OETKER BIJ AANKOOP VAN 2 PAKJES VERRUKKELIJKE DE KEUKENHOF TE LISSE HEDEN GEOPEND Bloemen, een molen, flamingo's en Franse beelden Ane Jelle wenst vader goede reis DONDERDAG 4 APRIL 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 (achthoekige roodstenen onderbouw. De molen is in gemerkte onderdelen per schip overgebracht naar „Keu kenhof". Zij waren zeer goed gecon serveerd en zullen nog tot in lengte van jaren houdbaar zijn. De molen bouwers slaagden erin, onder het wakend oog van aannemers de firma „De Vier" te Amsterdam, en super visie van architect A. J. de Koning te Hoofddorp, technisch adviseur van de vereniging „De Hollandse Molen" te Amsterdam, spoedig het zware houten karkas op te richten, dat dient als geraamte van de molen, waarvan de stelling voor het publiek toegan kelijk is. In de buitenmuur van de stenen onderbouw wérd, rechts van de deur, de originele gedenksteen van de op richting in 1-892 opnieuw ingemetseld, terwijl voorts op hetzelfde muurvlak een gedenkplaat werd aangebracht met de navolgende tekst in het Ne derlands en het Engels: „Deze molen, gebouwd in 1892 in de provincie Groningen, werd gedemonteerd, op deze plaats herbouwd en door de Holland-Amerika Lijn aan de Keu kenhof aangeboden op 4 april 1957. De totale hoogte van de molen is 1-6,70 meter. Van de stelling af heeft men een uniek vergezicht over een groot deel van de bollenstreek en de Keukenhof zelf. TELEVIEZENDER „IRNSUM" GOED ONTVANGEN. Bij wijze van proef heeft de tele visiezender te Irnsum gisteren voor het eerst uitgezonden en wel een reportage van de voetbalwedstrijd DuitslandNederland. De uitzending is in de provincie Groningen, voor zover valt na te gaan, goed ontvan gen. Het beeld was beter dan men ge wend is van de Duitse zender „Ol denburg" te ontvangen. Zoals men weet kon men in het noorden des lands alleen maar televisie-uitzendin gen van Oldenburg ontvangen. MEISJE VERMIST. Sinds maandagavond, 1 april j.l., is de 20-jarige jongedame, Chr. J. Löyen uit Nederweert spoorloos ver dwenen. Ze was die avond per fiets in Tungelroy, gemeente Weert, op fa miliebezoek geweest vanwaar zij niet is teruggekeerd. Ze had op haar fiets een stoffen boodschappentas, waarin een jurk, die ze naar de stomerij zou brengen., CORTE goit De directeur-generaal van bui tenlandse economische betrekkingen mr S. Th. J. Teppema heeft de mi nister van economische zaken ver zocht hem voor ontslag voor te dra gen. Dr W. P. H. van Oorschot zal waarschijnlijk als opvolger worden voorgedragen. De heer Teppema wordt gedelegeerd commissaris van de n.v. „Vulcaan". Vermoedelijk aan een hersen schudding is gisteren het 9-jarige Haarlemse jongetje J. C. Schouten overleden. Hij was aangereden door een tot nog toe onbekend gebleven fietser. Aanvankelijk scheen hij niets te mankeren; later verergerde zijn toestand echter snel en in de loop van de ochtend is hij, nadat nog me dische hulp ingeroepen was, overle den. Bij een botsing met een perso nenauto is de 52-jarige A. Mijnten uit Nijkerk op slag gedood. Het on geluk gebeurde bij de Amersfoortse- straat te Nijkerk. De man laat een vrouw en negen kinderen na. Na een aanrijding door een per sonenauto bij het oversteken, is gis teren in een ziekenhuis te Rotterdam overleden de negenjarige Jilles Ver- weij uit de Rozespoorstraat. HEDENMIDDAG is onder het gebruikelijke ceremonieel de openlucht bloemententoonstelling „Keukenhof" te Lisse geopend met een rede die de commissaris der koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaassesz tijdens een lunch in het Keukenhofrestaurant heeft gehouden. Het was de „officiële" opening, daar de tentoonstelling officieus haar hekken reeds enkele weken voor de belangstellende bezoekers heeft losgemaakt. Tevens werd door mevrouw De Monchy, echtgenote van de directeur van de Holland-Amerika Lijn, de door deze scheepvaartmaatschappij geschonken molen aan het Keukenhofbestuur overgedragen. Het zal dit jaar. het achtste van de tentoonstelling, voor de eerste maal zijn dat de opening kan ge- sohieden terwijl in het grote complex reeds vele bloemen te bloeien staan; bij voorgaande gelegenheden was er nog bijna geen kleur te bekennen. Nieuwe attractieve elementen Er zijn dit seizoen een aantal ver anderingen aangebracht die de ten toonstelling als geheel weer zeer ten goede komen. Zo is naast de befaam de warme kas ook een koud open warenhuis gebouwd. Als de bloei in de eerste is afgelopen, zal die van de tweede volgen, zodat een langere bloeitijd verzekerd is. Het is in "de loop van de jaren wel gebleken dat de vele bezoekers, die later in het seizoen de tentoonstelling bezichtig den, zeer teleurgesteld waren als zij zagen.dat de kasbloei was afgelopen. De bestaande fauna van zwanen en eenden is uitgebreid met een aantal flamingo's, die prachtig passen in een der fraaiste gedeelten van het grote complex en wij twijfelen er niet aan of zij zullen voor vele fotografen en cineasten een dankbaar object vor men om er hun plaatjes of filmband op te verschieten en op de inzen dingen voor de door A.G.F.A. ge organiseerde internationale wedstrijd voor kleurenopnamen zullen zij wei nig ontbreken. Als provincie voor de jaarlijkse streekdag is ditmaal Groningen ge kozen. De datum daarvan is 25 april en wordt in nauw contact met de commissaris der koningin, mr. J. Of- ferhaus, georganiseerd. Ook het befaamde paviljoen is uit gebreid. Men ziet daar niet alleen kunstzinnig en dikwijls „gewaagd" bloemwerk, maar men kan er ook schone producten van de Nederlandse glas- en zilverindustrie bewonderen. Er is tevens een groot tropisch aquarium in gebouwd met niet min der dan 3 kub. meter waterinhoud, waarin schoongekleurde vissen spe len tussen de koralen, geschonken door de „Oranje-lijn". De beelden, een hobby van voor zitter Th. M. van Waveren, zijn dit jaar in Frankrijk gecharterd. Het zijn voor het merendeel „leesbare beel den" van kunstenaars als Rodin, Zad- kine en anderen, doch ook abstracte kunst is vertegenwoordigd. Wij ko men hierop t.z.t. met een speciale reportage wel terug. De Keukenhof-molen De molen, die in 1892 in de pro vincie Groningen werd gebouwd, is op „Keukenhof" op een nieuwe on derbouw opgericht, waarmee begin oktober jl. een aanvang werd ge maakt. Op de fundering verrees een Het raadsel van de recente in braken in Groningen is opgelost. Gis teren arresteerde de recherche aldaar een 31-jarige havenarbeider. Hij heeft achtereenvolgens ingebroken in de Julianaschool en de H. Mun- tinghaschool te Groningen en deed een poging tot inbraak bij een meu belzaak in de Steentilstraat. Toen werd hij echter door de meubeihan- delaar ontdekt en maakte zich ijlings uit de voeten. Het aantal door verkeersonge vallen omgekomenen in één week in de gemeente Bergen is tot vier ge stegen. Gisteren overleed in een zie kenhuis te Venraay de 58-jarige M. W. Wolniak uit Bergen aan de ge volgen van een hem vorige week overkomen verkeersongeval. Het nieuwe A.N.W.B.-bijkan toor te Den Haag zal a.s. zaterdag in gebruik worden genomen. Het is ge vestigd aan de Leyweg en bestemd voor de nieuwe naburige wijken. Bij de opening van het kantoor zal de heer H. Rienstra, directeur leden voorlichting van de A.N.W.B., een toespraak houden over de groei van het Bondswerk. Negen kostbare boeken uit de Artis-bibliotheek zijn gestolen. De in perkament gebonden boeken dragen alle het stempel van de Amsterdam se Universiteitsbibliotheek en verte genwoordigen een gezamenlijke waarde van 12.000 gulden. De uitga ven van de boeken dateren uit de zestiende, zeventiende en achttiende eeuw. In de buurtschap De Klosse is gisteren de vierjarige Roelof Groen in een siloput gevallen en gestikt. Het ongeval gebeurde kort bij de ouderlijke woning. De tienjarige Robert Strom heeft in een Amerikaanse televisie-pro gramma dinsdagavond 128.000 dollar verdiend door drie vragen op weten schappelijk gebied juist te beantwoor den. Te Waldeck in West-Duitsland is een zekere Hermann Krumey aange houden, die als hooggeplaatst SS-offi- cier mede verantwoordelijk zou zijn voor het deporteren en vergassen van ongeveer vierhonderdduizend Joden uit Hongarije in de periode van mei tot juni 1944. In 1948 .vas hij als „kleine nazi" door een de-nazifice- ringshof op vrije voeten gesteld. Het gebied van het Rotsgebergte in Amerika is ioor een zware sneeuw storm getroffen, die het verkeer heeft ontwricht. Colorado Springs, ten zui den van Denver, is het ergst geteis terd en door 't rode kruis tot „ramp gebied" verklaard. Juwelenserie-Flan of-pudding verkrijgbaar in 7 smaken Gratis die handige allround hulshoudbeker, die hier op ware grootte is afgebeeld, bij 2 pakjes Dr. Oetker Juwelenserie-Flan of -pudding. Gratis die prachtige hulshoudbeker, die van een nieuw, soepel en IJzersterk plastic werd gemaakt, reuk- en smaak loos is en daarom uitermate geschikt is voor huis houdelijk gebruik. Die huishoudbeker moet U hebben! Te gebruiken als puddingvorm, vlaschaaltje, als melkbeker, bloem potje of als vorm voor pasteitjes of desserts. Zo handig als pindaschaaltje of als bakje in de ijskast omrestjes in te bewaren. Zelfs kleuter-klein beleeft er plezier aan als hij er in de zandbak mee mag spelen. Dr. Oetker's allround huishoudbeker kan tegen een stootje! Bij uw kruidenier staan ze op U te wachten. In 5 verschillende frisse kleuren. Advertentie. Woensdagochtend is prof. dr J. Zijlstra, minister van economische zaken, van Schiphol naar Johannesburg in Zuid-Afrika vertrokken waar hij aan het hoofd zal staan van een economische missie, bestaande uit Nederlandse industriëlen, die zich in de loop van de volgende week bij de minister zul len voegen. Op de foto ziet men de minister, die afscheid neemt van zijn zoontje Ane Jelle, op de trap van het vliegtuig.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5