Wél deelnemen aan wedstrijden met Russen Ned.dameshockeyploeg verloor met 1-0 van de Engelse Veel belangstelling voor de 9e Tulpen Rally e Sterk spel in het Europees biljartkampioenschap libre MAANDAG 8 APRIL 1957 DK T,TTTT)9^ COURANT PAGINA 10 Verbonden Watersportverenigingen: De Koninklijke Nederlandsche Vérbonden Watersport verenigingen zullen wèl leden afvaardigen naar internationale wedstrijden, waaraan mogelijk ook vertegenwoordigers van Rusland deelnemen. Tot deze uitspraak kwamen de af gevaardigden zaterdagmiddag in de algemene vergadering van de KVNWV te Amsterdam. Wel werd nog de restrictie gemaakt, dat de omstandigheden van het moment waarop de incidentele beslissing moet worden genomen, het te nemen be- •luit kunnen beinvloeden. Dit punt het voornaamste on derdeel van de agenda vergde langdurige debatten, die echter eer der betrekking hadden op de handel wijze van het bestuur van het ver bond in de maanden né de beslissing van het NOC om niet naar Melbour ne te gaan, dan op het vraagstuk of het moreel verantwoord is Neder landse zeilers naar internationale wedstrijden te zenden waar zij moge lijk zouden moeten uitkomen tegen Russen. Het debat werd Ingeleid door de heer Ernst Crone, voorzitter van het verbond, die ervan gewaagde welk een gevaarlijke taktiek het is, zich afzijdig te houden van de grote inter nationale wedstrijden. „Immers, een internationaal contact, moeizaam op gebouwd in de laatste 60 jaar en be kroond met olympische successen, moeten we primair stellen voor de ontwikkeling van de sport. En dat we, naast de vele buitenlanders die we graag ontmoeten, ook in aanra king kunnen komen met Russen, die liever willen myden, dat moeten we als bijkomstigheid zien", betoogde hij. Na langdurige besprekingen, die in een aangename sfeer werden ge voerd, bleken de afgevaardigden het voorstel van het bestuur unaniem te steunen. Toch een prijsvraag. Hoewel in de algemene vergade ring van 22 december 1956 werd be sloten voor 1957 geen prijsvraag uit te schrijven, heeft deze vergadering besloten alsnog een bestuursvoorstel inzake een prijsvraag voor 1957 aan te nemen. Gevraagd wordt, een vlet of ander motorvaartuig, geschikt als begeleidingsvaartuig voor een zeil wedstrijd jacht, niet groter dan een WIELRENNEN Draak of een Regenboog te ontwer pen. Het verzoek tenslotte van de watersport-vereniging „De Watervo gels" te Nieuw Loosdrecht, als lid van het verbond te worden aangeno men, werd aanvaard. PAARDENSPORT GOEDE PAARDENSPORT OP DUINDIGT De draverijen op Duindigt. gisteren onder voortreffelijk weer gehouden, trokken een massale belangstelling. Er werd uitstekend werk verricht en pikeur Tesselaar won zowel de Ruby Spencer- prijs als de Brind d'Amourprijs. De uit slagen luiden: Quite Heoy-prtjs. 1. Thea Cornelia (A. Th. Knijnenburg) 1.30.8; 2. Uitloper; 3. Uranie Hanover K. Toto: w. f 1.70, pl. f 1.40. f 1.60, f 1.40, gek. f 3.80, cov. f 4.40. Rosa B-prijs. 1. Vitalis (N. J. Bloem- saat) 1.28.7; 2. Vaja Con Dios; 3. Vera- tonka. Toto: w. f 5.50. pl. f 1.40, f 1.20, f 1.60. gek. f 17.80, cov. f3.40. Brln d'Amourprijs. Eerste afdeling: 1. Torero (L. van Huissteden) 1.28.7; 2. Utopie; 3. Umberto van Oranje. Toto: w. f 14.90, pl. f2.40. f 1.80. f3.— gek. f15.80; cov. f5.20. 2e afdeling; 1. Flying Duich- man (A. S. Tesselaar) 1.30.6; 2. Sandra; 3. Romence. Toto: w. f 2.50. pl. f 1.90, f2.40, f2.40, gek. f3.80, cov. f8.—. Sitaprljs: 1. Postduifje G. (L. J. van Harlingen) 1.25.7; 2. Queenly Bertha; 3. Quichotte. Toto: w. f 4.70, pl. f 2.—, f 2.50, f 2.70, gek. f 14.70. cov. f 7.30. Quaestor-prijs. 1. Toomel D (P. M. Smit) 1.27.2; 2. Quilla Lee; 3. Untrepid. Toto: w. f7. pl. f3 f3.30, f4.30, gek. f6.80, cov. f9.60. Ruby Spencerprijs. 1. Sir Parisien O (A. S. Tesselaar) 1.25.8; 2. Trpdi Trothan 3. Query Hanover. Toto: w. f2.60, pl. f 1.30. f 1.30, f4.40, gek. f4.90. cov. f4 90 Marjoletta prijs. 1. Killalane (H. J. v. d. Kraats) 1.59.9; 2. Cornet; 3. Centurion. Toto: w f4.80. pl. f 1.90. f 1.90, f2.50, gek. f3.50. cov. f3.60. Winnetouprijs- 1. Makarit (F. Delbras- sinne) 2.20.2; 2. Ashurst Wonder; 3. Sans Valeur. Toto: w f 2. pl. f 1.30. f 2.10, gek. f17 20. cov. f8.90. Polntedlyprijs. 1. Beltoma (E v. Dijk) 2.16.4; 2. Kaliban; 3. Alhivio. Toto: w f21. pl. f2.20. f 1 50, f130, gek f 13. cov. f 4.60. Totale omzet f 154.896.50. KORFBAL UITSLAGEN KON. NED. KORFBALBOND N.H. Ie klasse: WesterkwartierKoog Zaandijk 14—6. SVK—Swift 4—5. Z.H. Ie klasse: Deetos—Vicus Oriëntis 23, GymnasiastenDie Haghe 410, Het Zuiden—Spangen 74. Tweede klasse A: ActiefHSV 83, ZwerversReady 6—4, RegenboogZui derkwartier 52 (Regenboog kamp.) Rozenburg—Velox 42. Tweede klasse B: DKCOSCR 57, Quick—Hou Stand 2—1. Fluks—Blauw Wit '51 53. Van der Putten won I KT U 11 J1UUK' maar inaïviaueej aemonstreer- Konde van n.-riOÜandlden de Engelse gymnastiekleraressen leen betere stokvoering en een betere Het heeft er in het slecht bezette hockeystadion van Amstelveen zater dagmiddag lang naar uitgezien, dat het Nederlands dameselftal voor de eerste maal een nederlaag tegen En geland zou weten te voorkomen. Maar enkele minuten voor het einde van deze niet onaantrekkelijke wedstrijd glipte de slanke Engelse rechtsbin nen V. Chapman handig langs de Ne derlandse aanvoerster Jeanne Hoge- stijn en op schot, dat daarna volgde, had zelfs doelvrouwe Jo Jurissen geen vat meer. Engeland had met 10 de leiding en in de drie miiyiten, die nog gespeeld moesten worden, le verden de wanhopige Nederlandse te genaanvallen geen succes op. Voor de geestdriftige toeschouwers, die overigens slechts ten getale van enkele honderden een plaats op de tribunes hadden gezocht, werkte de ze treffer als een wrede V2rst-jring van hun schone illusie. Maar zonder twijfel was de Engelse overwinning ten volle verdiend. De officieuze we reldkampioenen speelden beter hoe key, zij waren minder snel in haar acties, minder enthousiast misschien ook, maar individueel demonstreer- De Hagenaar J. v. d. Putten heeft gistermiddag de (twaalfde) Ronde van Noord-Holland voor amateurs, georga niseerd door de Zaanlandse wielerclub DTS, gewonnen. In de eindsprint ver sloeg hij Niesten uit Beverwijk met een halve lengte. De krachten der renners waren aan getast, in Den Helder. Aangetast door de voortdurende strijd, die zij op hun rit door het vlakke polderlandschap van Noord-Holland moesten leveren tegen de felle, striemende noordenwind. Het gejuich in de dorpjes liet hen onbe roerd, de gedachten waren geconcen treerd op de vertwijfelde poging om de cadans te behouden Elf sterken zagen de moeilijkheden, waarmee velen van de grote groep van 100 man worstelden. En langs de duinen rij tussen Den Helder en Callantsoog nu met de wind in de rug vonden zij elkaar in een begripvolle samenwer king: de beslissing in de twaalfde Ronde van Noord-Holland (de oudste wieler- course benoorden het Noordzeekanaal) was gevallen. De grote strijd op het 215 km lange parcours was gestreden. Nu restte nog de strijd van man-tegen-man. De kopgroep snelde voort in een hoog tempo. Het was voor Koentje Niesten, de felle strijder uit Beverwijk, niet hoog genoeg. En op de Zuiderringdijk, langs de Beemsterpolder. bundelde hij opnieuw alle krachten samen. Slechts één renner kon hem met een pittige sprong achter halen: de 21-jarge Hagenaar Joop v. d. Putten. Twintig kilometer, tot de H. Gerhard-straat te Zaandam was bereikt, gaven zij elkaar niets toe. In een fel sprintduel besliste Joop v. d. Putten tenslotte de boeiende strijd; hij versloeg Niesten met een halve lengte. De uitslag was: 1. J. v. d. Putten (Den Haag) 215 km in 5 uur 11 min. en 18 sec.; 2. C. Niesten (Beverwijk) op een halve lengte; 3. J. Capteijn (Amsterdam) op 20 sec.; 4. J. Rol (Alkmaar) z.t; 5. J. Wuurman (Amsterdam), z.t.; 6. A. van Houwelingen (Sassenheim) op 42 sec.; 7. W. Conrad (Berlijn) op 1 min. en 22 sec.; 8. H. Scholten (Den Haag) z.t.; 9. Th. Verhoeven (Beerzel. België) z.t.; 10. W. Funke (Hannover) z.t. DE BRUT NE WINT PARIJS-ROUBAIX Na een week geleden de Ronde van Vlaanderen in de sprint gewonnen te hebben heeft de Belg Fred de Bruyne gisteren eens te meer zijn veelzijdigheid bewezen door de 55e klassieke koers ParijsRoubaix op zijn naam te schrij ven dank zij een geslaagde uitloop poging waardoor hij met ruim een minuut voorsprong op nummer twee. Rik van Steenbergen over de streep kon gaan. Daarmee heeft hij een „doublé" verricht waartoe vóór hem slechts twee andere Belgen, te weten Gaston Rebry in 1934 en Raymond Impanis in 1954 in staat zijn geweest Het officiële klassement luidt: 1. De Bruyne (B.) 252 km in 7.15.19. gem. snelheid 34.733 km/u; 2. Van Steenbergen (B.) 7.16.30; 3. Van Daele (B.); 4. Darrigade (Fr.); 5. Mollin (B.); 6. Impanis (B.): 7. Blusson (Fr.); 8. N. van Kerckhove (B.); 9. Groussard (Fr,); 10. Dupont (Fr.); 11. Hahé (Fr); 12. Scodeller (Fr.), allen in dezelfde tijd als Van Steenbergen; 32. Gerrit Voorting (N.) 7.19.23; 33 Wim van Est (N.) z.t.; 57. Roks (N.) 7.22.46: 71. Haan (N.) z.t.; 79 Van Breenen (N.) 7.26.48; 96. De Jong (N.) 7.36.41. AREND VAN T HOF WON RONDE VAN ZUNDERT De Sassenheimer Arend van 't Hof heeft gisteren de Ronde van Zundert gewonnen, welke voor amateurs en on- afhankelyken verreden werd. Er bestond voor deze ronde zeer grote deelname en het leek er op. of de strijd zou worden uitgevochten door een kopgroep van elf renners. Het op enige afstand volgende peloton slaagde er evenwel in de kop groep te benaderen en in te lopen, zodat er een massale eindsprint volgde, waarin Arend van 't Hof winnaar werd. sticktechniek. Ook als ploeg vormden zij een grotere eenheid. In het elftal van de oranje-bloesjes speelde de verdediging een goede wedstrijd. Jo Jurissen was weer „ouderwets" op dreef met haar reso lute, lange trappen, die telkens op nieuw voor de - odige opluchting in de slagcirkel zorgden en voor haar was het spel van Jeanne Hogestijn en, na rust, Sonja de Greve uitstekend. Hoewel zij er niet in slaagde de volle zeventig minuten te schitteren, was het optreden van Annelies Goed- bloed op Je spilplaats eigenlijk de grote verrassing van deze wedstrijd Vooral voor rust viel deze jeugdige Gooi-speelster op door haar uitste kend opstellen en wegwerken, waar na zij mee naai voren trok om in sa menwerking met de beide binnen- speelsters aan de aanval te „bouwen" In de tweede helft begon het gebrek aan routine een a/oordje n.ee te spre ken; er kwamen meer foutjes in haar opstellen en meer slordigheidjes bij het plaatsen. In de aanval vlotte het minder goed met onze dames. Er werd hard ge werkt, de linkervleugel Nillessen- Heezemans kwam soms tot verrassen de combinatie" en op d' midvoor- plaats deed Bea Terlingen, gesteund door Marjolijn Heering lofwaardige pogingen een duorioraak te forceren. Maar in de afwerking van die vele Nederlandse aanvallen wilde het niet lukken. Steeds liepen de acties van de voorhoede vast op de voortreffelijk UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND Heren. Om het kampioenschap van Nederland: TOGO—Union 4—0; HTCC— Meppel 5—0. Promotie-wedstrijd naar de eerste klasse: Westen. Delftse Studenten Amersfoort 00. Om de Tresling-beker: Push 2—Leiden 4 1—0. R.-K. MIXED HOCKEYCLUB „SISEO" Slseo 1Ring Pass 3 (heren) 01. In de tweede beslissingswedstrijd van de halve competitie om het kampioenschap is het Siseo evenals in de eerste wed strijd niet gelukt om de overwinning te behalen. Hierdoor verloor Siseo ook alle kans om te promoveren. De wedstrijd begon in hoog tempo Siseo was meer in de aanval, maar de aanvallen van Ring Pass waren, hoewel minder talrijk, veel gevaarlijker. Met harde schoten door het midden probeerden zij de Siseo-achter- hoede te overrompelen Kort na elkaar wisten de Delftenaren twee doelpunten te maken, die echter allebei wegens bui tenspel werden afgekeurd. Ring Pass kwam nu meer in de aanval en doordat de Siseo-achterhoede de bal finaal miste, kon zij het eerste en enige doelpunt maken (01). Hoewel Siseo nog enige goede tegenaanvallen opzette en eenmaal uit een strafcorner hard tegen de paal schoot kon zij niet tot doelpunten komen. Na de rust 6peelde Siseo in een ge wijzigde opstelling. Even leek het of de' voorhoede de verzuimde kansen van de eerste helft zou inhalen, maar de achter hoede van Ring Pass maakte geen fouten en zette haar voorhoede weer aan het werk. die op haar beurt de Siseo-achter hoede handen vol werk gaf. Door be heerst keepwerk kwam Ring Pas er ook niet meer door. zodat in de stand geen verandering kwam. Overige uitslagen: Siseo 2Leiden 3 (dames) 13. Heren: Siseo 2Gr. Geel 6 16. Jongens: SV *35a—Siseo a 03. Meisjes: Siseo a—VCL h 11—1. opgestelde Engelse verdediging. Om speelsters als de backs Delforce en Park en de uitblinkster van het elf tal, spil Rylands te omspelen, is meer techniek nodig, dan waarover de Ne derlandse damens bleken te beschik ken. Zo kon het gebeuren, dat de kleine Engelse keepster, M. Tatlock, geen enkele redelijk schot te verwerken heeft gekregen. Het was alles zonder overtuiging, zonder fantasie en zon der stootkracht. De inschrijving voor de 9e interna tionale Tulpenrallye, die in de week van 611 mei 1957 zal worden ge houden, draait op volle toeren en verloopt in vergelijking met 1956 nog vlotter, zo meldt de persdienst van de RAC-west. Waren er op een gelijk aantal dagen vóór de eerste sluitings datum in dat jaar *0 inschrijvingen binnen, thans is dit aantal ieeds drie maal zo groot; niet minder dan 130 inschrijvingsformulieren zijn al bij het wedstrijdssecretariaat ingeleverd en de verwachtingen, dat het gestel de maximum van 300 bereikbaar is, lijkt dus alleszins gerechtvaardigd. De winnaars van 1956, vader cn zoon Brookes en die van 1955, Tak en Niemöller, hebben zich reeds gemeld. De belangstelling uit Engeland is zeer groot. Van de thans ontvangen inschrijvingen komt niet minder dan de helft van Engelse zijde en er zijn al heel wat bekende namen bij. Nancy Mitchell, Pas Moss en Ruth Lautmann gaan om de damesprijs strijden en Greta Molander komt voor hetzelfde doel even uit Amerika over en is als altijd enthousiast. Graaf Hugo van Zuylen van Nije- velt, die in 1953 als eerste Nederlan der de Tulpen-rallye wisselbeker ver overde, zoekt nog naar een geschikte automobiel, maar doet in ieder geval mee. De Goggomobils, die vorig jaar zo dicht bij de overwinning kwamen, pakken de zaak nu héél grondig aan: een complete klasse van var deze wagentjes wordt ingeschreven. Een ervan wordt „bemand" door de da mes Vader en Koks en dingt mee naar de „Coupe dt dames". De inschrijvingen uit Scandinavië en Duitsland zijn nog niet binnen, maar de berichten uit deze landen zijn veelbelovend en spreken van gro te belangstelling. Vervcst de grote man Henk Scholte, Jos Vervest en Kees van Oosterhout waren zaterdagmiddag de grote mannen in de tweede ronde van het toernooi om het Europese biljart kampioenschap libre. Scholte won in drie beurten van Kees de Ruyter, die slechts elf punten verzamelde en na twee par tijen een algemeen gemiddelde van 5 00 had. Vervest was de held van de derde ronde door zaterdagavond zijn partij tegen Van Schoor- van acquit uit te maken. De Belg. die na drie partijen het fraaie algemeen gemiddelde van 250.— had had voor de 500 caramboles 30 min. en 58 sec. nodig. Henk Scholte bleef eveneens onge slagen. De Eindhovenaar had geen moeite met de Duitser Witte en maakte in de derde beurt met een sere van 466 die hij in 29 minuten volbracht, de partij uit. Henk Scholte bleef zondagmiddag de voornaamste concurrent voor Vervest. hoewel de Eindhovenaar een punt kwijt raakte tegen Van Hassel. Het was een geluk voor Scholte, dat de Belg net iets te laat zijn vorm enigermate terugvond, want de Eindhovenaar gaf hem maar liefst zeven kansen om de partij het eerst uit te maken. Scholte miste in de zevende beurt, toen hij nog twee punten van de 500 af was. een gemakkelijke bal in de hoek vlak bij de band. die voor een beginneling geen moeilijkheden zou hebben opgeleverd. Met een totaal van 498. bereikt met hoogste series van 235 en 142 en verder „klein goed" moest Scholte die zich wel voor het hoofd kon slaan, gaan zitten. En juist toen kreeg Van Hassel weer iets van de allure van de grote kampioen, die hij een jaar ge leden nog was. Met een paar stootjes was de ideale positie berekt en in hoog tempo volgden nu de punten Scholte kon niet meer rustig blijven zitten Ner veus schoof hij heen en weer op zijn stoel, totdat Van Hassel op 253 een iets minder gelukkig stootje de positie weer kwijt raakte. Nog dertig caramboles ..grabbelde" de Belg bij elkaar en het was gedaan. Scholte kon nu de ont brekende twee punten gemakkelijk maken en dat Van Hassel in de nastoot met een serie van 118 de echt wel ver- HANDBAL DTS. Na een goede en bovenal zeer sportieve wedstrijd is het de dames van DTS gelukt de puntjes uit Weesp mee te brengen. Ondanks twee invalsters wisten ze met 41 van The Victory te winnen, in een wedstrijd waarbij het gehele elftal over alle Unies aan de gestelde eisen heeft voldaan. Zonder iemand tekort te doen, kunnen we echter Door v. d. Hoorn op de voor haar vreemde links-aohterplaats de ster van het veld noemen. Overal waar maar enigszins gevaar dreigde was ze present, en aowel verdedigend als aanvallend was ze een grote steun voor haar clubgenoten. The Victory trapte af, maar DTS nam de bal over en stevende direct op de vijandelijke veste af. De keeper wist echter 't harde schot van de middenvoor te keren. Na on geveer 10 minuten was het de links binnen van DTS, die na een snelle aanval de score op onhoudbare wijze opende. De vreugde was echter van korte duur want na enkele minuten was de stand alweer gelijk door een prachtig onhoudbare kogel in de uiterste benedenhoek. Na de rust kwam DTS echter pas goed opzetten Met snelle open aanvallen werd de vijandelijke verdediging keer op keer uit elkaar gerukt. Met prachtige doelpunten werd eerst de leiding ge nomen waarna de stand tot 41 werd opgevoerd. The Victory kwam daar na practisch niet meer aan bod, dank zij prachtig werk van dc DTS-ver- dediging. De junioren verbeterden de kam pioenskansen weer door thuis met 52 van de r.-k. DES-junioren te winnen. dende remise bereikte, was minder erg. Eén punt achterstand op de leider mers biedt nog alle mogelijkheden. Vervest had een uur voordat Scholte en Van Hassel hun duel hadden uitge vochten. de keu reeds opgeborgen. Vol daan omdat hij weer 500 caramboles in één beurt had gemaakt, maar aan de andere kant enigszins teleurgesteld, om dat het hem pas in de tweede beurt was gelukt Hij had namelijk de acquitstoot gemist Henk Scholte bleef ook zondag avond ongeslagen dank zij een uit het vuur gesleepte remise tegen Van Schoor. Maar Vervest. die zijn partij tegen Spielmann in twee beurten uitmaakte (met een slotserie van 499) heeft een voorsprong van twee punten op de Eindhovenaar en Cees van Oosterhout. die vandaag zijn laatste tegenstanders zijn. De uitslagen waren: Van Oosterhout 500 4 383 1! Spielmann 101 4 89 500 8 235 500 2 500 250.— Scholte 500 5 263 1( De stand na de partijen van zondag avond is: pnt. car. brt. h.s. s 1 Vervest 10 2500 10 500 250.— 2 v. Oosterhout 8 2470 19 406 130.— 3 Scholte 8 2500 24 466 104 16 5 1641 26 500 63 11 5 1643 28 425 58 67 4 1272 25 451 50.88 0 380 19 172 20.— 0 325 23 165 14.13 4 Van Hassel 5 Van Schoor 6 Spielmann 7 De Ruyter 8. Witte SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP De 14e partij van de tweekamp tussen Botwinnik en Smyslov is na de 41ste zet van Smyslov (wit) afgebroken. Na de voortzetting is de partij na 46 zetten in remise geëindigd. De stand is thans: Smyslov 7}/? pnt., Botwinnik 6V4 pnt. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND In de zevende ronde waren de uit slagen: BouwmeesterCortlever V->Vt, KramerOrbaan 14V->, Van den Berg —Spanjaard 10. Barendregtv. Schel- tinga, RoesselVan den Bosch en Visser Donner afgebr. De stand na de zevende ronde is: 1 Van den Berg 4J4 pnt (uit 6 partijen) plus 1 afgebr. partij; 2. Bouwmeester 4 pnt. (6). plus 1 afgebr. partij; 3. Span- jaard 4 p. (7); 4. Barendregt 3'/5 pnt (5). plus 1 afgebr. partij; 5. Donner 3 p. (4), -ilus 8 afg. partijen: 6/8. Cortlever, Or- aan en Kramer 3 p. (7); 9. Roessel 2 >4 p. (4) plus 2 afg. partijen; 10. Van Scheltinga 214 p. (5), plus 2 afg. par tijen: 11/12. Visser en Graaf van den Bosch >4 P. f5). Plus 2 afg. partijen. Nachtrust in Stuttgart Inmiddels 'ïeeft het organiserend comité tot een belangrijke program ma wijziging besloten; er wordt een nachtrust in Stuttgart ingelast. De start wordt daaron verzet naar de vroege morgen van maandag 6 mei en de aanlooproutes worden overdag gereden. Bij het narijden van de rallye-route is namelijk gebleken, dat deze buiten gewoon mooi is, maar doorlopend de volle aandacht va bestuurder en co- equipier in beslag neemt, odat er van rusten of slapen onderweg buiten de officiële pauzen niet veel zal komen. Het leek da \rom niet verantwoord de deelnemers drie nachten achtereen zonder rust te laten rijden en om ook voor deze Tulpenrallye de eretitel „veilige rallye" te garanderen, zal dus de nacht van maandag 6 op dinsdag 7 mei te Stuttgart worden geslapen. Doordat tenslotte een derbetreffen- de verbod in Duitsland inmiddels is opgeheven, zullen de rallye-wagens toch voorzien zijn van de bekende portienummer, die zo geheel tot de sfeer van een grote internationale wedstrijd behoren, maar bovendien in de proeven voor de organisatoren praktisch onmisbaar zijn. GYMNASTIEK R--K. TURNKAMPIOENSCHAP WAS VOOR THEO BOS In Culemborg werden gisteren weder om de turnkampioenschappen van de Katholieke Gymnastiekbond verwerkt en als steeds bestond er goede belangstel ling voor. Er werd over het algemeen wederom voortreffelijk werk te zien ge geven, maar de Volendammer Theo Bos kon zijn kampioenschap opnieuw ver lengen. Zijn naaste concurrente zijn er nog niet in geslaagd zich tot zijn hoogte op te werken. In de diocesane wedstrijden veroverde Den Bosch de kampioenstitel De uit slagen waren: 1. Bisdom Den Bosch p"' Haar'em 1342.8; 3. Roermond 1267.2; 4. Utrecht 1119 6. Individueel: 1. Th. Bos (Haarlem) 309.8; 2. B. Staps (Den Bosch) 296.-; 3. H. Hendriks (Den Bosch) 287 4; 4. G v Dijk (Roermond) 2855; 5. M Haazen (Den Bosch) 255: 6. H. Tol (Haarlem) 283.8; 7. P. Lips (Den Bosch) 266; 8. A Moonen (Roermond) 262 5; 9. T Strüfer (Roermond) 261 1; 10. W. Nielen (Den Bosch) 257 3: 11. C. Tol Gzn (Haarlem) 251.4; 12. N. Huikeshoven (Haarlem) 250 6; 13 T Koopman (Haarlem) 247 2; 14. B v. Meel (Roermond) 241 7; 15. Th Weterman (Utrecht) 239 9; 16 H v Dam (Utrecht) 233 4: 1.7 J. Weteman (Utr) 227 7; 18 J Reekers (Utr 224 7; 19 L Engels (Roermond) 215.7; 20. E. Bals (Utrecht) 193.9. ATLETIEK ROOVERS VELDLOOPKAMPIOEN De Nederlandse veldloopkampioen schappen. waarvoor rum 200 atleten hadden ingeschreven zijn zondag op het bekende bosparcours bij „De IJzeren Man" te Vught gelopen. Dank zij het prachtige weer van de laatste tijd. be zorgde de grondgesteldheid de lopers geen extra moeite. De vele toeschouwers zagen bij de senioren een groepje van 4 lopers gedurende twee van de drie ronden bij elkaar blijven, doch in de laatste ronde liep Wim Roovers weg om tenslotte met 50 meter voorspronp on bedreigd te winnen. Zijn voornaamste concurrent Künen van „Sprint". Breda wat wel aanwezig doch kon wegens een blessure niet meelopen Toch had deze atleet een goede middag, want bij de prijsuitreiking bood de heer Rinkel als afgevaardigde van de KNAU hem de KNAU-beker aan voor zijn uitstekende prestaties in 1956 geleverd. De belang rijkste uitslagen waren: Senioren 5 km: 1. en Nederlands kam pioen Roovers (Thor, Roosendaal) 15 min. 4.1 sec.; 2. Viset (Cialfo. Arnhem) 15.08.4; 3. Cujé (EMM, Middelburg) 15.11.0; 4. Jonkers (Sprint, Breda) 15 20.4; 5. Delnooij (Kimbria, Maastricht) 15.32.1. Nederlands clubkampioenschap voor senioren: 1. Thor. Roosendaal 18 pnt.; 2 AAC. Amsterdam 31 pnt.; 3. Kimbria, Maastricht 35 pnt. SMITS WON NATIONALE VELDLOOP Jac. Smits, de winnaar. Smits van AAV '26 uit Alphen heeft gistermiddag de nationale 20-km veld loop gewonnen, die georganiseerd was door het Heerlense „Avon". Er bestond voor deze wedstrijd grote belangstelling. De deelnemers moesten het parcours, dat was uitgezet over asfaltwegen en enkele zandpaden, vier keer afleggen. Smits forceerde de beslissing na ruim 6V£ km. Toen verhoogde hij het tempo en verkreeg een voorsprong op Van Hoorn. Wuesden en Bleeker, met wie hij kort na de start een kopgroep had ge vormd. Halverwege de wedstrijd was zijn voorsprong op dit trio 150 meter. De Duitser Lipper volgde op 200 meter en achter hem. met opnieuw 50 meter verschil, liepen de Duitser Hahn (een B-klasser) en Lataster, die snel naar voren was gekomen. Hahn zette na de slotfase nog een sterke eindsprint in. passeerde Lipper en Van Hoorn Wuesden en Bleeker warén inmiddels iets achter geraakt maar hij kon de voortreffelijk lopende Smits niet meer bedreigen. De uitslag werd: A-klassers (20 km): 1. Smits (AAV '26, Alphen a. d Rijn) 108 40; 2. Van Hoorn (Avon. Heerlen) 1 09 37; 3 Lipper (ASV Köln. Did.) 1.09 42; 4. Wuesden (Avon) 1.10 06; 5. Lataster (Avon) 1.10.13; 6. Bleeker (Lycurgus, Krommenie) 1.11.18. Oxford heeft zaterdag voor de tiende achtereenvolgende keer de inter-univer- sitaire atletiekwedstrijd tegen Cambridge gewonnen De eindscore was 7353 pnt. Oxford endigde op negen onderdelen als eerste Zeven daarvan werden een triomf voor Derek Johnson, die tijdens de olympische spelen te Melbourne een zilveren medaille won Ziin zevende zege was die op de miil die hij in 4 minuten eh 9 seconden afleede Nauwelijks een uur later startte hij opnieuw in het White City stadion Dtmaal voor het nufnmer 440 yards, waarop hij zich in dezelfde tijd als zijn ploeggenoot Bob Solomen (49.3) sec.) als tweede klas seerde. Oxford heeft de wedstrijd nu 39 maal gewonnen. Cambridge zegevierde 38 keer. Zes wedstrijden bleven onbeslist. GEWICHTHEFFEN In de gewicht- en body building-wed strijd tegen „Simson", Den Haag. op zaterdag ji. heeft Leids „Spartaan" de eerste prijs behaald. De uitslagen waren: Gewichtheffen: 1. A. J. Koppe druk ken 80 trekken 75 stoten 95; 2. Th. Brandt 72. 70. 95; 3 M. Anneeze 87.5, 85. 115; 4. D v d. Wetering 87.5, 80, 105. Gemiddelde 3.66. Simson. 1. v. d. Berg 82.5 72.5. 97.5; 2 Eggamont 75. 70. 92.5: 3. J. Brandt 90, 85. 115; 4. D Brandt 95 82. 115 De stijl- prijs kreeg A. J. Koppe toebedeeld. Ge middelde 3 43 Body building: 1. A. J. Koppe. nek- drukken 72 5. kniebend. 105. deadlift 140; 2 Th. Brandt 57 5. 97 5. 150; 3 M. An neeze 70, 115 170; 4. J. v d. Wetering 67.5 140, 205. Gemiddelde 4.9. Simson. 1. v. d Berg 62 5. 90. 157.5: 2. Eggamont 62.5 90 180; 3 J Brandt 75, 132 5. 200; 4 D. Brandt 77.5, 110, 175. Ge- iddelde 4 49. Na afloop van de wedstrijd werd door de leden van de Spartaan een program ma gebracht van zang en muziek, waar aan o.a. meewerkten de Joodle Singing Boys, 3 jongens met een gitaar, die met hun optreden groot succes oogstten. VAN HET TAFELTENNISFRONT Sparkler ongeslagen kampioen NEDERLANDS TEAM TEGEN BELGIë Voor de tafeltennisinterland België Nederland, welke zaterdag 13 april in Boom wordt gehouden, zal de Neder landse ploeg bestaan uit de Amsterdam mers Bert Onnes. Frans Sohoofs en Paul Gimbel. Treffers. Het eerste juniorenteam van Treffers heeft de laatste competitie wedstrijd tegen Batswingers gewonnen met 6—4. Jan de Prie zorede voor een verrassing door drie overwinningen Kees v d. Zwet won tegen zijn gewoonte in nu slechts twee partijen, terwijl S. van Ruiten 1 maal won. Het tweede junioren-team startte dit weekend in de competitie voor het alge hele kampioenschap der 2e klas junioren met een 9—1 nederlaag tegen Phoenix in Delft P. v. d. Wereld wist tegen Tans de eer te redden. Nadat enige weken geleden het tweede team van Sparkler de derde klas be reikte. zonder ook maar één verlies- punt zo werd woensdag het eerste team bestaande uit Joop v. d. Zwet. Piet Bouwmeester en Theo Koot, ongeslagen kampioen van de derde klas waardoor ze automatisch promoveert naar de tweede klas Slechts één punt moest af gestaan worden, n.l. aan RTC. Woensdag werd de uitwedstrijd tegen TOV onver wacht met flinke cijfers gewonnen, maar de zege werd vergemakkelijkt doordat de sterke speler De Ridder van TOV we gens ziekte vervangen moest worden Nadat Sparkler met 3—0 de leiding had genomen, moest Theo Koot na een spannende strijd zich gewonnen geven aan Turk. die de derde game in 25—23 won. Daarna werd de stand regelmatig opgevoerd tot 6—1 Dit betekende reeds het kampioenschap En zo kon de geest adv. van Sparkler, kapelaan J. v. Roode. spelers en bestuur gelukwensen, waarbij hij aan aanvoerder Joop v d Zwe' een boeket bloemen overhandigde Moge de vereniging zo zeide hij behalve in spel peil ook steeds nog meer groeien in vriendschap en sportiviteit zodat ook iedere competitiewedstrijd ..vriendschap pelijk" genoemd kan worden. Daarna sprak de voorzitter van de thuisclub de heer v. d Ploeg, zijn felicitatie uit, welke hij eveneens vergezeld deed gaan van een mooie bos tulpen Hoewel TOV zelf reeds enige keren dicht bij het tweede klasserschap heeft gestaan, gunt ze het Sparkler ten volle, met wie ze steeds met hechte vriendschapsbanden was ver bonden Direct na de hervatting versloeg de goed spelende invaller Zwetsloot in een mooie partij Theo Koot. die de derde game verloor in 23—21. Verder liet Sparkler het niet komen, zodat de eind stand 82 werd. Het derde herenteam won met 100 van LPSV 3 en plaatste zich door deze prestatie weer op de derde plaats in de vierde klas. J wlliCIJ we er nu reeas Programma: Dames 8 aprilSparkler- wijzen, 'dat "er" op'wTtte^DondeTd^l e£ n SiP,nlo PJT h Paa.szaterdag GEEN trainen is Zowel de Tnnfnrpn' li fii 3—Sparkler 3 junioren, als de senioren kunnen maan- Jumoren, 11 april, Sparkler —Steeds dag in de Goede week van 7 tot 10 uur V ooruit. trainen. De spelers Lucas v d Meer en Kees v d Zwet. die gisteren te Deventer aan de Ned jeugdkampioenschappen hebben deelgenomen, wisten beiden door te dringen tot de laatste acht L v. d Meer werd hier uitgeschakeld door Paul Gim bel K. v d Zwet door Blom. Uitslagen der gespeelde wedstriiden: Dames. TNRA—Treffers 3 6—4: "ila- manders—Treffers 2 5—5; DSB—Tref fers 4—6 Heren: GEB—Treffers 4 5—5, SrvllaTreffers 55. Deze week ziin de wedstrijden: Dames. 8 april TreffersBatswingers: 9 april, Den Burcht 2Treffers 3: 8 april* Tref fers 2—DSB 2. Heren: 11 april Ford 2 —Treffers 4. Maandag, donderdag, zaterdag trainen. PIT '54. In de uitwedstrijd tegen Slagvaardig heeft het le damesteam aan de verwachtingen voldaan en deze wed strijd met 9—1 gewonnen. De laatste wedstrijd van het le heren team is een 82 nederlaag geworden. Alle leden willen we er nu reeds i

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10