mam 3 1 5 6 8 B 13 15 22 fl 27 - 55 Kwestie van onderverhuur voor Leidse kantonrechter Het leven begint bij de ander GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 8 APRIL 1957 PK LFTDSK COURANT PAGINA 2 m Dötf fleh itoq, <k> LMÜSTAD SCHRANDERE POLITIEMAN. Wij moeten een pluim plaatsen op de pet van een Stockholmse politie man, omdat deze een Leidse mejuf frouw een goede dienst heeft bewe zen. Mej. To Wijnbeek te Leiden, die verpleegster is in een Stockholm's ziekenhuis, belde de vorige week uit een telefooncel haar jarige vader in Leiden op. Zij kreeg contact, sprak haar ge lukwensen uit en verliet de cel. Maar zij vergat de vijftig kronen, die zij naast zich neer had gelegd mee te ne men. Een Zweeds politie-agent vond het geld en het eerst was hij deed was de telefoonjuffrouw op te bell- len niet de vraag met wie het laatst een gesprek uit deze cel was ge voerd. Dat was met nummer 21693 te Lei den. De agent koos dit nummer en stelde de heer Wijnbeek in Leiden op de hoogte van het feit dat zijn doch ter de 50 kronen (35 gulden) bij de Stockholmse politie mocht terugha len. Tweemaal rechter-onderbeen. Zaterdagmiddag reed een motorrij der tegen twee voetgangsters op, die 15 Jaar „Tuinlust" In het Sint Antonius Clubhuis bood de Volkstuindersvereniging „Tuin lust haar leden een feestavond aan bij gelegenheid van haar vijftienjarig bestaan. De voorzitter van „Tuinlust" de heer Joh. M. van Hij, verwelkomde de leden en donateurs en afgevaar digden van de zusterverenigingen en van de Leidse Bond van volkstuin verenigingen. Spreker dacht hierbij even aan de zieke leden en wenste hen var» harte beterschap. Hij keek even terug op de tijd welke voorbij is en achtte zich gelukkig met deze flinke vereniging met ruim 80 leden. Hij gaf de hoop te kennen dat de vereniging weldra in het bezit zou komen van een vast complex, om niet zoals anderen is overkomen, plotse ling voor het feit te komen staan dat men als volkstuinder zonder tuin is. De heer A. Zaalberg, voorzitter van de Leidse Bond, vond de tijd van deze feestavond zeer juist gekozen, aan het begin van de lente en van het seizoen. Volkstuinder zijn is niet alleen een liefhebberij voor de man, doch ook het gezin keert terug in de natuur, die men in de stad niet meer vindt. Ook deze spreker belichtte de de vaste complexen, prees Leiden- noord gelukkig met haai- complex, opperde gunstige vooruitzichten voor plan Zuid-west en hoopte ook van .Tuinlust" dat zij met een vijftal jaren in het bezit zou zijn van zo'n vast complex. Hierna nam het hoofdbestuurslid, de heer J. v. d. Zwart van het Alg. Verbond van Volkstuinvereniging, het woord, feliciteerde deze vereni ging, waarvan hij zelf de secietaris is met het jubileum en verzekerde de medewerking van de Alg. Bond om een vast complex te verkrijgen. Mevr. v. d. ZwartKuivenhoven bood namens het damescomité „Tuin lust" een prachtige, nieuwe vlag aan, welke de symbolen droeg van de Al gemene Bond en van „Tuinlust" zelf. Hierna kreeg het Haarlems Radio Cabaret gelegenheid te starten met een vermakelijk programma. Herman Meyer met zijn medewerkers brach ten de juiste stemming en sfeer in de zaal. De artist en Gerry en Ferry brachten lachsalvo op lachsalvo in de zaal. The Rhythm Makers o.l.v M. Mark, verzorgden het muzikale ge deelte van de avond tijdens het ge zellig samenzijn. Scheep POTLOOD en GEEST 2 1 7 9 10 12 U 161 17 18 "yjlH 2° mm 21 23 24 25 26 28 31 in de Medusastraat overstaken. Hier bij brak de 27-jarige mevr. E. de J. O. van de Soembastraat het rechter- onderbeen. Op het Plantsoen reed zondagmid dag een wielrijder tegen een 7-jarig meisje, Annelies v. B. op, die plotse ling achter een geparkeerde bestel auto om de weg op liep. Het meisje werd met een gebroken rechter-on derbeen naar het Academisch Zieken huis overgebracht. R.K. Instuif Herensingel. JOHAN WIGMANS SPRAK VOOR INSTUIF, AFD. HAAGWEG Men schrijft ons: De Instuif (afd. Haagweg) luister, de zaterdagavond ruim twee en een half uur in gespannen aandacht naar het boeiende relaas van een voor treffelijk verteller. Op de vraag: „Wie zal Rusland redden?" antwoordt Wigmans met enthousiaste overtuiging: „Alleen God kan dat, als het Hem maar ge noeg wordt gevraagd in het gezamen lijk gebed!" Wij moeten oprecht bekennen, dat wij het niet gewoon zijn om leken met zoveel gloed en vuur over God te horen praten. De wondere, ver overende aantrekkingskracht van deze spreker is de eenvoud waar mede ons deze levensperiode voor ogen wordt geschilderd, zo vreselyk, hartverscheurend en vol menselijke misère, doorleefd en overleefd met als enig bezit het wapen van een onbegrensd Godsvertrouwen. Met Gods hulp mocht Wigmans de Siberische hel heelhuids verlaten. Maar zijn hart gaat nu nog naar de velen die hij in de eindeloze step pen achterliet. Zij hebben hem ge beden en gesmeekt: „Vergeet ons niet, ga overal vertellen welk lot wij ondergaan. Help ons toch, in Gods naam!" Het waren harde waarheden de Instuivers door de spreker werden toegeslingerd: „Ontwaakt! Wordt ka tholieken van de daad!" Ontroerd en beschaamd luisterden zij tot 'slot naar de bandopname van het aangrijpende gebed. „Voor onze medemensen in Sowjet-Rusland", De leden van de instuif worden aangespoord deel te nemen aan de avondmis, die voor alle katholieke jongeren, woensdagavond, 10 april a.s. des avonds te half tien in de Hartebrugkerk wordt opgedragen. Aan degenen, die gisteren vergeefs aan de radio gewacht hebben op de opname van het KRO-dansconcours, waaraan de r.-k. instuif Herensingel werd deelgenomen, wordt ter gerust stelling medegedeeld, dat deze met het oog op Passiezondag, Palmzon dag en I asen eerst op zondag, 28 april zal worden uitgezonden en wel 1S des middags om tien minuten over waarbij op de achtergrond door dui-Kath. Emigratiebureau. Zitting 't VprhmirrW uiPnetf» I De woningbouwvereniging had ja. f Cl IIUUI UCI WCUatC I ren geleden een woon- en winkelhuis huur tl» hpf inHicrpn aohter de Maresingel/Herensingel iiuui iw vwviiiui^vii aan Mn van haar ieden verhuurd. In een bijzonder gecompliceerdeDeze was er een kruidenierszaak in onderverhuurkwestie, waarbij de begonnen, doch wegens gebrek aan I resultaten moest deze bdurtwinkel onderverhuurder trachtte het be-worden opgeheven. Nadat de winkel stuur van de Leidse woningbouw- J nog enige tijd als showroom voor een veranieln? Ons Belantr" de rol textielhandel in gebruik was ge- verewging „uns Belang de rol weest) werd hgt winkeigedeelte door de huurder onderverhuurd aan een dameskapsalon. Tussen de onderver huurder, die voor de onderverhuur toestemming had gekregen van het bestuur van „Ons Belang" en de on derverhuurster kwamen moeilijkhe den. Zij vonden hoofdzakelijk oor zaak hierin, dat de onderverhuurder de huur met de kapster wenste te beëindigen omdat haar huur tijd vol gens hem om was. Volgens laatst genoemde had de onderverhuurder de huur wel willen verlengen in dien zij hem een som van f 3000,— zou betalen en had de onderverhuur der gedreigd eigenmachtig de inven taris van de kapsalon op straat te zullen zetten, wanneer dit bedrag niet zou worden betaald. van rechter te laten vervullen, heeft het Kantongerecht te Leiden zowel de juridische zijde als de feiten onderzocht en uitspraak ge daan. Leidse Agenda MAANDAG 8 APRIL V.I.R.O., „Wereldgezondiheiidsdag", voordracht door dr. P. H. J. Lampe, Preventieve geneeskunde, Wassenaar- seweg 56,; 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde. Pater P. J. Verkoelen, O.M.I. over De kunst van goed bidden en biechten. „In den Vergulden Turk"; 8 uur nam. Amateurfotografen. Uitslag jaar lijkse wedstrijd. Doelen, 8 uur nam. St. Adelbertvereniging. Gezin en Maatschappij ,door prof. dr. J. Pon- sioen. Het Gulden Vlies, 8.15 nam. Gunning verfwerken. De Rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage afd. Onderhouds- en Uit breidingswerken, heeft het verrich ten van het buitenschilderwerk van de strafgevangenis aan de Pompsta- tionsweg te 's-Gravenhage na onder handse aanbesteding gegund aan de laagste inschrijver W. J. Pasman te Leiden voor f 19.625. Leidse Spaarbank. In de maand maart 1957 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd ƒ1.157.948 en terugbetaald ƒ1.122.713. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 342 en het aantal afbetaalde boekjes 202. Op 6.367 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 130.403 bijgeschreven. Er werden 609 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van 16.729. Het tegoed der 39.365 inleggers be droeg 'aan het einde der maand 27.907.930. zenden het Fatimia-lied werd gezon gen. De dank van alle aanwezigen werd vertolkt door de secretaris van de Instuif, de heer D. Jansen, waarbij deze de hoop uitsprak dat de woor den van de heer Wigmans hen zou den bijblijven als evenzovele waar schuwingen. Moge de gehele chris telijke wereld zich verenigen in het gebed voor een vrij en democratisch Rusland. BIOSCOPEN. De films in de week van 5—12 april zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Engelen zonder vleugels". 14 jaar. Lido: „De avonturierster van Beiroet", 18 jaar. Luxor; „Drie mannen in de sneeuw", alle leeftijden. Trianon: „Richard III", 14 jaar, Rex: „Contrabande en moord" volwassenen. Bijeenkomst Leidse jongeren No. 532. Horizontaal: 1. duikerhoen, 4. vertegenwoordiger, 9. palmboom (Java), 11. een der profeten, 12. zes blaadjes postpapier, 13. welaan, 14. vlug, 15. afnemend getij, 17. voor naamwoord, 18. bijwoord, 21. staats bedrijf (afk.), 23. teug, 25. water stand (afk.), 27. wordt gebruikt bij het H. Misoffer, 28. zangwijs, 30. opera van Verdi, 31. gramschap, 32 scheepsvloer. Verticaal: 1. onverschillig, zorge loos, 2. man (Indonesië), 3. terstond, 5. gindse, 6. oude lengtemaat, 7. holte in een muur, 8. opgegeven werk, 10. troefkaart, 16. overleg, 19. oude lengtemaat, 20. wrok, 22. boom, 23. gebod, 24. breuk, scheur, 26. voor, 29, in oprichting (afk.). Oplossing morgenavond. De katholieke jeugdraad van Lei den, het „Pentagon" van alle kath. jeugdorganisatie's van deze stad heeft in de laatste tijd enige initiatieven ontplooid, die alom opmerkzaamheid opwekten, en getuigenis aflegdeu van haar rusteloze activiteit. Nog vers in het geheugen ligt de originele Forumavond, waarop Pater Piet Wesseling het actuele vraagstuk van de verhouding tot de andersden kenden hesprak. Ruim honderd jon geren waren toen aanwezig. Nu mikken wij hoger. Wij jongeren willen in deze vastentijd getuigenis afleggen van onze geestelijke diep gang en onze drang naar godsdiensti ge bezinning. Wij willen in een massale bijeen komst van bijna buizend jongeren bo ven de 17 jaar in een propvolle Har tebrugkerk op woensdag 19 april a.s. om 9.30 's avonds een avondwake houden. Een geweldig experiment, maar wij hebben vast vertrouwen dat het zal slagen. Er is, God zij dank bij de jon geren in deze bewogen dagen (Suez, Hongarije) een grotere godsdienstzin naar buiten getreden dan men ooit zou durven hopen. Puilde de Sint Nicolaaskerk in Am sterdam in deze maanden niet uit, als er lijdensmeditatie^ worden gehou den alleen voor jongeren? Wij houden dus een Avondwake. Zinvolle ceremonie, alsof wij met Christus in de Hof van Olijven samen bidden en ons voorbereiden op de Passietijd en Pasen. De aalmoezenier van de katholieke jeugdraad, kap. P. van Ingen za! de H. Mis opdragen en pater Octav van de Bosselaar of.m. houdt een overwe ging over het thema: Het leven begint bij de ander. Toen in de dagen van dreigende werkloosheid de ouderen het eerst de laan uitgingen, vormde zich een groepje dat zich ten doel stelde voor al de ouderen aan een werkkring te Burgerlijke Stand Geboren: Maria Elisabeth Johan na, dr. v. W. Jacob e en M. E. J. Scholten; Willem Frederik, zn. v. J. I. Neuteboom en M. C. Brouwer; Lie. dewey Joyce Desireé, dr. v. J. K Lammers van Toorenburg en A. Rig- ter; Pauline Johanna, dr. v. C. J. Planjer en J. Mol; Metje Willemien, dr. v. P. Zwaan en W. van Rij; Erik, zn. v. F. Kopp en N. M. Leering; Har. ry zn. v. F. Kopp en N. M. Leering; Angenieta, dr. v. A. Vreeken en N. H. Wiegman; Jacoba Cornelia, dr. v. G. van Duijn en J. Ros; Franciscus Hen- drikus, zn. v. J. van Rijswijk en F. G. Harren; Elisabeth, dr. v. H. van der Sluis en M. J. Staal. Overleden: J. H. Tisseur, dr. 11 jr.; C. L. Rijnbende hsvr, v. J. A. C. J. Marynen; J. de la Rie man, 38 jr. helpen, onder het motto: „Het leven begint bij veertig". Deze slagzin, oor spronkelijk als een grap opgevat, heeft enorme weerklank gevonden, en heeft zeer sterk bijgedragen, om de ouderen aan de slag te brengen. Het leven begint bij de Ander. Is deze riagzin niet even grotesk? Oppervlakkig gezien, is deze zin even grote onzin als do eerstgenoemde leu ze. Als men echter dieper op de zaak ingaat, valt een sluier weg. Om waarlijk op bovennatuurlijk niveau te leven, moet je beginnen met de liefde tot d° evenmens. Het leven begint bij naastenliefde. Toen men Christus vroeg wat na de Godsliefde het voornaamste gebod was, zei Hij: „Bemin Uw naaste als Uzelf. Doe dit, en gij zult leven. Jongeren van Lelden, kent uw uur; komt allen op de afgesproken tijd bij de Avondwake bijeen. Mr H. J. DIRKS. Karrevviel, half acht'half negen n.m. DINSDAG 9 APRIL „St. Antonius", 25-jarig bestaan. Het bestuur van de woningbouw vereniging „Ons Belang", aan wie een en ander ter ore was gekomen, verbood deze transactie omdat het te recht niet wenste dat een van haar huurders het pand van Ons Belang zou gebruiken om daarmede winst te maken. De kapster liet het niet bij de be dreiging zitten. Zij stelde een civiel rechtelijke eis voor de Kantonrechter in. Zij vorderde dat de rechter zou verklaren voor recht, dat zij krach tens huurbescherming voor onbepaal- de tijd het genot had van de winkel, Receptie. St. Antoniuscluhhuis, 35 met medegebruik van toilet en schuur uur nam. I en dat de onderverhuur zou worden St. Eloy. Advies-avond. Gebouw gelast zich te onthouden van elke Chr. Sociale Belangen; 7.30—8.39 u. handeling, welke storing of belem- nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO. afd. Leiden aanvangscursus, aanvang 8 uur R.K. Lyceum. Archeologische lezingen. Egypti sche Oudheden te Kopenhagen. Rijksmuseum v. Oudheden, 8 uur nam. Kon. Ned. Nat.-Hist. Ver. Byeen- koimst in Zoölogisch Laboratorium. Ingang Sterrewachtlaan. - uur nam. WOENSDAG 10 APRIL A.K.W.V. Kringvergadering. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. Rozenkruistocht. St. Petruskerk, 7 uur nam. Club de Limetz. Avondmis voor jongeren. Hartebrugkerk, half tien nam. DONDERDAG 11 APRIL. Ouderavond Eerste Communican ten. St. Leonardusparochie. Ouders leerl. Pacellischool. Parochiehuis, 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Landmacht. „Slag om Diana" klucht door toneel groep „Studio": Cantine Doelenka zerne 8 uur nam. Leidse Oecumenische Speelgroep. „Proces om Pilatus" Schouwburg, 8 uur. Veron. Unieke geluidsdemonstra ties. Rapenburg 10. 8 uur nam. VRIJDAG, 12 APRIL Ouderavond Eerste communican ten. St. Leonardusparochie. Ouders leerlingen Leonardusshool. Parochie huis, 8 uur nam. ZATERDAG, 13 APRIL Leidse Sma'fi'mliga Bijeenkomst. Cantine Smit's Röntgenatmaraten. R.K. Tnstuif. Haagweg. Wijn-avond (met film). Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. .andeling, welke storing of belem mering van haar genotsrecht van de winkel zou kunnen veroorzaken. Vrijwillig De onderverhuurder ontkende bij monde van mr. W. B. A. Heskes, de bedreiging. Er was aan de kapster nimmer 3.000,— gevraagd voor het mogen blijven gebruiken van de win kel; zij had uit eigen beweging 3000 gulden voor huuro vernam e geboden, doch zijn cliënt was daarop niet in gegaan. Overigens was de onderver huurder van oordeel, dat ten deze de rechter niet kon beslissen, doch uit sluitend het bestuur van de woning bouwvereniging „Ons Belang". De heer Th. J. van der Heijden, die voor de kapster opkwam, ontken de dat zijn cliënte zich tot arbitrage zou hebben verbonden. Er was wel iswaar een geschrift daaromtrent tussen de onderverhuurder en de wo ningbouwvereniging, doch zijn cliën te had dat stuk nimmer getekend. Hij betwistte bovendien dat hier sprake van arbitrage zou kunnen zijn. Toegewezen Het Kantongerecht heeft ten slotte de vordering van de dameskapster toegewezen en de onderverhuurder veroordeeld tot betaling van een da gelijkse dwangsom van f 100,voor elke behandeling, welke storing of belemmering van het dameskapster toekomende genotsrecht van de win kel teweeg zou brengen en de tegen eis tot ontruiming van de onderver huurder afgewezen. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Herdingh Blanken. Hoge Woerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. GEVESTIGD in de week van 28 mrt t.m. 3 april 1957. A. F. F. M. Keuls en fam., procuratie houder. Kagerstraat 14; M. de Mul en fam., magazijnmeester, Temminckstr. 41; A. M. van der Pluijm-Van Dijk en fam., Hoogl. Kerkgracht 31a; J. M. W. Kou- wenberg en fam.. winkelchef. Haarlem merstraat 159161; J. L. Jacobse en fam., gem.ambtenaar, Hoflaan 177; H. Salomons en fam., rijkambtenaar, Van der Waalsstraat 23; B. van der Wiel en fam., uitvoerder. Woonk bij Roomb.laan 2 G. H. van Heusden en fam., productie leider. Van 't Hofstraat 54; E. P. N. den Daas en fam., Hoflaan 203; J. Koolbergen en fam., scheepvaart-agent. Kami Onnes- laan 29; F. P. C- Cornelisse en fam., techniker. Volmolengracht 6; A. Chatte- lain, conciërge. Fagelstraat 40; H. A. Moorhoff. machinist. Medusastraat 1; P. Dijkstra, 1.1. verpleegster, W. Singel 27; F. H. Tattersall. Plantsoen 47; B. .Hover- Van Velzen, Irenestraat 18; S. E. van Leeuwen, apothekers-assistent. Ter Haar- kade la; T. J. Brandhorst, dienstbode, Rijnsburgerweg 10; A. B. Schreiner, carr. afwerker. v. Hogendorpstraat 2; M. M. Hunink, Noordende 50; W. A. Wassenaar, P. de la Courtstraat 91; M. van den Brink, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; R. D. M. van Ginneken, kantoorbedien de. Lijsterstr. 32; P. L. A. J. Verhoeven, handelsemployé, Meerhof 18; R. D. Westra landbouwer, Zoeterw. Singel 93; M. Th. Bensdorp-Kwant, Hoflaan 279; C. L. Hoedt-Barentz. secretaresse. Noord- einde 52; P. C. de Jong, Psycholoog,! Maredijk 161; A. Kolijn, matten-borstel- maker, Damlaan 12; L. G. Schimmelpen- ninck (Jonkheer) Stille Rijn 11; F.Lucas, Plantsoen 47; E. Levins. Haarlemmer- H. Ziens, onderwijzeres. Rijnsburger weg 163; L. van Vliet, ass. observatrice, Herenstraat 10; A. L. Weir, Johan de Wittstraat 14; A. Begeer. Gerard Brandt- straat 23; F. den Daas. Hoflaan 203; H. W. van Gorssel, Morssingel 8. VERTROKKEN G. F. Neher en fam., v. 't Hoffstr. 54, Groningen, Timorstraat 60b; J. L. Glatt en fam., Rijnsburgerweg 163, Ver. Staten van Noord-Amerika; J. Labrutjère en fam.. Irenestraat 18, Hilversum, Comes Ooienstraat 16; J. Prins en fam., Rapen burg 49, Utrecht, W. Barentszstraat 2; J. C E. Metselaar en fam., Da Costa- straat 14, Warmond, Sweilandstraat 49; B. Dengah en fam., Boisotkade 8, Duits land; A. Cossee en fam., Merelstraat 15, Leeuwarden. Valeriusstraat 70b; J. E. W. M. Zoethout-Van Kempen en fam., Oude Rijn 128. Zeist, Joh. Wierlaan 16; D. Graafland, Breestraat 43, Den Haag, Gouverneurlaan 6; L. A. Pieters, Hoge- woerd 84, Den Haag, Bazarstraat 36; J. Zeevaarder, Cobetstraat 34. Den Haag, Pahudstraat 29; L. J. Dekker. Rooden- burgerstr. 58, Canada. C. J. Driessen-Van den Akker, Rijn- en Schiekade 85. Oegst geest, Terweeweg 62a; E. Akkerman, R.- en Schiekade 6, Utrecht, Ramstr. 13; M. L, Brandt. Joubertstraat 10, Apel doorn, Schoten weg 6; N. E. Dekker, Rijnsburgerweg 10, Ned. Nieuw Guinea; R. L. Shriro, Merelstraat 34, Ver. Staten van Noord-Amerika; D. Bavelaar. Ver verstraat 14, Noord wijk, Dahliastr. 54; C. M. Witlox. Nieuwe Rijn 5, Oegstgeest, Warmonderweg 22; C. Bloemendaal-Dee, Herengracht 51. Zaltbommel. Pr. Juliana- straat 34; W. Visser-Cossee, Dw. Koorn- brugstg 8, Noordwijk, Oranje Nassau- straat 37; E. Mekel. Hogewoerd 87. Nij megen, Simmelinckstraat 2; M, J. Snelle- man, Witte Singel 10, Rotterdam, Burg. Meineszlaan 51a; J. Kluivers, Kort Gal- NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U 4e lefoniscb te reclameren alleen num mcr 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 aur) Wij kunnen dan alsnog trachten l een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. gewater 8, Lisse. 3e Poellaan; C. van der Hoorn-Kluivers. K. Galgewater 8, Lisse, 3e Poellaan; W Gerth, Hoflaan 113. Ned Nieuw Guinea; S. van Egmond-In 't Velt. Langebrug 55, A'dam, Oosterpark 50 bv, H. Boorsma, Breestraat 3b, Leeuwarden, Doelestraat 1; J. v. Lookeren-Campagne. Nieuwsteeg 3, Bussum, P. J. Loman- laan 17; C. A. Meurs, Noordeinde 15, Rotterdam. Staten weg 125d; F. Rueck, Hygo de Grootstr. 11, Voorburg, Een hoornstraat 7; J. J. M. Pieters, Vondel laan 29 Amsterdam. Alblasstraat 22 II; W. Dijkstra-Landa, Rijnsburgerweg 50. Amsterdam, Vondelstraat 78; E. J M A. Vermolen. Rijnsburgerweg 165. De Bilt U., Ruysdaelplein 8; A. F. van Welzenis, Rijnsb.weg 10, Den Haag, Zuidwal 83; J. P. M. Kruit. Rljnsbweg 10, Rotterdam Wieldrechtstraat 11a; M. C. de Meijier. J. de Wittstr. 22. Amsterdam. Weesper- zijde 130 II; C. P. Engelfriet, Boerhaave- laan 28, Voorschoten, Rijndijk 231; P. H. M. Strijkers, Aloëlaan 30, Maastricht. Breedestraat 3; D. .T, P. N. van der Minne, Oude Vest 53. Groot-Brittannië; A. A. M. Jasperse, HaarJemmerstr. 211. Canada; J. van Thuijl, Hooigracht 3. Voorburg, Laan v, Sevenstar 18; F, M. Luijten, Herengracht 8a, Warmond, Herenweg 123; W. van Galen, Timor- straat 52, Renkum. Kerkweg 25; P. F. Th. Stoeken Marnixstr. 58. Weert Kazerne laan 101; J. van Bergen. Gasstraat 7, Amsterdam. Hudsonstraat 163 III; C. M. J Maaskant Koningstraat 7, Wassenaar, Buurtweg 63. VOORSCHOTEN Afscheid besteller P. J. Verhoog. Na afloop van zijn dienst op 6 april heeft de besteller PTT de heer Verhoog de dienst op zijn verzoek met eervol ontslag verlaten. In de vroegte, in het bijzijn van alle colle ga's van Verhoog, heeft de directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Voorschoten de heer Van der Linde de scheidende collega bedankt na mens het Staatsbedrijf en hem als blijk van waardering en vriendschap een fraaie litho van Langeweg, voor stellende de Universiteit te Leiden, aangeboden. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 8 april 1857. De arbeider H. van den Hoek, die 11. Woensdag bij het verrig- ten van snoeiwerk op de plaats van het Akademisch Ziekenhuis wit een boom is gevallen, is gisteren overleden. Als nadere bijzonderheden deze ongelukkige gebeurtenis betref fende, vernemen wij het volgen de: Toen v. d. Hoek zich in den morgen van Woensdag aan den arbeid begaf, had hij, door gemis aan voedsel, meer dan 24 uren honger geleden; eergevoel en be scheidenheid hielden hein terug om eene verkwikking te vragen, welke hem daar ter plaatse voorzeker niet zou geweigerd zijn. Aldus, afgemat en flaauw klom hij naar boven, doch werd duizelig en stortte ter hoogte van omstreeks 25 voet ter aarde. Bloedende naar de ziekenzaal gebragt, bleek het dat hij ernstig in het hoofd moest gewond zijn en dat er alzoo weinig uitzigt be stond op levensbehoud, ja dat een spoedige dodelijke afloop was te vrezen. Het huisgezin van den onge lukkige, bestaande uit vrouw en 6 kinderen, waarvan het jongste slechts weinige weken oud is, verkeert in kommervolle toestand en woont in de Mirakelsteeg, Oude Vest, omtrent de Mare kerk, Wijk VI. No. 1105. Wij voegen er de woonplaats bij in de hoop dat dit niet ver geefs zal zijn. Gespreksmorgen RomeProtestantisme Door het „Bijzondere Kerkewerk" van de Hervormde Gemeente te Lei den worden bij tijd en wijle op zon dagmorgen gespreks-bij eenkomsten belegd in het Luxor-theater. Gistermorgen was deze bijeenkomst gewijd aan een bespreking van de werkelijke fundamentele tegenstel lingen tussen het Protestantisme en het Katholicisme. De belangstelling was zeer groot. De gespreksleider van deze Luxor- morgen, ds. P. L. Schoonheim, stelde op vlotte wijze de inleider, dr. H. van der Linde, predikant in Middel burg en mgr. prof. dr. J .G. M. Wil- lebrands directeur vaii het Philoso- phicuim, aan het gehoor voor. Beiden werden met applaus begroet. Dr. Van der Linde, voorheen stu die-secretaris van de Oecumenische Raad in Nederland, besprak de si tuatie van het christendom in deze gevaaiwolle, maar ook veelbelovende tijd. De christelijke kerken kunnen zich niet de luxe veroorloven, vreemd voor elkaar te blijven. Het evangelie blijkt in deze moderne tijden, juist ook in de grote steden, een grote actualiteit te bezitten. Het uitdragen van dat evangelie gaat gepaard met een toenadering tussen Rooms-Katho- licisme en Protestantisme. Het is ermee, als met het graven van de St. Gotthard-tunnel: men graaft van weerszijden naar elkaar toe, maar men moet dan zo graven, dat men niet langs elkaar héén graaft. In christelijke geloof, hoop en liefde hebben beide zoveel met elkaar ge meen, dat toenadering in levenssfeer zeker mogelijk is. Er konden schriftelijke vragen wor den gesteld, waarbij mgr. Willebrands gelegenheid kreeg het katholieke standpunt inzake verscheidene pun ten o.a. de verhouding van kerkelijk gezag en Bijbel, de verdraagzaamheid en de ten-hemel-oDneming van Ma ria op boeiende wijze uiteen te zet ten. Ds. Schoonheim zorgde op gemoe delijke manier ervoor, dat iedereen zich volkomen vrij voelde, vragen te stellen. In de pauze werd een gedeelte uit Bachs Hohe Messe op de pick-up ge geven als zinnebeeld van de oecume nische gedachte. De protestant Bach schreef nam el i ik zijr» „Hoogmis" op Cz Latijnse tekst. Laatste Berichten TWEE KINDEREN BIJ TREIN ONGEVALLEN ERNSTIG GEWOND Gistermiddag omstreeks 13.40 uur is op het stationsemplacement in Simpelveld (Limburg) een 3-jarig meisje door een goederentrein aan gereden. Met ernstige hoofdwonden is het kind naai' het St. Jozefzieken huis te Heerlen overgebracht. Op dezelfde dag te ongeveer 19.30 uur werd de trein, die om 16.26 uur uit Vlissingen was vertrokken en om 19.37 uur in Nijmegen zou aan komen, even voor het station Nijme gen plotseling tot stilstand gebracht, doordat er aan de noodrem was ge trokken. Er bleek een 5-jarig jongetje van het balkon te zijn gevallen Met ern stige hoofdwonden is het knaapje naar het St. Canisius ziekenhuis te Nijmegen overgebracht. De trein had 14 minuten vertraging. BOSKOOP VAN VERDRINKINGSNOOD GERED. Toen het zoontje van de fam. W. d. Broek, wonende aan de Gouwe, met zijn kinderfietsje het water in reed werd dit gelukkig opgemerkt door de heer Kramer. Deze greep een in de omgeving staande bezem en wist daarmede het kind naar de kant en op de wal te krijgen, zo doende wist hij het van een zeker schijnende verdrinkingsdood te red den.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2