En Leidenaar werd het slachtoffer van 'n geraffineerde zwendelzaak Scheep BUISMAN Twaalf nieuwe woningen voor „Eensgezindheid" GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDAG 1 APRIL 1957 i ÖE LÉIDSE COURANT PAGINA 2 EEN AUTO STOPTE IN MILAAN Politie ondernam geen stappen Van een stadgenoot vernamen wij vanmorgen een ware geschiedenis, die hij vertelde enkel met de bedoeling, dat anderen, die in Italië vertoe ven er lering uit zullen trekken. Hij Is n.l. op zulk een geraffineerde wijze opgelicht, dat ieder welden kend mens zich zal afvragen of ook hij niet indien hij in dezelfde om standigheden verkeerd had op dezelfde wijze gereageerd zou hebben. Uit dit verhaal blijkt, dat de oplichtingsmethoden in Italië psychologisch doordacht zijn. Het is wel zeker, dat het slachtoffer, waarop wij doelen al geruime tijd van te voren in het oog werd gehouden en dat rond hein een web van intriges werd gesponnen. als van Zwitserse afkomst. Inderdaad sprak hij als een Zwitser. De Leidenaar, die een zeer bereisd man is, twijfelde hieraan geen mo ment. zoals hij ook niet twijfelde aan de Amerikaanse herkomst van de chauffeur van de wagen. Oplichters speculeerden op behulpzaamheid Dit is het verhaal: Onze zegsman was vorige week voor zaken in Italië. In Milaan had hij verschillende lopende affaires afge handeld, h(j had geld gebeurd en liet dit op het wisselkantoor in verschil-, lende valuta omwisselen. Hij was reeds vele malen in Italië en ook in Milaan geweest, zonder dat hij ooit goed de kans had gekregen de stad te bekijken. Die woensdag deed zich daartoe de gelegenheid voor. Met het foto-apparaat onder zijn arm wandelde hij door de verschil lende boulevards van deze ruim 2 miljoen inwoners tellende wereld stad. Op het „Piazza Republica" stop te een auto en de chauffeur, een keu rig heer, die zuiver Amerikaans sprak, draaide het raam van zijn auto open met de vraag of onze stadge noot Engels verstond. Deze beaamde dit. De Amerikaan deed zeer opge lucht en in het Amerikaans dialect dat geen enkele aanleiding tot enig wantrouwen gaf, vroeg hij op de Ne derlander hem uit de moeilijkheden kon helpen. Hij was n.l. op zoek naaf het gebouw van de „United States Export Corporation". Hij was daar al eens eerder geweest, maar hij kon het adres niet terugvinden. Onze zegsman verklaarde, dat hij zelf ook vreemdeling was. Op zijn beurt zei de Amerikaan, dat hij al lang blij was iemand gevonden te hebben, die hem kon verstaan, '."'oen hij bovendien hoorde, dat de Hollan der ook Duits sprak nodigde hij hem in zijn wagen. „Wij kunnen hier toch niet blijven staan". Inderdaad stond men op een zeer druk punt. De Lei denaar zat in de auto voor hij het wist. Toen men een eindje gereden had stelde de Nederlander voor op straat enige mensen aan te roepen om naar het juiste adres te vragen. In derdaad stopte de chauffeur direct. Na enig proberen bij voorbijgangers reageerde eindelijk een gesoigneerd heer, die deed alsof hij door wilde lopen. Hij verstond inderdaad Duits, maar hij was zeer gepresseerd. De Hollander vroeg naar het be treffende gebouw. De Italiaan ver klaarde, dat het tamelijk moeilijk te vinden was, en kwam met een zeer Ook instappen. Laat die meneer dan ook instappen, riep de Amerikaan joviaa» uit en na enig heen en weer gepraat was de Italiaan tenslotte bereid in de auto plaats te nemen op voorwaarde, dat hij op dezelfde plaats weer zou we den afgezet. De Amerikaan, die steeds verontschuldigend op z'n horloge keek had intussen r 1 iets losgelaten tegen over de Leidenaar over de zaak, waarom het ging. Hij herhaalde nu in aanwezigheid van de derde zijn moei lijkheden: hij i oest bij het adres van zijn opdrachtgever 500 dollar gaan halen om hiermede de douane-invoer rechten voor Amerika te kunnen be talen voor 50 Zwitserse horloges. Daarna zou hij deze middag nog met het vliegtuig naar Amerika vertrek ken waarvoor deze uurwerken be stemd waren. „Maar dit gebouw is lussen twaalf en twee uur gesloten" stelde de Ita liaan vast. Hij had zich voorgesteld POTLOOD en GEEST No 526. Horizontaal: I. ki; i veranderend hagedisje. 9. stuk stof, 10. nieuw (Gr.), 11. slede. 13. zoon van Noë, 15. titel (afk.), 16. figuur in het kaartspel, 18. buiging, 20. fa milielid, 22. zeepwater, 24. tijding, 26. plooisel van kraag of manchet, 29. houten hand-egge. 31. Welaan. 32 .rivier in Siberië, 34. glijvoertuig, 36. rivier in Nederland, 37. telwoord. Verticaal: 2. telwoord, 3. hoge ti tel op Java, 4. dorp in Z.-Limb., 5. voegwoord, 6. uitroep, 7. gem. in Drente, 8. zeeroof, 12. venster, 14. verkeerd, 17. boom, 19, heks, 21. oorlogsgod, 23. visje, 25. verdikking der opperhuid, 27. danspartij, 28. raamscherm, 30. steen, 33. insekt, 35. water in Friesland. Oplossing morgenavond. Haast. De Amerikaan kreeg hierop weer een uitbarsting van gemoedelijke nervositeit. Het gebouw móést open zijn, zijn relatie zat immers op hem te wachten. „Het enige wat u kunt doen is naar het consultaat gaan en vandaar pro beren contact met uw opdrachtgever te krijgen", meende de Italiaan. In dit gesprek werd onze zegsman steeds betrokken met vragen als: „wat denkt u daarvan", en „vindt u ook niet?" Van lieverlee werd hij dus in dit probleem betrokken. Daarbij komt, dat allengs in de wagen een gemoe delijke stemming heerste, in de geest van: „Hoe kunnen wij deze vreem deling het snelst naar zijn vliegtuig en uit zijn moeilijkheden helpen?" „Maar het vliegtuig wacht", riep de Amerikaan opgewonden uit. Italiaan. „Heeft u die horloges bij u?" Amerikaan: „Een paar". Italiaan: „Mag ik ze eens zien. Ik ben juwelier". De Leidenaar twijfel de ook aan deze bewering geen mo ment. Had de Italiaan van Zwitserse afkomst geen schitterende ring aan de vinger, een magnifiek horloge om de pols en een fonkelende speld in de das? De horloges, in cellophaan verpakt, kwamen uit het kastje in het dashbord. De Italiaan bekeek ze en kon i vervolgens een kreet van bewonde ring niet onderdrukken. Hij richt te zich tot de Hollander met een knipoogje: „Dat is eersteklas spul. Hoeveel heeft u er?" Amerikaan: Vijf stuks. Italiaan: „Dan kan ik u direct uit do moeilijkheden helpen, want ik wil ze wel kopen. Eigenlijk mag ik nog blij zijn, dat ik met u in con tact ben gekomen. Dat heb ik aan deze Hollander te danken. Als het wat wordt, dan krijgt u nog 5 a 10 procent provisie". De Leidenaar sloeg op dit aanbod eerst weinig aandacht. Hij was allang blij, dat hij twee mensen had kun nen helpen. Nadat dit alles was afgewikkeld ontspon zich een gesprek, dat over- liep van wederzijdse hartelijkheid; Uitvoerig. Wij hebben op verzoek van onze zegsman zo uitvoerig de ontwikke ling van dit alles beschreven, om dui delijk te laten blijken hoe intussen in deze auto een sfeer van behulp zaamheid en wederzijds vertrouwen was gegroeid. Thans zijn wij aan het moment toe, dat de Hollander zich liet verleiden zich ook daadwerkelijk in deze zaak te mengen. De Italiaan belde n.l. eerst nog tevergeefs zijn „vader" op of deze dadelijk van Va- rese naar Milaan (ongeveer een uur rijden) kon komen. Hij kwam teleur gesteld terug. Maakt duizend excuses en deed alsof hij afscheid wilde ne men: „tenzij onze Hollander even kan bijspringen, dan heeft hij ons bei den geholpen. Natuurlijk loopt u hiermee geen enkel risico, u krijgt immers de horloges, die gegarandeerd eerste klas zijn. Ik herinner u ook aan de belofte, die ik heb gedaan over die tien procent provisie. Of heeft u misschien niet voldoende geld bij u, dan houdt natuurlijk alles op! De Leidenaar erkende, dat hij wel genoeg geld bij zich had en hiermee is de geschiedenis bijna ten einde. Na enige berekeningen, die de Hollander in zijn bezit kreeg, maar die later nergens op bleken te slaan, verhuis den de gelden ter waarde van 2.500 gulden van bezitter. Opgelicht. De Italiaan zou om 4 uur, hooguit half vijf komen om af te rekenen. In alle vriendschap met veel schouder- geklop werd afscheid genomen, nadat de Italiaan de Leidenaar op het hart had gebonden eerst de dure horloges op te bergen in diens koffer. De Leidenaar ging hierop opgewekt naar zijn kamer in de overtuiging, dat hij twee mensen een dienst had bewezen en dat hij ook nog goeie za ken had gedaan. In zijn hotelkamer kwam de verschrikkelijke, koudma- kende ontgoocheling. Het horloge, dat hij van de Amerikaan had gekregen, dat er op het oog glanzend en duur uitzag bleek een waardeloos prul te zijn. Een schertshorloge, dat niet eens de tijd kon aanwijzen. )ok de andere horloges bleken van dezelfde makelij. Politie. De houding van de Italiaanse poli tie was zeer teleurstellend. In het bureau lachte men maar wat. Op het hoofdbureau moest de Leidenaar een keuze doen uit vele fo to's, nadat men eerst getracht had hem onverrichterzake heen te zenden. De volgende dag wees de opgelichte Leidenaar twee personen aan, die al eerder dergelijke verfijnd psycholo gische staaltjes van oplichting te zien hadden gegeven. In de krant had ook al een maand eerder een dergelijk geval van oplichting uitvoerig be schreven gestaan. De oplichters bleken twee broers, beiden Italianen, waarvai. er een in derdaad geruime tijd in Zwitserland was geweest. Maar de politie consta- teerd: „U kunt niets bewijzen. Er is hier sprake van een complot van acht man, die wij op heterdaad proberen te betrappen. U kunt er van verze- de Amerikaan prees de sportieve hou-ikerd zjjn u uw ,d bent ding yan^de Hollander enjprak^n En feiteljjk aldus een inspecteur jieeft u ket jdee gehad iets aan deze affaire te verdienen". De Leidenaar ontkende dit ten enen male, maar de politie gaf hem niet veel kans voor eigen rechten op te komen. De Leidenaar keerde zaterdag bij vrouw en kinderen terug een erva ring rijker, maar 2.500 gulden armer, in de overtuiging dat de Italiaanse politie in zaken als deze wel een zeer zonderlinge houding aanneemt. Leidse Agenda MAANDAG 1 APRIL. A.K.W.V. Kringvergadering. Spreekbeurt drs J. H. Derksen. „In den Vergulden Turk", 8 uur nam. Ned. Reisvereniging voor Katholie ken. Father H. Verhoef over Zwart Afrika. „In den Vergulden Turk". 8 uur nam. R.-k. Emigratiebureau. Zitting, 't Karrewiel, half achthalf negen nam. K. O. Ned. Comedie „Aparte Tafels, Schouwburg, 8 uur nam. welgekozen bewoording over het schone van samenwerking der na ties. „Wat is de wereld toch klein, nu zitten wij hier als vertegenwoor digers van drie verschillende volke ren bij elkaar". Men reed vervolgens naar het con sulaat, waar de Amerikaan „in goed vertrouwen" de wagen aan de twee inzittenden overliet. Vertrouwelijk. De ZwitserItaliaan voerde intus sen met de Leidenaar een vriendelijk gesprek over de familie thuis. Hij liet foto's van vrouw en kind zien. Na tien minuten keerde de Amerikaan terug. Hij zwaaide uitgelaten met zijn handen: alles was okay, de han del kon doorgaan. De Italiaan mocht de horloges kopen. Ook zijn opdracht gever was zó dankbaar voor de hulp van de Nederlander, dat hij een hor loge cadeau mocht doen. Hij stopte de Hollander het kostbare kleinood in de zak. Deze wilde het geschenk teruggeven, maar daar wilde de Amerikaan niets van weten. De Zwitser, die zich eveneens zeer dank baar toonde en bleef bij zijn belofte 10 procent aan de Hollander mee te delen, haalde zijn portefeuille te voorschijn. Hij maakte vervolgens een gebaar van spijt: „Neen natuurlijk niet, Ik heb geen geld genoeg op zak. Maar dat geeft niet, laten we even naar Varese rijden. Ach nee, dat gaat natuurlijk niet, want dan mist onze Amerikaan het vliegtuig". Burgerlijke Stand Geboren: David Jacobus, zn. v. D. Schlagwein en A. Ba velaar; Die- derik, zn, v. P. Kemp en H. de Blooij Maria Catharina, dr. v. L. J. van dei- Steen en C. W. de Groot; Maarten, zn. v. M. van der Kaay enM. S. La Lau; Danila Armanda, dr. v. A. M. Berlemon en M. C. Beuze; Margaretha Jacoba, dr. v. X. C. van den Hout en A. Haarland; Jacob Frans, zn. v. J. W. Dubbelaar en J. Mieremet; Agatha Johanna Maria, dr. v. H, v. d. Laan en M. G. Valentijn. Getrouwd- J. Kiewit de Jonge en B. G. H. M Knippenberg. Overleden: H. Borgerding man, 69 jaar. U spitst Uw oren bij het horen dat U een kopje koffie kunt verwachten met BUISMAN, voor extra fijne smaak en geur. Buisman be spaart bovendien op dure koffie. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje Buisman wonderen, t* AA m w mr *3? (Advertentie) SER: WANNEER UITVERKOOP? De Sociaal Economische Raad heeft aan de staatssecretaris van economi sche zaken desgevraagd een advies gegeven inzake het bepalen van de aanvapg n de duur van de in artikel 3 van de uitverkopenwet 1956 be doelde tijdsruimten, waarbinnen de zg. seizoenverkopen mogen worden gehouden. De raad adviseert jaar lijks twee perioden aan te wijzen voor de hiervoor genoemde seizoenverko pen, deze te doen aanvangen op 15 juli en 15 jan. - met dien verstande dat indien deze data op zondag vallen, de begindata 14 juli en 14 januari zijn en de duur van de perioden te be palen op 19 werkdagen. De raad acht het gewenst, dat slechts bij factoren van een meer blijvend karakter de begindata der opruimingsperioden gewijzigd wor den. Leidse Universiteit Geslaagd voor het semi-artsexa- men de heren E. J. M. Crabbendam te Zandvoort, C. W. Kok te Leiden, J. W. L. H. Meertens te Amsterdam, L. Rook te Delft en Ph. Weersma te Den Haag. Geslaagd voor het artsexamen mej. J. M. J. v. d. Bel te Leiden, mej. M. J. de Koningh te Strijen en de heren R. Colthoff te Den Haag, H. v. d. Schaar te Rotterdam en H. van Wagensveld te Den Haag. DINSDAG 2 APRIL. Vereniging E.II.B.O.-dienst. Jaarver gadering. Gulden Vlies, 8 uur nam. K. O. Ned. Comedie. „Aparte Tafels, Schouwburg, 8 uur nam. WOENSDAG 3 APRIL. K. O. Ned. Comedie. „Aparte Tafels, Schouwburg, 8 uur. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk. 7 uur nam. DONDERDAG 4 APRIL. Concert door vier mannenkoren. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. VRIJDAG 5 APRIL. VEBO-paasveetentoonstelIing. Ope. ning. „Schuttershof", 10 uur v.m. „Leids Studententoneel" A. kiss for Cinderella. Schouwburg, 8 uur nam. ZATERDAG 6 APRIL. Diplomauitreiking aan leerlingen v. d. avondcursus. R-k. Techn. school „Don Bosco", 15.30 nam. R.-k. Instuif Haagweg. Johan Wig mans: „Tien jaar Russische Gevan genschap". Leonardushuis. 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek Haven. Haven 18, tel. 20085. Apotheek Oegstgeest Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 26274. Wethouder Jongeleen reikte sleutel uit Aan de ingebruikneming van de woningen van het tiende bouwplan van de Leidse woningbouwvereniging „Eensgezindheid", werd zaterdag een bijzonder feestelijk tintje gegeven. Uit handen van de wethouder van openbare werken, de lieer A. J. Jon geleen, mocht het echtpaar De Boer de sleutels ontvangen van één van de twaalf gereed gekomen woningen. Het bestuur van de woningbouwver eniging had gemeend het echtpaar De Boer, dat reeds 31 jaar lid is van de .Eensgezindheid" als eerste voor een nieuwe woning in aanmerking te moeten laten komen. Toen de aanwezigen, waaronder de architecten, aannemers en werkge vers, zich voor de deur van de Mont- gomerystraat no. 8 (omgeving 5-Mei- laan) verzameld hadden, sprak de heer B. de Klerk Wolters, voorzitter van de Woningbouwver. „Eensge zindheid" een kort woord van wel kom, waarna wethouder A. J. Jon geleen het echtpaar De Boer de sleu tel van hun nieuwe woning overhan digde. Terug in de kantine van het bouw bedrijf noemde de heer De Klerk Woltens deze ingebruikneming een zeer heuglijk feit. Hij was blij, dat nu weer gehele gezinnen aan een woning geholpen waren en sprak de hoop uit, dat de vele zustervereni gingen dit voorbeeld zouden volgen, totdat staatsvijand No. 1, zoals hij het noemde, in zijn geheel vernietigd was. Ook wethouder Jongeleen sprak een kort woord van dankbaarheid. De onderlinge samenwerking in de woningbouwvereniging noemde bij zeer goed, zij had voor „ieder gat een spijker" weten te vinden. Wij staan aan het begin van de bouw van 252 woningen, aldus de wethouder, het werk gaat vrij vlot, maar loof niet de dag voordat de avond er is; we moeten ons werk blijven volhouden. Dank werd uitge bracht aan de architect Grosman. Spreker was stellig van mening dat dit blok het wel „doen" zou. Met een winkelcentrum en een flat van 8 verdiepingen belooft het een mooi geheel te worden. SpTeker betreurde het ten zeerste, dat men bij elk nieuw plan geen be jaardenwoningen blijft bouwen; het aantal zal steeds teruglopen. Wij moe ten echter bij de realiteit van deze tijd blijven leven, aldus de wethou der. Er zjjn zeer vele jonge mensen, die wegens gebrek aan een huis niet kunnen trouwen; ook zij hebben recht op een woning. De directeur van Gemeentewerken, ir. D. Y. Lem bood eveneens zijn ge lukwensen aan. Hij deed een beroep op alle woningbouwverenigingen om tot één grote fusis te komen i.v.m. het onderhoud van Je woningen en de huur in het belang van de Leidse volkshuisvesting. Vele afgevaardigden, waaronder de heer Kars, voorzitter van de Federa tie van Leidse Woningbouwverenigin gen en de heer Zandbergen, die na mens de provinciale afdeling van de Nat. Woningraad sprak, boden hun gelukwensen aan de woningbouwver eniging aan, die met deze ingebruik neming in plan 10 een stap in de goe de richting heeft gezet. Het nieuwe blok huizen is voorzien van een gezamenlijke televisie- en radioantenne en ook de woningen zelf zien er zeer comfortabel uit. m Bouw garage. De heer C. F. Meerpoel heeft het verbouwen van het pand Middelweg 12 tot garage en bovenwoning ge gund aan de fa. Bouter en Harteveld, alhier. Henri Welbooren. De zanger Henri Welbooren zingt op 6 april als solist in de Johannes Passion onder leiding van Aart Smink in de Bethlehemkerk te Den Haag en op 15 en 16 april in de Mat- thauspassion onder leiding van dr Anthon van der Horst in de Willems kerk te Den Haag. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 1 April 1857. Te Liverpool heeft bij de ver kiezingen een ongeluk plaats gehad, hetwelk groote gevolgen had kunnen hebben. In het drukst van den verkiezingsstrijd namelijk bij het opsteken der handen, bezweek de stellaadje, waarop de leden der vrijzinnige partij zich bevonden, en werd menigeen in meerdere of min dere mate gekwetst. De verkie zing moest 2 uren uitgesteld worden, tot dat de stellaadje weer was hersteld. Weldra werd het gerucht verspreid, dat de be- houdsmannen de balken, die den vloer droegen, hadden door gezaagd. De conservatieven. Eerste kapelaan St. Lodewijkskerk Kapelaan Van der Stap uit Alphen aan den Rijn Kapelaan J. v. d. Stap Ls van de parochie van St. Bonifacius te Alphen aan den Rijn overgeplaatst naar de dekenale parochie van St. Lodewijk te Leiden. Kapelaan Van der Stap werd op 26 mei 1910 te Schipluiden geboren. Nadat hij de seminaries te Hageveld en Warmond had doorlopen ontving hij op 22 mei 1937 de priesterwijding. Kapelaan Van der Stap was ach tereenvolgens kapelaan te Groote broek, Hazerswoude-dorp, De Kwakel en Limmen. Sinds augustus 1953 was hij kape laan te Alphen aan den Rijn. In de loop der jaren was hij aldaar onder meer geestelijk adviseur van de r.-k. sportvereniging .Wilskracht", de r.-k. voetbalvereniging „Alphense Boys", direkteur van de H. Familie congregaties voor dames en heren, godsdienstleraar aan de Mulo-school en leider van de godsdienstcursus voor achttienjarigen. Voorts was hij geestelijk adviseur van d^ regionale r.-k. politiebond „St. Michaël" en dekenaal direkteur van het „Ap.os+olaat der Hereniging". Donderdagavond om acht uur wordt er in de St. Jozefzaal te Alphen aan den Rijn gelegenheid gegeven om af scheid te nemen van de vertrekken de kapelaan. In de vakature. die door de benoeming van kapelaan Van der Stap is onstaan, zal voorlo pig geen voorziening plaats vinden. De films in de week van 29 maart tot 5 april zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Lido: „Noodlanding in de jungle" 18 jaar. Luxor: „Drie mannen in de sneeuw", alle leeftijden. Trianon: „De straat der geverfde lippen", strikt volwasse nen. Rex. „Shotgun", 18 jaar. Casino: Afgekeurd. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE. GEVESTIGD in de week van 21 t.m. 27 maart 1957. J. Grobbe en fam., sportleraar. J. de Wittstraat 2; J. M. van der Heijden en fam., stoffenwever, Haarlemmerstr. 295; M. J. Steenland en fam., wetensch. ambt., Boshuizerlaan 16; F. M. Bresser en fam.. boekhouder. Haarlemmerstr. 242; A. H. de Adelhart Toorop-Simons en fam., Hof- laan 181; W. A. Pol-Reede, a/b Sumatra- straat t/o 49; L. E. Heine, onderwijzeres, Hoge MorsWeg 118; H. Hillebrand, Hoge- woerd 30; H. Naarding. documentaliste, Boerhaavelaan 17; S. J. Oldenburg, Jan van Houtkade 19; B. H. J. Hederik, on derbrandmeester. Koninginnelaan 18; H. E. Sweers, Oude Vest 35; J. Mooten- Massaar. Parkstraat 3; Th. Mooten. me- taaldraaiet*. Sluisstraat 10; C. M. Buur man, onderwijzeres, J. de Wittstraat 6; L. S. Yu. kok. Breestraat 177; K. M. Hardenberg. verpleegster. Rijnsburger- weg 10; W. Gijsman, metselaar, Nwe Waardstr. 10; V. Hartland, Plantsoen 93; A. H. Pielanen, werkster, Hermanstr. 7; B. C. Giel-Simons. Aalmarkt 11; Th. Quené, pianoloog, J. de Wittstraat 2; H. Menger, opticien, Herensingel 31; J. V. van Nes. verpleegster. Rijnsb.weg 10; C. J. Schimmel, kantoorbed. PTT, Hansen straat 48; W. M. van der Krogt, dienst bode, Kanaalstraat 22; C. Zevenhoven, dienstbode. Lange Mare 35a; J. H. J, van Rossum. Nieuwsteeg 31: A. E. Peper kamp-Van den Berg, Tevelshof 11; J. Berkhoff. 1.1. verpleegster, Rijnsburger- weg 10; M. Pel, diëtiste, Rijnsb.weg 10; E. A. M. Plantinga. verpleegster, Rijns- bur^erweg 10; C. A. Vromans, boekhou der. Hogewoerd 136; C. T. Verhagen, Witte Singel 57a; W. Toutenhoofd, Haar lemmerstraat 216a; J. de Prie, Lusthof laan 14; C. de la Bretoniëre, mach. bank werker. Boshuizerkade 48; M. G. Tim mer, Breestraat 14; I. J. C. van Bergen, med. analiste. Buitenruststraat 1; P. Th. Sloos-Van Haastrecht, Koningstraat 37; C. A. M. Meijs, Tasmanstraat 90; E. van den Berg-De Jong. Hoge Rijndijk 137; M. van der Meij, dienstbode, Papen gracht 25a; E. J. v. d. Maat, emailleuse, Minnebroersgraeht 24; C. F. Waterman- Hartman, Hogewoerd 128; C. W. de Jong- De Kluis, Maredijk 161; J. A. Horikx, verpleegster, W. Rozenstraat 18; D. Kolijn-Uithof, Damlaan 12; T. A. A. Smit, med. analiste, v. Oldenbarnev.str. 44; L. B. M. Bergen-Lammerts, arts, Boshuizer kade 11. VESTROKKEN J. L. Wijers en fam.. Rapenburg 58, Noordwijk, Kon. Astrid Boulevard 52; W. C. Meijer en fam., Cobetstr. 56, Bergen N.H.. Buerweg 43; D. Wielkens en fam., De L. de Kanterstraat 30a, Heemskerk, v. Ruusbroeekstr. 12; M. van Wijhe en fam.. J. de Wittstr. 52. Canada; J. F. van Rhede van der Kloot en fam.. a/b t/o Haagweg 200, Den Haag, Patrijslaan 17; G. M. C. Faasse-Wegman en fam., Oranjestr. 21. Vlissingen. Hendr. Vroom- laan 21; K. Roest en fam., Langebrug 59, Den Haag, Laakkade 252: F. A. Kemper- mon en fam.. Hoefstraat 5. Amsterdam, Nibbixwoudstr. 17; A. Blok en familie, Plantsoen 47. Warmond. Sweilandstr. 51; W. J. Flanderhijn en fam Veilingkade 35 Canada; A. J. van der Meer en fam., M. Moonsstr. 24, Zoeterwoude, Brugge- straat 2; J. Boom en fam.. Lombokstr. 41, Amsterdam, Appelweg 7 1; E. C. van Diest-Philipse, St. Jorissteeg 17 Amster- dag, Oudekerkspleln 58 III; J, Korbee-De Wolf, Kanaalstraat 37. Noordwijk. Dr. Bernhardstr. 7; A. de Mooij, Rijnsburger- weg 86, Sassenheim, Hoofdstraat 1; E. C. van Gastel. Haarl.str. 218, Den Haag, Riouwstraat 11; J. E. van Wingen, Hoge woerd 121. Den Haag. J. v. Oldenbarnev,- laan 5; E. M. Klever, Thorbeckestraat 5, Koudekerk a. d. Rijn. Lagewaard 53: M. Th, N. Plouvier, Lorentzkade 24, Utrveht. Nieuwe Gracht 56; L. A. H. van Kimme- naede. De Sitterlaan 13a. Ver. Staten van Noord-Amerika; H. J. Webbers, Veiling kade 5, Zwolle, Sumatratr. 13; C. Ouds hoorn. Koninginnelaan 32. Amsterdam, Nolensstraat 116 1; H. de Jong. Kastanje kade 2. Assen, Oranjestr. 2; M. J. Fon tein, W. Singel 37, Haarlem, Spaameln 2; C. J. M. Boelee-Van Cassel, De Genestet- straat 2c, Middelburg, Seisstraat 17; Th. M. van Velsen, H. Gorterstr. 5. Ter Aar, Woudsedijk 8; E. van Dasselaar. Lee- mansstr. 53, Putten Gld., Bakkerstr. 10; A. J. van den Berg. St. Michielstr. 15, Amei'sfoort. Kruiskamp 12; M. J. van der Poel-Duindam, Apothekersdiik 26a, Oegstgeest, Fred. Hendriklaan 2; E. C. L. M. G. van Tuyn, Nieuwe Rijn 59, Canada, D. P. de Graaf, L. Rijndijk 37a. Amster dam. Nw. Spiegelstr. 42 B III; J. S. S. Hoogstad, A. v. Burenhof 37, Canada; K. L. Pfeiffer, Breestraat 125, Bilthoven, De Genestetlaan 10; K. C. S. Mullemeister, Rapenburg 65. Den Haag. Ruijchrock- laan 34; E. R. Mulder-Roodenburg. Jan v. Houtkade 34. Ver. Staten v. Noord- Amerika. J. C. v. Stein, Utr. Jaagpad 81, Lisse. Nic. Damesstraat 37; L. W. den Dikken, H. de Vriesstr. 76. Raamsdonk, Oude Groensstr. 1; R. H. A. Vasen. De Sitterlaan 108. Den Helder, Kanaal- weg 144; D. Nieuwenhuis, Horenstr. 5a, Enschede. Markt 18; M. Montanus, Mors- kade 18. Amsterdam, De Lairessestr. 96; W. Hartevelt. Joubertstr. 12a. Zaltbom- mel, Klomp 7; A. S. Moenander. Rijns- burgerwig 153. Duitsland; A. W. Ver- straate. Rijnsb.weg 10, A'dam, Apollo- laan 107b; J. A. de Wit. Hogerbeeatsstr. 1 Amsterdam, 2e Helmcrsstr. 81; A M. van Dijk, v. Slingerlandtlaan 8, Alphen a. d. Rijn, Hooftstraat 153; D. Katima, Boer haavelaan 2. Wassenaar. Rijksstr.weg 651. S. W. v. d. Wijngaard-Robbers, Korte- naerstr, 64. Arnhem, Roermondsplein 27; M. L. Herruer, Molenstr. 18a, Australië; A. E. Nieboer-Zijlstra. Burgginvenln 229. Den Haag. De Moucheromtr 38; J. E. A. Velthuis. Meerhof 20, Ned. Nw. Guinea. Marktberichten ROTTERDAM, 1 april, Vee - Aanvoer 1894 stuks, w v. 1228 vette koeien; 666 varkens Vette koeien: 320—340, 295-320, 280—290; varkens: 180, 178, 174. Vette koeien: aanvoer ruimer, han del kalm, prijzen vooral niet hoger, prima's boven notering. Vark*ns: aanvoer even ruimer, handel redelijk, prijzen hoger, afloop minder, prima's boven notering.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2