De Ringeling sch Amerikaanse handelsmissie bekeek problemen met Ned. zakenmensen De Apeldoornse schooljeugd gaat een boomfeest houden Seminaristen en boekhandelaren voeren een gezamenlijke campagne KWATTA Zegeltjes bij de zeep niet cadeau, maar zélf betaald Borculo kreeg weinig ver heffend predicaat „kletsgat VkljDAG 29 MAART 1957 DE L.EIDSE COURANi AGINA 3 Kwaliteitsproducten bij voorkeur uit Europa Gistermiddag heeft het Amster damse bedrijfsleven kennis gemaakt met de officiële handelsmissie uit de Verenigde Staten, bestaande uit een hoge ambtenaar van het ministerie van handel te Washington, en drie ervaren zakenlieden, t.w. een be drijfsleider van Supermarkets, „een expert op het gebied van verkoop bevordering", en een specialist in bedrijfsadviezen. Zij vertelden, dat zij drie weken lang in verschillende plaatsen van ons land gesproken hebben met in totaal 220 zakenmensen uit 106 be drijven. Bevordering handelsverkeer Doel van hun bezoek is in de eer ste plaats het handelsverkeer in twee richtingen tussen Amerika en Euro pa, inclusief Nederland, te bevorde ren. Hun bedoeling was zeker niet, handelstransacties te sluiten. Zij me nen dat veel kan en zal worden be reikt door openhartige besprekingen over wederzijdse handelsproblemen. Ham in blik en fietsen In de grote zaal van de Kamer van Koophandel hebben zij vanmor gen hun denkbeelden toegelicht en aangekondigd, dat zij tot 12 april te raadplegen zijn op de Utrechtse Voor- jaarsbeurs, waar een Amerikaans Federatie Goud en Zilver: Weeldebelasting moet noodmaatregel blijven De Federatie goud en zilver heeft ernstige bezwaren tegen het voorstel van de regering, het weeldetarief van de omzetbelasting van 15 tot 18 procent te verhogen. In een adres aan de Tweede Kamer schrijft de fe deratie, dat dit voorstel, vervat in de nota inzake de bestedingsbeper king, geen bestedingsbeperking doch een fiscaal doel beoogt. Het moet volgens de federatie dienen om de belastingopbrengst met 24 miljoen gulden te verhogen. Het is echter de vraag, aldus het adres, of dit doel zal worden bereikt. In 1950 werd het tarief van 15 tot 30 procent verhoogd. Dit heeft geleid tot een catastrofale vermindering in da omzet van gouden en zilveren ar tikelen, hetgeen er twee jaar later de oorzaak van werd, dat het tarief tot 15 procent werd teruggebracht, waarna een niet onbelangrijke ople ving in de bedrijfstak kon worden vastgesteld. „Alleen reeds deze re cente geschiedenis bewijst", aldus het adres, „dat, voor wat het weeldeta rief betreft, 15 procent ongeveer het maximum is. Overschrijding van deze grens leidt, naar de ervaring heeft geleerd, via een vermindering van omzetten niet tot een vermeerdering maar tot een vermindering van de belastingopbrengst ondanks de ver hoging van het tarief". In het adres wordt er aan herin nerd, dat in het buitenland de weel debelasting, óf wordt afgeschaft, öf geen kans maakt ingevoerd te worden. „In het algemeen mag hieruit zeker worden geconcludeerd, dat de weel debelasting slechts als noodmaatre gel mag worden gehanteerd en dat de algemene lijn wijst in de richting van afschaffing van deze belasting, zodat een voorstel, deze belasting nog te verhogen in dit opzicht de wijzers van de klok wil terugzetten", aldus de federatie. centrum voor handelsinlichtingen zal zijn gevestigd. De leden van de mis sie wezen op de groeiende betekenis van de Amerikaanse „Supermarkets", waar 40.000 verschillende artikelen te koop zijn. Met grote waardering spraken zij over de mogelijkheden, die ook Nederland voor de Ameri kaanse markt biedt, met name de in voer van ham in blik en rijwielen. Men moet Amerika niet zien als een grote markt, maar als een reeks van verschillende markten, waar ook voor Europese produkten goede kan sen aanwezig zijn, ook voor artikelen uit Nederland, dat in Amerika een uitstekende reputatie geniet. Kwali- teitsprodukten in kleinere hoeveel heden zal men in Amerika zelfs bij voorkeur uit Europa betrekken. Over de Nederlandse hotels lieten de handelsadviseurs zich met grote waardering uit. Zij spoorden aan tot b vordering van het vreemdelingen verkeer, dat er toe kan bijdragen de dollarinkomsten te verhogen. De internationale huishoudbeurs in het RAI-gebouw te Amsterdam heeft gisteren een record aantal bezoekers getrokken, n.l. achttienduizend. Mé- vrouw J. M. Berg uit Bovenkerk was de 75.000ste bezoekster. Zij kreeg een buitenlandse reis en een keuken uitrusting aangeboden. In totaal is -de beurs bezocht door 86.000 oersonen. CONGRES VAN BEELDENDE KUNSTENAARS TE OIRSCHOT. Onder het motto: „Arte ad Unita- tem" is op initiatief van de plaatse lijke katholieke jonge middenstands vereniging te Oirschot een comité gevormd van tien personen uit mid denstandskringen. Dit comité zal van 14 tot en met 18 augustus een con gres organiseren van beeldende kun stenaars. Het comité heeft zich ver zekerd van de steun van geestelijke en wereldlijke autoriteiten. Er zal contact worden gelegd niet vooraan staande kunstenaars en Brabantse organisators. Door een passende omlijsting zal er naar gestreefd worden het dorp Oirschot rond genoemde data voor bezoekers aantrekkelijk te maken. jeugdnatuurbeschermingsvereniging Meer bekendheid met bosbouw Op woensdag 10 april zal In Apel doorn in het natuurpark „Berg cn Bosch" een grote boomfeestdag wor den gehouden, waaraan welgeteld 1581 leerlingen van 36 Apeldoornse lagere scholen zullen deelnemen. Deze jongens en meisjes zijn allen lid van de onlangs opgerichte Jeugd- natuurbeschermingsvereniging en verrichten hiermee hun eerste offi ciële daad als lid. De bedoeling is, deze jongens en meisjes op deze manier meer begrip bij te brengen voor de betekenis van de bosbouw. Bosbezit is namelijk niet alleen van belang voor recrea tieve doeleinden, doch voorkomt te vens een te sterke wind- en waterero. sie en heeft bovendien een zeer grote economische waarde. Jeugd en bosbouw. Op de zesde zitting van de Food and Agriculture Organisation (F.A. O.) in 1954 in Rome gehouden, werd door de deelnemende landen afge sproken, dat men door middel van zogenaaamde boomfeestdagen, die overigens in vele bosrijke landen een reeds jaren bestaande traditie zijn, meer bekendheid zou trachten te ge ven aan de betekenis van de bos bouw. De Nederlandse bosbouwvereniging benaderde in verband hiermede een viertal Nederlandse gemeenten, te weten Hilversum, Deurne, Arnhem en Apeldoorn. Thans is gebleken dat de drie eerstgenoemde gemeenten niet in staat bleken te zijn een boom feestdag te houden. Grillige weiden. De dienst landelijke eigendommen der gemeente Apeldoorn heeft enige tijd geleden in de bossen een opper vlakte var» circa 7.5 ha. laten kaal kappen om op deze manier een aan tal grillig gevormde bosweiden te maken. Het is namelijk gebleken, dat het publiek, dat de bossen in trekt, altijd toeft aan de bosrand cn de open plekken, die tussen het groen der bomen van verre reeds te zien zijn, steeds bijzondere aantrekkings kracht hebben. De kinderen zullen in totaal circa 4.000 loofbomen planten, die straks een singelvormige grillige overgang zullen gaan vormen tussen de bos weiden en het naaldhout, waardoor men een boslandschap krijgt met veel ruimte en „koelissen". De jeugd zal worden onthaald op lekkers en limo nade en een gedicht krijgen, dat door Jac. van Kollenburg speciaal voor deze gelegenheid is gemaakt. Voorts krijgen zij een filmvoorstelling en zullen zij worden toegesproken door burgemeester Des Tombe en de in specteur van het staatsbosbeheer, dr. De Hoogh. MINISTER HELDERS OP REIS. De minister van zaken overzee, mr. G. Ph. Helders, is donderdag van Schiphol vertrokken voor een bezoek aan Suriname en de Nederlandse Antillen ter kennismaking met en oriëntatie over deze gebieden. Hij heeft voorheen deze rijksdelen nog niet bezocht. Het reisplan van minister Helders is nog niet definitief vastgesteld, dit geschiedt eerst in Suriname en de An tillen. Wel is de minister van plan op vrijdag 19 april in Nederland te rug te zijn. Bij het vertrek waren aanwezig de gevolmachtigde minister van Suri name en de Nederlandse Antillen, dr R. Pos en de heer W. F. M. Lampe, de nieuwe gouverneur van de Neder landse Antillen, drs A. B. Speeken brink, de gouverneur van Neder- lands-Nieuw-Guinea, dr. J. van B al en een aantal ambtenaren van het departement van Zaken Overzee. .Stuur dit boek naar een missionaris" Inleiding via de radio-microtoon In de komende boekenweek zal het centrum lectuurvoorziening voor de missie in samenwerking met de Ne derlandse katholieke boekverkopers bond de bijzondere aandacht vragen voor de lectuurnood in de missie gebieden. In de etalages van de katholieke boekhandelaren zullen een aantal boeken geëtaleerd worden voorzien van een insteekkaart met de tekst: „Stuur dit boek naar een missiona ris". De bedoeling hiervan is, dat men bij de aanschaf van nieuwe boe ken tijdens de boekenweek ook een of meerdere boeken zal kopen voor een missionaris. Deze boeken zullen, voorzien van naam en adres van de gever, gratis verzonden worden naar alle werelddelen. Op zondag 31 maart a.s. om 1.45 nam. zal Piet Oomes voor de K.R.O. deze actie inleiden onder de leuze: „Verrijk uzelf en de missionaris met een boek". Geweldige behoefte In het afgelopen jaar mocht het centrum, behalve een 8000 gratis tyd- sohriftaibonnementen, ook ongeveer 8000 boeken gratis verzenden naar missieposten, missie-seminaria, re dacteuren van missiekranten enz. Deze organisatie, waaraan rond 100 theologanten der vijf diocesane se minaria hun vrije tijd geven, dekt echter slechts een gering deel van de geweldige behoefte, waarvan de brieven der missie-bisschoppen spre ken. Nu de wereld zo snel wordt opengelegd is het zaak, dat wij doen wat wij kunnen. Terwijl het com munisme overal klaar staat me een enorm apparaat voor lectuurvoorzie ning in die gebieden, schieten wij daarin nog schromelijk te kort. Met medewerking van de C.P.N.B. wordt alle Nederlandse missionaris sen, waar ook ter wereld, de beken de boekengids toegezonden, opdat zij enigermate op de hoogte blijven met de moderne litteratuur. Voor de ko pers tijdens de boekenweek is echter de taak weggelegd aan hun wensen op 't gebied van het geestelijk leven, studie en ontspanning enigszins te gemoet te komen door het kopen van een of meer boeken voor deze noodzaak. Alle mogelijke inlichtingen ver strekken de r.-k. boekhandelaren en het centrum lectuurvoorzienlne voor de missie (giro 53Ï.077), te R*jsen- Driebergen. Margarine een cent goedkoper De Bond van Nederlandse marga rinefabriekanten heeft na overleg met de minister van Economische Zaken besloten de prijs van het pak je margarine met ingang van 8 april met één een te verlagen. Deze prijsverlaging is mogelijk door de daling van enkele grondstof- fenprijzen. De verlaagde prys geldt echter niet voor plantaardige mar garine. LAATSTE ONTVANGST IN HET HUIS TEN BOSCH. Gisteravond werd de laatste van een drietal ontvangsten door H. M. de koningin en Z. K. H. prins Bern- hard in het Huis ten Bosch gehouden. In totaal werden ongeveer 160 gas ten ontvangen uit alle geledingen der samenleving. Daarvan noemen wij een vijftal ministers en twee staatssecretarissen, hoge officieren van land-, zee- en luchtmacht, leden van de Raad van State, van de algemene rekenkamer, leden van de Eerst- en van de Twee de Kamer, secretarissen-generaal, le den van de Hoge Raad cn van ge rechtshoven, de Haagse kring van werkgevers- en werknemers-organi saties, leden van de provinciale sta ten van Zuid-Holland, leden van de Cwatta pak|c S?5\ ,ll, /h 't is weer van omliggende gemeenten, de presi dent-directeur van de K.L.M. en di recteuren van de Kon. Ned. Petro leum Maatschappij, de Esso, de Standard Vacuum, het bestuur van het Holland Festival, de directeur van de V.V.V.-Den Haag, de voorzit ter van de vereniging het Residentie Orkest, de agent van de Nederland se Bank in Den Haag, vertegenwoor digers van kerkelijke en sociale or ganisaties, de hofprediker en de hof arts, de voorzitter en onder-voorzit ter van het Roode Kruis, de presi dente van hot comité „Den Haag ont vangt" en de hoofdcommissaris van politie in Den Haag, met hun dames. BELGEN BETRAPPEN BOTER SMOKKEL AARS. Na een bewogen achtervolging zijn Belgische douanebeambten er giste ren in geslaagd te Terhout een auto tot staan te brengen die 700 kilo ge smokkelde Nederlandse boter ver voerde. De twee smokkelaars J. C. en B. uit Aardenburg zyn in de Haagse gemeenteraad, burgemeesters gevangenis van Brugge opgesloten. Proces over cadeaustelsel De officier van justitie te Rotter dam kwam verleden jaar In cassatie van een vonnis van de economische kamer der rechtbank, waarbij een zeepfabrikant werd vrijgesproken van overtreding van de wet op het ca deaustelsel. Bij ieder pakje zeeppoe der, dat de klant kocht, bevond zich een spaarzegel ter waarde van vijf cent. De kopers konden deze op een speciale spaarkaart plakken totdat zij er 48 hadden. Deze spaarkaart kon dan worden ingeruild tegen een be drag van 3.60 of wel kon de klant voor dit bedrag met een bijzondere korting goederen kopen die de firma hiertoe had aangeschaft. De zaak kwam uiteindelijk voor de hoge raad die in zijn arrest verklaar de dat onder het aanbieden van ge schenken ook begrepen moest worden het verstrekken van bonnen welke recht geven op geld of goederen en die de zaak terug verwees naar het gerechtshof. Bij de behandeling gistermorgen voor het economische gerechtshof te 's-Gravenhage verklaarde de procu reur-generaal onder verwijzing naar het arrest van de Hoge Raad dat hier de wet op het cadeaustelsel is over treden. Daar het hier een principiële zaak betreft wilde hij de strafmaat aanleggen als de officier van justitie te Rotterdam en eiste hy een geld boete van 100 gulden. Vurig betoog van burgemeester Conductrices van de G.T.W. het slachtoffer u Er bestaat een vijandige houding van de zeven duizend zielen tellende bevolking van het Gelderse plaatsje Borculo tegenover de conductrices van de Gelderse Tramwegen. Er wordt zoveel over deze in groene uni form gestoken meisjes „gepraat", dat Borculo het weinig verheffende pre dicaat van „kletsgat" gekregen heeft. Natuurlijk, ze timmeren uit de aard der zaak aan de weg en dat zelfs vaak op een zo laat uur, dat men mag aannemen, dat dan alle fatsoenlijke meisjes onder de wol lig gen In hun gele bussen hebben ze met Jan en alleman te maken en boezemen door heur costuums enig ontzag in by de burgerij. „Maar dat is nog geen reden, om alles wat maar mooi en lelijk is, over hen te zeggen achter haar rug om", zei enkele da gen geleden burgemeester, mr. J. P. van Drost, in de raadsvergadering. Na een vurig betoog, over de hoof den der raadsleden heen gericht aan de burgerij, kwamen de tongen los. De eigenaars ervan gaven de burger vader groot gelijk en verzochten de mensen met klem, om in woord en gesprek de meisjes alsjeblieft met rust te laten. Een aanvullende ver klaring kwam van de directie)zyde van de Gelderse Tramwegen De di rectie wees erop, dat aankomende conductrices geleerd wordt met de nas< £iers om te gaan en vraagstuk ken voorgeschoteld krijgen, die ge lijk zijn aan die, welke in de prak tijk kunnen voorkomen. Alleen meis jes van beslist onberispelijk gedrag kunnen voor de opleiding in aanmer king komen. De verdediger, mr. W. Noordijk uit Rotterdam wees op het belang van deze zaak voor de middelgrote en kleinere zeepfabrieken in hun con currentiestrijd tegen de grote onder nemingen en gaf nog eens een uitvoe rige uiteenzetting over de wyze waar op de firma in kwestie de pakjes zeeppoeder verkoopt. Er is geen spra ke van dat de fabriek iets geeft aan de klant. Integendeel, de klant geeft bij ieder pakje dat hij koopt vijf cent aan de fabriek die deze voor hem be heert totdat hij op zyn kaart 48 ze gels heeft geplakt. De klant is niet verplicht dit zegeltje te nemen bij aankoop van een pakje zeeppoeder en in dat geval betaalt hij slechts 37 cent. De fabriek heeft een middel ge zocht om klanten te winnen en heeft dit gezocht in een bepaalde manipu latie met de prijs. Uit psychologische overwegingen heeft men niet willen zeggen dat de prijs 37 cent is in plaats van de 42 cent die andere onderne mingen rekenen. De klanten zouden dan de indruk gekregen hebben een minderwaardig produkt te kopen. Het gerechtshof zal over 14 dagen arrest wijzen. INBRAAK De officier bij de Haagse Politie rechter eiste tegen een 25-jarige toerdraaier uit Leiden een gevange nisstraf van zes maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van premitieve hechtenis. Verdach te heeft op 16 februari 1957 te Lei den ingebroken Uit het voorlichtings rapport van het Leger des Heils bleek, dat verdachte een nare jeugd ach tel de rug heeft. Verdachte is een goed vakman, maar hij weet met rijn vrije tijd geen raad. De raadsman vroeg in zyn pleidooi of verdachte een goed toezicht kon krijgen, want als dit op hem uitgeoefend wordt zal hij zijn leven zeker gaan verbeteren. Hij heeft al eens eerder terecht gestaan. De verdachte beloofde snikkend voor de rechter dat het niet meer zou gebeuren. De rechter veroordeelde hem tot vier maanden gevangenis straf, waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van voorarrest en bo vendien toezicht van het Leger des Heils. Een grondwerker, die met verd. mee geweest was, stond even eens terecht, omdat hij een bankbil jet van 100 had aangenomen. De officier eiste tegen hem twee maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en 100 boete of 50 dagen. De rechter veroordeelde hem tot 50 of 25 da gen. RUZIE MET EEN HOOIVORK De officier van Justitie bij de Haag se Politierechter eiste tegen een vee houdersknecht uit Nieuwkoop 50 of 26 dagen Verdachte, die niet ver schenen was, heeft op 20 juli 1956 een veehouder mishandeld met een hooi vork. Op de bewuste dag stond het hek van het weiland open waar de koeien in liepen De veehouder die zijn kalveren ging ophalen zag dit en ging naar verd. toe om te vrngen of hij dit gedaan had. Er ontstond een woordewisseling en verdachte pakte zijn hooivodk en sloeg erop los. De rechter veroordeelde verdach te tot 25 of 10 dagen en als stok achter de deur gaf hy hem er ook nog een week voorwaardelijke gevange nisstraf by met een proeftyd van drie jaar. \etherManken ZATERDAG. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 13.1514.00 Eurovisie. Rep. boatiace OxfordCambridge, te Londen. VPRO: 17.00 Voor de kin deren. NCRV: 20.00 Journ. en weer- ber. 20.16 Zang. 20.20 Hobby-rubr. 20.30 Nieuwe gram. 22.55 Gevar. progr. 21.50 Dagsluiting. HILVERSUM L 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De Ontbytclub. 9.00 Voor de vrouw. (9.359.40 Wa- terst.). 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caua. 10.06 Morgenwijding. 10.20 Zi- gt-unerork. 10.50 Buitenl. overz. 11.05 De familie Doorsnee. 11.36 Piano recital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb- meded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 1316 VARA-Varia. 13.20 Instr. kwartet. 13.45 Sportpraatje 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Koorzang. 14.50 Boekbespr. 15.05 Gram. 15.35 Van de wieg tot het graf. 15.50 Symf.-ork. en solist 16.30 Is de maat vol? eau*. 16.45 Lichte muz. 17.10 Weekjourn. 17.40 Orgelspel. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 l>an»muz. 18.45 Gram. 19.00 Artistieke staal kaart. 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het Evangelie van Johannes, caus. 19.55 Deze week, caus, 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar.progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Amateursprogr. 22 40 De on beraden wedder, hoorsp. 23.15 Nws. 23.3024.00 Opsporing verzocht. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—2400 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ge wijde muz. 7.45 Morgengebed en lit.kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8,15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok-nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws cn kath.nws. 13.20 Lichte muz. 13.50 Lichte muz. 14.00 Dit is leven. caus. 14.15 Gram. 14.20 Engelse les, 14.40 Boekbespr. 14.50 Gram 15.10 Kron, v. letteren en kunsten. 15.45 Gram. 16.00 De schoonheid van 't Gregoriaans. 16.30 Voor de jeugd. 17.10 Lichte muz. 17.55 Gevar.muz. 18.15 Journatistiek weekoverz. 18 25 Gram. 18.30 Par lementair overz. 18.40 Gram. 18.45 Regeringen it z.: Atlantisch allerlei. Een en ander over de 15 landen, aangesloten by het Atlantisch Pact. 19 00 Nieuws 19 10 Kamerork en solist. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.30 Act. 20.45 Fen monument voor de kardinaal. 20.50 Gevar.progr. 22.05 Cabaret. 22.30 Ned kampioenschap schaken. 22.35 Wi: luiden de zondag in. Daarna: Avondgebed en lit.kal 23.00 Nieuws 23 '5 Nieuw» in F oe- ranto. 23 2524.00 Nieuwe gram. vrf/oè (63) ScKe^nshei-iohten AALSDIJK 28 v Tj Priok n Cheribon. ABBEKERK 28 v Hongkong n Shanghai ALUDRA 30 nm A'dam verw. AMSTEL- PARK 28 van Surabaja naar Tarakan. ARENDSKERK 28 te Marseille (verbete ring). BANDA 28 Djibouti. BAARN 29 Le Havre verw, BILLITON 29 Singapore. BLIJDENDIJK 28 Antwerpen. BOSCH- KERK 29 v d rede te Madras. CISTULA p 28 Skagen n Kopenhagen. CONGO- KUST p 28 Las Palmas naar Dakar CRANIA 29 Adelaide. DELFLAND 28 v Las Palmas n A'dam. DIEMERDIJK 29 Bilbao verw. EOS p 28 Dungeness naar Tunis. HATHOR 28 nm Alexandrië. HECTOR 29 Napels. ITTERSUM 27 van London n Hull. KIELDRECHT i27 van Marseille n Antw. MALEA 28 v Mojl n Singapore. MARPESSA 27 v Fcqetown naar Curagao. METULA 28 Geelong. PEPERKUST 28 Lobito P G THULIN 29 Kuwait PRINS ALEXANDER 28 van Lé Havre n R'dam RUYS 28 v Durban n Pt Elizabeth SARPEDON 28 Curacao STAD ARNHEM p 28 Kp St Vincent n Melilla. STAD BREDA 27 nm V Mon rovia n Emden. STRAAT BANKA 29 te Colombo. STRAAT MADURA 29 Sydney. SUNETTA 29 TJ Priok. TE RN ATE 28 v Singapore n Penang TRAJANUS 29 Le Havre UTRECHT 29 Makaiaar. ZUI DER KRUIS 27 v New York n R'dam. Ik ha St Rmnhmkjt Idtrnfcn oorloi /OMdoordrhokfa/veaomiWeen m oortos hhnmitren'fxhurk7} mAw

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7