SIMON DE WIT HOE KOFFIE SMAKEN KAN AROMATIC GEBRANDE KOFFIE DINSDAG 2 APRIL 1957 DB LEIDSE COURANT PAGINA 9 Rust keerde weer in Schoonhovens raad De reeks gebeurtenissen in Schoon hovens gemeenteraad, die begon met een anonieme brief, geschreven door een voormalig wethouder aan een mede-raadslid, heeft gisteravond een einde gevonden. Als punt 1 op de agenda van de gisteravond gehouden raadsvergadering stond de installa tie van de voormalige wethouder, die ondanks enige verwikkelingen in de raadsfractie van de Partij van de Arbeid opnieuw als raadslid was be noemd en deze benoeming ook had aangenomen. De belangstelling op de publieke tribune was groot, daar verwacht kon worden, dat de fractie van de P.v.d.A. zou verklaren dat het raads lid niet namens haar fractie zou op treden. Na de opening van de ver gadering deelde de voorzitter, bur gemeester J. Aten, mede, een uur geleden een brief te hebben ontvan gen van het raadslid, waarin deze mededeelde, gezien de verhouding in de raad, geen zitting te zullen ne men. Hierdoor is binnen het tijdsbe stek van enige weken d^ vierde va- kature ontstaan in de gemeenteraad voor de fractie van de Partij van de Arbeid, die vier leden telt. De motie waarin de raad zijn af keuring uitspreekt over de handel wijze van de voormalige wethou der, waarover in de vorige raadsver gaderingen de stemmen staakten, werd nu aangenomen met vijf stem men voor, drie tegen en twee ont houdingen. KORTE golf BINNENLAND. „Nationaal Fonds voor de be strijding van de Kinderverlamming" wordt „Prinses Beatrix Polio-fonds". H.K.H. Prinses Beatrix heeft toege staan, dat deze naamswisseling van daag nog zal intreden. Enige duizenden guldens zijn, bij een inbraak in Apeldoorn gesto len. De onbekenden baanden zich een weg door een ruitje uit de voor deur te snijden, toen de familie niet thuis was. Een uitslaande brand te O tule- sclioot heeft grote schade aange richt in een slagerij. De oorzaak van de brand is tot nu toe onbekend. Het pand was verzekerd. De Heilig Hart-stoet te Tilburg zal ook dit jaar traditiegetrouw door de stad trekken op zondag 30 juni. Talrijke muzikanten en tonelisten verlenen hun medewerking. De Maasbrug te Venlo zal 5 april geopend worden. Bij de open stelling zullen minister Algera en de burgemeester van Venlo toespraken houden. Twee boerderijen zijn uitge brand bij een hevige brand in Raam- donksveer. Er was aanzienlijke scha de. Verschillende stuks vee kwamen om. De oorzaak van de brand is on bekend. Met zware verwondingen is gis teren te Amsterdam een wielrijdster naar het Wilhelmina-gasthuis ver voerd, waar ze bij aankomst bleek te zijn overleden. BUITENLAND. Bij Dickson in de Amerikaanse staat Tenessee is maandagmorgen een militair vliegtuig neergestort. Hierbij kwamen negen inzittenden om het leven. De twee overlevenden zijn ernstig gewond. Eén van hen verklaarde, dat zich in het toestel „belangrijke militaire persoonlijkhe den en geheime documenten" bevon den. Duizenden mensen zijn maan dag in het Engelse plaatsje Brixham (Devonshire) getuige weest van de tewaterlating van de „Mayflower 2", een getrouwe kopie van het schip, waarmee de „Pilgrim Fathers" in 1620 naar Amerika zijn gevaren. De „Mayflower 2" zal waarschijnlijk op 15 april vertrekken om de reis van zijn voorganger nog eens te maken. In het Keulse hotel „Excelsior", dat vlak bij de beroemde Dom is ge legen, is maandag brand uitgebro ken, nadat er in de kelder van het hotel een fles met acetyleen was Ont ploft. Negen brandweerlieden liepen bij het blussen verwondingen op. In a enkele uren was men de brand mees ter. (Advertentie) Madurodam wordt woensdag geopend. Er wordt dit jaar een nog grotere toevloed van bezoekers ver wacht dan in 1956. DODELIJK VERKEERSONGEVAL Vanmorgen is op de Apeldoornse- weg onder de gemeente Hattem een ernstig afuto-ongeluk gebeurd. Eer personenauto die in een militaire co lonne reed, is bij een poging deze colonne te verlaten, tegen een boom gereden. Eén der inzittenden, de heer P. J. B. uit Maasbree, oud 45 jaar, is daarbij om het leven gekomen. De beide inzittende dames, wier namen nog onbekend zijn, zijn zwaar gewond in het r.-k. ziekenhuis te Zwolle op genomen. WERELDCONGRES VOOR WEDUWEN EN WEDUWNAARS. Op 13, 14 en 15 september 1957 zal te Nijmegen, met als centrum het ho tel „Groot Berg en Dal" het eerste wereldcongres voor weduwen en we duwnaars gehouden worden. Het ini tiatief tot dit congres is genomen door de heer G. Greijn te Greven- bicht, de organisator van de wereld vrijgezellencongressen. Het congres heeft ten doel de we duwen en weduwnaars meer van elkanders problemen op de hoogte te brengen en zo mogelijk een oplos sing voor deze problemen te vinden. Singapore zal je graf zijn, door Charles McCormac. Uitgeverij Het Spectrum. Deze voormalige reserve-officier bij de R.A.F. geeft in dit spannende verhaal uit de laatste wereldoorlog zijn belevenissen weer vanaf de over val der Japanners in 1942 tot aan het eind van een twee jaar durende ontsnappingsreis: Australië. De titel van het boekje zijn de woorden, die een Japanse gevangenbewaarder tot de schrijver zei, maar samen met en kele andere opgeslotenen laat hij het niet zover komen. Boeiend is dit ver slag door een geslaagde waarneem- baarmaking van wat op een huive ringwekkende tocht gebeurde. Amerika vau dichtbij, door Lorenz Stucki. Uitgeverij Het Spectrum. De Zwitserse journalist Lorenz Stucki is tegen alle gewoonten in met de bekend Greyhoundbus heel Ame rika rondgetrokken, om, de wolken krabbers en de hotels mijdend, een direct contact met het Amerikaanse volk te krijgen, een contact, dat ge leid heeft tot een aantal uiterst in teressante stukjes-met-een-sociologi. sche-inslag, die bij elkaar vele as pecten van het Amerikaanse leven boeiend belichten. Mijn neef Jan, door Antonia Ridge. Uitgeverij Het Spectrum. Een allerdwaast familie-verhaal van een Engelse schrijfster, die vroe ger al eens een boekje in Frankrijk liet spelen en nu dit weer in ons larnd. Van ons land in vroeger jaren wel te verstaan, met Amsterdam waar de grootmoeder woont van haar (Duitse) neef, die met twaalf am bachten en dertien ongelukken door het leven moet gaan. Het internatio nale karakter van Ridge's oeuvre wijst op haar verlangen naar een be ter begrip tussen de volken, wat in dit" aardige werkje ook tot uiting komt. Columbus de Zeevaarder, door S. E. Marison. Uitge verij Het Spectrum, en De tocht naar het onbekende, door J. D. Degreef. Uitge verij „Helmond". Beide boekjes, het eerste voor „grote mensen", het tweede voor de jeugd, halen de sluier weg, die voor velen nog steeds hangt over de „mysterieuze" ontdekker van „de nieuwe wereld". De moedige ontdek kingsreiziger, die zijn schepen slechts met gevangenen bemand kon krijgen, staat de lezer na sluiting van het boek aanneembaar voor de geest. In „de Zeevaarder" vertelt het verhaal professor Marison, die niet aan de vaste wal wilde blijven om marine geschiedenis te gaan schrijven, en dit boek schreef na een langdurig ge schiedkundig onderzoek. In voor kin deren gemakkelijk te verstane taal doet Degreef een gelijksoortig ver haal. Flicka, het veulen, door Mary O'Hara. Uitgeverij Ar. M. C. Stok, Zuid-h. uitgevers maatschappij, Den Haag. Een ontroerend boek over het Amerikaanse farmersleven, maar vooral van een tien-jarig jongetje, dat na alle kwajongensstreken uit eindelijk een veulen krijgt, dat Flicka heet. Ware het boek na de cember '56 klaargekomen, men zou het kleine lettertje op rekening van de bestedingsbeperking hebben ge schoven. „Bestevaer Michiel, schipper naast God", door P. v. d. Leeden. Uitgave Kok, Kampen. Het is een goede gedachte geweest van uitgever Kok, om juist op de herdenkingsdag van de geboorte van De Ruyter, 24 maart, het boek van P. van der Leeden, getiteld „Bestevaer Michiel, schipper naast God" te doen verschijnen. De 320 bladzijden zijn gevat in een prachtige blauwe band, welke in gouddruk het geroemde vlaggeschip de „Zeven Provinciën" te zien geeft. De schrijver heeft zijn boek „in eerbied opgedragen aan allen, die in de loop van onze lange en veelbewo gen marinehistorie onze marine heb ben gediend en in vele gevallen daar bij het offer van hun leven hebben gebracht". Het is Van der Leeden gelukt, de enorme voorraad stof be hoorlijk volledig te verwerken en toch een goed leesboek samen te stel len. Het mysterie van de Larix- laan, door J. D. Degreef. Uitgeverij „Helmond". Twee jongens, van wie één de zoon van een rechercheur, lossen een moord op, die op een zomeravond in hun nabijheid wordt gepleegd. Een goed verzorgd boekje om in één adem uit te lezen door jongens, die een heldendaad van enkele iets oudere knapen zullen zien als iets dat hen zelf zou kunnen overkomen. „De zaak Dreyfus", door Guy Chapman. Uitg. Het Spectrum, Utrecht-Antwerpen. De geschiedenis van het, aan het einde van de negentiende eeuw ge heel Europa opzwepende spionnage- proces, bekend als „De affaire Drey fus", werd in 1953 door de Engelse professor Guy Chapman herschreven. Zijn boek wordt beschouwd als het enigste objectieve werk onder de ont zaglijk vele lectuur ooit over de geruchtmakende zaak geschreven. In verbijsterende hoeveelheid passeren data, gebeurtenissen en personen de revue, doch niettegenstaande deze vermoeiende overdaad laat het boek zich in één adem uitlezen als een ro man. Het is uitgegeven in de bekende Prisma-serie. P. „Knock-out Nick", door San- dor Kis. Vert. W. J. Verbee- ten. Uitg.: „Helmond". Helmond. Jeugd-pocket Cow boy-serie. Een verwaarloosde, keiharde, een zame jongen, die overweldigd wordt door geluk als hij onverwacht een vriend krijgt, waardoor al zijn jarenlange hunkering naar hartelijk heid is verwezenlijkt. Welk een bi zonder goede vriend het is en hoe zeer Nick hem waardeert blijkt wel uit het spannende verhaal. Panatsche, de held der Zwarte Bergen, door Ray Franklin. Uitg. Ten Hagen N.V., Den Haag. Een geschiedenis uit de pioniers tijd van het Amerikaanse Verre Wes ten, geschreven naar het hart van 1516-jarige jongens. Hoewel vol gens het overbekende schema, dap pere, geen kwaad doende helden te gen nietsontziende schurken, waar van de eerste het altijd winnen, heeft het verhaal niettemin een ze kere frisheid behouden waardoor zelfs de vaders die in hun tijd Karl May onder hun hoofdkussen hadden, nog genoegen aan het boek kunnen beleven. Het is het tweede deel van de Wifair-serie. P. „De gevangene van de Mohawks", door Sandor Kis. Vertal. W. J. Verbeeten. Uitg.: „Helmond". Helmond. Jeugdpocket Indianenserie. Vrijwel ieder kind in ons land leest graag over Indianen. Daarom zullen zij genieten van het boek over de eenzame, blanke jongen, die op zoek naar zijn vader, dolend in de wilder nis, door roodhuiden gevangen geno men wordt. Zij zullen bewondering hebben voor de dankbaarheid en vriendschap van de jongste Indiaan se prins, en afschuw hebben van de haat en wraakzucht van de oudste. Het weerzien van de blanke vader en zijn zoon is zeer treffend. „Vidocq, een politiechef uit de onderwereld", door Philip J. Stead. Uitg. Het Spec trum, Utrecht-Antwerpen. De Engelse historicus Ph. J. Stead beschrijft in dit boek het leven van Vidocq, een ler meest duistere figu ren van het Frankrijk tussen de twee keizerrijken. De legendarisch slechte naam van zijn held heeft Stead er niet van weerhouden hem in een be ter licht te zetten. Hy doet dit op ongemeen boeiende wijze, maar hij idealiseert de beschreven figuur soms op een manier die niet altijd over tuigt. Het boek is een der vele deel tjes van de Prisma-reeks. „Hoe is het ook weer?", door E. P. D. Boer en J. M. G. Kuin. Uitgeverij FED, A'dam. Van dit boekje, dat een populaire wegwijzer is door de sociale verzeke ringen, is thans de tweede druk ver schenen. Tevens is van de gelegen heid gebruik gemaakt om de wegwij zer aan te vullen met de jongste so ciale wetten, n.l. de Alg. Ouderdoms wet en de wet Ziekenfonds verzeke ring voor bejaarden. Het werkje be handelt in vraag en antwoordvorm op bevattelijke wijze de ingewikkelde materie van de sociale wetgeving en is een uitkomst voor degenen, die zich bij zoveel ingewikkeldheden ver twijfeld afvragen: „Hoe is het ook al- „Het geheimzinnige huis". M. Atkinson-serie. Vert. Helene Swildens. Bandontwerp en illustraties: Carel Thole. Uitgave: Ten Hage, Den Haag. Men moet eerst: „Met de woonwa gen op avontuur", gelezen hebben om dit boek ten volle tot zijn recht te doen komen. Hetzelfde groepje kinderen brengt nu hun vacantie door naast een oud, onbewoond huis, waar geheimzinnige kloppingen, lui de zuchten, enz. de nieuwsgierigheid der kinderen dermate prikkelen, dat zij besluiten heimelijke onderzoekin gen te gaan verrichten. Het wordt een reuze-avontuur; méér vertellen wij niiet. Met de woonwagen op avon tuur", door M. E. Atkinson. Atkinson-Serie. No. I. Vert. van Helene Swildens. Band ontwerp en illustratie Carel Thole. Uitg. Ten Hagen N.V. Den Haag. Leeftijd 12 16 jaar. Een kostelijk boek. Drie jongens en 2 meisjes zullen met een vergeetach tige tante in haar met een paard- bespannen woonwagen een vacantie- tocht gaan maken. Bij hun aankomst vinden zij echter wél de woonwagen, maar van tante geen spoor. Daarom besluit het vijftal haar met de woon wagen te gaan zoeken. De prachtige natuur, alle pret, ja zelfs de zorgen voor het dagelijks rantsoen voor hen en het trouwe paard maken deze tocht tot het toppunt van vacantie- vreugde; te meer daar tante tóch nog gevonden wordt. Nu zult u pas weten Nu kunt u zuivere koffie schenken. Zonder branderige bijsmaak, zonder scherpe geurtjes. Koffie zoals u ze nog nooit en nergens hebt geproefd: zo vers, zo .vol" van smaak, zo rijk aan feestelijk aroma. Want Simon de Wit biedt u de pittige primeur van AROMATIC gebrande koffie. Wat een verschil. Haal zo'n pak. Geniet ervan met volle teugen. Simon de Wit laat u genieten van zuivere met veel meer smaak en fijner aroma En toch niet duurder PALMAR de.Mrtk.Hie in blik 250 gram 249 SANTOSKOFFIE 250 gram 208 BRASILKOFFIE 250 gram 189 MEDINAKOFFIE 250 gram 159 HUISHOUDKOFFIE 250 gram 109 Ter kennismaking met de verrassende primeur van onze nieuwe AROMATIC gebrande koffie: EXTRA AANBIEDING Bij aankoop van elke 2 50 gram AROMATIC gebrande koffie een pakje Preanger (Java) thee van -8-8" voor 68 of een pakje Ceylon thee van 466" voor 80 Geldig t/m zaterdag 6 April 6 x sneller 6 x beter Door zeer snelle en korte verhitting op een wolk van fZ.zuivere, hete lucht gaat thans niets meer van het i, natuurlijke aroma verloren Door flitsend-snelle afkoeling sluiten zich de porién. Smaak en geur zijn „luchtdicht verpakt" in elke boon, die zóveel langer zó geurig vers blijft.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9