RIJNSTREEK Nog geen besluit over pensionhuis voor Stichting Chr. Bejaardenzorg MAANDAG 15 APRIL 1957 DE LEIPSE COUKANT PAGINA 2 1 deze toespraken gingen vergezeld van geschenken waaruit bleek dat het werk en de persoon van de heer Ja cobs worden gewaardeerd. Aanrijding. Toen de bejaarde heer J. L. op zijn rijwiel de westelij ke oprit van de hefbrug opreed, werd hij door een hem achterop rijdende auto, bestuurd door de heer van N. aangereden. Tengevolgen hiervan kwam de wielrijder te vallen en klaagde hij over pijn in zijn hoofd. Nadat ter plaatse een medisch onder zoek was ingesteld werd het slacht offer per ziekenauto naar zijn woning vervoerd, aangezien een lichte her senschudding werd geconstateerd. ALPHEN AAN DEN RIJN Om de Alphense damtitel. De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld om het damkampioenschap van Alphen luiden als volgt: Hoofdklasse: C. Zijlstra—J. Nollen 11; A. WortmanHk de Vos 02; W. VerboomR. Overes 02; C. Ver boom— Hb. de Vos 20; R. Verkade J. Dissel 1-1; M. de GrootG. v. Winkel 11; R. VerkadeG. v. Win kel 20; C. ZijlstraJ. Dissel 2-0; W. VerboomHk de Vos 02; M. de GrootR. Overes 11; Hb. de Vos A. Wortman 11. Eerste klasse: W. RavensbergP. H. Spek 11; W. van Of wegenA. Roodenburg 20; R. WortmanL. Verdegaal 20; R. de LeeuwA. Verboom 1<1; A. de GrootA. Ver boom 20; A. de GrootC. Looyen- stein 20; R. WortmanW. Ravens berg 11. In deze klasse is de jongste deel nemer R. Wortman mét vlag en wim pel kampioen geworden. In verband met Goede Vrijdag worden de wedstrijden voortgezet op vrijdag 26 april. Postduiven. Gisteren heeft de Alphense Postduivenver. „De Blauw- band" haar traditionele „Paas-eieren- vlucht" gehouden. Hieraan werd met 355 duiven deelgenomen. Zij werden om 9 uur te Roosendaal (plm. 68 km) bij noordwesten wind gelost. De eer ste duif arriveerde om 10.7.34 uur, snelheid 101 V/z meter per minuut, laatste om 10.15.23 uur, snelheid 883,3 m. p. m. Uitslag: BauerKruiswijk I. 7, 9, 31, 36, 46. 49; H. v. Vegten 2, pja het openingsgebed door burge- 21, 25, 26, 51; gebrs. de Wit 3, 65, 70, meester Croles, kwamen er verzoe- S. Blauw 4, 30, 43, 44; J. Landaal ken om interpellaties van de heren 5, 53; A. H. Balk 6; M. Arnoldussen j. Martens (over de verlichting), G. LEIMUIDEN E.H.B.O. Zaterdagmiddag namen twee ploegen deel aan de districts wedstrijden te Heemstede. Het is de bedoeling van le Ned. bond in de toe komst de wedstrijd-opgaven eenvou diger, te stellen, zodat aan de afwer king de grootst mogelijke zorg kan worden besteed. Ook hier was de op gave zeer simpel, en de kunstmatige ademhaling e.d. werd bijzonder door de jury becritiseerd. De ploeg Leimuiden, bestaande uit de heren B. v. Velzen, Th. Heuren en D. Kroon, eindigde op de tweede plaats. Aan hun leider werd de 2e lei- dersprijs toegekend. Leimuiden 2, ge vormd door A. Los, W. du Pau en A. Willemstein, bezette de 4e plaats. De le prijs van deze wedstrijd ging naar de ploeg van de KLM. Gemeenteraad van Bodegraven In een langdurige vergadering, waarbij alle raadsleden aanwezig waren, heeft de raad onzer gemeente een lange agenda, bestaande uit 24 punten, doorgewerkt. En onder deze punten waren hoogst belangrijke, als de garantie voor de Stichting Be jaardenzorg, verhuur van tennisba nen en verbouwing der Openbare school. 8, 14, 19, 33, 54; H. v. d. Zwam 10; B. v. Egmond 11, 13, 15; Goudkuil 12, 64; P. G. Borgers 16; G. v. Klaveren 17, 37, 38, 67; J. 'Hoogenes 18, 27, H. C. Woerde 20, 48; L. Vergunst 22, 24, 28, 29, 60; H. W. Martens 23, 58, 71; H. Mens 32; C. C. p. de Keijzer 34, 69; H. Sasse 36; C. v. Of wegen 39, 52: A. E. Ekelschot 40, 47, 53, 63, 66; W. Bek 41, 61; H. Blauw 42; G. Ham 45; M. Schellingerhout 50; B. Hooger- vorst 55, 56, 57, 62; Gebrs. Hasselaar BOSKOOP 25-jarig ambtsjubileum. Zater dag herdacht de heer H. Jacobs l.et feit dat hij 25 jaar als technisch amb tenaar aan de Plantenziektekundige Dienst was verbonden. In verband hiermede was door de Bond van Plantenhandelaren een re ceptie georganiseerd, alwaar meerde re sprekers het woord hebben ge voerd. De heer H. den Ouden, voor zitter van de organiserende vereni ging schetste de jubilaris als een uit stekende kracht. De heer Servaes, sprak namens de Plantenziektekun dige Dienst te Wageningen, heer Vis ser namens de collega's en Ir. Dors man namens het personeel van Proef station. Ook werd de jubilaris toege sproken door de afgevaardigden van diverse Boskoopse verenigingen. Al Veldhuizen (over een wandelpad langs de Goudse weg) en Jonge- breur over de rijwielpaden op de Zuidzijde. Bij de ingekomen stukken was een dankbrief van de fa Op 't Land voor de spoedige hulp, die de vrijwillige brandweer had den, toen het bedrijf in vlammen dreigde op te gaan. De heer Ba telaan betuigde zijn dank namens de Ned. Hervormde Gemeente voor d< schenking van 4 lampen aan de Betih- lehemkerk te Nieuwerbrug. De voorzitter deelde mede dat op 1 april de bouw van 64 woningen 832.000 gegund is aan de fa Flan- derijn en Egdom. Subsidies. Bij de verzoeken om voorschot over het lopende jaar op de gemeen telijke vergoeding van de kosten van het bijzonder onderwijs werd aan de Da Costa-school 10.460 toegekend; aan de Verhoeff-Rolmanschool een bedrag van 12.173, aan de r.-k. school (Meije) 3686, aan de Chr school (Meije) 2405, aan de Chr. ULO-school 6013. Voor vakonder wijs in lichamelijke oefeningen en nuttige handwerken werd 3892 toegestaan. De kleuterscholen kre gen 675 per lokaal en f 8,50 per Over de kop geslagen De jonge Franse1 schrijfster Fran- ?oise Sagan is gistermiddag met haar auto bij Auvernaux (30 km. ten zui den van Parijs) over de kop geslagen en ernstig gewond. Met een zware hoofdwonde en en kele kneuzingen is zij opgenomen in een kliniek te Parijs, waar zij in een zuurstoftent is gelegd. Drie andere inzittenden van de auti liepen slechts lichte verwondin gen op. De 22-jarige schrijfster was een liefhebster van snel rijden. Zij bezat 4 snelle wagens. ONTPLOFFINGEN AAN DE LOPENDE BAND. Het Britse ministerie van landsver dediging heeft zaterdagavond mede gedeeld, dat de Sowjet-Unle op twaalf dezer (vrijdag) w»er een kernwapen tot ontploffing heeft gebracht. Dit is dc vierde maal in tien dagen tijds, dat dit geschiedt. No 538. Horizontaal: 1. concert zaal. 5. wild zwijn, 6. aantekening, 8. kloostervoogd, 10. ambacht, 13. opstootje, 15. vaatwerk van aarde of klei, 16. rivier (Spaans). 17. honig- drank, 18. kookvat, 20. ongaarne, 22. landschap in de Peloponnesus, 24. verdieping van een huis. Verticaal: 1. orient express (afk.), 2. spoedig, 3. voorvoegsel, 4. Ontken ning (Eng.), 5. bedreven, 7. elke keer, 9. gem. in N.-Brab., 11. stre ling, 12. radio omroep vereniging (afk.), 13. deel van een auto, 14. eer, 18. hoofddeksel, 19. zelfkant, 21. lid woord. 23. lidwoord (Fr.). Oplossing morgenavond. Twintig mensen verbrand Twintig ouden van dagen en inva liden hebben het leven verloren bij een brand, die zaterdagnacht een 200 jaar oud tehuis in de Canadese stad Montreal in drie uur tijds in as legde. De meeste van de 34 mensen, die in het gebouw waren, zaten naar de televisie te kijken toen de brand uit brak. Doordat het vuur zich zeer snel over de begane grond, waar het was ontstaan, verspreidde, was het lot van de patiënten op de verdieping al meteen bezegeld. „Verraad" op Timor? Een officier van de Indonesische luchtmacht, luitenant W. A. Staal, die van verraad werd verdacht, is bij een poging te ontvluchten op Timor neergeschoten en later overleden. Dit heeft het hoofdkwartier van de In donesische luchtmacht zondagavond meegedeeld. Luitenant Staal overleed in een vliegtuig dat hem naar Soerabaja bracht. De officier was vrijdag door de commandant van de luchtbasis op Koepang in arrest gesteld, toen op hem documenten waren gevonden, die wezen in de richting van „ver raad, dat in dien het was uitgevoerd, grote schade zou hebben berokkend aan het land in het algemeen en aan de luchtmacht in het bijzonder", zegt de bekendmaking van het hoofd kwartier. Een eerder ontvangen bericht meld de, dat majoor A. Latief, de batal jonscommandant op Timor, de politie chef van Koepang en de voorlich tingsofficier door ondergeschikten waren ontwapend. De opstand op Timor, een der klei ne Soenda-eilanden, is op 4 april uit gebroken. Het eiland staat onder het bestuur van de opstandige luitenant kolonel Ventje Soemoeal. In Irak zijn berichten uit diploma tieke bron ontvangen, waarin gezegd wordt dat het in Amman „even rus tig als gewoonlijk" is. Waarnemers geloven, dat door de vlucht van ge neraal Noewar en het mislukken van een militaire staatsgreep op zondag de lucht gezuiverd is, Afdelingen van het leger te Zirka, op 25 km ten noorden van Amman, zouden zondag, met steun van gene raal Noewar, naar Amman hebben willen optrekken om koning Hoes sein gevangen te nemen. Dit plan zou mislukt zijn door meningsver schil tussen bepaalde officieren en de bouw aanraadden, leerling. Enkele verzoeken om tege moetkoming in de kosten van ver voer voor het bezoeken van een school voor buitengewoon onderwijs ontmoetten geen bezwaar. De raad verklaarde zich voorts accoord met de uitbreiding van het leerplan van de Industrie- en huis houdschool door toevoeging van het vak costuumnaaien. Het verzoek om subsidie ten bate van de exploitatie van een ambulance-auto bracht di verse raadsleden in 't geweer, heer v. d. Boon wilde het gevraagde bedrag van f 2000,direct toestaan. De heren Slappendel en Vreeken wilden het verschuiven naar 1958 De voorzitter stond sympathiek te genover het verzoek, maar de ge meenterekening kon niet zwaarder worden belast. En hierbij legde de raad zich neer. De aanleg van enkele weggedeel ten in het uitbreidingsplan en dc herziening van rechtspositie-regelin gen voor het gemeentepersoneel wa ren hamerstukken. De heer v. Elk was de mesthoop op het slachthuis terrein een doorn in het oog, vooral nu er toch voorzieningen werden troffen aan het openbaar slachthuis De heer Van Doorn tikte b. en w. op de vingers, dat de verbetering van het elektriciteitsnet i.v.m. het koel huis voorbarig was geschied. Dc voorzitter ontkende dit niet, maar wees op het bevel van Alphen, die zouden weigeren het koelhuis aan te sluiten. Nieuwe straatnamen. De naamgeving aan enkele straten werd een gemoedelijk onderonsje. Dte door b. en w. voorgestelde namen kónden ov|r het algemeen wtel de goedkeuring van de raad wegdragen Voor die str*aten, waarbij dit niet het geval was, zal een prijsvraag worden uitgeschreven op voorstel van de heer v. Elk. De gemeente zal een stuk grond ruilen met de Chr. Industrie- er Huishoudschool, waarvan de voor kant aan de zijgevel zal komen te liggen. De verkoop van grond aan de Willem de Zwijgerlaan aan de heer Th. v. Bunningen deed de raad lange tijd in comité gaan. Ten slotte werd het punt aangenomen. Diverse verzoeken om aankoop van grond door. particulieren werden ingewil ligd. Verbouwing Openbare school en hoofdenwoning. De heer v. Veldhuizen zag liever aan het hoofd een andere woning toegewezen, dan jaarlijks aan de oude woning te repareren. In een volgende vergadering zal de kosten berekening worden voorgelegd. De heer v. d. Boon brak een lans voor tennissen op zondag en was er op tegen dat, wat de verhuur be treft, eerst een prae-advies door b. en w. zal worden uitgebracht. Met tegen 4 sternen zal echter het prae-advies worden afgewacht. De wegenverkeersverordening werd zonder bezwaar gewijzigd. De nota inzake de financiële positie der ge meente zou later worden verstrekt. Pensionhuis voor bejaarden. Toen kwam het belangrijkste punt van de agenda: het verzoek van de Stichting Chr. Bejaardenzorg om ge meentelijke medewerking ten behoe ve van de bouw van een pensionhuis voor bejaarden. Reeds was in 1955 besloten tot het waarborgen van de betaling van rente en aflossing ter zake van een geldlening door ge noemde Stichting op te nemen. Vrij wel alle raadsleden lieten hun stem bij dit punt horen. De heer v. d. Boon opende de aan val op b. en w. en noemde de voor gestelde lening, en nog wel een kas geldlening, zeer ongezond. Boven dien is niets van exploitatie en be stuur bekend. In gelijke geest spraken de overige raadsleden. Ook de voor zitter sprak zijn huiver uit tegen over de kasgeldlening die mogelijk het gemeentelijk budget in gevaar kan brengen. De heer v. Vèldhuizen noemde het geval eenvoudig onverantwoord om in de huidige omstandigheden hier aan mede te werken. De heer Batelaan wilde wel eens de minderheid van b. en w. horen, die er op tegen was. En dit was weth. v. d. Heijden, die zijn houding deed steunen op de verklaring van deskundigen. Weth. Karssen verdedigde de zaak door te wijzen op andere gemeenten en op het aflopen der vergunning. Er waren ook weer deskundigen die Bedoeïenen, die deel van het leger korps te Zirka uitmaken. Generaal Noewar zou, zodra hij begreep, dat de plannen dreigden te mislukken, de vlucht hebben genomen naar Sy rië. Hij is inmiddels te Damascus aangekomen. Na vele herhalingen over het ris kante van de geldlening door de ge meente, kreeg ten slotte de heer Vreeken het woord, die zitting heeft in het bestuur der Stichting. Deze zette de voorbereidende werkzaam heden uiteen die door het bestuur der Stichting reeds 2 jaar waren ver richt. Hij wees op de tegenslag door de veranderingen in het uitbreidings plan, waardoor de plannen telkens gewijzigd moesten worden. Vele ge meenten met ruisthuizen hebben wachtlijsten en bouwen met leningen. De zaak is, dat een meente makkelijker aan geld komt dan particulieren. Daarom was het verzoek gedaan. Geen exploitatie-rekening. Uitvoerig werd over en weer ge praat over het ontbreken van een exploitatie-rekening, totdat op voor stel van de heren v. Veldhuizen en v. Elk het punt aangehouden werd voor een vergadering op korte ter mijn, waar dan meerdere gegevens ter tafel zullen komen. Het laatste agenda-punt betrof de vaststelling van enkele begrotings wijzigingen. De voorzitter deelde nog mede dat de rekening over 1956 met een batig saldo zal sluiten. De interpellaties, die het slot vorm den van deze belangrijke vergade ring verliepen vlot. De gedane sug gesties zullen door b. en w. nader bekeken worden. De financiële positie der gemeente. Het bestuur der gemeente heeft een overzicht uitgegeven omtrent gevolgen van de zogenaamde beste dingsnota van dc regering voor het financieel beheer der gemeente. Hier in wordt gewezen op de bezuiniging van circa 1 van het gemeentelijk budget 1957. Deze beperking-zal wor den geëffectueerd door bevriezing van het niveau der uitkeringen uit het ge meentefonds op het peil van septem ber 1956. Een eventuele meer-op- brengst der belastingen over 1957 als mede het aanwezige overschot in het gemeentefonds over 1955 zullen wor den geblokkeerd. Deze maatregelen betekenen, dat de gemeente geen compensatie ontvangt voor de verho ging wegens personeelsuitgaven per 1 jan. '57 (verhoging 6 en compen satie A.O.W.; en de komende 2% voor huurverhoging) alsmede voor kosten stijgingen op het gebied der materiële uitgaven. Op de kapitaalsdienst zal beperkt worden, doordat nieuwe objecten al leen in uitvoering mogen worden ge nomen, indien een verklaring van geen bezwaar is verkregen van Ged. Staten of de minister. Voor de bedrijven en het gemeen-: personeel bedragen de verhogingen bijna 40.000. Het totaal der gewone uitgaven bedraagt 1.158.000, zodat de niet gecompenseerde belasting 3,4 beloopt. In de begroting 1957 was een bedrag van rond 70.000 be schikbaar voor onvoorziene uitgaven, waarvan door wijzigingen verbruikt werd 50.000, zodat nog resteert 20.000. Door raming van verhoogde uitgaven gaat hier nog 11.000 van af, terwijl door uitstel van nieuwe voorzieningen (o.a. geen aanstelling maatschappelijk werkster) nog 6600 wordt bespaard. Van de resterende 16000 worden nog afgetrokken de rente en afschrijving voor de verbouw der openbare school en de kosten voor het naderend marktjubileum. Het eindbedrag wordt dan 7.500.— of 0,7 van het budget. Slotconclusie: er zal grote voorzichtigheid moeten worden betracht terzake het finan ciële beleid der gemeente. LANGERAAR Toneelvereniging „Concordia". Gisteravond heeft de r.-k. toneelver eniging „Concordia" in het parochie huis de eerste jaarvergadering ge houden. De voorzitter, de heer A. v. d. Hoorn, opende de vergadering met een welkomstwoord o.a. tot de geest, adviseur, kapelaan G. Lagerberg en de regisseur de heer J. Ham. De se cretaris, de heer Th. Otto, las een goed verzorgd uitgebreid jaarverslag voor waarin een overzicht werd ge geven van de oprichtingswekrzaam- heden en verder van het werken der vereniging in het eerste jaar van haar bestaan. In het algemeen kon men hierover tevreden zijn. De vereni ging telt 21 leden. Het financiële verslag van de pen ningmeester, de heer Jac. Zwirs, toonde aan dat er een batig saldo was overgebleven. Namens de controle- oommissie bracht de heer Nic. Pie- terse verslag uit over het ingestelde onderzoek over kas en administratie. Alles was keurig in orde bevonden. Vervolgens had de bestuursver kiezing plaats. Het gehele bestuur was aftredend. Allen wilden zich echter weer beschikbaar stellen met uitzondering van mej. Nel. v. Rijn. Aangezien er geen andere candida- ten waren gesteld werden de heren A. v. d. Hoorn, Theo Otto, Jac. Zwirs en Jac. Valentijn bij enkele candi- daatstelling gekozen. In de vacature mej. Nel v. Rijn koos de vergadering mej. Riet Leliveld. De heer A. v. d. Hoorn werd op nieuw benoemd tot voorzitter. De geest, adviseur sneed vervol gens een puntje aan dat moeilijkhe den had opgeleverd en zelfs geleid had tot ledenverlies. Het is n.l. niet mogelijk, dat alle leden er van ver zekerd zijn een rol toegewezen te krijgen. Dat is soms niet prettig, maar de omstandigheden zijn nu een maal zo. Om deze moeilijkheid te om zeilen heeft men gedacht contact- of ontwikkelingsavonden in het leven te roepen. De leden behoeven dan niet een geheel seizoen werkeloos lid te zijn en kunnen zich bekwamen in de voordrachtskunst. De g.a. was bereid aan de leiding van deze avonden, die dan om de twee weken gehouden worden, mede te werken. Deze sug gestie vond algemene instemming en dus zal men trachten haar te ver werkelijken en daarmede een moei lijkheid uit de weg te ruimen. De heren Nic. Pieterse en A. v. d. Zwaan werden in de controle-com missie voor dit verenigingsjaar be noemd. De rondvraag leverde uitgebreide en nuttige besprekingen op voor de interne organisatie en ook over enige technische aangelegenheden. De voorzitter was zeer dankbaar voor de medewerking en „Concor dia" gaat met goede moed een nieuw toneelseizoen tegemoet. TER AAR DIPLOMA-UITREIKING E.H.B.O. De presidente mevr. Vuijk-Meije- ring opende de bijeenkomst met een welkomstwoord tot burgemeester B. J. Hogenboom, dokter Quartel en verdere aanwezigen. Zij is verheugd dat de burgemeester bereid is gevon den om aan de geslaagden het een heidsdiploma uit te reiken. De aanwezigheid van dokter Quar tel verheugde haar mede ten zeerste. Twee jaar geleden is de cursus be gonnen met dokter Quartel als do cent. Wegens ziekte kon hij de ver volgcursus niet meer leiden, en het werk moest hij aan drie andere do centen overlaten. Ondanks deze han. dicap slaagden toch 13 van de 16 cur sisten. Aan de burgemeester en het ge meentebestuur werd dank gebracht voor verleende subsidie, waarvoor een zuurs tof koffer werd aangeschaft. Door een oud lid als leidster met twee pasgeslaagden als helpsters werd nog een proeve van bekwaamheid af- Met een toepasselijk woordje reik te de burgemeester vervolgens aan de volgende personen het eenheids diploma uit: H. Veenema, R. v. Har ten, G. J. Vuijk, L. Dobbe, R. Heiner, mevr. C. Vis-Kooy, mevr. J. Do'bbe- Bosland. C. Zevenhoven, C. P. Ze venhoven, Gr. Hoogervorst, Riet Hoo- gervorst, Co Esveldt en Nel Riet veld. De burgemeester spoorde de ge slaagden aan om de oefeningen ge trouw te blijven bezoeken, want dan alleen kan men een goed E.H.B.O.-er zyn. Na de uitreiking bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. SLUITING 2-JARIGE TUINBOUW wintercursus Het welkomstwoord op deze eind- les werd gesproken door het hoofd van de Tuinbouwschool, de heer G. Eibers. Dit was gericht tot de leden van de commissie van toezicht, de heren J. Froolik, J. Th. Volgering en P. J. van den Hoorn. Verder ook tot de heer C. Hoogervorst, directeur van de veiling, de medeleraren en niet in het minst tot de geslaagden van deze cursus. Door de heer J. den Haan werden de cursisten nog eens aan de tand gevoeld betreffende enkele teelten. Uit de antwoorden bleek wel, dat er deze winter aardig gestudeerd was. De heer A. J. Verkleij, hoofd van het onderwijs bij het Rijkstuinbouw- consulentschap Amsterdam, felici teerde alle geslaagden ook namens de Rij kstuinbouwconsulent ir. G. W. v. d. Helm, met het behalen van het diploma. Het vak bemesting werd nog eens gerepeteerd en raadgevin gen werden verstrekt. Speciaal werd de aandacht nog ge vestigd op het bewaren van bestrij dingsmiddelen in verband met de ge varen daaraan verbonden. Breidt, al dus spr., uw kennis uit door middel van vervolgcursussen en door het lezen van vaklectuur. Dank werd ook gebracht aan de organisaties L.T.B. en C.B.T.B. voor hun be moeiingen met deze cursus en aan het bestuur van de veiling en de tuinbouwschool voor het beschikbaar stellen van de lokalen. De heer J. Volgering, voorzitter van de L.T.B. en commissie van toe zicht, bracht dank aan de leraren voor hun lessen en wenste eveneens de geslaagden geluk met het diplo ma. De heer C. Hoogervorst, direc teur van de veiling, zou gaarne zien dat niet alleen het vak theoretisch goed gekend werd, maar ook prac- tisch. Met een voorbeeld werd dit aangetoond. Maandenlang wijden de tuinders de uiterste zorg aan het product kassla. Wanneer het op steken aankomt en verpakken, dan gebeurt dat op een ondeskundige manier. Dat is jammer. Hoewel dit meer op het terrein van de vakschool ligt, zal er in de roe komst rekening mee worden gehou den. De heer J. Froolik, namens de C.B.T.B. lid van de commissie van toezicht, wijst de cursisten op de waarde van het diploma. Later zal je met pleizier aan deze cursus te rugdenken. Houdt de verworven ken nis bij om ook met ie bedrijf aan de spits te blijven. De leraren W. P. Zethof en J. den Haan uitten eveneens hun gelukwen sen en haalden enkele herinneringen op aan deze cursus. De cursisten H. v. d. Jagt, namens de leerlingen in de Tuinbouwschool, en Jac. Verzaal, namens de cursisten in de veiling, bedankten de leraren voor de plezierige lessen gedurende de cursus. Deze woorden gingen ver gezeld van rookartikelen en bloeme- hetgeen een bewijs was van een pret tige samenwerking. Het hoofd van de cursus, de heer B. Jonker, sloot deze avond en be- j dankte allen, ook de medeleraren, voor hun prettige samenwerking. De namen der geslaagden zijn: G. Schalkwijk en P. Schalkwijk te Noor den; H. Bouwmeester Nieuwe Wete ring; Th. Hoogervorst, G. v. d. Hoom, N. J. van Nierop, A. Verhaar en Ant. Hoogervorst te Nieuwveen; W. Pij per, Th. Sassen, Adr. v. d. Boogaard, H. v. d. Jagt, N. van Eijk. J. Lank- haar, W. van Eijk, H. Spek, J. Koe- leman, H. Kroon, N. Kleijn, C. Koe- leman, B. Ouwerkerk, J. Verzaal, G. Versluis, L. Versluis, H. Helling, K Rijnsburger en C. Zevenhoven. Al len te Ter Aar. Eén candidaat werd afgewezen. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 15 April 1857. Advertenties. Men verlangt op een Buitengoed nabij Leyden tot Kamenier'Linnenmeid, eene Bur gerdochter die in die betrekking reeds werkzaam geweest is, van de Protestantsche Godsdienst. Zij die van goed humeur en goede zeden gunstige getuigenissen heb ben, kunnen alleen in aanmer king komen. Adres met franco Brieven onder letter B., Post kantoor te Oegstgeest. Er wordt tegen Mei aanst. ge vraagd eene knappe Dienstmeid, die een Burgerpot kan koken en het Huiswerk verrigten. Geene zullen in aanmerking komen dan die minstens één jaar in dezelfde dienst gewoond hebben. Adres onder letter A. bij den Boek handelaar P. H. van den Heuvell, te Leyden. Brieven franco. NOORDEN Buitengewone ledenvergadering St. Barbara. Vrijdagavond werd in de zaal van P. Maarsseveen de buitenge wone ledenvergadering gehouden van de r.-k. begrafenisvereniging St. Bar bara. Deze vergadering stond onder leiding van de heer Th. Tersteeg. Te gen alle verwachting in verd na en kele discussies het concept-reglement vastgesteld. Bestuursverkiezing: alvorens aan de bestuursverkiezing te beginnen, werd er uit de vergadering gevraagd, welke zittende bestuursleden zich herkiesbaar stelden. Hierop werd door de voorzitter geantwoord, dat de he ren Th. Tersteeg, C. Fransen en S. Kuyf alsmede C. Vork zich herkies baar stelden. Door de K.A.B. waren Th. Vork, J. L. J. de Jong en C. van Egmond candidaat gesteld en van de LTB was C. Fransen als candidaat voorgesteld. Gekozen werden Th. Ter steeg, S. Kuyf, C. Fransen, C. Vork en C. van Egmond. Als voorzitter werd de heer Th. Tersteeg gekozen. Na en kele kleinigheden in de rondvraag op gelost te hebben, werd deze verga dering onder een woord van dank door de voorzitter gesloten. Handbal NSV—De Meer 4—0. NSV toonde zich direct iuperieur te gen De Meer en aanval op aanval kreeg De Meer te verwerken, doch aanvankelijk zonder succes. Na 10 minuten wist M. Fransen zich vrij te spelen en met een prachtige worp zette zij üe kroon op het werk (10). Niet lang daarna was het haar zus Nel die de bal in het net deed ver dwijnen (20). Nu kreeg De Meer even meer vat op het spel en het zag er naar uit dat zij een tegenpunt zou scoren, maar de verdediging van NSV gaf zich niet gewonnen en zij hield haar doel schoon. Na de **ust deed De Meer nog wel enkele pogingen om te doelpunten maar het wilde niet. NSV kwam er nu weer beter in en De Meer kon niet verhinderen dat M. Fransen we derom de soore opende 30. De Meer gaf nu de moed maar op en er werd verder maar een tam partijtje ge speeld waarbij NSV nog eenmaal scoorde (40). W0UBRUGGE De oogst van de straat. Gevon den: zwart lederen dameshandscnoen, zilveren broche, voetbalbenodigdne- den zoals schoenen, kleding, enz. div. handschoenen, bruine herenschoen. Verloren: bruin lederen hand schoen, brillendoos, zonnebril, div. wanten. Inlichtingen bij de postcomman- dant der Rijkspolitie. ZEVENHOVEN Verkecrsexamen schooljeugd. Vrijdagmiddag 12 april, had onder slechte weersomstandigheden het practische verk eersexamen plaats. Van de 50 deelnemers(sters), wer den 8 afgewezen. R.-k. school 38 candidaten, afge wezen 6. Ghr. Nat. school 12 candidaten, af gewezen 2. Aan het schriftelijk examen na men 50 candidaten deel, daarvan werd geen der candidaten afgewe zen. Het traject voor het practische examen werd in samenwerking met het bestuur van de afdeling voor Veilig Verkeer en de Rijkspolitie uitgestippeld. Examen cursus veilig verkeer. In de afgelopen wintermaanden werd alhier wederom een cursus gegeven voor veilig verkeer. Aan deze cur sus namen 20 personen deel. Het examen werd afgenomen door J. A. Detmers, burgemeester der gemeen te Zevenhoven en L. J. Malherbe, opperwachtmeester, postcommandant der Rkspolitie te Noorden. De cur sus werd gegeven door de voorzitter van de plaatselke afdeling van de Vereniging voor Veilig Verkeer. Aan al de cursisten kon het diplo ma worden toegekend. De uitreikina van de diploma's zal plaats vinden op 31 mei a.s Op deze dag wordt in deze gemeente door het Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht een veilig verkeersdag georganiseerd. 's Avonds te half acht zal dan in het Bondsgebouw aan het Noordeinde een propaaanda-avond worden beleed en enige films zullen worden ver toond. Het doel van het verbond is om alom in den lande verenigingen voor Veilig Verkeer op te richten. De af deling Zevenhoven telt thans 105 le den. Z0ETERWOUDE palmpasen De gidsen, welpen en kabouters van de jeugdbeweging van de pa rochie H. Kruisverheffing, hadden hun palmpasen weer mooier gemaakt dan vorig jaar; ook het aantal was groter. Dit schone gebruik van onze jeugd, het meeleven in de plechtigheden van Palmzondag als zij "met hun versier de palmpasen meetrekken in de pro cessie, is een vaste traditie geworden. Na de H. Mis werden de palm pasen door een jury in het jeugdhuis beoordeeld. De uitslag was: Gidsen: 1, Joke van Aalzum en Ria van Latum; 2. Rosa van der Poel en Agnes van der Krogt. Welpen: 1. P. Berg, 2. Jac van der Salm en Nic. van Leeuwen, 3. Peter Rodewijk en Gerard van Heyn. Kabouters: 1. Corrie en Greetje van der Krogt, 2. Anneke Groenen dijk en Joke van Leeuwen, 3, Gerda en Tonny Lelieveld, 4. Els van Nie- kerk en Ivonne Friebel. Al het heerlijks van de Palmpasen werd bij zieken en ouden van dagen gebracht.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2