Uitreiking diploma's avondschool Technische School „Don Bosco" Rector Vester neemt afscheid als voorzitter van het schoolbestuur Commissie Tijdelijke Gezinsverpleging GELDERBLOM'S MAANDAG 8 APRIL 1957 DE LETDSE COtmANT PAGINA 3 Uitbreiding ééndags- cursus In een stampvolle aula van de L.T.S. „Don Bosco" reikte rector L. P. M. Vester voor de laatste maal als voorzitter van het schoolbestuur de diploma's uit aan de geslaagden van de avondschool. Hij verwelkomde de cursisten en de vele belangstellen den. Hij achtte deze belangstelling van zeer groot belang, want men moet goed begrijpen wat er achter dit diploma schuil gaat: een jaren lange studie in de avonden, die heel veel vergt van deze jonge mensen. Spreker toonde zeer veel waarde ring voor al het werk en de moeite, welke deze jongens zich hebben moe ten getroosten om dit diploma te kunnen behalen. „Dit diploma", zei spreker, ,is dubbel en dwars verdiend door deze 137 geslaagde jongelui. En toch zegt dit diploma niet alles, hoewel wij 'n een „papieren tijdvak" leven. Teveel wordt er nog gedacht, dat men er nu eindelijk is. Integendeel komt de tijd dat de geslaagden in de praktijk moeten bewijzen dat zij het getuig schrift werkelijk hebben verdiend door liefde voor het vak te tonen. Echte arbeidsvreugde is belang rijk." Spreker wenste de jongens van harfe geluk met dit behaalde diplo ma en hoopte van ganser harte dat dit een stap zou zijn naar een mooie en gelukkige toekomst. De geslaagden ontvingen hierna een voor een voor het front het diplo ma. De glunderende en gelukkige gezichten drukten de blijdschap uit over dit resultaat. De heren J. J. Smit (metaalbewer ker) en J. Nieuwenhuizen (autoher steller) werden beiden speciaal ge complimenteerd, omdat zij de 3-ja- rige cursus in één jaar met goed ge volg hadden doorlopen, een bewijs van hun ijver en doorzettingsvermo gen. Eéndagsonderwijs. Na de uitreiking dec diploma's deed de voorzitter nog een medede ling over het ééndagsonderwijs Een half jaar geleden is aar. deze sch ol met deze vorm van onderwijs een proef genomen bij de cursus hulp monteur. Deze proef is wondergoed geslaagd en het onderwijs is zeer vruchtbaar Bij deze nieuwe richting wordt inplaats van 's avonds, één middag per week met een aansluiten de avond les gegeven. Het grote voordeel is dat de leerling niet ver moeid na een hele dag werken op de les komt. Het bedrijf heeft het voor deel, dat zulke jongens niet elke morgen met slaperig gezicht en deels halfverm'oeid op het werk kom n. De volgende cursus zal op deze wijze ook op de afdeling timmeren gewerkt worden. Gedurende het gehele jaar zal één middag les gegeven worden, gedu rende acht maanden een aansluitende avond en verder gedurende een half jaar een tweede avond. Hierna kreeg de heer J. G. Verhey van Wijk, voorzitter van het Departe ment T.eiden van de Ned Mij. voor Nijverheid en Handel, gelegenheid de penning en oorkonde uit te ï-eiken, welke elk jaar beschikbaar wordt ge steld aan een leerling voor bijzondere verdiensten. Hiervoor was na rijp beraad tussen directeur, leraren en bestuur uitgekozen Thomas van Veen (Zoeterwoude) in verband met diens buitengewone ijver en plichtsbetrach ting, beschaafde omgangsvormen en minimaal verzuim. Twee andere leerlingen ontvingen wegens voorbeeldig gedrag een boek werk: G. v. Schaik (Hazerswoude) en J. Veerman (Leiderdorp). Dank. De directeur van de avondschool de heer P. M. J. Gerris bedankte hierna namens de leerlingen het be stuur voor de gelegenheid die het gaf het avondprogramma vlot te kunnen doen verlopen en de leraren voor het zware werk, dat zij voor deze school verricht hadden. De jon gens zelf ontvingen van de direc teur enige wijze, levenslessen. Spreker raadde hen in een pittige toespraak aan om nu niet te blijven stilstaan, maar zich verder te ont wikkelen, Hij voorspelde hen een goed loon, maar wees er tevens op dat de baas dan ook recht heeft op goede presta ties. „Een goede vakman", zei spr., „is een materialist, maar denkt daar naast ook eens aan je plicht, weest beschaafd en netjes, weet je plaats en wees geen dagdief van je patroon. Hij heeft 100 pet. recht op je Afscheid V. van Ulden. Wegens het bereiken van de pen- sionegerechtigde leeftijd neemt de concierge van de avondschool per 1 augustus afscheid. Rector Vester bracht hulde aan de heer V. van Ul den, die reeds 35 jaar aan de avond school verbonden is. Eerst als con cierge bij de Volksbond (KAB) en later bij „Oon Bosco". Hij dankte de scheidende concierge voor het zeer vele en goede werk dat hij heeft ver richt voor het onderwijs. Hij betrok in deze hulde tevens mevr. J. E. van Ulden—Esderts. Een ware ovatie brak hierna los vooral van de kant der leerlyingen, een bewijs dat de heer van Ulden wel zeer benimd was onder zijn jongens. Namens de leraren dankt de heer L. van Elzen de scheidende concierge in een zeer geestig woordje. Hij noemde hem een voorbeeld van plichtsbetrachting en 100 pet. taakvervulling. Het beleid en de houding van de heer van Ul den tegenover de jongens noemde spreker de oorzaak dat vele leerlin gen de verdere toegang tot de school niet ontzegd was. Hij liet de dank der leraren vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van de grote waarde ring. Afscheid rector Vester. Aan het slot van deze bijeenkomst maakte rector Vester van de gele genheid gebruik aan te kondigen, dat hij aan het eind van de dagschool cursus half juli a.s. afscheid zal ne men als voorzitter 'van het schoolbe stuur. Elf jaar geleden is hij reeds be gonnen met de voorbereidingen voor de stichting van deze school en elf jaar is hij voorziter geweest van het schoolbestuur. Volgens de wens van het episco paat zal het voorzitterschap van schoolbesturen alléén nog door leken worden waargenomen Hij heeft dus het besluit genomen het voorzitrer schap aan een leek over te dragen een besluit dat nog werd versneld door zijn gezondheidstoestand. Nu aan het slot van de avondcursus wil de hij geen afscheid nemen zonder het schoolbestuur van harte te heb ben bedankt voor de buitengewone steun en de prettige samenwerking, alsook de leraren voor de uitsteken de verstandhouding, die de goede sfeer aan de school bepaalde. Deze bijeenkomst werd bijge woond door vertegenwoordigers van de Kath. Arbeiders Beweging, de Ned. Mij. voor Handel en Nijverneid, de Kamer van Koophandel en Fa brieken Rijnland, het Gewestelijk Arbeidsbureau, de Ned. Kath Aan nemers- en Bouwvakpatroons en de Kath. Werkgevers. De uitslagen waren: Timmerman afd. A 3 jarige cur sus: N. de Goede, Leiden; J. Hoogen- boom, Roelofarendsveen; C. Noord- over, Wassenaar; A. v. Seggelen, Oud-Ade; K. Zuidema, Leiden; G. Kraan, Leiden. Afgewezen 1. scheepsbouwer afd. A 3 jarige cursus: T. v. d. Dam, Lisse; L. v. Dijk, Lisse. Metaalbewerker afd. A 3 jarige cursus; J. v. d. Drift, Warmond; C. Elderhorst, Zoeterwoude; P. Kuipers, Heemstede; B. Pelsmaker, Leiden; D. Penseel, Leiden; G. v. d. Vos, Leiden; C. Zaal, Noordwijkerhout; H. Rewijk, Lisse; Fr. v. Rooijen, Leimuiden; J. J. Smet, Leiden. Afge wezen 4. Autohersteller afd. A 3 jarige cur sus: T. v. Leeuwen, Zoeterwoude; R. Rijsdijk, Leiden; J. Nieuwenhuizen, Leiden. Elektriciën afd. A 3 jarige cussus: H. Pieterse, Zoeterwoude; W. Schu macher, Noordwijkerhout; P. Wort- man, Alphen aan den Rijn; L. 'v. Kins, Leiden. Schilder afd. A 3 jarige cursus: A. de Goeij, Sassenheim; A. Smit, Wassenaar; Etaleur- reclametekenaar afd.. A 3 jarige cursus: A. v. d. Meijden, Leiden; H. v. Noort, Leiden; P. Raaphorst, Leiden; G. RiemVis, Noordwijk; D. Muyzert, Leiden. Timmerman afd. B 2 jarige cur sus: A.Anker, Leiderdorp; J. Belle- kom, Warmond; H. Beugelsdijk; Warmond; W. Beijersbergen, Was senaar; A. Hillebrand, Roelofarends veen; A. v. d. Hoeven Zoeterwoude; P. v. d. Holst, Wassenaar; J. Korte- kaas, Noordwijkerhout; J. v. d. Zoeterwoude; A. Menken, Hazers woude; J. Meulblok, Abbenes; W. Parlevliet, Leiden; J. v. d. Ploeg, Hoogmade; J. v. d. Poel, Rijpwete- ring; A. Remmerswaal, Leidschen- dam; G. Romeün, Wassenaar; P. v. Ruiten. Roelofarendsveen; C. v. Rijt, Zoeterwoude; B v. Velzen. Zoeter woude; W. Verhaeen, Leidschendam J. Vermeulen, Zoeterwoude: A. v. d. Werff. 7oeterwoude; B. Willemse, Noordwijkerhout; J. Zwetsloot, Ab benes: T. v. Kesteren, Voorhout. Af gewezen 5, Metselaar afd. B 2 jarige cursus: J. Buschman, Roelofarendsveen. Scheepsbouwer afd. B 2 jarige cursus: C. Elstgeest, Sassenheim; G. Hillenaar. Leiden; P. v. Noort, Lisse: W. v. d. Ploeg, Zoeterwoude; J. Ver- sluys, Warmond; P. Schavemaker, Warmond. Scheepsbouwer afd. B 2 jarige cursus: G. Sikking, Warmond; Th. v. Veen, Zoeterwoude; C. Koppers, Warmond; N. Hoogeboom, Hoogma de. Metaalbewerker afd. B 2 jarige cursus; A. Compier, Leiden; P. v. Goozen, Zoeterwoude; N. Gylswijk, Noordwijkerhout; G. Hageman, Lei den; J. v. d. Heiden, Zoeterwoude; A. Hogeboom, Rüpwetering; p. Hoo geboom, Leiden; H. de Jong, Leiden; J. v. Leeuwen, Leiden; L. Leliveld, Ter Aar; H. v. d. Meer, Roelof arendsveen; N. Meeuwenoord, Noordwijk aan Zee; A- Oliehoek. Stomowiik; G. v. Schaik; Hazers woude; C. Schrader; Zoeterwoude: J. Turk, Leiden; J. Verhaar, Oud Ade; J. Veerman, Leiderdorp; K. Willemsen. Riiowetering: G. Waas dorp. Sassenheim; W. de Water, Lei den. Afgewezen 1. Aurohersteller afd. B 2 jarige cur sus: F. Schilthuizen, Leiden. Elektrisiën afd B 2 jarige cursus: P. Dahlkamp, Lisse; A. v. d. Helm, Zoeterwoude; A. Koppers, Oegst- gcest; A. Prins, Leiden- Afgewezen 1. Autogeen lasen voor beginners, onder toezicht van de C.O.C.A.M.: J. N. S Buitenman, Leiden; H. J. Corel, Wassenaar; B. H. J. de Geest, Leiden; W. J. v. d. Geest, Oud Ade; W. M. den Haan, Leiden; S. P. v. Kins, Leiden; W. A. M. v. Schie, Noordwijk; P. v. Schie, Warmond; H. J. F. v. Seggelen. Warmond; J. Stijnis, Wassenaar; A. W. H. v. Vel zen, Voorhout; C. A. Verbeek, Hil- legom. Afgewezen 1. Autogeen lassen voor gevorderden onder toezicht van de C.O.C-AJVi.: P. A. Bakker, Alphen aan den Rijn; W. Heemskerk, Noordwijkerhout; C. v. Kampen, Leiden; T. J. A. Koele- man, Ter Aar; J. A. A. Rodenburg, Leiden; G. Timmerman, Katwijk. Elektrisoh lassen voor beginners, onder toeziht van de N.V.L.. B. A. de Boer, Zoeterwoude; J. J. Kluivers, Leiden;; P. A. W. J. Koelman, Ooegstgeest; G. J. M. Koek, Zoeter woude; H. C. Kriek, Leiden; O. G. Lelden; W. F. Nieuwen burg, Leiden; G. J. M. Overvliet, Leidschendam; Lagendtfk, Leiden; F. W. Moorman, J. v. d. Poel, Lisse; J. N. Röling, Lei den; H. J. Veldt, Leiden; A. C. Zuid- wijk, Kouderkerk. Afgewezen 1. Eelektrisch lassen voor gevorder den, onder toezicht van de N.V.L.: G. N. Hogenboom, Lisse; P. J. v. d. Hulst, Zoeterwoude; A. Lagendijk, Leiden; P. v. Nes, Noordwijkerhout; C. v. d. Plas, Katwijk; A. B. Pley, J. C. Touw, Ter Aar; B. O. v. Tuyl, Katwijk; C. J. Verdegaal, Hazers- Leiden; J. A. Rijnbeek, Leimuiden; woude. Afgewezen 1. De leerling h. v. Veen uit Zoeter woude ontving de erepenning met oorkonde, beschikbaar gesteld door de Ned Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Deoartement Leiden, voor bijzondere verdiensten. De schoolprijzen vielen ten deel aan de leerlingen: G. v. Schaik uit Hazerswoude en J. Veerman uit Leiderdorp. Opgericht te Leiden Te Leiden is op initiatief van de Sociale Raad opgericht een Commis sie voor Tijdelijke Gezinsverpleging. Deze Commissie is samengesteld uit vertegenwoordigers van verschillen de sociale instellingen. Alweer een commissie!", vnr- zucht u wellicht. Toch is dit een com missie die uw bijzondere aandacht verdient. Zij houdt zich namelijk bezig met het onderbrengen van kinderen in n'e®egezinnen voor kortere of langere duur. Het komt n.l. heel veel voor dat zich omstandigheden voordoen, waar door het noodzakelijk is dat een kind tijdelijk elders ondergebracht moet worden: bij een langdurige ziekte van de moeder b.v. kan het voor haar spoedige beterschap zeer bevorderlijk zijn als zij weet dat de kinderen bij anderen goed verzorgd worden, of b.v. hangende een echtscheidings procedure is het dikwijls voor alle oartijen het. beste wanneer de kinde ren rustig op neutraal terrein ver- bliiven. Het Medisch Opvoedkundig Bu reau kan voor een kind, dat daar on der behandeling is, een tijdelijk ver blijf in een pleeggezin adviseren, om dat de ouders niet die leiding kunnen geven, die vereist is. Een goed en hartelijk pleeggezin kan in deze ge vallen een ware uitkomst zijn. Dan ziin er ook altijd weer die kin deren, die wegens ervaarlozing of anderszins toevertrouwd zijn aan een kinderbeschermingsi.'Ftantie. Ook voor deze kinderen zoekt de commis sie in samenwerking met de betrok ken instantie een pleeggezin. De grote moeilijkheid is evenwel altijd het vinden van geschikte pleeggezinnen Er is een voortdurend tekort. Hoe komt het eigenlijk dat zo weinig ge zinnen zich voor dit werk beschik baar stellen? Er wordt toch, zo nodig, een financiële vergoeding gegeven! Een meer. Misschien bent u wel onbekend met de mogelijkheden, die hier lig- schappelijk werk doen", maar bent u aan huis gebonden door eigen kinde ren en huishouding. Maar zou er nog niet plaats zijn voor één persoontje meer? Misschien ook gaan uw eigen kinderen al naar school en is het in huis „zo stil" geworden. Zoudt u nu geen gelegenheid hebben voor de verzorging van zo'n peuter? Het is dikwijls dankbaar te zien hoe een kind door een beetje liefde en aan dacht plotseling opbloeien kan. Denkt u er eens over of komt u an ders eens nader «nformeren op het spreekuur van de commissie, dat iedere dag van 1112 uur v.m. op het bureau van de Sociale Raad, Nieuwsteeg 6 gehouden wordt. SPORT voetbal DERTIG SPELERS AANGEWEZEN VOOR DE CENTRALE TRAINING De keuze-commissie van de KNVB heeft, met het oog op de Interlandwed strijden Nederland-België, die zondag 28 april te Amsterdam wordt gespeeld en België B—Nederland B. die zaterdag 27 april te Turnhout wordt gehouden, dertig spelers uitgenodigd voor het vol gen van een centrale training. De bij eenkomsten zullen op 9. 16 en 23 april te Boxtel worden gehouden. De volgende spelers werden uitgeno digd: Angenent. Appel (beiden Fortuna '54). Bleyenberg (Ajax). Bosselaar (Sparta). Brusselers (PSV). Clavan 'ADO) Coenen (MW). Dillen (PSV). Cor van der Gijp (Feyenoord). Van der Mart (Fortuna '54). Janssen (SC En schede) Kerkum (Feyenoord). Klaassens (VVV), v. d. Kuil (Ajax) Kuys (NAC). Kruiver (KFC). Mouliin (Feyenoord). De Munck. Notermans (beiden Fortuna '54) Pieters Graafland (Ajax). Schaap ('t Gooi) Schuurman. Timmermans (belden ADO), Tol (Volendnm). Veldhoen (Feye noord). Voges (SC nschede), Walhout (NOAD) Wiersmn 'PSV). Wilkes (VVV) en Van Wissen (MW) Bondscoach George Hardwlck en de heer Jelles docent aan het VIOS. zullen de training leiden. WANDELSPORT De voorjaarswandeltochten, zaterdag en zondag door de Leidse wandelsport vereniging „Willen is Kunnen", ten bate van het Dierenasiel georganiseerd, zijn unicum geworden in Leidens wan delsportwereldje. Nog vóór enkele jaren had een vereniging moeite een twee- honderd tippelaars bij elkaar tc trom- melen en wat nu te zeggen van een deel- imo tussen de 1000 en 1400 deelnemers! Zeer terecht was het. dat de in de wan delsport grijs geworden voorzitter Opa de Wekker uitriep: „Dit is de moistc dag in mijn wandclsportloopbaan!" Vooral op zaterdag was het in Oud- Hortuszicht overweldigend druk. want tussen 2 cn 3 uur en zelfs nog nadien, kwamen de talrijke bestuursleden en hel pers handen tekort om alle aanmeldingen te verwerken en het was even na drie uur, dat er een kleine opluchting kwam en wij do balans konden opmaken. Wat te zeggen toen de telling aanwees: Groepen S: 635 deelnemers. Individuelen ±400 deelnemers: in totaal dus 1035. een aantal nog nooit waargenomen. De rustpauze duurde slechts kort, want even half vier kwamen reeds de eerste wandelaars terug van hun 10 km en zo werd het ook nu weer een komen en gaan van enthousiaste tippelaars, die vast besloten waren de prachtige wan delsport op een nog hoger niveau te brengen. En voor WIK èn voor de kring Leiden een ongekend succes. Het weer was prachtig en er werd ge wandeld in Leiden en omgeving over af standen van 1015 en 25 km. met als oudste deelnemer Opa Beekman (81 jr) met zijn twee kleinkinderen met als slot de fraaie deelname van Amicitia uit Katwijk met 8 groepen en 250 deelne mers. terwijl zondag door het meelopen van een Oostenrijker cn een Hongaar, die tocht nog een internationaal tintje kreeg. Een groepsprijs verkregen de vol gende ploegen: Leidse Houtschool <2 groepen); WOW (Oude Wetering); De Zwieten (Zoeterwoude): Martha Stich ting (Alphen)Maria Gorettigroep (Rijp- weter.); Bijdorp (Voorschoten): CJMV (Rijnsburg): Hyacintha (2 groepen). Noordwijk; Amicita (8 groepen). Kat wijk; Voorwaarts Mars (Oegstgccst) 2 groepen; DSB (Lelden); KJB (Noord- wtjk-Binncn); CJMV (Wassenaar); Vete ranen Legioen ^Leiden); DOT (Over- schie) 3 groepen; Mulder (Boskoop): Rudolph Heimgroep (RUnsburg); Jan Pastoors (Haarlem); Promenanta (Kat wijk a. d. Rijn) 2 groepen; CJMV (Steeds Voorwaarts) Katwijk a. Zee: St. Jan (Gorinchem)St. Theresia Gidsen (Sas senheim); De Jolige tippelaars (Delft): SVSV (Voorschoten): Vrije Vogels (Alphen a. d. Rijn); De Zwieten (Zoe terwoude). skisport TONY SAILER WON TE SQUAW VALLEY De Oostenrijker Tony Sailer heeft zaterdag de internationale skiwedstrijden gewonnen op de nieuwe baan van Squaw Valley (Ver. Staten), waar in 1960 de olympische spelen zullen worden gehou den. In de afdaling legde hij de 2 km af in 2 min. 7.3 sec. on was daarmee bijna zeven seconden sneller dan Anderl Molterer. die het parcours aflegde in 2.102. PECH VOOR TELEVISIE COMMENTATOR David Coleman heeft het gedaan bij de Britse televisiekijkers. Sinds deze televisie-commentator in een sportuit- zending een weinig parlementaire uit drukking bezigde werd het bureau van de BBC overstroomd met protesten van Engelse kijkers. Op een moment, waarop Coleman van mening was dat er iets niet in orde was met beeld en geluid, had hij een kracht term gebruikt die bestemd was voor dc technici, doch die aangezien van een storing geen sprake was door duizen den verblufte kijkers in Engeland werd gehoord. Een woordvoerder van de BBC heeft verklaard, het voorval te betreuren, doch hij vestigde er tevens de- aandacht op. dat iemand die in grote spanning ver keert, er gemakkelijk toe komt sterke, ondubbelzinnige termen te gebruiken. Marktberichten ROTTERDAM. 8 april Vee. Aangevoerd totaal 1912 stuks. Vette koeien en ossen f 985, varkens 427. Prijzen: vette koeien en ossen le kw. 3.30—3 50. 2e kw. 3.00—3.25. 3e kw. 2.85—2.95; varkens (levend gewicht) le kw. 1.77, 2e kw. 1.75, 3c kw. 1.73. Vette koeien: aanvoer kor ter. handel goed. prijzen hoger, en kele prima's boven notoilng; var kens: aanvoer veel gróter, handel stroef, prijzen dalend. Heden overleed, nog ^eheel onverwacht, on ze dierbare Zwager en Oom ADRIANUS ANTON I US VREEBURG. in de ouderdom van 80 iaar. Fam. VREEBURG Zoeterwoude. 8 april '57 Vrouwenwee 24. Di gezongen H. Mis van Requiem zal wor den opgedragen donder dag a.s. te 9 30 uur in de kerk v. d. H Kruis verheffing te Zoeter woude. waarna begra fenis op het r.-k. kerk hof aan de Zuidbuurt. Enige en algemene kennisgeving. 3? R-K. Meisje zoekt vriendin in Leiden of om geving. Leeftijd 19 jaar. Br. onder no. 4490 bur. v. d. blad. 3T Net meisje gevraagd voor winkel of huishou ding. Geen was. geen bak kerij schoonh. Bakkerij v. d. Nagel. Katwijk a. d. Rijn. 3? Slagerij Pieterse. Dins dag-. woensdag en donder dag: 500 gr. gehakt v. 1.70 v. 1.40; onze bekende rook worst 32 ct. p 100 gr 75 ct p. 250 gr. en 1 35 p. 500 gr Rauwe rookworst 38 ct. d. 100 gr Herenstraat 29 3T WonderverfU! Thans hebben wij het alleenver koop van deze emailleverf. Door z'n grote dekkrpcht meestal ir lx verven klaar Hoge glans, gemakkelijk versmeerbaar Probeert U 't eens? Rich. J. Blok. Ho- gewoerd 62. Tel. 23123 TAST TOE 'T IS VAN i Extra voordelige dagreclames DINSDAG 500 gr. hacheevlees 1.88 500 gr. verse worst 188 200 gr. lunchworst 0.58 100 gram bacon 0.52 WOENSDAG 500 gr. gehakt, h.o. 1.28 biefstuk tartare, per stuk 0.39 200 gr. Haagse leverworst 0.48 100 gr. gek. lever 0.58 DONDERDAG 500 gr. doorregen runderlappen 1.28 500 gr. magere speklappen 1.28 200 gram zult0.38 I 100 gr. procureurspek 0.52 Extra weekredame, nu stukken goedkoper Kalf slappen, extra mala 1-80 500 gr. Kalfsfricandeau 2.500 gr. Doorr. speklappen 0.75 500 gr. Dik rookspek, licht gezouten 0.98 500 gr. Runderlappen 1-35 500 gr. Karbonade, kl beentje 1.70 500 gr. 100 gram ONTBIJTSPEK en 100 GRAM Pallngrookworst 1-25 500 gr. Rakbloedworst 0.88 500 gr. Kalfsniertjes, iets fijns. NU 0.98 500 gr Braadkrabjes 0.90 500 gr. Verse worst 1-50 500 gr. Gehakt halfom 1-40 500 gr. ERVELAATWORST. samen 0.79 haal het vlug en voordelig bij: TEEKENS' SLAGERIJEN 3T B.z.a. net persoon, voor avondwerk, event, waak- werk. Br onder no. 4494 bur. v. d. blad. 3? Gevraagd net meisie voor halve dagen of werk ster. R. de Groot. Doezastr. 67. Noordwijk. 3? B.z.a. nette jongeman. 24 jaar. ir bezit van rijbe wijs B E. Br. onder no 2835 bur. v. d. blad. 2? Zon-gordijnen (Balas tore). Warmte en zon houdt U buiten. Volop licht in uw kamer. Van 40 tot 260 breed. 210 lang IJzersterk, vanaf f 2.80. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. Tel. 23123. 3? Openlijk dank aan Maria voor het verkrijgen van 2 grote gunsten, na het bidden novene 3 Wees gegroeten. 3? Behangen!!! Alle mate rialen. Grootste keus R. en D. behang, v.a. 78 ct. Ver der linnen, grondpapier. soiikertjes. kinderrand. Dlaksel. bitumoapier (te gen vocht) 75 ct. p. mtr (Alebastine). Rich J. Blok. Hogewoerd 62. Tel. 23123. Wegens vertrek Philips radio pracht geluid 75.-. Sleestofzuiger 125 V. f 25.- merk herenfiets met trom- melremmen en 3 versnel lingsnaaf. als nieuw 95.— damesfiets, compleet 35-. Maresingel 3. 3T Singer handnaaimachi ne aangeboden in goede staat. zonder gebreken, prijs 35.—. Singer trap- naainachine (rin«s"oel) in zeer goede staat, vooral ge schikt voor stoffeerder, prijs 85.Herenstraa4 23. Leiden, tel. 32027. 3? Te koop: een in prima staat zijnde Fordson. benz. verbruik 1 op 16 voor elk aannemelijk bod Ook rui len voor personenwagen. Adres: N J. Zonneveld. Bijdorpstraat no. 8. Noord wijk. Te'. 2316. 's Avonds na half zes. 3? Garage te koop. Ge heel ijzeren golfplaten uit neembaar. 4 x 5 m. Te bevr. v. d. Krogt. Miening 1, Zoeterwoude. 10 33 llAARLEMMERSTPAAT 164-166 Ook geldig in Rijnsburg ZUURKOOL extra lage prijs LUCIFERS 2 grote pakken APPELMOES van Goudreinet- ^R ten. grote pot NU SPINAZIE groot literblik GEHAKT groot blik 500 gr. Prachtig mooi vet GEROOKT SPEK 500 gr. en boven dien 500 gram ZUURKOOL geheel gratis. 57 89 99 3? Wij betalen veel geld voor gebruikte goederen zoals radio's, stofzuigers pick ud's. gram -motoren, electr motoren, meubelen, fietsen, brom- en motor fietsen. auto's en2 In- en Verkoop G. van Vliet Janvossensteeg 34. 3T Hebt U een jarige? Wij hebben talrijke, leuke, voordelige wedstriidprijs- jes. grote sortering gezel schapsspellen. bouwplaten, opzetulaten, borduurdozen. blokkendozen, bouwdozen, treküoppen. leesolankies. leien, kinderpost. enz. Pa pierhandel Paddenburg. Nieuwe Riin 11. SLA UW SLAG OP DINSDAG IN vlees- en vleeswarenbedrijf kg. vette speklappen 1.10 kg. 2.50 kg. 2.50 kg. magere speklappen 2.50 kg. varkensgehakt 2— kg. doorr. speklappen 1.39 kg. gerookt vet spek 1.69 kg. gerookt doorr. spek 1.69 kg. dik rundvet \r- 750 gram riblappen 2.95 750 gram mag. runderlapp. 2.80 750 gram mager doorregen runderlappen 2.30 750 gram karbonade 2.50 750 gram hamlappen 3.25 750 gram runderlappen 2. 500 gram RUNDERLAPPEN 100 gram VET 100 gram HAM 4 Qft samen slechts I i 500 gram GEHAKT 100 gram VET 100 gram HAM 4 7Q samen slechts I 500 gram HACHEE VLEES 100 gram VET 100 gram HAM 4 7Q samen slechts H 500 gram ROOKWORST, voor slechts 98 ct. KOORDEINDE 37 Kamer te Oegslgeest aangeboden. Br. onder no. 2837 bur v. d. blad. 2£ Plastic tuinslang p. mtr 0.35; grasmachines 33.50 spaden 4.75. harken f 0.90 bamboeharken 1.45. Schoffels. slangdragers, graven, gras- en bloemza den. kippengaas, harm, gaas. puntdraad enz. A. J. Hartwijk. Nieuwe Bees tenmarkt 7—9, Leiden, teL 26827. 3T In Rusthuis Zonne- weelde. Oranjelaan 2. Oegstgeest, wordt gevr. huishoudelijke hulp van 8 tot 5 uur. 3T Onderwijzeres vraagt kamers en keuken. Brie ven onder no. 4497 bur. v. d. blad. «ff Te koop aangeboden: jonge herdershond oud 7 maanden. Te bevr. Oranje straat 5. Lelden. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1 1.50. uitsluitend tegen contante oetaling C*y''-'OClOQOOOOOOOOOjOOOi»OOQOQC

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3