DE LEIDSE BIOSCOPEN? Goede deelname aan de zevende Leidse VEBO-paastentoonstelling Na, HUIBERS Buffetten in Stadsgehoorzaal werden openbaar verpacht Soekarno's echtgenote bereid een kabinet te vormen Makarios wil slechts op Cyprus onderhandelen ZATERDAG 30 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Waar blijven de schapen? In het algemeen genomen, heerst er onder de Paasveetentoonstellingen een ernstige bloedarmoede. Zelfs de grote en bekende tentoonstellingen als die te Amsterdam, moeten met subsidies in leven gehouden worden. Tegen deze achtergrond steekt het resultaat van de inschrijvingen voor de zevende VEBO-Paasveetcntoon- stelling te Leiden niet ongunstig af. Bij het organiseren van een derge lijk evenement, heeft men doorgaans moeite om het juiste aantal geschikte beesten bijeen te krijgen, waardoor men zijn goede naam als organise rend bestuur kan handhaven. Ondanks deze moeilijkheden heb ben vijftig veehouders met ongeveer honderd stuks rundvee ingeschreven, Het verheugt het bestuur van de VEBO, dat ook het aantal vette kal veren vijftien in getal groter is dan in vorige jaren. De vrijdag is niet erg gunstig voor het inzenden van vette varkens, om dat op die dag niet meer geslacht wordt. Dat er desondanks een kleine deputatie van deze dieren op de ten toonstelling te bezichtigen zal zijn stemt tot tevredenheid. Geen schapen Wat betreft de inschrijving van wolvee, zeide het VEBO-bestuur het te betreuren, dat er in het geheel geen schapen op de tentoonstelling te zien zullen zijn. Er valt in deze dieren op de Leidse veemarkt toch een levendige handel te bespeuren, getuige het feit dat er gisteren 1016 stuks werden aangevoerd. Hierbij geldt de overweging, dat de lam- merentijd nog moet komen. Hoewel het totaal-aantal dieren niet hoger is dan andere jaren, kan men toch zeggen, dat de tentoonstelling groter is, omdat het aantal inzenders is gestegen. Het VEBO-bestuur acht de verhouding tussen de markt-acco- modatie en het ingezonden aantal beesten gunstig. De tentoonstel li ng zal, zoals te doen gebruikelijk, weer op het afgeschoten gedeelte van de Leidse veemarkt ge houden worden. Bij het in te zenden rundvee heeft het zwartbonte vee de overhand. Hieruit valt een geleidelijke speciali- I satie af te leiden, ook op het gebied J van het fokken. Ai. vrijdag, 5 aprildes morgens om 10 uur. wordt in Het Schutters hof de VEBO-Paasveetentoonstelling door wethouder D. J. v. d. Kwaak geopend. De voorzitter van het pro- duktschap voor vee en vlees, de heer Joh. de Veer, aal in een inleidend woord spreken over het belang van de vetweiderij, die onder invloed van de nationale economie, langzamer hand gaat prevaleren boven het hou den van melkvee. Wat betreft de prijzen, zij mede gedeeld, dat er een kampioensprijs ter beschikking is in elke categorie. Behalve het gebruikelijke aantal prij zen, dat door het bestuur van de VEBO wordt uitgeloofd, stellen ook verschillende instanties aantrekke lijke prijzen in het vooruitzicht. Leidse Universiteit Geslaagd voor het kand. examen Psychologie mej. J. C. Herwaarden te Den Haag, mej. M. S. Voorhagen te Rotterdam en de heer O. P. de Ruiter te Breda; voor 't doet. examen Psychologie de heren R F. van Naers- sen te Leiden en A. Buma te Den Haag. Haarlemmerstraat 1 23, Lalden ▼oor Geboorteaankondigingen (Advertentie i ZUSTER RAADSEN OVERLEDEN. Zuster J. M. Raadsen, die vorige week donderdag bij een auto-ongeluk in Veghel. waar zij als verloskundige een praktijk had, ernstig werd ge wond. is hedennacht zonder bij be wustzijn te zijn gekomen overleden. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden is heden geveild: Woonhuis met tuin Van der Waals straat 20, in bod; 15.200; koper D. Bergman te Leiden q.q. voor 16.000. Huis en erf Maredijkhofje 3, in bod 1.300,—is niet verkocht. De heer Van lngen Schenau neemt afscheid Vanmorgen is in het stadhuis te Leiden openbaar aanbesteed de ver huring van de exploitatie van de buffetten in de Stadsgehoorzaal. De heer Van lngen Schenau heeft na 42 jaren besloten de pacht van de buffetten niet te verlengen De inschrijving geschiedde voor 3 of 5 jaren. Verreweg .de hoogste in schrijver was de heer P. B. K. Ver steeg te Leiden, die voor een periode van 3 jaar inschreef voor het bedrag van 17.300 per jaar en voor een tijdperk van 5 jaar een jaarlijks te betalen bedrag noteerde van 18.900. Andere inschrijvers waren: M. de Kier, Leiden, 3 jaar: 49.500, 5 jaar: 75.000; H. Meyer, Den Haag, 3 en 5 jaar: 10.000 per jaar; P. J. van Leeuwen, Leiden, 3 jaar: 9.000 per jaar, 5 jaar: 12.500 per jaar; Sloos, Leiden, 3 jaar: 27.105, 5 jaar: 45.475; E. J. Coster, 3 jaar: 25.950, 5 jaar: ƒ40.750; J. van Leeuwen, Lei-, den, 3 jaar: 10.000 per jaar, 5 jaar: 13.900 per jaar; J. W. Scholten, Amsterdam, 3 jaar: 5.000 per jaar, 5 jaar: 5.200 per jaar; C. Th. Faes, Leiden, 3 jaar: 30.000, 5 jaar .f50.000 per jaar; Schuttershof na mens brouwerij d'Oranjeboom 5 jaar 4.500 per jaar; Evers en Bakker, Leiden, 3 jaar: 15.150 per jaar, 5 jaar: f 15.260 per jaar; Koenraads, Den Haag, 5 jaar: f 10.000 p. j.; R. Nales, Amersfoort, 3 jaar: 5.500 p. j., 5 jaar: ƒ6.000 p. j.; J. van Wijk, Leiden, 3 jaar: ƒ10.120 p. j., 5 jaar 10.120 p. j. Bergers, Soest, 3 jaar: 7.000 p. j., 5 jaar: 8.000 p. j.; J. Rustig nijlpaard wordt plotseling razend! Het eerste gedresseerde nijlpaard ter wereld was Oedipus, het braaf ste en vredigste dier, dat men zich kon denken. Jarenlang werkte hij rustig mee in de voorstellingen van circus Sarrasani en liep dromerig en onverschillig van zijn bassin naar de piste en weer terug. Juist omdat hij zo gesteld was op rust, zal het altijd wel een raadsel blijven wat er op een avond in Oedipus is omgegaan. Wat hem er toe heeft gebracht zijn eendere kal me loop plotseling te onderbreken en zich onverwachts, in volslagen razernij, op de olifanten te werpen, die niets vermoedend op hun pla teau stonden te wiêgen. Allen, die het zagen, waren als aan de grond genageld. Zo begint één van de tientallen ver halen, die u kunt lezen in het cir cusalbum „De bonte droom van het Circus". Een boeiend en afwisse lend verhaal met talloze penteke ningen, vele prachtige kleurenpla ten en plaatjes, geschreven door de circuskenners bij uitstek J. v. Do- veren en Fred Thomas. Voor slechts 2.50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw ï'oomboterleverancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboter- album", Postbus 47, Den Haag. U krfjgt het album dan per omgaande toegezonden onder rembours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes, ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zondag! Advertentie. Hemerik, Middelburg, 3 j. f 6.750 p. j., 5 jaar: 8.000 p. j.; J. Dirkse, Leiden, 5 jaar: 15.000 p. j. De gunning werd aangehouden. De inschrijvingen bleven 6 weken van kracht. W. F. van lngen Schenau gaat heen. Hiermede is aan het bewind van de heer W. F. van lngen Schenau Jr,, over de bufetten van de Gehoorzaal een eind gekomen. Het is niet zonder leedwezen, dat hij na meer dan 42 jaar zijn beste krachten aan het be drijf te hebben gewijd, zijn lier aan de wilgen gaat hangen. Maar de heer Van lngen Schenau, die thans 66 jaar oud is, acht de tijd van gaan geko men en hij ziet met belangstelling uit, hoe het zijn opvolger zal ver gaan. Het zal een vreemd gevoel zijn zegt hij. Ik zal dat drukke leven mis sen na zoveel jaren dag en nacht in Jubileum J. Stouten Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de heer J. Stouten, werkzaam in de afdeling Overdrager^ van de Ne- derlandsche Rotogravure Maatschap pij, bij deze onderneming in dienst trad. Daar de directie onmogelijk bij de huldiging aanwezig kon zijn, vond vóór de officiële huldiging door het personeel in de voor dit doel ver sierde recreatiezaal, een bezoek plaats bfj één der directeuren, de heer M S. C. H. Coebergh, die tijdelijk in de Annakliniek vertoeft. Deze felici teerde de jubilaris met recht harte lijke bewoordingen namens de direc tie. waarbij hem een enveloppe met inhoud werd overhandigd, alsmede het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid Handel. Hierna vond de huldiging plaats in de recreatiezaal, waar allereerst het woord werd gevoerd door de heer J, W. Smit, lid van de jubileum-com missie. De heer Smit betuigde zijn spijt erover, dat de directie niet aan wezig kon zijn, het was voor zover hij kon nagaan de eerste keer, dat dit het geval was. Hij ging in op dc belangrijkheid van de functie van deze jubilaris en vond het prettig te kunnen vermelden, dat de heer Stouten nimmer de moeilijkheden, aan zijn functie verbonden, uit de weg ging. Een televisietafel was het geschenk dat spreker namens het personeel mocht aanbieden met daarbij vele goede wensen voor de jaren, die de jubilaris nog scheiden van de dag, dat hij met pensioen zal gaan. Namens de afdelingen na-etserij, etserij en overdragerij sprak de heer O. Donkersgoed hartelijke woorden. Ook deze spreker gewaagde van de accuratesse waarmede de heer Stouten Izijn taak vervult. het gebouw te hebben gewerkt. Hij neemt zich echter voor het nog dikwijls te bezoeken. In dit verband is het wel interes sant te vermelden, dat de pacht die de heer Van lngen Schenau jaarlijks betaalt ƒ4.200 bedroeg. Waarom geen vrouw? Mevr. Fatmawati Soekarno, de eer ste echtgenote van dc Indonesische president, heeft vrijdag de vraag ge steld of niet beter een vrouw dar een man kan worden belast met de for matie van een nieuw kabinet in Indo nesië. In een open brief tot baar echtge noot (van wie zij reeds twee jaar ge scheiden leeft), tot de vroegere vice- president dr. Mohammed liatta en andere vooraanstaande leiders, zei mevrouw Soekarno: „Als een moeder van het volk en als „first lady", die in het presidentieel paleis placht tc leven, ben ik bereid mijzelf op te of feren in het belang van land en volk". Soekarno heeft gisteren in een rede voor een menigte van 45.000 perso nen in RangkasbetQeng, ten westen van Djakarta, een felle aanval op de „corrupte" Indonesische leiders ge daan. die van gouden schotels eten in plaats van het volk te helpen". Het was de eerste maal, dat de president in het openbaar verwees naar de campagne van het leger tegen cor ruptie. Om te zien waartoe corruptie kan leiden, behoeft men slechts naar de 42 leiders te kijken, die thans in Bandoeng worden verhoord, zei Soe karno. De Indonesische president keerde zich fel tegen de buitenlandse pers. Hij beschuldigde de buitenlandse journalisten er van, „een verdraaide kijk te geven" op de Indonesische crisis. Het militaire commando in Djakar ta heeft gisteren bekendgemaakt, dut censuur ingesteld is op alle nieuws berichten die door buitenlandse cor respondenten verzonden worden. Men acht het veelbetekenend, dat de president gedurende zijn een uur lange redevoering niet eenmaal zijn plannen voor een geleide democra tie ter sprake bracht. Soekarno gaf betogers met span doeken waarop „Uw bloed is mijn Reacties op zijn vrijlating Aartsbisschop Makarios heeft gis teren verklaard, niet met Engeland over dc toekomst van Cyprus tc rul len onderhandelen, voordat hem wordt toegestaan naar het eiland te rug te keren. De aartsbisschop is donderdag uit zijn ballingschap op de Seychellen- eilanden ontslagen en mag gaan waar hij wil, behalve naar Cyprus. Aan de pers heeft hij meegedeeld, dat hij van plan is naar Griekenland te gaan en dan naar Londen. Hij zal vermoede lijk op 15 april vertrekken. „Ik wens er de nadruk op te leg gen, dat de toepassing van het recht op zelfbeschikking (waaronder Ma karios aansluiting bij Griekenlaivd verstaat) de enige democratische en rechtvaardige oplossing voor het volk van Cyprus betekent. Wij zullen niet rusten voor wij dit hebben bereikt", zei Makarios. Makarios, die een jaar en twee weken op de Seychellen heeft ver toefd, zei verder: „Wij kunnen niet spreken over een vredestoestand, wegens politieke overtredingen in waarin hervatting der onderhande lingen in een rustige sfeer mogelijk is, wanneer nog duizenden Cyprioten gevangenissen of kampen verblij ven". WAT BRENGEN Lido. Een beklemmend verhaal zou men de film „Noodlanding in de jungle", welke deze week in het Li- do-theater wordt gegeven, kunnen noemen. Het geeft het verhaal weer van zeven passagiers en drie beman ningsleden, die in Zuid-A-nerika een vliegtocht maken en daarbij in nood weer verzeild raken. Motorstoring noopt de piloot tot een noodlanding ergens in de oerwouden, welke ge lukkig goed afloopt. Het zoeken van af de vliegbasis leverde geen resul taat op en zo zat men daar als het ware gevangen. Bij het instappen in het vliegtuig heeft de toeschouwer reeds kennis gemaakt met de verschillende pas sagiers, maar eenmaal gestrand leert men hen nog beter kennen. Daarbij voegt zich dc angst, dat men in deze onherbergzame wildernis zal moeten achterblijven. Intussen wer ken piloten en passagiers wat ze kunnen om de motoren weer op gang te krijgen. Natuurlijk gelukt dit slechts ten dele en enkele passagiers moeten in do wildernis achterblijven. Hun aantal was evenwel reeds ge dund, maar.de rest laat de film u zien. Anita Ekberg, Robert Ryan en Rod Steiger als hoofdpersonen laten imponerend spel zien. De KFC keur de de film voor volwassenen. Luxor. - Het boek „Drie mannen in de sneeuw" door Erich Kastner is een kassucces geworden en hetzelfde kan men van de film ook zeggen. Kastner heeft ook een aardig gege ven gevonden in de miljonair, die zo gaarne voor een doodgewoon mens doorgaat en als zodanig in een Zwit sers hotel wordt behandeld. Het is humor, die iedereen vatten kan; zonder twijfel een wat zwaar- voetige humor, die ons altijd doet denken aan de olifant, die op de ach terste benen kunstjes doet. Het is een typisch Duitse humor, die wei- tiig te maken heeft met het intellec tuele spel van fijnzinnig kietelen der lachzenuwen. Dit soort komische films gaat er echter goed in bij ons Nederlanders en het bewijst dat wij niet alléén geografisch onze ooster buren het meest nabij zijn. In ieder geval kunnen wij dit product van Erich Kastner, waarin dikwyls en hard recht-komiek gelachen wordt eenieder aanraden, die anderhalf uur lang op verantwoorde wijze ver strooid wil worden. De KFC-keuring luidt alle leef tijden. Trianon. „De straat der geverf de lippen" bevindt zich in een Ma rokkaanse havenstad, een beruchte wijk, waar een Franse journalist een vrouw aantreft, welke daar klaar blijkelijk niet thuis hoort. Zij ver telt hem haar geschiedenis en deze is niet bepaald alledaags. De vrouw blijkt de echtgenote te zijn van een Engelse lord, die vroeger gouver neur is geweest in Brits-Indië en thans een hoge post bekleedt te Lon den. De man is echter een ongeloof lijke tiran en pathologisch jaloers. Als hii ontdekt, dat zyn vrouw vriendschap koestert voor een aan boord van een mailboot ontmoete ingenieur, drijft hij zyn wraak zo ver, dat hij zyn vrouw dwingt om in deze beruchte Marokkaanse straat .onder te duiken". De- Franse jour nalist weet de krankzinnige lord te ontmaskeren, waarna deze de wel willendheid heeft om op staande voet te sterven. Dat lost natuurlijk met één slag vele problemen op en laat de weg vrij voor een happy end. Het is een goed verteld verhaal, dat zowel wegens het milieu als we gens de mentaliteit voorbehouden moet blyven voor gerijpte volwas senen. In Nicosia is vrijdagavond een uit gangsverbod afgekondigd voor de tijd tussen zonsonder- en zonsopgang en wel voor personen beneden de 27 jaar. Dit gebeurde nadat de bevol king 24 uur lang op luidruchtige wij ze uiting had gegeven ann haar vreugde over de vrijlating van aarts bisschop Makarios. Van de zijde van het Turkse mi nisterie van buitenlandse zaken is vrijdag gezegd, dat Turkije bij Enge land zal protesteren als Engeland on derhandelingen opent met aartsbis schop Makarios. Turkije beschouwt hein verantwoordelijk voor het „ter rorisme" op Cyprus. bloed, uw vijand is mijn vijand, uw conceptie is mijn conceptie" stond, opdracht deze spandoeken te verwij deren. iVlarktoerichien LEEUWARDEN. 2» maart Zuivel. Gouom* volvet l 2.242.2o, Edammer 4v pius f 2.032.0a, broodkaas 40 plus 1 2.0Ó2.U7. Stemming redelyk. KAT» UK VAN UDN KUN. 29 maart. Groente. Waspeen A 27.00 —49.00; idem B 38.00—A3.00; rabar ber 31.0033.00; peterselie MO— 8.40; amUjvte J3.00--34.00. kroten 5.50—6,00; witlof A 18.00— idom B 7.0014.00; prei A 16.00 - 17.00; knobelderie 2.009.00; radijs 10.00—12.00; uien 14.00—15.00; rod# kool 7.00710; gele kool 13.00—13.30; sjalotten 22.00—23.00. TER AAR, 20 maart. - Groente. Witlof I 0.250.29, idem II 0. ÏO—0.17, spinazie 0.220.32. idem II 0.15—0.16, glasandijvie 0.22—0.34, idem B 0.14 —0.19, prei 0.130.15. aardappelen 0.03, alles per kg.; sla A 0.O8—0.14, idem B 0.06—0.09, idem C 0.06—0.O6, knolselderij 0.03 alles per stuk; ra dijs 0.05—0.10, raapstelen 0.03 per bos, stoofsla 0.300.50 per kist. Bloe men: tulpen 0.160.2! per bos. ROELOF ARENDS VEEN29 maart. Bloemen. Freesia's 4352. Anemo nen 20—!0, Blauwe Druifjes 5lö, Irissen 115—123, Prunui 5490, La thyrus 00125. Tulpen: Korncforvs 52. Elmus 55—62, White Sail 26—56, Winter Gold 31—45, Hilleearde 30- 41, W. Pitt 34—65, Rose Copland 38 —67, Golden Harvest 4873, Parkiet tulpen 70110, Bartigon 3246, Campfire 42—54. E. Eddy 30—47, v. d. Eerden 3965, Couleur Cardinal 34—49, White Virginc 33—52. Rijzen de Zon 32—41. Piccadilly 36-52. Ca ra ra 38—60, Red Pitt 54—70. Lord Carnaval 5560, Moederdag 71—86, Elisabeth 61—64, Bonanza 40 - 49. IV .trix in .1.4. Rfi11 i Tl*. Pur per Copland 5266, Crown Imperial 26—48. Prunus 41—47, Cordel Huil 48—63, Bandoeng 46—53. Dubbele Tulpen 2042. Narcissen: 622 per bos, Am. Anjers 12—33 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 29 maart. Groenten. - Witlof 16.00—21.00. Ra. dijs 7.00T.50 per 100, Aardbeien 0.53 per stuk. VINKEVEEN. 20 maart Groente. Prei 21—22. rabarber 37—40; spinazie I 2035; idem II 1521; stoofsla 12; waspeen A II 34; witlof BI 4143: idem B II 2734 cent por kg; sla A 914; idem B 5—7 cent per stuk; raapstelen 5—6; radijs 813; peter selie 612: selderij 6—18 cent per bos. 7ERS0NEEL X Nette dienitbode ge vraagd. boven de 18 {aar, die zelfst. kan werken. Loon 50,per week. Hotel Nieuw Minerva, Vrouwcnsteeg 11. tel. 26358 (om de hoek bellen). X Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels, ronde tafels, bronzen en koperen beelden, pendule- stellen. kristallen kronen. Saksisch porselein goud. zilver. dekenkisten kope ren voorwerpen. Perzen enz. Bremmer. Morsstraat 41. telef 26918. Goegerrit- steee 1 telef 22791 jaar. P. I. Westgeest. Val- I y Damesfiets te koop. ee- nn jj~~ heel compleet. 50 gulden. De Rooii. 2e Groenesteeg 30. Leiden. X Gevraagd net meisje voor dag of dag en nacht. Meerdere hulp aanwezig. Zondags vrij. Aanmelden: Lammenachanswog 11. Leiden. Hike artikelen. Magazijn I.V.A., Haarlemmersir. 48, Leiden. Aanmelden bij: mag. Nova. Noordeinde 43. Leiden. Van 10 tot 12 uur en 3 tot 6 uur. X Nette R.K. Huishoud ster gevraagd bij heer al leen. Uitvoerige brieven onder no. 4382 bur. v. d. bl. "2* Mevrouw Steenwinkel vraagt, wegens huwelijk der tegenwoordige, tegen half april a s. een dag meisje. Aanmelden 's av. 8 uur Morssingel 5. Leiden. X Gevraagd een net meisje als hulp in de huis houding. Streng. Deutzstr. 2, Oegstgeest. tel. 20482. Rex. Geen koe is zo bont, of er is wel een vlekje aan en ook onder de ruwste bolster, schuilt wel eens een blank pitje. Hot is ons daarom niet geheel duidelijk, waarom men in de Wildwest altijd maar weel moet vechten, als men elkaar in het geheel niets te verwijten heeft. In de film „Shotgun", ziet een schavuit, die de sheriff-ster heeft verworven. zijn hartsvriend door sluipmoorde naars van korte afstand met een jachtgeweer (shotgun) neer gescho ten. Hij volgt ziin zucht naar wraak en trekt door de canyons van Tucson om de dader. van korte afstand met een jachtgeweer neer te schie ten. Onderweg ontmoet hij oude ken- nissen, die hem niet dierbaar zijn en een nieuw kennisje, dat dat wèl wordt. 2* Gevraagd: Net R.K. meisje voor hele dagen. Aanmelden: zaterdag avond van 78 uur laan 6. Leiden. T Mevr. Van Dongen, ireestraat 110. vraagt net te werkster voor een gehe le dag en 2 ochtenden per De reisgezel, die hem al vechtend het laatste overblijft, is (ook) niet zuiver op de graat, maar hij jaagt achter hetzelfde prooi. Gedwongen overigens door het nimmer aflaten de Indianengevaar. Deze man. die mensen doodt voor geld. sterft. De sheriff, die mensen doodt uit haat, overwint en wint zijn grote liefde. En de boer krijgt loon naar wer ken maar niet door een jachtgeweer. Voor een zelfmoord uit „dapper heid" schrikte de schrijver van dit heerlijke verhaal niet terug; da<arom is de leeftijdsgrens door de KFC opgetrokken tot 18 jaar. Casino: Programma door de KFC afgekeurd. 2* De Boer's Zelfbedie ning. Haarl.straat 164 vraagt een flinke bediende voor magazijn en winkel- werk. Liefst in bezit van rijbewijs. 2' Meisje gevraagd in klein zakengezin. voor dag of dag en nacht. Br. onder letter E. R. Paauw. Kan toorboekhandel. Roelof- arendsveen ftFVOMGD X 2500 te leen gevr. Rente nader overeen te komen Binnen een jaar af te lossen. Brieven onder no 4351 bureau v. d. blad. X Wist C dat? Voor koop of huur van alle sierteelt vergunningen. ook bedrij ven of land is het adres J Elsteeest. Roelofarends- veen tel 291 K 1713 X Gevraagd: elke sler- teeltvergunnine en groen- tenteeltvernunning 4—7 c.v N Bakker H.zn Roe- lofarendsveen. telef. 487- K 1718. alle soorten de en oternit golfplaten: alle soorten oud en nieuw hout Ooslagterr. Groenendijk. Hazerswoude naast Parochiehuis. Bil af wezigheid adr. J. Borg. De Goeiestr. 42. Leiden. Tele- foon 01710—30179 2* Vogelliefhebbers. Te koop kamervolière, tevens broed kooi. pracht meubel. Herenstraat 122. Voorhout. X Gesloten bestelwagen te koop aangeboden, laad vermogen i ton. Ta bavfj bii Garage C. Brouwer, Voorstraat 122. Noordwiik. X Austin A 30 1954, in uitstekende staat en keu rig onderhouden, benz. 1- 16. Te bevr. W. Stol. Burg. Brugplein 11. Leiderdorp. 2* Gevraagd: opvouwbaar wandelwagentje, klein mo del. N. Schaap. Suriname- straat 20. Oegstgeest. 2* Te koop gevraagd: 1 jongens en/of meisjes- fiets. leeftijd 10 jaar. Brederostraat 35. Leiden, tel. 21010. X Te koop gevraagd: kin derfietsje (6 jaar), Brie ven bur. v. d. blad onder no. 2369. AANGEBODEN X H.M.W. dubbelzits- bromfiets met dubbele veerelementen. De enigste bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs 725.Gebrs. Huisman. Hogewoerd 6668. X Auto-accu's v.a. 25. met schr. gar. Handel en industrie korting. Accu- Service Groenen. Nieuwe Riln 106. Tel. 23140. Lei den. X Sparta motor. 200 cc.. jaar 1950 ƒ325.—. Mobl- lette, prima 135.—. da mesfiets goede banden en licht f 35.—. Alleen zotcr- daes tussen 2 en 5 uur Marediik 159. Leiden. X Heren sportfiets f67.50, jongensfiets 40.—kinder fiets 1214 jaar f 12.50. alleen zaterdags tussen 2 en 5 uur Marediik 159. Leiden. Hl Ardie Twin 1056: Jawi 250 c.c. 1955. Beiden in prima staat. Worden onder garantie verkocht. Ch. Th. v. d. Post. Dorpsstraat 42. Koudekerk a. d. Rijn. X Alt op de Mare. Mos- 3uito 90.85.— Batavus ames. 2 versn. 147.50. He- renrijw. met Berini 95.—. Damessport 110.Jon- gensrywicl, grijs, verlich ting 65.Tandem met Victoria hulpmotor 125 Diverse motorrijwielen met Sach8motor. ff Dames polshorloges. del-doublé. 17 st. Anker, onbr. veer. schokvrij (In- cabloc). In dc onovertrof fen EWE-Ankcr kwaliteit. Geen 79.50 slechts 57.50 „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zn. Haar lemmerstraat 207. X Te koop: z.g.a.n. kan- toorschrijfmachino. merk Halda. Prijs 125.—. bij C. J. v. d. Zijden, Dr van Noortstraat 57. Stompwiik X Ronde en ovale tafels. kabinetten. ladekastjes, mah. boekenkast. Friese staartklok, boeren kleota- fcl. halbankje, hoekkast, oud-hollkoperen kronen, koper en tin. Ruime keuze Perzische kleden Ter Wee Hooigracht 88. Inkoop. Verkoop. X Imperial. Wii maken voor U autobagagerekken, passend op alle merken Stel U op de hoogte van onze voordelige aanbiedin- 26861 br' Verhoef f. tel. X Dc grote mode 1957. Dames: Atelier levert U rechtstreeks op zicht dc mooiste plissée cirkelrok ken. Bet. v.a 1.— p. w Vraagt direct gratis cata logus per briefkaart tan horloges met metalen band 18.75. Schoorsteenklok- ken (electrisch) f 25 60. Edelstalen rekbare horlo- gebnnden voor heren 2.95 Mooie keuze wekkers. Koop bij Leiden's beste speciaalzaak. Lage Rijn dijk 8. X 'n Horloge? Koop bij een vertrouwd adres Wii repareren zelf dus. 100 procent garantie. Vergelijk onze prijzen en merken. Prettige bediening en service bit de Uurwerk- Llge Rijndijk 8. Leiden's beste speciaal zaak. X Gasforn.. piano, lin- nenk.. gasstellen, bureaus, vloerkleden, tafels, koffer- divan, babycommode, cotnpl. gotisch ameuble ment, radiotoestellen, dressoirs, antieke halkist. ledikanten, spiralen. Duit se piano, battMrii radio's, opklapbedden. Nieuwe Riin 60, bij hoek Hoolgr., Tel. 22150. X Piano te koop. Pracht concert-piano. Moet weg 685.Br. onder no. 4376 bur. v. d. blad. X 12 pond herenbonen- zaad (Wagenaars) t<- knop aangeboden. J M. van Oosten. Irenestr. 18. Lisse. X Wondertuln Warmond. Plastic Bloemen-terrassen en Plastic Solarium. An tieke Narcissen-show (Rolijtkronen), Oranje Nassaulaan 11 Warmond. TE HUUR "S Opel Itekurü 1957 t, huur. zonder chauffeur, tevens nieuwste Ford Con sul. beiden met radio en Morris Minor. Alléén nieuw materiaal, billijk ta- - --«...ei nieuw maiciiuai. by ..Beka Postbus 28. rief Stipdonk. Hilversum1 - X Aangeboden: rietmat ten. manden, palen, oen partntje wilgen- en essen, bonenstaken, een oartijtie convallaria plantkiemen. Klink. Noordeinde -14. Roelofarendsveen wil X Baby-Fordje goede staat ƒ500 ook. ruilen voor 2 pers Flatje 500 c.c. na 6 uur Kaïserstraat 30A. Leiden Hoogl, iKerkgracht 30. tel. 31608. Ier chauffeur. Ford Anglia New 7 por d 6 cent p. km. Autorijschool Kruit— Van der Hoogen. Dahlia straat 2. tel. 31143. Waard- straat 37 tel 24246. Lei- den. X Te koop: Sparta. 250 iinnn u in I?rlm:' ?tnat- 12000 km. gelopen. Des- kundig onderzoek toege- a5." UÏ2 on Schiekadc 65. Tel. 30710. Eventueel ruilen voor scooter. X Ter overname aangebo den: een twee-persoons le dikant, massief eiken, met staalnet matras. 1 Kinder ledikant. 1 Kinderstoel, hoog en laag te plaatsen 4,., Wandelwagentje. 1 Eiken thee-meubel Enkele buzettafeUjes. Leidseweg 256. Voorschoten. X Verhuui sondei chauf feur Simca 1956 Vaux- hall Ford Opel Kekurd vanBi t fi._ o dau 8 cent dm km Werkhoven Vaa t Hoffstt II tel 22390 X Aji bruidjes wij ver- huren lste klas bruids toiletten compl m sluier. handschoenen en tasje, ook bont en m a ra boo- capes Hygiënische ver zorging Bespreek vroeg- tiidig bu J J Sloos en Zn. Stille Run II Telef 20868 X Bromfletsverhuur De nieuwste Benni M 21 1956. per uur dag of lan ger J de Jona. Varkevis- MTstraat 66. Katwijk aan Zee. telefoon 2795.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3