idstfoocU".. DUINSTREEK Poplin Dames BLOUSES vio VRIJDAG 12 APRIL 1957 DE .IEIDSÉ, COURANT PAGINA 4 LISSE JAARVERGADERING H.K.W. ST. FRANCISCUS VAN ASSISIë. Zaterdagavond is de „Ned. Kath. Bond voor administratief-, verko pend-, en verzekeringspersoneel St. Franciscus van Assisië" in een matig bezochte jaarvergadering bijeen ge weest onder voorzitterschap van de heer Th. van Kampen. Juist omdat er in de vastentijd niet veel activiteit in het verenigingsleven is, had men de vergadering op dit tijdstip gesteld. De matige opkomst schreef hij toe aan de opbouw van de corsovagens. De heer J. J. L. v. d. Meer, secre taris van de afdeling, schetste de ge stadige groei van de H.K.W. Telde men vorig jaar 82 leden, nu is de ledenlijst gegroeid tot 97. Deze voor uitgang is niet op de laatste plaats toe te schrijven aan de kerngroepen, die verleden jaar gevormd zijn om de vele ongeorganiseerden tot de Bond te trekken. Spreker haalde nog even de viering van het 35-jarig bestaan van de afd. aan. Deze feestelijke herdenking in fe bruari was bijzonder geslaagd. De contributie zal in het vervolg op de eerste zaterdag van.de maand geïnd worden, dit in verband met tijdige afdracht aan het hoofdbe stuur. De penningmeester, de heer W. de Bruin, meldde een batig saldo van 182.48. De bestuursverkiezing leverde geen wijziging in de huidige stand op. De heren J. J. L. v. d. Meer, secr., C. Bon, 2e voorz. en C. v. Rossum, comm., die allen aftredend waren, werden bij acclamatie herkozen. Solexclub „De Bollenstreek". De Solexclub „De Bollenstreek" onder neemt op de tweede Paasdag een clubrit Daar men bij dergelijke on dernemingen te veel afhankelijk is van de weersgesteldheid, heeft men de afstand van de rit nog niet be paald. Het bestuur heeft verschillen de ritten kant en klaar uitgewerkt. Bij gunstig weer start men om half tien op het H.B.G.-plein. Met goed weer zal men een „tour" van onge veer 120 km. maken. REN- EN TOURVERENIGING „DE BOLLENSTREEK". De ren- en tourvereniging „De Bol lenstreek heeft een van haar compe titiewedstrijden op -het gemeentelijk sportpark verreden. Het bestuur en de renners zijn ruimschoots tevreden over het resultaat op de sintelbaan. Olympische achtervolging: 1. S. v. d. Poll, P. v. d. Lans, J. v. Kesteren; 2. G. v. d. Lans, P. Langelaan, P. v. d. Zwet, D. Rooyakkers. Klassementsrit over 10 ronden met 5 klassementssprints: 1. P. v. d. Lans 45 pnt., 2. D. Rooyakkers 44 pnt., 3. J. v. Kesteren 42 pnt., 4. P. v. d. Zwet 37 pnt., 5. G. v ,d. Lans 31 pnt., 6. S. v. d. Poll 23 pnt., 7. P. Lange laan 23 pnt. Sprintwedstrijd: 1. S. v. d. Poll, 2. P. v. d. Lans, 3. D. Rooyakkers, 4. P. v. d. Zwet, 5. G. v. d. Lans, 6. P. Langelaan, 7. J. v. Kesteren. RKVV Lisse. Het eerste eTïtal krijgt zondag Alphia op bezoek. De oranje-zwarten zullen niet alleen alle krachten samenbundelen om re vanche te nemen voor de nederlaag in de uitwedstrijd, maar deze wed strijd geldt als laatste kans om het derde klasserschap te behouden. We geloven dat een overwinning binnen het bereik is. Aanvang 2.30 uur. Het derde elftal gaat op bezoek b- SVLV 2, aanvang 2.30 uur. Lisse 4 moet het thuis opnemen tegen Wet. Boys. Aanvang 2a. 15 uur. Junio ren D spelen om 12 uur in Warmond tegen Warmunda B. Baton-uitreiking voor E.H.B.O. bij B.B. Aan de navolgende leden van de B.B. te Lisse zal het baton voor gediplomeerd E.H.B.O.-er(ster) wor den uitgereikt ter bevestiging op het B.B.-uniform: de dames: M. H. Ber- bée, E. v. Dongen, M. de Jonge, G. de Leeuw, G. Langeveld, H. M. v. Ruiten, M. H. v. Ruiten, E. H. v. Ruiten, C. A. M. Romijn, A. Spaarga ren en W. v. Woerden-Klaassen; en de heren: C. v. d. Aardweg, J. v. Duijnhoven, P. A. v. Leeuwen, B. Landman, J. Pollé, K. F. Schouten, L. Tanis, J. Vermeij, J. P. Vis en P. Weijers. Bloemenmeisjes. De bloemen meisjes van de V.V.V. zullen in het komende weekend weer in actie ko men. Op diverse punten in het dorp zal men meisjes aantreffen met korf jes bloemen De charmante meisjes zullen de wachtende automobilisten en de bloemenkijkers verrassen met een geurig ruikertje. CONCERTEN. „Canita Tuba" zal op 3 mei a.s. voor donateurs en belangstellenden een concert verzorgen bij gelegen heid van haar 40-jarig bestaan. De Marinierskapel, die bij gele genheid van dit jubileum op 15 mei naar Lisse zou komen, heeft haar be- zoek vervroegd in verband met een I reis naar Zweden. Op dinsdag 7 mei a.s. verzorgt de Marinierskapel een I gala-concert in de Hobaho. Aanvang 8 uur. Succes op tentoonstelling. Samen met het personeelslid Anton Boon heeft slager Buschman uit De Engel j deelgenomen aan de internationale slagersvaktentoonstelling te Amster dam. Met twee tweede prijzen en een eervolle vermelding werd hun moei te beloond. Medische dienst. Dr N. Bet, Nas. saupark, telefoon 3996, neemt dit weekend praktijk waar. N00RDWIJK Geslaagd. De heren J. Bogaards, P. F. Mertens en M. van der Plas, hoofdagenten bij de verkeerspolitie alhier, slaagden te Delft voor het ge tuigschrift van de secundaire cursus (vacuum- en luchtdrukremmen) van de Politie-Teohnische-Dienst. Vakmanschap bekroond. Slager H. van der Gugten te Noordwijk aan Zee verwierf op de slagersvakten toonstelling te Amsterdam 2 tweede prijzen en een ereprijs met zijn in zendingen rundvlees, varkensvlees en worst. Kon. Mij v. Tuinbouw. De maan delijkse bijeenkomst van de Kon Mij in Het Hof van Holland mocht zich gisteravond zoals gewoonlijk in een goede opkomst verheusen. Na opening door de voorz., de heer P. de Groot, waarbij hij vooral verwel komde de heer A. G. A. v. d. Nes uit Den Haag en de spreker van deze avond, de heer Nederpelt uit Loos duinen, werden enkele ingekomen stukken behandeld o.a. een schrijven van het H.B. over de ledenwervings actie. In de vorige vergadering was het besluit genomen voor het hou den van een excursie en het bestuur was opgedragen hiervoor de plannen uit te werken. Het schema hetwelk opgesteld is, luidt als volgt: 12 juni a.s. vertrek te 6 uur per touringcar naar de Hoge Veluwe, vandaar naar Berg en Bos te Apeldoorn, bezoek aan de rozencultuur van de firma Buisman te Heerde. een tour dwars door de Veluwe in de richting van 't Gooi over Hilversum naar Mont- foort, de bekende pleisterplaats waar gegeten zal worden. De reiskosten met inbegrip van de toegangskosten voor Hoge Veluwe en Berg en Bos zullen bedragen 8,— per persoon Opgaven voor deelname worden liefst zo spoedig mogelijk ingewacht bij de heer Schipper, met als uiterste da tum 9 mei a.s. Op laatstgenoemde da tum zal de mei-vergadering gehou den worden, waarop het volledig reis plan bekend gemaakt zal worden. Vervolgens kreeg de heer Neder pelt het woord voor het houden van een causerie „Onze groententuin". Het was spr begrijpelijkerwijze on doenlijk om deze avond de 35 be staande groen ten gewassen, waarin nog zoveel rassen bestaan te behan delen doch hij zou zich bepalen tot enkele soorten. Als man van de prak tijk zijnde gaf hij allereerst aan de behandeling van de grond, de be mesting zowel met organische als met vaste meststoffen zoals bloed meel, guano en andere samenstellin gen. Betreffende slateelt was het wel merkwaardig, dat een ras als „Mei koningin", dat zeker al 50 jaar be staat, voor het voorjaar nog steeds het beste is, echter niet voor de zo mer of najaar, want dan treedt op de voorgrond Blackoool en de Re- gina Verder nam hij onder de loupe de radijsteelt, waarbij spr. enige bosies van de Sherry Bell vertoonde, welke een lust voor de ogen waren. De teelt van worteltjes en de spe ciale cultuur van komkommers werd ook besproken. Na de korte pauze werden nog een serie plaatjes vertoond van de ver schillende ziekten, welke onder de groente-gewassen voorkomen, waar bij spr. menige nuttige wenk gafi voor de bestrijding. Uit de vel*» vra- gen, welke werden gesteld, bleek wel het beste dat het bestuur een goede greep had gedaan om de ama teur-kweker meer kennis by te bren gen inzake zijn groententuin. Bij de keuring van het ingezonden mate- riaal behaalde mej. v. d. Bosch 8y3 p., P. J Schipper 7 p. en P. v. Bo- hemen 8 p. Aan een flink aantal le-1 den werden vervolgens nog een aan tal Lathyrus-plantjes uitgereikt, zo dat men er van verzekerd kan zijn dat in juni weer een aantrekkelijke expositie van „siererwten" zal plaats vinden. Strijd op de 64 velden duurt voort. De uitslagen van de eerste ronde van de finale om het clubkampioen- schap van de schaakvereniging „Da niël Noteboom" luiden als volgt: P. Bedijn—L. W. Turk 10, J. J. Bizot J. Sleeboom afgebroken. In de tweede ronde hadden P. Be dijn en J. J. Bizot een gave Sici- liaanse partij met een onberiselijk eindspel, dat in remise eindigde. In een Spanjaard raakte J. Slee boom met zwart tegen L. W. Turk twee pionnen achter Hij behield toch nog enige aanval, maar sneefde toen hij m een onbedachtzaam moment een toren cao eau deed. De stand is nu: 1. P. Bedijn 1J4. 2. L. W Turk 1„ 3. J. J. Bizot 1 plus 1 afgebroken partij; 4. J. Slee boom 0 plus - afgebroken partij. In de competitie, die de overige leden spelen, werden de volgende resultaten geboekt: R C de Lanëë P. Hoek 10, R. de GrooiG. Vink 01, W. van RooyenA. Veef kind Viy, F. Hoek—J. Turk 01. De stand is hier: 1. J. Turk me4- 6 punten, 2. en 3. R. C. de Lange en G. Vink met 4 punten; 4. W van Rooyen met 3V3 punt en 5. A. Tiir.an n.et 3 punten. 0EGSTGEEST Autobotsing Woensdagmorgen omstreeks negen uur heeft op de oostelijke rijbaan van de rijksweg Den HaagAmsterdam een autobotsing plaats gehad, ten ge volge waarvan een persoon werd ge wond. De heer A. A. C. Dusée, vertegen woordiger te Oegstgeest, sloeg, ko mende uit de richting Leiden de richting Haarlem in. Op de afrit van de oostelijke rijbaan, ter hoogte van het Klinkenberger viaduct, moest hij afremmen. Hierbij werd hij van achteren aangereden door een andere auto. De heer Dusée brak enkele ribben en werd op advies van dr. Van Nes naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Zijn wagen be kwam zware beschadigingen aan de achterzijde. De voorzijde van de auto, die de aanrijding veroorzaakte, werd eveneens beschadigd. De bestuurder van dit voertuig bleef ongedeerd. SASSENHEIM DAMMEN PRIJSUITREIKING VIER DORPEN-TOERNOOI. In het clublokaal van de damclub „Sassenheim" vond de uitreiking plaats van de behaalde prijzen in het Vier-Dorpen -Toernooi". De secretaris van het „VDT", de heer J. v. d. Loo releveerde in grove trekken het verloop van het toernooi gedurende de 10 jaren van haar be staan. Hij wees op de vriendschap tussen de dammers in de Bollenstreek en hoe ieder jaar weer naar deze wedstrijd wordt uitgezien. De fraaie wisselbeker, die dit jaar als inzet gold, maakte dat allen hun best deden om deze in hun bezit te krijgen. Daarna reikte de heer J. Kunt een fraaie wisselbeker, met een woord van gelukwens aan de dammers van Sassenheim over. De tweede prijs, bestaande uit een mooie zuil, werd door hem uitgereikt aan de voorzitter van de damclub St. Bavo te Heem stede. Voor de twee overige deel nemende verenigingen was een me daille ter beschikking gesteld als herinnering aan het feit, dat het VDT tien jaar bestaat. Door de voorzitters werden woor den van dank uitgewisseld. De heer v. d. Loo werd geroemd om de wijze, waarop hij gedurende 10 jaren dit toernooi heeft georganiseerd. Daarna werd er gedanst en met andere gezelschapsspelen de rest van de avond in feestelijke stemming doorgebracht. Diploma-uitreiking tuinbouwcursus. Gisteravond werd in „Het Bruine Paard", de laatste les gegeven aan de leerlingen van de Tuinbouwschool- cursus. De heer J. Heemskerk heette allen welkom, in 't bijzonder de 15 geslaagden, de ere-voorzitter van Bloembollencultuur en de burge meester. Door een leerling, de heer Knibbe, werd vervolgens een lezing gehouden over de bemesting door de eeuwen heen. De heer Kruger van de Rijkstuin bouwschool reikte, met voor iedereen een toepasselijk woord, de diploma's uit. Geslaagd zijn voor deze 2-jarige cursus de heren Knibbe, Haarl.meer; W. van Noort, A. v. Winsen, C. v. d. Heiden, P. Heemskerk, J. Paarde- kooper, C. L. Heemskerk, allen uit Warmond; P v. d. Berg, Chr. v. d. Ploeg, Th. v. d. Ploeg, C. P. Boere, uit Voorhout; H. Warmerdam, Lisse; G. de Groot, P. Zwetsloot en W. Ho- man, uit Sassenheim. De leraren namen hun pupillen enige tijd onder vuur door het stellen van vragen, die alle op snelle wijze werden beantwoord. Hierna sprak de burgemeester enige waarderende woorden. Door de heer P. de Groot werd namens de gediplomeerden dank gebracht aan de leraren en een presentje aangeboden. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met het vertonen van enige prachtige en leerrijke natuur films van de Nederlandse Heide maatschappij. VOORHOUT 3 JAARVERGADERING „VOORHOUT'S MIDDENSTAND" De leden van Voorhout's Midden stand hielden een jaarvergadering in café „Welgelegen". Voorzitter Ant. v. Kampen Pzn verwelkomde Ant. v. Kampen Pzn blik op het jaar dat achter ons ligt. Hij somde de spanningen op welke er in het wereldgebeuren zijn, deze stellende in het licht van het komen de Paasfeest. Wanneer velen met u zich opmaken, aldus spreker, om dit feest te vieren, een ieder naar zijn geloof en overtuiging, dan wilde spr. gaarne in overweging geven, zich ook een ogenblik te bezinnen op de taak, welke de middenstand in dit leven is toebedeeld. Spreker vervolgde met, „velen van ons zijn van mening, dat een andere werkkring veel prettiger is; meer perspectieven biedt. Toch wil ik deze mensen de vraag voorleggen „Bent u er van overtuigd, dat u in de afgelopen tijd uw taak als vak man, als middenstander op de juis te wijze hebt vervuld? Bent u in alle opzichten overtuigd van uw dienende taak tegenover de gemeen schap? En bent u er van overtuigd dat u alleen kunt verdienen door te dienen? In een vrij land. dat wij Neder land gelukkig altijd nog kunnen noemen, kan elke middenstander zich nog vrij ontplooien al wordt die ontplooiing nogal eerus belemmerd door een verstarrende vestigingsno- litiek, maar.... deze Overheids maatregelen zijn onbetekenend te noemen in vergelijking met het leed. dat nu in andere landen heerst en waar ook de middenstand heel erg heeft geleden Wij moeten dankbaar zijn en woekeren met de hieT nog altijd aanwezige kansen in ons be drijf. Met eerlijk koopmans- en vak manschap streven naar uitbreiding van zaken. Onze collega's niet meer zien als concurrent, maar als be- driifsgenoot. Dan, besloot spr. met zijn bezielende openingsrede, ziin alle middenstanders op de goede weg, ook in het verenigingsleven. De heer P Nnnrdermeer. penning meester der afdeling, meldde dat de financiën zeer gunstig waren. Ook het verslagjaar van secretaris J. L. van Wieringen was hoopvol vooral omdat meerdere jonge middenstan ders zich aansluiten bij de afdeling. De cursus Engels voor middenstan ders was een groot succes. In het komende jaar heeft het bestuur weer enkele pijlen op de boog, die de plaatselijke middenstand ten goede zullen komen. ..In Voorhout's Middenstand be gint weer een frisse geest te waaien en daar zijn wij zeer dankbaar voor". Met deze woorden sloot de voorzit ter, waarna men nog enige tijd in gezelligp sfeer bijeen bleef. r ftfuzikale rondgang. Ter gelegen heid van de te houden wedstrijd in het leggen van mozaïeken op zaterdag 13 april, georganiseerd door de VVV te Voorhout, zal de KVT Harmonie „Kunst na Arbeid" onder leiding van haar directeur Cor van Gent een feestmars door Voorhout maken. Het korps bestaat uit 55 man incl. een drumband. Om half drie wordt vertrokken vanaf de christelijke school. De mars wordt aangeboden door de Kon. Ned. Tapijtf abrieken te Moordrecht en Deventer. VOORSCHOTEN Bescherming Bevolking. Gister avond werd in het Cultureel Centrum een B.B.-avond gehouden, welke, zo als de heer Gerth van Wijk het uit drukte, ten doel had, de gedachte le vendig te houden, dat hier in Voor schoten een B.B.-organisatie is. Een zuiver menslievende organsatie. Bur gemeester C. J. v. d. Hoeven hield een korte toespraak, waarin hij Luitenant Mathon citeerde met betrekking tot de taak van de B.B. bij het bestrijden van de gevolgen van de moderne oor logvoering. Eén van die gevolgen kan zijn het ontstaan van een chaos. In het bestrijden daarvan neemt de B.B. de voornaamste plaats in. Zij zal o.m. verliezen en vernielingen moeten te gengaan en boven alles daarbij het moreel in stand moeten houden. Wat betreft de organisatie in Voorschoten bij de B.B. Deze is zo goed als klaa-, aldus de burgemeester. De gemeente is in acht blokken verdeeld. De blok- posten hebben hun materieel thans volledig en de blokploegen zijn ge oefend. De brandweer is ook klaar en kreeg een babyspuit extra met een geoefende bemanning. De opruim- en reddingsdienst is klaar en geoefend. Het locale medische team is ge vormd en het kringteam tevens. De politie '-.ent zijn taak en is klaar even als de dienst voor de Sociale verzor ging en het opkomstcentrum. Het zelfde geldt voor de evacuatiedienst. Alzode organisatie is klaar, het materiaal is er, doch mensen zijn er nog niet voldoende. Burgemeester d. Hoeven reikte hierna het B.B.-diplomi uit aan de heer C. de Bruin. Verder werd een film gedraaid over de wederopbouw van de stad Rotterdam en nog een ontspanningsfilm. Jammer was het dat de belangstelling voor deze avond niet groter was. Taptoe Aan de vooravond van Koninginnedag 1957 zal er een gro te taptoe gehouden worden. De tap toe, is vastgesteld op 29 april a.s. en begint om 18.45 uur. De stoet wordt samengesteld op de Raadhuislaan De commissie tot voorbereiding van de taptoe van de Koningin Wilhel- mina-vereniging roept alle vereni gingen op om hieraan hun mede werking te verlenen. De aangifte met het aantal, deelnemers dient te schieden voor 23 april a.s. bij de heer J. H. Schoonbeek, Pauwen straat 26. Schaakvereniging „Voorschoten" De uitslagen zijn: Groep I: Bo venJansen YzYi\ P. Segaar Smit 01; SmitBoven 01; WaasdorpMaarsen 01; Braggaar —Smit Y,—'A. Groep A: Honsbeekv. d. Marei 01; BesuyenBraggaar 01; v. d. KooyN. Segaar 10; Hulleman Honsbeek 10. Groep B: RenswouwGrobben 10; KunekeRenswouw YiYi\ v. DijkGroenenberg 01; v. d. Ak kerMaat 01; Kunekev. d. Werf Ytr-Vi- WARMOND DAME DOOR AUTO AANGEREDEN. Toen mej. P. van Niekerk, nadat zij bij halte „Meerrust" alhier uit de bus om wilde overste' en, werd zij y grepen door een in de richting Lei den passerende auto. Zij liep daarbij een zware hersenschudding en ern stige verwondingen uan het been op. Door een Rode Kruis auto werd zij naar het ziekenhuis te Leiden ver voerd. WASSENAAR 135 WONINGWETWONINGEN IN HAVENPLAN KUNNEN GEBOUWD WORDEN. Aan de onzekerheid over de vraag, of in het z.g. Havenplan achter de Johan de Wittstraat door de Wasse- naarse Bouwvereniging al of niet 135 woningwetwoningen gebouwd kun.ien worden, is dezer dagen een einde ge komen; er is met het ministerie van Wederopbouw overeenstemming be reikt over de bouwprijs en het ligt in de bedoeling, dat de provinciale di rectie van de Wederopbouw de „toe wijzing" voor deze woningen op neemt in het programma voor mei a.s. Het bouwplan ontworpen door architect Honstra uit Wasenaar, om vat 60 woningen in drie bouwlagen de eerste etagewoningen met portie ken, die in Wassenaar zullen verrij zen en 71 eengezinswoningen van het in Wassenaar gebruikelijke type en 4 woningen voor bejaarden. Het terrein, waarop deze woningen zullen worden gebouwd, is bouwrijp; rioleringen en wegen zijn aangelegd en de brug in het verlengde van de Johan de Wittstraat, die de toegang vormt tot het bouwterrein is gereed. Wat aanleg van straten en riole ringen betreft is men zelfs reeds ver der gevorderd dan voor dit bouwplan nodig is. De 60 etagewoningen komen aan de Hofcampweg, die op enige afstand evenwijdig aan het Havenkanaal is aangelegd en die in de toekomst, via een brug over de Zijl watering, zal aansluiten op het gedeelte van de Hofcampweg, dat reeds bestaat, naast 't Deyler huis. De andere woningen komen in straten achter deze weg. Tussen het nieuwe gedelte van de Hof camp-veg en het Havenkanaal komt een plantsoenstrook. Schotse week op Rijnlands Lyceum. Morgen, zaterdag worden in Was senaar 20 middelbare scholieren uit Edinburgh verwacht, die de gasten zullen zijn van leerlingen van het Rijnlands Lyceum ter gelegenheid van de Schotse week die op het Ly ceum gehouden wordt. De Schotse week wordt zaterdag avond geopend met een samenkomst van de leerlingen in de aula, waar eer gevarieerd programma wordt ge boden. Er zal een een-acter worden .opgevoerd, leerlingen van het ly ceum zullen Schotse volksdansen uit voeren en er zal een film worden ge draaid. Maandag, dinsdag en woens dag wordt in het schoolgebouw een tentoonstelling gehouden over Schot land. 's Avonds is deze tentoonstel ling geopend voor ouders en belang stellenden. In de morgenuren zullen voor ver schillende groepen van leerlingen causerieën over Schotland gehouden worden. Woensdagmidag zal de tra ditionele voetbalwedstrijd tussen do centen en leerlingen plaats vinden. Passie-avond van R.K. jongeren. Zondagavond organiseren de r.-k. jongeren in het verenigingsgebouw een passie-avond. Er wordt door en kele leden een poppenspel opgevoerd en Stella Maris zal een stemmig pro gramma uitvoeren. Niet alleen leden, vooral ook ouders en andere belang stellenden zijn welkom. Studenten op op het raadhuis ont vangen. Een vijftigtal leden van de Inter-univedsiteaire Kunsthistori sche Studentenorganisatie, met gas ten uit Leuven en Gent, die op het ogenblik deelnemen aan een congres in Leiden, is gistermorgen in het raadhuis door loco-burgemeester mr dr J. Hazenberg ontvangen. De studenten, die vergezeld werden door prof. d. v. Regteren Altena uit Amsterdam en ir J. J. Terwen van het Prentenkabinet te Leiden, wer den in de raadzaau door de loco-bur gemeester toegesproken. De heer Hazenberg hield een toe spraak en nodigde de studenten uit, na een kopje koffie in een zijzaal een kleine ëxpositie te bezichtigen van enkele stukken uit het archief der gemeente, een aantal afbeeldingen n.l die voor Wasenaar van historische waarde zijn. Er bestond voor deze expositie en vor de toelichting, die dor de heer Smeets gegeven werd, veel interesse. BIOSCOPEN. Casino: „Check point", 1-1 jaar. Lido: „Frasquita", het pikante avontuur", 18 jaar. Luxor: „08/15. Het einde", 18 jaar. Trianon: „Op het spoor der verdwe- dwenen vrouwen", volwas senen. Rex: „De wet van de prairie", 14 jaar. Marktberichten LEIDEN, 12 april.. Vee. Aan voer: 3 stieren, 160 melkkoeien, 180 vette koeien, 329 varekoeien. 47 pin ken, 45 vette kalveren, 477 nuchtere kalveren, 60 vette schapen, 85 fok schapen, 552 vette lammeren, 299 weidelammeren, 40 varkens, 278 schrammen, 870 biggen, 20 geiten, totaal 3445 stuks. Notering: melkkoeien 100011C0, vette koeien per kilogram schoon ge wicht 2.85 tot ƒ3.40 varekoe'en 650 tot 950, pinken 300 tot 500, vette kalveren per kilogram levend gewicht 2.25 tot 3, nuchtere kal veren per kilogram levend gewicht 1.10 tot 1.30, vette schapen f 80 tot 120, fokschapen met 1 lam ƒ150 tot f 175, fokschapen met 2 lamme ren 225 tot 275, vette lammeren 90 tot 135, drachtige zeugen f 250 tot 275, vette lammeren 90 tot 135, drachtige zeugen f 250 tot f 325, schrammen 65 tot 110, biggen 45 tot 52. Handel: voor melkkoeien rustig, voor vette koeien vlug, varekoeien stil, pinken kalm, vette kalveren sle pend, nuchtere kalveren vlug, vette schapen lui, vette lammeren willig, fokschapen rustig, zeugen, schram- m'en en biggen willig. LEIDEN, 12 april. Kaas. Aan voer: 10 partijen Goudse kaas. No tering: eerste soort 2.48 tot 2.55, tweede soort f 2.40 tot 2.47. Handel kalm. LEIDSCHENDAM, 12 april. Groen te. Sla A 830—1050, idem B 600 870, idem C 500520, stoofsla 10 18, spinazie 1223, prei 1013, an dijvie 3846, komkommers A 82 84, idem B 7476, idem C 4953, idem krom 7476 per kg. ROELOFARENDSVEEN, 11 april. Bloemen. Tulpen: Purper Copland 56—72, E. Eddy 35—49. White Sail 3652, Golden Harvest 5583, Rose Copland 4762, Rijnland 52, Queen Elisabeth 65, Piccadilly 4163, v. d. Eerden 4665, Zenober 3054, Par kiettulpen 5090, Ibis 3645, Lusti ge Witwe 4154, Couleur Cardinal 3442, Crown Imperia] „549, Bar- tigon 4658, Cordel Huil 4651. Re. fgorma 5479. Elmus 6069, Palem- bang 7074, Prunus 4154, Hillegar- de 32—41. W. Pitt 48—65, White Vir- gine 60—70, Zwanenburg 5864, Kleurenpracht 6066. Moederdag 60 71, Wintergold 3064. Dubbele Tulpen 2058, Narcissen 1430 per bos. 10 moderne kleuren met Va, mouwen. Vanaf 11.25 HAARLEMMERSTR. 172 174 179 HERENSTRAAT 9 MIDZA-bonnen voor onze cliënten. nieuwe kieurenj;* c°"b?j.4o"L 2.9 5 Hierin brenrenT**,,,0,,*n te collectie in alle hen on^e^end gro- Hen prima jacquard 3'60 ss.'rtsïfv??».» _""'en kJeurecht- i~?ora^X.veJïS 8.90 1.25 l¥larqu'sette*. 2.25 Met rijk geborduurde ncb^ 3.60 180 DEN HAAG - LEIDEN - HAARLEM grote markt 4 botermarkt 19 grote riviervismarkt 1 donkersteeg 16 houtstraat 31

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6