Sarco globine LEIDSE BIOSCOPEN? Nieuwe zandwinning voor Leiden! Kampioenen en prijzen op de VEBO-paasveetentoonstelling WAT BRENGEN Gevangene uit Groningse gevangenis bij bezoek aan Leiden ontsnapt OMGEVING Marktberichten DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS ZATERDAG 6 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Uit de zeebodem vóór kust van Katwijk Leiden, dat nog immer hongerig is naar zand voor de woning- en industrie bouw, heeft een nieuwe manier ontwikkeld om aan zand te komen. Er is hier n.l. opgericht de Zuidhollandse Zandwinningsmaatschappij C.V. Het is de bedoeling en dit is wel zeer bijzonder in dit bericht, dat wij de „Co- bouw" lazen dat deze maatschappij zijn zand uit de zee-bodem zal gaan winnen. Men heeft n.l. het voornemen om in Katwijk aan Zee op het strand een vaste installatie op betonnen palen te gaan bouwen. Het hart van de instal latie komt een kleine 50 meter uit de kust te liggen. Men heeft de Kat- wijkse kust gekozen, omdat de zee hier doof het retijdenverloop bijzonder veel zand afzet. leiding wordt van de cabine uit be stuurd. Wanneer er storm wordt verwacht, kan de zuigleiding bij de inmonding van de pomp worden losgemaakt en geheel langs de giek worden getrok ken. Leiding en giek worden dan langs de mast stevig beveiligd. Op het zandwinningseiland hangt ook in davits een boot. Deze kan dienst doen vóór reparaties aan de zuigleiding, of om de bemanning in Badplaats krijgt een „pier" een 50 Meter uit de kust wordt klein betonnen eiland aangelegd dat door een loopbrug een verbinding met de vaste wal zal onderhouden. Dit eiland gaat een installatie bergen waarmede het zand wordt gewon nen, dat door een persleiding naar een zandput achter de duinen wordt gevoerd. Katwijk krijgt dus zijn eigen pier, zij het niet voor ver strooiing van de badgasten. Het blad „Cobouw*' geeft de vol gende bijzonderheden: Vijftien meter lange betonnen pa len 2ullen in de grond worden ge perst als fundering van het eiland. De vloer wordt van gewapend beton en vijftig centimeter dik, de wanden dertig centimeter dik. Deze ruimte zal worden gebruikt als nlachineka- mer, waarboven de bedieningscabine is geprojecteerd, een cabine met sta len wanden en een afneembaar dak, acht meter lang, vier meter breed en 2,5 meter hoog. De hoogte van de machinekamr is 2,25 meter. Tot aan de kust worden betonnen paaltjes geheid, waarop de vaste loopbrug komt en waaraan de pers en olieleiding wordt gemonteerd. Hoge mast. Op het eiland komt een elf n.eter hoge mast, die een achttien meter lange giek kan besturen. Daaraan wordt een even lange zuigbuis be vestigd, die onafhankelijk van de giek kan bewegen. De zuigbuis is aan het einde naar beneden gebogen en wordt tot maximaal zes meter diep de zeebodem ingedreven om het zand op te zuigen Als de buis haar hele baan van noord naar zuid heeft be> schreven, moet volgens de bereke^ ningen op het noordelijkste punt weer zoveel zand door de zee zijn aangevoerd dat een constante zand winning is gewaarborgd. De zuig- veiligheid te brengen als de loop brug overspoeld zou worden. Het zand wordt naar een zëndput in de duinen geperst, waar nog een bijzonder probleem was te overwin nen. Men vreesde verzilting van de grond, want behalve 250 kubieke meter zand brengt de persleiding per uur ook nog 750 kubieke meter zee- water in de put. Rijkswaterstaat gaf I echter toestemming, toen bleek datj zich onder dit deel van de duinen een vaste, geen water doorlatende kleilaag bevindt, die naar de zee afhelt. Het zand wordt verkocht voor op- j hoging van bouw- en industrieter rein. In de zandput zal een dragline j worden opgesteld. Kopers kunnen zand laten vervoeren met vrachtwa- j gens of door sch..en, want de put komt op 500 meter afstand van de Oude Rijn. Van gemeentezijde vernamen wij nader, dat deze zandwinning niet van haar uitgaat. Men wees ons op de plannen van Katwijk. K< fn de strijd om Uw gezondheid... Sorco-globine een mach tig wapen. Wal Uw lichaam Ie kort kamt. vindt U in ruime male in dit krachttonicum. Snel bloedvormend en xenuwiferVend. KAMPIOENEN. Kampioen afd. A. no. 5, G. de Wit, Oude Wetering. Kampioen afd. B. no. 61, P. Roos, Ter Aar. Kampioen Kalveren: Beker, no. 85, N. v. d. Mey, Voorschoten. Beste Os: no. 21, Gebrs. de Vlieger, Abbenes. Beste groep Roodbont: J. v. d. Maarl, Hoofddorp. Res. kamp. afd. A., no. 11, G. Roos, Abbenes. Res. kamp. afd. B., Gebrs. Biemond, Abbenes. Kalf met het hoogste aantal pun ten, geen dikbil: Jac. Biemond, Ab benes (De Kaag). Dikbillen met het hoogste aantal punten: D. Rademaker, Wieringer- werf. Grootste inzender van kalveren: C J. van Egmond, Woubrugge. Hoogste aantal punten van rubriek 4 Zw. B., G. Roos, Abbenes. Idem ru briek 14, Roodb., G. Roos, Abbenes. Verst komende inzender: D. Rade- maker, Wieringerwerf. Ereprijs schapen: Q. Onderwater, Zoeterwoude. Kampioen dikbillen: P. A. Stokman en P. P. Clemens, Abbenes/Voorburg. Casino vertoont deze week „Enge-1 len zonder vleugels" (W're no an gels) van Michael Curtiz naar de ge lijknamige comedie van Albert Hus- son, waarin Peter Ustinov maanden lang triomfen vierde op Broadway In deze film speelt Ustinov met H. Bogard en A. Ray opnieuw de hoofd rol. De film roept nu en dan herin neringen op aan Frank Capra's „Mens durf te leven" al dient gezegd te worden, dat Capra toch beter de kunst verstaat tot dergelijke moder ne filmsprookjes dan Husson. Het is het verhaal van drie boe ven, die ontsnappen uit een gevange nis op het beruchte Duivelseiland Ze beramen een plan om van het eiland weg te komen en raken bij de uitvoering daarvan verzeild in het huis van een handelaar met finan ciële moeilijkheden. Het gebeurt al lemaal op Kerstavond en de boeven raken tenslotte zo week gestemd, dat ze eerst de moeilijkheden der fami lie oplossen er is nog een verlief de dochter in het huis, er is een boze oom, die door een slangetje uit de weg wordt geruimd en dan te rugkeren naar de gevangenis. Bui ten de bajes is het ook niet alles Het is alles bij elkaar een allerzotst en een alleraardigst verhaal, dat knap en met veel vaart is verfilmd. De meesterlijke mimiek van Ustinov is alleen al een bezoek waard. Toegang 14 jaar. Lido. Geheimzinnige geschiede nissen op de film hebben altijd een bijzondere aantrekkelijkheid, maar zij worden nog groter als het myste rieuze Oosten met geheimzinnighe den komt. Dat zien we in de film „De Avonturierster van Beiroet", een in derdaad avontuurlijke, enigszins ge heimzinnige vrouw (uitstekend ge speeld door Gianna Maria Canale) wier doen en laten de toeschouwer lang in het onzekere laat over de vraag aan welke kant zij staat, waar van zij leeft in het weelderig paleis, waarin zij haar dagen slijt met niets doen, partijen geven, flirtations, enz. Het is een vrouw, die alles op alles zet om haar luxe leventje te kun nen voortzetten en met alle midde len tracht haar doel te bereiken. Het verhaal speelt zich af in de woestijn van de Libanon, waar een maatschappij ingenieurs aan het werk is om petroleumbronnen te zoeken, doch een van hen vindt ura nium. Zijn geheim is evenwel niet lang een geheim, want de bedouinen bespionneren de indringers, maar daarnaast zijn er nog andere „lief hebbers" om gemakkelijk aan geld te komen. Men begrijpt het. maar enkele onwaarschijnlijkheden daar gelaten men heeft er een boeiend verhaal van weten te maken, dat met spanning gevolgd zal worden. De KFC-keurde eveneens vor 18 jaar. Luxor heeft de alleraardigste „Drie mannen in de sneeuw" deze week ge prolongeerd. Voor alle leeftijden. Rex. „Contrabande en moord" is de titel van een film, die in de we reldstad Parija een dankbaar werk terrein vindt: Immers, de misdaad tiert niet alleen in duistere holen, doch ook in luxueuze cabarets als die van Place Pigalle. Heroïne-smok- kelaars oefenen hun duistere prak tijken uit en vinden steeds weer ge bonden slachtoffers, die het gevaar lijke goedje over de grenzen moeten brengen. Vrouwen worden er natuur lijk bij betrokken; de een ziet er wel voordeel in, een ander wil er niets mee te maken hebben. En zo krijgt men de pro's en anti's, die de film naar een climax voeren, die de moord op een dier vrouwen tot ge volg heeft en waarbij de moordenaar een ander is dan aegeen, die men ervan verdenkt. Een cumulatie van complicaties voert de film naar de beslissende eindfase, die de gevan genneming en/of dood van de smok- kel-leider en moordenaar tot gevolg heeft. De KFC keurde de film voor vol wassenen. Trianon. „Richard III" is een van Shakespeare's minder vaak ge speelde tragedies, maar bevat stof genoeg voor een spannend verhaal. De film, welke Laurence Olivier van dit koningsdrama heeft gemaakt met alle middelen, waarover de moderne filmkunst beschikt, volgt Shake- speare op de voet. Het is dus in ze kere zin verfilmd toneel, maar dan toneel, dat zich niet afspeelt tussen enge coulissen, maar in de entourage van de vrije natuur en :n de gebou wen en straten van oud Londen. Het drama van koning Richard III dateert uit de tweede helft van de 15e eeuw, toen in Engeland nog de befaamde Rozenoorlog woedde, de strijd tus sen de vorstenhuizen van Lancaster en York, die resp. een rode en een witte roos in hun wapen voerden. Richard III is de laatste van het huis York; hij kwam door list en moord op de troon, doch beleefde niet veel plezier van zijn bloedig koningschap. In een veldslag tij Bosworth werd hij in 1485 door Hendrik Tudor ver slagen. waarbij hij de dood vond. De film heeft de bewogen geschie denis van deze gewetenloze vorst buitengewoon knap weergegeven. De kleurencombinatie van de Middel eeuwse gewaden is voortreffelijk en een feest voor het oóg, de filmische effecten zijn vol spanning en verras sing en de scènes zijn breed opgezet en imposant. Maar boven alles uit steekt het spel van de acteurs, die deze filmgeschiedenis dragen en die moeten behoren tot de knapste spe lers, welke Engeland kent: in 't bij zonder is de rol van Richard schit terend vertolkt. Het moge dan ver film toneel zijn. deze film steekt torenhoog uit boven de middelmaat Vermeldenswaard is ook in het voorprogram de Nederlandse d ocu- mentaire ..En de zee was niet meer", die de ondergang van de Zuiderzee in beeld brengt en vervaardigd is door de Nederlandse cineast Bert Haanstra. Een voortreffelijke kleu renfilm met Drachtige beelden van de oude stadjes rond de vroegere binnenzee. Toegang 14 jaar. UITSLAGEN PAASVEETENTOONSTELLING VEBO. Rubriek 1. Afgewisselde vette koeien: N. G. Brynis, Nw. Vennep, eer. verm., A. v. Santen, Leidschen- dam, e.v., Wed. I. M. v. Leeuwen, Oud-Ade, le pr., C. Clemens, Rijp- wetering, e.v., Sancta Maria, Noord- wijk, e.v. Rubriek 3. Vette koeien met niet meer dan 4 brede tanden: G. de Wit, Oude Wetering, ere prijs, G. J. van Leeuwen, Oud-Ade, ere pr C. Bos, Nw Vennep, ere pr., J. de Vlieger e.v., P. Luyben, Nw. Vennep, ere pr., A. v. d. Poel, Katwijk a. d. Rijn e.v., G. Roos, Abbenes, ere pr., D. Rade- maker, Wieringerwerf, le pr., idem, ere pr. Rubriek 4. Vette koeien met niet meer dan 2 brede tanden: N. G. Bruy- nis, Nw. Vennep. idem, P. Roos, Ter Aar, e.v., G. Roos, Abbenes, ere pr., idem, ere pr., D. Rad^maker, Wie ringerwerf, e.v. Rubriek 5. «roepen minstens 4 stuks van één eigenaar samenge steld uit de voorgaande individuele rubrieken: D. Rademaker, Wieringer werf, le pr. Rubriek 6. Dikbillen slachtrijp met niet meer "an 6 brede tanden: P. A. Stokman er P. P. Clemens, Ab- benes/Voorburg, 3re pr. Rubriek 8. Dikbillen slachtrijp met niet meei dan 2 brede tanden: J. H. P. v. d. Zijden, Heemstede, le pr., D. Rademaker, Wieringerwerf, ere prijs. Rubriek 10b. Vette ossen: J. H. P. v. d. Zijden, Heemstede, le pr., Gebrs. C. en Th. de Vlieger, Abbenes, ere pr., Th. J. de Vlieger, Nw Vennep, idem, e.v. Rubriek 11. Afgewisselde vette koeien: J. P. v. d. Zwaard, Boskoop, e.v., Gebrs Spronk, Zoetermeer, ere pr.,P. v. d. Eyk, Hazerswoude, le pr., idem, ere pr., E. C. Westgeest, Was senaar, ere pr., Gebrs. Westgeest, Zoetermeer, e.v., J. v. d. Maarl, Hoofddorp, 4 x ere pr., 2 x e.v., L. Laban, Hazerswoude, e.v., A. M. Am- merlaai., Zoetermeer, ere pr., O. de Kok, Nw. Vennep, le pr., J. L. L. de Groot, Zoetermeer, ere pr., id., le pr. Rubriek 12. Vette koeien met niet meer dan 6 brede tanden: C. J. v. d. f klitétrtn tpttloft i Advertentie Velde, Benthuizen e.v.. H. de Graaf, Diemen, ere pr., J. v. Waai, Hazers woude, ere pr., Gebrs. Spronk, Zoe termeer, ere pi., E. C. Westgeest, Wassenaar, ere pr.( J. v. d. Maarl, Hoofddorp, e.v., D. C. v. Leeuwen, Hoofddorp, le pr., J. L. L. de Groot, Zoetermeer, ere pr., Gebrs. Westgeest, Zoetermeer, e.v., idem, id., C. P. J. Karens, ere pr., L. P. en M. Karens, le pr., D. Rademaker, Wieringerwerf, ere prijs. Rubriek 13. Vette koeien n.et niet meer dan 4 brede tanden: L. P. en J. M. Karens, Leiden/Hillegom, ere pr., Gebr. Scholtes, Foeldijk, e.v., E. C. Westgeest, Wassenaar, ere pr., P. A. Stokman en P. P. Clemens, Abbenes/ Hillegom, le pr., J. v. d. Maarl, Hoofd dorp, 2 x ero pr„ M. Kroon, Abbenes, e.v., Gebrs. T. A. Biemond, De Kwakel, ere pr., Gebrs. Biemond, Ab benes, ere pr., P. Roos, Ter Aar, 2 ere pr., A. A. Ammerlaan, Zoetermeer ere pr., O. de Kok, Nw. Vennep, ere pr., J. L. L. de Groot, Zoetermeer, ere pr., D. Rademaker, Wieringer werf, le pr., idem, ere pr., P. Ver boom, Wassenaar, ere pr., Gebr. Spronk, Zoetermeer, 2 x e.V. Rubriek 14. Vette koeien met niet meer dan 2 brede tanden: Gebrs Bulk, Nw. Vennep, e.v., id., ere pr., Gebrs. de Breuk, Nw. Vennep, le pr., idem, ere pr., E. Westgeest, Wasse naar, le pr., Gebrs. Westgeest, Zoe termeer, e.v., J. v. d. Maarl, Hoofd dorp, 2 x e.v., D. C. v. Leeuwen, Hoofddorp, e.v., G. Roos, Abbenes, ere pr., idem, le pr., O. de Kok, Nw Vennep, le pr., idem 2 x ere pr., D. Rademaker, Wieringerwerf, e.v. Rubriek 15. Groepen minstens 4 stuks van één eigenaar samenge steld uit voorgaande individuele ru brieken: J. v. d. Maarl, Hoofddorp, ere pr., D. Rademaker, Wieringer werf, le pr. Rubriek 20b. Vette Ossen: Gebrs. v d. Spek, Abbenes. e.v., Gebrs. C. en Th. de Vlieger, Anbenes, e.v., P. Ver boom, Wassenaar, le pr. Rubriek 21. Vete kalveren dik billen: N. v. d. Mey, Voorschoten, 2 x ere prijs. Rubriek 22. Vette kalveren geen dikbillen: C. J. v. Egmond, idem, e.v., idem, le 1 idem, e.v., idem, le pr., idem, e.v., idem, le pr., C. Hey- koop, Warmond, ere pr., P. Roos, Ter Aar, le pr., Jac. Biemond, Abbenes (de Kaag), ere pr., idem, le p... idem, J. P. v. d. Zwaard, Boskoop, (ter opluistering). Rubriek 23. Het meest geschikt voor de vetweideriJ: O. de Kok, Nw. Ven nep, ere pr. Rubriek 26. Van 120—150 kg. min- tens 4 stuks: D. Kamstra, Hillegom, le prijs. Rubriek 28. Schapen: Q. Onderwa ter, Zoeterwoude, ere prijs. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD. Gisteravond was de raad voor een spoedeisende openbare vergadering bijeengeroepen in verband met een voorstel van b. en w. inzake de ver hoging van het maximum-crediet der vlottende schuld tot 2.OOO.OOO.-7. Het was het enige agendapunt, dat in behandeling kwam, zelfs de rond vraag kwam niet aan de orde. De heer Fortanier vroeg zich af of deze gang van zaken wel verantwoord was. Tevens vroeg hl) of er al mach tiging van G. S. was binnengekomen over het vorige voorstel en of er voor dit voorstel wel toestemming van de minister te verwachten was. De heer Pels vond het voorstel maar slecht gedocumenteerd en onvoldoende ae- motiveerd. De heer van Eist deelde mede. dat het tegen het principe in ging huizen- en scholenbouw te fi nancieren met kasgeldleningen. De voorzitter repliceerde dat bij de behandeling van de nota inzake de bestedingsbeperking een financie ringsschema zou worden overlegd. In zake dit voorstel is overleg geweest met de Prov. Griffie en met de Bank van Nederlandse Gemeenten. Deze instanties hadden juist dit advies ge geven in verband met de huidige moeilijkheden in de jeldwereld. De gelden zullen uitsluitend gebruikt worden voor de financiering van de huizen- en scholenbouw. De mogelijk heid bestaat thans 500.000 te lenen voor 8 april, vandaar de spoed die betracht wordt. Het college hoopt zo snel mogelijk weer vaste geldleningen te sluiten zodra dit mogelijk is. De voorzitter deelde ten overvloede mede, dat deze gang van zaken be schouwd moest worden als een tus senfase. In tweede instantie pleitte de heer Pels nog voor de instelling van een finantiële commissie. Daarna werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Bescherming burgerbevolking. Donderdag hield mevr. Goote-Pouts ma, voorzitster van de prov. federatie V.V.H. in Zuid-Holland, een uiteen zetting over de Dienst Sociale Ver zorging (D.S.V.) in B.B. verband. Burgemeester C. J. van der Hoe ven, in zijn kwaliteit als hoofd van de B.B. in Voorschoten, heette de spreekster hartelijk welkom, als ex pert op het gebied van de vrouwen in de B.B. De spreekster gaf eerst een over zicht van de organisatie van de B.B. in het algemeen. Daarna besprak zij de diverse diensten, als blokbrand- weer, opruimingsdienst, hersteldienst en dienst Sociale Verzorging. In de pauze kwamen verschillende vragen naar voren. Daarna dankte de burgemeester mevr. Goote-Poutsma voor haar dui delijke uiteenzetting en stelde vast dat thans de kern van de D.S.V. kan worden gevormd. Als presidente van de federatie V V.H. bedankte mevr. S. G. van der Hoeven-de Jongh de Leeuw mevr. Goote-Poutsma en bood haar bloe men aan. Zondagsdienst dokters. De me dische zondagsd enst der dokters wordt gedurende dit weekeinde waar genomen door dokter Th. J. Thies, Leidscheweg 51, telefoon 2520. Voor de zuster vervoege men zich tot het Gezondheidscjntrum, Wijngaarden- laan 1, telefoon 2177. vorming van de arbeider. Spreker sprak de wens uit dat ook enige Warmondse jonge arbeiders deel zouden nemen aan de a s. so ciale currus, om zodoende meer ken nis op te doen van de moeilijke pro blemen. De heer Weber mocht na zijn rede een dankbaar applaus in ontvangst nemen cn ook de voorzitter bracht hem hartelijk dank. Tafeltennisvereniging „Steeds Voor- ilt". De uitslagen van de afgelo pen week waren: Dames: Steeds Vooruit 1—P.S.A. 1 10—0. Heren: Steeds Vooruit 1Assumy 4 —22. Steeds Vooruit 4—T.O.V. 2 2—8. Het programma voor de komende week luidt: Het 2e dames team kan a.s. donderdag de kampioensvlag uit steken. Dit team heeft aan een ge lijk spel tegen Pit 54 a.s. donderdag genoeg om kampioen te worden. Vele leden zullen wel meetrekken om het 2e damesteam kampioen te zien wor den. Ook het eerste team van de heren staan aan de kop met een gelijk aantal punten als E. N. Hier zal dus een beslissingswedstrijd moeten wor den gespeeld tussen E.N. 1 en Steeds Vooruit 1, mits steeds Vooruit a.s. vrijdag de volle winst binnen haalt uit de wedstrijd te Den Haag tegen te Werve 2. Het verdere programma luidt: Dames: woensdag te Den Haag Wilhelmus 1Steeds Vooruit 1. Heren: maandag te Rijnsaterwou- de R.T.C. 2Steeds Vooruit 2. Maan dag te Lisse: Reflex 4Steeds Voor uit 4. Goed afgelopen. Toen de heer De B. uit Haarlem op de Warmonder- dam met zijn bromfiets reed, stak hij, zonder richting aan te geven, plot seling de weg over. Een juist passe rende auto wist nog door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, doch de heer B. vloog met zijn brom fiets de berm in, waar hij over de kop sloeg. Zijn bromfiets werd zwaar beschadigd, doch hij zelf kwam er met een flink aantal schrammen bij zonder goed af. Zondagsdienst. Zondag 7 april a.s. wordt de doktersdienst waarge nomen door: dr. H. Kwint. Sassen- heim, tel. 7253 en dr. A. W. Bots. Voorhout, tel. 7393. Tussen twee uur en half drie don derdagmiddag is te Leiden een ge vangene van de Groningse strafgevan genis bij een bezoek te Leiden ont snapt. Op deze tijd stopte voor een huis aan de Vestestraat een groene auto waarin zich drie politiemannen en een gedetineerde bevonden. De gevangene was een Leidenaar, die een bezoek aan zijn moeder mocht brengen. Zij is n.l. ziekelijk en had onlangs een hartaanval ge kregen. De gedetineerde moet in Breda enige jaartjes opknappen we gens over met roof op een Boeren leenbank en wegens verschillende diefstallen. Drie leden van de Rijks politie begeleidden de gevangene om er op toe te zien dat hij er niet vandoor zou gaan. Voor de woning in de Vestestraat liet men de gevan gene naar boven gaan. en men heeft hem sedertdien niet meer te ruggezien. De arrestant heeft n.l. van de IN LEIDEN: Bruinbrood twee cent goedkoper Op verzoek van de minister van Economische Zaken heeft de Neder landse Bakkerij-stichting de Neder landse bakkerij geadviseerd als ge volg der verlaging van de tarwemeel- orijzen het bruinbrood met één cent Der 800 gram te verlagen. In verband met bovenstaande en met het feit. dat in Leiden de broodprijzen per 400 gram worden vastgesteld, heeft de Leidse Bakkerijcommissie beslopen in afwijking van het verzoek vap de minister de broodprijs niet met één "ent maar tijdelijk met twee cent per 800 gram te verlagen. Ter compen satie van deze extra-verlaging zal over drie maanden bij gelijke prijzen en kosten de bruinbroodprjjs weer fijdelijk met één cent per 400 gram worden verhoogd. kans gebruik gemaakt om aan de achter zijde van het huis te ontsnap pen. Toen de politiemannen onraad vermoedde gingen zij op onderzoek uit. Ze zochten tevergeefs en ook op het moment hebben wij nog geen berichten gekregen, dat de ontsnap te inmiddels weer is aangehouden. Hij moet zich in ieder geval in Lei den of omgeving ophouden. WARMOND K.A.B. De K.A.B., afdeling War- mond, hield in „De Burcht" haar laat ste vergadering van het wintersei zoen. De voorzitter der K.A.B., de heer S. P. van Rijn, opende deze ver gadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, speciaal tot de spreker van de avond, de heer L. A. Weeber. De voorzitter deelde mede, dat een schrijven van het hoofdbestuur was binnengekomen waarin stond ver meld, dat elk lid der K.A.B.die een nieuw lid aangeeft voor 9 mei a.s. op Moederdag een aardige verrassing te wachten stond voor zUn echtgenote of moeder. Opgave van nieuwe leden kan geschieden bij de secretarns der K.A.B., de heer J. C. Nieuwveen. Aangenomen werd een voorstel met algemene stemmen, om in het uniformfonds van de muziekvereni ging „St. Matthias" een bedrag te storten. Hierna kreeg de heer L. A Weeber het woord. Deze behandelde het on derwerp „Lonen en prijzen en Be stedingsbeperking". In een uitvoerig betoog schetste spreker, wat of deze lonen- en prij zenpolitiek behelsde en in het bij zonder benadrukte hij de sociale SASSENHEIM Geb.: Nicolette Maria Therese d. N. P. W. M. van Reisen en J. H. Kellenaers; Johannes z. v. G. Hoge- woning en T. C. Eijgelaar; Apolonia Gerarda Maria d. v. G. IJ. Suijker- land en M. A. Turk. OndertrH. A Haubrich. 23 en M. H. A. van de Kamp. 23 jaar; C. F. Zuidhoek, 26 jaar en M. H. G. den Hollander, 23 jaar: J. P. Noorder- meer 48 jaar en B A. van Ruiten, 36 jaar. Getr.: A. P G. van Rijn 26 jaar en K. M. van der Vlugt 28 jaar; P. J. Koole 28 jaar en A. van Breda 27 jaar. VOORHOUT Keuring mozaïeken. Overeen komstig een besluit van de gezamen lijke V.V.V.'s in de bollenstreek zal de keuring van de mozaïeken plaats vinden op 12 april a s. des avonds om half zes Dan dienen de mozaïeken gereed te zijn Ook het eemeenteper- soneel zal aan de achterzijde van het raadhuis een mozaïek leggen. Voorhout zal voor het eerst deel nemen aan de streekwedstrijd. Zondagsdienst. Zondag 7 april a.s. wordt de doktersdienjt waarge nomen door: dr. H. Kwint, Sassen- heim, tel. 7253 en dr. A. W. Bote, I Indonesische 'ondsen Voorhout, tel. 7393. i Algemeen LEEUWARDEN, 5 april. Kaas. Gouda volvet 2.242.25, Edammer 40+ 2.032.05, broodkaas 40+- 2.052.06. Stemming goed. KATWIJK AAN DEN RIJN. 5 april. Groente. Waspeen A /35 61, waspeen B f 4963. witlof A ƒ30—41, idem B 13—25. prei ƒ9— 13, radijs 12—16, rabarber 3041, sjalotten ƒ2527, peterselie ƒ5.60 6.60, selderie f 6.006.80. R'VEEN, 5 april Bloemen. Iris sen 1.15, Freesia's 2941, Lathyrus 551.00, Dhoronlcum 1022, Prunus 5895, Anemonen 2034. Tulpen: Golden Harvest 3664, E. Eddy 21 42, Rose Copland 30—55, White Sail 2849, Crown Imperial 2136, v. d. Eerden 2755, Carara 3244 Cou leur Cardinal 15—34, Telescopium 42 54, Sonja 2931, Reforma 5061, Scot Lassy 606° Parkiettulpen 60 100, Elmus 3542, Reinland 4649, Golden Measure 4'!53, Cordel Huil 5161, Campfire 3048, Wintergold 2852, Glorie ox Noordwijk 0073, Queen Elisabeth 4559, Piccadilly 32- -50, Zwanenburg 50—53, Moeder dag 51- -62, Elisabeth 4355, Barti- gon 3147, Lustige Witwe 3543, Purper Copland 6068. Dubbele tul pen 1543. Narcissen: Geel 1025. Red Cup 1022, Cheerfulness 1520. Actea 13—18. Dubbele Narcis 16—29 ct per bos. Am. Anjers 7—29 ct. p. st. Groente. Aardbeien 1, 1.50 2.80, idem 2, 0.601.30 per doosje. Kropsla 5.00- 8.00. Radijs 7.50— 11.00, Spinazie 16.00 per 100 kg. TER AAR, 5 april. Groente. Witlof 1 ƒ0.34—0.47, diem 2 ƒ0.33— 0.34, idem stek ƒ0.10, prei 0 12— 0.14, spinazie 1 0.22—0.32, idem B f0.12— 0.20. stoofsla 0.10-0.16, glasandij- vie /0.240.31, alles per kg.; sla A ƒ0.09—0.16, idem B ƒ0.06—0.09. idem C ƒ0.050.06, alles per stuk; peter selie ƒ0.08, radijs ƒ0 100.14, idem B ƒ0.09, selderij ƒ0 07 per bos; stoof sla ƒ0.401 20 per kist. Bloemen: Narcissen ƒ0.11—0.12, tulpen ƒ0.20 per bos. VINKEVEEN, 5 april. Groente. - Prei 1013 et. rabarber 29—34 ct. spinazie 1 15—20 ct, idem II 12—15 ct, waspeen A II 22 ct, alles .per kg: sla A 11—14 ct, idem B 8 ct. tomaten 26 ct. per stuk: radijs 1117 ct. sel derij 79 ct, per bos. t—5 april 1957. Laagste hoogste vrijdag 5 april 1957 koers koers laatste tijdvak koersverschil t.o.v. 29 mrt Alg. Kunstzijde Unie 192 202 1/2 201 o/4 6 3/4 Van Berkels's Patent 170 3/4 179 1/2 179 1/2 8 Van leider Zonen 199 207 1/2 207 1/2 7 1/2 Kon. Ned. Hoogovens 299 305 30a 4- 9 Ned. Kabelfabriek 270 286 2C 17 Philips 251 3/4 273 1/2 3 1/4 20 1/4 391 39° 5/8 20 5/8 Wilton-Fijenoord 227 245 245 21 1/8 184, 183.25 4.90 171 17 3/4 4 3/8 Kon. Ned Stoomboot Mij 152 3/4 156 156 1- 4 Ned. Scheepvaart Unie 175 1/2 181 3/4 18' 1/2 1/2 280 290 290 0 Amsterdam Rubber 79 1/2 81 '1/4 79 9/16 - 1 7/16 H.V.A 90 92 1/4 9» 0 93 1/8 94 1/4 34 1/4 3'4 Stsffellening 1947 80 1/4 86 15/16 8H 7/16 1/8 3 Invest, cert. Ned. 91 1/4 91 1/2 91 11/32 1/16 3 Nederland 1902-04 91 91 1/2 91 1/8 - 1/16 Omzetten (nominaal): Vorige week (del Aandelen 9.342.356 Obligaties t 9.258 843 Deze week (voorl.) Aandelen 10 198.890 Obligaties f 11.661.432 A.N.P.-C.B.S be-'rslndicet 1953 r= 100: Internationale concerns Industrie Scheepvaart Banken vrijdag 29 mrt '37 286.10 148.35 161.67 116.68 98.23 205.11 vrijdag 5 april '57 298,15 152,65 166,04 114.89 98,87 212,09

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3