LFC-clubhuis wordt „ontruimd" INTERNATIONAAL CONGRES IN LEIDEN Heksenkring groeit op de Velsertunnel Muziek-amateurs werden in Leiden aan de tand gevoeld MAANDAG 15 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 De opvallende drukte op het Rapen burg te Leiden, en de Babylonische spraakverscheidenheid, die er ge hoord wordt, wijzen er op, dat in Leiden weer een congres wordt ge houden. Internationaal vindt in Lei den een congres voor anatomisten den bijeen om te spreken over za-| plaats. Ruim 300 geleerden, sommi-1 ken, die de anatomie betreffen. Het gen vergezeld van vrouw en kinde- merendeel van de congressisten vindt] ren, uit landen als Spanje, Portugal, onderdak in Noordwijk, (hotels. België. Duitsland, Hongarije, Joego- „Hoek" en „Huis ter Duin") vanwaar Slavië, Polen, Monaco, Afghanistan zij geregeld met bussen naar Leiden en Engeland komen dagelijks in Lei-1 worden gevoerd. Het programma, dat ook riiimte geeft aan minder we tenschappelijke, maar méér toeristi sche evenementen, vermeldt onder meer een ontvangst door het ge meentebestuur van Leiden op het Stadhuis hedenavond om tien uur. Bromfietsers vergaderden Betere verkeersopleiding Zaterdag heeft de Nederlandse Bromfietsenbond in Utrecht zijn vier de jaarvergadering gehouden onder leiding van de heer B. B. F. Corne- lese uit Arnhem. Het toenemend aan tal bromfietsers is stimulerend ge weest voor het ledental van de bond, dat in het afgelopen jaar steeg var» 1.600 tot rond 3.000 en dus vrijwel verdubbelde. Voorstellen van de bond aan de minister om voor het verbod van het gebruik van een z.g. buddysit en voor de bepaling van de wielénmaat voor bromfietsen een overgangstijd te stellen zijn niet aanvaard. De vergadering besprak uitvoerig de mogelijkheden om tot een betere verkeersopleiding voor bromfietsers te komen. Men achtte het gewenst, dat de regering bij het instellen van het voorgenomen verkeersdiploma voor bromfietsers aan een technische cursus ook een praktisch gedeelte verbindt. Eveneens zal aan de rege ring worden gevraagd het gebruik van knipperlichten door bromfietsers te verbieden, dit met het oog op het gevaar dat voor de bromfietser ont staat bij verwarring met snelver keer. Voorts werd besloten zo snel mogelijk het arbeidsterrein van de bond te verdelen in districten en een z.g. bondsboek in zakformaat samen te stellen en uit te geven. In Venlo worden de rotondes voorrangswegen. Dit is door de rijks politie te Venlo besloten. Deze rege ling is in Duitsland al sedert lang van kracht. Bij het uitwijken voor een wiel rijder is de twintigjarige auotbestuur- der J. S. uit Venlo om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde op de Deken van Oppensingel te Venlo. De heer S. werd in levensgevaarlijke toestand naar het ziekenhuis over gebracht. Spoorbomen niet gesloten T ractorbestuurder ernstig gewond Zaterdagmorgen is op de overweg, die de binnenstad van Roosendaal in tweeën splitst, een tractor met aan hangwagen gegrepen door de diesel- trein naar Antwerpen. Op het ogen blik dat de trein, die even tevoren van het station Roosendaal was ver trokken, passeerde, was de overweg niet gesloten. De trein greep de tractor met aan hangwagen in de flank. De heer La- zeroms, bestuurder van de tractor, werd ernstig aan het hoofd gewond. De vier kinderen, die hij vervoerde, kwamen met de schrik vrij. De trein naar Antwerpen had een uur vertra ging en het stadsverkeer bleef lange Gedetineerde nam de benen Tijdens een bezoek aan zijn zieke vader Uit het ziekenhuis te Venlo is een 19-jarige gedetineerde ontsnapt, die tot zijn 21ste jaar een straf in het tuchthuis in Haarlem moest uitzit ten. De man was onder toezicht van twee bewakers naar Venlo overge bracht, om er zijn 81-jarige vader te bezoeken die in het ziekenhuis is opgenomen. Hij had zijn erewoord gegeven geen pogingen tot ontsnap ping te zullen doen. Tijdens het be zoek verzocht hij tot tweemaal toe van het toilet gebruik te mogen ma ken, hetgeen beide malen werd toe gestaan. Toen de gevangene nog voor de derde maal toestemming vroeg, werd ook deze gegeven. Hij heeft toen het toilet aan de binnen zijde gesloten, en is door een raamp je ontvlucht. Terstond werd de po litie gealarmeerd, doch ondanks ijverige naspeuringen heeft men tot duverre geen spoor kunnen vinden. 'ORTE golf Mgr dr J. Hanssen, bisschop coadjutor van Roermond, heeft zater dagmorgen een bezoek gebracht aan Hongaarse vluchtelingenkampen in Americt, Griendsveen en Sevenum. Verschillende kinderen werden ge vormd en ontvingen hun eerste H. Communie. Binnenkort vertrekken de Hongaren naar Canada, waar ze zich blijvend zullen vestigen. Zaterdagmiddag is in Den Haag op de Laan van Meerdervoort de 75-jarige S. H. R. onder de traan ge raakt en later in het ziekenhuis over leden. De heer R. wilde de trambaan oversteken, maar bleef bij het horfen van de tramsignalen staan. Hij werd door de tram overreden. Vermoedelijk ten gevolge van een hartverlamming viel zondag de de 70-jarige P. Schroeder uit Eerbeek trap op de eerste verdieping van zijn woning. Hij werd naar het Wilhel- minagasthuis vervoerd, waar hij bij aankomst reeds was overleden. Door het slot te forceren heb ben onbekenden zich toegang ver schaft tot de vitrine van een waren huis te Rotterdam. Het gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag. Er werden verschillende horloges buit gemaakt. De eigenaar heeft een schadepost van bijna 1500. Een kostbare ring ontbrak aan de verzameling na het bezoek van een ongeveer veertigjarige man, aan een juwelierszaak te Rotterdam, De man kwam vrijdagochtend de win kel binnen en liet zich enkele ringen tonen. Hij kocht er geen. De juwelier miste later twee ringen van 950. Prinses Alexandra Glucksburg van Sleeswijk-Holstein, die getrouwd is geweest met prins August Wilhelm, de vierde zoon van de Duitse kei- zet Wilhelm de tweede, is zondag in een hotel te Lyon op zeventigjarige leeftijd plotseling overleden. De prinses leefde na de tweede wereld oorlog in een woonauto bij Wies- baden, waar zij in haar levensonder houd voorzag door het schilderen van portretten en landschappen. Meer dan 400 sportvissers heb ben deelgenomen aan een hengelfes- tijn, dat gisteren langs de boorden van de Westerschelde werd gehou den. VOORSCHOTEN OOK IN VOORSCHOTEN EEN INSTUIF. Naar wij vernemen hebben enkele jongelui het gelukkige initiatief ge nomen tot oprichting van een r.-k. Instuif in Voorschoten. Hoewel het Instuifwerk reeds al om bekend mag worden geacht, wil len wij op deze plaats toch nog iets vertellen over deze moderne vorm van jeugdwerk. De Instuif beoogt de katholieke jongeren van Nederland een gezonde ontspanning te bieden in een gezond milieu. Voor deze ontspanning wordt o.a. gezorgd door middel van dans avonden en het laten optreden van bekende artisten, over welke artisten elke afdeling kan beschikken door bemiddeling van het eigen artisten- bureau. Bovendien worden ontwik- kelings- en culturele avonden gebo den met het doel de jongeren iets mee te geven voor de toekomst. Dit geschiedt o.a, door vermaarde spre kers over de meest verscheiden en interessante onderwerpen en door het vertonen van actuele films. Dat de r.-k. Instuif „Jong Voorschoten" haar taak goed opvat, blijkt wel uit haar programma voor de maanden april tot en met juni. We hebben n.l. kunnen constateren, dat het pro gramma zeer gevarieerd is en vol komen beantwoordt aan de doelstel ling van de Instuif. De openingsavond zal worden ge houden op 27 april a.s. en op deze avond zal muzikale medewerking worden verleend door „The Golden Star Band" uit Leiden o.l.v. de heer J. Nederlof. Aan de jongeren van Voorschoten de taak, te zamen met het bestuur de afdeling Voorschoten ten maken tot een der bloeiendste van het grote landelijke geheel. Gedurende drie dagen zijn te Leiden door de r.-k. Bond van Mu ziekgezelschappen muziek-examens gehouden voor amateurs. Door leden van verschillende aangeslo ten verenigingen werd aan deze examens deelgenomen. De belang stelling was evenals voorgaande jaren weer verheugend groot. Als examinatoren fungeerden de heren S. Nooms en L. van der Hoef. De bondsvoorzitter, de heer C. A. Volgering, heeft de examendagen ge opend met een korte toespraak. Hij ging daarbij in op de grote waarde der examens. De leden der harmonie- en fanfarecorpsen krijgen door de noodzakelijke studie een gedegen kennis van de muziek, zowel theore tisch als practisch. Door deze verwor ven kennis zal men met steeds meer liefde de muziek gaan beoefenen, omdat men veel meer de schoonheid gaat ontdekken en genieten. Door de steeds zwaardere eisen op concour sen e.d., en vooral ook door de mo derne muziek is meerdere kennis noodzakelijk wil men voldoende kun nen meekomen. De voorzitter sprak de wens uit, dat de examens de gewenste resul taten zullen opleveren en velen het begeerde A-, B-, C- of D-diploma zullen behalen. Diploma's Diploma A: R. J. M. van Hoeven, piston; J. G. van Veen, piston, beiden te Voorburg; J. de Rooy, klarinet, C. M. van der Lans, klarinet, beiden te Loosduinen; H. Kies, piston, Schie dam; W. B. Donck, bugel, Waterin gen; A. J. Wassenburg, piston, N. J. Wassenburg, piston, L. W. Wassen- burg, piston, P. J. van der Vlugt, trombone, J. A. Pieterse, bariton, J. C. Hijdra, bugel, P. J. M. Dobbe, cor- no, Joh. N. M. Dobbe, corno, G. van Lammeren, sousaphoon-es, W. A. Hoogervorst, bugel, allen te Lange- raar; P. Schutte, grote fluit, J. C. M. v. d. Zande, ldarinet, beiden te Kwintsheul, H. G. Hermans, bariton, A. M. F. Jirka, bugel, C. P. v. d. Berg, bombardon-es. allen te Voor hout; J. C. M. v. d. Berg, fluit (met hoogste lof); W. H. M. v. d. Berg, klarinet (met lof), beiden te Naald wijk, J. H. de Haas, corno, mej. C. A. M. de Haas, alto; P. van Schie, bugel, allen te Noordwijk. Afgewezen 5 candidaten. Diploma B: J. Broesterhuizen, sopr.-sax., C. P. Kuiper, tenor-sax., P. W. Kuipers bombardon-es, allen te Roelofarendsveen, J. B. Valstar, klarinet, te Loosduinen, A. J. J. v. d. Burg, klarinet, C. P. Holiërhoek, klarinet, M. H. N. v. d. Spek, piston, K. J. D. van Hagen, bugel, allen te Wateringen, mej. A. M. J. Jirka, kla rinet, Nic. C. A. M. Zoet, trompet; G. J. Zoet, tuba; J. H. Zwetsloot, piston; C. W. Zwetsloot, corno; J. A. B. Veme, carno, allen te Voorhout; W. Th. Wassenburg, bugel, te Lange- raar; L. M. J. Vis, piston te Kwints heul; J. C. M. v .d. Berg, grote fluit (met lof); W. H. M. v. d. Berg, kla rinet (met lof) beiden te Naaldwijk. Afgewezen: 5 candidaten. Diploma C: P. J. v. d. Meer, bari ton, Roelofarendsveen; A. J. J. v. d. Burg, klarinet, te Wateringen; P. v. d. Geer, grote fluit, Voorhout. Afgewezen: 6 candidaten. Diploma D: afgewezen 1 candidaat. Slachtoffer van gasverstikking Tragische samenloop van omstandigheden In de nacht van zaterdag op zon dag is te Enschede tengevolge van gasvergiftiging overleden de 76-ja- rige H. J. M., gepensioneerd concierge vain gemeentewerken aldaar. De heer M. was zaterdagavond later naar bed gegaan dan zijn vrouw. Hij had nog een pijpje gerookt, en, naar later bleek dit aangestoken aan het gas- comfoor. Daarbij is de kraan open blijven staan. De man heeft zich tenslotte te bed begeven. Omstreeks vijf uur zon- Corso-drukte Succes in cijfers Uit de volgende getallen moge blijken, welke krachtsinspan. getroosten om met succes het corso in goede banen te leiden: Er reden 61 solomotoren, 10 motoren met zijspan en negen mobilofoons. 15 Paarden hielden de mensen op het trottoir en drie takelwagens waren ter beschik king om onfortuinlijke automö. bilisten uit hun verlegenheid te redden. Er was een vliegtuig in de lucht en in totaal waren 435 politiemannen op de been. Er gebeurde maar één onge lukje, waarvoor per radio een vergrootglas werd aangevraagd om de deuk in een spatbord te kunnen zien. Streek-uitslag mozaiekwedstrijden Groep A (grote stukken): lste prijs: wisselbeker en kleine herinneringsbeker, gewonnen door B. J. Veldhuijzen van Zanten, Rijks straatweg 76, Bennebroek. Uitge beeld waren: Staatsiebezoek, Eifel- toren, Big-Ben. 2de prijs; Delft Blauwe deksel vaas, gewonnen door de fa A. Coltfn Zn, Voorhout, Jacoba van Beie- renweg 75. Uitgebeeld was De be laagde vrede. 3de prijs: asbak van kristal, ge wonnen door de Draka-fabrieken te Hillegom, Van der Endelaan. Uitge beeld was: Draka all over the world. Groep B (kleine stukken). lste prijs: wisselbeker en kleine herinneringsmedaille; gewonnen door J. H. Veldhuijzen van Zanten, Hille gom, Stationsweg. Uitgebeeld was: „De Zeven Provinciën". 2de prijs: tinnen klepkan, gewon nen door J. Loeff, Bennebroekerlaan 20. Bennebroek. Uitgebeeld was: „Meeuwen". 3de prijs: Delfts Blauw broodmand je, gewonnen door C. M. Jonkman, Hoofdstraat 50, Sassenheim. Uitge beeld was „Pax". dagochtend werd zijn vrouw wak ker, doordat zij zich onwel voelde. Zij ging de trap af, kwam te val len, brak een pols, liep een hoofd wond op en raakte bewusteloos. Cir ca tien uur is zij beneden in de gang in bewusteloze toestand blijven lig gen, waarna zij hulp kon halen. Voor haar echtgenoot kwam deze evenwel te laat. Mevrouw M. is in het ziekenhuis „Ziekenzorg" behandeld, waarna zij weer naar huis kon terugkeren. Een met grote snelheid rijdende bromfiets is zaterdag in Zevenaar tegen een auto gereden. De bestuur der van de bromfiets, de heer H. Buiting, vader van vier kinderen, werd op slag gedood. blijven staan en het interieur f augustus wanneer het gouden enigszins anders ingedeeld zal het| jubileum der vereniging wordt ge- clubhuis een nieuw aanzien geven.1 vierd hoopt de Leidse Sportstich- Op de foto ziet men de LFC-ers druk I ting het LFC-home weer in orde te aan het werk met puinruimen. Vóór1 hebben. Het half verborgen kraantje verraadt de waarheid om trent deze foto, anders zou men bij een vluchtige be schouwing gauw geneigd zijn te denken aan een close-up van een vreemd soort gewas. In werkelijkheid toont deze opname evenwel de ventilatie-kokers van de lucht verversingsinstallaile aan de zuidzijde van de Velser tunnel, welke nu geheel zijn voltooid en een artistiek plaatje opleveren. Na de brand van het LFC-clubhuis werd het interieur vanzelfsprekend een chaos. Om weer wat goeds te krijgen, moet alles worden opge ruimd. De buitenmuren alleen zullen

Leidse Courant | 1957 | | pagina 12