televisie „St. Adelbert" belegt contactavond met geestelijkheid van stad en omgeving JGTVoe VIRO te Leiden bezon zich op Wereldgezondheidsdag visie op televisie Scherp Wrang ,Lied van de Moordenaar1 School voor Leids woonwagenkamp DINSDAG 9 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Het nieuwste initiatief van de St, Adelbert-vereniging, een contact avond met de geestelijkheid van stad en omgeving, is toch werkelijk een succes geweest. De voorzitter, dr W. J. J. Dijssel- bloem, kondigde aan, dat in het vol gend seizoen opnieuw zulke contact avonden worden gehouden. Inleider op deze bijeenkomst was prof. dr J. Ponsioen, verbonden aan het Institute of Social Studies te Den Haag, die sprak over „Gezin en Maatschappij". Na enige interessanto opmerkingen over de historische ontwikkeling van het gezin, dat zich althans in de Westerse beschaving los maakte eerst uit het stam-verband, later uit het familieverband, besprak pater Ponsioen de invloed, welke de „mo dernisering" van het gehele maat schappelijk leven op het gezin heeft gehad. Deze modernisatie betekende een uit-elkaar-breken van de gehele manier van leven, waardoor de mens 'buiten het gezin in verscheidene an dere milieu's wordt geplaatst, mi lieu's, met elk een ander norm-stel sel. Het gezin reageerde aanvanke lijk op deze revolutionaire ontwik keling door zich dicht te sluiten tot bet intieme, veilige gezin, waarin bet huwelijk zich vervolmaakte tot een liefdesgemeenschap. I Tegenwoordig kan echter door de gewijzigde maatschappelijke struc tuur, maar ook ten gevolge van de sterke individualisering een afbraak van dit gesloten gezin worden gecon stateerd. Vele gezinnen blijken niet opgewassen tegen de invloed van de milieu's buiten het gezin, zoals school, bedrijf, organisatie, ontspan- nings-industrie. Dat niet-opgewassen-zijn demon streert zich in twee als pathologisch te beschouwen verschijnselen: ener zijds het krampachtig vasthouden van de gezins-intimiteit, anderzijds het „kosthuis-gezin", waarin men dc strijd tot behoud van de hoge waar den van het gezinsleven geheel op gegeven heeft. Geen van beide soorten gezinnen blijkt in de tegenwoordige tijd van de behoefte van de jeugd te voldoen. Tegenover deze beide types stelde spr.. wat hij noemde, het „open ge zin", dat niet terughoudend, niet vij andig staat tegenover de nieuwe mi lieu's rondom, maar ze in het gezins verband integreert. Men kan geen bepaalde methodiek aangeven, hoe het moet, wil het goed gaan. Dit hangt te veel af van de landstreek en van de steeds wisselende om standigheden. Het beste achtte spr. de gezinnen, die in de moderne tijd wèl slagen, ten voorbeeld te nemen. Veel, zo niet alles hangt hierbij af van de levenswijsheid der ouders, die ieder paar voor zich en steeds weer opnieuw het gezinsleven moeten scheppen en herscheppen Er volgde op deze boeiende inlei ding een even boeiende gedachten- wisseling, waaraan priesters en le ken gelijkelijk deelnamen. Het was, als eerste proef, een zeer geslaagde avond. GANGETJE (Advertentie» PAARD DOOD GEVALLEN IN DE HERENSTRAAT. De heer J. v. d. Krogt, wonende V' .htweg, Zoetei was vanmor gen met zijn paard naar de smid ge weest. Op de terugweg, terwijl hij met paard en wagen door de Heren straat reed, viel het paard plotseling dood. Het kadaver werd door een veewagen van de gebr. Onderwater uit Zoeter naar het abattoir vervoerd. Suez-kanaal is vrij Het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten heeft gisteravond be kend gemaakt, dat het Suezkanaal vandaag zou worden opengesteld voor alle tonnages. Het bergingswerk aan het Egypti sche fregat „Aboekir" het laatste obstakel dat het Suezkanaal ver sperde is gisteren gereed geko men. Het schip is thans naar de Bit termeren versleept. Het kanaal is dus nu geheel vrij, maar dit moet nog officieel bekend gemaakt worden door de Egypti sche autoriteiten. Tot nu toe mogen schepen tot 11.000 ton door het ka naal. Nederlanders komen niet. Het bestuur der Koninklijke Ne derlandse Redersvereniging heeft zich in een vergadering met de leden van haar vereniging, die bij de vaart door het Suezkanaal zijn betrokken, beraden over de mededeling van de Nederlandse regering, dat deze het ongewenst acht, dat voorlopig door Nederlandse schepen van het kanaal wordt gebruik gemaakt. De vergadering kwam tot de con clusie, dat ovéreenkomstig de mede deling der regering dient te worden gehandeld. De Deense politie is op zoek naai- een 49-jarige inbreker, die uit de gevangenis van West-Jutland ver dwenen is, nadat men ontdekt had, dat hij tijdens zijn straftijd zijn cel gebruikte als basis voor inbraken in de omgeving. Hij verborg rijn buit op het terrein van de gevangenis. Gezondheid: universeel en fundamenteel recht Lezing door dr P. H. J. Lampe Naar aanleiding van Wereldge zondheidsdag, die zondag j.l. gehou den werd, belegde de afdeling Lei denOegstgeest van de Vereniging tot het formeren van een Wereldge zondheidsorganisatie, eerst op 7 april 1948 waren 26 staten lid van de W.H.O. (World Health Organisation) geworden, waarmee het aantal dat vereist was voor de instelling van de W.H.O. als een permanente organi satie werd bereikt. Op deze datum wordt thans ieder jaar het daadwer- voor Internationale Rechtsorde gis-|kelijk tot stand komen van de we- teravond in samenwerking met het Ned. Instituut voor Praeventieve Ge neeskunde een bijeenkomst in het ge bouw aan de Wassenaarseweg. Spre ker was dr. P. H. J. Lampe. De voorzitter van de Leidse Viro, dr. ir. H. M. J. Hart, kon slechts een klein deel van de 73 leden welkom heten. Met grote aandacht hebben de aanwezigen de voordracht met licht beelden van dr. Lampe gevolgd. Spr. begon met te wijzen op de histori sche achtergrond van deze herden king. Werd reeds in 1945 besloten POTLOOD en GEEST No. 533. Horizontaal: 1. gem. in N.- Brab.. bij Breda, 4. spoedig, 7. bij woord, hoeveelheid eten, kliekje, 11. Nederlands gezag (afk.), 12. telwoord (Duits), 13. meisjesnaam, 14. ge wichtje (afk.), 15. stuur van een schip. 16. ram, 17. gem. in Gelderland. Verticaal: 1. bekende afkorting, 2. oogvocht, 3. ongel, smeer, 5. het ver blijf der Asen en Asinnen, 6. beken de bos-klinm vogel, 8. vereniging, 10. stad in Letland, 13. gem. in Drente, 15. hoepel, 18. bijwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 532. Horizontaal: 1. lom, 4. agent, 9. aren, 11. Elia, 12. katern, 13. sa. 14. snel, 15. eb, 17. ge, 18. er, 21. N.S., 23. slok, 25. A.P., 27. pateen. 28. aria, 30. Aïda, 31. toorn, 32. dek. Verticaal: 1. laks, 2. orang, 3. met een, 5. gene, 6. el, 7. nis, 8. taak, 10. nel, 16. beleid, 19. roede, 20. haat, 22. spar, 23. sta, 24. knak, 26. pro, 29. Als dit t.v.-overzicht komt onder het oog van de kijkers, zal de vijfde en laatste Eurovisie-reportage van het Brits koninklijk bezoek aan Pa rijs ongeveer zijn geëindigd. Beeld en geluid waren weliswaar niet steeds even duidelijk, doch men kon toch wel een indruk krijgen van wat zich zoal in het openbaar heeft afge speeld. De Franse televisiedienst heeft voor de eerste maal gebruik kunnen maken van een zogenaamd rijdende camera, gemonteerd op een auto met zender-installatie. Dit ap paraat reed op de weg van het pa leis naar de Etoile links van de Rolls royce, waarin koningin Elisabeth was gezeten en had aldus een onbe lemmerd uitzicht op de stoet, die zich in matig tempo langs de duizenden aan de kant bewoog. Voor het ove rige kwamen er de nodige telelenzen aan te pas, omdat toch maar zo wei nig mogelijk van het geziene aan het nieuwsgierige oog zou voorbij gaan. Alle Leidenaars kennen natuur lijk het Kamerlingh Onnes labora torium aan de Nieuwsteeg. Dat be treft dan de buitenkant, want slechts weinigen zullen vertrouwd zijn met het inwendige. In het programma van de NCRV heeft men nu middels de beeldbuis een kijkje kunnen krij gen van het interieur met een van de koudste plekken ter aarde. Interes sant was hetgeen de deskundige dr. G. J. van den Berg er over wist te vertellen en wat de spiedende ca mera vermocht vast te leggen. Voor het overige verschenen de gebruike lijke maandag-numme,rs, deze keer weer eens met een kleinkunstpro- gramma en de maandelijkse filmru briek. Toneelliefhebbers herinneren zich nog wel de indrukwekkende ver toning van het stuk „Met eervol ont slag", naar we menen met Albert van Dalsum in de hoofdrol. Nadien is het spel voor de televisie vertoond en nu volgt hedenavond de t.v.-uit- zending van „The Browning Ver sion" als film. Het Engelse verhaal is gebaseerd op de vaak bewogen tekst van Terence Rattingan, die zelf het stuk ook voor de televisie heeft be werkt. De tragische hoofdfiguur is een verbitterde en vereenzaamde leraar, die zich bij zijn leerlingen gehaat heeft gemaakt. Nochtans heeft de oprechte genegenheid van een der jongens hem tot een ander mens gemaakt. He' verhaal is uit stekend opgebouwd en heeft geleid tot een knap geënsceneerde spel- eD dialoogfilm. met waardevolle milieu schildering. De film van vanavond verdient o.i. alle aandacht van vol wassenen en met enig voorbehoud wegens een buitenechtelijke verhou ding van de rijpere jeugd Voor woensdag vragen we aan dacht voor een film ever Rotterdam, speciaal voor de Italiaanse televisie gemaakt. Regisseur Igor Scherb geeft een geheel eigen vsie op een Neder landse stad in heroouw. Men zal het zelf kunnen ervaren. reldorganisatie herdacht. Dr. Lampe herinnerde er aan, dat een en ander in 1948 een feit is geworden mede door de cholera-explosie in het na jaar van 1947 in Egypte. Bij de epe- demie zijn tal van landen te hulp ge schoten. Thans telt de W.H.O. niet minder dan 88 leden. Met nadruk vestigde spreker er de aandacht op, dat gezondheid tot de fundamentele rechten van ieder mens behoort, zon- der onderscheid van ras, godsdienst, politiek, geloof, economische of socia le positie. Bovendien is de gezondheid van alle volken een noodzakelijke voorwaarde voor het bereiken van vrede en veiligheid. Zij is afhankelijk van volledige samtnwerking van i mensen en staten. De opzet van We- I reldgezondheidsdag is, aldus dr. Lam- pe, het maken van een wereldwijde i propaganda met elk jaar een wel- j overwogen facet van het werk van de W.H.O. Het propagandathema van dit jaar is Voeding en Gezondheid. Voorts wees dr. Lampe er op, dat Wereldgezondheidsdag in Nederland of in andere perfect-gesaneerde ge bieden, geen uitbundige belevenis is, maar wel in een land als Birma, waar niet minder dan 650.000 mensen me laats zijn. Dr. Lampe vertelde later op de avond een en ander van de leprabe strijding in het land van de duizend pagoden (men zou het volgens hem ook het land van de duizenden lepro zen kunnen noemen) in 1952. Hoe men al deze gevallen onder controle tracht te krijgen bleek duidelijk uit de lichtbeelden, die in de collegezaal van het Instituut werden vertoond. BB-BINDINGSAVOND VOOR DE D.S.V. De bindingsavond, welke gister avond in het Gulden Vlies wera gege ven voor de dames van de Dienst So ciale Verzorging der Bescherming Bevolking, was maar matig bezocht. Verschillende oorzaken kunnen hier toe meegewerkt hebben en men dacht natuurlijk in de eerste plaats aan de schoonmaak, die vele vrou wen op het ogenblik bezig houdt, hoewel er ook op deze avond toch wel „schoonmaaksters" waren. Waar een wil is. Hoe het zij, het vertoonde werd er niet minder om, alleen hebben de af wezigen weer sterk ongelijk gehad. De heer S. W. Hagedoorn, hoofd BB, sprak een kort openingswoord, waarna de heer S. Krist, die als op volger van de heer S. Rozemond als hoofd van de Dienst Sociale Verzor ging optreedt, in het kort nog eens de betekenis van de D.S.V. in de BB uiteenzette. Hierna werd een filmprogramma vertoond, o.a. met de films van de oefening 556 in Leiden, de E55 in R'dam, de (ongelovige) Thomas-film en een fraaie rolprent ,n kleuren van het Kruger-Wildpark in Zuid-Afrika. rVE SERIE ABONNEMENTSVOOR. STELLINGEN is besloten met de opvoering van een stuk van de jonge Vlaamse schrijver Hugo Claus „Het lied van de moordenaar". Verleden jaar is de serie eveneens besloten met een stuk van Claus, n.l. „Een bruid in de morgen". Over geen van beide kunnen we enthousiast zijn. Ton Lutz, die beide spelen regisseer de, sprak gisteravond een inleidend woordje; hij zei, dat Hugo Claus tot de z.g. experimentelen behoorde, doch z.i. met z'n 27 jaar zijn defini tieve vorm reeds gevonden had. Dat zou jammer zijn voor de jongeman, wiens werken ongetwijfeld grote re- valiteiten vertonen, maar die zich nog teveel te buiten gaat aan holle rhetoriek en opgeblazen en onwerke. lijke karakterisering. „Het lied van de moordenaar" weerklinkt in een ondoordringbaar bos in Vlaanderen in de tijd van de Franse revolutie, toen allerlei opge jaagde lieden in de bossen vluchten en daar benden vormden. Een legen darische bendeleider vas een zekere Moerman, die een roverhoofdman was en een moorden: ar, wiens in vloed vooral steunde op het gerucht, dat hij onkwetsbaar was. Zijn kracht werd evenwel verlamd door zijn pas sie voor een barones, die hij met mes steken vermoordde, toen hij haar ver lammende invloed bespeurde. De aureool van onschendbaarheid was hij evenwel kwijt en zo viel hij in handen van de soldaten, welke de echtgenoot van de barones op hem afgestuurd had. Claus heeft bij het relaas van deze episode de vorm van de z.g. flash back gekozen, zoals men dat in de film vaak doet. Als het spel begint zit Moerman in de gevangenis zijn executie af te wachten en ziet hij de dramatische gebeurtenissen van de voorafgegane dagen nog eens aan zich voorbijtrekken. Bezwaren zijn tegen deze methode o.i. niet aan te voeren, maar de voordelen zien wij er ook niet van in. gen dit stuk is de overdaad van alles. Claus theeft de figuren van deze legendarische moordenaar aan gegrepen als een kapstok om er al lerlei hartstochten aan op te hangen, welke hij met volle handen ten toon spreidt; hij gebruikt daarbij een taal, welke vaak dichterlijk is en uiter mate beeldend, maar al evenzeer aan overlading lijdt. Pim Dikkers, die de magische per soonlijkheid van de moordenaar, had uit te beelden, stond voor een zware SUCCESSEN VAN DE KYNOLOGENVER. „RIJNLAND" en vermoeiende taak. Hy moest een meer dan levensgrote figuur tot leven zien te brengen en zocht de kracht van zijn typering vooral in de kracht van zijn stemgeluid. Wij zien niet, hoe hij het anders zou hebben moeten doen en hebben grote be wondering voor de prestatie van deze acteur, die vrijwel de gehele avond boven menselijk niveau moest uit stegen. Hij was de centrale figuur, tegenover wie de anderen zich nau welijks konden handhaven Slechts de twee vrouwenrollen (gespeeld door Ann Hasekamp en Henny Orri) hadden van de auteur wat meer relief meegekregen. Het décor was niet alleen sober, maar ook somber gehouden, niet al leen om de sfeer te accentueren, maar tevens uit praktische overwe gingen bij het wisselen van de tafe relen, hetgeen bij open doek ge schiedde. Ofschoon het stuk velen niet bevre digd zal hebben, was er toch erken telijkheid voor de prestatie der spe lers. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 8 April 1857 Leyden. Volgens opgave in de St. Cour. zijn in 1856 als land- verhuizend uit Nederland over zee vertrokken 1924 personen waaronder 997 kinderen. Van dit getal kunnen er 81 als gegoeden beschouwd worden; 138 waren behoeftig. Van 469 was verbete ring van stand, bestaan en ver mogen de reden van vertrek en van 9 hunne godsdienstige be grippen. 's^-Gravenhage. Gisteren is alhier met de gebruikelijke plegtigheden de verjaardag ge vierd van H.K.H. de Grootherto gin van Saksen-Weimar Zuster van Z.M. den Koning. Ten 12 ure is er eene luisterrijke parade door de troepen van de bezetting gehouden, en des middags was bij die gelegenheid familie-diner bij H.M. de Koningin-Moeder. Ten zuiden van kamp De Leidse raad heeft in de zit ting van 24 januari 1955 besloten aan het bestuur van de „Stichting Woonwagenkamp Leiden" mede werking te verlenen voor stichting van een school voor gewoon lager onderwijs met twee klasselokalen. In het desbetreffend voorstel heb ben b. en w. medegedeeld, dat overwegend bezwaar bestaat tegen het voornemen van het bestuur om de school te stichten op het terrein van het woonwagenkamp. Deze plaats achten zij voor schoolbouw geheel ongeschikt, omdat een school een rustige plaats behoeft en daar om in dit geval als eis moet wor den gesteld, dat deze verrijst op een geheel afgesloten terrein. Uiteraard is het van groot belang, dat de school staat in de onmiddel lijke nabijheid van het woonwagen kamp. In verband hiermede hebben zij een plan doen ontwerpen, waarbij een ten zuiden van het woonwagen kamp gelegen terrein voor de school wordt bestemd. Aangezien dit terrein gedeeltelijk (1600 m2) is ingebracht bij de sportstichting en gedeeltelijk (150 m2) bij de dienst der gemeente werken, dienen die terreingedeelten uit het beheer en exploitatie van de Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmina Johanna dr van W. van Oosten en J. Schouten. Lena Jacoba dr van P. Ooms en F. J. W. Korsman. Theadora dr van Th. Holverda en C. M. Zwart. Anna Pe- tronella dr van P. Schaap en A. G. Zwaan. Bea dr van A. Schlagwein en A. H. H. Beurze. Annette Marjan dr van H. van der Reijden en G. M. Zitman. Rudolf Johannes Jacobus zn van J. Korbee en C. H. M. Taskin. Jacob zn v. J. L. van Rijn en J. Th. J. van den Berg. Pierre Henri Mau rice zn van M. L. Petit en E. M. van Zijl. Simon Johannes Jacobus zn van S J. J. Hamerling en H. H. Groen. Karin dr van P. W. Gillebaart en P. Haasnoot. Johanna Geertruida Ma ria dr van H. L. de Grijs en G. E. van der Maat. Adrianus Johannes zn van E van der Born en J. Perfors. Jacob Gerard zn van J. van Egmond en G. A. van Egmond. Wilhelmina Gerarda dr van R. Heidema en W. G. Teleng. Overleden: J. G. Voorwerk 70 jr, man. J. Moree 73 jr, man. Op zondag j.l. werd te Amsterdam het tentoonstellingsseizoen geopend met de traditionele Internationale „Winner"-tentoonstelling in het R.A.I.-gebouw. Leden van de K.V. Rijnland be haalden met hun honden de volgen de resultaten: In de erering verschenen: een Skye-terrier van mevr. E. Vieyra Liesveld uit Rotterdam die beste van het ras en op twee na beste hond van alle Terriers werd. De Franse Basset van mevr. P. GondrexonIves Browne, Den Haag, werd op drie na beste hond van alle Jachthonden, ter wijl een Bobtail van mevr. H. Backx Bennink op twee na beste werd van alle Herdershonden. Kampioenschap en „Winner" of „Winster"-titel behaalden: een Fran se Basset van mevr. P. Gondrexon Ives Browne, Den Haag; 'n Italiaans windhondje van mevr. M. Donath Seeuwen, Den Dolder; een Golden Retriever van mevr. H. J. Kool Benz, Voorschoten; twee Boston ter riers van mevr. R. Peereboom Voller Rademaker, Den Haag; een Groe- nendaeler van mevr. I. van Peski, Driebergen; twee Airedaleterriers van dhr P. Spierenburg, Rotterdam; een Skyeterrier van mevr. Vieyra Liesveld, Rotterdam; een Amerikaan se Cocker Spaniel van mevr. R. WoesthoffStoker, Voorschoten; een Collie van mevr. F. Dudok de Wit, Oegstgeest. Reservekampioen werden: een West Highland White-terrier van mevr. C. v. BuurenVeenenbos, Leidschendani; een Skyeterrier van mevr. E. VieyraLiesveld, Rotter dam; een Cairn terrier van Gravin v. Zuylen van Nijevelt, Wassenaar. Uitmuntend verwierven: een lang harige dashond van dr. Beyerman, Wassenaar een Collie van mevrouw Croin-Dijkstra. Den Haag, drie Grey hounds van mevr. M. Donth-Seeu- wen, Den Dolder, een Dalmatische hond van de heer J. Hermans, Leiden, drie Boxers vam de heer D. de Jongh, Oegstgeest, een Schotse terrier van de heer J. v. Koolbergen, Boskoop, een Mopshond van mevr. W. v. Meg- gelen-baronesse Van Knobelsdorff, Den Haag, twee Newfoundlanders van dr. H. G. Ruhaak, Leiden, een Collie van mevr. G. v. d. Schilden, Leiden, twee Skyeterriers van mevr. E. Vieyra, Rotterdam, twee Foxter- riers van mevr. M. Visser-Kraayen- zang, Den Haag, een Foxterrier van mej. N. v. d. Kasteele, Wassenaar, een Dwergpoedeltje van mej. N. v. d. Kasteele, Wassenaar, en 2 Cocker Spaniels van mevr. R. Woesthoffs- Stoker, Voorschoten. Zeer-Goed behaalden: een Collie van mevr. G. Blom-Franssen, Noord- wijkerhout, een dashond van de heer P. Huurman, Laren, een Amerikaanse Cocker Spaniel van de heer J. Leue- ring, Leiden, twee Bobtails van me vrouw W. v. Meggelen-baronesse Van Knobelsdorff, Den Haag en twee Dwergpoedels van mej. M. v. d. Kas teele. Wassenaar. Met deze fraaie successen is de K.V. Rijnland haar tweede lustrum- jaar ingegaan. Ter gelegenheid van dit lustrum zal er op 5 mei een hon- denrallye gehouden worden op „Duin- j rell" in Wassenaar met 's avonds een Gehuwd: S. Reawaruw en T. Sta-1 gezamenlijke maaltijd en verder met tema. een onderlinge fotowedstrijd. Leidse Agenda DINSDAG 9 APRIL St. Eloy. Advies-avond. Gebouw Chr. Sociale Belangen; 7.308.30 u. nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO. afd. Leiden aanvangscursus, aanvang 8 uur R.K. Lyceum. Archeologische lezingen. Egypti sche Oudheden te Kopenhagen. Rijksmuseum v. Oudheden, 8 uur nam. Kon. Ned. Nat.-Hist. Ver. Bijeen komst in Zoölogisch Laboratorium Ingang Sterrewachtlaan. - uur nam. Esso motorkliniek. Demonstratie. Den Burcht, 8 uu- nam. WOENSDAG 10 APRIL A.K.W.V. Kringvergadering. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. Rozenkruistocht. St. Petruskerk, 7 uur nam. Leidse Jongeren. Avondmis en avondwake. Hartebrugskerk. 9.30 uur nam. DONDERDAG 11 APRIL. Ouderavond Eerste Communican ten. St. Leonardusparochie. Ouders leerl. Pacellischool. Parochiehuis, 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Landmacht. „Slag om Diana" klucht door toneel groep „Studio": Cantine Doelenka zerne 8 uur nam. Leidse Oecumenische Speelgroep. „Proces om Pilatus" Schouwburg, 8 uur. Veron. Unieke geluidsdemonstra ties. Rapenburg 10. 8 uur nam. VRIJDAG, 12 APRIL Ouderavond Eerste communican ten. St. Leonardusparochie. Ouders leerlingen Leonardusshool. Parochie huis, 8 uur nam. ZATERDAG, 13 APRIL Leidse Smalfilmliga Bijeenkomst. Cantine Smit's RÖntgenapparaten. Huishoudelijke- en gezinsvoorlich ting, Levendaal 1. Woensdagmiddag vanaf 2 uur: ma ken van paasversieringen door kin deren. Donderdagmiddag 24 uuidemon stratie van paasgerechten- en versie ringen voor de Leidse huisvrouwen. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Herdingh Blanken. Hoge Woerd 171, tel. 20502. Apotheek Reyst, Steenstraat 35. tel. 20136 en Apotheek Oegstgeest. Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 512 april zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Engelen zonder vleugels" 14 jaar. Lido: „De avonturierster van Beiroet", 18 jaar. Luxor: „Drie mannen in de sneeuw", alle leeftijden. Trianon: „Richard ril", 14 jaar. Rex: „Contrabande cn moord" volwassenen. I sportstichting respectievelijk de dienst der gemeentewerken te worden ge nomen. Het bedoelde terrein ver krijgt een zodanige afmeting, dat .iet tevens plaats zal bieden voor het oprichten van een gebouwtje voor sociale doeleindenhieromtrent wordt nog nader overleg met het bestuur van de stichting gepleegd. Het verdient huns inziens aanbe veling, dat het terrein thans reeds bouwrijp wordt gemaakt. Een voor stel met betrekking tot het nodige krediet voor de schoolbouw zal af zonderlijk gedaan worden. Het terrein zal door een sloot zijn gescheiden van de Haarlemmerweg, de gemeentelijke opslagplaats, het woonwagenkamp en de sportterrei nen. Van de Haarlemmerweg zal het toegankelijk zijn over een reeds aan wezige toegang. Het terrein zal wor den opgehoogd tot het peil van het woonwagenkamp. Verder zal van de zuidwestelijke hoek van het woon wagenkamp een toegang worden ge maakt naar de Haarlemmerweg, waarvoor een tweetal dammen met duiker moeten worden gemaakt en een pad over de gemeentelijke op slagplaats moet worden aangelegd. De kosten van een en ander zullen rond 7450,bedragen. EEN KATHOLIEKE SCHOOL In een uitgebreid artikel hebben wij vroeger al eens over de stichting van deze school, die een katholieke 89 procent van de kampbewoners is katholieke r zal zijn, geschreven. Nader vernemen wij, dat binnen de kortst mogelijke tijd aan de bouw van deze sdhool, die in een dringende behoefte moet voorzien, zal worden begonnen. DE JAARLIJKSE WEDSTRIJD VAN DE L.A.F.V. Maandagavond werd door de voor zitter, de heer Gompelman, de uitslag bekend gemaakt aan de leden van de jaarlijkse wedstrijd Vrije Onder werpen voor zwart-wit foto's en kleurendia'ss. Elke deelnemer bewaart zijn beste foto's en dia's van het jaar voor deze wedstrijd. Daardoor viel er ook een merkbare spanning waar te nemen, toen stuk voor stuk de gelukkige winnaars en winnaressen voor de groene tafel werden geroepen. Hierna werden de foto's en diaês besproken. Het bleek, dat de jury van de Utrechtse A.F.V., welke de wedstrijdcollectie had gejureerd, de hoogste maatstaven had aangelegd. Een gelukkige omstandigheid was, dat het bestuur in de gelegenheid kwam om uit de fraaie foto's een greep te doen voor de a.s. bondswed strijden. Hier komen al de fotoclubs in den lande tegen elkaar uit. Wij hebben een goed vertrouwen dat de Leidse amateurs hier geen gek fi guur zullen slaan en mogelijk met een prijs uit de strijd zullen komen. Ten slotte laten wij hieronder de uitslag volgen van deze wedstrijd: Zwart-wit-foto's: Promotieklasse: G. Kikkert, le prijs (43 punten); G. L. v. d. Berg, 2e prijs (38 pnt.). Gevorderden: mevr. W. B. Wajon, 2e prijs (37 pnt.); drs. P. J. v. Mul- lem, 2e prijs (34y3 pnt.). Beginners: H. Honegger, le prijs (37 pnt.); J. J. Mojet, eerv. vermei. (29 pnt.); L. Oskam, eerv. verm. (29pnt.). Kleurendia's: G. L. v. d. Berg, le prijs (60 pnt.); H. Altona, 2de prijs (54 pnt.). ZANDWINNING KATWIJK. Van één der oprichters van de Zuidhollandse Zandwinningsmaat schappij c.s. te Leiden, die aan dc kust van Katwjji* voor de zandwin ning een pier en betonnen eiland gaat bouwen, vernamen wij. dat de materialen voor ce eerste werkzaam heden al worden aaneevn^rd Niet le gemeente, maar „Rijnland" en Rijks waterstaat dienen vergunning te ge ven. GEEN „PINTSCP BAMAG". Op 26 november 1956 besloot de raad o.m. aan de „Pintsch Bamag Nederland n.v. in oprichting", geves tigd te Amsterdam, te verkopen een perceel industrieterrein, groot plus minus 4650 m, gelegen aan de Ka- naalweg, met een uitgang naar de Trekvlietweg. De levering van de grond bij notariële akte heeft nog niet plaats gehad. Genoemde n.v. heeft bij schreven medegedeeld, tengevolge van een in terne wijziging in de bedrijfsvoering, te moeten afzien van de aankoop van bedoeld industrieterrein.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2