor de tentoonstelling „Goed Kamp" dezer organisatie 21.000 bezoekers op zondag ongehin derd aan- en afgevoerd konden wor den. Zondagmiddag stonden rond Houtrust 2400 personenauto's gepar keerd en 550 motorfietsen en scoo- ters, afgezien van andere tweewielige voertuigen; een record in de Haagse verkeershistorie. Het weekend lever de voor „Goed Kamp" 31.000 bezoe kers op of 4000 meer dan in 1956. De grote tentoonstelling is dit jaar aanzienlijk ruimer opgebouwd dan voorheen, waardoor de bezoekers overal beter bij kuninen, zonder elkaar in de weg te lopen. 73 Kinde ren raakten er zoek, doch konden via de geluidsomroep spoedig weer bij de families worden afgeleverd. „Goed Kamp" profiteerde mee van het buitenlandse bezoek aan de bol lenstreek (ongeveer 35%, voorname lijk Duitsers, Belgen, Fransen en Amerikanen, die in Duitsland gede tacheerd zijn), waarvan een deel ook dit evenement mee wilden maken. De Haagse politie heeft niet alleen aan de bollenroute en „Goed Kamp" de handen vol gehad, doch ook aan verschillende voetbalwedstrijden waar alleen al ongeveer 3000 gemo toriseerde bezoekers kwamen. De badplaatsen hebben door het koude weer minder profijt van de drukte gehad. Hoewel zonnig was het te kil om het strand te bezoeken en ook op de met glas beschutte ter rasjes waren lang niet alle plaatsen bezet. De verwachtingen voor de paasda gen zijn echter aan de kust hoog gespannen. Wij vernamen van een hotelhouder dat hij 150 aanvragen heeft voor logies, meestal van Duit sers, en dat hij met een capaciteit van 80 bedden dus „vol" zit. De overblij- venden heeft hij kunnen „verdelen" over verschillende pensions en parti culieren. Het tandartsenconflict Ziekenfondsen bereid tot overleg In een zaterdag aan de Kon. Ned. Maatschappij tot bevordering der ge neeskunst gezonden schrijven, in ant woord op de door de maatschappij geopperde mogelijkheid van arbitrage als oplossing van het tussen zieken fondsen en tandartsen gerezen ge schil, hebben de organisaties van al gemene ziekenfondsen medegedeeld zich ernstig over het schrijven van de maatschappij te hebben beraden. De tandheelkundige verzorging van de ziekenfondsverzekerden als onder deel van de volksgezondheidszorg gaat uiteraard ook de ziekenfondsen zeer ter harte, aldus het schrijven. In dat verband stellen de organisaties van algemene ziekenfondsen er prijs op thans opnieuw tot uiting te bren- fen, dat zij elke poging, die wordt on- ernomen om het overleg tussen par tijen, met behoud van hun eigen ver antwoordelijkheid, te doen hervat ten, zullen toejuichen. De ziekenfondsen -.chriiven voorts dat, wanneer de maatschappij van oordeel is, dat in de gegeven omstan digheden stappen harerzijds hiertoe kunnen worden opdernomen, dit door de ziekenfondsen zal worden gewaar deerd. MOORD TE HERPEN OPGELOST Een 18-jarige jongen uit Koolwijk Herpen heeft gisteravond voor de officier van justitie te 's Hertogen bosch bekend donderdag j.l. de 14- jarige Mia Wolfs om het leven te hebben gebracht in de bossen van Herpen, dicht bij haar woning. Hij is een buurjongen van het omgekomen meisje en woonde dicht bij de boer derij, waar zij melk moest halen en op weg waarvan naar huis zij niet terugkeerde. Hij is leerling geweest van de b.l.o.-school, waar zijn slacht offertje nog schoolging. M. was za terdagavond gearresteerd. Opzienbare vlucht van gevaarlijk misdadiger Met gestolen auto Brabant in Weer arrestatie in Velser affaire Het AVRO-weekendprogramma van zaterdag was te lang om blijvend te boeien. Daarbij kwam, dat het half uur Studentencauserie uit Amster dam niet interessant genoeg was om over te schrijven. Het accent lag op het slot „Vijf jaar Jos Cleber en zijn orkest", welk nummer uitgroeide tot een complete verjaardagavond in de Hilversumse studio en waaraan gean nonceerde en onverwachte gasten deelnamen. We hebben de indruk, dat Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer zich steeds meer gaan ontwik kelen tot een t.v.-duo met grappen, waarbij ze op elkaar zijn ingesteld. Daar was verder Johnny Jordaan, die. op de gebruikelijke wijze Mokum heeft bezongen. Zijn nummers, vie len min of meer weg tegen de ach tergrond van het kleine half uur di vertissement, dat onverwacht door Lou Bandy, compleet met stroohoed enhond, werd gebracht. Met een grap heeft hij min of meer afgerekend met de vele radio-lieden die elkaar voor de microfoon zo nodig met de voornamen moeten aanspreken. We hadden heimelijk schik, dat het nu maar eens openlijk gezegd werd. Jos Cleber, die uit Maastricht stamt, kreeg twee oud-stadgenoten op visi te, onder wie de bekende componist Mathieu Niël. Tussen hen ontwikkel de zich een vlot gesprekje over oude samenwerking, uit de Limburgse ja ren. We hebben zondag een klein uurtje sport genoten vanuit Monaco, de residentie van prins Réinier en Grace Kelly. De getoonde natuur was indrukwekkend en het bleek ook ginds aan de Riviéra niet geheel len te zijn. Piet te Nuyl j.r heeft het com mentaar verzorgd van een deel der gehouden internationale motorboot races. Vandaag mag men niet verzui men in te stellen o-p de maandag- avond-coctail van de KRO, wederom met Poppenkast en Blik in de moni tor, en verder met het tweede deel van een serie éénacters door Rob Geraeds geschreven onder de ver zameltitel „Rechter van Lier ver telt". De regie is in handen van Luc van Gent, een jong artist die sinds kort de artistieke zijde van de t.v.- sectie is komen versterken. De avond wordt geopend met vijf minuten katholiek nieuws, een rubriekje, dat naar ons idee te vaak verstek laat gaan. Voor dinsdagavond vragen we aandacht voor de filmvertoning van „Het huis der stilte" (La maison du silence), levensecht geregisseerd door George W. Pabst. In een Romeins re traitehuis komen enige personen bij een, die ieder voor zich een probleem hebben uit te vechten, sommigen van hen gaan met nieuwe moed naar huis terug, anderen zien geen oplossing voor hun moeilijkheden. In korte flit sen trekken de verschillende levens drama's voorbij; de religieuze sfeer is goed getroffen en met eerbied ge respecteerd. Deze film die zuiver van opzet is gehouden, vraagt voorbehoud voor jongeren vanwege het thema zelf. „Het huis der stilte" verdient de aandacht van achttien jarigen en ouderen. N^ de ontsnappingen uit diverse strafinrichtingen die de laatste tijd zijn voorgekomen, is thans wel „de kroon op het werk gezet" door de 31-jarige H. G., afkomstig uit Mierlo, die hedennacht op nogal „Amerikaan se" wijze uit de penetentiaire inrich ting van de Strafgevangenis te Sche veningen is ontvlucht. G. is een „zware jongen", wegens verschillen- deeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Hij de berovingen en een doodslag is hij door de Bossche Rechtbank veroor- was echter in hoger beroep gegaan en in afwachting daarvan was hij in het gevangenis-asiel te Scheveningen opgesloten. De ontsnapte, die een cel mét nog twee andere gevangenen deelde, kon wegkomen nadat hij tralies had door- gevijld en met behulp van een zelf gemaakte touwladder over de muren was geklommen. Met een gestolen auto is G. naar Brabant getrokken, heeft een kort be zoek aan zijn vrouw gebracht, maar verder ontbreekt tot nu toe ieder spoor van hem. Hoe het allemaal mogelijk is ge worden moet nog worden uitgezocht. Het schijnt dat de tralies reeds enkele dagen waren doorgevijld, zodat G. in de nacht van de ontsnapping het ijzer slechts hoefde weg te schuiven. De door hem gebruikte touwladder was vervaardigd van touw en stukken bezemsteel, die op welke manier dan ook de gevangenis moeten zijn bin nengesmokkeld. Zijn twee mede gevangenen houden vol, dat zij van de plannen niets hebben geweten, noch van de uitvoering iets hebben gemerkt. Nadat de vluchteling buiten de ge vangenis was gekomen, heeft hij zich meester gemaakt van een daar in de buurt aan de Molenweg geparkeerde auto van een in ons land werkzame Amerikaan en reed daarmee naar Brabant. De auto is teruggevonden tussen Weert en Roermond. Vandaar is hij waarschijnlijk met een andere auto meegelift. Vrees voor wraak. „De Zwarte Ruiter" is op 24 de cember van het afgelopen jaar door de rechtbank te 's Hertogenbosch tot vijftien jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest en ter beschik kingstelling van de regering veroor deeld, onder andere wegens doodslag. Hem waren een serie berovingen en diefstallen ten laste gelegd, waarbij een aanslag op de houder van het postkantoor te Ravenstein, die toen om het leven is gekomen. Óp 24 april zou G. terecht moeten staan voor het gerechtshof in 's Hertogenbosch, waar hij in beroep was gegaan tegen het vonnis van de Bossche rechtbank. In een opsporingsverzoek van de Haagse politie wordt Gruyters een gevaarlijk man genoemd. In Brabant vreest men voorts dat G. wraak zal nemén op personen die hij verantwoordelijk acht voor zijn arrestatie. Het is niet uitgesloten, dat hij zich in het bezit heeft kunnen stellen van wapens die hij, zo nodig, ook zal gebruiken. De politieautori teiten raden dan ook aan met de grootste omzichtigheid te werk te gaan. De minister van Justitie prof. mr Samkalden, heeft zich met de secre taris-generaal van het departement van Justitie, C. J. Tenkink, en de directeur-generaal voor het gevan geniswezen, mr E. A. M. Lamers van de situatie tijdens de reconstructie van de uitbraak op de hoogte ge steld. Met deze onvluchting hebben zich de laatste drie maanden zestien ontsnappingen voorgedaan uit Neder landse strafgestichten. „Neem me niet kwalijk" Met betrekking tot de ontsnapping wordt nog nader vernomen dat de touwladder waarmee de gedetineerde erin is geslaagd over de twee muren te klimmen vermoedelijk vervaar digd is uit stukken steigertouw. „De Zwarte Ruiter" moet zich hiervan hebben meester gemaakt in de nabij heid van de bouwwerken die thans op het gevangeniscomplex worden uitgevoerd. Hierbij moet worden re kening gehouden met de omstandig heid dat deze groep van geestelijk gestoorden een grotere vrijheid ge niet dan normale gevangenen. De sporten had hij gemaakt van stukjes hout die hij op netzelfde bouwterrein heeft moeten aantreffen. De touw ladder was aan het einde voorzien van een sterke stalen haak. Deze haak had „De Zwarte Ruiter" ver kregen door de poot van een zich in de zaal bevindende stoel af te zagen. Bij het nemen van de muren een zestal naar thans blijkt behoefde hij steeds slechts de haak aan de bo venkant daarvan te bevestigen. Bij zijn ontsnapping heeft „De Zwarte Ruiter" in zijn cel een brief je achtergelaten van ongeveer de volgende inhoud: „Beste vrienden, angst voor de cel deed mij ontvluch ten. Het spijt mij dat ik de directeur dit moest aandoen. De cel betekent de dood voor mij. Ik vraag de bewa kers mij deze ontvluchting niet al te kwalijk te nemen. Levend zien jullie mij niet terug". Na zijn ontsnapping begaf hij zich met de door hem op de Violenweg te 's Gravenhage gestolen auto naar Mierlo bij Helmond waar zijn vrouw woont, 's Morgens vertrok hij met onbekende bestemming. Vennoed wordt dat G. over de grens is gere den, alle grensposten werd onmid dellijk gewaarschuwd. Ook met de „Interpol" in België en Duitsland wordt contact onderhouden. VERZOEK TOT OPSPORING. Namens de officier van justitie te Den Haag verzoekt de commandant van politie, hoofd justitiële dienst al daar, de opsporing, aanhouding en terugbrenging van de in de nacht van 13 op 14 april 1957 uit de straf-pene- tentiaire inrichting te Den Haag ont vluchte gedetineerde Johannes Jose- phus Gruijters, geboren te Boekei 28 april 1925 en wonende te Mierlo-Hout. Signalement: 1.68 meter, fors figuur, donker gekleurd haar, grijze ogen, ge zonde gelaatskleur en littekens op beide onderarmen. Vermoedelijk ge kleed in lange bruine overjas en blauw colbertcostuum. Gruijters staat als gevaarlijk bekend. Zondagochtend is hij nog in de omgeving van zijn woning gesignaleerd en vermoedelijk meegereden naar Keipen met de be stuurder van een cremekleurige per sonenauto, met zwarte vlekken aan het rechter voorportier. NEDERLANDERS WONNEN ZUINIGHEIDSWEDSTRIJD VOOR AUTOMOBILISTEN De door een maatschappij van aardolieprodukten, in samenwerking met enige toeristenbonden, georga niseerde zuinigheidswedstrijd voor auto's is in het algemeen klassement gewonnen door Nederland. Met een Renault Fregate behaalden resp. J. Kressel en H. J. Bouvy de eerste en tweede prijs. Ook in de categorieën van 500 tot 1000, 1000 tot 1300, 1300 tot 1600 en 2600 tot 3500 cm3 waren het Nederlanders, die met de door hun bestuurde wagen het zuinigste gereden bleken te hebben. Cacaodiefstal autofraude en valse contracten In de Velser-affaire zijn thans weer twee arrestaties verricht. In totaal zijn in deze zwendeïzaak thans vijf personen in verzekerde bewaring gesteld. Nadat de eigenaar van de molen „De Oooievaar" te Zaandam, verdacht van wederrechtelijke ver koop van de molen, was aangehou den, is ook zijn medefirmant, woon achtig te Heiloo, gearresteerd. Ten nadele van een Zaans veem, werd het vorig jaar een partij cacao bonen ontvreemd, die een waarde vertegenwoordigen van 30.000 gulden. Dat was het werk van een inwoner van Koog aan de Zaan en een schip per, die diensten onderhield tussen Utrecht en de Zaanstreek. Ze ver kochten de partij door aan een elek- triciën, die de partij weer van de hand deed aan de beide firmanten, die thans zijn aangehouden. Zij vorm den de firma Van Z. en G., welk be drijf naderhand door de heer G. al leen werd gedreven. Het viel toen een assurantiemaat- schappij op, dat het bedrijf voor de verwerking van een lading cacao- schroot de molen „De Oooievaar" zo hoog verzekerde. De eigenaar van de molen vreesde dat het ge bouw, dat hij aan de firma verhuurd had, „door onbekende oorzaak" in brand zou vliegen, daarbij gelet op de financiële positie van de firma Van Z. en G. Voor-zorgen. Buiten het weten van de huurders om, liet hij een sleutel van de molen naar het brugwachtershuisje bren gen, dat in de onmiddellijke nabij heid van de molen ligt, zodat men bij onraad direct zou kunnen ingrijpen. Ook de brandweer werd in voortdu rende staat van paraatheid gehouden. Thans is de politie er achter komen, dat de twee firmanten ook betrokken zijn geweest in de beruch te „Velser-affaire", waarin geknoeid werd met de financiering van auto's. Ten slotte maakte G. een verkoop contract op, dat niet in overeenstem ming was met de werkelijkheid. De Paratyphus na het eten van vlees In Eindhoven waren kortgeleden een aantal patiënten met ernstige in gewandstoornissen. Een bacteriolo gisch onderzoek wees op een infectie^ ziekte en verder kwam aan het licht, dat de patiënten vleeswaren genuttigd hadden, welke afkomstig waren van een slager te Stadskanaal. Ook daar evenals te Wildervank waren intussen soortgelijke ziektege vallen geconstateerd. Bij een patiënte te Wildervank werd na bacteriolo gisch onderzoek de diagnose gesteld, dat zij lijdende was aan paratyphus. Zij werd in het academisch zieken huis te Groningen opgenomen. Ook in dit geval bleek de patiënte vlees te hebben gebruikt van de slagerij te Stadskanaal, evenals de buren, waar van de huisvrouw echter na enige da gen weer hersteld was. De geneeskundige inspecteur van de volksgezondheid in de provincie Groningen, dr Mantingh, deelde me de, dat de betrokken slager alle mo gelijke medewerking heeft verleend om een bacteriologisch onderzoek te vergemakkelijken; de resultaten daar van zullen pas over enige dagen be kend zijn. Intussen is men begonnen met de leden van de gezinnen, waarin zich ziekteverschijnselen van deze aard hebben voorgedaan, te onder zoeken, daar zich hieronder bacte- riëndragers kunnen bevinden. Dr. Mantingh deelde voorts nog mede, dat men thans enige honderden soor ten en variëteiten van para-typhus kent; de gesignaleerde gevallen be horen alle tot een lichte soort, bij veel patiënten treedt spontane gene zing op. man had geld nodig en zijn zwager wilde hem dit verstrekken tegen onderpand van de molen. Het bouw werk is, althans wat boven de schuur staat, waarin Van G. zijn bedrijf ge vestigd had, eigendom van de ver eniging „De Zaanse Molen". De geld schieter scheen niet te weten, dat hèt drijfwerk van de molen niet het eigendom was van zijn zwager. SLA-EXPORT NAAR BELGIE WEER STOPGEZET Opnieuw zal de export van Neder landse sla naar België en Luxemburg worden stopgezet. Vandaag was het voorlopig de laatste dag dat er sla naar deze landen uit ons land mag. Met ingang van 16 april is de export stopgezet als gevolg van de prijsont wikkeling van sla op de markten van België en Luxemburg. De export was de laatste dagen niet groot, want er moest bij export 12 ct. per krop hef fing worden betaald en dat bij een aankoopprijs op de veiling welke lag rond 10 ct per krop voor de a-kwali teit. De periode dat de export was toe- istaan is deze keer wel erg kort gewèest want het was eerst weer mo gelijk sedert 10 april. Op 6 april werd de sla invoer uit ons land ook stop gezet door België en Luxemburg. MEELPRIJS IN ZUID-LIMBURG OMLAAG. In de kringen van de meelfabrikan ten is rumoer ontstaan door een prijs verlaging, waartoe de meelfabrieken van de Nederlandse bakkerij te Rot terdam in Zuid-Limburg is overge gaan. Deze prijsverlaging bedraagt 1.75 per 100 kilogram voor de kleine bakker en 1.85 voor de grote bak- kerbedrijven. Zij komt hierop meer, dat de bak kers de prijs van het wittebrood met 1 cent zouden kunnen verlagen, daar uit 100 kilogram bloem 180 broden gebakken worden. Het staat nu nog niet vast, hoe de overige meelfabrieken op de prijsver laging der M.N.B. zullen reageren. Verwacht wordt, dat zij maandag hierover zullen confereren. De M.N.B. is een der grootste van de acht meel fabrieken, welke Nederland telt, en kele kleine bedrijfjes niet meegere kend. In de kringen van de bakkers heeft de prijsverlaging in Zuid-Limburg tot een zekere ongerustheid geleid. Men vreest, dat de regering hieruit wel eens een argument zou kunnen put ten om een prijsverlaging voor brood te bewerkstelligen. Tandartsen adviseren: Niet wachten met behandeling Het hoofdbestuur van de Neder landse maatschappij tot bevordering der tandheelkunde heeft kennis geno men van mededelingen via de radio en anderzins met de strekking dat de verzekerden wordt aangeraden om tot het uiterste te wachten met het inroepen van tandheelkundige hulp. Het hoofdbestuur moet stelling ne men tegen deze mededelingen, omdat daaruit uit medische overwegingen ernstige bedenkingen bestaan. Wanneer pijn optreedt dan is in vele gevallen reeds onherstelbaar kwaad aangericht. Het gegeven ad vies is volledig in strijd met elemen taire opvattingen over gebitsverzor ging en het zou een ernstige en on verantwoorde achteruitgang met be trekking tot de tandheelkundige ver zorging van het Nederlandse volk be tekenen wanneer het zou worden op gevolgd. Bij een grootscheepse actie van de politie in de westelijke buiten wijken van Johannesburg zijn zater dag ongeveer 460 naturellen gearres teerd. Volgens de politie was de actie be doeld om ongewenste elementen op te sporen. dank zij ASPRO Wat een opluchting dat mijn hoofd pijn weg is! Elke huismoeder moest, zoals ik, 'ASPRO' in huis hebben, ^ten ideaal en onmisbaar huismiddel voor het hele gezin. Twee 'ASPRO'- tabletten en hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn, reumatische pijn, een opkomende verkoudheid worden radicaal gestuit. Over dc hele wereld vinden meer mensen baat bij 'ASPRO' dan bij enig ander middel. Elk 'ASPRO'-tablet is apart, her metisch gesloten verpakt. 'ASPRO' Zelfs een kind mag 'ASPRO' innemen. Voor het hele gezin: en de pijn verdwijnt! Duizend gulden verscheurd Als een bankbiljet van duizend gulden verscheurd is en de delen er van door de wind over alle wind streken zijn verstrooid, behoeft men nog niet te wanhopen. Dit heeft de dochter van de aannemer J. Gerarts te Venlo ervaren, toen zij een brief je van duizend gulden kwijt was. Zij had voor haar vader een chèque van duizend gulden verzilverd en voor de deur van haar huis moet het bankbiljet uit haar tasje zijn geval len. De dienstbode vertelde, dat zij iets had zien vallen; zij had echter gedacht, dat het papiertje van geen. waarde was en twee meisjes van een jaar of vier hadden het stukje papier opgeraapt. Zij stelde een speurtocht naar de kinderen in, vond ze en ver nam, dat het toch maar „een vies papiertje" was geweest en, dat deze het verscheurd hadden. Op de plaats van handeling werd een gehele straat afgezocht. In totaal vond men vijf stukken en dat was voldoende om de Neder landse bank er van te overtuigen, dat er een héél biljet was geweest. Last voor t.v.-kijkers Maatregelen tegen storende auto's? Het Tweede Kamerlid, de heer Boekhoven (Arb.) heeft aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat schriftelijk gevraagd of het hem be kend is, dat televisiekijkers en FM- luisteraars' steeds meer hinder onder vinden van als „stoorzenders" wer kende auto's, motoren en bromfietsen. In een aantal landen zijn reeds wettelijke regelingen getroffen, die ontstoringsinstallaties op deze motor voertuigen verplicht stellen. De heer Boekhoven vraagt of de minister be reid is, wettelijke maatregelen te be vorderen, die er toe zullen leiden, dat ook hier ontstoringsmiddelen op mo torvoertuigen en storingverwekken- de apparaten worden voorgeschre ven. Door bewegingen in de zee bodem bij Alexandrië is tussen F.1 Agamy en Aboekir een strook land drooggevallen, waarin vrijdag en zaterdag grotten, graven en resten van gebouwen uit de tijd der Ptole- meeën zijn ontdekt. In dc tijd der Ptolemeeën (van 367 vóór Chris tus tot aan de tijd van Julius Cae sar) was het oude Egypte een grote zeemogendheid.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5