Tweede Kamer aanvaardde ontwerp Politiewet visie op televisie Geen compensatie A.O.W.-premie voor invaliditeitsrentetrekkers Nog steeds veel vraag naar gladiolen Bloembollencorso komt langzaam uit de windsels DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS ZATERDAG 30 MAART 1957 PAGINA De Tweede Kamer is gistermiddag accoord gegaan met het ontwerp-po- litiewet. De wet is met 106 vóór en 4 •temmen tegen (van 3 leden van de C.-H. en een van de S.G.P.) aange nomen. Het amendement-Calmeyer (C.- H.) om de Kon. Marechaussee in deze wet als orgaan van de politie op te nemen en taak en organisatie van dit wapen bij aparte wet te doen regelen, werd met 37 stemmen vóór en 71 tegen verworpen. De heer CALMEYER trok daarna zyn amendement in, die op de Kon. Marechaussee betrekking had. Een amendement van de heer Van Doorn (K.V.P.) om in de politiewet te be. palen, dat bij wet in twee of meer gemeenten de samenwerking kan worden geregeld op het terrein van de politie, werd zonder hoofdelijke •temming aangenomen. Het amende ment-Boekhoven (P.v.d.A.), dat be- Houtduiven vogelvrij verklaard Schadelijk voor landbouw Ter bestrijding van schade van houtduiven aan de lanbouw veroor zaakt, wordt dit jaar een premie be schikbaar gesteld voor het schieten van deze duiven. De regeling gaat in op 1 april 1957. De premie bedraagt 0.75 per vol wassen houtduif. Voor uitkering komen in aanmer king de houders van een jachtakte en de houders van een vergunning ex artikel 53 van de jachtwet. Ook dit jaar zal de uitkering ge schieden door de provinciale voedsel- commissarissen. Ingeleverd dienen te worden de rechtervleugel en de rechterpoot van de geschoten duiven. De premieregeling geldt tot nadere aankondiging. BESTRIJDING VAN KINDER STERFTE OP NW.-GUINEA De vereniging Simavi heeft voor 1957 een bedrag van 80.000 toege zegd ten behoeve van de bestrijenng dier kindersterfte op Ned. Nieuw- Guinea. Voorts gaf Simavi voor dit doel een auto ten geschenke teneinde een be tere controle op de zieken te bevor deren en besmettelijke patiënten tij dig op te sporen. Het ontspanningsvraagstuk Het zaterdagavond-ontspannings programma van vandaag is in han den van de N.C.R.V. Laten we er van uitgaan, dat iedere Omroep tracht er het beste van te maken, getuige mede de wedloop van de laatste weken om eikaars beste t.v. en radio-krachten weg te kapen. Met name de Vara gaat zwaar verliezen aan de Avro en nóg schijnt de rust niet te zijn hervonden. De N.C.R.V. heeft zijn programma „Uit en thuis" deze keer uit de nieuwe beurshal te Hoofddorp. Goos Kamphuis komt er met een volgende editie van een familiespel, dat niet slechts in de zaal speelt, maar ook in een huiskamer, ergens in het land. Het is een aar dige vondst, zo in de knusse trant van het mastklimmen van Johan Bo degraven. Nu we het toch hebben over de zaterdagse ontspanning voor de t.v., kan worden aangekondigd, dat de K.R.O. het volgende weekend in het kader van het Krocodil-programma de tweede aflevering van het vragen- spel „Alle negen" brengt. Men zal zich herinneren, dat de eerste af levering allerminst een succes is ge weest, door het volkomen falen van de nieuwe quiz-master v. Noordwij k. We hebben daar het nodige over ge schreven en ook andere kranten heb ben dat gedaan. Nu mogen we de uit voerder niet al te zeer lastig vallen, waar toch uiteindelijk de schuld ligt bij degenen, die hem hebben uitge nodigd. Maar gedane zaken nemen geen keer. Bij de tweede aflevering van „Alle negen" zal de quiz-master zo hebben we vernomen ver stek laten gaan, omdat men kenne lijk geen verder risico wil nemen. Nic. Notten, een van de medewerkers van de K.R.O.-televisie-sectie, is nu bezig dit programma nader voor te bereiden. Morgen, zondag, wordt in een gezamenlijk programma een relais gegeven van de Duitse televisie. Ook dan komt de quiz aan de orde, hier zelfs in kermissfeer, zoals de leider Horst Uhse heeft aangekondigd. Het is bij onze oosterburen al net eender gesteld: ook daar is een quiz opge nomen in een programma met het optreden van internationale artisten. Het gevolg is dan vaak, dat men die artisten nu eens hier en dan daar op het scherm tegenkomt. We willen maar zeggen, dat het tijd wordt voor de ontwerpers van tv. ontspannings programma's, andere wegen te zoe ken voor het bereiken van wat meer origineel divertissement op de avon den, die kennelijk voor amusement niet kunnen worden gemist paalt, dat voor de handhaving van de openbare orde de burgemeester optreedt als hoofd van de politie, werd door de minister overgenomen. Bij de replieken kwamen geen nieuwe gezichtspunten naar voren. De heer OUD kwam terug op zijn bezwaren tegen het uniform van de commissaris. Prof. GERBRANDY legde een kor te verklaring af, dat hij niet voor de politiewet kon stemmen, omdat hy de tweeslachtigheid in deze wet ver oordeelt. Justitie en politie horen bij elkaar. De tweehoofdige leiding van Justitie en Binnenlandse zaken wees hij van de hand. Thuis, op het werk, op reist Witte Kruispoeders verdrijven direct hoofd- en kies pijn, zenuw- of rheumotische pijnen. (Advertentie) De regering heeft het niet nodig geoordeeld voor de invaliditeitsrente trekkers een compensatieregeling in het leven te roepen, zoals voor de trekkers van ongevallenrente, zo deelt de staatssecretaris van sociale zaken mede in de memorie van ant woord op het wetsontwerp inzake de compensatie van de premie voor de algemene ouderdomswet voor onge vallenrentetrekkers. Van de renten ingevolge de invaliditeitswet wordt, anders dan van de ongevallenrenten, de premie ingevolge de A.O.W. niet bij wijze van voorheffing geheven. Hierdoor zijn de faciliteiten van artikel 31 der A.O.W. ten aanzien van degenen, die in het genot zijn van een rente ingevolge de invalidi teitswet, van toepassing. In de prak tijk zal dit er in het algemeen op neerkomen, dat de verschuldigde pre mie geheel voor 's rijks rekening komt. De op de renten verleende bij slagen in aanmerking genomen, zul len de uitgekeerde bedragen als re- Arrestant ontvlucht en weer gegrepen Een jeugdige arrestant, die giste ren na verhoor in de raadkamer van de Maastrichtse rechtbank terugge bracht werd naar de cel in het hoofd bureau van politie te Maastricht, heeft in de hal van het politiebureau kans gezien er snel tussenuit te gaan. Het was de 19-jarige W., die in de vroege zondagochtend langs de regen pijp naar de eerste verdieping van een huis aan de Boschstraat klom en vervolgens, toen hij ontdekt werd, naar beneden sprong, waarna hij korte tijd daarna door de politie werd gegrepen. Toen de jeugdige avonturier don derdagavond het politiebureau werd binnengebracht, glipte hij plotseling langs enkele persoen die zich in de hal bevonden, en voordat de bege leidende rechercheur het kon verhin deren, stoof hij naar buiten. Via Vrijthof en Statenstraat vlucht te hij de Capucijnenstraat in, op de hielen gevolgd door enkele agenten. Met een particuliere auto werd de achtervolging ingezet. Deze auto kwam echter op een kruispunt tenge volge van een verkeerd begrepen aanwijzing in botsing met een andere wagen, zodat de vluchteling enkele minuten voorsprong kreeg. Het mocht hem echter niet veel baten, want kort daarna werd de man toch in de Capucijnenstraat achterhaald en opgeborgen. gel beneden de in artikel 31 der A.O.W. genoemde grenzen blijven. Daar komt nog bij, dat voor de in- validiteitsrenten tevens nog geldt de in artikel 26 van de A.O.W. bedoelde aftrek van 624 per jaar. Dit brengt mede, dat in geval van samenloop van een invaliditeitsrente en een ongevallenrente op de eerst genoemde rente geen toeslag wordt gegeven in verband met de invoering van de algemene ouderdomswet. In de memorie van antwoord her haalt staatssecretaris Van Rhyn dat de kosten van de verhoging der so ciale verzekeringsuitkeringen in be ginsel ten laste van het bedrijfsleven dienen te komen. De heer Van Rhijn deelt mede, dat hem gebleken is, dat het bedrijfsleven deze zienswijze deelt. Jaloerse stiefmoeder voor de rechtbank Poging tot moord op haar stiefkinderen De officier van Justitie bij de Roer- mondse rechtbank heeft gistermiddag zes jaar gevangenisstraf met aftrek en onvoorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering geëist tegen een 35-jarige mevrouw uit Echt, die terechtstond verdacht van ernstige mishandeling en poging tot moord op haar twee stiefkinderen, de 7-jarige Rennie en de 5-jarige Jantje. In de jaren 1954 tot 1956 zou zij deze kinderen herhaaldelijk zwaar mishandeld hebben, ze vergiftige stoffen hebben laten drinken en hen zelfs opgesloten hebben bij een open gasslang in de keuken. Als motief voor haar daden voerde de vrouw aan, dat zij jaloers was op de kinderen, omdat haar echtgenoot die boven haar zou gesteld hebben. Er was een psychiatrisch rapport, waarin de vrouw verminderd toere keningsvatbaar werd verklaard. De officier van Justitie, mr. J. Moons, achtte de mishandeling en de twee voudige poging tot moord bewezen en achtte ook schuld aanwezig. Hij eiste zes jaar gevangenisstraf met aftrek en onvoorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering. Mr. S. Smeets uit Weert verklaarde dat de vrouw in een soort benevelde toestand verkeerd had en in een uit zonderingspositie verkeerde, waarin zij niet toerekeningsvatbaar geacht kon worden. Hij pleitte op grond van verzachtende omstandigheden voor clementie, waarop de president, mr. E. Franquinet, verklaarde, dat men maar al te vaak de psychiater op de stoel van de rechter probeert te zet ten. Uitspraak 9 apriL Bestrijding aardappelmoeheid" Commissie heeft strijd gewonnen Vrijdag ls de commissie tot bestrij ding van de sociaal-economische ge volgen van de toepassing van de wet Bestrijding aardappelmoeheid in het provinciehuls te Leeuwarden, onder voorzitterschap van ir. W. Ooster- baan uit Tzummarum, in slotvergade ring bijeen geweest waarna deze com missie is opgeheven. Op 19 november 1948 werd bij de Tweede Kamer een wetsontwerp in gediend houdende regelen ter bestrij ding van de aardappelmoeheid, ver oorzaakt door de aanwezigheid in de grond van het aardappalcystenaaltje. Verboden werd op grond, waarop in enig jaar aardappelen zijn geteeld, binnen de twee daaropvolgende ka lenderjaren weer aardappelen te verbouwen. De toepassing van deze wet plaatst vele aardappeltelers in de Friese kleibouwstreek en in 1 et bijzonder degenen, die een bestaan moesten vinden in een intensieve teelt van vroege- en pootaardappelen op enke le h.a. grond, voor grote moeilijk heden. Het college van gedeputeer den besloot dan ook bovengenoem de commissie in het leven te roepen om de sociaal-economische gevolgen te bestuderen en om aan te geven, op welke wijze men die gevolgen zou kunnen opvangen. Op deze slotvergadering gaf de commissaris der koningin, mr. H. P. Linthorst Homan, een uitvoerig over zicht van het ontstaan en de werk zaamheden der commissie, die hij uit naam van het provinciaal bestuur en de betrokkenen dank bracht. Deze slotvergadering is, zo zeide hij, geen blote formaliteit, maar een onder streping van de belangrijkheid van het verrichte werk. De voorzitter bracht hulde aan de gardeniers, die de moed hebben op- gebraeht ver van huis in de Noord oost-polder aardappelen te gaan te len, wat voor de commissie een stimu lans is geweest. Burgmeester I. Dui ker van Barradeel betuigde zijn dank voor hetgeen voor zijn gemeente ls gedaan, waarbij de burgemeester van 't Bildt en Menaldumadeel zich aan sloten. De directeur van de keu ringsdienst voor zaaizaad en poot- goed, ir. 1. W. Meijer, zeide, dat de ziekte langzaam maar zeker terug loopt en dat tegen 1959 de ziekte als overwonnen kan worden beschouwd. Op de Bollenhandel Voorverkopen van tulpen, narcissen en andere zomerartikelen minimaal Men beweert, dat de gespannen in ternationale toestand de exporteurs een dodelijke voorzichtigheid aan de dag doet leggen men zegt, dat men eerst de kat eens uit de boom wil kyken met het nieuwe systeem en de nieuwe minimumexportprijzen; men meent, dat de zachte winter, die waarlijk niet heeft bijgedragen tot meerdere eer en glorie van de bankrekeningen der bollenbroeiers in het buitenland (en in het binnen land!), de verkoop sterk remt en men hoort nog veel meer. Het klinkt allemaal erg aannemelijk, maar aan de andere kant tast men toch in het duister. En als u soms wilt bewe ren, dat de bollenhandel en -export nu eenmaal een tak van bedrijf is, waar men moeilijk alles tevoren met een verbluffende zekerheid kon voor spellen, dan zullen wij u niet tegen spreken! Eind maartNormaal gesproken is de bloembollenexporteur de gla diolen al vergeten; houdt hy zich be zig met het beoordelen van de be richten uit het buitenland en richt hy zijn belangstelling op de binnen landse prijzen en de inkoop. Maar het gladiolenseizoen 1957 is nu een maal niet normaal en als men deze week op een veilingdag langs de Ho- baho of de H.B.G., de grote Lissese bloembollenveilingen kwam, dan stonden de auto's bumper-aan-bum- per alsof men nu midden in het ex portseizoen van de zomerartikelen zit en in de veilingzalen blijkt nog steeds veel belangstelling te zijn voor gladiolen. Er werden voor de le verbare knollen althans de afgelopen week weer prijzen besteed, die er waarlijk zijn mogen. Met de voorverkopen van tulpen, narcissen en hyacinten loopt het ech ter minder vlot. De makelaars, de inkopers en de commissionairs we ten. En als men in de bollenstreek hoe zij hun vrije tijd moeten vol ma ken. En als men in de bollentreek de vraag stelt, waaróm het nu zo op vallend rustig met de handel is, dan hoort ge binnen een uur wel vyf verschillende theorieën. En als ge u dan met hoofdpijn door die verschil lende theorieën hebt heen gewor steld, dan bent ge, om u de waar heid te zeggen, nauwelijks wat wij zer geworden. In de hele streek wordt er hard aan gewerkt Het corsocomité heeft besloten de kleurige karavaan op 13 in plaats van op 27 april door de bollenstreek te laten trekken. Veertien dagen vroe ger dus dan men had gepland en dat terwijl men nauwelijks zes dagen ge leden nog had laten weten, dat aan de 27ste april werd vastgehouden. Dit bericht heeft de bouwers van de corso wagens echter geenszins de schrik om het hart doen slaan. Trouwens, onder ons gezegd en gezwegen: de bouwers hadden tóch al opdracht de wagens vóór 12 april klaar te hebben! Er zijn er nu al heel wat gereed. Dat hebben we gezien, toen we met „corsoconsul" Van Driel („van de Bioemenkust"kris-kr» door de streek zijn getrokken. Zyn sputterende voertuig bracht ons in Hillegom en Lisse, in War mond en aan de Lisserdijk. En waar men ook kwam, overal waren de smeden met man man, macht en geestdrift aan de s!sg om de ijzeren skeletten in elkaar te lassen en als men in de H.B.G.-hal te Lisse keek, dan kon men al heel wat wagens „in het stro" zien staan. Daar behoeven alleen de hyacinten nog maar opge stoken te worden. Overal wordt gebouwd. By smid Corbé in Hillegom heeft men de wagen „De Pauw" klaar, een enorme vogel met wijd-uitwaaieren- de staart, gebouwd opeen trac tor. Daar is ook de „Franse groep" in aanbouw: „Marianne presenteert de lente". Voorop komen twee Nor- mandische meisjes; die men voor dit doel speciaal uit „la grande nation" zal laten komen en achterop de wa gen Marianne zélf, die daarmee de eer krijgt de hoogste zitplaats van het gehele corso in te nemen. Haar stoeltje is bijna vyf meter boven de begane grond en een ladderwagen zal er aan te pas komen om Marian ne op haar zetel te krijgen. In Warmond is men by Corven druk doende de wagen „Prins Nar cis" in elkaar te lassen en bij Kroon aan de Lisserdijk heeft men ook twee wagens onder handen: die van de Keukenhof en die van de Bond van Bloembollenveilingen. Op de eerste wagen komt Vrouw Jacoba van Beieren te zitten tussen de typische Keukenhof-torens. Jaco ba met haar hofdames kijken uit over bollenland, terwijl op de voor plecht" van de wagen een valkenier mèt valk zal plaats nemen. De wagen zal worden getrokken door een met flitsende pijlen (als symbool van de steeds groeiende export) en overlo pende manden-met-bollen, die de kwekerij uitbeelden worden versierd. Een wagen, die aan de bloemsier- kunstenaars hoge eisen zal steller! Deze wagen moest deze week „eventjes" naar de H.B.G. om hem daar met stro te laten bedekken. Het geval is echter liefst maar 3.60 meter breed en de Rolbrug over <de Ringvaart meet slechts 3.10 meter. Dat laatste ontdekte men pas, toen de wagen de brug opreed en on middellijk klem kwam te zitten De wagen van de de Bon-' van Bloembollenrveilingen is getiteld- „Nacht in Venetië". De praa'wagen zelf is een Venetiaanse brug, die wordt getrokken door twee enorme gondels In totaal wórdt deze kolos 17 meter lang. Vele wagens staan „in afwach ting". In de H.B.G. staan nu twaalf wa gens in het stro. „Odysseus'", vastge. bonden aan de mast met een zeil vol Argusogen boven zich en voorop de trouwe Penelope aan het spinnewiel. Daar vindt men ook de wagen „Sym- phonie in rood en blauw", opgezet met rechte, strakke lijnen, een zege wagen getrokken door vier dartele paarden van de afd. Lisse der Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur „De Gladiool" met vier grote toeven in de vorm van een gladiolentak. „Bloe. menrtyd-Lentetijd", een wagen met een grote ronde klok, een praalwa gen van het Bedrijfschap voor eieren (een kip met een verrassend mooie lijn ditmaal) en nog verschillende andere. Deze wagens staan dus voorlopig op de plaats rust tot 10 april of daaromtrent. Dan komen de vrou wen en de mannen, die de geurende hyacinten op het stro zullen steken. En als het zó ver Ls, dan zetten de streekbewoners en tienduizenden meer zich in postuur om het jaarlijk se festijn weer te gaan vieren, het feest van de lente in Holland. Extra treinen voor bolbloemencorso stoppen in Hillegom en Lisse. Op de dag van het bloemencorso te Lisse, 13 april as., zullen twaalf extra treinen ingelegd worden op de spoorlyn Amsterdam C.S.—Den Haag H.S. Deze zullen ook te Lisse en Hil legom stoppen. Tijdens de Keukenhof-tentoonstel ling te Lisse zullen geen treinen van de normale dienstregeling te Lisse stoppen. Prijs van bruinbrood 1 cent lager De Nederlandse bakkers zullen de prijs van het bruinbrood met 1 cent per 800 gram verlagen. Aangaande de andere broodsoorten zal later een beslissing worden genomen. EERVOL ONTSLAG BIJ DE P.T.T. By beschikking van de directeur- generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie is aan de ingenieur le kl. der P.T.T., ir. B. Visser te Leidschen- dam (Dr. Neher Laboratorium) in gaande 1 mei 1957 op zijn verzoek eervol ontslag verleend. In de gisteren te Enschede gehou den jaarvergadering van de Twent- sche Bank N.V. zijn de jaarstukken over 1956 goedgekeurd en is het di vidend bepaald op 10 procent. In antwoord op een vraag uit de vergadering over de deelnemingen van de Twentsche Bank deelde de directie mede, dat de Twentsche in vesteringsmaatschappij geen nieuwe engagementen heeft aangegaan en dat het kapitaal nog volledig in tact is. Woorden van waardering en dank werden zowel door aandeelhouders als de directie uitgesproken jegens de drie scheidende commissarissen. In matras zat anderhalf mille De bedrijfsleider van een matras ser-fabriek te Drachten heeft een merkwaardige vondst gedaan. Bij het repareren van een oude veren ma tras vond hij een portefeuille met ruim 1.500 aan bankbiljetten. Deze schat zat verborgen in een linnen schortzak, zoals de Friese vrouwen die vroeger onder de bevol king plachten te dragen met een band om het middel vast gebonden. Het bedrag, dat gedeeltelijk be stond uit niet meer geldige bank biljetten ls terstond ter hand gesteld aan de eigenaar van de matras, de heer J. van der Veer te Drachten. Vermoedelijk is het geld afkomstig van de reeds overleden moeder van de heer Van der Veer. Overzicht velling Flora, Rijnsburg. Pitsook dit nog! Daar waren de bollenprijzen dan maandag einde lijk een beetje aangetrokken en vatte bloemen-Rynsburg weer wat moed, of vrijdag tuimelde de markt, na een vlot begin met aardige prijzen, na elf uur opnieuw met veel geraas door de fundamenten en gingen de tulpen van de hand voor de bekende appel en het even befaamde ei.. Het kón eigenlijk ook moeilyk anders. De aanvoer is de gehele week gewoon griezelig groot geweest. Heeft men bijv. dinsdag onder normale omstan digheden op „Flora" een gemakke lijke dog, nu moet men oven hard „pootaan" spelen als op de andere dagen. En gisteren veilde men voor de variatie tot bijna één uur toe. Of zulke lange veilingen dpn vroeger nooit geregistreerd werden?.... Ja zeker, maar toen waren het uitzon deringen. Byv. de vrijdag voor de moederdag of andere hoogtij-dagen voor de bloemenhandel. Maar derge lijke top-aanvoeren beginnen nu zo ongeveer tot de alledaagse dingen te behoren. Het zit 'm voor een deel na tuurlijk in het abnormaal zachte voorjaar. Het zal in de geschiedenis van „Flora" slechts zelden zyn voor gekomen, dat men narcissen uit de warme kas, het warenhuis en het vrije veld tegelijkertijd op de vei ling had. En bij de tulpen is het zo, dat men er nog heel wat uit de war me kassen te verwerken heeft, ter wijl het aanbod uit de warenhuizen ook lang niet klein is. Over de kwaliteit der tulpen kun nen de handelaren niet hard juichen. Aan de z.g. groeispikkels geen ge brek, om het over de pokken nog maar niet te hebben. Van een soort als Madame Lefeber, de vlammend rode Fosteriana, kan men haast geen party vinden, die rondom èl is. Tot elf uur brachten gisteren soor ten als Barttgon met de sports Camp- fire, Philip Snowdon, e.d. rond 0.50 per bos op, wanneer men beste kwaliteit aan te bieden had. Advance noteerde tot 1.05 en een buiten beentje als Sweet Harmony, de „ad- vocaat-met-de-slagroom-tulp" kwam nog tot 1.05. Een soort als Van der Eerden wnaraan d afgelopen weken in Rijnsburg in een bedui dend aantal guldens is verloren! trok gisteren wat aan, laar deze va riëteit nu in minder grote hoeveelhe den werd aangevoerd. De beste prij zen werden gewaardeerd met ƒ0.70 per bos. Variëteiten als Edith Eddy, Bandoeng, Korneforos e.d. waren wei nig in tel. Trompetnarcissen van het vrije veld noteerden tot 1.30, For- tuna tot ƒ1.60 en Actnea tot ƒ1.80 per 100. Er zijn donderdag te Valparaiso in Chili ernstige ongeregeldheden uitgebroken door ontevredenheid over de verhoging van d*» tarieven van het openbaar vervoer. Auto- en trolleybussen werden met stenen be kogeld. Later gooiden betogers rui ten in van gebouwen en voertuigen cn haald -n zij palen van het elektri citeitsnet omver. Bij botsingen tus sen de politie en de betogers wer den talloze personen gewond. 25—29 Maart 1957. Laagste hoogste vrijdag 2 19 maart 1957 koers koers laatste tijdvak koersverschil t.o.v. 22 mrt 190 1/2 195 195 5 3/4 171 171 3/4 171 1/2 1/2 195 200 200 2 296 298 1/2 2[>6 0 266 271 1/2 269 1 248 1/2 253 1/4 253 5 1/4 361 1/2 371 370 11 7/8 221 223 7/8 223 7/8 1 1/4 177,60 180.20 178.35 3,55 165 1/4 167 3/4 166 3/8 1/4 j 151 1/4 154 1/2 152 2 174 1/2 178 177 1 1/4 277 1/2 282 282 79 1/2 Hl 1/4 81 1 3/4 87 1/2 92 1/4 90 3 3/4 93 95 1/2 93 3/4 1 7/8 88 1/2 87 3/4 86 9/16 13/16 91 1/4 91 U/16 91 0/32 1/8 91 1/8 91 5/8 91 3/10 1/8 Omzetten (nominaal): Vorige week (def Deze week (voorl.) Aandelen Aandelen 8.153,844 8.153,844 Obligaties 11.504288 Obligaties 11.504.288 A.N.P.-C.B.S. beursindices 1953 100: Internationale concerns Industrie Scheepvaart Banken Indonesische londsen ieen Algeme* vrijdag 22 mrt '57 vrijdag 29 mrt '57 279,24 286.10 148.29 148.35 162.50 lfli.67 114.40 116.68 99.23 98,23 201,88 205,11

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5