RIJNSTREEK Diploma-uitreiking Gem. Nijverheidsschool en Huishoudschool „Kon. Juliana" te Alphen Omzet van Boerenleenbank te Boskoop steeg met ruim 3 milj. VR1IDAG 29 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 De diploma-uitreiking aan de ge meentelijke Nijverheidsschool, voor het eerst in het nieuwe gebouw, kreeg donderdagavond een bijzonder cachet door de tegenwoordigheid van burgemeester Z. Bruins Slot die met zijn echtgenote mevr. J. J. Bruins SlotPadding, in gezelschap van wethouder A. J. Dekker, de voor litter van het schoolbestuur, kwam kennismaken met de geslaagden en de ouders. De samenkomst vond plaats in de ruime hal van het gebouw, waar aan sluitend op de trappen, een groot podium was opgesteld, dat een ge schenk aan de school Is van de leer lingen. Dit podium diende voorna melijk voor optreden der leerlingen, die na afloop enkele schetsjes op-, en zang- en gymnastiekoefeningen uit voerden. Nadat wethouder Dekker de plech tigheid had geopend, sprak de direc trice, mej. N. v. Beest, die zich er op verheugde, dat de diploma's kon den worden uitgereikt in de prach tige nieuwe school met veel kieur, lucht en licht. Zij dankte het gemeen tebestuur en zeide te kunnen mer ken, dat van de fraaie omgeving een goede werking uitgaat op karakter, netheid en humeur van de meisjes. Over de resultaten van deze eerste examens (in september worden op nieuw een aantal leerlingen aan een examen onderworpen) sprekende zei mej. v. Beest, dat dit keer twee kin derverzorgsters niet zijn geslaagd. Van de primaire-klas hebben acht meisjes geen examen gedaan, omdat zu door langdurige ziekte of door overkomst halverwege de cursus van elders, niet konden klaar komen. De directrice besloot met een opwek kend woord tot dc geslaagden om deel te nemen aan de vervolgcur sussen. De burgemeester stelde het op prijs aanwezig te zijn om contact op te kunnen nemen met de ouders. Als burgemeester behartigt spr. de be langen van alle scholen maar inzon derheid is hij geroepen om die van de gemeentelijke instellingen te ver zorgen. Spr. feliciteerde de leerlingen en de ouders en noemde de cursussen van het nijverheidsonderwijs in het algemeen van zeer grote betekenis in het leven van de jeugd. Zij moe ten hun ouders erg dankbaar zijn om dit onderwijs te mogen volgen. Spr. wenste hen, alsmede de direc trice en het onderwijzend personeel geluk. De burgemeester herinnerde voorts aan de aanwezigheid in Al phen van een tweede nijverheids school voor meisjes, de Landbouw Huishoudschool „Koningin Juliana" en beklemtoonde het algemeen nut van de beide onderwijsinstellingen voor meisjes. Hierna reikte wethouder Dekker met een kort persoonlijk woord tot de geslaagden de diploma's uit. Geslaagd zijn 24 primaire leerlin gen (2-jarige dagcursus): Jansje van Leeuwen, Dia van Egmond, Co v. d. Lee. Ria Kroon, Gerrv Verkerk, Greetje v. d. Akker, Joke Schuur man, Annie de Hoop, allen te Al phen; Adriana Galis, Barrie Gelder blom. Annie Goudriaan, Nelie de Greef, Lina de Jong, Sjaan van Kla veren, Corrie Lagerweij, Tonnie Oos- trom. Geertje Smit (met lof), Irene Spijker. Thea Verhagen, Ada v. d. Vlies, allen te Boskoop; Agatha Brus- sen te Leimuiden; Grada van Har ten (nauwelijks 13 jaar, de jongste in de historie van de school) en Bep HUISHOUDSCHOOL „KON. JULIANA". De uitreiking van de diploma's aan de Landbouw Huishoudschool „Koningin Juliana" stond o.l.v. mevr. J. van Wijk—Boot uit Woubrugge. Namens de gemeente was aanwezig het raadslid C. Verduijn. De diploma's werden uitgereikt door de directrice, mej. J. B. Hee- sen. Woorden van gelukwens voor de geslaagden en van opwekking om de vervolgcursussen indachtig te zijn werden door haar, evenals door mevr. Van Wijk gesproken. Namens de Centrale Commissie van toezicht op het Nijverheidsonderwijs sprak mevr. N. C. A. van ReesLodder. Enkele leerlingen boden de lera ressen bloemen aan. Na afloop voer den leerlingen enkele voordrachten, zang- en muzieknummers en decla matiestukken uit o.l.v. mej. J. H. Werken en de heer G. Veldhuizen. Schuurhof te Ter Aar; Agatha de Blanken te Woubrugge. Voor kinderverzorgster zijn ge slaagd Ina Buursink te Alphen en Aïda van Teijlingen te Boskoop. Voor assistente in de huishouding: Bep Hoog en Lyda van den Berg te Alphen; Lenie Keyzer te Boskoop en Bea Verhoeven (met lof) en Joke de Boer te Leimuiden. CostuQiière: Grada van Veen te Boskoop; huisnaaister; Cor Kesting (met lof) te Ter Aar; coupeuse: Co Both (met lof) te Waddinxveen, SCHOOLCONCERT Donderdagmiddag heeft in de kan tine van de Technische school te Alphen aan den Rijn het tweede instructieve concert in het kader van de schoolconcerten plaats gehad uitgaande van het ministerie van O., K. en W. Dit keer waren het de heer Willem Hielkema die voor de explicatie en de pianobegeleiding zorgde en de heer Thomas Magyar, een Hongaarse vlolist. Beide heren hebben veel bijge dragen tot een inzicht in de wijze van beluisteren, bezien en begrijpen van vioolmuziek. De heer Hielke vertelde o.a. dat de viool niet alleen een der oudste instrumenten is maar ook het in strument met de grootste mogelijk heden, vooral omdat de kunstenaar zelf de tonen moet vormen. De heer Magyar bewees dit laatste waarmee h(j een ieder tot gespannen aandacht bracht, met zijn sierlijke muziek, droefgeestig van toon, dan weer vro lijk en temperamentvol van melodie, zingend als een sopraan, dan weer fluitend als op een blokfluit of tok kelend gelijk een spaanse gitarist. Treffend vertolkten beiden een aantal Hongaarse melodieën v. boe renfeesten en -dansen, samenge bracht door de componist Ernst Doh- nanyé en geïnsprireerd op zigeuner melodieën voor cimbaal en viool. Voorts speelden zij Roemeense en Hollandse boerendansen en een Spaanse Sonate. De heer H. v. d. Bijl, directeur der school, dankte en sprak „tot weerziens". Alphense Bridgeclub. De uitslag van parencompetitie is als volgt: groep A: 1. Horst—Walraven 316.46; 2. Carsjensv. Oort 258.76 5. Schou tenZijerveld 255.56 4. v. d. Helm- Noordenbos 240.29 5. v. Heiningen de Vos 230.49 6. HartingStraver 225.51; 7. KromhoutMeier 220.55; 8. Mevr. Falkenav. d. Linden 220.01. Groep B. 1. BalhlmannDriehuis 218.91; 2. Bultmanv. Winkel Jr. 210.58; 3. de Jong—Leeuwenhoek 206.95; 4. mej. de Roonv. Wanrooij 206.03; 5. SmitVerwegen 204.63; 6. Koren—Oskam 193.83; 7. v. Beest— mevr. Straver 193.44; 8. v. d. B< Meirik 186.96; 9. Broekman-^-Ottens 186.03; 10. StarrenburgStehouwer 184.65. Groep C: 1. Domburg—Vink 251.78, 2. JansenRijnsburger 218.91; 3. v. d. Leeden—mevr. Seppen 218.44; 4. Jo- ha—mevr. de Klerk 209.73; 5. van Sprang—Zaal 206.34; 6. Seppen— Zijerveld 206.33; 7. Blomv. d. Hulst 187.95 8. Sluis—v. Winkel sr. 175.86; 9. dames v. d. HelmStarrenburg 162.66; 10. Sakko—Tuin 147.01. DE MEIJE PERSONENAUTO TE WATER. Woensdagmorgen geraakte in de nabijheid van de r.-k. school op de Hazenkade een personenauto met enige inzittenden uit Alphen a. d. Rijn van de begane weg op de zeer smalle wegberm, met gevolg, dat het voertuig gedeeltelijk in de nabijgele gen sloot terecht kwam. Gelukkig bleef de wagen op het cardan han gen anders zou hij zeker onderstebo ven in bet water gevallen zijn. De in zittenden kwamen met de schrik vrij en het gestrande voertuig werd door een vrachtwagen weer vlot gebracht JAARVERGADERING K.V.P. Onder voorzitterschap van de heer F. van Zoest kwamen woensdagavond de leden van de K.V.P. in café Ml- chielsen bijeen. De voorz. memoreer de in zijn openingswoord de verkie zingen van het vorig jaar en sprak zijn tevredenheid uit over het feit, dat praktisch alle katholieken op de K.V.P.-lijst in Zegveld gestemd heb ben. De afdeling telt momenteel een 80-tal leden. Uit het jaarverslag van de secreta ris-penningmeester bleek er een sal do van 20,60 aanwezig te zijn. De heren Arkesteijn en van Wijk contro leerden de bescheiden welke in orde werden bevonden. Gepoogd zal wor den om het a.s. najaar enige belang stellenden aan een avondcursus te la ten deelnemen. Na enige bespreking besloot men de contributie van 1.75 per jaar te handhaven. Het periodiek aftredende bestuur lid de heer J. Vergeer werd herkozA De heer N. Groenendijk welke in ver- band met vertrek naar elders bedank te werd vervangen door de heer L. van der Klauw. De voorzitter dankte een de heer Groenendijk, die reeds 18 jaar in het bestuur zitting had voor het werk welke hij in het belang van de K.V.P. heeft verricht, mede ook namens de katholieke bevolking sprak hij zijn erkentelijkheid uit over de wijze waarop de heer Groenendijk als gemeenteraadslid voor de K.V.P. zich van zijn taak gekweten heeft. Als blijk van waardering werd de schfei- Geslaagd zijn voor 2 jaar primaire opleiding: Anneke de Bruyn, Linda Groot, Riet Koenekoop en Riet van Vliet te AarlanderveenHendrika van^den Berg en Janny Spruyt te Alphen a. d. Rijn; Irene Bakhuizen, Marijke Bakhuizen, Ria Bodegraven. Adri Boon. Marrie van Ekeren, Inge van Elswijk; Corrie Edelman, Teu- nie Hoogendoorn, Elly Hoogeveen, Nelly v. d. Kooy en Lijda v. d. Plaat te Boskoop; Co Verhagen te Hazers- woude; Corrie Loef te Leiderdorp; Gerda van Klaveren te Waddinxveen; Lies Roos en Jopie Verdoes te Wou brugge; Trudie Corts en Jopie de Jong te Koudekerk; Dicky Angenent, Bep Boekensteyn, Corrie Dol, Greet v. d. Haven, Marry Kroon, Corrie van Leeuwen. Bep Schouten en Em my Schreuder te Ter Aar. Als huishoud-assistente: Annie van Dorp en Riet van Rijn te Hazers- woude; Ger v. d. Leden te Nieuw- veen; Alie Jansen te Rijnsaterwoude; Lenie Müller, Annie Noordam en Cobi Schiif te Woubrugge. Schooldiploma naaldvakken be haalden: A) Els Burggraaf en Coba Vergeer te Aarlanderveen* Bep Ver heul te Bodegraven; B) Mien Roden burg, Aarlanderveen; Jannie de Regt. Alphen; C) Fie Burggraaf te Aarlanderveen en Alie Ramp te Boskoop. In de gisteravond onder voorzitter schap van mr. C. M. Loef, in de nieuwe zaal van hotel ,JIeuf" gehou den jaarvergadering van de Boskoop- se Coöp. Boerenleenbank, verwel komde de voorzitter inzonderheid drs A. R. van Nes, hoofd van de afd. Tuinbouw van het Landbouw Econo misch Instituut, die bereid was ge vonden om na afloop van het huis houdelijk gedeelte van deze avond een causerie te houden over een be langrijk onderwerp. Vervolgens deel de de heer Loef mede, dat t.z.t. in een speciaal daartoe te beleggen bijeen komst een herziening van de statuten en het huishoudelijk reglement aan de orde zal worden gesteld. De omzet is in het afgelopen jaar van 30.4 mil joen tot 33.6 miljoen gestegen. Na de benodigde afschrijvingen en reser veringen bleef nog een winst over van f4100 en het bestuur stelde voor om f4000 toe te voegen aan het al gemeen reservefonds, waardoor het kapitaal van dit fonds dan 116.750 zal bedragen. Naast deze reserve zijn nog verschillende andere reserves ge kweekt, t.w. voor het kantoorgebouw, kantoormachines en onderhoud van eigendommen, terwijl een pot, die is bestemd tot het invoeren van een automatische boekhouding, zich thans over een inhoud van f 17.000 kan verheugen. De bank blijft zich beijveren haar diensten te verlenen aan het hoofd bedrijf, de boomkwekerij in Boskoop en naar het zich laat aanzien, zal in de nabije toekomst de mogelijkheid worden geopend om aan tijdelijke kredietbehoeften van niet te grote omvang te voorzien door het ver schaffen van geldmiddelen, zonder dat van de kredietnemers het stellen van enige zekerheid zal worden ge vorderd. Als Boskoop met zijn tijd wil blijven meegaan, zal wellicht moeten worden nagegaan of moderni sering van produktiemiddelen vereist is en of veranderingen in de be drijfsvoering moeten worden aange bracht. Deze veranderingen en ver beteringen zullen niet tot stand kun nen worden gebracht zonder daar voor nieuwe gelden te investeren. Hier ligt, aldus mr. Loef, een ge meenschappelijke taak voor de orga nisaties en de bank. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat beide partijen elkander zullen weten te vinden. Vervolgens verkreeg de kassier, de heer Grootendorst, het woord, die een stroom van cijfers liet vloeien. Hier bij bleek o.m., dat in Boskoop een eri toename van spaargelden valt te con stateren en ten opzichte hiervan zijn nog vele mogelijkheden open. De Boskoopse middenstand deelt in de welvaart van de kwekers mee. In het afgelopen jaar werden 77 nieuwe rekeninghouders ingeschreven en het aantal steeg hierdoor tot 481. Het aantal leden steeg met 25 en bedraagt thans 434. Procentsgewijs berekend, zijn deze stijgingen bij de Boskoopse Boeren leenbank in de omgeving het hoogst. Het geheel overziende, zo besloot de kassier, is alles gunstig verlopen en er bestaat geen enkele reden om on tevreden te zijn. Daarvan getuigt de reserve, die wij weer hebben kunnen vergroten. Wie schrijft, die blijft. Hierna trad drs Van Nes naar voren, die aanving met te zeggen, dat in andere bedrijfstakken van de tuin bouw, o.a. in de fruit-, groenten- en bollenkultuur, een onderzoek heeft plaats gehad, dat tot verrassende re sultaten heeft geleicL Ondanks de hoogconjunctuur en de stijgende exportcijfers, is gebleken, dat vele bedrijven moeite hebben ge had om gelijke tred te houden met het stijgende kostenpeil. In alle be drijven waar het momenteel goed gaat, vraagt men zich toch af, hoe het zal gaan als wij onze concurrentie positie ten opzichte van het buiten land niet geheel kunnen volhouden en plotseling voor verminderde in komsten komen te staan met een stijgend kostenpeil. Het landbouw Economisch onderzoek poogt door vergelijkende boekhoudingen een in zicht te krijgen in de verhouding tussen kosten, bedrjjfsuitkomsten en ondernemings-inkomsten en let daar bij vooral op mogelijke besparingen, teneinde eventuele terugslagen op te vangen. Steeds blijkt, dat één en ander in vele bedrijven te wensen overlaat en dat men soms door nut tige adviezen, hierin verandering kan brengen. Wat betreft de boomkweke rij, zeide spr. dat men thans wel meent, dat, nu het systeem van be- drijfs-economisch onderzoek zodanig verbeterd is, dat men nu een studie van bedrijven met een meerjarige kuituur wel door weet te voeren en dat men ook in de boomkwekerij in Boskoop wel degelijk profijt zou heb ben bij een bedrijfs-economisch on derzoek. Drs. Van Nes kreeg na afloop van zijn betoog vele vragen te beantwoor den en mocht voor dit alles een bloemstuk in ontvangst nemen. GEVONDEN VOORWERPEN. Snoeimes, rolletje gaaslappen, 1 kilogramgewicht, bosje spanen, een broche, jongensjasje, touwlijn, sleu teltje rijwielslot, bruin portemon nee tje, bidboekje, parkiet, herenpet, duimwant, portemo.ineetje, duim stok, kinderringetje, sjaal, broche. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. Geboren: Nicolaas Gerardus zn van J. H. Vermeulen en C. v. d. Neut; Johanna Jacoba dr van G. Kooij en G. v. d. Bosch. Ondertrouwd: Jacobus Johannes Joaephus van Lint en Cornelia Jo- sephina Stolwijk; Jacob Ruitenburg en Gerstina Willemina van Klave ren. dende functionaris een doos sigaren aangeboden. De heer Groenendijk dankte daarna voor de woorden tot hem gericht en prees de samenwer king welke hij in deze altijd heeft mogen ondervinden, /ils .opvolgend raadslid vermeldde de candidatenlijst de heer W. van Wijk die zijn benoe ming zal aanvaarden. Deze zal dan als derde raadslid in successie gedu rende de laatste 4 jaren de eenmans- wagen van de K.V.P. besturen. Bij de rondvraag kwamen nog de gemeentepolitiek en de ruilverkave ling ter sprake. Over dat laatste on derwerp zal zeer binnenkort een spe ciale vergadering worden belegd. LEIDERDORP De agenda. De raad van Leider dorp komt hedenavond om 8 uur bij een ter behandeling van o.a. de vol gende punten: voorstel tot vaststel ling van de suppletoire begroting Sociale Zorg voor 1956; voorstel tot hernieuwde vaststelling van verval len belastingverordeningen; voorstel verkoop water aan de provincie; voorstel wijziging politieverordening; voorstel inzake electriciteitsvoorzie- ning Hoogmadese weg; voorstel door trekking HubrechtstraatDoeslaan; voorstel verlenen subsidie aan De Hollandse Molen; vaststelling voor schotten op de exploitatie-vergoeding aan bijzondere kleuterscholen. UIT DE RAADSSTUKKEN. Subsidie sociale zorg. Behandeld zal worden de vaststelling van een aanvullende subsidie voor het bureau Sociale Zorg. Het is n.l. gebleken, dat de uitgaven en inkomsten van het bureau voor 1956 zeer zijn tegenge vallen. Het bureau heeft nu een aan vullende begroting ingediend en naar aanleiding daarvan stellen b. en w. voor de subsidie te verhogen met ƒ5000,—. Verkoop percelen water aan pro vincie. In de nabije toekomst zal bij de Dwarswatering een verbin ding worden gemaakt tussen de be staande provinciale weg Leiderdorp- Oude Wetering en de in aanleg zijn de rijksweg 4a. Om dit te verwezen lijken heeft de provincie Z.-Holland, die de verbindingsweg zal aanleggen, enige percelen water nodig van de ge meente. Het betreft een drietal per celen tezamen groot 0.77.40 ha waar voor een vergoeding wordt gegeven van 0.10 per m2. B. en w. kunnen met deze prijs akkoord gaan en stel len voor aldus te besluiten. Aankoop grondVoor het bouw plan van 111 woningwetwoningen in het Doeskwartier wil de gemeente de beschikking hebben over een strook grond, toebehorende aan de heer H. J. Koolmoes. Deze strook grond is bestemd om een aansluiting te maken van de Hubrechtstraat naar de Doeslaan. De vergoeding voor deze grond zal bedragen f 2970. Geen subsidie voor „De Holandse Molen". De vereniging tot behoud van molens in Nederland „De Hol landse Molen", heeft verzocht een subsidie te ontvangen als bijdrage in de kosten van restauratie van de mo len in de polder Achthoven, bewoond door de heer Van den Bosch. De res tauratiekosten worden begroot op 4.105,23. Genoemde vereniging vraagt of gerekend kon worden op 20 pet. van het restauratiebedrag, het geen neerkomt op ƒ821.Bij onder zoek door b. en w. is gebleken, dat de molen vorig jaar reeds is gerestau reerd en daar b. en w. van mening zijn, dat de molen niet is gerestau reerd alleen tot behoud van het lan delijk schoon, maar de molen nog steeds in gebruik is als poldermolen, wensen b. en w. afwijzend te beschik ken. NIEUWKOOP Geboren: Maria Johanna dr van S. T. Akerboom en T. A. Bos; Anto- nius Maria zn van J. L. Kwakkenbos en J. A. van der Hoorn; Johanna Dina dr van A. van der Kooij en A. Roest; Catharina Maria dr van M. Pieterse en C. A. Egberts. NOORDEN JAARVERGADERING N.S.V. Woensdagavond hield NSV afd. voetbal, haar jaarvergadering in de zaal van P. Maarsseveen. De voorzitter W. Fransen memo reerde in zijn openingsrede dat er in het afgelopen jaar veel was gepres teerd. Er is een nieuwe kleedkamer gebouwd en er is inmiddels een tweede speelveld aangelegd. Ook de sportprestaties zijn goed te noemen, het eerste elftal bezet de eerste plaats op de ranglijst. Hij sprak de hoop uit dat de eretitel behaald zal R0EL0FARENDSVEEN Jaarvergadering K.A.B. In café Heemskerk kwam de KAB voor haar jaarvergadering bijeen. Voorz. N. A. J. Rietbroek zei in zijn openings woord, dat het met de opkomst der leden weer het oude liedje is en nu zelfs nog vele vakbondsbestuurders op deze jaarvergadering ontbreken. Dit is jammer omdat het bestuur eens in het jaar gaarne voor een gro ter getal leden rekening en verant woording aflegt. Na de mededeling, dat een vakaf deling bakkersbond aan de KAB is toegevoegd, we^d het woord gege ven aan sekr. P. de Koning voor le zing der notulen alsmede het uit brengen van zijn jaarverslag. Hierin liet hij alle akties en gebeurtenissen de revue passeren. Het ledental was met 20 pet. gestegen tot 455 leden, en spr. besloot met een dankwoord aan zijn mede-bestuursleden voor de vruchtbare samenwerking. Penning meester C. Boeker kon in zijn finan cieel verslag een batig saldo vermel den van 297.00, hetwelk tegenover het vorig jaar een teruggang bete kende van ƒ80.15. Namens de kas- commissie bracht de heer Jac. Ver duin een goedkeurend verslag uit. In de kascommissie werd benoemd Henk Kerkvliet. In het bestuur zagen de heren K. Boeker, A. J. Verduin en P. Th. de Koning, bij de verkie zing zich weer in hun functie herko zen. Tijdens de pauze werd een gra tis consumptie aangeboden, waarna een aanvang gemaakt werd met het uitbrengen van de verslagen der on derafdelingen voorzover dan aanwe zig. Herwonnen Levenskracht kon vele goede werken vermelden met tot slot nog een batig saldo. Ook het Kaninnik van Schaikfonds t.b.v. de eigen priesterstudenten on derging een sterke stijging in de in komsten. Zowel de knutselclub als de toneelgroep kunnen nog enkele actieve medewerkers gebruiken. Voor de avonden van Credo Pugno werd een grotere belangstelling zeer ge wenst geacht. Voor de stencilafdeling werd de KAB voorz., de heer Riet broek, veel lof toegezwaaid voor de vele arbeid door hem hierin geheel belangeloos verricht. Voorts volgde nog verslag van de klaverjasclub, visclub, verzekering Concordia en de Centrale Volksbank. Na enkele mededelingen werd in de rondvraag nog belangstelling opgewekt voor de reis kas. In een woord ter opwek king wees de g.a., pater Houtsma, op het gevaar van organisatie-moeheid en propageerde een levend lidmaat schap der vereniging. Met een uitgebreid dankwoord, in- zonder aan zijn medebestuursleden, sloot voorz. Rietbroek de dit keer wel zeer slecht bezochte KAB-jaar* vergadering. Ouderavond gidsenbeweging. In de St. Pancratiuszaal werd deze week door de Giclsenschaar van Roelof- arendsveen de jaarlijkse ouderavond georganiseerd. Het is ronduit fan tastisch te noemen wat de leidsters en gidsen, waarbij toch vele nog heel jonge meisjes zijn, hier te zien gege ven hebben. In haar openingswoord kon groeps leidster, Guido Spruit met vreugde constateren, dat zeer vele ouders aan de uitnodiging gehoor hadden gege ven. Na de ceremoniële opening door het hijsen der vlag was het woord aan de diverse gidsen groepen, die hiertoe bijeen geroepen door de oude vader Tijd, een prachtig spel van zang en dans lieten zien, waarbij en kele gidsen al van goede acteertalen ten blijk gaven. In snel tempo zag men alle jaar getijden voorbij gaan die onderling strijd leverden om de macht op aarde. Na de op een zeer originele manier aangekondigde pauze werd door de jongerengroep een poppenspel opge voerd, waarin een bedroefd bruidje weer aan een bruidegom geholpen werd. Alle kandidaten voor deze verheven functie, (want het was een erg lief bruidje), toonden zich van hun beste zijde in zang en dans en uiteindelijk werd de bakker uitgeko zen. Hierbij kon men ook genieten van een prachtige lintendans, waar bij de danseresjes in kunstig ver vaardigde papieren jurfejes veel bij val oogsten. J Nadat ook het toneelstukje „Het i Rococobeeldje" nog was opgevoerd, was Vader Tijd met zijn wijzer de hele klok rondgekomen, en meest afscheid worden genomen hetgeen geschiedde met een stemmig geza menlijk gezongen Marialied. Woensdagmiddag is dit fraaie spel voor ruim 350 schoolkinderen nog eens herhaald. Wij mogen voor het harde werken van tie gidsen en spe ciaal 'de leidst-?rs veel waardering worden wat niet alleen moreel maar hebben. vereni8in6 'en goe- J Do baten van de kindermiddag kwamen ten goede aan de onont- de zou komen Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat het ook fi nancieel een goed jaar geweest was. Inkomsten 5713,18 en uitgaven 5845,82; saldo per 1 jan. 1957 f 599.90. Hiertegenover staat echter dat de nieuwe kleedkamer ƒ2591.65 gekost heeft en hiervoor is aan aandelen slechts uitgezet 1640.J wikkelde gebieden. TER AAR Biljarten. In café H. Bos werd een wedstrijd gespeeld tussen het eerste team van „Monopole" en het eerste team van „de Plas". De wed- Bij monde van L. Schalkwijk werd I strijd werd met 4^—2 gewonnen door verklaard dat de boeken en beschei den bij de penningmeester in orde waren bevonden. Als nieuw lid werd aan de controlecommissie toegevoegd Jos Veenman. W. Franssen, Z. Groeneveld en A. Hendriks werden met grote meerder heid herkozen en als lid van het be stuur in de vacature werd P. Wendel benoemd. In antwoord op" de vragen betref fende de voetbalpool werd medege deeld dat de heren A. de Jong, Th. Vork, C. Verlaan, A. Hendriks, Th. Pieterse en P. Maarsseveen poolfor- mulieren kunnen worden afgehaald, de ingevulde formulieren moeten dan op donderdagavond bij P. Maarsse veen worden ingeleverd. De goedbezochte en in prettige sfeer gehouden vergadering werd i gen spoedig. Houdt u deze avond daarop gesloten. I vrij? „Monopole", dat door deze overwin ning kampioen is geworden van dis trict Leiden le klasse. Monopole 1 gaat nu het district Leiden vertegenwoordigen bij de gewestelijke kampioenschappen te Rotterdam. De gedetailleerde uitslag van de wedstrijd luidt. „Monopole 1"—„de Plas" 1: A. Lek—C. Mank 0—2: Th. A. HijdraA. Egberts 20; J. Sloot weg—G. v. d. Pijl 2—0. Z0ETERW0UDE (Dorp) Alle leden van de Katholieke Vrou wenbeweging worden uitgenodigd te komen op de bezinningsavond op 4 april a.s. te acht uur in het parochie huis, Schenkelweg. Convocaties vol- LEIDSCHENDAM GEMEENTERAAD Bij de aanvang van de gemeente raadsvergadering deelde de voorzit ter mede, dat de gemeente-secretaris voor een kleine operatie in St. An- toniushove is opgenomen. Hij wenste hem mede namens de raad een spoe dig herstel toe. De notulen waren ditmaal weer niet wat enige raadsleden er van ver wacht hadden. De heer De Rozario (KNP) maakte de opmerking, dat, wat de heer Langeveld (KVP) in de vergadering van 16 januari j.l. had gezegd over de zwembadcommissie, niet juist in de notulen was opge nomen; hij stelde voor de betreffende notulen te wijzigen en aan te vullen. De heer Langeveld vond het een vreemde vertoning, dat de heer De Rozario als corrector wil optreden van wat een ander raadslid heeft ge zegd. De heer Koerts kwam met een voorstel om voortaan te notuleren door middel van een bandrecorder. Zijn partijgenoot, de heer v. d. Dool en de heer Boone (P.v.d.A.) voelden daar wel iets voor maar de overige raadsleden volgden het advies van de voorzitter om ter voorkoming van onnodige kosten de bandrecorder maar buiten de raadszaal te houden. De behandeling van de raadsstuk ken had een vlot verloop. De in Park Leeuwenberg staande barak werd voor 500 per jaar verhuurd aan de neutrale kleuterschool. De subsidie voor de Mater Amabilisschool te Voorburg werd verhoogd van 240 tot 495 per jaar. De verordening tot inning van de schoolgelden voor kleu teronderwijs werd overeenkomstig het advies van b. en w. gewijzigd. De N.V. Bouwkas Ned. Gemeenten had gevraagd om een eenmalige recht streekse gemeentelijke borgstelling, groot 15.000, waartoe b. en w. ad viseerden over te gaan. De heer Koerts was daar principieel tegen en met hem de heren De Rozario, v. d. Dool en Boone, doch ondanks deze principiële tegenstemmers werd het voorstel toch aangenomen. Bij de goedkeuring van de vaststelling van de tarieven en de regeling van de verhuur van de gemeentelijke tennis banen in park Rozenburg, vroeg de heer Koerts wat de reden is dat de opbrengst dit jaar 860 lager zal zijn dan voorheen. De voorzitter kon die vraag niet zo dadeliik beantwoorden en zegde de heer Koerts een nader onderzoek toe. De presentiegelden. In verband met de toezegging bij de behandeling van de gemeentebe groting om na te gaan of de presen tiegelden verhoogd kunnen worden, delen b. en w. thans mede, dat voor de raadszittingen door ged. staten het presentiegeld is bepaald op 10 per zitting voor gemeenten van 10.000 tot 20.000 inwoners. Daar hier reeds 10 per zitting wordt uitbetaald, menen b. en w. geen aanleiding te kunnen vinden om de presentiegelden toch te verhogen. De heer Copray (KVP) was het hiermede niet eens. Het werk van de raadsleden in een zich sterk uitbrei dende gemeente aan de rand van Den Haag is zo omvattend, dat spr. het een discriminatie acht om het pre sentiegeld onveranderd te laten. Hij stelde dan ook voor het presentiegeld te verhogen tot ƒ15 per zitting. Het voorstel werd gesteund door de heer Boone. Het zal met de door de heer Copray naar voren gebrachte motie ven aan ged. staten ter goedkeuring worden doorgegeven. Het presentie geld voor het bezoeken van de com missievergaderingen werd zonder op of aanmerkingen verhoogd van 5 tot 7.50 per zitting. Tenslotte werd aangenomen het voorstel tot onderhandse gunning van de werkzaamheden tot verbetering van de Stompwijkseweg aan de firma Van Schelven voor 33.750. JAARVERGADFRTNG ROEREN LEENBANK. Bij de aanvang van de jaarverga dering heeft de voorzitter, de heer C. J. van Heiningen, huldigende woorden gesproken aan het adres van de heer A. W. Hendriks, die reeds gedurende 35 jaar deel uitmaakt van de Raad van Toezicht. Onder applaus der aanwezigen toonde de voorzitter op daadwerkelijke wijze de erkente lijkheid ten opzichte van de heer Hendriks door de aanbieding van een stijlvolle tinnen vaas. De voorzitter achtte het een ver heugend feit, dat de leenbank ge stadig toeneemt voor wat betreft de omzet en ook het ledental. Het gevolg hiervan is geweest, dat tot mechanisa tie van de administratie moest worden overgegaan. Wat betreft de rente tarieven deelde hij mede, dat de rente voor hypotheek thans 4% en voor kredietgelden voortaan 5 zal bedragen. Ook ditmaal maakte de balans een gunstige indruk. De winst van het boekjaar bedraagt 11.195.25 (1955: 9557.91). In het bestuur van de bank werd herkozen de heer C. J. v. d. Nouwe- land en in de raad van toezicht de heer F. J. van Heiningen. Besloten werd de winst aan de reserve toe te voegen verminderd met enige gebrui kelijke donaties n.l. aan de St. Elisa beth vereniging, de prot. chris4. ge zinszorg, het comité ouden van dagen en de tuinbouwstudieclub die elk 100 zullen ontvangen. Na afhandeling van dc agenda hield de heer K. Roncken, districtsinspec teur van de Centrale Bank een cause rie: „Van welke factoren hangt de rente af". Men moet stoppen er voorrane geven aan hei verkeer op de andere weg.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6