DUINSTREEK Scherp ZATERDAG 23 MAART 1957 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 HILLEGOM Mr J. J. Klaassesz opent gala-avond in Hillegom Baten voor Polio-bestrijding Vrijdagavond werd in de grote zaal van Treslong te Hillegom een gala avond gehouden, waarvan de baten waren bestemd voor het Nationaal fonds voor de bestrijding van de kin derverlamming". Onder de aanwezi gen waren de Commissaris der Ko ningin in de prov Zuid-Holland, mr. J. J. Klaassesz, burgemeester en wethouders van Hillegom, de burge meester van Sassenheim, voorts vele raadsleden en ambtenaren uit Hille gom en omgeving en bestuurders van diverse verenigingen. De meesten waren vergezeld van hun dames. De Commissaris der Koningin, mr. J. J. Klaassesz, opende de avond en gaf daarbij aan wat het doel ervan was, n.l. geld bijeen te brengen voor het nationaal fonds voor de bestrij ding van de kinderverlamming, waar van onze kroonprinses bescherm vrouwe is. Door de vreugde te beleven kon men deze avond meehelpen het leed te keren, want ofschoon de noodklok nog niet luidde, er waren toch vele gevallen in ons land die slechts door gebruikmaking van dure intrumen- ten in leven kunnen blijven. Er is ontzettend veel geld nodig om de verwekker van deze ziekte op te sporen en de instrumenten aan te schaffen voor zieken die er het slachtoffer van zijn. Daarom deed spr. een dringend beroep op de aan wezigen aan het fonds bij te dragen. Spr. bracht hulde aan het personeel van Sikken's lakfabrieken, dat bijna een jaar had gewerkt aan de voorbe reiding van de rol, die hun was toe bedeeld in het toneelspel „De Zwarte Tulp", een musical-show, vrij be werkt naar „La Tulipe Noire" van Alexandre Dumas, gescheven door Ben van Eysselsteyn, met muziek van mr. Harm Smeedes, die ook de lei ding en regie had. „De Zwarte Tulp" is het symbool van het streven naar het schijnbaar onbereikbare, maar tevens naar tast bare resultaten. De bestrijding van de kinderverlamming, al vraagt dit grote offers, ligt binnen het door mensen bereikbare. Toen ging het doek op voor de voorstelling. Wij zullen geen gede tailleerd verslag geven van het spel van deze amateurs. De inspanning en de opoffering van zoveel vrije tijd uit liefde voor de evenmens, dwingt onze eerbied af. Wèl willen we zeggen, dat het door deze amateurs vertoonde spel zeer goed was. De heren mr. Harm Smeedes en ïr. M. F. Kooistra hebben methun pianospel op uitstekende wijze de zang begeleid. Dzjobs Ising was ver antwoordelijk voor de choreografie. KATWIJK SCHIPPER DIJKHUIZEN ONTVANGT BRONZEN „DE RUYTER"-MEDAILLE. Bii K.B. is ter gelegenheid van de herdenking van de geboorte van Michiel Adr.sz. de Ruyter een ere teken ingesteld voor schippers, stuur lieden en verdere bemanningsleden van koopvaardij- en vissersschepen, alsmede voor andere personen, die zich door verdienstelijke daden voor de Nederlandse scheepvaart hebbftn onderscheiden. Deze medaille werd o.m. in brons toegekend aan de heer J. Dijkhuizen, schipper ter zeevisvaart te Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN DEN RIJN Fotografenvereniging. Er was veel belangstelling voor de tentoon gestelde kinderfoto's die de leden van de Amateurfotografenvereniging gemaakt hadden. Algemeen was men van gevoelen, dat de kwaliteit op hoog peil stond. Een leerzame be spreking volgde tenslotte, welke in een der zalen van „De Roskam plaats had en die onder leiding stond van de vice-voorzitter der vereni ging, de heer A. Blok. Zondagsdienst. De zondagse dienst wordt voor de patiënten van de doktoren H. M. Hueting, J. Berg man en E.E. van der Laan voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter J. Berg man, Valkenburgse weg lb, tel. 2921. NOORDWIJK „De Sportvisser". De hengelaars- vereniging „De Sportvisser" heeft het hengelseizoen afgesloten met een tweekamp tegen „De Leede" uit War mond. De Noordwijkers kwamen als overwinnaars uit de strijd en wisten de eerste, tweede en derde persoon lijke prijzen in de wacht te slepen. Wegens het gesloten seizoen is thans een rustperiode van ongeveer 2 y. maand ingetreden. M.S.V. Handelbal. Doordat re gen spelbreker was, is er zondag KATWIJK UITBREIDINGSPLANNEN „KOESTAL"—OVERDUIN EN I „NIEUW ZUID". van Katwijk brengt ingevolge art. 37, vierde lid, der Woningwet ter openbare kennis dat vanaf 25 maart 1957 tot en met 22 april 1957 ter gemeente-secretarie (afd. alge mene zaken) voor een ieder ter in zage ligt: a. een ontwerp-besluit tot gedeel telijke intrekking van het bij raadsbesluit van 2 augustus 1946 vastgestelde en bij besluit van Gedeputeerde Staten van "uid- Holland d.d. 9 september 1947 goedgekeurde plan van uitbrei ding en van de regeling van de bebouwde kom dezer gemeente; b. de in uitvoerige kaarten uitge werkte ontwerp-plannen van uit breiding in onderdelen voor de gebieden „Koestal—Overduin" en „Nieuw-Zuid" in deze gemeente. Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbenden tegen vorenbe doelde ontwerpen bezwaren bij de gemeenteraad indienen. Advertentie POTLOOD en GEEST Oplossing no. 518. Horizontaal: 1. opium, 5. leb, 8. kiel, 10. no, 11. km., 18. leep, 15. ar, 17. leest, 19. adem, 21. gene, 22. reder, 24. re, 25. elan, 27. la, 29. eg, 31. kaap, 33. lijn, 34. kroon. Verticaal: 1. ork. 2. ik, 3. uil. 4 meel. 6. en, 7. boete, 9. leeg, 12. ma de 14. peer, 16. red, 18. snel, 19. Ar- kel, 20. melk, 23. raak, 26. nar, 28 aan, 30. gij, 32. Po. geen enkele wedstrijd doorgegaan. Het programma voor a.s. zondag luidt: 1 uur: MiSV 1Tempo (dames); 2 uur: MSV 1—Quick Sport (heren); 3.15 uur MSV 2—Zwaluwen 1. Geslaagd. Onze plaatsgenote mej. J. W. H. Lindhout slaagde te Leiden voor het arts-examen. Afsluiting' Weteringkade. Voor de uitvoering van herbestratings- werkzaamheden zal het gedeelte We teringkade tussen de IJmuiderstraat en de Van Panhuijsstraat vanaf 25 maart tot en met 30 maart a.s. af gesloten worden voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en bespan nen wagens. Zondagsdienst. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Mulder, telefoon 2230. De Duinrand- apotheek is geopend van .12—1 en van 45 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Geb.: Christa M. H. d. v. M. Bink horst en N. v. Duin; Antonius N. L. v. B. Schalks en M. de Wolf; Pie- ternella J. d. v. R. Birkhof en P. Wesseling; Franciscus H. z. van S. Klinkenberg en D. Kret; Franciscus G. z. van G. Plug en J. Kuper; Jea- netta W. d. van C. de Graaff en L. Schriek; Sonja L. d. van C. v. Eg- mond en J. van Brussel; Johanna H. d. van G. Vink en J. v. Rhee; Antje d. van G. v. d. Niet en M. v.Duijn; Cornelis J. v. van A. de Vlaming en A. van Duijn; Johannes N. J. z. van C. Meijer en A. de Groot. Ondertrouwd: W. J. Smit en C. G. Zirkzee. Getrouwd: J. H. G. v. Duijn en J. v. d. Melen; H. de Goeij en M. M. J. Schaap. Overleden- Alida Brederode 79 jaar wed. van Steenvoorden. N00RDWIJKERH0UT TULPENKWEKERS. IN VERGADERING BIJEEN Op 25 maart a.s. zal door de KVOB in café de Leeuwerik te Haarlem een vergadering worden belegd van de groep tulpenkwekers, waarbij ver schillende voor die bedrijfsgroep be langrijke onderwerpen aan de orde zullen komen. In verband hiermede heeft de plaatselijke afdeling Noord- wijkerhout, onder voorzitterschap van de heer P. S. van Leeuwen, zich gisteravond over punten in eigen verband kunnen beraden. De heer Van Leeuwen deelde de aanwezigen mede, dat de leden hun stem individueel in Haarlem moeten gaan uitbrengen en dat deze avond daarom alleen bestemd was om een goede indruk van het hoe en waar om der hoofdbestuursvoorstellen te verkrijgen. Allereerst stelt het hoofdbestuur voor tot afschaffing van het twee- prijzenklassestelsel bij tulpen over te gaan, omdat van de aanvankelijke opzet allengs is afgeweken door de duurdere variëteiten in de eerste en de goedkopere variëteiten in de tweede prijsklasse te plaatsen. Een bescherming van de minder snel groeiende variëteiten heeft, gezien de ontwikkeling van de buitenlandse handel, geen zin meer. De heer C. Th. de Groot is van mening, dat dit voorstel onafschei delijk gekoppeld is aan het tweede voorstel, n.l. om de minimum-prijs voor tulpen te brengen op 80 pet. van de door het L.E.I. voor het ge bied met de laagste productiekosten te berekenen kostprijs. Als namelijk het voorstel tot af schaffing van het tweeprijzenklasse- stelsel wordt aangenomen en het voorstel tot verhoging van de mini mumprijs niet of tot een lager per centage dan 80, dan zitten wij er naast. Met hem is de voorzitter van mening, dat hier inderdaad een moeilijkheid kan rijzen. Van groter belang echter achtte hij het streven om een zekere relatie aan te houden tussen de binnenlandse minimum prijs en de door het L.E.I. voor enig gebied berekende laagste kostprijs. Al valt de streek hier onder het pro- dictiegebied met de hoog} te produc tiekosten, toch meende de voorzitter dat de verschillen nog wel zullen meevallen. Als derde bestuursvoorstel is daar de uitbetalingsprijs van de zgn. 2de kwaliteit leverbare tulpen (niet be hoorlijk in de huid) te stellen op 85 pet. van de netto-uitbetalingsprijs voor tulpen, welke aan alle eisen vol doen. Dit voorstel betekent eeh verho ging op de thans geldende uitbeta lingsprijs van 16 pet. Het hoofdbestuur meent dit rustig te kunnen, voorstellen, omdat de kwaliteit op zich van de bollen, die goed en van de bollen die minder goed in de huid zitten, geen verschil uitmaakt. Ook kan dj teler meesten tijds weinig of geen invloed uitoefe nen op het al dan niet goed in de huid zitten. De voorzitter was van gedachten, dat dit voorstel weinig zin heeft, om dat er toch al weinig 2e kwaliteit in het surplus komt. Tenslotte stelt het bestuur voor aan te dringen op het vaststellen van een surplus-overnameprijs van lever baar voor abnormaal gebruik van 0.75 per kg., inplaats van de thans geldende prijs van 0.30 per kg., om dat zij het niet juist acht, dat de broeiers op de vrije veilingen in staat worden gesteld de abnormaal-lever- bare bollen, het zgn. telgoed, voor alle prijzen in handen te krijgen en daarmee hun trekkersbedrijven vaak kunnen voorzien van zeer goedkope grondstoffen. Doel is dus voor deze bollen een hogere bodem in de markt te leggen dan de thans geldende. De heer Hogervorst zag het nut van de verhoging niet in. De prak tijk wijst uit, dat de bollen gemak kelijk aan de broeiers kunnen wor den verkocht voor 2% ct. per stuk, dus ongeveer 75 ct. per kg. De voorzitter wees er op, dat het anders ligt met de tulpen, die men niet aan de broeiers kwijt kan. Op het ogenblik is het zo, dat de bin nenlandse broeiers de bollen goed koper kunnen verkrijgen dan de bui tenlandse broeiers Hij betwijfelde echter of de invoering van deze maat regel dit euvel tegen zal kunnen gaan. Bij de rondvraag vroeg de heer C. Th. de Groot of het in den ver volge niet mogelijk kan worden, dat de kwekers hun stem omtrent voor stellen van het bestuur in de afdeling kunnen uitbrengen. Als het de be doeling is om de mening te horen van een zo groot mogelijk aantal tul penkwekers, dan moet het hoofdbe stuur zeker niet een stemming in Haarlem laten houden. Na enige discussie maakt de heer De Groot hier een voorstel van om dit punt op de algemene vergadering in de tweede helft van mei ter talel te brengen. Zijn voorstel wordt door vele aanwezigen gesteund. De heer A. Warmerdam vroeg nog eens de aandacht van het afdelings bestuur voor het euvel van loslopen de honden op de bollenvelden. Met de opwekking om zo enigszins mogelijk de vergadering in Haarlem bij te wonen, sloot de voorzitter de SASSENHEIM VERGADERING K.A.B. Gisteravond vond de laatste ver gadering van dit seizoen plaats in het K.S.A.-gebouw. De opkomst was zeer slecht te noemen; met bestuur mee waren er 14 personen. De heer Kortekaas noemde de slcehte opkomst een rem voor de be weging. Wil men wat bereiken, dan dient men naar een vergadering te komen. Er wordt echter gezocht naar een andere manier van contact. De voorzitter kon dan ook mededelen, dat de contactavonden welke dit jaar zijn georganiseerd, een succes zijn gebleken. Ook de kernclubs en de Gewestelijke School hebben aan de verwachtingen voldaan. De spreker van deze avond, de heer B. J. Jaarsveld, hield een zeer korte inleiding over het onderwerp „Met woord en daad". Alvorens het on derwerp aah te snijden, gaf spreker z'n mening over het teruglopen van het vergaderingbezoek. Men dient het meer te gaan zoeken in de gespreksgroepen. Komende tot het onderwerp, moest spreker constateren dat tegenwoor dig het grote probleem is dat men geen verschil meer ziet tussen rang en stand, zowel uiterlijk als inner lijk. Ook de katholieke arbeiders gaan teveel op in de kleurloze massa van tegenwoordig. Men durft geen kleur te bekennen, bijv. niet meer te bidden voor en na het eten. Dit mag echter niet gaan verslappen. Door de katholieken zijn in het laatste tiental jaren belangrijke re sultaten bereikt op het politieke, so ciale en culturele vlak; zie bijv. de P.B.O. en de ouderdomswet en kin derbijslag. Dit is ook gebeurd dank zij het samengaan der arbeiders. Ook op het werk moet men laten zien dat men katholiek is. Di. be tekent niet, dat men in de gaten moet lopen, doch het apostolaat be staat juist meer uit het onopvallend werken onder de mede-arbeiders. Dit is echter zeer moeilijk. Na deze korte inleiding ontspon zich een levendige discussie, waarbij men het onderwerp van alle kanten bekeek. Voor hen die gekomen waren, was het een leerzame avond. Zondagsdienst Zondag 24 maart a.s. wordt de medische dienst waar genomen door: dr. J. v. Nes, Sassen heim, tel. 7119; dr. H. Walenkamp, Warmond, tel. K 1711220. LEIDSCHENDAM K.A.VIn de op vlotte wijze door mevrouw M. de WitLans geleide K. A. V.-jaarvergadering, waarvoor weer voldoende belangstellig be stond, heeft de secretaresse, mevrouw Var. der Riet, notulen en jaarverslag uitgebracht. Hieruit bleek, dat de vereniging op een goed besteed jaar mag terugzien. Het aantal leden was opgeklommen tot 188. Het financieel overzicht, dat uitgebracht werd door mevrouw Goemanv. d Goes, sloot op een uitgave van 1905.86. Daar de inkomsten ƒ892.46 had den bedragen is de kas derhalve 13.40 tekort geschoten. De presiden te en de penningmeesteresse die aan de beurt van aftreden waren wer den, daar geen tegencandidaten ge steld waren, voor drie jaar in haar functies bevestigd. Na afhandeling van de agenda was het woord aan mej. C. van der Ploeg, inspectrice van de gezinszorg in Deiv Haag. Spr. gaf een interes sante uiteenzetting eerst van de op leiding tot gezinsverzorgster. Eerste doop In de nieuwe parochie. Mobgen is het voor de nieuwe St. Jozef Opifex-parochie een heel bijzondere dag. Dan zal pastoor Buys in de noodkerk voor de eerste maal het H. Doopsel toedienen. De dope lingen zijn Guillaume Hofman on Paula Johanna Jozef van der Meer. Pastoor Buys is verheugd, dat hij reeds tweemaal het H. Doopsel kan toedienen, nadat de parochie nog slechts één week als zodanig is er kend, en pastoor zal het op hoge prijs stellen indien een groot aantal paro chianen deze eerste plechtigheid zul len bijwonen. De doopplechtigheid vangt aan te 15 uur. Tevens kunnen wij mededelen dat a.s. woensdagavond de receptie, na de installatie door deken Juffermans, niet zal plaats hebben in het Bejaar dencentrum maar in de zijbeuk van de noodkerk. VOORHOUT Zondagsdienst Zondag 24 maart a.s. wordt de medische dienst waar genomen door: dr. J. v. Nes, Sassen heim, tel. 7119; dr. H. Walenkamp, Warmond, tel. K 1711—220. VOORSCHOTEN Woningbouw Onder architec tuur van het architectenbureau Thieme te Rijswijk, worden voor eigen rekening door Stikvoort's Bouwbureau 11 woningen gebouwd aan de Jan Pieterszoon Coenstraat. WARMOND Vrouwengilde Maandag 25 maart a.s. feest van Maria Boodschap heeft voor de leden van het Katho lieke Vrouwengilde nog een bijzon dere betekenis. Het is n.l. de jaar lijkse bid-en boetedag. Speciaal ter intentie van de leden van het Vrouwengilde zal des avonds om 8 uur een H. Mis worden opge dragen. Na deze H. Mis is er 'n kort samen zijn in „De Burcht". Hier zal koffie worden gedronken en kunnen de le der. iets gébruiken, terwijl een groep kinderen een toneelstukje „Het was in de mooie maand van mei" zal op voeren. Eerste kievitsei De heer P. van Wijk, wonende in de Julianastraat alhier, heeft gisteren het eerste kie vitsei in deze gemeente gevonden en aangeboden aan de echtgenote van de burgemeester die deze aardige geste zeer op prijs stelde. Eier-ommelet Toen een vracht auto beladen met eieren over de Warmonderdam reed, begonnen de kisten met eieren te schuiven met ge volg dat een paar kisten met honder den eieren op de weg terecht kwa men en de eieren een ware ommelet ypTmden, zeer ten gerieve van en kele honden die naar hartelust heb- 'ben genoten. Zondagsdienst Zondag 24 maart a.s. wordt de medische dienst waar genomen door: dr. J. v. Nes, Sassen heim, tel. 7119; dr. H. Walenkamp, Warmond, tel. K 1711—220. Z0ETERMEER VEILIG-VERKEERSD AG. De Vereniging voor Veilig Verkeer heeft in samenwerking met het natio naal verbond en de -plaatselijke groep van de Rijkspolitie een Veilig Ver keer sdag georganiseerd, die prima is verlopen. Op alle mogelijke manieren heeft men de bevolking kennis laten nemen van de noodzaak van de grootst mogelijke veiligheid op de wegen, zowel in woord, vanuit de reportagewagen, als door geschrift en aanschouwelijk door middel van de film. Reeds om acht uur in de mor-gen werd met de actie begonnen. Gewe zen werd op het juiste gebruik van de verkeersregels. Een zestiental klaarovertjes werden ingeschakeld en ze weerden zich dapper. Alle school kinderen van Zoetermeer zagen in „Ons Genoegen" een tweetal ver- keersfilms, die hen op juiste en pret- tigë manier lieten kennis nemen van de ongelukken, die kunnen veroor zaakt worden, door het niet in acht nemen van de verkeersregels. Des avonds heeft een gevulde zaal zich ook op het gebied van Veilig Verkeer laten voorlichten. De avond werd ge opend door burgemeester mr. N. Ver- nède, die hiermede niet alleen blijk gaf van zijn groot medeleven, maar tevens liet uitkomen, dat juiste na koming van de verkeersvoorschriften van het allergrootste belang is. Dat het gemeentebestuur hiervan ten zeerste overtuigd is blijkt wel hier uit, dat het de kosten van de film vertoningen voor de jeugd voor haar rekening nam. In de avondvoorstelling werden niet alleen films vertoond, ook een prima Cabaretgezelschap wist op amusante wijze de toehoorders te doordringen van het „heer in het verkeer" zijn. Een woord van lof komt zeker toe aan adjudant Postma en zijn mannen, die de ganse dag in de weer geweest zijn om alles zo goed mogelijk te doen slagen. De medische dienst wordt waar genomen door dokter J. H. N. de Bruyn, Dorpsstraat 1, telefoon 59 en voor de Kruisverenigingen door zr. E. M. van Hooff, Leidse Wallen 32. DE KWAKEL „Kunst en Genoegen". Boven genoemde damvereniging speelde een dam wedstrijd tegen de damvereni ging „Nieuwkoop" uit Nieuwkoop. Beide ploegen traden aan met dertien spelérs. In een enerverende wed strijd wist „Kunst en Genoegen" met 1412 te winnen. Handbal. Zondag wacht onze damès een zware wedstrijd, zij moe ten n.l. SVA in een uitwedstrijd gaan bekampen, aanvang 12 uur, ver trek per auto om 10.45 u. vanaf Leenders. Leidse Agenda Vóór honderd jaar ZATERDAG 23 MAART. R.-K. Instuif Haagweg. Programma aangeboden en verzorgd door de K. L.M. Leonardushuis, 8 uur nam. VOLA-feestavond. Stadsgehoorzaal 9 uur. ZONDAG 24 MAART. R.-K. Instuif Herensingel. Film avond Maria Gijzensteeg 8 uur nam. Collectantencollege „Hartebrug". - Eeuwfeestherdenking. Receptie van 12.4513.30 uur nam. Houtbewerkers „St. Antonius van Padua". Na H. Mis in kapel van de zusters Carmelitessen, Hazewindsteeg, ontbijt en jaarvergadering in „De Kleine Burcht". Aanvang IJ. Mis te MAANDAG 25 MAART K.A.V.-Herensingel. Bid- en boete dag. Na lof in de kerk, bijeenkomst in zaal Maria Gijzensteeg. Aanvang half acht nam. Club de Limetz. Lezing over mu ziek door de heer H. Bloemink. „Royal", 8 uur nam. K. O. Schrijvers spreken. Ray mond Brulez over eigen werk. Rapen burg 61, 8 uur nam. Gemeenteraad. Vergadering. Stad huis, 2 uur nam. Amateurfotografen. Ledenvergade ring. De Doelen, 8 uur nam. Abonnementsvoorstelling. „Home sweet home" Ned. Comedie. Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Kath. Emigratiebureau. Zitting 't Karrewiel 19.3020.30 uur nam. DINSDAG 26 MAART Oudercomité parochie Hartebrug. Bijeenkomst. Romanuszaal, 8 u. n.m. Dienst Welzijnszorg Landmacht. Thom Ktlling: Brazilië en zijn mu ziek. Cantine Doelenkazerne, d uur nam. Archeologische Lezingen. Dr. P. Glazema over rotsschilderingen in Spanje. Rijksmuseum v. Oudheden, 8 uur nam. St. Eloy. Jaarvergadering. De Har monie, 8 uur nam. N.R.K.M. Gastherenavond. Spreker pater S. Jelsma. In den Vergulden Turk, 8.15 uur nam. Abonnementsvoorstelling. „Home sweet home", Ned. Comedie. Leidse Schouwburg, 8 uur nam. K. O.-Filmstudiekring. Trucs en experimenten bij de film. Gasino- theater, 9.15 uur nam. WOENSDAG 27 MAART Stedelijke K.A.V. Demonstratie avond „De Harmonie", 8 uur nam. Mij. voor Toonkunst. Jeugdconcert o.l^v. Eduard Flipse, Stadsgehoorzaal, 2 uur. Kath. Gezinsvoogdij en Patronage. Werk van de Kinderpolitie. Spr. me juffrouw mr. M. J. Zeelenberg. „Het Gulden Vlies", 8 uur nam. Kynologenver. „Rijnland". Alge mene ledenvergadering. „Zomerzorg", 8 uur nam. Leidse Smalfilmliga. Vergadering, Herengracht 34, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 6.45 uur nam. De zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt waargenomen door de doktoren: De Haan, Hartman, Plei ter, Verbrugge en De Bruyne. Doktersdienst Oegstgeest: dokter D. Held. Dienst der Apotheken. Zater dag 23 maart zijn geopend des mid dags, 's avonds en 's nachts voor het klaarmaken van spoed-recepten: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. HAZERSW0UDE VELIG VERKEERSACTIE. Dinsdag 26 maart a.s. zal voor de gemeente Hazerswoude in het teken van de Veilig verkeersactie staan. 's Morgens om ongeveer 10 uur zal zowel op het Dor als aan de Rijndijk gedurende enige uren een geluidswa gen rondrijden. Verkeersbrigadiertjes die uit de schooljeugd zijn gerecru- teerd zullen de auto's begeleiden en propaganda-muteriaal uitreiken. Tevens zal vanuit de geluidswagens een verkeerspaedagoog aanwijzingen geven aan de weggebruikers wanneer deze verkeersfouten maken. 's Morgens en 's middags zullen verkeersfilmen worden vertoond voor de schooljeugd en wel op het Dorp in zaal Timmermans en aan de Rijndijk in het parochiehuis Groenendijk. Voor de ouderen zullen 's avonds verkeers- en culturele films worden vertoond, waarbij een propagandis tisch woord zal worden gesproken. In het parochiehuis Groenendijk zullen de films worden afgewisseld met een cabaret door het gezelschap Julia van Laer en Jan de Klein. Aan vang 8 uur toegangsprijs f 0,75. In de zaal Timmermans op het Dorp wordt medewerking verleend door een band bestaande uit enige dorps genoten. De aanvang van deze avond is om half 8 terwijl de toegang gratis jis. R.K.T.T.V. „Avanti". Deze week ging Avantil met dames op bezoek bij Hofa 2 en verloren eervol met 64. Mej. R. Heyker won 1 maal en mej. A. Brugman 2 maal, terwijl ook het dubbel werd gewonnen. Avanti 2 ging naar PTTL 2 en won gemakkelijk met 91. Mej A. Riet veld en mej. L. Straathof brachten het elk 3 maal tot winst Mej. C. Brugman won 2 maal, terwij) ook het dubbel voor Avanti was. Programma voor 2529 maart luidt: dames: Steeds Hoger 1Avan ti 1 en Avanti 2TNSA 1. BODEGRAVEN Esto. Zondag a.s. treedt Esto 1 in het veld tegen Groeneweg 1. De wed strijd vangt aan om half drie in Oud- Bodegraven. Esto 2 heeft vrijaf. Het derde elftal gaat de strijd aanbinden tegen Bodegraven 3. Parijs. De heer De Lesseps is alhier teruggekeerd. Hij blijft vol moed en vertrouwen op het wel slagen zijner onderneming de doorgraving der landengte van Suez), in weerwil van den tegen stand van ENGELAND. Leyden Donderdag j.l. werd de tweede jaardag van de stich ting der Bewaarschool voor arme en havelooze kinderen, alhier in de Groenesteeg gevestigd, tref fend gevierd. De oudsten (van de 380 kinderen) gaven „spekende proeven van zeer gewenschte vorderingen". 52 van dat getal, thans den leeftijd van 6 jaren bereikt hebbende, ontvingen keu rige kerkboeken, naar de behoef ten van elke godsdienstige ge zindte. MISSIETENTOONSTELLING TE MAASTRICHT. Op zaterdag 27 ^pril zal met een tweevoudig ceremonieel een grote, geheel nieuw opgezette missie-ten toonstelling „Amate" op het Maas trichtse Vrijthof geopend worden. De pauselijke internuntius, mgr. Paolo Giobbe celebreert om 17.30 uur in de St. Servaaskerk een pontificaal lof, en de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. Afrink, zal daarna, in te genwoordigheid o.a. van de Roer- mondse bisschop mgr. dr. G. Lem- mens, diverse Nederlandse missie bisschoppen en Limburgse gemijterde abten, de officiële opening verrichten van de Amate, welke in een tenten complex van 3.000 m2 oppervlakte (waarbij een congrestent met 1200 zitplaatsen en een consumptietent voor 2.000 bezoekers) is onderge bracht. Tijdens deze Amate, welke van 27 april tot 12 mei op het Vrijthof te Maastricht wordt gehouden, zullen verschillende congressen plaats vin den. Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8. tel. 26274, Oegstgeest. Zondag 24 maart is van 's morgens 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen ge opend: Apotheek Kok. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1: Tentoon stelling geologie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse preh- ten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol. 104 uur, 's zondags 14 uur (tot en met 4 maart). GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN. Algemeen. De daling van ae arbeidsreserve zette zich ook over de periode van 11 t/m 16 maart 1957 verder voort, evenwel niet in die mate als verwacht werd. De beste dingsbeperking zal ook hier onge twijfeld zijn invloed doen gelden. Het totaal aanbod beliep 230, Bij een vergelijking met de stand- cijfers van het overeenkomstige tijd stip in 1954, 1955 en 1956 blijkt even wel, dat de regionale arbeidsmarkt nog een uitermate gunstig karakter vertoont. De voordelige verschillen bedragen n.l. resp. 1170, 570 en 120. Verschillen die des te meer spreken, wanmeer rekening wordt gehouden met de natuurlijke aanwas van de beropsbevolking. Een analyse van de werkloosheid (arbeidsreserve) levert het volgende beeld op: wrijvingswerkloosheid 80, seizoenwerkloosheid 80 en overige vormen van werkloosheid 70. Vraag. De vraag handhaafde zich op gelijk niveau en beliep 430 geregistreerde aanvrage waarvan er 180 betrekking hadden o jeugdi gen, leeftijd 15 t/m 18 jaar. In enkele bedrijfstakken zoals o.a. in de metaalindustrie, de textielin dustrie en de betonv,'T"P:^ -tr'" be staat een permanent tekort aan ar beidskrachten. Met de scholenactie bet registre ren van jeugdigen die in april a.s. de diverse onderwiisinstellingen zullen verlaten wordt voortgegaan. De resultaten zijn zeker niet onbevre digend te noemen. Tn vrijwel alle be drijfstakken is plaats voor jeugdigen Vrouwen. Het aanbod van vrou welijke arbeidskrachten onderging geen wijziging var hp^venïs en be droeg op 9 maart 1957 75. Het aantal geregistreerde aanvra gen beliep 260, waarvan ruim 45% betrekking had op jeugdigen. In de huishoudelijke sector on in de textiel- en confectieinduslrie be staat een permaneni t^knrt aan vrou welijke arbeidskrachten. AALSDIJK 24 Tj Priok verw ABBE- KERK 23 Manilla BAL] 22 rede Cowes BANKA 23 te Tj Priok. ELIZABETH B 22 te Bermuda. ERINNA (t) 22 v Singa pore n Bangkok ESSO DEN HAAG <t) p 22 Ouessant n Antwerpen. HOUTMAN 22 v Tj Priok n Singapore. KOPIO- NELLA (t) 23 te Bahrein. LEMSTER- KERK 22 te Damman. LIBERTY BELL (t) p 22 Muscat n Landsend. LIMBURG 23 te Surabaja. MAASLAND p 22 Kp Vilano n Amsterdam. MIRZA (tl 22 van Cebu n Miri. MUREN A <t> 22 van Balik Papan 26 Sorong verw. NANUSA 23 te Manilla. ORANJE 22 v Colombo naar Belawan. OVER1JSEL 22 te Las Palmas. PHRONTIS 23 te Singapore. PIETER S 22 v Barry n Rotterdam. SLAMAT 22 v Mogadiscio n Salalah. STATENDAM 22 te Port of Spain. VAN NECK 22 van Sydney n Makassar, WITMARSUM 22 v Le Havre n Amsterdam.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2