A.S.C. - MEERBURG Ook internationale organisatie van de arbeid werkt aan wereldvrede DE LEIDSE BIOSCOPEN? DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS N,r HUIBERS Prof. Palmer voelt zich tot grotten aangetrokken Zaalberg-Leiden gaat bij Trekvliet fabriek bouwen ZATERDAG 22 MAART 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Staatssecretaris ïnr. dr. A. A. van Rhijn te Leiden De Leidse week voor internationale samenwerking is gisteravond beslo ten met een druk bezochte bijeen komst in de Burgerzaal van het Stad huis voor speciaal door het gemeentebestuur daartoe genodigden. Als gast was tevens aanwezig mr dr A. A. van Rhijn, Staatssecretaris van Sociale Zaken, die r het begroetingswoord van de loco-burgemees ter van Lelden, wethouder J. C. van Schaik, een rede hield over de in ternationale organisatie van de ar beid. in de organisatie zitting hebben, veelal handlangers van de regering zijn. Deze problemen laten zich om begrijpelijke redenen niet gemakke lijk oplossen, aldus spreker. Voor wat de Benelux betreft was hij van oordeel, dat ook in sociaal opzicht op integratie moet worden aange drongen. Mr dr van Rhijn besprak tot slot van zijn met aandacht be luisterde rede de sociale problemen, die zich bij de Euromarkt voordoen. Hij hoopte, dat men hier tot een so ciale harmonisatie zal weten te ko men. Slotbijeenkomst in Burgerzaal Mr dr van Rhijn begon zijn toe spraak met er op te wijzen, dat het geestelijk leven van de negentiende eeuw zich kenmerkte door een grote mate van optimisme hetgeen o.m. een gevolg was van het feit, dat de we tenschap bijzondere snelle vorderin gen maakte. Het optimisme van toen kunnen wij niet meer delen, zo ver volgde de Staatssecretai is, die in dit verband herinnerde aan de afgelo pen twee wereldoorlogen, aan wreedheden van het nationaal socia lisme en aan de gruwelen van het communisme zoals die zich in Hon garije hebben geopenbaard. De he dendaagse mens is geen optimist, maar wenst in ieder geval wel ge loof te hebben in internationale ver houdingen. Een hardnekkige daad kracht is nodig om dit geloof te ver wezenlijken, aldus spreker, die als zijn mening te kennen gaf, dat de internationale activiteiten nog nooit met zulk een kracht naar voren zijn gekomen als in de afgelopen tien jaar. De Benelux, de West-Europese Unie, de Kolen- en Staalgemeen^ schap, de Europese Betalings Unie, de Euromarkt en de Raad van Euro pa zijn in deze jaren tot stand geko men. Het opbouwen van een rechts gemeenschap gaat met vele moeilijk heden gepaard. Zo zijn er verschil len in ideologische opvattingen dit is ook een van de moeilijkheden, om op het terrein van de arbeid tot een internationale organisatie te ko men en zo is er het verschil in omvang en ontwikkeling van de sta ten. Bovendien is er bij internatio nale verschillen niet zo zeer sprake van rechtsconflicten als wel van belangenconflicten, die zich nog moeilijker laten oplossen, omdat er dan elk gemeenschappelijk uitgangs punt ontbreekt. Internationale arbeids organisaties. Mr dr van Rhijn vervolgde zijn toespraak met het een en ander te vertellen over de internationale ar beidsorganisatie te Gcnève bij welke tachtig landen zijn aangesloten. Deze organisatie, die reeds veertig jaar bestaat, heeft zelfs gedurende de tweede wereldoorlog doorgewerkt. Mr dr van Rijn vestigde de aandacht van de aanwezigen op het Statuut van Philadelphia, dat tijdens een conferentie in 1943 tot stand is ge komen en dat de grondslag heeft ge legd voor geestelijke vrijheid en vrij heid van vakverenigingen. Een prac- tische maatregel was het in het leven roepen van de industriële commissie. Voornaamste doel van de internatio nale arbeidsorganisatie is de.verhef fing van het sociale levenspeil in de wereld. Het was Sprekers overtui ging, dat internationale samenwer king op sociaal terrein kan bijdragen tot bestendiging van de wereldvrede en een oorlog kan helpen vermijden. Werkwijze. Mr dr van Rhijn besprak vervol gens de werkwijze van de internatio nale arbeidsorganisatie, die o.m. ook sociaal technische hulp verleent en stelde daarbij duidelijk de moeilijk heden, die zich in deze organisatie voor kunnen doen, in het licht, Een van de grootste moeilijkheden wordt gevormd door het toetreden van communistische staten. Iedere staat is in deze organisatie vertegenwoor digd door twee regeringsgedelegeer den, één werkgeversgedelegeerde en één arbeidersgedelegeerde. De werk geversgedelegeerde van een commu nistisch land evenwel is in feite een regeringsgedelegeerde, terwijl de ar beiders die, namens zulk een land Haarlemmerstraat 1 23, Leiden Gelmorteaankondigingen Sluitingswoord. De Staatssecretaris stelde bij alle door hem behandelde problemen het zedelijke gehalte van de mens op de voorgrond en toonde zich zeer ver heugd, dat ook op dit gebied veel is verbeterd. Namens de Leidse Com missie voor Internationale Samen werking, welke twee jaar geleden met haar werk is begonnen, sprak de voorzitter, dr ir H. M. J. Hart, een sluitingswoord. Het gemeentebe stuur van Leiden da kte hij ten zeerste voor de ondervonden mede werking. Bij de organisatie van deze in alle opzichten geslaagde week voor internationale samenwerking hebben samengewerkt de B.E.F.," de Viro, de N.SW„ de P.J.C.R., de L.J.A., het Unesco-Centrum Neder land en het Europees Jeugdwerk. Zij tot slot vermeld, dat het Ne derlands Madrigaalkoor onder lei ding van Willem Mizée voor een pas sende muzikale omlijsting heeft zorg gedragen. Aan het orgel zat Bram Martij n. Het koor zong zoals dit ver wacht werd op Onnavolgbare wij ze twee liederen van Flor Peeters, de zeven O-antiphonen van Herman Strategier en het slotkoor en slot- choraal uit de Johannes Passion. Lezing genootschap Neder land-Engeland Voor de leden van de afdeling Leiden van het genootschap Neder landEngeland sprak gisteravond in „De Doelen" prof. L. S. Palmer over ..Cave-men, ancient and modern". Prof. Palmer, vroeger hoogleraar in Cambridge en thans directeur van het Welsh-Museum, werd ingeleid door de voorzitter van de afdeling, prof. dr. A. A. Prins. Grotten hebben altijd een grote aantrekkingskracht gehad op mij, zo vertelde prof. Palmer, die in nage noeg alle belangrijke grotten ter we reld is geweest. In Engeland heeft hij eveneens een uitgebreid onderzoe kingsterrein. Over de oude holen- mensen is niet zo heel veel bekend, doch over de moderne „holenmensen" de onderzoekers des te meer. Men daalt in een grot af, hetzij om de geologie, hetzij om de biologie, hetzij om de hydrologie, en men moet er in vele gevallen een nat pak, of min stens een paar natte voeten voor over hebben om diep door te dringen in de grotten. De moeite wordt echter vaak be loond, omdat men prachtige ontdek kingen kan doen, zowel in de vorm van fossielen, voet- en handafdruk ken, als in de vorm van gehele nieuwe zalen, waarvan men het be staan niet of nauwelijks vermoedde. De vorming van de wanden door druipsteen o.a., kan diepe indruk maken op de onderzoeker. De grotten zijn door de eeuwen heen voor velerlei doeleinden ge bruikt: als woning, als tempel, als toevluchtsoord en als verdedigings werk, hetgeen men kan afleiden uit de vondsten, die men in een bepaalde grot doet. Er is in Engeland een grot, die ongeveer in de Romeinse tijd ge bruikt moet zijn als toevluchtsoord. Zo loopt er een keten van de oudste holbewoners tot aan de moderne onderzoekers. Prof. Palmer, die zijn lezing enigs zins moest bekorten omdat hij de boottrein naar Engeland moest halen, verduidelijkte het gesproken woord met tal van lichtbeelden. Tenslotte werden twee filmpjes vertoond over een tocht door een grot van leden van een van de vele amateurclubs van grotonderzoekers, en van de moeilijkheden die men heeft te over winnen bij de natte grotten, waarbij duikers zich een weg moeten banen onder water door naar nieuwe ge deelten van de grot. Het was een buitengewoon interessante avond, mede door de prettige wijze waarop prof. Palmer zijn voordracht hield. GEVEILDE PERCELEN TE LEIDEN Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden is heden geveild: Herenhuis met tuin Jan v. Goyen- kade 15 in bod: f 9.400.koper W. van den Berg te Leidèn q.q., voor: f 10.700.—r Woonhuis met tuin Hugo de Vries- straat 55, in bod: f 7.500.koper: H. W. van der Steen te Leiden q.q. voor: f9.500. Huis met afz. bovenwoning, Mors- weg 37/39, in bod: f 6.600.koper: W. van Egmond te Leiden q.q. voor f 6.600.—. Huizen, pakhuizen, erf en grond Prinsenstraat 10, 12, 14, 16, 18, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 36, 38, 40 en 42, samen na afmijning in bod: f 14.518. koper: E. van Starkenburg te Leiden q.q. voor: f 14.743. Huis en erf Utrechtsche Jaagpad 48 in bod: f3.900.koper: L. Zitman te Leiden, q.q. voor: f 5.900. Woonhuis en erf Prinsenstraat 1, in bod: f 3.900.is uit de hand ver kocht. TOEDIENING H. VORMSEL De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, zal op 30 juni en 1 juli in de stad Leiden het H. Vorm sel komen toedienen. Op 30 juni, een zondag, vormt de bisschop in de St. Lodewijkskerk, 's middags de kinderen van de paro chie en 's avonds de volwassen vor melingen uit de gehele stad. Op 1 juli wordt het H. Vormsel toegediend in de vier andere paro chiekerken. Bid- en boetedag. Maandag a.s. wordt om drie uur in de Hartebrugkerk de Kruisweg ge beden, waarvoor alle katholieke vrouwen van Leiden worden uitge nodigd. Het is naar aanleiding van de bid- en boetedag. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.ex. Ned. Recht mej. A. Spruyt te Den Haag en de heren H. van Zijll de Jong te Den Haag en A. F. M. Delemarre te Scheveningen. Burgerlijke Stand Geboren: Petronella dr van W. Si- ra en P. van der Vlies. Catharina di van J. Mark en H. Heruer. Paulus Joseph zn van A. R. van der Heijden en A. A. H. Veelenturf. Johanna Su sanna Maria dr van P. van der Waals en M. C. Kuijper. Neeltje Johanna dr J. van Rijn en J. K. van der Bent. Johannes Daniël zn van W. G. Braams en A. J. Brummel. Jeroen Jacob zn van J. J. Blok en C. Lijn zaad. Karst Herman zn v. T. Ahrens en C. J. van Loef. Maria dr van W. C. van der Wilk en L. van der Visch. Frans Rony zn van D. I. de Lima en S. A. Hehanussa. Elisabeth Maria dr van P. J. Versteeg en J. M Josemans. Albertine Agnes dr van P. C. van Egmond en C. van Duist. Overleden: A. van de Wijngaard 79 jaar, huisvr. v. I. de Feij; A. Wet- selaar 65 jaar, huisvr. v. B. Benning. G. van Egmond, 38 jaar, man. L. Kretjling, 72 jaar, man. C. C. van Leeuwen, 56 jaar, huisvr. v. P. J. Soeterbroek. A. Ph. van den Berg, 79 jaar, huisvr. v. L. A. de Rochefort Dijk. Ondertrouwd: B. H. M. Velthuijzen en M. Th. van den Berg. J. D. Waas dorp en A. J. Pet. B. A. Heetvelt en M. P. L. de Boer. J. Ravensbergen en J. C. A. Hensing. A. de Haan en G. Schrijer. I. Uljé en E. Beij. P. Was- sink en E. W. Lardé. P. Starre en E. J. van der Maat. J. C. Verhaar en F. Kerstens. H. J. J. Maas en H. Faas. P. J. L. v. d. Klugt en G. P. Stuifzand P. P. J. Metscher en C. de Ridder. W. C. van Hees en W. P. Wiggers. C. Tol en L. de Wilde. A. Ingelse en J. de Kleijn. S. Reawaruw en T. State- ma. W. S. Lips en W. J. Copier. W. C. van Putten en P. G. Ouwehand. L. Schippers en C. Kramer. Herdenking De Ruyter te Leiden. 16 april a.s. organiseert „Onze Vloot" te Leiden in de Stadsgehoor zaal een De Ruyter-herdenking. De heer P. Verhoog, oud-commodore van de Holland Amerikr Lijn, speelt over „De Ruyter als zeeman,", prof. dr. Th. Milo over „De Ruyter als admiraal". Kaarten zijn gratis verkrijgbaar bi mr. J. A. Hannivoort, Stationsweg 3 te Leiden. Het architectenbureau A. C. Ga- thier te Oegstgeest heeft namens de fa Bakker en Co. te Leiden de ver bouwing van het fabrieksgebouw aan het Utrechtse Jaagpad onderhands opgedragen aan de fa Leo Zitman te Leiden. Poppenkast. Morgenmiddag om half vier is er voor de kinderen van de Petrus- en Lodewijkparochie een poppenkast voorstelling in het Gidsenhuis, Hoge. woerd 14. De toegangsprijs bedraagt 10 cent. De opbrengst van deze poppen kastvoorstelling komt geheel ten goe de aan de onderontwikkelde gebie den, voor welke gebieden deze maand door de katholieke vrouwelijke jeugdbeweging een actie wordt ge voerd. „Vriendenkring". De dames-leden van de Vrienden kring ter ere van het Allerheiligst Sacrament des Altaars worden herin nerd aan het aanbiddingsfeest in „Verbum Dei", Plantage 16, op maan dag, 25 maart a.s. Men wordt beleefd verzocht een half uur te komen bidden bij het Allerheiligste. De aanbidding is van af 's morgens half tien tot 's mid dags half zes. OEGSTGEEST Zondagsdienst huisartsen. zondagsdienst der artsen te Oegst geest /.al op zondag 24 maart a.s. worden waargenomen door dr H. Varekamp, arts, Geversstraat 45, tel. 21916, Oegstgeest. Zaalberg Zn. te Leiden gaat een moderne fabriek bouwen aan de Voorschoterweg, opzij van de Trekvliet te Leiden. Architect is ir. M. Schutte van het architecten bureau ir. M. P. Schutte en B. Buurman te Leiden. Het was oorspronkelijk de bedoe ling geweest de verdere uitbreiding van de fabriek aan de Vestestraat (Uiterstegracht) naar Vlijmen (N.B.) WAT BRENGEN (Advertentie) Ziekentriduum op 26, 27 en 28 juni Het comité voor het ziekentriduum kwam gisteravond bijeen in de pas torie aan de Herensingel, onder voor zitterschap van de heer O. A. M. Bik. Na notulenlezing door de secreta ris, de heer J. van Zijp, werden de dagen, waarop het ziekentriduum zal worden gehouden, definitief vastge steld op 26, 27 en 28 juni. De geestelijke leider van het tri- duium zal zijn pater Paternus de Rooy o.f.m. De aandacht zij erop gevestigd, dat het triduum bestemd is voor bed- legerigen en voor die ouden van da gen, welke thuis de H. Communie ontvangen. Met het afhalen van aanvraagfor mulieren gelieve men te wachten tot na 15 mei. Nader bericht hieromtrent volgt. Casino. Lemmy Caution en het mysterie der twee vrouwen. Wan neer ieder normaal mens de man, waarmee hij een praatje wil maken, een hand zou geven, begint Lemmy Caution meteen met zijn vuisten. Het effect is wonderlijk: hij krijgt alle gegevens, die hij maar hebben wil. Dit doet des te wonderlijker aan, daar hij („caution" betekent omzich tigheid) zich steeds weer in ware ge daante aan zijn tegenstanders voor stelt: „Rechercheur F. B. I.". We moeten het gehele geheim van 't succes aan Eddy Constantine laten en bij hem is het in goede handen. Hij ontdekt, in „Het mysterie der twee vrouwen", dat Henriëtta ten onrechte verdacht wordt van moord op haar man en uitgifte van valse dollars. Op zijn heus niet zo omzich tige manier, ontdekt Lemmy speelho len, lijken-inTijskasten, domme poli tiecommissarissen, een -uilhandeltje in echtgenoten eneen drukkerij van valse bankbiljetten. Wanneer hij dan genoeg brokken heeft gemaakt, gaat hij de stukken aan elkaar lijmen. Zo krijgt hij het mysterie van de twee vrouwen „rond", en één van de vrouwen aan zijn zijde. Behalve Om de „gevoelvolle" weer gave van huisslachtingen, moet ook om precaire situaties deze film voor behouden blijven voor strikt volwas senen. Lido. De film „Oklahoma" is een amusante operette-film met aar dige liedjes en artistieke balletten, waarbij het verhaal eigenlijk weinig ter zake doet. Het uitgestrekte ge bied van Oklahoma nl. viert haar zelfstandigheidsuitroeping met een familiefeest van alle burgers, waar bij ook de jonge cowboy Curly en het meisje Laurey, die met haar tante een boerderij bewoont, waar Curly op bezoek komt om haar te vragen het feest met hem te vieren. Hij treedt daarbij nogal eigengereid op en doet het voorkomen of het meisje blij mag zijn met hem mee te mogen. Dat is natuurlijk net iets voor Lau rey, wier kopje ook steviger staat dan men aanvankelijk zou denken. Zij gaat zelfs met de knecht van de hoeve, de ongure Jud Fry, naar het feest, doch zij komen er niet tezamen aan. En er moet nog heel wat ge beuren, aleer Laury tenslotte toch haar Curly weet te vinden, xlet is een film vol vrolijke romantiek, in cinemascope technicolor, onder regie van Fred Zinnemann uitstekend weergegeven. Luxor. Fernandel is zeker niet de schoonste filmster, die wij op het witte doek bewonderen mogen. En toch hangt hij altijd de charmeur uit. Er is iets ondefinieerbaars in zijn op treden, dat toch het publiek en wij doelen in dit geval bijzonder op het vrouwelijke deel aantrekt. Daarom was de rol van pseudo-Don Juan in de film, die deze week in Luxor draait, hem op het lijf ge schreven. Hij speelt hier de rol van de knecht van Don Juan, die de plaats van zijn baas moet innemen en het er zelfs nog best van af brengt: hy wordt er van beschuldigd in één nacht twaalf verschillende vrouwen het hoofd op hol gebracht te hebben en hij moet dan" ook de volgende morgen met twaalf verbolgen edel en echtelieden duelleren. U kunt zich voorstellen, dat deze ontmoeting in de prille morgen een komieke aan gelegenheid wordt. Tot slot wordt de pseudo-Don Juan door de fanatieke vrouwen van de brandstapel ontzet en toont hij tóch niet de ware Don Juan te zijn door zich bij één geliefde te bepalen. Het is een gezellig filmwerk, dat Fernandel als de humorst van klasse alle kansen geeft. Ieder die ouder is dan veertien jaar mag dit gaan zien. Rex. „Alarm in de Pacific" speelt zich af in de tijd van de twee de wereldoorlog, toen de strijd te gen Japan op de Stille Oceaan werd uitgevochten. In de weinige ogen-, blikken, welke de mannen van hun verlof kunnen genieten, worden zij soms opgeroepen om zich met spoed te melden bij hun onderdeel en dan is de plicht bijzonder hard. Dit is ook het geval met een kapitein-ter-zee, wiens lotgevallen in dit filmverhaal worden beschreven. Toegang boven 14 jaar. Trianon. Het leven van Vincent van Gogh is dramatisch genoeg ge weest om er met succes een film van te maken. Men kan zijn levensom standigheden en zijn innerlijke wor steling om de hem voor ogen zwe vende idealen te bereiken het best benaderen uit de brieven, welke hij aan zijn broer Theo schreef. De in 1835 te Zundert in Brabant als zoon van een predikant geboren Vincent wordt thans beschouwd als de grond legger van de moderne schilderkunst en de voorloper van het z.g. expres sionisme. In zijn tijd werd v. Gogh echter niet begrepen en niet ge waardeerd; zijn broer Theo, die kunsthandelaar was, kon pas op het eind van Vincents leven er in sla gen om een schilderij van hem te verkopen. Te verwonderen was dat niet, want Vincent was van jongsaf een onevenwichtig mens en zijn te keningen en schilderwerken getuig den daarvan, ook al omdat hij auto didact was en daarom moeite had met de techniek. Hij schilderde als een bezetene in de tijd, welke hij in Arles doorbracht, waar het felle licht van Zuid-Frankrijk hem inspi reerde. Tenslotte kreeg de waanzin hem te pakken en overleed hij in Auvers sur Oise in 1890 aan de ge volgen van een zelfmoord-poging. Dit tragische leven is door de Ame rikaanse film voortreffelijk weerge geven, voornamelijk door de mees terlijke weergave van Kirk Douglas, die zich geheel in de uitzonderlijke persoonlijkheid van v. Gogh heeft in geleefd. Dat deze film in felle kleu ren moest worden opgezet, spreekt vanzelf, en bijzonder fraai zijn de overgangen van de werkelijkheid naar de kleurrijke expressie van de schilder in zijn doeken. Het is een treffend en aangrijpend document ge worden, dat niet alleen v. Gogh's le ven uiterlijk weergeeft, maar ook diens ontwikkeling als schilder op verantwoorde wijze bloot legt. Toe gang boven 14 jaar. te verplaatsen, waar reeds de spin nerij gevestigd is. B. en w. van Leiden hebben echter gaarne deze fabriek voor Leiden wil len behouden en aangezien Zaalberg al 187 jaar in Leiden gevestigd is, vond ook de directie het wel een aantrekkelijke gedachte de hoofd vestiging in Leiden te handhaven „Leidse Studentenhuisvesting" Uitslag aanbesteding Studentenpaviljoens óp 20 maart j.l. is de uitslag be kend geworden van de aanbesteding van de bouw van 7 paviljoens (stu dentenverblijven), een conciërgewo ning en bijkomende werken op een terrein, gelegen achter het Acade misch Ziekenhuis, rondom de uni versitaire sportterreinen. De raming van de architect, de heer H. Postel, Oude Delft 173 te Delft, was 463.000 gulden. De inschrijvingen waren: 1. Fa Van Oosten en De Vette te Delft 515.200.2. Fa. L. Zitman te Lei den: 459.934 en 3. n.v. Panagro, Warmond voor ƒ451.456. GEM. AANKONDIGING VERKEER. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat de 4e Binnenvestgracht, als mede de §umatrastraat voorzover ge legen tussen de Javnstraat en de At- jehstraat, met ingang van 25 maart 1957 voor de duur der aldaar plaats vindende bestratlrigswerken, zullen zijn afgesloten voor het verkeer mot alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. VERKEER. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat de Aalmarkt met ingang van 25 maart 1957, voor de duur der al daar plaatsvindende bestratings- werken, wekelijks van maandag tot en met vrijdag zal zijn afgesloten, voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. De door het verkeer te volgen route zal ter plaatse worden aangegeven. Morgen aanvang 2.15 Terrein Kempenaerstraat Advertentie Vijfling geboren in Roosendaal Reeds drie zijn overleden In de Charitas-stichting te Roosen daal is vanmorgen om half negen een vijfling geboren. Van de kinderen, die drie maanden te vroeg werden geboren en waarvan de gewichten tussen drie en zes ons varieerden, zijn er inmiddels reeds drie overle den. Voor het leven van de anderen wordt gevreesd. De moeder is de 28- jarige mevrouw Van HasselHeinen, De vader, de heer H. van Hassel, werkt op de Philips-fabriekcn te Roosendaal. Het echtpaar Van Has sel heeft reeds een tweeling. Van de kinderen zijn er vier ge doopt door het hoofd van de kraam- afdeling, de laatstgeborene door rec tor Van Poppel, die ze alle gevormd heeft. Marktberichten LEEUWARDEN, 22 maart Zuivel. Goudse volvet 2.232.25, Edam mer 40 plus 2.07—2.09, broodkaas 40 plus 2.10—2.11. Stemming redelijk. KATWIJK A. D. RIJN, 22 maart Groente. Waspeen A 3157, was- pecn B 37—55, Witlof A 31—35, Witlof B 816, Spruiten 4749, Rode Kool 79, Knolselderie 36, Peterselie 10.7010.90, Spinazie 17—21, Radijs 15—17. R'VEEN, 22 maart Bloemen. Irissen 130—180, Lathy, us 105—120, Anemonen 1833, Dhoronicum 15 21, Freesia's 1523, tulpen: Golden Harvest 2867, Rose Copland 3060, White Sail 2336, v. d .Eerden 3060, Denbola 3638, Nansen 3041, Pur per Copland 48--60, Albino 2757, Edith Eddy 2440, Piccadilly 3051, Hillegarde 2332, Wintcrgold 2644, Parkiettulpen 6590, White Virglne 3752, Campfire 40—46, Bandoeng 36—48, Cordel Huil 35-42, W. Pitt 33 51, Elmus 4449, Reforms 3065, John Gay 5365, Crown Imperial 24 36, Korniform 5266, Olaf 6066, Bellona 58—60, Iris 2032, Pride of Harlem 4550, dubbele tulpen 2037, Narcissen glas 1022. idem v. grond 512, idem fortuna 813, idem red cup 816 p. bos, am. anjers 10—26 p. stuk. TER AAR, 22 maart Groente. Witlof 1. 25—33 ct, idem J" 12—23 ct, idem stek 27 ct, spinazie 27—36 ct, idem B 2425 ct, glasand^vic 4246 ct, rabarber 35 ct, spruiten afw. 1524 ct, prei 1416 ct alles por kg, sla A. 1115 ct, idem B 69 ct, idem C 56 ct, knolselderij 3- 6 ct alles per stuk, radijs 6—10 ct per bos, stoofsla 50 1.00 per kist. Bloemen: tulpen 25 et per bos, violen 90 ct per bak. VINKEVEEN, 22 maart r-roente. Prei 18 ct, rabarber 41 ct, spinazie 16 —37 ct, witlof B 35 ,>b ct, witlof B II 26 ct per kg., raapstelen 5 ct, radijs 11—13 ct, peterselie 13—15 ct, selde rij 814 ct. per bos. Alg. Kunstzijde Unie Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Wilton-Fijenoord Holl.-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomb Mij Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren H.V.A Ver. Deli Mijen 3J4 Staffellening 1947 Nederland 1962-64 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl. A.N.P.-C.B.S. beursindices 1953 100: 18—22 maart 1957. Laagste hoogste vrijdag 22 maart 1957 koers koers laatste tijdvak koersverschil t.o.v 15 mrt 185 74 191 1/2 189 1/4 3 169 1/2 171 171 2 191 198 198 5 3/4 1 290 290 29C 261 1/2 27( 270 6 250 1/2 247 3/4 3 3/8 355 1/2 359 1/2 358 /f 4 1/8 219 222 5/8 222 5/8 -f 8 1/8 168,30 176,70 174,80 1,55 166 169 166 5/8 2 3/4 153 195 1/2 154 1 1/4 1 175 i/2 180 1/2 173 1/4 279 3/4 282 75 1/2 79 1/2 79 1/4 2 94 93 3/4 4- 2 1/4 91 96 ór 5/8 3/8 87 1/8 89 87 3/8 1 7/8 91 3/8 92 5/16 91 13/32 27/32 91 5/16 92 5/16 9. 5 '16 15/16 Aandelen 7.580.809 Obligaties 10.457.608 Aandelen 8.090.844 Obligaties 11.451.150 Internationale concerns Industrie Scheepvaart Banken Indonesische fondsen Algemeen vrijdag 15 mrt '57 277,23 146,90 162,71 116,52 99,05 200,77 vrUdag 22 mrt '57 279,24 148,29 162,50 114,40 99,23 201,83

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3