Diepe verbondenheid met de medemens moet drijfveer voor sociaal werk zijn Syrië hoopt, dat Nederlanders opgravingen komen doen Scherp R'dams Philharm. Orkest voor K&O In Mariakerk te Noordwijk-Zee werd nieuw orgel ingewijd Koninklijk paar bezocht Vlissingen, geboorteplaats van De Ruyter VRIJDAG 22 MAART 1957 DE LEtfrSE COURANT PAGINA l Ltiing aalmoezaniar Groenendijk voor Sociaal Charitatief Centrum Geen effectbejag, maar innerlijke noodzaak Belangstellenden jn een goed be zette zaal van het Gulden Vlies heb* ben gisteravond met aandacht ge luisterd naar It.-kol. aalmoezenier P. C. Groenendijk, directeur van het katholiek militair vormingscentrum „Waalheuvel" te Ubbergen en van het katholiek militair vormlngsblad G3, die een inleiding hield over de menselijke verhoudingen in het so ciaal charitatief werk. Hy sprak voor het Sociaal Chari tatief Centrum, Lelden. Na een welkomstwoord door de voorzitter, mr. H. F. A. Donders, raakte aalmoezenier Groenendijk al dadelijk aan de kern van zijn betoog, toen hij sprak over de bereidheid van dé mens om zich te geven in het so ciaal charitatief werk. Is deze bereidheid oprecht en ge richt op de menselijke nood van de medemens? Is het centrum, waar- In gewerkt wordt nog wel liefdege meenschap en géén werkgemeen schap? Leidse Agenda VRIJDAG 22 MAART. NederlandEngeland. Lezing door prof. Palmer: „Cave-men, ancient and modern", „De Doelen", half acht nam. Week van Intern. Samenwerking. Bijeenkomst voor genodigden. Bur gerzaal Stadhuis (ingang Breestraat) 8 uur nam. ZATERDAG 23 MAART. R.-K. Instuif laagweg. Programma aangeboden en verzorgd door de K. L.M. Leonardushuis, 8 uur nam. VOLA-feestavond. Stadsgehoorzaal 8 uur nam. ZONDAG 24 MAART. R.-K. Instuif Herensingel. Film avond Maria Gijzensteeg 8 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de Apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Douza, Dou- zastraat 31, tel. 21313; Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegst geest, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1: Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v m.. tot 4 uur nam, De Lakenhal: Expositie Kees Bol. Spr. ging op zoek naar de motie ven die tot charitatief werk leiden. Hij zocht niet „horizontaal" maar „verticaal", redenerend naar het we zen van het liefdewerk in „de diep te"; zijn wij ingesteld met hart ziel op de medemens dóór Christus en niet om Christus? De mensen, die sociaal in contact treden met de anderen zullen niet streven naar een vastomlijnd resul taat, zij maken van hun werk geen fabriekmatig proces, maar zij zoeken de ander, omdat zij leven in het be sef opgenomen te zijn in het heel il van God en de mensen-, zij doen aan charitatief werk, omdat zij van nature niet anders kunnen. Niet om het re sultaat maar uit innerlijke drang dient de mens charitas te beoefenen. Sommige mensen zien het werk, dat zij op charitatief terrein doen, als het wegschenken van eigen gaven, als „bedelen", als het overgieten van uit eigen vol vat in het lege andere. Hierin zit iets van het fanatisme, dat ook de humanistische werkers be heerst. Het is 't idee van door eigen kracht streven naar een volmaakte wereld, het met geweld uitbannen van armoede, onwetendheid en ellen de. De geaardheid van de Christen is anders. Hij erkent, dat de ellende deel uitmaakt van zijn existentie, hij doet ook geen liefdewerk, omdat hij het leed wil uitroeien, maar om dat hij niet anders kan. Het werk van de sociaal werker komt voort uit een diepe verbonden heid met de medemens. Een mens kan eerst werkelijk mens worden, wanneer hij op de ander is afgestemd. De mens is het belangrijkst, daar om ook is een goede dokter er van doordrongen, dat hij niet met ziek ten maar met zieken te maken heeft. Tenslotte sprak almoezenier Groe nendijk over de organisatie, wijzend op het gevaar, dat de mens geof ferd wordt aan de organisatie. Ook hier is vernieuwing door verdieping noodzakelijk. In de levendige gedachtenwisseling, die na de pauze volgde, werden de menselijkheid in de charitas en de werkmethoden nader besproken. Aan het slot van de bijeenkomst dankte mr. Donders de spreker voor de boeiende avond. Prof. Selem Abdul Hak te Leiden „De Syrische oudheidkundige dienst ziet verlangend uit dat een Neder landse expeditie eens opgravingen in ons land komt doen", zo zeide prof. dr Selim Abdul Hak tot een A.N.P.- redacteur, die hem dezer dagen te Leiden interviewen mocht. Zoals gemeld is prof. Selim Abdul Hak, directeur-generaal van de Syri sche oudheidkundige dienst, zondag in ons land aangekomen om bespre kingen te voeren over de opbouw van de culturele betrekkingen tussen zijn land en het onze en verder om in een zestal steden een voordracht te hou den over het onderwerp: „Villes per- dues et retrouvées par l'archeologie Syrienne". In Syrië, zo vervolgde de hoogleraar, ressorteren onder de oudheidkundige dienst niet alleen de opgravingen, maar ook de historische monumen ten en de musea. Deze opzet heeft het grote voordeel, dat het contact tussen de aan deze diensten verbonden per sonen zeer gemakkelijk en groot is. Bovendien controleert de Syrische oudheidkundige dienst de buiten landse opgravingen. Buitenlandse opgravingen in Syrië. 1 Op het ogenblik wórden in Syrië archeologische opgravingen verricht door Frankrijk, Duitsland, Zwitser land en Amerika. Frankrijk werkt er zelfs met twee expedities, evenals Duitsland. De eerste Franse expeditie staat onder leiding van Claude Schaeffer en graaft sinds 1929 te Ras- Shamra, fle oude Phoenicische ha venstad Ugarit. De tweede wordt ge leid door André Parrot, hoofdconser- Ial: expositie k-ees boi. i vat0r aan het Parijse Louvremuseum 10 4 uur, s zondags 1 4 uur (tot en heeft sedert 1934 Mari als arbeids- en met 4 maart). terrein gekozen. De eerste Duitse ex peditie verricht order leiding van Kollwitz opgravingen te Rasafa; de tweede onder die van prof. Moortgat te Tell-Fecheriya. Verlangend ziet men echter uit naar de komst van een Nederlandse opgravingsexpeditie, omdat men de bekwaamheid van onze archeologen in Syrië hoog aanslaat. In Syrië is men ook gaarne bereid om voor ge zamenlijke rekening met de Neder landers een opgraving te doen. In dit verband herinnerde de hoogleraar aan de opgraving, die zijn Amster damse collega Van der Meer tezamen met dr Hillen uit Roterdam in 1951 NIET-BEZORGING BU eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U 'e- lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tol 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). WU kunnen dan alsnog trachten 11 een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE POTLOOD en GEEST No. 518. Horizontaal: 1. heul. sap, 5. maag van herkauwende die ren, 8. deel van een schip, 10. ont kenning (Eng.), 11, lengtemaat (afk.), 13. sluw, 15. slede, 17. schoen- vorm, 19. levenslucht, 21. gindse, 22. uitruster van schepen, 24. muziek noot, 25. aanloop, 27. bergplaats, 29. landbouwwerktuig, 31. zeeroof, 33. streep, 34. munt in Zweden. Verticaal: 1. zwaardvis, 2. pers. voornaamwoord, 3. vogel, 4. bakt men brood van, 6. voegwoord, 7. geldstraf, 9. niet gevuld, 12. kaas worm, 14. vrucht, 16. verstand, 18. vlug, 19. gem. in Z.-H., 20. zuivelpro- dukt, 23. getroffen, 26. zot, 28. voor zetsel, 30. pers. voornaamwoord, 32. rivier in Italië. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 517. Horizontaal: 1. maan, 4. ham, 6. Ada, 7. val, 9. Ie, 10. top, 11. de, 12. wis, 13. dor, 14. Epen. 16. Dago, 17. Jan, 18. gene, 19. An, 20. leek, 22. poel, 23. si, 24. karn, 25. pak. Verticaal: 1. mallejan, 2. adé, 3. Aa. 4. hap, 5. al, 7. vos, 8. Nero, 10. tin, 11. doge, 12. wen, 13. dank, 15. Pan, 16. deel, 18. geen, 20. lor. 21. tik, 22. pa, 23. sa. Massa-executie in Z.-Afrika In de centrale gevangenis te Preto ria zijn donderdag 22 negers en drie Indiërs door ophanging terechtgesteld. Nog nooit tevoren waren in Zuld- Afrika op één dag zoveel executies verricht. De gehangenen waren schuldig be vonden aan moord op twee blanke en drie niet-blanke politie-agenten tijdens een onderzoek naar de aan wezigheid van verdovende middelen, dat in 1956 in Natal door de politie werd ingesteld. Tito schreef Nasser De Zuidslavische vice-president luitenant-generaal Svetozar Vukma- novic-Tempo, die een officieel bezoek aan Egypte brengt, heeft president Nasser een persooniyke boodschap van maarschalk Tito overhandigd, zo ai te smeken over onze parochie. op 46 kilometer ten noorden van Aleppo, te Tell-Akterine, had ver richt. Bij deze opgraving welke drie weken heeft geduurd, werden resten van een citadel ge\onden uit het bronzen tijdperk, dat wil zeggen uit uit de tijd van het Hethietische im perium. Verder echtte prof. Selim Abdul Hak de uitwisseling van hoog leraren tussen beide landen van groot belang, alsmede het deelnemen van Nederlandse architecten aan de re stauratie en conservering van Syri sche monumenten. BIOSCOPEN. De films in de week van 2229 maart zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Lemmy Caution en het mysterie der twee vrou wen", strikt volwassenen. Lido: „Oklahoma", 14 jaar. Luxor: „Don Juan", 14 jaar. Trianon: „Het leven van Vincent van Gogh", 14 jaar. Rex.r „Alarm in de Pacific", 14 jaar. Een VOLLEDIG bezette gehoor zaal begroette gisteravond de dirigent Eduard Flipse met veel enthousiasme, in afwachting van de vertolking van het programma, dat een voor „Elck wat wils" bood, hoe wel de namen van een hier nog on bekende Hongaarse componist en de Zes Adagio's van Pijper aan enkelen van te voren wel bedenkelijk zullen zijn voorgekomen. Maar met enige voorlichting, in het programmaboekje opgenomen, viel het begrijpen zeer mee en is er ruimschoots genoten. Het orkest kon men in zijn beste vorm beluisteren en de dirigent had een sterke binding met zijn ensemble, waarover hij een suggestieve macht uitoefende. Van de Hongaarse componist Laszló Lajtha kreeg men diens Vijfde Sym- phonie te horen, daterend van 1954, in bes kl. t. Inderdaad is dit werk volstrekt Hongaars. Het le deel voor al vermocht zeer te boeien, met het imposante hoofdthema, het melancho lieke tweede thema, waartoe de korte melodische frasen van de houtinstru menten leiden, een doorwerking, terugkeer van de thema's en Coda. Het tweede deel boeit bij een eerste aanhoren minder; de doorwerking is fragmentarisch en rijkelijk lang. Alle respect voor het orkestspel. Hierna betrad de Hongaarse pia niste Edith Fernadi het podium om het 2e pianoconcert van Saint Saëns te spelen. Geweldig is haar virtuosi teit, de aanslag even welluidend in forte als in het p.p., dat teer en zacht volkomen doorklinkt in de zaal. Zo bouwde zij op, met energie, spanning na spanning wekkend en vasthoudend heersend over het klavier, het orkest en de zaal, die zij in vervoering bracht door voordracht en muzikali teit. Hoewel dankbaar voor het ge- bodene zouden wij toch een concert hebben geprefereerd, waarin nog wat anders dan virtuositeit in elegant ge waad ten toon gespreid werd. De di rigent was waakzaam, dat nergens het vaardig spelend orkest domineer de. Eerlijke bewondering voor het brillantê spel van deze ras-pianiste. ALS INLEIDING na de pauze Richard Wagner's Charfreitag- zauber (scène uit Parsifal), waarin klanken van wijding de gedachte wekken van zelfverwerping en gees telijke overwinning naar het grote voorbeeld van de gekruisigde. Hierna de Pijperherdenking, 'n Hommage aan de grote Nederlandse componist wiens verscheiden (op 18 maart 1.1.) voor de 10e maal werd herdacht en die als zo vele groten eerst na zijn dood erkend werd om zijn heel aparte kunst. De zes Adagio's werden uit gevoerd. De ingetogen korte stukken lenen zich uiteraard bijzonder voor zulk een herdenking^ Vol piëteit en Wij kunnen ons indenken, dat het' gisteren ook lente was in het hart van de parochieherder van Maria a de Mare te Noord wijk a. Zee, pastoor W. H. Bende, bij de ingebruikneming van het nieuwe kerkorgel. Zes zorgvolle jaren zijn thans voor bij gegaan sinds de nieuwe parochie kerk te Zee tot stand kwam. Zorgvol, omdat deze nieuwe parochie van de grond af opgebouwd moest worden uit middelen, welke voor het grootste gedeelte door de parochie zelve moes ten worden opgebracht. Dat de Zeeërs niets teveel is geweest om te werken, te offeren en te bidden, dat hun kerk een waardig bedehuis zou zijn voor Hem, die ons aller Vader is, hebben wij in de loop dezer jaren duidelijk kunnen constateren door de vele vei - fraaiingen, welke zijn aangebracht. En dat reeds na 6 jaar het oude har monium aan de kant kan worden ge zet en het kerkbestuur opdracht kon geven aan de firma Bik uit Leiden voor de bouw van een nieuw orgel, mag toch wel een grote prestatie ge noemd worden. Nadat gisteravond door pastoor Bende het nieuwe orgel was gezegenl sprak hij zijn vreugde uit, dat de parochie in zo korte tijd reeds een nieuw kerkorgel in bezit kon nemen, betaald uit eigen middelen. Dank bracht spreker aan God voor de edel moedigheid zijner parochianen. Als herder van deze parochie vond hij het heerlijk deze avond een plechtig Lof te mogen houden onder de prachtige tonen van het nieuwe orge: Dankbaar was pastoor ook voor de grote ijver waarmede het parochiaal zangkoor en 't knapenkoor de luistei bij de erediensten op verdienstelijke wijze steeds hebben verhoogd en hij was ervan overtuigd, dat zij op deze jubeldag iets schoons van hun ge degen studie zullen laten horen tot meerdere eer van God en van onze Moeder de H. Kerk. Spr. had met grote blijdschap de parochianen uitgenodigd dit plechtig aanklof bij te wonen om Gods Zegen meldt de Zuidslavische pers. De inhoud van het stuk werd niet bekend gemaakt. Waarnemers geloven, dat het Zuid slavische staatshoofd op Nasser een matigende invloed tracht uit te oefe nen. Krisjna Menon, dieop het ogen blik te Cairo verblijft, zou hetzelfde nastreven. GEëLECTROCUEERD. Vijf jongelieden zijn donderdag na bij Mahnomen in de Amerikaanse staat Minnesota geëlectrocuteerd doordat een auto slipte en tegen een mast van een hoogspanningsleiding botste. De beide inzittenden van de auto kwamen om. Drie inzittenden van twee andere auto's, die bij de verongelukte wagen stopten, kwamen toen zij hulp wilden bieden, even eens om. Hierna celebreerde pastoor Bende, geassisteerd door rector v. d. Togt en pater v. d. Weijden, een plechtig Lof. Intussen had de kundige orga nist, de heer Nibberink uit Haarlem, met enkele improvisaties de heerlijke klanken van het orgel door het tcerk gebouw laten galmen. De organist wist in zijn spel de jubel uit te dragen van de parochie. Dat pastoor Benae niets teveel had gezegd over zijn koor, bleek bij de inzet van het schone en machtige Kyrië (Missa Festiva) van Gretchaninof. De bezie ling, welke het koor in deze zang wist te leggen, sprak niet alleen van ernstige studie, maar ook van „kun nen". Hiervoor een woord van lof aan deze zangers, maar ook aan hun directeur, de heer H. J. v. d. Berghe, en aan de heer Louis Peeters, die op kundige wijze het knapenkoor diri geerde. Op zeer verdienstelijke wijze werd gezongen het Sanctus van Gretchaninof, Domine Salvam fac van Giessen, Kyrië (Missa Veni Santé Spiritus) van Doyen, Agnus Dei en Tantum Ergo van Nieland. Bijzondere vermelding verdient wel de weer gave van het Laudate Dominium, ge componeerd door de directeur van het koor, de heer H. J. v. d. Berghe. De compositie van dit stuk vonden wij voortreffelijk en de auteur had voor deze avond geen schonere, maar ook geen toepasselijker zang kunnen uitkiezen. „Looft de Heer in zijn heiligdom. overtuiging van uitvoering boden zij bovendien veel muzikaal genot. Ten slotte Liszt's „Les Préludes" naar Lamartine's „Meditations", een overzichtelijk fraai klinkend sympho- nisch gedicht, dat (wel wat lang) naar een groots einde voert. De ver tolking door de dirigent getuigde van ontplooiing van sentiment en fantasie en ruim begrip voor fraaie orkest klank Het 3e concert van K. en O.'s meesterserie heeft veel en verschei den muzikaal genot geschoftken. J. KORTMANN. Jeugdballetavond stampvol met ouders en vrienden van de jeugdige dansei'tjes, belang stellend voor alles wat Corry de Wekker zou aanbieden met haar jeugd-balletgroep, bestaande uit kin deren van tussen de vier en veertien jaar. Begeleid door onze begaafde stadgenoot Joop Stokkermans, ging het in onafgebroken reeks door, de dansjes en dansen door klein en groot, die met ware dansvreugde streefden naar mooie en gevoelige wedergave; met passend illustratief gebaar en lenig bewegen en zover de leeftijd dit toeliet met poëzie in handen, armen en houding van het hoofd. Wat bovenal opviel, was de afwerking, die aan elke dans ten deel viel; zowel bij beginners als meer gevorderden. De nauwgezetheid ken nende, waarmede mejuffrouw De Wekker de voordrachten van haar leerlingen afwerkt, mag mer tevre den zijn over het bereikte resultaat. Het programma is te lijvig om alle gelukkigen bij name te noemen. Maar als wij even in details mogen treden, releveren wij het 4-handig spel in Beethovens Menuet, door twee peu ters in balletrokjes aan de piano staande. Dat was aardig en ongekun steld. De lenigheidsdans en verdere acrobatische oefeningen door 't zelfde meisje, mochten er wezen. Zo was er allerlei moois te bewon deren. Sommige gegevens vinden wij wat te moeilijk voor zo jonge schep seltjes, maar wat in 't begrip lag aan danspasjes van kleuters, land meisjes enz. was heel charmant Wij zien niemand voorbij, maar willen meer speciaal nog even aandacht wijden aan de balletgroepen, die mooi van kleur en lijn waren; dan nog aardige en mooie sologroepjes en so listen, die één en al toewijding en spanning waren om te slagen. Mejuffrouw Wekker mag content zijn over de prestaties van haar éléves. Zij is de spil, waarom- alles draait en gedraaid heeft en hiervoor aller waardering. Naast haar was Joop Stokkermans de grote kracht op deze avond, want technisch,muzikaal en vol aandacht staat hij de danseres jes bij in hun werk. Dat hij, geen zin had om met solospeJ de entre-actes aan te vullen, kan men hem (gezien de lelijke schorre piano) niet kwalijk nemen. Een éclatant succes voor de medewerkenden en voor de ballet meesteres, bloemen en geschenken en bijvalsbetuigingen zonder eind. A. I. N00RDWIJKERH0UT Ambtsjubileum dokter P. A. M. Sengers Gisteren vierde dokter P. A. M, Sengers te Noordwijkerhout, en met hem de gehele gemeenschap der St. Nog nooit zulke blinkende straten Plechtigheid in St. Jacobskerk De herdenking van de 350ste ge boortedag van Michiel Adriaensz. de Ruyter is vandaag in Vlissingen offi cieel begonnen met een plechtigheid in de St. Jacobskerk. In de toren van deze kerk vierde eertijds de jonge Michiel zyn onstuimige daden drang bot. Vandaag vlagt Zeeland en het koninklijk paar wordt er van harte welkom geheten. Want Vlissingen in het bijzonder beschouwt het als een heel bijzondere eer, dat koningin Juliana en prins Bernhard hebben besloten tegenwoordig te zijn bij deze herdenking. Brandschone straten. Nog nimmer hebben de straten in de havenstad Vlissingen de der de zeehaven van Nederland zo schoon geblonken. Een legertje van werklieden was de laatste dagen in de weer en in de binnenstad, in de historische omgeving, waar tal van straten en huizen herinneren aan de Gouden Eeuw en het tijdperk, waarin Michiel de Ruyter leefde, is alles op gepoetst en van een frisse nieuwe verf voorzien. Om half elf kwam het koninklijk paar op het vliegveld Woensdreoht aan waar de commissaris der konin gin, jhr. mr A F C. de Casembroot, en de commandant der rijkspolitie in.. Zeeland, majoor W. H. Ballegoyen de Jong. ter verwelkoming aanwezig waren met een escorte van de rijks politie. Mannetje aan mannetje. Na een snelle rit door de Zeeuwse dreven werd omstreeks kwart voor twaalf een ogenblik gepauzeerd in de Zeeuwse hoofdstad Middelburg ten huize van de commissaris der konin gin. Tijdens de rit door Middelburg ge noot het koninklijk paar reeds een voorproefje van de enorme belang stelling in Zeeland voor dit histo risch gebeuren. Via Koudekerke werd naar Vlis singen gereden, de stad waar het ge meentebestuur niet minder dan 50 mille voor de De Ruyter-feeeten heeft uitgetrokken en waar de bej volking en de andere belangstellen den, mannetje aan mannetje ston den om het koninklijk paar welkom te heten. In het gevolg van koningin Julia na en nrins RernHa«-d bevinden zich ikvr. C. E. B. Roëll hofdame van H. M. de Konintrin. een majoor C F. Pahud de Mortanges, chef van 't militaire huis der koningin: kant int. ter zee P. J. S. de Jong: adiudnnt van H. M.: Int. ter zpc dar 1e klasse W. van Rossnm. adiudant van n Bernhard: H. A. A baron Collot d'Escurv. kamerheer in buitenge wone dienst van H M. de Konin gin. Na de ontvangst aan de erens der ecmeente door de burgemeester mr B. J. Kolff en de commissaris der politie. C. van der Mark. volgde om half één de begroeting bij het res taurant „Brittannia'. Nadat het college van b. en w. aan de hoge gasten was voorge steld. mocht het nepeniarig doch tertie van het Vlissinpse raadslid ir. J. H. Krietemeiier. Hannie. aan Hare Majesteit bloemen aanbieden De leden van het nationaal ere- comité De Ruyter-herdenking 1957 en van het nationaal comité, gevormd ter gelegenheid van deze herdenking, waren by de begroeting aanwezig. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 21 Maart 1857. Italië: Bij de Pauselijke Rege ring blijft het verlenen eener amnestie nog altijd in overwe ging, hoewel er dagelijks aan enkele personen kwijtschelding of verligtxng van straf wordt verleend. Volgens opgave van de „Univers" bedroeg het aantal der politiek-veroordeelden in de ge vangenissen van den Kerkelijken Staat op den lsten dezer maand 308.- Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Petrus, zn van Th. M. Onderwater en M. A. van der Holst; Maria Johanna Ermelinda, dr van F. M. Bresser en L. M. G Elshof; Theodora Maria dr v. B. Keijzer en H. Boon; Rudie zn v. H. Eve eens en C. Geskus, Carla Marga ••etha, dr van J. de Jong en W. D. Macdaniël; Mar- ja Miranda dr v. W. van der Klaauw en J. C. Kriek; Elisabeth Johanna, dr. van J. P. van der Wiel en A. H. Marijnis; Johanna Josephina Maria dr van A. Mathot en h. Kluivers; Ben ja, dr van P. A. Steenhauer en A. van Humbeeck. Overleden: C. M. van der Sluis, 64 jaar, huisvr. v. L. Punt; D. van Duijn 3 jaar, zn; H. A. Loeff, 62 jaar vrouw. Gehuwd: H. Evers jn J. M. v. Ser- mondt; J. Baan en J. C. v d. Werff; F. W. Veltman en M. Filippo; P. J. H. Dexel nn S M. Labo dus, W. A. Ne- derlof en H. Seheffer; W. Laterveer en S. J. van der born; L. van der Lin den en H. Tegelaar; P. Brandt en P. van den Bos; A. F. Kuijker. en G. C. Wesseling; E. N. M. ddijn en S. PI. M. van Dooren; G. Velthuijze*- en C. A. A. Vinkestijn; H. Klom en M. Fak kel; J. de Vries en C. E. Verheijen; G. H. Th. Kriek en L. M. M. van den Berg. Bavostichting, zijn 25-jarig ambtsju bileum als afdelingsgeneesheer bij de Stichting. Onmiddellijk na het behalen van zijn artsdiploma in Leiden kwam dokter Sengers naar de St. Bavo stichting, alwaar toen ook zijn vader, de in de Noordwijkerhout nog wel bekende „oude" dokter Sengers, werkzaam was. De feestelijkheden begonnen met een plechtige H. Mis in de kapel, tot intentie van de jubilaris, opgedragen door de rector der Stichting, rector J. van de Gent, met assistentie van pater Pollman O.F.M. en kapelaar» A. Harding van de St. Jozefparochie. Gezongen werd de Missa Te Deum Laudamus van L. Perosi, terwijl de wisselende gezangen uit de H. Mis van de feestdag van St. Benedictus waren. De heer C. Hoyberghs be speelde het orgel. Om 10 uur was er in het hoofdge bouw een receptie voor de broeders en het personeel aan de Stichting verbonden, waarna om 10.30 uur de algemene receptie plaats vond in de toneelzaal van St. Bavo. Daar werd de jubilaris toegespro ken door de Overste der Stichting, Broeder Fabius, die "ie jubilaris na mens het bestuur der Inrichting ge lukwenste met het jubileum. Als blijk van waardering, erkentelijkheid en dank, bood Broeder Fabius hem een geschenk onder couvert aan. De geneesheer-directeur, dr. P. A. F. van der Spek, gehoor gevende aan het uitdrukkelijk verzoelc van de ju bilaris, sprak niet tot, maar wel over hem. De heer L. Benders bracht de ge lukwensen van het verplegend perso neel der Stichting en een der patiën ten dankte dokter Segers namens de verpleegden. De uitgesproken geluk wensen en dankwoorden gingen ver gezeld van geschenken. Dokter Sengers dankte ten slotte voor de vriendschap, die hij gedu rende de afgelopen 25 jaar van be stuur, collega's, personeel en niet in het minst van verpleegden heeft mo gen ondervinden Hij hoopte dat deze vriendschap ook in de toekomst on verminderd mocht blijven voortbe staan. Om 5 uur, na een toneeluitvoering door de r.-k. toneelvereniging „J.A. J.A.", die het blijspel ,,De laatste ro man van William Strong" van M. Dubois en P Dumaine ten tonele ■bracht, was er een receptie voor ge nodigden, alwaar onder meer de col lega-artsen uit Noordwijkerhout, burgemeester P M. M van der Weij den en de gemeente-secretaris, pas- to:r C. C. Standenmeijer en oud burgemeester A. A. C M. van Iersel hun gelukwensen kwamen aanbieden. Laatste Berichten GOUDSCHAT IN TUIN GEVONDEN Een alleenwonende dame, mej. G. van Triet, wonend in Den Helder, heeft in de tuin van haar woning een goudschat gevonden, bestaande uit 700 gouden tientjes en 800 Engel se ponden. Verondersteld wordt, dat haar inmiddels overleden vader deze schat daar in de bezettingstyd heeft begraven. De dochter zou reeds geruime tijd een vermoeden hebben gehad van een op deze wijze door haar vader voor verlies behoed geldbezit. Na een ingesteld onderzoek bleek haar vermoeden gegrond. De politie verklaarde van dit feit onofficieel kennis te hebben gekre gen. Volgens haar behoeft van zulk een vondst geen aangifte te worden gedaan.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2